Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2013 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Inicjator Drogi Neokatechumenalnej w Lublinie. Celebracja na pl. Zamkowym

Autor: Zdjęcie autora (PAP)
0 19 A A
Kiko Argueello (Materiały KUL)
Kiko Argueello (Materiały KUL)

Koncerty połączone z modlitwą i katechezą przed bramą obozu zagłady Auschwitz-Birkenau i na Placu Zamkowym w Lublinie oraz wręczenie tytułu doktora honoris causa KUL złożą się na program wizyty w Polsce inicjatora Neokatechumenatu w Kościele katolickim - Kiko Argueello.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Organizatorzy spodziewają się, że w spotkaniach z Kiko Argueello weźmie udział kilka tysięcy osób - członków wspólnot neokatechumenalnych, zaproszonych gości, z Polski i zagranicy.

- Droga Neokatechumenalna to bardzo dynamiczna i bardzo duża rzeczywistość w Kościele współczesnym, po Soborze Watykańskim II – powiedział jeden z organizatorów spotkania w Lublinie Ryszard Montusiewicz z lubelskiej wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej.

Pierwsze spotkanie z Kiko Argueello zaplanowano w niedzielę, 23 czerwca. Przed bramą byłego obozu zagłady Auschwitz – Birkenau odbędzie się koncert symfoniczny połączony z modlitwą i katechezą. Symfonię pt. "Cierpienie niewinnych”, skomponowaną przez Arguelllo, wykona 100-osobowa orkiestra symfoniczna i 100-osobowy chór Drogi Neokatechumenalnej z Madrytu. W wydarzeniu tym, określanym jako celebracja symfoniczno–katechetyczna, ma wziąć udział 50 biskupów katolickich i 40 rabinów z całego świata.

Dwa dni później, we wtorek, 25 czerwca podobna celebracja ma odbyć się na Placu Zamkowym w Lublinie, gdzie przed II wojną światową istniała dzielnica żydowska, zamieniona przez hitlerowców w czasie okupacji na getto, a po wymordowaniu jej żydowskich mieszkańców zburzona.

25 czerwca Kiko Argueello otrzyma tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w uznaniu za jego oryginalny wkład w odnowę Kościoła. Uroczystość planowana jest na dziedzińcu uczelni ze względu na spodziewany liczny udział gości i członków wspólnot neokatechumenalnych.
Droga Neokatechumenalna lub Neokatechumenat to ruch w Kościele katolickim, który skupia osoby chcące pogłębiać swoją wiarę. Ruch został zainicjowany w Madrycie w 1964 r. przez Kiko Argueello i Carmen Fernadez. W 2002 r. Neokatechumenat został uznany przez Stolicę Apostolską jako droga formacji duchowej, ważna dla społeczeństwa czasów współczesnych. Droga Neokatechumenalna ma być m.in. odpowiedzią na sekularyzację i na potrzeby wierzących we współczesnych czasach.

Na świecie istnieje ok. 25 tys. wspólnot Drogi Neokatechumenalnej funkcjonujących w 124 krajach, na pięciu kontynentach. W Polsce tych wspólnot jest około tysiąca, skupiają 40-50 tys. osób.

Kiko Argueello jest Hiszpanem. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie, zdobył tytuł profesora malarstwa i rysunku. Po przejściu głębokiego kryzysu egzystencjalnego i religijnego zdecydował, że poświęci się ewangelizacji wśród ludzi cierpiących i przeniósł się do slamsów Madrytu. Tam spotkał absolwentkę chemii i teologii Carmen Fernadez, z którą wspólnie prowadzili katechezy w małej wspólnocie mieszkających w slamsach Cyganów. Później kolejne takie wspólnoty powstały w Madrycie i dały początek ruchowi nazywanemu obecnie Drogą Katechumenalną.

Swoje doświadczenia ewangelizacji wśród biedaków Argueello opisał w książce "Kerygmat. Z ubogimi w barakach”, którą z okazji jego wizyty wydało Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium".

