Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2020 r.
21:28

Kolorowe wstążki na drzewach do wycinki przy ul. Lipowej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
85 65 A A

Kolorowe, jaskrawe wstążki pojawiły się na pniach drzew, które znikną z ul. Lipowej, jeżeli władze miasta zrealizują zatwierdzony projekt przebudowy tej ulicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie oznaczenie drzew to oddolna akcja przeciwników przebudowy w zaplanowanym przez Ratusz kształcie. Wstążki widać na drzewach zakwalifikowanych do usunięcia oraz tych przeznaczonych do przesadzenia. I jednych, i drugich przy Lipowej miałoby zabraknąć.

Aktualny projekt przewiduje usunięcie z tej ulicy ponad 43 proc. drzew. Według dokumentacji rośnie ich tu 69, z czego 19 ma być przesadzonych, zaś 11 wyciętych. Dodajmy, że ul. Lipowa miałaby być przebudowywana w drugiej kolejności, po Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego, gdzie także planowane są spore wycinki.

Z Al. Racławickich miałoby zniknąć 17 proc. drzew. Obecnie jest ich 396, z czego do wycięcia zakwalifikowano 26, natomiast 37 do przesadzenia. W przypadku ul. Poniatowskiego mowa o usunięciu 69 proc. zinwentaryzowanych drzew, których doliczono się 173. Spośród nich 73 mają być wycięte, a 46 przesadzonych.

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że przebudowa Al. Racławickich może się zacząć już wiosną. W toku jest już przetarg mający wyłonić wykonawcę prac. Zleceniem zainteresowały się trzy firmy, a dwie z nich zaproponowały ceny mieszczące się w budżecie tej inwestycji ustalonym przez miasto na 110 mln zł.

Przypomnijmy, że na Al. Racławickich mają być wyznaczone buspasy, jezdnia ma być poszerzana na skrzyżowaniach o dodatkowe pasy do skrętu w lewo, a wzdłuż jezdni, po jej obu stronach mają biec drogi rowerowe. Buspasy planowane są również w jezdni ul. Lipowej. 

