Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2015 r.
12:21

Jest ostateczna wersja zmian komunikacji miejskiej w Lublinie. Nowa linia na lotnisko w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 81 A A

Znamy już ostateczną wersję wrześniowych zmian w komunikacji miejskiej. ZTM postanowił nie burzyć tego, do czego przywykli pasażerowie i wyciągnąć do Ratusza rękę po pieniądze na rozbudowę sieci połączeń, która miałaby nastąpić w pierwszym kwartale 2016 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie będzie ani kontrowersyjnego skracania linii 26 do os. Widok, ani prostowania trasy „trzynastki”, ani zabierania linii 39 z ul. Filaretów.

Zarząd Transportu Miejskiego nie wprowadzi zmian, które budziły największy sprzeciw pasażerów. – Jeśli jest taki opór, należy to uszanować – mówi Grzegorz Malec, dyrektor ZTM.

Co zatem się zmieni od 1 września? Trasy linii 10, 16, 17, 39, 44, 57, 73 i 160. Linia 9 dostanie numer 159. Znikną linie 27 i 56. Innych zmian nie ma.

Jak to wygląda w szczegółach?

Linia 10 zostanie skrócona do przystanku Mełgiewska WSEI. Na odcinku trasy do Zadębia zastąpi ją linia 39 wycofana z Turystycznej (na Turystyczną wysłana będzie linia 57). Linię 39 czeka jeszcze jedna zmiana: nie skończy trasy przy Leclerku, ale pojedzie dalej przez Zana do pętli na Lipniaku, skąd zniknie linia 44. Lipniakowi taka zamiana może wyjść na dobre, bo linia 39 kursuje częściej.

Co się stanie z linią 44? Jej trasa zostanie skrócona do os. Widok. To oznacza, że ul. Armii Krajowej straci jedno z dwóch połączeń z Politechniką, zostając z linią 14. ZTM zapowiada, że przyjrzy się w październiku zapełnieniu autobusów na linii 14 i w razie potrzeby rozważy wysłanie przegubowców na najbardziej obciążone kursy.

Widok zyskując linię 44 traci linię 17, ale nie traci połączenia z ul. Diamentową, Zemborzycką i Kunickiego. Wszystko za sprawą częściowej zamiany tras między liniami 17 i 160.

Linia 17 od Paderewskiego dotychczasową trasą dotrze do przystanku przy skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Mickiewicza, a dalej pojedzie prosto do pętli Abramowice, a wybranymi kursami tam, gdzie dociera planowana do likwidacji linia 27. Za to linia 160 z Chodźki ma skręcać z Kunickiego w prawo w Zemborzycką i obecną trasą linii 17 jechać na Widok, gdzie jednak nie skończy kursu, tylko nawróci i przez ul. Jana Pawła II dotrze do swojego nowego końcowego przy os. Poręba. Problemem może być tłok w pojazdach, bo o ile na linii 17 planowane jest pozostawienie przegubowych autobusów, o tyle linię 160 mają obsługiwać krótkie trolejbusy, a częstotliwość kursów nie zostanie zwiększona.

Dwie ostatnie zmiany dotyczą rejonu Głuska. Linia 16 dostanie nową trasę: Wygodna, Głuska, Strojnowskiego, Abramowicka, Kunickiego, Wyzwolenia, Długa, Krańcowa, Droga Męczenników Majdanka, Fabryczna, al. Unii Lubelskiej, Lwowska, al. Andersa, Walecznych, Węglarza. Z powrotem pojedzie przez Węglarza, Walecznych, al. Andersa, ul. Kalinowszczyzna, pl.Singera, al. Unii Lubelskiej...

Linia 73 ma jeździć następującą trasą: Felin, Doświadczalna, Droga Męczenników Majdanka, Kalinówka, Abramowice Prywatne, Zorza, Głuska, Kunickiego, Mickiewicza, Wyzwolenia, Głuska, Zorza, Abramowice Prywatne, Droga Męczenników Majdanka, Doświadczalna, Felin. Odjazdy z Felina co 60 minut.

