Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2013 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin. Ryanair wyprzedaje bilety z okazji przewiezienia 50 tys. pasażerów

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 16 A A
Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – mówiła Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska (pierws
Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – mówiła Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska (pierws

Tort z samolotem i sztucznymi ogniami a do tego darmowy przelot. Takie prezenty dostała Agnieszka Fiszka- Borzyszkowska – 50 tys. pasażerka Ryanair w Porcie Lotniczym Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
http://www.youtube.com/watch?v=v8QrR4uz1L0&feature=youtu.be

Pani Agnieszka jest z Lublina. Jej siostra od pięciu lat mieszka w angielskim Liverpoolu.

– Jeszcze u niej nie byłam, więc postanowiłam ją odwiedzić w wakacje – mówi pani Agnieszka. Dwa miesiące temu kupiła bilety i wraz z dwoma synkami, Dawidem i Jakubem, zjawiła się w piątek w terminalu Portu Lotniczego Lublin.

Tam okazało się, że jest bohaterką akcji promocyjnej irlandzkiej linii lotniczej Ryanair. Jako 50 tys. pasażer tej linii na podlubelskim lotnisku, dostała tort w firmowych barwach z samolotem i sztucznymi ogniami. Firma ufundowała jej przelot dla dwóch osób do Londynu, Liverpoolu lub Dublina.

– Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – przyznała uhonorowana pasażerka (Dawid i Jakub zajadali tort i nie wyglądali na stremowanych). Dopytywana przez dziennikarzy stwierdziła, że lotnisko jest śliczne. – Siostra przylatywała dotychczas do Warszawy, teraz będzie mogła lądować w Lublinie – dodała.

Wyprzedaż biletów

Ryanair pochwalił się swoimi wynikami. W ub. roku przewiózł 81,5 mln pasażerów (6 mln w Polsce) i był to najlepszy wynik w Europie.

– Naszym największym atutem jest cena – mówiła Katarzyna Gaborec z Ryanair. Z Lublina irlandzkie linie latają do Londynu, Liverpoolu i Dublina – to w sumie osiem lotów tygodniowo. Ryanair chce przewieźć w tym roku z PLL 130 tys., a w przy-szłym 150 tys. pasażerów.

– Z okazji przewiezienia 50 tys. pasażerów organizujemy wyprzedaż. Od poniedziałku będzie można kupić nasze bilety w cenie od 34 zł na podróże od lipca do września – ogłosiła Gaborec. Zapowiedziała też, że połączenie z Liverpoolem zostanie utrzymane w sezonie zimowym 2013/2014.

– Do dzisiaj nasze lotnisko ma ponad 91 tys. pasażerów – informował Piotr Plikus, szef marketingu z PLL. Średnie wypełnienie samolotów to ponad 80 proc., a lotów do Londynu to ponad 90 proc.

Mniej pasażerów niż planowano

Kilka dni temu pisaliśmy, że Port Lotniczy Lublin obsłuży znacznie mniej pasażerów niż planowano. W tym roku miało ich być 300 tys., a będzie 140–250 tys. Gorsze wyniki mogą zmusić władze miasta i województwa do wyłożenia pieniędzy na pokrycie strat firmy.

Czy będą nowe połączenia z Lublina? Takich informacji PLL nie podaje. Ryanair zastanawia się. – To jest biznes i musimy mieć pewność, że nowy kierunek jest potrzebny i się sprzeda – odpowiada Gaborec.

Z Portu Lotniczego Lublin lata również węgierski Wizz Air – trzy razy w tygodniu do Londynu i dwa razy do Oslo. Dwa razy w tygodniu można polecieć do Gdańska z Eurolotem.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WALKER / 4 lipca 2013 o 12:12
0

Kiedy BRISTOL?? BRISTOL potrzebne polaczenie.

Avatar
error / 29 czerwca 2013 o 23:22
0

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)albo liczyć, ze wizzair i eurolot cos zaproponują na jesien. W przeciwnym razie trzeba będzie wybulić hajs dla Irlandczyków, bo oni nawet przy oblozeniu 90% nie bede kwapili się do uruchomienia nowego połączenia.  a co do Birmingham... nie liczyłbym na to. są 4 kierunki na wyspy brytyjskie- obecni przewoznicy nie beda chcieli w tym kierunku isc, co z Niemacami, beneluxem, włochami- to tez emigranckie kierunki a nic nie ma, z jakiej racji miałoby byc 4 połaczenie do UK? 

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)alb... rozwiń

Avatar
oles / 29 czerwca 2013 o 13:24
0

Ojej-latalem kilka razy do Lublina z Londynu moja zona takze i siostra rowniez. Samoloty pelniutkie .

Pytanie - jaka jest przyczyna tej skromnej ilosci pasazerow?

