Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2016 r.
9:30

Ktoś truje psy na osiedlu w Lublinie. "Moja suczka zdechła po tygodniu męczarni"

460 62 A A

Przy ul. Kossaka ktoś podrzuca psom trutki. – Przecież nie mieszkamy w bloku, gdzie szczekanie mogłoby być uciążliwe dla innych lokatorów. Jak można być takim zwyrodnialcem? – pyta właścicielka jednego z psów, który zdechł w męczarniach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pierwsze psy na naszym osiedlu zostały otrute na początku grudnia, między innymi moja ukochana suczka. Po tygodniu męczarni zdechła. Miała zaatakowane wszystkie narządy wewnętrzne, nie było dla niej ratunku – rozpacza pani Barbara z ul. Kossaka. – W podobny sposób zostały otrute psy kilku moich sąsiadów. Ktoś podrzuca trutki na nasze posesje. Ostatni taki przypadek miał miejsce w Wigilię. Jeden z psów walczy o życie, ale są bardzo małe szanse, że da się go uratować.

Trutka, którą zjadły psy, przypomina zwykłą karmę dla psów. – Nie wiem co komu przeszkadzają te biedne psy. Przecież nie mieszkamy w bloku, gdzie szczekanie mogłoby być uciążliwe dla innych lokatorów. Jak można być takim zwyrodnialcem? – pyta pani Barbara.

Mieszkańcy boją się kolejnych otruć. – Jeżeli będziecie przechodzili w okolicy i zobaczycie coś podejrzanego nie bądźcie obojętni! Uważajcie na swoje psy! – ostrzega na Facebooku jedna z mieszkanek ul. Kossaka. – Skład trutki jeszcze nie jest znany, ale ten środek niszczy żołądek psa. Najprawdopodobniej ma w sobie jakiś środek silnie żrący. Mimo podania środków wymiotnych zaczynają działać dopiero po godzinie.

Właściciele otrutych psów zgłosili sprawę na policję. – Nie otrzymaliśmy na razie żadnego sygnału z ul. Kossaka dotyczącego takiej sprawy. Sprawami z tego rejonu zajmuje się III komisariat. Być może ktoś zgłosił to gdzie indziej i protokół dopiero zostanie przesłany do właściwego komisariatu – informuje podkom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie. – Jeśli dostaniemy takie zgłoszenie, na pewno się tym zajmiemy – zapewnia.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kiełbasa z gwoździami i kanapki z drutami

W październiku opisywaliśmy podobną sprawę w dzielnicy LSM. Ktoś podrzucał tam psom kawałki kiełbasy z gwoździami. O zdarzeniu poinformował nas jeden z mieszkańców osiedla. – Podczas spaceru moja żona w ostatniej chwili zdążyła wyciągnąć z pyska naszego psa kawałek kiełbasy nafaszerowany gwoździami i zszywką – opowiadał. To nie był pojedynczy przypadek. – Na furtkach na wejściu do wybiegu powieszono komunikat, że ktoś podrzuca tam podobne kawałki naszpikowane gwoździami.

