Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2015 r.
20:25

Konał zamknięty w celi kilkanaście godzin. Miał być pijany, umarł na krwiaka mózgu

0 12 A A
Mężczyzna konał w celi przez kilkanaście godzin (Fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)
Mężczyzna konał w celi przez kilkanaście godzin (Fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

Biegli lekarze ponownie przyjrzą się sprawie Jana Ł., który skonał w policyjnej celi. Leżał tam kilkanaście godzin, uznany przez mundurowych za pijanego. Później okazało się, że umierał z powodu krwiaka mózgu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prokuratorskie postępowanie dotyczące śmierci 53-latka zostało umorzone. Pełnomocnik rodziny Jana Ł. zaskarżył jednak tę decyzję. Sąd uznał jeden z kilku argumentów adwokata i nakazał śledczym ponowne zajęcie się sprawą. Prokuratura zdecydowała o powołaniu biegłych lekarzy. Mają oni uzupełnić przygotowaną wcześniej opinię.

– Decyzja o umorzeniu została uchylona w niewielkiej części. Sąd zakreślił dodatkowe czynności, które należy wykonać i to właśnie robimy – wyjaśnia Maciej Maćkowski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ. – Wszystkie czynności wskazane przez sąd niezwłocznie wdrożono. Po ich wykonaniu poinformujemy o dalszych decyzjach.

Biegli mają wyjaśnić, czy na podstawie objawów, jakie zdradzał leżący w celi Jan Ł., pilnujący go policjanci mogli odróżnić, że mają do czynienia z chorym, a nie tylko pijanym człowiekiem. Mężczyzna miał trudności z oddychaniem. Lekarze mają wyjaśnić m. in., czy odgłosy, jakie wydawał, można było odróżnić od zwykłego chrapania i innych oznak „procesu trzeźwienia”. 

Opinia biegłych powinna być znana w grudniu. Pełnomocnik rodziny Jana Ł. domaga się, by lekarze odpowiedzieli jeszcze na szereg innych pytań. Przedstawił je prokuraturze, ale nie wiadomo, czy śledczy przyjmą jego wniosek. Adwokat rodziny 53-latka domaga się również zmiany prokuratora prowadzącego sprawę. Przekonuje, że skoro już raz umorzył postępowanie w sprawie Jana Ł., to zrobi to ponownie. Decyzja w sprawie ewentualnej zmiany prokuratora powinna być znana w najbliższych dniach.

Sprawa dotyczy wydarzeń z grudnia 2012 r. Jan Ł. wracał z pracy do domu. Były roztopy. 53-latek przewrócił się i uderzył głową w chodnik. Potem usiadł na pobliskim murku. Miał kłopoty z mówieniem. Strażnicy miejscy próbowali mu pomóc. Nie wyczuli od 53-latka alkoholu. Zatrzymali przejeżdżającą karetkę, ale ratownik uznał Jana Ł. za pijanego. Wezwał policję i odjechał. Mundurowi zabrali 53-latka do szpitala. Potwierdzili tam, że mężczyzna nie wymaga pomocy medycznej. Jan Ł. trafił więc do policyjnej celi. Przez 17 godzin leżał nieruchomo. Zwróciło to uwagę policjanta z porannej zmiany. Mundurowy zauważył, że 53-latek ma skrzepy krwi w nosie, z trudem oddycha. Jan Ł. trafił do szpitala. Zmarł 31 grudnia, zostawiając żonę i sześcioro dzieci.

Według pełnomocnika rodziny, policjanci mogli nieumyślnie narazić życie Jana Ł. Najprawdopodobniej nie sprawdzali bowiem celi, w której przebywał. Niestety, nie zachowały się nagrania z policyjnego monitoringu. W aktach sprawy nie ma też wzmianki o tym, by ktokolwiek badał stan trzeźwości Jana Ł.

Niezależnie od prokuratorskiego śledztwa, rodzina 53-latka wystąpiła z pozwem przeciwko Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Domaga się od niej 800 tys. zł.

