Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2010 r.
13:02
Edytuj ten wpis

Koniec Karczmy Słupskiej, restauracja zamknięta przez kryzys

Autor: Zdjęcie autora oa
0 22 A A

Nie przyjmuje gości od soboty. Legendarna lubelska restauracja Karczma Słupska znana z dancingów i wyrobów garmażeryjnych została zamknięta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod koniec czerwca pojawiła się informacja o zamknięciu lokalu. Karczma Słupska działała do 31 lipca. – Zamknęliśmy w sobotę. Restauracja ostatniego dnia działała w normalnych godzinach. Teraz wszystko sprzątamy – mówi właściciel, Ryszard Sierpiński.

Lokal został zamknięty z powodu kłopotów finansowych. Powodem był brak klientów, wysokie opłaty i konkurencja pobliskich lokali. – Wkrótce wypowiemy umowę najmu – mówi Sierpiński.

Lokal należy do miasta. Nieruchomością zarządza ZNK. – Jeśli właściciel wypowie umowę, to przystąpimy do przetargu. Ponieważ nie wiem, co znajdzie się w wypowiedzeniu, nie mogę mówić o terminie przetargu – mówi Artur Cichoń z ZNK. – Lokal ma powierzchnię prawie 540 metrów kwadratowych. Ponad 370 metrów zajmowała powierzchnia handlowa, a reszta była zaadaptowana pod zaplecze. Nie wiemy jeszcze, co będzie w tym miejscu, ale niewykluczone, że będą to powierzchnie biurowe. Najemca nie zalegał z płatnościami.

