Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2019 r.
11:55

Piotr Kowalczyk - biznesmen z dobrymi kontaktami

Autor: Zdjęcie autora toma jsz drs
24 122 A A
Należąca do Kowalczyka spółka Medialny24 jest też wydawcą portalu lubelski.pl i wydaje bezpłatny lifestylowy magazyn o tym samym tytule.
Należąca do Kowalczyka spółka Medialny24 jest też wydawcą portalu lubelski.pl i wydaje bezpłatny lifestylowy magazyn o tym samym tytule. (fot. Archiwum)

Z polityki wycofał się, by zrobić doktorat i zająć się biznesem. Wydaje lifestylowy magazyn, wynajmuje billboardy, inwestuje w nieruchomości i doradza innym zainteresowanym tym rynkiem. Czym dziś zajmuje się bliski współpracownik prezydenta Żuka Piotr Kowalczyk?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie startował, ale wpłacił

Miejski radny z 12-letnim stażem (od 2009 do 2018 przewodniczący Rady Miasta Lublin) w ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie startował. Mocno zaangażował się jednak w kampanię prezydenta Krzysztofa Żuka.

Wpłacił na rzecz jego komitetu 20 tys. zł. A najwyższą możliwą kwotę (30 tys. zł) na ten sam cel wpłaciła żona Kowalczyka - Monika Drozd – wynika ze sprawozdania finansowego Komitetu Wyborczego Wyborców „Krzysztof Żuk”.

Drozd jest zatrudniona w Urzędzie Miasta jako radca prawny, więc lubelska Fundacja Wolności zapytała Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie, czy nie doszło tu do naruszenia kodeksu etyki.

– Wydało nam się zastanawiające, że pieniądze na kampanię prezydenta wpłaca osoba, która jako radca prawny jest służbowo jego podwładną. Interesujące było też to, że wpłaca kwotę zbliżoną do swoich rocznych zarobków na tym stanowisku – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Izba żadnych nieprawidłowości nie stwierdziła.

Kowalczyk - przedsiębiorca

Piotr Kowalczyk obecnie zajmuje się biznesem.

W październiku prokuratura wszczęła śledztwo związane z działalnością jego spółki Medialny24. Był to efekt kontroli w marszałkowskim Centrum Spotkania Kultur. Nieprawidłowości dopatrzył się ówczesny dyrektor CSK - związany z PiS Marek Krakowski.

Chodzi o współpracę CSK z Medialnym24. Umowy podpisano jeszcze za rządów dyr. Piotra Franaszka (PO), na łączną kwotę 180 tys. zł. Pierwsza dotyczyła reklamy na billboardach, a druga prowadzenia kampanii informacyjnej w należącym do Kowalczyka portalu.

Spółka Kowalczyka odpowiadała m.in. za przygotowanie billboardów reklamowych dla instytucji. Faktura za kwiecień opiewała na ponad 10 tys. zł, ale według kontrolerów, zamówione usługi nie zostały wykonane.

Rzeczniczka spółki Medialny24 zaprzeczyła tym zarzutom. Wyjaśniała, że CSK dostało raport z wykonania usługi. Sprawa billboardów trafiła do Prokuratury Rejonowej w Łukowie, która wszczęła śledztwo.

Medialny24 jest też wydawcą portalu lubelski.pl i wydaje bezpłatny lifestylowy magazyn o tym samym tytule. Z dostępnych publicznie raportów finansowych wynika, że spółka nie jest dochodowa. Ubiegły rok firma zakończyła stratą na poziomie 250 tys. zł.

Znacznie lepiej radzi sobie druga firma Piotra Kowalczyka – Projektownia Premium. Zajmuje się ona, przede wszystkim, pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. W ubiegłym roku miała ponad 600 tys. zł zysku.

Zlecenie z Ratusza

Na 25 tys. zł opiewało zlecenie udzielone spółce Medialny24 przez samorząd Lublina. Zawarta w lutym umowa dotyczyła „przygotowania i realizacji kompleksowej strategii promocyjnej potencjału gospodarczego Miasta Lublin”. Wykonawca nie był wybrany w przetargu, bo przy takiej kwocie zamówienia wystarczyło tzw. zapytanie ofertowe. Polega ono na tym, że urząd wysyła do przynajmniej trzech firm zaproszenie do złożenia oferty, a później wybiera najtańszą.

W tym przypadku urząd poprosił o ofertę trzy firmy z Lublina: Agencję Fotograficzną BlowUp, firmę Flow PR oraz spółkę Medialny24.

– Dwa podmioty odpisały, że rezygnują z udziału w tym postępowaniu. Spółka Medialny24 odpowiedziała na zapytanie – informuje urząd w odpowiedzi dla naszej redakcji.

Na jakiej podstawie urząd wybierał firmy, które poprosił o złożenie oferty?