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 20:43
0
Skandal!!! Lekarze to dupy niedouczone! NIE WYKRYLI KRWIAKA MOZGU!! 22 lata temu Moj SP.Tata zmart w Swieta Bozego Narodzenia w podobny sposob-upadl w kosciele podczas Mszy Swietej i zawiezino go do szpitala(na szczescie) ale co z tego! Diagnoza byla mylna i pod respiratorem spedzil 2 tygodnie az zmarl w drugi dzien Swiat zostawiajac zone i 5tke dzieci! Nikt nic nie wykryl,czekalismy az tata wyjdzie ze szpitala bo "tylko zemdlal" nikt sie nie spodziewal takiego konca. Zajelo mi ok 20 lat pogodzenie sie z tym faktem i zrozumienie jak to sie stalo? Czytajac ten artykul poprostu "krew mnie zalala" ze po 22 ktos inny umiera bo lekarze sie niedopatrzyli!! Dzis mam 34 lata i 2 dzieci i...nienawidze Swiat ani lekarzy! Sorry! Totalny brak szacunku!!!
Skandal!!! Lekarze to dupy niedouczone! NIE WYKRYLI KRWIAKA MOZGU!! 22 lata temu Moj SP.Tata zmart w Swieta Bozego Narodzenia w podobny sposob-upadl w kosciele podczas Mszy Swietej i zawiezino go do szpitala(na szczescie) ale co z tego! Diagnoza byla mylna i pod respiratorem spedzil 2 tygodnie az zmarl w drugi dzien Swiat zostawiajac zone i 5tke dzieci! Nikt nic nie wykryl,czekalismy az tata wyjdzie ze szpitala bo "tylko zemdlal" nikt sie nie spodziewal takiego konca. Zajelo mi ok 20 lat pogodzenie sie z tym faktem i zrozumienie ja... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 18:13
0
W normalnym kraju ci policjanci i ratownik pogotowia gniliby w pierdlu.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 15:24
0
Dla mnie to jest chore ... Jacy oni musieli być nie dojebani żeby nie zauważyć różnicy patola
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 14:11
0
lekarz który wziął pieniądze za tzw. badanie powinie odpowiadać, ale dla prokuratora sprawy nie ma
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 13:26
0
Dlatego uważam, że zmiany w sądownictwie (skorumpowanym) oraz w TK są niezbędne. Prokurator umarza sprawę? Może w komitywie z lekarzami i nie wypada zagłębiać się w sprawę? Ten ratownik medyczny nie powinien już pracować!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 10:56
0
Czy ja dobrze czytam? Trzy razy gość był badany przez lekarzy, najpierw ratownik, potem szpital, potem znowu szpital i oskarżona jest policja? Przecież ewidentnie to wina tych konowałów a nie policji. Nie będą chyba podważać po 5 razy decyzji lekarskiej skoro oni się na tym nie znają...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 08:53
0
Nie trzeba żadnych opinii biegłych by stwierdzić czy gość jest pijany lub środkach odurzających. W pierwszym przypadku trzeźwy człowiek wyczuje na kilometr stan po użyciu alkoholu. W tym konkretnym, przypadku ratownicy medyczni i policjanci powinni odpowiedzieć solidarnie za nie udzielenie właściwej pomocy medycznej w skutek czego doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 07:56
0

za to powinni odpowiedzieć policjanci oraz medycy którzy zajmowali się tym panem,ale cóż sory takie mamy sądy czy też trybunały,rozgonić to towarzystwo,, w tri miga''. a lemingi niech dalej bronią praw tylko czyich ? układów ? bo napewno nie zwykłego obywatela?

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 07:45
0
"Niestety, nie zachowały się nagrania z policyjnego monitoringu"?? BWAHHAAAHHAAAHHAAAA!!!!!!!!!!! Facet w nocy umiera w celi, a następnego dnia po stwierdzeniu zgonu "niestety, nie zachowują się nagrania z policyjnego monitoringu"? Ściemy szytej grubszymi nićmi w nadziei, że ludzie to kupią, to dawno nie słyszałem.
Avatar
obserwator / 16 grudnia 2015 o 20:59
0

Absurd! Przecież to ewidentna wina nierozgarniętego ratownika i państwa konowałów ze szpitala, którzy stwierdzili, że facet jest pijany. Policjanci chyba zrobili wszystko co mogli by panu udzielić pomocy.

Przed osadzeniem ,,na dołku'' powinien być przebadany przez lekarza,chyba że takie zaświadczenie wydał ratownik medyczny podczas przypadkowego spotkania. 

Każdy człowiek popełnia błędy ale sku***syństwem jest iść w zaparte że dopełnili wszelakich starań i obowiązków.

Przed osadzeniem ,,na dołku'' powinien być przebadany przez lekarza,chyba że takie zaświadczenie wydał ratownik medyczny podczas przypadkowego spotkania. 