Stali bywalcy karczmy stracili ulubione miejsce posiłków. – Dla mnie to ogromna strata. Chodziłem tam prawie dwa lata na smaczne i tanie obiady. Jak tam trafiłem? Namówił mnie starszy kolega, któremu bakcyla do odwiedzin karczmy zaszczepił tata – opowiada Krzysztof Jakubowski z Lublina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 r. o 12:57
0
Po całym dniu podróży autem to tam piłem wódeczkę pod śledzia z cebulką, zapijałem spritem kotlety z frytkami i szedłem do hotelu nauczyciela na nocleg. Ech, szkoda, to klimatyczny lokal był, jak dla mnie na lata 90-te.
Avatar
Neo / 31 grudnia 2011 r. o 15:30
0
Będzie mega wielka reaktywacja -ale już pod innym szyldem
Avatar
Edka / 14 czerwca 2011 r. o 11:09
0
ja wiem co bezdie:0 szykuje sie reaktywacja
Avatar
KZK / 12 marca 2011 r. o 16:14
0
To co pisze Tomasz, to tylko część prawdy. W PRL prowadzono nieustannie reorganizację wszystkiego, pod hasłem, że zreorganizowana instytucja będzie dzialała lepiej. Oczywiście, zawsze sie okazywało, że chociaż jest inaczej - to jest tak samo. I ofiarą takiej reorganizacji padła knajpa Pod Fafikiem (zwano ją Fafem).
Zamienio ją na Karczmę Słupską. Studenci tam rzadko bywali, bo naprzeciw był przecież Tip-top.Odnośnie dnia dzisiejszego. Nie zgadzam się z opinią, że knajpa jest daleko od centrum; była blisko miasteczka uniwersyteckiego i powinna nastawić się na takiego klienta. Ponadto w okolicach mieszkają - w znacznej liczbie - emeryci, głównie wojskowi, partyjni, zatem tęgie pijackie gardła - to też by był potencjaly klient.
To co pisze Tomasz, to tylko część prawdy. W PRL prowadzono nieustannie reorganizację wszystkiego, pod hasłem, że zreorganizowana instytucja będzie dzialała lepiej. Oczywiście, zawsze sie okazywało, że chociaż jest inaczej - to jest tak samo. I ofiarą takiej reorganizacji padła knajpa Pod Fafikiem (zwano ją Fafem).
Zamienio ją na Karczmę Słupską. Studenci tam rzadko bywali, bo naprzeciw był przecież Tip-top.Odnośnie dnia dzisiejszego. Nie zgadzam się z opinią, że knajpa jest daleko od centrum; była blisko miasteczka uniwersyteckiego i ... rozwiń
Avatar
ggg / 11 marca 2011 r. o 16:06
0
Mieszkam 400km od Lublina, ale studiowałem w waszym mieście i w Karczmie nie raz jadłem... Szkoda knajpy Było tam trochę inaczej hehe a kelnera z kolczykiem tez pamiętam i tęgą panią kelnerkę...
Avatar
maniek / 24 sierpnia 2010 r. o 13:35
0
szkoda pysznej kwasnicy, ruskich pierogow, czasem setki, i kelnera z kolczykiem
Avatar
Tomasz / 3 sierpnia 2010 r. o 12:36
0
[quote name='RDM' date='03 sierpień 2010 - 08:26 ' timestamp='1280816793' post='323925']
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Mimo wszystko żal "Słupskiej". Znika kolejny kultowy fragment miasta
[/quote]
Też mieszkałem w pobliżu i pamiętam z dzieciństwa jak chodziliśmy z rodzicami na niedzielne obiady do "Fafika"... A nazwa Karczma Słupska wzięła się stąd, że w latach 70. czyli w realnym socjalizmie wszyscy widzieli, że gastronomia kuleje, ale nie mozna bylo przecież powiedzieć, że trzeba to sprywatyzować, to stanie na nogi. No i w Słupsku wprowadzono jakiś eksperyment z lokalami, próbowano zainteresować załogi udziałami w zarzadzaniu i były nawet jakies efekty. Z całej Polski wysyłano ludzi do Słupska, żeby podpatrywali jak prowadzić restaurację i efektem takiego "stażu" lubelskich gastronomików było wlaśnie zorganizoweanie w miejscu "Fafika" restauracji działającej jak w Słupsku i nazwanie jej Karczma Słupską
[quote name='RDM' date='03 sierpień 2010 - 08:26 ' timestamp='1280816793' post='323925']
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Mimo wszystko żal "Słupskiej". Znika kolejny kultowy fragment miasta
[/quote]
Też mieszkałem w pobliżu i pamiętam z dzieciństwa jak ch... rozwiń
Avatar
Rako / 3 sierpnia 2010 r. o 09:44
0
Wiekszosc mieszkancow Lublinia niestety nie wiedziala co to Karczma Slupska:/ smutne to ale prawdziwe... wystarczy troche reklamy i staniecie na nogi!!!!! co teraz bedzie???? gdzie bedziemy chodzic na pyszne obiady????? gdzie podzieja sie ludzie, dla ktorych bylo to miejsce gdzie dzieki ktoremu nie siedzieli samotnie w domu?????
Avatar
RDM / 3 sierpnia 2010 r. o 08:26
0
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Trzeba jednak powiedzieć, że ten lokal był słabo przystosowany do dzisiejzych czasów. Brakuje dobrego parkingu, nie ma miejsca na letni ogródek, no i lokalizacja jest mało korzystna - daleko od centrum, za to w pobliżu zespołu szkół i uczelni. Poza tym lokal w parterze budynku mieszkalnego też ma swoje minusy - dancingi trzeba było kończyć o 22.00.
Mimo wszystko żal "Słupskiej". Znika kolejny kultowy fragment miasta
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Trzeba jednak powiedzieć, że ten lokal był słabo przystosowany do dzisiejzych czasów. Brakuje dobrego parkingu, nie ma miejsca na letni ogródek, no i lokalizacja jest mało korzystna - daleko od centrum, za to w pobliżu zespołu szkół i uczelni. Poza tym lokal w parterze budynku mieszka... rozwiń
Avatar
lol / 3 sierpnia 2010 r. o 07:46
0
Słyszalem, że knajpa upadłą bo wszystkie kelnerki odeszły na zasłużoną emeryturę ;p a nikt z mlodych nie potrafi tak rzucić śledziem na stół jak Pani Jadzia, albo ulepić pieroga jak Pani Krysia :DDDD
