Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2013 r.
11:07
Edytuj ten wpis

Henpol upada, setki osób na bruku. Prezes nie udziela informacji (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 18 A A
Henpol (Maciej Kaczanowski)
Henpol (Maciej Kaczanowski)

Kilkuset pracowników firmy budowlanej Henpol najprawdopodobniej straci pracę. Spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Domagają się tego również wierzyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,ccccb310-c6b6-507c-0552-54efa96596b6,embed.html

Bez pieniędzy na święta

– Nie dostałem pensji za listopad. Nie wiem, czy dostanę za grudzień – mówi jeden z murarzy, pracujących w Henpolu. – Sam utrzymuję rodzinę. Mam na głowie kredyty. Od grudnia wysłali nas na urlopy, a rachunki nie poczekają.

Nieliczni pracownicy pojawili się dzisiaj w siedzibie firmy przy ul. Gospodarczej. Wypełniali dokumenty niezbędne do uzyskania świadczeń z funduszu świadczeń socjalnych.

– Sytuacja na rynku pracy jest ciężka, może dopiero wiosną uda się znaleźć pracę – dodaje jeden z budowlańcow z Henpolu. – Tutaj nie było większych opóźnień z wypłatami, najwyżej 2 – 3. O groźbie upadłości nikt nie wspominał. Dowiedziałem się z internetu.

Nieopłacalna budowa dróg

Henpol zatrudnia 350 osób. Cała załoga może stracić pracę. Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynęły bowiem trzy wnioski o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki. Dwa złożyli wierzyciele, trzeci władze spółki. Henpol ma zaległości w płatnościach wobec kontrahentów i pracowników. Do tego można doliczyć opóźnienia w opłatach dla ZUS i Urzędu Skarbowego. Łączna kwota zaległych należności to ponad 172 mln zł. Tymczasem wartość majątku firmy to nieco ponad 100 mln zł.

– W swoim wniosku Henpol wskazał, iż spółka poniosła wysokie straty na budowie dróg, nastąpił też spadek liczby ofert na rynku budowlanym, a zobowiązania firmy przekroczyły znacząco wartość jej majątku – wyjaśnia sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Ponadto wielu inwestorów rozwiązało umowy ze spółką.

Rozprawa dotycząca upadłości Henpolu odbędzie się 21 stycznia. Jeśli firma zbankrutuje, syndyk zajmie się sprzedażą jej majątku. Cała załoga straci pracę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wręczanie wypowiedzeń rozpocznie się jeszcze przed końcem roku.

Prezes milczy

– Nie będę udzielał w tej sprawie żadnych informacji – skwitował Henryk Polak, prezes Henpolu. Zapowiedział jednocześnie, że na stronie internetowej firmy, pojawi się specjalne oświadczenie.

Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie. Wśród inwestycji, które miała realizować były m.in. wilanowski ratusza w Warszawie, Galeria Dębiec w Poznaniu czy biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Firma budowała również osiedla mieszkaniowe.

Wśród deweloperów, którzy zakończyli współpracę z Henpolem są m.in. Wikana i NAP Invest.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taman / 13 stycznia 2014 o 06:11
0

W katolickiej Polsce ludzie powinni zachować elementarne zasady uczciwości. Takie firmy jak henpol a przede wszystkim prezes powinien zapłacić wszystkie długi. Cierpią na tym małe firmy i wszyscy dobrze o tym wiedzą i milczą. Katolickie bydło.

Avatar
ania / 31 grudnia 2013 o 15:49
0

Prezesi i doradcy prezesów zostali z nieruchomościami i apartamentami w Warszawie i innych miejscach kupione za firmową kasę na siebie i rodzinkę.

Avatar
gazownik / 30 grudnia 2013 o 22:35
0

doprawdy, a dopiero co żonka przejęła całą kasę i grzeje się gdzieś na Karaibach, a wy myślicie że dostaniecie grosza ...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 11:26
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Nie ma już nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

rozwiń
Avatar
borygo / 28 grudnia 2013 o 10:59
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Avatar
taman / 27 grudnia 2013 o 11:06
0

Jestem podwykonawcą z niezapłaconymi fakturami za ok. 30 tys. To jest złodziejski kraj , w którym można w imieniu prawa okraść. To POLSKA. Prostytutka europy.