Każdy człowiek popełnia błędy ale sku***syństwem jest iść w zaparte że dopełnili wszelakich starań i obowiązków.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 20:43
0
Skandal!!! Lekarze to dupy niedouczone! NIE WYKRYLI KRWIAKA MOZGU!! 22 lata temu Moj SP.Tata zmart w Swieta Bozego Narodzenia w podobny sposob-upadl w kosciele podczas Mszy Swietej i zawiezino go do szpitala(na szczescie) ale co z tego! Diagnoza byla mylna i pod respiratorem spedzil 2 tygodnie az zmarl w drugi dzien Swiat zostawiajac zone i 5tke dzieci! Nikt nic nie wykryl,czekalismy az tata wyjdzie ze szpitala bo "tylko zemdlal" nikt sie nie spodziewal takiego konca. Zajelo mi ok 20 lat pogodzenie sie z tym faktem i zrozumienie jak to sie stalo? Czytajac ten artykul poprostu "krew mnie zalala" ze po 22 ktos inny umiera bo lekarze sie niedopatrzyli!! Dzis mam 34 lata i 2 dzieci i...nienawidze Swiat ani lekarzy! Sorry! Totalny brak szacunku!!!
Skandal!!! Lekarze to dupy niedouczone! NIE WYKRYLI KRWIAKA MOZGU!! 22 lata temu Moj SP.Tata zmart w Swieta Bozego Narodzenia w podobny sposob-upadl w kosciele podczas Mszy Swietej i zawiezino go do szpitala(na szczescie) ale co z tego! Diagnoza byla mylna i pod respiratorem spedzil 2 tygodnie az zmarl w drugi dzien Swiat zostawiajac zone i 5tke dzieci! Nikt nic nie wykryl,czekalismy az tata wyjdzie ze szpitala bo "tylko zemdlal" nikt sie nie spodziewal takiego konca. Zajelo mi ok 20 lat pogodzenie sie z tym faktem i zrozumienie ja... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 18:13
0
W normalnym kraju ci policjanci i ratownik pogotowia gniliby w pierdlu.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 15:24
0
Dla mnie to jest chore ... Jacy oni musieli być nie dojebani żeby nie zauważyć różnicy patola
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 14:11
0
lekarz który wziął pieniądze za tzw. badanie powinie odpowiadać, ale dla prokuratora sprawy nie ma
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 13:26
0
Dlatego uważam, że zmiany w sądownictwie (skorumpowanym) oraz w TK są niezbędne. Prokurator umarza sprawę? Może w komitywie z lekarzami i nie wypada zagłębiać się w sprawę? Ten ratownik medyczny nie powinien już pracować!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 10:56
0
Czy ja dobrze czytam? Trzy razy gość był badany przez lekarzy, najpierw ratownik, potem szpital, potem znowu szpital i oskarżona jest policja? Przecież ewidentnie to wina tych konowałów a nie policji. Nie będą chyba podważać po 5 razy decyzji lekarskiej skoro oni się na tym nie znają...
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 08:53
0
Nie trzeba żadnych opinii biegłych by stwierdzić czy gość jest pijany lub środkach odurzających. W pierwszym przypadku trzeźwy człowiek wyczuje na kilometr stan po użyciu alkoholu. W tym konkretnym, przypadku ratownicy medyczni i policjanci powinni odpowiedzieć solidarnie za nie udzielenie właściwej pomocy medycznej w skutek czego doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 07:56
0

za to powinni odpowiedzieć policjanci oraz medycy którzy zajmowali się tym panem,ale cóż sory takie mamy sądy czy też trybunały,rozgonić to towarzystwo,, w tri miga''. a lemingi niech dalej bronią praw tylko czyich ? układów ? bo napewno nie zwykłego obywatela?

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 07:45
0
"Niestety, nie zachowały się nagrania z policyjnego monitoringu"?? BWAHHAAAHHAAAHHAAAA!!!!!!!!!!! Facet w nocy umiera w celi, a następnego dnia po stwierdzeniu zgonu "niestety, nie zachowują się nagrania z policyjnego monitoringu"? Ściemy szytej grubszymi nićmi w nadziei, że ludzie to kupią, to dawno nie słyszałem.
Avatar
obserwator / 16 grudnia 2015 o 20:59
0

Absurd! Przecież to ewidentna wina nierozgarniętego ratownika i państwa konowałów ze szpitala, którzy stwierdzili, że facet jest pijany. Policjanci chyba zrobili wszystko co mogli by panu udzielić pomocy.

Przed osadzeniem ,,na dołku'' powinien być przebadany przez lekarza,chyba że takie zaświadczenie wydał ratownik medyczny podczas przypadkowego spotkania. 

Każdy człowiek popełnia błędy ale sku***syństwem jest iść w zaparte że dopełnili wszelakich starań i obowiązków.

Przed osadzeniem ,,na dołku'' powinien być przebadany przez lekarza,chyba że takie zaświadczenie wydał ratownik medyczny podczas przypadkowego spotkania. 

Każdy człowiek popełnia błędy ale sku***syństwem jest iść w zaparte że dopełnili wszelakich starań i obowiązków.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 26 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 51 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 97 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!