Moze trzeba przelamac monopol tylko dwoch linii niskobudzetowych a takze doinwestowac w lepsze warunki techniczne lotniska bo jesien i zima tuz tuz i znowu beda mgielki i opady sniegu a do Warszawy czy Rzeszowa  nie trzeba latac kupujac lot do naszego ladnego miasta Lublin. Pozdrawim wiernych lubelakow. Siema brejdaki i siory.

Avatar
had fruaryb / 29 czerwca 2013 o 01:29
0

Birmingham

Avatar
dw / 28 czerwca 2013 o 23:50
0

ale jak biuro podróży Itaka oferowała loty do Grecji i innych krajów to nie było chętnych i wycofała je, niestety :(

Avatar
Maktravel / 28 czerwca 2013 o 23:14
0

Do poniedziałku a nie od poniedziałku. Ta promocja już trwa !!!

Avatar
maria / 28 czerwca 2013 o 22:45
0

Birmingham lub East Midlands może sie doczekamy .Teraz latamy z Rzeszowa.Początki są trudne ale miejmy nadzieje na rozwój.Powodzenia.

Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 o 20:32
0

Tak jak moi poprzednicy - jestem za połączeniem z Birmingham

Avatar
fg / 28 czerwca 2013 o 20:01
0

gdzie te tanie bilety

Avatar
Piotr / 28 czerwca 2013 o 19:53
0

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kierunki do Włoch i Francji a my co Eurolot niby nasza Polska linia dała nam połączenie do gdańska niby fajnie polskie morze ale u sąsiadów w Rzeszowie co ogłosili Włochy i niby tam można a u nas co bo my gorsi tak...śmiech na sali powiem jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy nasze lotnisko da radę . nie wiem ile jest prawdy w tych statystykach ale jeśli już obsłużyło się 91 tys. to chyba o czymś świadczy no nie .

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kier... rozwiń

Avatar
WALKER / 4 lipca 2013 o 12:12
0

Kiedy BRISTOL?? BRISTOL potrzebne polaczenie.

Avatar
error / 29 czerwca 2013 o 23:22
0

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)albo liczyć, ze wizzair i eurolot cos zaproponują na jesien. W przeciwnym razie trzeba będzie wybulić hajs dla Irlandczyków, bo oni nawet przy oblozeniu 90% nie bede kwapili się do uruchomienia nowego połączenia.  a co do Birmingham... nie liczyłbym na to. są 4 kierunki na wyspy brytyjskie- obecni przewoznicy nie beda chcieli w tym kierunku isc, co z Niemacami, beneluxem, włochami- to tez emigranckie kierunki a nic nie ma, z jakiej racji miałoby byc 4 połaczenie do UK? 

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)alb... rozwiń

Avatar
oles / 29 czerwca 2013 o 13:24
0

Ojej-latalem kilka razy do Lublina z Londynu moja zona takze i siostra rowniez. Samoloty pelniutkie .

Pytanie - jaka jest przyczyna tej skromnej ilosci pasazerow?

Moze trzeba przelamac monopol tylko dwoch linii niskobudzetowych a takze doinwestowac w lepsze warunki techniczne lotniska bo jesien i zima tuz tuz i znowu beda mgielki i opady sniegu a do Warszawy czy Rzeszowa  nie trzeba latac kupujac lot do naszego ladnego miasta Lublin. Pozdrawim wiernych lubelakow. Siema brejdaki i siory.

Avatar
had fruaryb / 29 czerwca 2013 o 01:29
0

Birmingham

Avatar
dw / 28 czerwca 2013 o 23:50
0

ale jak biuro podróży Itaka oferowała loty do Grecji i innych krajów to nie było chętnych i wycofała je, niestety :(

Avatar
Maktravel / 28 czerwca 2013 o 23:14
0

Do poniedziałku a nie od poniedziałku. Ta promocja już trwa !!!

Avatar
maria / 28 czerwca 2013 o 22:45
0

Birmingham lub East Midlands może sie doczekamy .Teraz latamy z Rzeszowa.Początki są trudne ale miejmy nadzieje na rozwój.Powodzenia.

Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 o 20:32
0

Tak jak moi poprzednicy - jestem za połączeniem z Birmingham

Avatar
fg / 28 czerwca 2013 o 20:01
0

gdzie te tanie bilety

Avatar
Piotr / 28 czerwca 2013 o 19:53
0

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kierunki do Włoch i Francji a my co Eurolot niby nasza Polska linia dała nam połączenie do gdańska niby fajnie polskie morze ale u sąsiadów w Rzeszowie co ogłosili Włochy i niby tam można a u nas co bo my gorsi tak...śmiech na sali powiem jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy nasze lotnisko da radę . nie wiem ile jest prawdy w tych statystykach ale jeśli już obsłużyło się 91 tys. to chyba o czymś świadczy no nie .

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kier... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 4 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 6

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 15

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!