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 13:02
0

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosztorys szkód

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosz... rozwiń

Avatar
wuj / 24 grudnia 2013 o 07:27
0

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opłaconą pracą.

WRESCIE DOBRZE SIĘ STAŁO!!!!!!!.Chamstwo trzeba tępić

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opł... rozwiń

Avatar
WODNIK / 23 grudnia 2013 o 20:30
0

TA SPRAWA UPADŁOŚCI FIRMY HENPOL NADAJE SIĘ POD PROKURATORA.INSPEKCJA PRACY PO SKARGACH OD PRACOWNIKÓW NIC NIE ROBI.PYTAM SIĘ PO CO WOGLE ISTNIEJE OKRĘGOWY INSPEKTORAT PRACY W LUBLINIE?.JAKIE SĄ KOSZTY UTRZYMANIA TEJ PSEUDO INSTYTUCJI.POZOSTAJE SĄD PRACY LUB SAMOSĄD PRACOWNIKÓW NA ZARZĄDZIE.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2013 o 17:45
0

Ostatnio na tej stronie trafiłem na fajną stronę, która pokazuje gdzie znajdują się działające fotoradary w danej chwili. W święta każdy gdzieś jedzie, każdemu się śpieszy, dlatego sprawdz czy na twojej trasie będą fotoradary w święta.

http://pp.gdziefotoradar.pl/bmbhj

Super strona.

Avatar
taman / 13 stycznia 2014 o 06:11
0

W katolickiej Polsce ludzie powinni zachować elementarne zasady uczciwości. Takie firmy jak henpol a przede wszystkim prezes powinien zapłacić wszystkie długi. Cierpią na tym małe firmy i wszyscy dobrze o tym wiedzą i milczą. Katolickie bydło.

Avatar
ania / 31 grudnia 2013 o 15:49
0

Prezesi i doradcy prezesów zostali z nieruchomościami i apartamentami w Warszawie i innych miejscach kupione za firmową kasę na siebie i rodzinkę.

Avatar
gazownik / 30 grudnia 2013 o 22:35
0

doprawdy, a dopiero co żonka przejęła całą kasę i grzeje się gdzieś na Karaibach, a wy myślicie że dostaniecie grosza ...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 11:26
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Nie ma już nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

nic,dlatego ten żyd kaszubski z całą tą żydokomuną muśi odejść !!  i to natychmiast !!

rozwiń
Avatar
borygo / 28 grudnia 2013 o 10:59
0

"Henpol zatrudnia 350 osób.
Henpol to jedna z największych firm budowlanych w regionie."

... mała zapyziała 350-osobowa firemka jest jedną z największych budowlanych w regionie ?

Cała reszta "potentatów" to blaszane markety i budżetówka ?

Co na to Żuk i jego pomagierzy z Ratusza ?

Lublin "tygrysem" zadupia Unii Europejskiej ?

-------------

Została w Lublinie jakakolwiek większa prywatna inicjatywa ?

Avatar
taman / 27 grudnia 2013 o 11:06
0

Jestem podwykonawcą z niezapłaconymi fakturami za ok. 30 tys. To jest złodziejski kraj , w którym można w imieniu prawa okraść. To POLSKA. Prostytutka europy.

Avatar
Gość / 26 grudnia 2013 o 13:02
0

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosztorys szkód

firma HENPOL budowała bloki przy ul. Północnej/Prusa, jeden z nich się palił !!!

http://www.lublin112.pl/ul-polnocna-trzy-zastepy-strazakow-gasilo-pozar-w-nowo-budowanym-budynku-zdjecia/

po pożarze odwalona totalna fuszerka, tynki nie zostały zerwane tylko ściany wyczyszczone, nie wiem czy instalacja elektyczna było położona od nowa ale wątpię, w jedym z mieszkań na 4 piętrze po deszczu ciekło po suficie i przy parapecie

jak ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z pożaru, niech jedzie do PZU, był tam pracownik i robił kosz... rozwiń

Avatar
wuj / 24 grudnia 2013 o 07:27
0

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opłaconą pracą.