e-Wydanie

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 27 stycznia 2020 o 22:57
+33
Widać komu przeszkadza by Lublin się rozwijał, ludzie zróbcie coś pożytecznego w końcu.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 22:49
+32
To jest szaleństwo i swego rodzaju terroryzm. Zrobiono co możliwe żeby ograniczyć wycięcia drzew. I dalej źle? Miasto to nie rezerwat i czasem nie ma wyjścia trzeba to zrobić. I trzeba poszadzić nowe. Remont tej zdegradowanej ulicy to konieczność. Protesty to sabotaż i działanie na szkodę miasta. Koszty rosną z każdym miesiącem. Strata dofinansowania UE i kolejne lata z dziurami i koleinami. Chyba w żadnym mieście nie ma tyłu durniów.
Avatar
Jolo / 27 stycznia 2020 o 22:34
+32
Nikt nie wycina drzew jesli to nie konieczne.Jak jednak inaczej przeprowadzic remont ulicy,a jest to zdecydowanie konieczne.Nie wystarczy protestowac.Trzeba przedstawic jakas inna koncdepcje.
Wystarczy zrezygnować z wysepek i lewoskrętów.
zrezygnować z lewoskrętów i zakorkować centrum? przecież wtedy będzie tyle wiecej spalin, że nawet te  drzewa Ci nie pomogą...
Przecież teraz centrum jest zakorkowane. Wysepki nie są potrzebne. Teraz nie ma wysepek i jakoś sobie ludzie radzą.
 Stad bardzo dobrze, że robią usprawnienia dla komunikacji miejskiej w postaći buspasów. Jednak zostawiając jeden pas dla samochodów, lewoskręty sa niezbędne!
 Stad bardzo dobrze, że robią usprawnienia dla komunikacji miejskiej w postaći buspasów. Jednak zostawiając jeden pas dla samochodów, lewoskręty sa niezbędne! rozwiń
Avatar
Jan / 27 stycznia 2020 o 22:54
+30
Akcja jakby mieli wyciać wszystke drzewa, szkoda, że nikt nie patrzy ile plusów ma ten remont, ba właściwie to nawet ze wzgldu na przestarzałą instalację gazową jest konieczny!
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 22:52
+30
Niech Ci przeciwni wycince wyprowadzą się na wieś jak mają potrzebę obcowania z drzewami i pozwolą się rozwijać miastu.
Avatar
małe miki / 28 stycznia 2020 o 04:45
+28
A po co buspasy skoro autobusów nie ma? I nie wycinać drzew.
Avatar
Załamana / 28 stycznia 2020 o 05:01
+23
Żuk zastał Lublin Zielony zostawił Betonowy Żuk król Betonu
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 01:47
+20
Jak wytną lipy to nazwę ulicy muszą zmienić. Proponuję Plazowa.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 00:24
+20
Lipowa bez przydrożnych drzew nie będzie ulicą Lipową tylko Asfaltową, takiej w Lublinie jeszcze nie było, bo Betonowa to już jest, jak się Krochmalną jedzie :) . A tak na serio obecnie ul. Lipowa naprawdę przyzwoicie wygląda, wycinanie drzew i drzewek tylko po to by po całości buspasy odwalić to jakiż to rozwój jest? żaden. A co poniektórzy ubolewają jeszcze, że ścieżek rowerowych wyznaczyć się już nie da? Ciekawe gdzie - chyba cmentarzem, slalomem pośród nagrobków. Ta ulica po przebudowie kompletnie straci swój urok ale przecież odpuścić sobie nie możemy i zrobić taniej ale po swojemu tylko koniecznie tak jak Unia by sobie życzyła. Ja powiem tylko tyle, jak po przebudowie ul. Lipowa, al. Racławickie wyglądami zleją się z takimi miejscami jak CSK, CK czy też plac Litewski, to bez skrupułów i najmniejszych wyrzutów zapragnąłbym Polexitu, mam dosyć tego jak unijne pieniądze rujnują wygląd mojego miasta, uważam, że wiele inwestycji dało się zrobić za mniejsze pieniądze i efekty byłby znacznie bardziej optymistyczne, cieszyły wzrok aniżeli spektakularne betonowanie wszystkiego, bawienia się w jakieś futuryzmy, że tylko szkło, beton, kamień i bryłowatość - zero roślinności, zero drzew, można popaść w depresję przebywając pod CK, CSK czy na deptaku( odcinku, gdzie niegdyś była jezdnia) - zresztą nikt prawie w tych miejscach ilekroć je obserwuję nie przebywa, a jeśli nawet to na bardzo krótko - bo widok bladej betonowości, kamienistości po prostu przytłacza. Chociaż jakieś krzewy posadzić albo rabatki z kwiatami - nic, miejsca całkowicie odarte z jakiejkolwiek fantazji. Dziękujemy takiej Unii za pomoc w karczowaniu roślinności i drzewostanu miejskiego i betonowaniu, kamieniowaniu czego tylko się da i robieniu budynków bryłowatych, oszklonych, smutnych. Lepiej zrobić mniej a po swojemu i za mniejsze pieniądze niż zrobić za dużo a efekt jest opłakany. Szczęście, że może to być ostatnia kadencja obecnie urzędującego prezydenta( choć w sumie niekoniecznie, bo jak w 2023 roku nie będzie jakiegoś sensownego kandydata - reprezentującego definitywnie inną frakcję polityczną niż ta do której obecny prezydent należy - na jakiego można by było oddać głos to do 2028 roku możemy być skazani na obecnego włodarza, czyli łącznie 18 lat pod rządami jednego prezydenta- szmat czasu).