Zmiany w układzie połączeń od września 2015:

26 milionów - tyle wozokilometrów musiałby rocznie wykupywać ZTM, by wykorzystać całą nową trakcję i spełnić prośby pasażerów

22 miliony - tyle wozokilometrów, zdaniem ZTM, wystarczyłoby, gdyby sieć połączeń rozbudować w wersji oszczędnościowej

19,5 miliona - na tyle wozokilometrów rocznie wystarcza przeznaczana przez miasto
na wykup przewozów kwota 140 mln zł

19 milionów - o tyle złotych miasto ZTM musiałby wydać więcej na komunikację, aby rozbudować komunikację „oszczędnościowo”

Nowa linia z Lublina na lotnisko

To zmiany zapowiedziane na wrzesień. Ale wcześniej, bo od 1 sierpnia kursy zacznie linia 5 do Świdnika i Mełgwi. Jej trasa to: Lubartowska/ Brama Krakowska (odjazdy w powszednie w sierpniu o godz. 4.55, 6.35, 14.30 i 16.15), al. Tysiąclecia, Mełgiewska, Metalurgiczna, Kolonia Świdnik Mały, następnie w Świdniku ul. Lotnicza, Żwirki i Wigury, Racławicka, Franciszków, lotnisko, Franciszków, Jacków, Mełgiew. Odjazdy z Mełgwi w dni powszednie w sierpniu: 5.45, 7.25. 15.20, 17.05. W weekendy kursów będzie o połowę mniej.

Od września liczba kursów na linii 5 zostanie zwiększona z 4 do 8 w dni powszednie.

W komunikacji podmiejskiej linia 20 ma być wydłużona jesienią do centrum Jastkowa, powstanie też nowa linia 33 do Tomaszowic.

Wkrótce na naszej stronie informacje o zmianach, które miałyby wejść w życie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Trasa nowej linii nr 5 do Świdnika
Trasa nowej linii nr 5 do Świdnika

Drugi etap? Nie ma pieniędzy

Wrześniowe zmiany nie sprawią jeszcze, że przez każdą ulicę, nad którą rozwieszono nową trakcję będą kursować trolejbusy. Nadal bezużytecznie będą wisieć nowe druty nad al. Andersa, Lwowską, Filaretów, Nadbystrzycką, Krochmalną, Bohaterów Monte Cassino i Zana.

Wysłanie tu trolejbusów odłożono na później, bo na razie nie ma pieniędzy na zapłatę za dodatkowo przejechane kilometry. Bez zwiększenia puli na wydatki trzeba by ciąć istniejące połączenia, a na to nie zgadzają się pasażerowie. Funduszy trzeba też, by stworzyć połączenia, o które prosili pasażerowie, jak choćby z Węglina na Żeglarską, z os. Botanik na Czechów, czy z Nowego Światu na Czuby.

Ile trzeba dołożyć? – Około 19 mln zł – informuje Justyna Góźdź z ZTM. – Przy czym objęcie nowych odcinków trakcji komunikacją trolejbusową szacujemy na ok. 14 mln zł.
Zarząd Transportu Miejskiego czeka, aż miasto da mu takie fundusze, decyzje zapadną pod koniec roku, przy tworzeniu budżetu Lublina na 2016 r. Dodatkowe pieniądze pozwoliłyby wprowadzić kolejne zmiany, co według zapowiedzi urzędników, miałoby nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wtedy też mają się zmienić trasy linii 152, 154, 158, autobusowa linia 28 ma być wycofana z Poręby i przekształcona w trolejbusową 161, a Poręba dostanie szybkie połączenie z dworcem kolejowym nową linią 157.

Linia 152 jechałaby od Abramowic do Narutowicza obecną trasą, a dalej przez Nadbystrzycką, Zana, Filaretów i Jana Pawła II do os. Poręba.