WRESCIE DOBRZE SIĘ STAŁO!!!!!!!.Chamstwo trzeba tępić

Sprawą powinna zająć się prokuratura .W tej chwili pieniadze wyprowadzane są przez rodzinę.Inwestycje w staroci /biuro / dały o sobie znać.Zatrudnienie nierobów z  szerokiej rodziny i szpicli doprowadziło do upadku tej firmy.System szpiegostwa był lepiej zorganizowany niż w PRL "ORMO"Fachowców zatrudniało się na jedną budowę.Brak oientacji w cenach usług doprowadziło do takiej sytuacji.Dobrze że ten twór zbankrutował,gdyż jego złodziejskie metody szkodziły ludziomk,a Inspekcja pracy milczała.Ten majątek wypracowali pracownicy nie opł... rozwiń

Avatar
WODNIK / 23 grudnia 2013 o 20:30
0

TA SPRAWA UPADŁOŚCI FIRMY HENPOL NADAJE SIĘ POD PROKURATORA.INSPEKCJA PRACY PO SKARGACH OD PRACOWNIKÓW NIC NIE ROBI.PYTAM SIĘ PO CO WOGLE ISTNIEJE OKRĘGOWY INSPEKTORAT PRACY W LUBLINIE?.JAKIE SĄ KOSZTY UTRZYMANIA TEJ PSEUDO INSTYTUCJI.POZOSTAJE SĄD PRACY LUB SAMOSĄD PRACOWNIKÓW NA ZARZĄDZIE.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2013 o 17:45
0

Ostatnio na tej stronie trafiłem na fajną stronę, która pokazuje gdzie znajdują się działające fotoradary w danej chwili. W święta każdy gdzieś jedzie, każdemu się śpieszy, dlatego sprawdz czy na twojej trasie będą fotoradary w święta.

http://pp.gdziefotoradar.pl/bmbhj

Super strona.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Po kilkunastu latach pracy zarabiam 200 zł więcej niż stażysta". Protest w sądach

"Po kilkunastu latach pracy zarabiam 200 zł więcej niż stażysta". Protest w sądach 4 1

Mimo obiecanych podwyżek, coraz więcej urzędników sądowych odchodzi na zwolnienia lekarskie. Doraźnie zatrudniani pracownicy nie są w stanie ich zastąpić. W sądach zapowiada się więc kolejny, kryzysowy tydzień.

Nowe siedziby politologii i psychologii UMCS. Wiadomo, kto je zbuduje
galeria

Nowe siedziby politologii i psychologii UMCS. Wiadomo, kto je zbuduje 0 2

Nic nie stoi na przeszkodzie do rozpoczęcia budowy nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii UMCS. Uczelnia podpisała już umowę z wykonawcą inwestycji.

TBV Start Lublin - King Szczecin 71:80. Trzecia porażka u siebie

TBV Start Lublin - King Szczecin 71:80. Trzecia porażka u siebie 3 0

TBV Start Lublin nie będzie miło wspominał konfrontacji z drużyną ze Szczecina. Podopieczni Davida Dedka przegrali 71:80

Literiada w Zamościu. Protestowali przeciwko łamaniu konstytucji
galeria

Literiada w Zamościu. Protestowali przeciwko łamaniu konstytucji 0 4

W sobotę Obywatele RP przeprowadzili manifestację na rynku w Zamościu. Tłumaczyli, że łamana jest konstytucja, zagrożona demokracja i wolność słowa. Zamojskie środowisko związane z Komitetem Obrony Demokracji włączyło się do ogólnopolskiej Literiady.

