Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2014 r.
16:46
Edytuj ten wpis

Kandydatka lewicy na prezydenta Lublina obiecuje miejskie in vitro

Autor: Zdjęcie autora p.p.
136 29 A A

Dr Dorota Polz-Gruszka od niedzieli jest oficjalnym kandydatem lewicy na prezydenta Lublina. 35-letnia stomatolog, adiunkt w Uniwersytecie Medycznym, zamierza zdobyć 51 proc. głosów i wygrać w I turze. Obiecuje lublinianom m.in. finansowanie z miejskiej kasy zabiegów in vitro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kluczem do sukcesu wyborczego ma być program oparty na wspieraniu przedsiębiorczości, polityce społecznej, zdrowiu i kulturze.

- Każdy z tych punktów jest dokładnie opracowany i będzie prezentowany podczas kampanii. W celu wspierania przedsiębiorczości zamierzam wprowadzić dokładny plan zagospodarowania przestrzennego Lublina, bo obecnie jest doraźny. Planuję także zniesienie czynszu od miejskich lokali wynajmowanych na cele gospodarcze. Chodzi o to, aby powstawały nowe miejsca pracy. Chcę ułatwić dostęp do wszelkich programów profilaktyki zdrowotnej, m.in. do bezpłatnych szczepień dla seniorów przeciw grypie oraz wprowadzić finansowanie z miejskiej kasy programu in vitro dla lublinian, którzy starają się o dziecko -mówiła dr Dorota Polz-Gruszka o niektórych punktach swojego programu.
Oberwało się także obecnemu prezydentowi za, zdaniem kandydatki, nieprzemyślane inwestycje. - Wydanie 160 milionów na nowy stadion, to jeden z przykładów nietrafionych inwestycji. Nie może być tak, że miasto rocznie przeznacza na opiekę zdrowotną 8 milionów złotych, a koszt utrzymania stadionu pochłonie 6 milionów zł miejskiego budżetu - dodała kandydatka lewicy, która zadeklarowała jednak, że nie rozbierze Areny Lublin.

Dorota Polz-Gruszka idzie na wybory pod sztandarem KWW "Lubelska Lewica Razem”, choć nie ukrywa, że jest członkiem partii "Twój Ruch”. Szefem jej sztabu wybiorczego jest poseł TR Michał Kabaciński.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 4 października 2014 r. o 19:23
0

hmm miejski burdel dałby większe poparcie - elektorat Palikota raczej myśli o aborcji niż o prokreacji
a ciurlać bez konsekwencji  lubią...

przesadziłem i za powyższy tekst Przepraszam Panią Gruszkę
...
nie podoba mi się jej propozycja i nie poprę takiego pomysłu ale słowa burdelu były z pewnością przesadą
pzdr
 

Avatar
Michal M / 29 września 2014 r. o 18:41
0

Czy ktos umarl?? Wszyscy jacys tacy powazni i zadumani... podejrzanie to wyglada! Poprosze o wiecej usmiechu i wiary w siebie. Osobiscie mam duzo watpliwosci odnosnie talentu pani doktor w sprawach nowych planów i polityki urzedu miasta. 'Swieza krew' niesie ze soba duzo energii i nowych pomyslów, ale na poczatku kadencji trzeba 'tam' dobrze posprzatac i dokonczyc kilka projektów. Zycze wszystkim kandydatom równej i uczciwej walki, bo bedzie sie dzialo i to duzo!

Avatar
Boguś Fil / 29 września 2014 r. o 14:44
0

Pani Dorota może okazać się poważną konkurentką Prezydenta Żuka. Musi tylko dobrze sprzedać swój program to co chce zrobić dla miasta jest na prawdę bardzo ważne nie mówiło się o tym zbyt dużo a Pani Gruszka jest w stanie to zrobić. W dodatku dobrze się prezentuję myślę, że jest to bardzo ciekawa postać. ZObaczymy co będzie dalej. Ja osobiśćie trzymam za nią kciuki!

Avatar
Adam / 29 września 2014 r. o 11:01
0
Zęby leczę tylko w gabinetach prowadzonych przez mężczyzn.Paniom dentystkom poprzewracało się w głowach.
Avatar
w pakiecie / 29 września 2014 r. o 10:44
0

Czy będzie też miejska aborcja?

