Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2013 r.
11:07
Edytuj ten wpis

Henpol upada, setki osób na bruku. Prezes nie udziela informacji (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 18 A A
Henpol (Maciej Kaczanowski)
Henpol (Maciej Kaczanowski)

Kilkuset pracowników firmy budowlanej Henpol najprawdopodobniej straci pracę. Spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Domagają się tego również wierzyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,ccccb310-c6b6-507c-0552-54efa96596b6,embed.html

Bez pieniędzy na święta

– Nie dostałem pensji za listopad. Nie wiem, czy dostanę za grudzień – mówi jeden z murarzy, pracujących w Henpolu. – Sam utrzymuję rodzinę. Mam na głowie kredyty. Od grudnia wysłali nas na urlopy, a rachunki nie poczekają.

Nieliczni pracownicy pojawili się dzisiaj w siedzibie firmy przy ul. Gospodarczej. Wypełniali dokumenty niezbędne do uzyskania świadczeń z funduszu świadczeń socjalnych.

– Sytuacja na rynku pracy jest ciężka, może dopiero wiosną uda się znaleźć pracę – dodaje jeden z budowlańcow z Henpolu. – Tutaj nie było większych opóźnień z wypłatami, najwyżej 2 – 3. O groźbie upadłości nikt nie wspominał. Dowiedziałem się z internetu.

Nieopłacalna budowa dróg

Henpol zatrudnia 350 osób. Cała załoga może stracić pracę. Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynęły bowiem trzy wnioski o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki. Dwa złożyli wierzyciele, trzeci władze spółki. Henpol ma zaległości w płatnościach wobec kontrahentów i pracowników. Do tego można doliczyć opóźnienia w opłatach dla ZUS i Urzędu Skarbowego. Łączna kwota zaległych należności to ponad 172 mln zł. Tymczasem wartość majątku firmy to nieco ponad 100 mln zł.

– W swoim wniosku Henpol wskazał, iż spółka poniosła wysokie straty na budowie dróg, nastąpił też spadek liczby ofert na rynku budowlanym, a zobowiązania firmy przekroczyły znacząco wartość jej majątku – wyjaśnia sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Ponadto wielu inwestorów rozwiązało umowy ze spółką.

Rozprawa dotycząca upadłości Henpolu odbędzie się 21 stycznia. Jeśli firma zbankrutuje, syndyk zajmie się sprzedażą jej majątku. Cała załoga straci pracę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wręczanie wypowiedzeń rozpocznie się jeszcze przed końcem roku.

Prezes milczy

– Nie będę udzielał w tej sprawie żadnych informacji – skwitował Henryk Polak, prezes Henpolu. Zapowiedział jednocześnie, że na stronie internetowej firmy, pojawi się specjalne oświadczenie.

Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie. Wśród inwestycji, które miała realizować były m.in. wilanowski ratusza w Warszawie, Galeria Dębiec w Poznaniu czy biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Firma budowała również osiedla mieszkaniowe.

Wśród deweloperów, którzy zakończyli współpracę z Henpolem są m.in. Wikana i NAP Invest.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taman / 13 stycznia 2014 o 06:11
0

W katolickiej Polsce ludzie powinni zachować elementarne zasady uczciwości. Takie firmy jak henpol a przede wszystkim prezes powinien zapłacić wszystkie długi. Cierpią na tym małe firmy i wszyscy dobrze o tym wiedzą i milczą. Katolickie bydło.

Avatar
ania / 31 grudnia 2013 o 15:49
0

Prezesi i doradcy prezesów zostali z nieruchomościami i apartamentami w Warszawie i innych miejscach kupione za firmową kasę na siebie i rodzinkę.

Avatar
gazownik / 30 grudnia 2013 o 22:35
0

doprawdy, a dopiero co żonka przejęła całą kasę i grzeje się gdzieś na Karaibach, a wy myślicie że dostaniecie grosza ...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 11:26
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Nie ma już nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

rozwiń
Avatar
borygo / 28 grudnia 2013 o 10:59
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Avatar
taman / 27 grudnia 2013 o 11:06
0

Jestem podwykonawcą z niezapłaconymi fakturami za ok. 30 tys. To jest złodziejski kraj , w którym można w imieniu prawa okraść. To POLSKA. Prostytutka europy.