Kilka dni wcześniej do podobnych zdarzeń doszło na Czubach. Na ul. Fantastycznej ktoś podrzucał zwierzętom kanapki z drutami. Kanapki miały być zrobione ze spleśniałego chleba, kotleta i zagiętego na końcu drutu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 11:19
Jak ktoś złapie skur*iela to niech mu łeb urwie!
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 r. o 22:29
Dobrze! Ile można tego szczekania słuchać!? Chyba sam spróbuję!!!
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 r. o 16:10
Może trochę zbyt brutalnie, ale w sumie chyba dobrze: miasto to nie miejsce dla srających na wszystko wszarzy. Niech właściciele lepiej ich pilnują.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 10:45
KAMERKI ! INSTALUJCIE KAMERY ,TRZEBA WYŁAPAĆ TYCH SQYNÓW !!!
Avatar
ela / 1 stycznia 2017 r. o 09:17
czytajac komentarze, wiem dlaczgo milsze sa mi zwierzeta, anizeli niektorzy ludzie. idac ulicami polskich miast mozna zachwycic sie tylko brudem panujacym na ulicach: butelki po piwie i wodce, papiery, gazety, reklamowe broszury, plastikowe worki, sol wysypywana na chodniki, smrod spalin. Slownictwo slyszane wokol nas, tez zachwyca. nalezy sie zastanowic, czy ludzie piszacy te komentarze sa pozbawieni uczuc wyzszych.  wedlug mnie, tak. bo jaka trzeba byc kanalia, zeby uwazac, ze za niesprzatniecie psiej kupy, nalezy sie najwyzsza kara. i to nie wlascicielowi, ale niewinnemu zwierzeciu.
Avatar
Popieram / 29 grudnia 2016 r. o 23:08
Do mądrych właścicieli na pewno dotarło, bo pewnie robią tak na co dzień. Natomiast do właścicieli-debili (mniemam, że może ich być "wielkie mnóstwo") zapewne nie dotarło. Jeśli czują się obrażeni tym wpisem - to dobrze.
Avatar
Mr Korea / 29 grudnia 2016 r. o 23:02
Zgoda. Jestem za tym, aby "zapolować" na brudasów z Krakowskiego i na bezmyślnych właścicieli psów, zatruwających (razem ze swoimi pupilami) życie innym mieszkańcom.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 22:55
"Jak można być takim zwyrodnialcem?" Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby pozwolić psu zasrać chodnik, tak że nie można przejść jak człowiek ? Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, że pozwala się aby pies bez kagańca straszył innych ludzi i rzucał się na nich ? I ogólnie, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby traktować psa lepiej od człowieka ?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 22:40
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mieszkaniu, czy przy każdym wyprowadzaniu na klatce schodowej - TO NIE KUPUJ PSA I NIE ZNĘCAJ SIĘ NAD SĄSIADAMI. Kup sobie żółwia, rybki, chomika albo kota - sąsiedzi będą wdzięczni.
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mie... rozwiń
Avatar
Uciążliwe szczekanie / 29 grudnia 2016 r. o 17:38
Trucie psów to przestępstwo, ale właściciele psów na posesjach powinni pomyśleć o sąsiadach gdy ich pies cały dzień ujada bez powodu. Pies mojego sąsiada szczeka prawie bez przerwy z frustracji, bo całe życie spędza na ogrodzonym betonowym kwadracie, bez spacerów. Zatruwa życie wszystkim dookoła, ale według prawa właściciel nie robi nic złego
Avatar
Wieści ze świata / 8 września 2017 r. o 09:34
W Rosji trujący psy byłby uznany najwyżej za amatora i żółtodzioba. Tam zawodowi doghunterzy inaczej załatwiają sprawę. Zaś w Stanach Zjednoczonych bezpańskie psy usypiane są gazem, w takich specjalnych komorach. A u nas wielkie halo bo ktoś trutkę podrzuci. Co za kraj.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 r. o 22:29
Dobrze! Ile można tego szczekania słuchać!? Chyba sam spróbuję!!!
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 r. o 16:10
Może trochę zbyt brutalnie, ale w sumie chyba dobrze: miasto to nie miejsce dla srających na wszystko wszarzy. Niech właściciele lepiej ich pilnują.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 r. o 10:45
KAMERKI ! INSTALUJCIE KAMERY ,TRZEBA WYŁAPAĆ TYCH SQYNÓW !!!
Avatar
ela / 1 stycznia 2017 r. o 09:17
czytajac komentarze, wiem dlaczgo milsze sa mi zwierzeta, anizeli niektorzy ludzie. idac ulicami polskich miast mozna zachwycic sie tylko brudem panujacym na ulicach: butelki po piwie i wodce, papiery, gazety, reklamowe broszury, plastikowe worki, sol wysypywana na chodniki, smrod spalin. Slownictwo slyszane wokol nas, tez zachwyca. nalezy sie zastanowic, czy ludzie piszacy te komentarze sa pozbawieni uczuc wyzszych.  wedlug mnie, tak. bo jaka trzeba byc kanalia, zeby uwazac, ze za niesprzatniecie psiej kupy, nalezy sie najwyzsza kara. i to nie wlascicielowi, ale niewinnemu zwierzeciu.
Avatar
Popieram / 29 grudnia 2016 r. o 23:08
Do mądrych właścicieli na pewno dotarło, bo pewnie robią tak na co dzień. Natomiast do właścicieli-debili (mniemam, że może ich być "wielkie mnóstwo") zapewne nie dotarło. Jeśli czują się obrażeni tym wpisem - to dobrze.
Avatar
Mr Korea / 29 grudnia 2016 r. o 23:02
Zgoda. Jestem za tym, aby "zapolować" na brudasów z Krakowskiego i na bezmyślnych właścicieli psów, zatruwających (razem ze swoimi pupilami) życie innym mieszkańcom.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 22:55
"Jak można być takim zwyrodnialcem?" Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby pozwolić psu zasrać chodnik, tak że nie można przejść jak człowiek ? Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, że pozwala się aby pies bez kagańca straszył innych ludzi i rzucał się na nich ? I ogólnie, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby traktować psa lepiej od człowieka ?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 22:40
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mieszkaniu, czy przy każdym wyprowadzaniu na klatce schodowej - TO NIE KUPUJ PSA I NIE ZNĘCAJ SIĘ NAD SĄSIADAMI. Kup sobie żółwia, rybki, chomika albo kota - sąsiedzi będą wdzięczni.
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mie... rozwiń
Avatar
Uciążliwe szczekanie / 29 grudnia 2016 r. o 17:38
Trucie psów to przestępstwo, ale właściciele psów na posesjach powinni pomyśleć o sąsiadach gdy ich pies cały dzień ujada bez powodu. Pies mojego sąsiada szczeka prawie bez przerwy z frustracji, bo całe życie spędza na ogrodzonym betonowym kwadracie, bez spacerów. Zatruwa życie wszystkim dookoła, ale według prawa właściciel nie robi nic złego
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

6 grudnia w losowaniu Lotto padła główna wygraną w wysokości 2 mln złotych. Gracz zagrał w jednym z punktów w województwie lubelskim.

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Ukradł audi, opla i BMW. Najbliższe trzy miesiące 30-letni złodziej samochodów spędzi w areszcie.

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury
11 grudnia 2022, 15:00

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury

Artystyczny Kolektyw Holobiont zaprezentuje w Lublinie spektakl dla najmłodszych widzów. Humorystyczne przedstawienie o ewolucji pt. "Mój ogon i ja" będzie można zobaczyć w niedzielę, 11 grudnia o godz. 15 i 17.

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!