Linia 154 od Chodźki do Gali bez zmian, a dalej przez Fabryczną, Wolską, al. Piłsudskiego, Narutowicza, Głęboką, Filaretów, Zana, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Orkana, Roztocze i al. Kraśnicką na Węglin.

Linia 158 od Felina do ronda obok Leclerka jechałaby bez zmian, a potem skręcała w Bohaterów Monte Cassino i przez Armii Krajowej i Jana Pawła II jechała na Porębę.

Linia 161 kursowałaby z Węglina przez al. Kraśnicką, gdzie od przystanku koło OBI jechałaby trasą linii 28 na Felin.

Nowa linia 157 jechałaby z Poręby przez Jana Pawła II, Krochmalną, Dworzec Główny PKP, Stadionową, Lubelskiego Lipca ’80, pl. Bychawski, Wolską, Fabryczną, al. Unii Lubelskiej, Lwowską i al. Andersa do Mełgiewskiej.

Nie jest za to pewne, co zmieni się w drugim etapie w sieci linii autobusowych. Możliwe, że zgodnie z prezentowanymi wcześniej koncepcjami linia 14 zostanie skierowana przez pl. Wolności. Wiadomo za to, że nie powstanie jeszcze linia 46 łącząca ekspresowo Czuby i Czechów jadąc z ul. Sowińskiego na wprost przez ul. Poniatowskiego i wiadukt nad al. Solidarności.

Sonda: Jak oceniasz zmiany sieci komunikacji miejskiej?

Liczba głosów: 623
59.23%
Źle
30.34%
Dobrze
10.43%
Nie mam zdania

Komentarze 81

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 12:31
0
wiersz dla mpk mpk jedzie a niema przystanków niema ale autobusy i trolejbusy dalej jadą kierowcy pytają: -gdzie są prrzystanki a my muwimy niewiemy
Avatar
Gość / 5 października 2015 o 15:31
0
Czy warto było wydawać miliony na sieć trolejbusową, aby przez Andersa i Lwowską kursowała jedna linia? Tańszy by był autobus. W całym tym zamieszaniu najważniejsza jest Poręba. To jakieś szczególne miejsce? A jak dojechać z Kalinowszczyzny na cmentarz przy Lipowej lub na Głęboką? itd. itp.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 16:46
0
wiecej autobusowlini 5 ......zeby ze swidnika byl 6 20.......i z pod targu w stone swidnika 15...00..prosimy duzo 5 czesto
Avatar
bartek / 29 sierpnia 2015 o 11:12
0

dlaczego zabieracie 44 z Armii Krajowej??!!!!