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 13:02
0

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosztorys szkód

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosz... rozwiń

Avatar
wuj / 24 grudnia 2013 o 07:27
0

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opłaconą pracą.

WRESCIE DOBRZE SIĘ STAŁO!!!!!!!.Chamstwo trzeba tępić

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opł... rozwiń

Avatar
WODNIK / 23 grudnia 2013 o 20:30
0

TA SPRAWA UPADŁOŚCI FIRMY HENPOL NADAJE SIĘ POD PROKURATORA.INSPEKCJA PRACY PO SKARGACH OD PRACOWNIKÓW NIC NIE ROBI.PYTAM SIĘ PO CO WOGLE ISTNIEJE OKRĘGOWY INSPEKTORAT PRACY W LUBLINIE?.JAKIE SĄ KOSZTY UTRZYMANIA TEJ PSEUDO INSTYTUCJI.POZOSTAJE SĄD PRACY LUB SAMOSĄD PRACOWNIKÓW NA ZARZĄDZIE.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2013 o 17:45
0

Ostatnio na tej stronie trafiłem na fajną stronę, która pokazuje gdzie znajdują się działające fotoradary w danej chwili. W święta każdy gdzieś jedzie, każdemu się śpieszy, dlatego sprawdz czy na twojej trasie będą fotoradary w święta.

http://pp.gdziefotoradar.pl/bmbhj

Super strona.

Avatar
taman / 13 stycznia 2014 o 06:11
0

W katolickiej Polsce ludzie powinni zachować elementarne zasady uczciwości. Takie firmy jak henpol a przede wszystkim prezes powinien zapłacić wszystkie długi. Cierpią na tym małe firmy i wszyscy dobrze o tym wiedzą i milczą. Katolickie bydło.

Avatar
ania / 31 grudnia 2013 o 15:49
0

Prezesi i doradcy prezesów zostali z nieruchomościami i apartamentami w Warszawie i innych miejscach kupione za firmową kasę na siebie i rodzinkę.

Avatar
gazownik / 30 grudnia 2013 o 22:35
0

doprawdy, a dopiero co żonka przejęła całą kasę i grzeje się gdzieś na Karaibach, a wy myślicie że dostaniecie grosza ...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 11:26
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Nie ma już nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

rozwiń
Avatar
borygo / 28 grudnia 2013 o 10:59
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Avatar
taman / 27 grudnia 2013 o 11:06
0

Jestem podwykonawcą z niezapłaconymi fakturami za ok. 30 tys. To jest złodziejski kraj , w którym można w imieniu prawa okraść. To POLSKA. Prostytutka europy.

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 13:02
0

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosztorys szkód

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosz... rozwiń

Avatar
wuj / 24 grudnia 2013 o 07:27
0

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opłaconą pracą.

WRESCIE DOBRZE SIĘ STAŁO!!!!!!!.Chamstwo trzeba tępić

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opł... rozwiń

Avatar
WODNIK / 23 grudnia 2013 o 20:30
0

TA SPRAWA UPADŁOŚCI FIRMY HENPOL NADAJE SIĘ POD PROKURATORA.INSPEKCJA PRACY PO SKARGACH OD PRACOWNIKÓW NIC NIE ROBI.PYTAM SIĘ PO CO WOGLE ISTNIEJE OKRĘGOWY INSPEKTORAT PRACY W LUBLINIE?.JAKIE SĄ KOSZTY UTRZYMANIA TEJ PSEUDO INSTYTUCJI.POZOSTAJE SĄD PRACY LUB SAMOSĄD PRACOWNIKÓW NA ZARZĄDZIE.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2013 o 17:45
0

Ostatnio na tej stronie trafiłem na fajną stronę, która pokazuje gdzie znajdują się działające fotoradary w danej chwili. W święta każdy gdzieś jedzie, każdemu się śpieszy, dlatego sprawdz czy na twojej trasie będą fotoradary w święta.

http://pp.gdziefotoradar.pl/bmbhj

Super strona.