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2013 o 14:45
0

http://www.kosciol.pl/article.php/20051228230553516

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/zoffoli-neony.htm

http://marucha.files.wordpress.com/2013/02/neokatechumenat-kosciol-w-kosciele.pdf

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/uwagi.htm

http://marucha.wordpress.com/2006/09/09/neokatechumenat-czyli-kosciol-sw-kiko/

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/totalitaryzm-na-lonie-kosciola-neokatechumenat,330.html

http://www.antyk.org.pl/wiara/konwiwencja/konwiwencja.htm

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3493/droga-neokatechumenalna---jawna-herezja

http://wiara.arachbox.com/Neokatechumenat_-_czy_jest_sekt%C4%85%3F

http://www.kosciol.pl/article.php/20051228230553516

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/zoffoli-neony.htm

http://marucha.files.wordpress.com/2013/02/neokatechumenat-kosciol-w-kosciele.pdf

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/uwagi.htm

http://marucha.wordpress.com/2006/09/09/neokatechumenat-czyli-kosciol-sw-kiko/

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/totalitaryzm-na-lonie-kosciola-neokatechumenat,330.html

http://www.antyk.org.pl/wiara/konwiwencja/konwiw... rozwiń

Avatar
Kikofan / 21 czerwca 2013 o 09:50
0
To, że przyjęto Statut nie oznacza, że katechiści się do niego stosują. Oto kilka przykładów:
Znam wspólnoty, które nadal pomijają Credo w trakcie Eucharystii, tłumacząc to niedokonanym etapem Wyznania wiary.
Rozmowę z dziećmi prowadzi świecka osoba, a nie kapłan.
Zasadą jest rozbudowane echo słowa na każdej Eucharystii.
Zapraszam teraz do przeczytania Statutów i udzielenia merytorycznej odpowiedzi.
Dziękuję za uwagę.
Avatar
NM / 20 czerwca 2013 o 22:14
0

Kto wogóle wydaje pozwolenia na takie "uroczystości"? Zaraz się pojawią głosy typu "Lublin wielokultorowy" albo "tolerancja wyznaniowa" no to jeśli spotkanie chcieli zorganizować neofaszyści to też byście pozwolili? Czy władze Lublina nie są świadomi tego, że wydając pozwolenia na takie rzeczy organizowane na jednym z reprezentacyjnych miejsc w mieście pokazują swoją słabość i frakcję którą popierają? Robicie więcej szkody niż pożytku dla miasta.

wez sie schowaj czlowieku lepiej

wez sie schowaj czlowieku lepiej

rozwiń
Avatar
NM / 20 czerwca 2013 o 22:13
0

wiele ludzi wypowiada sie na temat drogi, choc nigdy pewnie nie miala z tym do czynienia. ja naleze do wspolnoty i czytanie negatywnych komentarzy na jej temat sprawia, ze jest mi przykro, ze ludzie sa tak na nia zamknieci. statuty drogi sa w 100% zatwierdzone przez papieza. swietej pamieci Jan Pawel II jak najbardziej popieral droge i tak samo jest z obecnym- Franciszkiem. mam dopiero 17 lat, ale we wspolnocie jestem od dziecka, widze jak ogromny wplyw to ma na ludzi, jak wielu zmienilo swoje zycie i chce sie nawracac. Bog poprzez takich ludzi jak Kiko chce nam pokazywac swoja milosc i pokazywac sens zycia. ludzie powinni z tego korzystac, sprobowac, a nie odrazu oceniac. ludzie ogarnijcie sie!

wiele ludzi wypowiada sie na temat drogi, choc nigdy pewnie nie miala z tym do czynienia. ja naleze do wspolnoty i czytanie negatywnych komentarzy na jej temat sprawia, ze jest mi przykro, ze ludzie sa tak na nia zamknieci. statuty drogi sa w 100% zatwierdzone przez papieza. swietej pamieci Jan Pawel II jak najbardziej popieral droge i tak samo jest z obecnym- Franciszkiem. mam dopiero 17 lat, ale we wspolnocie jestem od dziecka, widze jak ogromny wplyw to ma na ludzi, jak wielu zmienilo swoje zycie i chce sie nawracac. Bog poprzez takich... rozwiń

Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 11:30
0

polecam wszystkim piszącym te arcymądre komentarze powyżej: 

http://img.sadistic.pl/pics/336623_db507bb116fb.png

Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 11:27
0

czytam wasze komentarze i napiszę tylko tyle:

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Avatar
Łukasz / 20 czerwca 2013 o 09:18
0