Lipowa bez przydrożnych drzew nie będzie ulicą Lipową tylko Asfaltową, takiej w Lublinie jeszcze nie było, bo Betonowa to już jest, jak się Krochmalną jedzie :) . A tak na serio obecnie ul. Lipowa naprawdę przyzwoicie wygląda, wycinanie drzew i drzewek tylko po to by po całości buspasy odwalić to jakiż to rozwój jest? żaden. A co poniektórzy ubolewają jeszcze, że ścieżek rowerowych wyznaczyć się już nie da? Ciekawe gdzie - chyba cmentarzem, slalomem pośród nagrobków. Ta ulica po przebudowie kompletnie straci swój urok ale przecież odpuścić s... rozwiń
Avatar
Katarzyna / 27 stycznia 2020 o 21:48
+19
Nikt nie wycina drzew jesli to nie konieczne.Jak jednak inaczej przeprowadzic remont ulicy,a jest to zdecydowanie konieczne.Nie wystarczy protestowac.Trzeba przedstawic jakas inna koncdepcje.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 16:56
+10
Lublin jest już betonową pustynią!!! W wakacje w ponad 30 stopniowym upale nie ma nawet miejsca by schronić się przed słońcem. Jeden park z kilkoma ławkami to za mało! Przy czechówce też wycięli wiele drzew. Co z tego, że posadzą kilka drzewek, wiele lat minie zanim urosną i zastapią stare, które zniszczyli. To jest po prostu koszmar.
Avatar
Do wyborców Żuka / 28 stycznia 2020 o 18:41
+9
KONKRETNE PYTANIE DO WSZYSTKICH, KTÓRZY CHWALĄ KRZYSZTOFA ŻUKA: dlaczego jeśli mieszkaniec Lublina z uzasadnionego powodu chce ścięcia jednego, słownie JEDNEGO drzewa to w praktyce jest to niemożliwe, ponieważ ten mieszkaniec nie uzyska zgody odpowiedniej instytucji miasta (podległej Żukowi), natomiast gdy Żuk i jego współpracownicy z mniej lub bardziej uzasadnionych powodów chcą ścinać drzewa w ilości kilkunastu, czy kilkudziesięciu to nie ma żadnego problemu?! Jak to jest?! Czy to jest równość wobec prawa?! Dlaczego Wy wyborcy Żuka z 2010, 2014 i 2018 r. cały czas dajecie przyzwolenie temu człowiekowi na to, żeby z mniej lub bardziej uzasadnionych powodów ścinał drzewa w masowej skali?! Pytam poważnie i bardzo proszę o poważną odpowiedź.
KONKRETNE PYTANIE DO WSZYSTKICH, KTÓRZY CHWALĄ KRZYSZTOFA ŻUKA: dlaczego jeśli mieszkaniec Lublina z uzasadnionego powodu chce ścięcia jednego, słownie JEDNEGO drzewa to w praktyce jest to niemożliwe, ponieważ ten mieszkaniec nie uzyska zgody odpowiedniej instytucji miasta (podległej Żukowi), natomiast gdy Żuk i jego współpracownicy z mniej lub bardziej uzasadnionych powodów chcą ścinać drzewa w ilości kilkunastu, czy kilkudziesięciu to nie ma żadnego problemu?! Jak to jest?! Czy to jest równość wobec prawa?! Dlaczego Wy wyborcy Żuka z 2010,... rozwiń
Avatar
Japolan / 28 stycznia 2020 o 17:27
+18
Lublin staje się miastem na miarę inspiracji pana doktora Krzysztofa Żuka - czyli betonowym skansenem.
Avatar
;) / 28 stycznia 2020 o 15:25
+17
będzie Houston, Texas - zamiast drzew posadzi się pare krzaków pustynnych
Avatar
ser / 28 stycznia 2020 o 10:46
-3
typowe odwrócenie uwagi, lub jak kto woli- przykrycie spraw o których piszesz- inną sprawą, najlepiej kontrowersyjną ;) 
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 10:30
+1
Cieszę się, że wycinka została ograniczona do minimum ale bez przesady aby miasto miało zrezygnować z takiej inwestycji przez kilka osób które porozwieszało wstążki na drzewach.
Avatar
siwy / 28 stycznia 2020 o 10:28
+15
Eh, za moich czasów studenckich 20 lat temu mówiło się, że Lublin słynie z przyrody, zieleni, parków, drzew. Co się teraz tam u was dzieje. Szyszko straszy zza grobu? I ta heca z Górkami. Wychodzi na to, że macie tzw. włodarzy, którzy nie potrafią dyskutować z wami, przyjmować argumentów, jak tez nie dbają o przyrodę (dla ówczesnych i potomnych). Aha, i nie patrzę na barwy polityczne.
 ale jakich argumentów? jedynie argumenty tych ludzsi to że wydaje im się, że droga rowerowa będzie zbyt blisko drzew...to się robi już naprawdę żałosne.
Avatar
Olaf / 28 stycznia 2020 o 10:25
+6
Nie mogę słuchać o tych "płucach" miasta kiedy do wycinki zostało przeznaczonych jedynie kilkadziesiąt drzew a zaraz obok mamy ogród Saski. Fakt drzewa są nam niezbędne do życia ale nie dajmy się zwariować ten remont wyjdzie na dobre a drzew i tak zostanie pod dostatkiem.
Avatar
Hajto / 28 stycznia 2020 o 10:20
+5
Serio tak przyjemnie jest iść czy jechać rowerem po nagrzanej patelni??? Jeździmy rowerami i stwierdzamy,ze nie jest potrzebna droga rowerowa po obu stronach Raclawickich. Ale chyba trzeba kasę wydać na byle co.
 Dlaczego piszecie jakby mieli wyciąć te drzewa do zera, wycięta zostanei jedynie niezbędna część by móc przeprowadzić remont w takim zakresie na jaki zapewnione jest finansowanie z ue
Avatar
Gość_111 / 28 stycznia 2020 o 09:59
+16
Coś mi się wydaje, że cała redakcja Dziennika Wschodniego jest zobowiązana do wstawiania krytycznych komentarzy w tego tupu sprawach... A nieprzychylne komentarze są od razu "minusowane". Nagle "cały Lublin" jest przeciwko inwestycjom...
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica 0 0

