Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2017 r.
7:42

Hojne premie dla urzędników. Kto dostał najwięcej i za co?

0 41 A A
Wojewoda Przemysław Czarnek dostał 10 tys. zł nagrody od premier. W lubelskim ratuszu najwyższą premię, 27 tys. zł, otrzymała skarbnik miasta Irena Szumlak. Drugą co do wysokości nagrodę w Urzędzie Marszałkowskim,13 tys. zł, dostała sekretarz województwa Anna Augustyniak
Wojewoda Przemysław Czarnek dostał 10 tys. zł nagrody od premier. W lubelskim ratuszu najwyższą premię, 27 tys. zł, otrzymała skarbnik miasta Irena Szumlak. Drugą co do wysokości nagrodę w Urzędzie Marszałkowskim,13 tys. zł, dostała sekretarz województwa Anna Augustyniak

5,5 mln zł otrzymali w ubiegłym roku w formie nagród pracownicy trzech lubelskich urzędów. Średnio najwięcej dostali urzędnicy wojewody. Także ci, którzy przepracowali zaledwie po kilka miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zestawienie nagród przyznanych przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Urząd Miasta Lublin opublikowała w piątek Fundacja Wolności.

– Ale żadna z tych instytucji nie dostarczyła nam informacji o premiach, jakie otrzymali wszyscy pracownicy, a jedynie ci pełniący funkcje publiczne (czyli np. wydający decyzje w imieniu marszałka czy prezydenta – red.). Tkwimy więc w aurze tajemniczości. Szkoda, bo chcielibyśmy znać sukcesy wszystkich urzędników – ironizuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

W urzędzie wojewódzkim średnia nagroda wyniosła 2398 zł. Najwyższą, w wysokości 10 tys. zł, otrzymał wojewoda Przemysław Czarnek, a o tysiąc mniej jego zastępca Robert Gmitruczuk. – Te dwie nagrody zostały przyznane przez prezesa Rady Ministrów – wyjaśnia Andrzej Szarlip z biura wojewody.

8 tys. zł dodatkowo zarobił Marek Krakowski. Co ciekawe, w urzędzie pracował on jedynie od lutego do września ubiegłego roku na stanowisku zastępcy dyrektora Biura Organizacji i Kadr. To wystarczyło, by zasłużyć na nagrodę za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, polegające na usprawnieniu procesu pracy”.

– Sam sobie nie przyznałem tych pieniędzy. Czas, który spędziłem w urzędzie, był niewątpliwie okresem bardzo silnej pracy związanej ze zmianą systemu wynagradzania i reorganizacją. Były dni, kiedy pracowałem do godz. 19 albo i dłużej – mówi nam Krakowski, który obecnie zajmuje dyrektorskie stanowisko w lubelskim oddziale Poczty Polskiej. Pełni także funkcję sekretarza struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Największe kontrowersje budzi premia, jaką otrzymał Waldemar W. Pracę w urzędzie zaczął we wrześniu ubiegłego roku, kiedy został zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Ze tą funkcją pożegnał się jednak w kontrowersyjnych okolicznościach. 18 stycznia złożył wniosek o odwołanie go ze stanowiska i rozwiązanie stosunku pracy. Było to dzień po tym, gdy został zatrzymany za kierownicą jadąc na podwójnym gazie. Okazało się, że miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co zdecydowało o tym, że były już urzędnik, a w przeszłości m.in. komendant Straży Miejskiej w Lublinie, dostał 3,5 tys. zł nagrody? W uzasadnieniu czytamy o „szczególnych osiągnięciach oraz dużym zaangażowaniu w wykonywanie obowiązków służbowych”. W piątek w urzędzie usłyszeliśmy, że komentarz w tej sprawie ze strony wojewody bądź rzecznika prasowego będzie możliwy dopiero dziś.

Wykaz nagród w Urzędzie Marszałkowskim

W zatrudniającym ponad 800 pracowników LUW suma nagród w ubiegłym roku wyniosła prawie 2 mln zł. Nieco więcej – 2,3 mln zł – na dodatkowe wypłaty wydano w Urzędzie Marszałkowskim, w którym pracuje ponad 1100 osób. – Ponad 1,4 mln zł została sfinansowana z budżetu projektów europejskich, natomiast 0,9 mln zł z budżetu województwa – informuje Tomasz Szostek, zastępca Dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego UMWL. Żaden z członków zarządu województwa nie otrzymał premii. Najwyższe nagrody przyznano skarbniczce województwa Elżbiecie Mocior (14 tys. zł) oraz sekretarz Annie Augustyniak (13 tys. zł).