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 r. o 12:57
0
Po całym dniu podróży autem to tam piłem wódeczkę pod śledzia z cebulką, zapijałem spritem kotlety z frytkami i szedłem do hotelu nauczyciela na nocleg. Ech, szkoda, to klimatyczny lokal był, jak dla mnie na lata 90-te.
Avatar
Neo / 31 grudnia 2011 r. o 15:30
0
Będzie mega wielka reaktywacja -ale już pod innym szyldem
Avatar
Edka / 14 czerwca 2011 r. o 11:09
0
ja wiem co bezdie:0 szykuje sie reaktywacja
Avatar
KZK / 12 marca 2011 r. o 16:14
0
To co pisze Tomasz, to tylko część prawdy. W PRL prowadzono nieustannie reorganizację wszystkiego, pod hasłem, że zreorganizowana instytucja będzie dzialała lepiej. Oczywiście, zawsze sie okazywało, że chociaż jest inaczej - to jest tak samo. I ofiarą takiej reorganizacji padła knajpa Pod Fafikiem (zwano ją Fafem).
Zamienio ją na Karczmę Słupską. Studenci tam rzadko bywali, bo naprzeciw był przecież Tip-top.Odnośnie dnia dzisiejszego. Nie zgadzam się z opinią, że knajpa jest daleko od centrum; była blisko miasteczka uniwersyteckiego i powinna nastawić się na takiego klienta. Ponadto w okolicach mieszkają - w znacznej liczbie - emeryci, głównie wojskowi, partyjni, zatem tęgie pijackie gardła - to też by był potencjaly klient.
To co pisze Tomasz, to tylko część prawdy. W PRL prowadzono nieustannie reorganizację wszystkiego, pod hasłem, że zreorganizowana instytucja będzie dzialała lepiej. Oczywiście, zawsze sie okazywało, że chociaż jest inaczej - to jest tak samo. I ofiarą takiej reorganizacji padła knajpa Pod Fafikiem (zwano ją Fafem).
Zamienio ją na Karczmę Słupską. Studenci tam rzadko bywali, bo naprzeciw był przecież Tip-top.Odnośnie dnia dzisiejszego. Nie zgadzam się z opinią, że knajpa jest daleko od centrum; była blisko miasteczka uniwersyteckiego i ... rozwiń
Avatar
ggg / 11 marca 2011 r. o 16:06
0
Mieszkam 400km od Lublina, ale studiowałem w waszym mieście i w Karczmie nie raz jadłem... Szkoda knajpy Było tam trochę inaczej hehe a kelnera z kolczykiem tez pamiętam i tęgą panią kelnerkę...
Avatar
maniek / 24 sierpnia 2010 r. o 13:35
0
szkoda pysznej kwasnicy, ruskich pierogow, czasem setki, i kelnera z kolczykiem
Avatar
Tomasz / 3 sierpnia 2010 r. o 12:36
0
[quote name='RDM' date='03 sierpień 2010 - 08:26 ' timestamp='1280816793' post='323925']
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Mimo wszystko żal "Słupskiej". Znika kolejny kultowy fragment miasta
[/quote]
Też mieszkałem w pobliżu i pamiętam z dzieciństwa jak chodziliśmy z rodzicami na niedzielne obiady do "Fafika"... A nazwa Karczma Słupska wzięła się stąd, że w latach 70. czyli w realnym socjalizmie wszyscy widzieli, że gastronomia kuleje, ale nie mozna bylo przecież powiedzieć, że trzeba to sprywatyzować, to stanie na nogi. No i w Słupsku wprowadzono jakiś eksperyment z lokalami, próbowano zainteresować załogi udziałami w zarzadzaniu i były nawet jakies efekty. Z całej Polski wysyłano ludzi do Słupska, żeby podpatrywali jak prowadzić restaurację i efektem takiego "stażu" lubelskich gastronomików było wlaśnie zorganizoweanie w miejscu "Fafika" restauracji działającej jak w Słupsku i nazwanie jej Karczma Słupską
[quote name='RDM' date='03 sierpień 2010 - 08:26 ' timestamp='1280816793' post='323925']
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Mimo wszystko żal "Słupskiej". Znika kolejny kultowy fragment miasta
[/quote]
Też mieszkałem w pobliżu i pamiętam z dzieciństwa jak ch... rozwiń
Avatar
Rako / 3 sierpnia 2010 r. o 09:44
0
Wiekszosc mieszkancow Lublinia niestety nie wiedziala co to Karczma Slupska:/ smutne to ale prawdziwe... wystarczy troche reklamy i staniecie na nogi!!!!! co teraz bedzie???? gdzie bedziemy chodzic na pyszne obiady????? gdzie podzieja sie ludzie, dla ktorych bylo to miejsce gdzie dzieki ktoremu nie siedzieli samotnie w domu?????
Avatar
RDM / 3 sierpnia 2010 r. o 08:26
0
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Trzeba jednak powiedzieć, że ten lokal był słabo przystosowany do dzisiejzych czasów. Brakuje dobrego parkingu, nie ma miejsca na letni ogródek, no i lokalizacja jest mało korzystna - daleko od centrum, za to w pobliżu zespołu szkół i uczelni. Poza tym lokal w parterze budynku mieszkalnego też ma swoje minusy - dancingi trzeba było kończyć o 22.00.
Mimo wszystko żal "Słupskiej". Znika kolejny kultowy fragment miasta
Mieszkałem w pobliżu i pamiętam czasy, kiedy restauracja ta nazywała się "Pod Fafikiem", a na rogu budynku wisiał neon przedstawiający psa Fafika. Nazwa "Słupska" pojawiła się dopiero w latach 70-tych, właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Trzeba jednak powiedzieć, że ten lokal był słabo przystosowany do dzisiejzych czasów. Brakuje dobrego parkingu, nie ma miejsca na letni ogródek, no i lokalizacja jest mało korzystna - daleko od centrum, za to w pobliżu zespołu szkół i uczelni. Poza tym lokal w parterze budynku mieszka... rozwiń
Avatar
lol / 3 sierpnia 2010 r. o 07:46
0
Słyszalem, że knajpa upadłą bo wszystkie kelnerki odeszły na zasłużoną emeryturę ;p a nikt z mlodych nie potrafi tak rzucić śledziem na stół jak Pani Jadzia, albo ulepić pieroga jak Pani Krysia :DDDD