Z powodu rozbiórki starego budynku szpitala zamknięta zostanie dziś po południu ul. Staszica w rejonie zakrętu przy szpitalnej bramie.

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek?
galeria

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek? 5 6

Sześcioro przedstawicieli województwa lubelskiego trafiło na listę 50 najbogatszych polskich polityków. Na podium uplasował się senator PiS z Białej Podlaskiej Grzegorz Bierecki. Wysoko w stawce znalazł się także jego kolega z  senackich ław, Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r. 0 0

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz
21 lutego 2020, 18:00

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz 0 0

W piątek, 21 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Szancenbacha. Na ekspozycji zobaczymy ok. 20 obrazów olejnych powstałych na przestrzeni lat 80 i 90-tych XX wieku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy 2 3

Pas startowy, który powstaje na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 metrów. Szkoła dotychczas korzystała z trawiastego lądowiska, co oznaczało, że w Depułtyczach mogły lądować i startować stosunkowo lekkie samoloty komunikacyjne i szkolne. Lotnisko miało ograniczenia wagi, bo kaprysy pogody często ograniczały liczbę startów i lądowań z obawy, że samoloty mogłyby po prostu ugrzęznąć.

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier?

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier? 0 2

Gmina Biała Podlaska szuka wsparcia w kancelarii premiera. Chodzi m.in. o remont szkoły w Grabanowie.

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich 117 95

Na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich wycięta została część zieleni. Nie są to duże cięcia, dotyczą tylko niektórych drzew owocowych i samosiejek o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia.

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30
5 kwietnia 2020, 19:00

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30 0 0

Już 5 kwietnia o godz. 19 w Klubie30 w Lublinie (ul. Jasna 7) z promocją najnowszego albumu wystąpi raper Szpaku.

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia] 15 17

Obiady, zajęcia rehabilitacyjne, ćwiczenie ciała i pamięci oraz zajęcia artystyczne zapewnia starszym i niesamodzielnym mieszkańcom Lublina nowa miejska placówka przy ul. Jana Pawła II. Seniorom pomaga tu również psycholog.

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka 0 1

Są pieniądze, będzie nowa biblioteka. Na osiedlu Karolówka w Zamościu, w pomieszczeniach po aptece, powstanie nowoczesna przestrzeń. To będzie kolejna przeprowadzka w historii Filii nr 6, ale całe osiedle na to czeka.

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary
galeria

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary 37

Grozili widłami, przypalali żelazkiem i podtapiali. Tak działał ukraiński gang odpowiedzialny za serię brutalnych napadów w okolicach Chełma. Proces trzech mężczyzn właśnie się zakończył

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne 0 0

Trwa druga edycja akcji promującej oddawanie 1 proc. podatku na organizacje społeczne z Lublina. Nabór do piątku!

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo] 59 16

O głosy na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę zaapelował dzisiaj w Lublinie wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Działacze jego Porozumienia, które wchodzi w skład obozu Zjednoczonej Prawicy, od ponad tygodnia zbierają podpisy pod kandydaturą głowy państwa.

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi 0 4

44-latek z Zamościa odpowie za znęcanie się nad partnerką. Groził, że ją zabije i spali jej mieszkanie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek 0 0

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin wyraźnie przegrały z faworyzowanymi zawodniczkami UKS Varsovii Warszawa 28:39. Duży wkład w zwycięstwo gości miała do ubiegłego sezonu broniąca barw Lublina ‒ Jagoda Lasek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.