Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 marca 2010 r.
15:32
Edytuj ten wpis

Juwenalia 2010 w Lublinie: The Rasmus na początek

0 38 A A

Grupa The Rasmus rozpocznie tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Gwiazda z Finlandii wystąpi 6 maja na placu Zamkowym. Koncert zorganizuje Urząd Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lada dzień Ratusz podpisze umowę na zorganizowanie koncertu. Główna gwiazda wieczoru jest już "zaklepana”. – Potwierdzam. Sprawa zespołu jest dogadana – mówi Michał Krawczyk z Kancelarii Prezydenta Lublina.

– Pierwsze informacje na temat tego, kto mógłby w maju wystąpić w Lublinie, zaczęliśmy zbierać już jesienią – tłumaczy Krawczyk. – Szukaliśmy wśród zespołów, które są znane, reprezentują odpowiedni poziom i mogą przyciągnąć na koncert wielu studentów, mieszkańców Lublina i nie tylko.

The Rasmus to jedna z największych gwiazd europejskiego rocka. Finowie zasłynęli w 2003 r. hitem "In the shadows”. W Polsce występowali do tej pory dwa razy (w warszawskim klubie Stodoła): 22 listopada 2005 r. oraz 21 lutego 2009 r.

Przed gwiazdą wieczoru na lubelskim koncercie wystąpią jeszcze dwa zespoły: jeden z Polski, jeden z Ukrainy. Ich nazwy na razie są trzymane w tajemnicy.

Koszty całego koncertu pokryje Urząd Miasta, m.in. z pieniędzy unijnych przeznaczonych na realizację projektu "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” (koncert ma kończyć obchody 440 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej).

Zespół z Finlandii jest kolejną zagraniczną gwiazdą, która rozpocznie majowe święto lubelskich studentów. Wcześniej w Lublinie grali: Reamonn, Mattafix i The Futureheads. Wstęp, podobnie jak w poprzednich latach, będzie bezpłatny.

W dniu koncertu otwierającego Lubelskie Dni Kultury Studenckiej od lat odbywa się także wspólny korowód studentów największych lubelskich uczelni. Potem każda z nich organizuje własne imprezy. (MB)

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Olaaaa / 5 maja 2010 o 18:43
0
HEJ HEJ HEJ!!! POMÓŻCIE... O której godzinie to się zaczyna?
Avatar
suvi / 2 maja 2010 o 22:52
0
jedzie ktoś z warszawy chętnie się zabiorę proszę o info na GG 8152989 lub syvi.gillner@gmail.com
Avatar
scyzor / 1 maja 2010 o 23:20
0
No jest paru chętnych z CK, wiec mozna by sie dogadac
Avatar
Lolita / 1 maja 2010 o 10:43
0
Właśnie właśnie może chce ktoś się wybrać z ck?
Avatar
Lolita / 1 maja 2010 o 09:56
0
student_20 napisał:
Żal... Na juwenaliach?! Na największej studenckiej imprezie Lublina zagra The Rasmus?! Kto wogóle tego słucha? A może to ja pomyliłem forum? Może to nie Dni Kultury Studenckiej tylko półmetek dla gimnazjum. Tego teraz słucha młoda polska inteligencja...? Gdzie się podziały takie zespoły jak Perfect, Lady Pank, Kukiz, Dżem itp. Mamy tyle świetnych polskich zespołów. Tym bardziej że Lublin kandyduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury. Z takim podejściem ściągając puste zagraniczne zespoły, o tym mianie miasto będzie mogło tylko pomarzyć.




Drogi studencie_20 ja słucham The Rasmus i zapewne jeszcze wiele osób bo to świetny zespół, który gra świetną muzykę. Jest takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Tobie także bym to proponowała.

Z wielką chęcią przyjechałabym na koncert The Rasmus ale niestety mieszkam dość daleko a samej nikt mnie nie puści




Drogi studencie_20 ja słucham The Rasmus i zapewne jeszcze wiele osób bo to świetny zespół, który gra świetną muzykę. Jest takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Tobie także bym to proponowała.