– Zaproszenie wysłano do wykonawców, którzy ze względu na zakres prowadzonej działalności byli w stanie zrealizować zamówienie zgodnie ze specyfikacją i oczekiwaniem, czyli zaproponować strategię promocyjną i jej realizację za pomocą wskazanych narzędzi – tłumaczyła Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Tymczasem agencja BlowUp informuje na swojej stronie internetowej, że specjalizuje się w „fotografii wizerunkowej i reklamowej” i ani słowem nie wspomina, że oferuje jakiekolwiek inne usługi, w tym opracowywanie strategii promocyjnych.

Kampania przeprowadzona przez Medialny24 oparła się na 25 billboardach, gdzie od 1 kwietnia do 7 maja wisiały plakaty z hasłem „Czy wiesz, że w Lublinie...” uzupełnionym o ciekawostki związane z gospodarką Lublina, 9 artykułach sponsorowanych na wydawanym przez spółkę portalu, umieszczonej na tymże portalu reklamie oraz na dziewięciu wpisach na stronie lubelski.pl na Facebooku.

Spółka zaleciła też w „wytycznych na przyszłość”, żeby powtarzać kampanię przynajmniej dwa razy w roku, prezentować firmy działające na terenie miasta i zachęcać młodzież do pozostania w Lublinie.

Autorzy strategii twierdzą, że „wysoce rekomendowana jest intensywna, ponadregionalna kampania promocyjna skierowana do młodzieży szkolnej i kandydatów na studia”. Miałaby ona pokazywać Lublin „jako atrakcyjne miejsce do zamieszkania, spędzenia czasu studiów, a następnie znalezienia pracy” i „przekazywać komunikat do rodziców”, ponieważ „mają bardzo często znaczący wpływ na dokonywane przez młodzież wybory życiowe”.

Afera podsłuchowa

Piotr Kowalczyk trafił na pierwsze strony gazet wiosną 2015 r. Prokuratura badała wówczas sprawę tzw. „afery podsłuchowej” w ratuszu. Chodziło o podejrzenia ustawienia konkursu na prezesa Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Ówczesny przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk oraz Grzegorz Siemiński, były zastępca prezydenta Lublina mieli ustalać między sobą przebieg i wynik postępowania. Dowodem miały być nagrania z „pluskwy” umieszczonej w ratuszu. Posadę w LPGK rzeczywiście dostał Siemiński.

Agenci CBA zabezpieczyli dokumentację związaną z konkursem i nagrania rozmów między Kowalczykiem i Siemińskim. Prokuratura Okręgowa w Lublinie odmówiła jednak ujawnienia stenogramów z nagrań. Z końcem lipca postępowanie zostało umorzone. Prokurator uznał, że do przestępstwa nie doszło.

e-Wydanie

Komentarze 122

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 12:26
+45
Nagonkę czas zacząć
Avatar
ciekawe / 6 grudnia 2019 o 12:25
+43
PUDELEKLUBLIN pl
Avatar
teraz czerpiemy wzorce z Pudelka i Kozaczka / 6 grudnia 2019 o 12:37
+42
Z dawnego rzetelnego, obiektywnego i uczciwie informującego Dziennika Wschodniego pozostała już tylko nazwa
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 12:28
+40
Jeszcze tylko brakuje fotorelacji. Podpowiem jak to zrobić: wystarczy wysłać towarzysza Smagę uzbrojonego w aparat z misją śledzenia i fotografowania 24/h żony Kowalczyka.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 12:33
+38
O Banasiu ani słowa, ale o Kowalczyku to jebną bez krępacji z 50 artykułów :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Avatar
x / 6 grudnia 2019 o 12:21
+37
przecież na zdjeciu jest wyraźnie napisane gdzie są te gazety
 I co z tego? Miało być sensacyjnie i jest. A nuż ktoś nie zerknie na zdjęcie i nie przeczyta?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 12:29
+36
Jakieś dwa lata temu widziałem jak Kowalczyk przejeżdżał przez skrzyżowanie na późnym żółtym. Koniecznie o tym napiszcie bo to wielka szansa na kolejne $$$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
hehe / 6 grudnia 2019 o 12:19
+36
W PiS to nawet bezrobotni wpłacali na swoje partie...
 a bezdomni i zmarli rozdają im samochody oraz kamienice
Avatar
hyh / 6 grudnia 2019 o 12:18
+34
przecież na zdjeciu jest wyraźnie napisane gdzie są te gazety 
Avatar
hieny z DW ruszyły na żer / 6 grudnia 2019 o 12:14
+30
taaaa jeszcze napiszcie może o tym w kim się kochał w podstawówce, ja peeerdolę co za żenada
Avatar
Xyz / 7 grudnia 2019 o 10:08
+11
Prowadzil tez kampanie pani Wcislo a aktualnie pomaga w prowadzeniu jej biura poselskiego :) jak i innych ówczesnych poslow PO :)
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 o 09:44
-2
Jak się przy tym mają SKOKI i senator BIRECKI który w tej chwili jest doradcą Prezesa Glapińskiego i pilnuje 100 ton złota i tych dwóch BLONDYNEK ale jaja CO?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2019 o 08:34
+22
Jak rozumiem ratusz wypłaca spółce Kowalczyka za promocję a Kowalczyk wpłaca na kampanię prezydenta...Perpetum mobile! Można? Można!
Avatar
Cicho sza / 7 grudnia 2019 o 06:55
+13
Tak dobrze żarło i zdechło. Nic nie trwa wiecznie, nawet popisowy sojusz w mieście Lublinie. Pytanie tylko kto przekręcił wajchę i dlaczego. Czy aby nie sam prezes, ktory przez jawną dywersję lubelskich struktur stracił możliwość przepychania ustaw w Senacie? Oj bójcie się, bójcie. Zauważyliście że nie tylko Żuk i jego wunderwaffe nabrali eody w usta? Lubelski PiS też. Chociaż jako opozycja mogliby grilować ile wlezie. A tu cisza. 
Avatar
100aferpis.pl / 7 grudnia 2019 o 00:57
-9
100aferpis.pl
Avatar
100aferpis.pl / 7 grudnia 2019 o 00:57
-6
100aferpis.pl
Avatar
100aferpis.pl / 7 grudnia 2019 o 00:57
-7
100aferpis.pl
Avatar
100aferpis.pl / 7 grudnia 2019 o 00:57
-4
100aferpis.pl
Avatar
100aferpis.pl / 7 grudnia 2019 o 00:56
-4
100aferpis.pl
Avatar
100aferpis.pl / 7 grudnia 2019 o 00:56
-6
100aferpis.pl
Zobacz wszystkie komentarze 122