Avatar
wirgiliusz / 29 września 2014 r. o 09:56
0

Ludzie nie mają pracy, muszą wyjeżdżać za granicę, pracodawcy traktują pracowników jak niewolników itp., a przedstawicielka lewicy o in vitro...żałosne!

Avatar
Lucjan / 29 września 2014 r. o 08:52
0

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za podobnymi p.Gruszce mają płytkie myślenie jak ona sama.

P. Żuk na prezydenta!.

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za po... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 29 września 2014 r. o 07:28
0

poważny kandydat na prezydenta wygląda i mówi tak:
http://www.youtube.com/watch?v=4_E_7-aHNHE

...
nie proponuje on zapładniania mieszkanek Lublina metodą probówkową
nie proponuje wydawania pieniędzy dla znajomego przedsiębiorcy budowlanego
...
mówi za to jak jest...
bez robienia wyborców w balona czy probówkę

Avatar
pin / 29 września 2014 r. o 06:30
0

może ktoś w końcu POgoni tego żuka,, trzeba stawiać na młodych!!!!! ja tej pani kibicuję bo na mieszkania komunalne to za naszego kochanego prezydenta trzeba bedzie chyba jeszcze sporo POczekać 

To może zamiast czekać na mieszkanie komunalne wziąć się do roboty, i wynająć, albo wziąć kredyt? Tak ja większość normalnych ludzi nauczonych, że trzeba sobie zapracować na swoje, a nie jak patologia wyciągać łapę.

Avatar
lop / 28 września 2014 r. o 23:51
0

Nastawiajmy mieszkań socjalnych, niech płodzą tam dzieciaki na ilość - będzie dużo nowych miejsc pracy. Dla nianiek. Tylko rodzi się pytanie, kto tym opiekunkom dla dzieci zapłaci? UE?

Avatar
Przemysław Leniak / 4 października 2014 r. o 19:23
0

hmm miejski burdel dałby większe poparcie - elektorat Palikota raczej myśli o aborcji niż o prokreacji
a ciurlać bez konsekwencji  lubią...

przesadziłem i za powyższy tekst Przepraszam Panią Gruszkę
...
nie podoba mi się jej propozycja i nie poprę takiego pomysłu ale słowa burdelu były z pewnością przesadą
pzdr
 

Avatar
Michal M / 29 września 2014 r. o 18:41
0

Czy ktos umarl?? Wszyscy jacys tacy powazni i zadumani... podejrzanie to wyglada! Poprosze o wiecej usmiechu i wiary w siebie. Osobiscie mam duzo watpliwosci odnosnie talentu pani doktor w sprawach nowych planów i polityki urzedu miasta. 'Swieza krew' niesie ze soba duzo energii i nowych pomyslów, ale na poczatku kadencji trzeba 'tam' dobrze posprzatac i dokonczyc kilka projektów. Zycze wszystkim kandydatom równej i uczciwej walki, bo bedzie sie dzialo i to duzo!

Avatar
Boguś Fil / 29 września 2014 r. o 14:44
0

Pani Dorota może okazać się poważną konkurentką Prezydenta Żuka. Musi tylko dobrze sprzedać swój program to co chce zrobić dla miasta jest na prawdę bardzo ważne nie mówiło się o tym zbyt dużo a Pani Gruszka jest w stanie to zrobić. W dodatku dobrze się prezentuję myślę, że jest to bardzo ciekawa postać. ZObaczymy co będzie dalej. Ja osobiśćie trzymam za nią kciuki!

Avatar
Adam / 29 września 2014 r. o 11:01
0
Zęby leczę tylko w gabinetach prowadzonych przez mężczyzn.Paniom dentystkom poprzewracało się w głowach.
Avatar
w pakiecie / 29 września 2014 r. o 10:44
0

Czy będzie też miejska aborcja?

Avatar
wirgiliusz / 29 września 2014 r. o 09:56
0

Ludzie nie mają pracy, muszą wyjeżdżać za granicę, pracodawcy traktują pracowników jak niewolników itp., a przedstawicielka lewicy o in vitro...żałosne!