Z wielką chęcią przyjechałabym na koncert The Rasmus ale niestety mieszkam dość daleko a samej nikt mnie nie puści rozwiń
Avatar
hipisowka / 20 kwietnia 2010 o 11:34
0
nie rozumiem problemu.. nie lubisz zespołu albo Lublina- jedź na juwenalia gdzie indzie albo idź na inny koncert.. tylko dlaczego zaraz kpisz sobie z całego miasta?? nie rozumiem ale widocznie jestem za głupia.. ja osobiście ciesze się z koncertu IRY i KULTU
Avatar
Jinx1993 / 19 kwietnia 2010 o 17:02
0
a 7 maja(tj.piątek) IRA gra w Lublinie na juwenaliach!!!!!!!!!!!!!
Avatar
~xxxx~ / 19 kwietnia 2010 o 12:43
0
to że ktoś nie lubi tego zespołu to nie znaczy że WSZYSCY!
JA NP BARDZO LUBIE GO SŁUCHAĆ.
Avatar
wrx / 19 kwietnia 2010 o 10:39
0
Lucifer's Angel napisał:
Coś czuję, że będzie wielki nalot na Lublin Kocham ten zespół!! Jadę! Jadę! Jadę!


tak, przyjada setki tysięcy fanów z całej Europy do tej wielkiej, wschodnioeuropejskiej stolicy kultury, jaką niewątpliwie jest miasto wojewódzkie zwane Lublin a przez niektórych Ljublin.
rozwiń
Avatar
achitektKA / 18 kwietnia 2010 o 23:21
0
student_20 napisał:
Żal... Na juwenaliach?! Na największej studenckiej imprezie Lublina zagra The Rasmus?! Kto wogóle tego słucha? A może to ja pomyliłem forum? Może to nie Dni Kultury Studenckiej tylko półmetek dla gimnazjum. Tego teraz słucha młoda polska inteligencja...? Gdzie się podziały takie zespoły jak Perfect, Lady Pank, Kukiz, Dżem itp. Mamy tyle świetnych polskich zespołów. Tym bardziej że Lublin kandyduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury. Z takim podejściem ściągając puste zagraniczne zespoły, o tym mianie miasto będzie mogło tylko pomarzyć.



zgadzam sie w pelni...na the rasmus moze sie przejde posmiac sie z dzieci z gimnazjum...jest MNOSTWO moze i mniej znanych, zagranicznych zespolow, za mniejsze pieniadze, ktore niewatpliwie bylyby bardziej wartosciowe dla STUDENTOW

cale szczescie ze politechnika i w tym roku nie zawiodla i pojawi sie kult, dzem, ewr i inne;]



zgadzam sie w pelni...na the rasmus moze sie przejde posmiac sie z dzieci z gimnazjum...jest MNOSTWO moze i mniej znanych, zagranicznych zespolow, za mniejsze pieniadze, ktore niewatpliwie bylyby bardziej wartosciowe dla STUDENTOW

cale szczescie ze politechnika i w tym roku nie zawiodla i pojawi sie kult, dzem, ewr i inne;] rozwiń
Avatar
Olaaaa / 5 maja 2010 o 18:43
0
HEJ HEJ HEJ!!! POMÓŻCIE... O której godzinie to się zaczyna?
Avatar
suvi / 2 maja 2010 o 22:52
0
jedzie ktoś z warszawy chętnie się zabiorę proszę o info na GG 8152989 lub syvi.gillner@gmail.com
Avatar
scyzor / 1 maja 2010 o 23:20
0
No jest paru chętnych z CK, wiec mozna by sie dogadac
Avatar
Lolita / 1 maja 2010 o 10:43
0
Właśnie właśnie może chce ktoś się wybrać z ck?
Avatar
Lolita / 1 maja 2010 o 09:56
0
student_20 napisał:
Żal... Na juwenaliach?! Na największej studenckiej imprezie Lublina zagra The Rasmus?! Kto wogóle tego słucha? A może to ja pomyliłem forum? Może to nie Dni Kultury Studenckiej tylko półmetek dla gimnazjum. Tego teraz słucha młoda polska inteligencja...? Gdzie się podziały takie zespoły jak Perfect, Lady Pank, Kukiz, Dżem itp. Mamy tyle świetnych polskich zespołów. Tym bardziej że Lublin kandyduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury. Z takim podejściem ściągając puste zagraniczne zespoły, o tym mianie miasto będzie mogło tylko pomarzyć.