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 11:02
0
Poręba jest najważniejsza, dzieciaku z podstawówki. Lepiej się nie odzywaj tępaku.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 17:54
0
A dlaczego takie ''byki'' kursujące co 10 min jak 158 i 159 mają jeździć na Porębę. Dlaczego Poręba jest tak wysoce uprzywilejowana by mieć połączenia ZE WSZYSTKIMI dzielnicami i ulicami Lublina. Linia 158 NALEŻY SIE ulicy Zana i basta, żadnego ''wydłużania'' na Porębę kosztem ulicy Zana. Ja bym zaproponował coś lepszego, przedłużenie linii 155 oraz 158 o 4 przystanki dalej( Zana ZUS 04 zamiast ZANA ZUS(końcowy), Brzeskiej 02, Pozytywistów 01, OS.SKARPA 01(nowy końcowy przystanek, który trzeba byłoby przebudować, tak aby mogły oczekiwać tam na odjazd trolejbusy 155 i 158, a odjeżdżając nawracałyby na rondzie Narodowych Sił Zbrojnych i zaczynałyby trasę od przystanka OS.SKARPA 02), TO dopiero można nazwać wydłużeniem, dzięki temu nikt nie ucierpi a tylko skorzysta. Na starej pętli pozostałyby jedynie linie: 78 oraz zjazdowa 950. Dzięki temu ilość przystanków linii 155 i 158 na całej trasie( mają obydwie po 22 przystanki) wzrośnie do 26, a to wydłużenie liczy zaledwie około 500 metrów i na to wozokilometry nie poszłyby na marne. Zawsze lepiej lekko wydłużyć linie które są sprawdzone niż bawić się w nowe, które mogą okazać się porażką. To ma sens i nikt na tym nie ucierpi, tym bardziej że lepiej jest jechać np. w porannym szczycie z Nadbystrzyckiej w kierunku Zana niż w kierunku Politechniki, dlatego że omija się korek, niby się trochę nadrabia, ale jest o wiele szybciej.
A dlaczego takie ''byki'' kursujące co 10 min jak 158 i 159 mają jeździć na Porębę. Dlaczego Poręba jest tak wysoce uprzywilejowana by mieć połączenia ZE WSZYSTKIMI dzielnicami i ulicami Lublina. Linia 158 NALEŻY SIE ulicy Zana i basta, żadnego ''wydłużania'' na Porębę kosztem ulicy Zana. Ja bym zaproponował coś lepszego, przedłużenie linii 155 oraz 158 o 4 przystanki dalej( Zana ZUS 04 zamiast ZANA ZUS(końcowy), Brzeskiej 02, Pozytywistów 01, OS.SKARPA 01(nowy końcowy przystanek, który trzeba byłoby p... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2015 o 05:51
0
Nudzi się stołkom i tyle.Czemu to niby służy.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 10:47
0
Ten artykuł nie do końca zawiera prawdziwe treści. "Co zatem się zmieni od 1 września? Trasy linii 10, 16, 17, 39, 44, 57, 73 i 160. Linia 9 dostanie numer 159. Znikną linie 27 i 56. Innych zmian nie ma." Otóż są inne zmiany, proszę zobaczyć zmiany na stronie ZTM http://www.ztm.lublin.eu/pl/aktualnosci/zmiany-w-kursowaniu-komunikacji-miejskiej-obowiazujace-od-1-wrzesnia-br.html. Trasa linii 4, 21 i 27 również zostały zmieniona, co w artykule zostało pominięte.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 07:40
0
A czym mieszkancy ul. Zana, Wileńska,Jana Sawy i Skrzetuskiego dojada na Kunickiego jak 152 nie bedzie dojezdzac pod Eleclerc ? Nie zmieniajcie 152!!!
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 o 10:53
0
Ale załatwili mieszkańców Czubów, ekstra połączenie linia nr 44, skracają do lasu na Wyżynnej, a pozostali mieszkańcy Czubów czym dojada do Czechowa, m.in. na Paganiniego, Braci Wieniawskich pod urząd skarbowy?
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 12:31
0
wiersz dla mpk mpk jedzie a niema przystanków niema ale autobusy i trolejbusy dalej jadą kierowcy pytają: -gdzie są prrzystanki a my muwimy niewiemy
Avatar
Gość / 5 października 2015 o 15:31
0
Czy warto było wydawać miliony na sieć trolejbusową, aby przez Andersa i Lwowską kursowała jedna linia? Tańszy by był autobus. W całym tym zamieszaniu najważniejsza jest Poręba. To jakieś szczególne miejsce? A jak dojechać z Kalinowszczyzny na cmentarz przy Lipowej lub na Głęboką? itd. itp.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 16:46
0
wiecej autobusowlini 5 ......zeby ze swidnika byl 6 20.......i z pod targu w stone swidnika 15...00..prosimy duzo 5 czesto
Avatar
bartek / 29 sierpnia 2015 o 11:12
0

dlaczego zabieracie 44 z Armii Krajowej??!!!!