Naprawdę bawią mnie komentarze typu "neokatechumenat to sekciarski ruch" itp. Obecny Papież Franciszek jest sympatykiem Drogi i wielokrotnie pomagał, służył Braciom w Brazylii. Więc może Papież też jest sekciarski? Te poprzednie komentarze pokazują tylko wielką niewiedzę na temat Drogi Neokatechumenalnej i ukazują jak ludzie osądzają coś czego w ogóle nieznają na podstawie jakiś ploteczek i wiadomości usłyszanych od "znajomych". Moi Rodzice nadal są kochającym małżeństwem, mają 6 dzieci które kochają i im służą, dając swój czas i życie. To jest owoc wiary która rodzi się na Drodze. Takich przykładów można przytoczyć bardzo dużo, ale to nie o to chodzi, życie w Kościele, we wspólnocie naprawdę daje prawdziwy sens życia i wielką radość jaka z tego płynie. Najlepszy jest komentarz, że w Neokatechumenacie traktuje się wybiórczo Pismo Święte, cała formacja opiera się na słowie Bożym, które jest w Biblii. Przez cały okres bycia we wspólnocie praktycznie "studiuje" się całe Pismo Święte.

Naprawdę bawią mnie komentarze typu "neokatechumenat to sekciarski ruch" itp. Obecny Papież Franciszek jest sympatykiem Drogi i wielokrotnie pomagał, służył Braciom w Brazylii. Więc może Papież też jest sekciarski? Te poprzednie komentarze pokazują tylko wielką niewiedzę na temat Drogi Neokatechumenalnej i ukazują jak ludzie osądzają coś czego w ogóle nieznają na podstawie jakiś ploteczek i wiadomości usłyszanych od "znajomych". Moi Rodzice nadal są kochającym małżeństwem, mają 6 dzieci które kochają i im służą, dając swój czas i życie. T... rozwiń

Avatar
Magda / 20 czerwca 2013 o 09:12
0

na KULu mielismy zajecia z tego typu wspólnot, i pamietam, ze negatywnie podchodzono do neonów. zainteresowalam sie tą tematyka, i rzeczywiscie, wspólnota ma charakter sekciarski, hermetyczny i wybiórczo traktuje Biblię. a jakie sa Wasze opinie?


No cóż, jeśli miała pani zajęcia z ks. P., który nota bene kilka razy był już zgłaszany przez studentów do usunięcia z roli wykładowcy z wielu powodów, to Pani wierzę. Neokatechumenat był przedstawiany jako sekta. Szkoda tylko, że WSZYSTKO, co ja usłyszałam od w/w księdza to były głupoty jakich świat nie widział, wyssane z palca. Np. to, że spowiedź jest publiczna (wszyscy po kolei na głos mówią swoje grzechy), że rodziny na misje są losowane i nie mają żadnego wpływu na decyzję czy chcą jechać, że czyta się tylko kilka ksiąg Pisma Świętego, itd. Przykro było słuchać, bo głupot było znacznie więcej... A później pogląd, że na KULu uczą przeciwko Neokatechumenatowi i że to sekta. Proponuję jednak bliżej zapoznać się z tematem, bo nie warto wierzyć komuś, kto na żadne zaufanie i wiarę niestetynnie zasługuje...

No cóż, jeśli miała pani zajęcia z ks. P., który nota bene kilka razy był już zgłaszany przez studentów do usunięcia z roli wykładowcy z wielu powodów, to Pani wierzę. Neokatechumenat był przedstawiany jako sekta. Szkoda tylko, że WSZYSTKO, co ja usłyszałam od w/w księdza to były głupoty jakich świat nie widział, wyssane z palca. Np. to, że spowiedź jest publiczna (wszyscy po kolei na głos mówią swoje grzechy), że rodziny na misje są losowane i nie mają żadnego wpływu na decyzję czy chcą jechać, że czyta się tylko kilka ksi... rozwiń
Avatar
kw / 20 czerwca 2013 o 07:40
0
Neoni neonom zgotowali ten los;)
Neoni nadali tytuł Kiko.
Statut sobie, praktyka sobie.
Avatar
gość / 19 czerwca 2013 o 19:34
0

dlaczego jesli droga jest sekciarska jej inicjator otrzymyje tytuł tak poważnej uczelni katolickiej.

a może ludzie którzy tak twierdzą nie potrafią strawić tego że wiara jest czymś więcej niż spełnianie prawa.

może za dużo studiują pismo a zamało starają sie nim żyć.

a może ta wybiurczość to życie słowem którego inni wolą nie tykać.