Drogi studencie_20 ja słucham The Rasmus i zapewne jeszcze wiele osób bo to świetny zespół, który gra świetną muzykę. Jest takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Tobie także bym to proponowała.

Z wielką chęcią przyjechałabym na koncert The Rasmus ale niestety mieszkam dość daleko a samej nikt mnie nie puści




Drogi studencie_20 ja słucham The Rasmus i zapewne jeszcze wiele osób bo to świetny zespół, który gra świetną muzykę. Jest takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje. Tobie także bym to proponowała.

Z wielką chęcią przyjechałabym na koncert The Rasmus ale niestety mieszkam dość daleko a samej nikt mnie nie puści rozwiń
Avatar
hipisowka / 20 kwietnia 2010 o 11:34
0
nie rozumiem problemu.. nie lubisz zespołu albo Lublina- jedź na juwenalia gdzie indzie albo idź na inny koncert.. tylko dlaczego zaraz kpisz sobie z całego miasta?? nie rozumiem ale widocznie jestem za głupia.. ja osobiście ciesze się z koncertu IRY i KULTU
Avatar
Jinx1993 / 19 kwietnia 2010 o 17:02
0
a 7 maja(tj.piątek) IRA gra w Lublinie na juwenaliach!!!!!!!!!!!!!
Avatar
~xxxx~ / 19 kwietnia 2010 o 12:43
0
to że ktoś nie lubi tego zespołu to nie znaczy że WSZYSCY!
JA NP BARDZO LUBIE GO SŁUCHAĆ.
Avatar
wrx / 19 kwietnia 2010 o 10:39
0
Lucifer's Angel napisał:
Coś czuję, że będzie wielki nalot na Lublin Kocham ten zespół!! Jadę! Jadę! Jadę!


tak, przyjada setki tysięcy fanów z całej Europy do tej wielkiej, wschodnioeuropejskiej stolicy kultury, jaką niewątpliwie jest miasto wojewódzkie zwane Lublin a przez niektórych Ljublin.
rozwiń
Avatar
achitektKA / 18 kwietnia 2010 o 23:21
0
student_20 napisał:
Żal... Na juwenaliach?! Na największej studenckiej imprezie Lublina zagra The Rasmus?! Kto wogóle tego słucha? A może to ja pomyliłem forum? Może to nie Dni Kultury Studenckiej tylko półmetek dla gimnazjum. Tego teraz słucha młoda polska inteligencja...? Gdzie się podziały takie zespoły jak Perfect, Lady Pank, Kukiz, Dżem itp. Mamy tyle świetnych polskich zespołów. Tym bardziej że Lublin kandyduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury. Z takim podejściem ściągając puste zagraniczne zespoły, o tym mianie miasto będzie mogło tylko pomarzyć.



zgadzam sie w pelni...na the rasmus moze sie przejde posmiac sie z dzieci z gimnazjum...jest MNOSTWO moze i mniej znanych, zagranicznych zespolow, za mniejsze pieniadze, ktore niewatpliwie bylyby bardziej wartosciowe dla STUDENTOW

cale szczescie ze politechnika i w tym roku nie zawiodla i pojawi sie kult, dzem, ewr i inne;]



zgadzam sie w pelni...na the rasmus moze sie przejde posmiac sie z dzieci z gimnazjum...jest MNOSTWO moze i mniej znanych, zagranicznych zespolow, za mniejsze pieniadze, ktore niewatpliwie bylyby bardziej wartosciowe dla STUDENTOW

cale szczescie ze politechnika i w tym roku nie zawiodla i pojawi sie kult, dzem, ewr i inne;] rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 121 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!