Avatar
Lucjan / 29 września 2014 r. o 08:52
0

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za podobnymi p.Gruszce mają płytkie myślenie jak ona sama.

P. Żuk na prezydenta!.

Sytuacja TR obecnie widzimy jaka jest-to jest tonąca "barka".Więc załoga salwuje się ucieczką na "szalupy ratunkowe".Pani Gruszka ze swoim programem jest śmieszna.Jej program spisany na "kolanie"-bez przemyślenia.Darmowe szczepienia p-ko grypie dla seniorów,inwitro z kasy miejskiej (czyt. naszej) i inne pie....ły. Mnie na to nie nabierze-nawet wiekiem,czy urodą.Nie będę głosował na nikogo z "partyjki" obecnie zwanej TR.Naprawę (leczenie) służby zdrowia należałoby czynić właśnie na szczeblu centralnym, a nie miejskim.Ci którzy optują za po... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 29 września 2014 r. o 07:28
0

poważny kandydat na prezydenta wygląda i mówi tak:
http://www.youtube.com/watch?v=4_E_7-aHNHE

...
nie proponuje on zapładniania mieszkanek Lublina metodą probówkową
nie proponuje wydawania pieniędzy dla znajomego przedsiębiorcy budowlanego
...
mówi za to jak jest...
bez robienia wyborców w balona czy probówkę

Avatar
pin / 29 września 2014 r. o 06:30
0

może ktoś w końcu POgoni tego żuka,, trzeba stawiać na młodych!!!!! ja tej pani kibicuję bo na mieszkania komunalne to za naszego kochanego prezydenta trzeba bedzie chyba jeszcze sporo POczekać 

To może zamiast czekać na mieszkanie komunalne wziąć się do roboty, i wynająć, albo wziąć kredyt? Tak ja większość normalnych ludzi nauczonych, że trzeba sobie zapracować na swoje, a nie jak patologia wyciągać łapę.

Avatar
lop / 28 września 2014 r. o 23:51
0

Nastawiajmy mieszkań socjalnych, niech płodzą tam dzieciaki na ilość - będzie dużo nowych miejsc pracy. Dla nianiek. Tylko rodzi się pytanie, kto tym opiekunkom dla dzieci zapłaci? UE?

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocleg w bańce – pomysł na niezapomniany wypoczynek

Nocleg w bańce – pomysł na niezapomniany wypoczynek

Podziwianie gwiazd, piękno natury i uroczy klimat, który pozwala oderwać się od miejskiego pędu – to wszystko zapewnia nocleg w bańce. Jest to świetny sposób nie tylko na spędzenie romantycznego wieczoru, ale również jako atrakcja podczas urodzin czy weekendowego urlopu. Glamping to rozwiązanie, które spodoba się wszystkim niezależnie od wieku czy zainteresowań, jednak jak wybrać nocleg w bańce, który naprawdę będzie niezapomniany?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15 lipca 2020 r.

Koncert zespołu NoToLufa w Puławach
18 lipca 2020, 19:30

Koncert zespołu NoToLufa w Puławach

W sobotę, 18 lipca o godz. 19.30 w klubie REJS w Puławach (ul. Portowa 2) wystąpi lokalna formacja NoToLufa.

Lublin: "Staszic" w końcu doczeka się sali gimnastycznej?

Lublin: "Staszic" w końcu doczeka się sali gimnastycznej?

Po niedzieli Urząd Miasta zacznie szukać wykonawców obiecywanej długo hali sportowej dla I LO im. Staszica. Koszty jej budowy mogą wynieść 15 mln zł. Obiekt z towarzyszącymi mu boiskami powinien być gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu 2022 r.

Rusza druga faza odkomarzania w Puławach

Rusza druga faza odkomarzania w Puławach

Ponad 40 obszarów na terenie miasta w tym tygodniu zostanie opryskane środkami chemicznymi zwalczającymi m.in. komary, meszki i kleszcze

Kredyty mieszkaniowe. Banki powoli łagodzą kryteria

Kredyty mieszkaniowe. Banki powoli łagodzą kryteria

Odmrożenie gospodarki przekłada się na ożywienie na rynku kredytów mieszkaniowych. Banki wciąż stawiają wysokie wymagania osobom ubiegającym się o wsparcie. Nie ma już jednak sygnałów o stawianiu kolejnych barier.