Avatar
Gość / 29 czerwca 2013 o 14:45
0

http://www.kosciol.pl/article.php/20051228230553516

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/zoffoli-neony.htm

http://marucha.files.wordpress.com/2013/02/neokatechumenat-kosciol-w-kosciele.pdf

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/uwagi.htm

http://marucha.wordpress.com/2006/09/09/neokatechumenat-czyli-kosciol-sw-kiko/

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/totalitaryzm-na-lonie-kosciola-neokatechumenat,330.html

http://www.antyk.org.pl/wiara/konwiwencja/konwiwencja.htm

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3493/droga-neokatechumenalna---jawna-herezja

http://wiara.arachbox.com/Neokatechumenat_-_czy_jest_sekt%C4%85%3F

http://www.kosciol.pl/article.php/20051228230553516

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/zoffoli-neony.htm

http://marucha.files.wordpress.com/2013/02/neokatechumenat-kosciol-w-kosciele.pdf

http://www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat/uwagi.htm

http://marucha.wordpress.com/2006/09/09/neokatechumenat-czyli-kosciol-sw-kiko/

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/totalitaryzm-na-lonie-kosciola-neokatechumenat,330.html

http://www.antyk.org.pl/wiara/konwiwencja/konwiw... rozwiń

Avatar
Kikofan / 21 czerwca 2013 o 09:50
0
To, że przyjęto Statut nie oznacza, że katechiści się do niego stosują. Oto kilka przykładów:
Znam wspólnoty, które nadal pomijają Credo w trakcie Eucharystii, tłumacząc to niedokonanym etapem Wyznania wiary.
Rozmowę z dziećmi prowadzi świecka osoba, a nie kapłan.
Zasadą jest rozbudowane echo słowa na każdej Eucharystii.
Zapraszam teraz do przeczytania Statutów i udzielenia merytorycznej odpowiedzi.
Dziękuję za uwagę.
Avatar
NM / 20 czerwca 2013 o 22:14
0

Kto wogóle wydaje pozwolenia na takie "uroczystości"? Zaraz się pojawią głosy typu "Lublin wielokultorowy" albo "tolerancja wyznaniowa" no to jeśli spotkanie chcieli zorganizować neofaszyści to też byście pozwolili? Czy władze Lublina nie są świadomi tego, że wydając pozwolenia na takie rzeczy organizowane na jednym z reprezentacyjnych miejsc w mieście pokazują swoją słabość i frakcję którą popierają? Robicie więcej szkody niż pożytku dla miasta.

wez sie schowaj czlowieku lepiej

wez sie schowaj czlowieku lepiej

rozwiń
Avatar
NM / 20 czerwca 2013 o 22:13
0

wiele ludzi wypowiada sie na temat drogi, choc nigdy pewnie nie miala z tym do czynienia. ja naleze do wspolnoty i czytanie negatywnych komentarzy na jej temat sprawia, ze jest mi przykro, ze ludzie sa tak na nia zamknieci. statuty drogi sa w 100% zatwierdzone przez papieza. swietej pamieci Jan Pawel II jak najbardziej popieral droge i tak samo jest z obecnym- Franciszkiem. mam dopiero 17 lat, ale we wspolnocie jestem od dziecka, widze jak ogromny wplyw to ma na ludzi, jak wielu zmienilo swoje zycie i chce sie nawracac. Bog poprzez takich ludzi jak Kiko chce nam pokazywac swoja milosc i pokazywac sens zycia. ludzie powinni z tego korzystac, sprobowac, a nie odrazu oceniac. ludzie ogarnijcie sie!

wiele ludzi wypowiada sie na temat drogi, choc nigdy pewnie nie miala z tym do czynienia. ja naleze do wspolnoty i czytanie negatywnych komentarzy na jej temat sprawia, ze jest mi przykro, ze ludzie sa tak na nia zamknieci. statuty drogi sa w 100% zatwierdzone przez papieza. swietej pamieci Jan Pawel II jak najbardziej popieral droge i tak samo jest z obecnym- Franciszkiem. mam dopiero 17 lat, ale we wspolnocie jestem od dziecka, widze jak ogromny wplyw to ma na ludzi, jak wielu zmienilo swoje zycie i chce sie nawracac. Bog poprzez takich... rozwiń

Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 11:30
0

polecam wszystkim piszącym te arcymądre komentarze powyżej: 

http://img.sadistic.pl/pics/336623_db507bb116fb.png

Avatar
Gość / 20 czerwca 2013 o 11:27
0

czytam wasze komentarze i napiszę tylko tyle:

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Avatar
Łukasz / 20 czerwca 2013 o 09:18
0