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 11:02
0
Poręba jest najważniejsza, dzieciaku z podstawówki. Lepiej się nie odzywaj tępaku.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 17:54
0
A dlaczego takie ''byki'' kursujące co 10 min jak 158 i 159 mają jeździć na Porębę. Dlaczego Poręba jest tak wysoce uprzywilejowana by mieć połączenia ZE WSZYSTKIMI dzielnicami i ulicami Lublina. Linia 158 NALEŻY SIE ulicy Zana i basta, żadnego ''wydłużania'' na Porębę kosztem ulicy Zana. Ja bym zaproponował coś lepszego, przedłużenie linii 155 oraz 158 o 4 przystanki dalej( Zana ZUS 04 zamiast ZANA ZUS(końcowy), Brzeskiej 02, Pozytywistów 01, OS.SKARPA 01(nowy końcowy przystanek, który trzeba byłoby przebudować, tak aby mogły oczekiwać tam na odjazd trolejbusy 155 i 158, a odjeżdżając nawracałyby na rondzie Narodowych Sił Zbrojnych i zaczynałyby trasę od przystanka OS.SKARPA 02), TO dopiero można nazwać wydłużeniem, dzięki temu nikt nie ucierpi a tylko skorzysta. Na starej pętli pozostałyby jedynie linie: 78 oraz zjazdowa 950. Dzięki temu ilość przystanków linii 155 i 158 na całej trasie( mają obydwie po 22 przystanki) wzrośnie do 26, a to wydłużenie liczy zaledwie około 500 metrów i na to wozokilometry nie poszłyby na marne. Zawsze lepiej lekko wydłużyć linie które są sprawdzone niż bawić się w nowe, które mogą okazać się porażką. To ma sens i nikt na tym nie ucierpi, tym bardziej że lepiej jest jechać np. w porannym szczycie z Nadbystrzyckiej w kierunku Zana niż w kierunku Politechniki, dlatego że omija się korek, niby się trochę nadrabia, ale jest o wiele szybciej.
A dlaczego takie ''byki'' kursujące co 10 min jak 158 i 159 mają jeździć na Porębę. Dlaczego Poręba jest tak wysoce uprzywilejowana by mieć połączenia ZE WSZYSTKIMI dzielnicami i ulicami Lublina. Linia 158 NALEŻY SIE ulicy Zana i basta, żadnego ''wydłużania'' na Porębę kosztem ulicy Zana. Ja bym zaproponował coś lepszego, przedłużenie linii 155 oraz 158 o 4 przystanki dalej( Zana ZUS 04 zamiast ZANA ZUS(końcowy), Brzeskiej 02, Pozytywistów 01, OS.SKARPA 01(nowy końcowy przystanek, który trzeba byłoby p... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2015 o 05:51
0
Nudzi się stołkom i tyle.Czemu to niby służy.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 10:47
0
Ten artykuł nie do końca zawiera prawdziwe treści. "Co zatem się zmieni od 1 września? Trasy linii 10, 16, 17, 39, 44, 57, 73 i 160. Linia 9 dostanie numer 159. Znikną linie 27 i 56. Innych zmian nie ma." Otóż są inne zmiany, proszę zobaczyć zmiany na stronie ZTM http://www.ztm.lublin.eu/pl/aktualnosci/zmiany-w-kursowaniu-komunikacji-miejskiej-obowiazujace-od-1-wrzesnia-br.html. Trasa linii 4, 21 i 27 również zostały zmieniona, co w artykule zostało pominięte.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 07:40
0
A czym mieszkancy ul. Zana, Wileńska,Jana Sawy i Skrzetuskiego dojada na Kunickiego jak 152 nie bedzie dojezdzac pod Eleclerc ? Nie zmieniajcie 152!!!
Avatar
Gość / 28 lipca 2015 o 10:53
0
Ale załatwili mieszkańców Czubów, ekstra połączenie linia nr 44, skracają do lasu na Wyżynnej, a pozostali mieszkańcy Czubów czym dojada do Czechowa, m.in. na Paganiniego, Braci Wieniawskich pod urząd skarbowy?
Zobacz wszystkie komentarze 81

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!