Otwarcie wystawy "Tam gdzie teraz" w Galerii Labirynt
18 lipca 2020, 18:00

Otwarcie wystawy "Tam gdzie teraz" w Galerii Labirynt

W sobotę, 18 lipca o godz. 18 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz" stypendystów i stypendystek programu Gaude Polonia.

Lubelskie: Więcej osób zakażonych koronawirusem i ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Więcej osób zakażonych koronawirusem i ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W woj. lubelskim zwiększyła się liczba osób, u których wykryto koronawirusa. Pojawiają się także nowe ogniska wirusa SARS-CoV-2. Jak przedstawia się sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 14 lipca.

Radzyń Podlaski: Wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego. „Działania mają charakter polityczny”

Radzyń Podlaski: Wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego. „Działania mają charakter polityczny”

– W mojej ocenie działania podejmowane przez pana Radosława Grudnia mają charakter polityczny – uważa Robert Mazurek (PiS), przewodniczący rady powiatu radzyńskiego. Jest on jednocześnie dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury i prezesem „Podróżnika”. Stowarzyszenia, które zawierało umowy ze starostwem. Z kolei, Radosław Grudzień współpracujący z siecią obywatelską Watchdog Polska, skierował wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego.

Górnik jedzie pod Jasną Górę na mecz z wiosenną rewelacją ligi

Górnik jedzie pod Jasną Górę na mecz z wiosenną rewelacją ligi

W środę o 17.45 Górnik Łęczna zagra na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. „Zielono-czarnych” czeka trudne zadanie, bo mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a do tego rywale to najlepiej punktujący zespół w rundzie wiosennej

W sali balowej można było jeździć karocą. W planach badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

W sali balowej można było jeździć karocą. W planach badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

– Chcemy oddzielić mity od faktów. Pokazać, co jest prawdą, a co nie – mówi Dariusz Figura z Fundacji „Zamek Bełżyce”, która stara się o dotację, by móc przeprowadzić pierwsze w historii badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

Nauczyciele z Lublina będą się uczyć w wakacje zdalnego nauczania

Nauczyciele z Lublina będą się uczyć w wakacje zdalnego nauczania

Nauczyciele z Lublina ostatnie dwa tygodnie wakacji spędzą na intensywnej nauce. Będą podnosić swoje kompetencje ze zdalnego nauczania. – Mamy jednak nadzieję, że we wrześniu nie będą musieli wykorzystywać tej wiedzy w praktyce – podkreśla Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania.

Te kości nadal tu są. Odkrycie w piwnicach Zamojskiego Domu Kultury

Te kości nadal tu są. Odkrycie w piwnicach Zamojskiego Domu Kultury

Prokurator i policjanci interweniowali w Zamojskim Domu Kultury, gdzie znaleziono ludzkie szczątki. Odkryciem robotników pracujących na poziomie fundamentów nie są zdziwione osoby znające historię terenu na którym wybudowano gmach. Przez kilkaset lat był tu stary cmentarz żydowski

Lublin: Kolejne zamówienia dla szkoły przy ul. Berylowej

Lublin: Kolejne zamówienia dla szkoły przy ul. Berylowej

Niemal tysiąc inteligentnych szafek zamawia Urząd Miasta dla nowej podstawówki wykańczanej przy ul. Berylowej. Na liście zakupów jest prawie 800 pojedynczych szafek na ubrania oraz 175 poczwórnych szafek na książki.

Kino Plenerowe w Nałęczowie: "Valhalla"
17 lipca 2020, 21:00

Kino Plenerowe w Nałęczowie: "Valhalla"

Przed nami kolejny seans filmowy w ramach Energetycznego Kina Plenerowego w Nałęczowie. W piątek, 17 lipca o godz. 21 na placu przed Urzędem Miasta zostanie wyświetlony film "Valhalla".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!