Naprawdę bawią mnie komentarze typu "neokatechumenat to sekciarski ruch" itp. Obecny Papież Franciszek jest sympatykiem Drogi i wielokrotnie pomagał, służył Braciom w Brazylii. Więc może Papież też jest sekciarski? Te poprzednie komentarze pokazują tylko wielką niewiedzę na temat Drogi Neokatechumenalnej i ukazują jak ludzie osądzają coś czego w ogóle nieznają na podstawie jakiś ploteczek i wiadomości usłyszanych od "znajomych". Moi Rodzice nadal są kochającym małżeństwem, mają 6 dzieci które kochają i im służą, dając swój czas i życie. To jest owoc wiary która rodzi się na Drodze. Takich przykładów można przytoczyć bardzo dużo, ale to nie o to chodzi, życie w Kościele, we wspólnocie naprawdę daje prawdziwy sens życia i wielką radość jaka z tego płynie. Najlepszy jest komentarz, że w Neokatechumenacie traktuje się wybiórczo Pismo Święte, cała formacja opiera się na słowie Bożym, które jest w Biblii. Przez cały okres bycia we wspólnocie praktycznie "studiuje" się całe Pismo Święte.

Naprawdę bawią mnie komentarze typu "neokatechumenat to sekciarski ruch" itp. Obecny Papież Franciszek jest sympatykiem Drogi i wielokrotnie pomagał, służył Braciom w Brazylii. Więc może Papież też jest sekciarski? Te poprzednie komentarze pokazują tylko wielką niewiedzę na temat Drogi Neokatechumenalnej i ukazują jak ludzie osądzają coś czego w ogóle nieznają na podstawie jakiś ploteczek i wiadomości usłyszanych od "znajomych". Moi Rodzice nadal są kochającym małżeństwem, mają 6 dzieci które kochają i im służą, dając swój czas i życie. T... rozwiń

Avatar
Magda / 20 czerwca 2013 o 09:12
0

na KULu mielismy zajecia z tego typu wspólnot, i pamietam, ze negatywnie podchodzono do neonów. zainteresowalam sie tą tematyka, i rzeczywiscie, wspólnota ma charakter sekciarski, hermetyczny i wybiórczo traktuje Biblię. a jakie sa Wasze opinie?


No cóż, jeśli miała pani zajęcia z ks. P., który nota bene kilka razy był już zgłaszany przez studentów do usunięcia z roli wykładowcy z wielu powodów, to Pani wierzę. Neokatechumenat był przedstawiany jako sekta. Szkoda tylko, że WSZYSTKO, co ja usłyszałam od w/w księdza to były głupoty jakich świat nie widział, wyssane z palca. Np. to, że spowiedź jest publiczna (wszyscy po kolei na głos mówią swoje grzechy), że rodziny na misje są losowane i nie mają żadnego wpływu na decyzję czy chcą jechać, że czyta się tylko kilka ksiąg Pisma Świętego, itd. Przykro było słuchać, bo głupot było znacznie więcej... A później pogląd, że na KULu uczą przeciwko Neokatechumenatowi i że to sekta. Proponuję jednak bliżej zapoznać się z tematem, bo nie warto wierzyć komuś, kto na żadne zaufanie i wiarę niestetynnie zasługuje...

No cóż, jeśli miała pani zajęcia z ks. P., który nota bene kilka razy był już zgłaszany przez studentów do usunięcia z roli wykładowcy z wielu powodów, to Pani wierzę. Neokatechumenat był przedstawiany jako sekta. Szkoda tylko, że WSZYSTKO, co ja usłyszałam od w/w księdza to były głupoty jakich świat nie widział, wyssane z palca. Np. to, że spowiedź jest publiczna (wszyscy po kolei na głos mówią swoje grzechy), że rodziny na misje są losowane i nie mają żadnego wpływu na decyzję czy chcą jechać, że czyta się tylko kilka ksi... rozwiń
Avatar
kw / 20 czerwca 2013 o 07:40
0
Neoni neonom zgotowali ten los;)
Neoni nadali tytuł Kiko.
Statut sobie, praktyka sobie.
Avatar
gość / 19 czerwca 2013 o 19:34
0

dlaczego jesli droga jest sekciarska jej inicjator otrzymyje tytuł tak poważnej uczelni katolickiej.

a może ludzie którzy tak twierdzą nie potrafią strawić tego że wiara jest czymś więcej niż spełnianie prawa.

może za dużo studiują pismo a zamało starają sie nim żyć.

a może ta wybiurczość to życie słowem którego inni wolą nie tykać.

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 4 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 30 21

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 9 20

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 7 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 5 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 29 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 66 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 4

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 8 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.