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 1

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 9 3

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy 0 4

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci
film

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci 15 3

Głogów (woj. dolnośląskie). Na ulicach Głogowa doszło do policyjnego pościgu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód bez tablic rejestracyjnych, jednak kierowca zaczął wtedy uciekać. Okazało się, że cztery osoby dorosłe przebywające w aucie - w tym kierowca - były pod wpływem narkotyków. Co więcej, w samochodzie znajdowała się dwójka kilkumiesięcznych dzieci.

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie
1 lutego 2020, 19:30

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego "Piosenki jak listy". Artysta wystąpi na scenie lokalu 1 lutego o godz. 19.30.

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej 4 16

Problemów z przejazdem muszą się spodziewać kierowcy na ul. Turystycznej, gdzie zaczęła się przebudowa drogi związana z wyznaczeniem przystanków komunikacji miejskiej blisko przejazdu kolejowego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego 14 4

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu (pow. bialski) od września będą uczyć się języka chińskiego. – Jest to związane z rozwojem suchego portu w Małaszewiczach – tłumaczy dyrektor szkoły.

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania
film

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania 0 2

Poznań. Poznański sąd skazał motorniczą, która śmiertelnie potrąciła w Poznaniu na przejściu dla pieszych ośmioletniego Jasia. Ani chłopiec, ani prowadząca tramwaj nie powinni znaleźć się na skrzyżowaniu - mieli czerwone światło. Kobieta dobrowolne poddała się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności"

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności" 0 4

Uczy przebaczania i prawdomówności – tak o książce „Pasterz dziecięcego serca” myślą jej polscy wydawcy. Po tym, jak m.in. lubelscy pedagodzy okrzyknęli pozycję instruktażem bicia niemowlaków, zdecydowali oni jednak o jej wycofaniu z otwartego rynku.

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie
galeria

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie 0 0

Policja zabezpieczyła 5 urządzeń. Trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia]
galeria

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia] 3 0

Ważne jest to, co prawdziwe, a nie sztuczne. Kiedy babcia Dora sprzeda gospodarkę i pójdzie do domu z betonu, zabierze ze sobą gąskę i świnkę. Ale w domach z betonu nie ma miłości. Życie toczy się w internecie, nikt z nikim nie rozmawia, a nawet nie segreguje śmieci. Nowy spektakl w Andersenie trafia w samo sedno. Brawo.

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu
1 lutego 2020, 20:00

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert klarnecisty i kompozytora Pawła Szamburskiego. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego o godz. 20.

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy 0 3

25-letni Bartłomiej Kalinkowski podpisał z Górnikiem Łęczna 1,5 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pomocnik trafił do Łęcznej na zasadzie transferu definitywnego z występującego w PKO Ekstraklasie Łódzkiego Klubu Sportowego

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce 1 4

Minister edukacji narodowej wskazał 24 zawody, na które prognozuje się zapotrzebowanie. W tegorocznym zestawieniu znalazły się takie zawody jak: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, a także technik energetyk. Jako nowe wskazane zostały: automatyk i technik-programista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.