S17 Piaski-Hrebenne. Ogłoszą przetarg na opracowanie studium budowy

S17 Piaski-Hrebenne. Ogłoszą przetarg na opracowanie studium budowy 37 0

Drogowcy zrobili pierwszy krok w kierunku budowy S17 pomiędzy Piaskami a granicą z Ukrainą w Hrebennem. W przyszłym roku ogłoszą przetarg na opracowanie studium budowy tego odcinka.

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Hubert Szymajda. Gwarancja wielkich emocji

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Hubert Szymajda. Gwarancja wielkich emocji 2 0

Hubert Szymajda walczy o tytuł „Sportowca Roku 2018”. Posiadacz pasa federacji Thunderstrike Fight League w tym roku stoczył trzy walki, a każda z nich przeszła do historii lokalnego MMA

Włókniarz Frampol przed męskimi decyzjami

Włókniarz Frampol przed męskimi decyzjami 2 0

Włókniarz Frampol zakończył jesień w dolnej strefie tabeli i wiosną czeka go walka o utrzymanie. Klub poszukuje wzmocnień, ale na razie do największej roszady doszło na stanowisku prezesa – Mirosława Kubinę zastąpił Wojciech Kowalik

Lublin: Przez kilkadziesiąt lat nazwa ulicy z błędem. W końcu to poprawili

Lublin: Przez kilkadziesiąt lat nazwa ulicy z błędem. W końcu to poprawili 17 3

Przez kilkadziesiąt lat w użyciu była błędna nazwa jednej ze śródmiejskich ulic. Taki los spotkał ul. Szczerbowskiego. Jej właściwym patronem jest zasłużony strażak Antoni, ale po wojnie, z nieznanego powodu, w nazwie ulicy pojawiło się imię poety Adama. Kilka dni temu niebieska tabliczka wyprostowała błąd sprzed lat

W lubelskiej klasie okręgowej grają piłkarze z całego świata

W lubelskiej klasie okręgowej grają piłkarze z całego świata 1 1

W rundzie jesiennej w ekipach lubelskiej klasy okręgowej grało dwóch zawodników z innych kontynentów – Algierczyk Ayoub Charef Eddine Kherouf i Alex Akhil z Indii

Uwaga na salmonellę! Biedronka wycofuje produkt ze sklepów

Uwaga na salmonellę! Biedronka wycofuje produkt ze sklepów 25 2

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który znajdował się w popularnym dyskoncie. Został wycofany ze względu na groźne bakterie.

Chęć na pięć w Lublinie. Biegacze nie przestraszyli się śniegu [zdjęcia]
galeria

Chęć na pięć w Lublinie. Biegacze nie przestraszyli się śniegu [zdjęcia] 6 3

W niedzielę na lubelskim Czechowie odbył się kolejny bieg z cyklu „Chęć na Pięć”. Mimo zimowej aury i zalegającego śniegu, który spadł z soboty na niedzielę frekwencja dopisała i biegacze zakończyli na sportowo 2018 rok

Skoki narciarskie. Świetne skoki Polaków w Engelbergu!
film

Skoki narciarskie. Świetne skoki Polaków w Engelbergu! 0 0

Biało-Czerwoni spisali się świetnie mimo że żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium

"Incepcja" w Miasto movie
19 grudnia 2018, 19:00

"Incepcja" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna grudniowa odsłona cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury. W środę, 19 grudnia o godz. 19 zobaczymy film Incepcja.

To będzie jeden z najnowocześniejszych torów dla zdalnie sterowanych aut

To będzie jeden z najnowocześniejszych torów dla zdalnie sterowanych aut 0 0

Strzelnica na dawno porzuconym przez wojsko poligonie czołgowym znalazła nietypowe zastosowanie. Grupa zapaleńców z RC Włodawa urządza tam jeden z najnowocześniejszych w kraju torów do wyścigów zdalnie sterowanych modeli samochodów

Artur Gotz "Piosenka jest dobra na wszystko" w DK LSM
17 stycznia 2019, 18:00

Artur Gotz "Piosenka jest dobra na wszystko" w DK LSM 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na koncert przedwojennych piosenek w wykonaniu Artura Gotza. Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!