Najbardziej okazałe były premie w Urzędzie Miasta Lublin. Będąca skarbnikiem miasta Irena Szumlak dostała 27 tys. Następni w kolejce byli zastępcy prezydenta Monika Lipińska i Artur Szymczyk (dostali po 22 tys. zł) oraz Krzysztof Komorski (20 tys. zł). Tyle samo otrzymał Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. Przeciętna nagroda w magistracie wyniosła natomiast 873 zł i była najniższa spośród wszystkich trzech urzędów.

Źródło danych: Gazeta Jawny Lublin

Wykaz nagród w Urzędzie Wojewódzkim

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 13 listopada 2017 o 22:10
0
undefined napisał:
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy  ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
 
  rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 19:26
0
Czyli księgowi z ZSL koszą największa kasę. I pomyśleć, ze ich partia nie przekracza progu wyborczego.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 12:39
0
A za co te premię bo nie zapracowali na nie siedzieć i nic nie robić a premię i tak się weźmie
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 08:31
0
15 000zł to jest coś. Szkoda, że w pracy takiej jak kasjer, albo magazynier - czyli takiej jakich to teraz ofert najwięcej - takich nagród się nie przyznaje.
Avatar
rodzinny / 6 listopada 2017 o 20:40
0
undefined napisał:
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk.  Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki?  27 tys zł dla skarbnik miasta?  Za co?  Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr.  Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali.  Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:52
0
Czy można zapytać - za jakie zasługi i osiągnięcia - były te nagrody ?? Chcielibyśmy to wiedzieć !
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:22
0
Jak władza ukradła emerytom 150 mld zł,zmniejszając wysokość o 1000 zł,to mają z czego sobie dawać.Największym złodziejem obywatela jest państwo! Jeżeli państwo nie przestrzega prawa wobec obywatela,to obywatel nie tylko nie będzie szanował państwa,ale ma prawo się zbuntować.To co opisano to przykład arogancji i lekcewazenia społeczeństwa!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:47
0
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochod... rozwiń
Avatar
jon / 6 listopada 2017 o 18:41
0
w urzedzie wojewódzkim (PIS) większosć dyrektorów dostało po 3500 nagrody wbrutto Zas w marszałkowskim (PSL-ZSL) dyrektorzy dostaja nagrody 3-4 razy wieksze. Czy wty nie umiecie czytac ze zrozumieniem moze warto podac jakie nagody dostali zwykli pracownicy by ukazac dysproporcje w nagradzaniu działaczy ZSL i PO
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:21
0
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk. Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki? 27 tys zł dla skarbnik miasta? Za co? Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr. Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali. Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
Avatar
ja / 13 listopada 2017 o 22:10
0
undefined napisał:
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy  ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
 
  rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 19:26
0
Czyli księgowi z ZSL koszą największa kasę. I pomyśleć, ze ich partia nie przekracza progu wyborczego.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 12:39
0
A za co te premię bo nie zapracowali na nie siedzieć i nic nie robić a premię i tak się weźmie
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 08:31
0
15 000zł to jest coś. Szkoda, że w pracy takiej jak kasjer, albo magazynier - czyli takiej jakich to teraz ofert najwięcej - takich nagród się nie przyznaje.
Avatar
rodzinny / 6 listopada 2017 o 20:40
0
undefined napisał:
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk.  Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki?  27 tys zł dla skarbnik miasta?  Za co?  Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr.  Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali.  Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:52
0
Czy można zapytać - za jakie zasługi i osiągnięcia - były te nagrody ?? Chcielibyśmy to wiedzieć !
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:22
0
Jak władza ukradła emerytom 150 mld zł,zmniejszając wysokość o 1000 zł,to mają z czego sobie dawać.Największym złodziejem obywatela jest państwo! Jeżeli państwo nie przestrzega prawa wobec obywatela,to obywatel nie tylko nie będzie szanował państwa,ale ma prawo się zbuntować.To co opisano to przykład arogancji i lekcewazenia społeczeństwa!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:47
0
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochod... rozwiń
Avatar
jon / 6 listopada 2017 o 18:41
0
w urzedzie wojewódzkim (PIS) większosć dyrektorów dostało po 3500 nagrody wbrutto Zas w marszałkowskim (PSL-ZSL) dyrektorzy dostaja nagrody 3-4 razy wieksze. Czy wty nie umiecie czytac ze zrozumieniem moze warto podac jakie nagody dostali zwykli pracownicy by ukazac dysproporcje w nagradzaniu działaczy ZSL i PO
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:21
0
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk. Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki? 27 tys zł dla skarbnik miasta? Za co? Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr. Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali. Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 0 0

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 27 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 44 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.