Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2013 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin. Ryanair wyprzedaje bilety z okazji przewiezienia 50 tys. pasażerów

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 16 A A
Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – mówiła Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska (pierws
Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – mówiła Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska (pierws

Tort z samolotem i sztucznymi ogniami a do tego darmowy przelot. Takie prezenty dostała Agnieszka Fiszka- Borzyszkowska – 50 tys. pasażerka Ryanair w Porcie Lotniczym Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
http://www.youtube.com/watch?v=v8QrR4uz1L0&feature=youtu.be

Pani Agnieszka jest z Lublina. Jej siostra od pięciu lat mieszka w angielskim Liverpoolu.

– Jeszcze u niej nie byłam, więc postanowiłam ją odwiedzić w wakacje – mówi pani Agnieszka. Dwa miesiące temu kupiła bilety i wraz z dwoma synkami, Dawidem i Jakubem, zjawiła się w piątek w terminalu Portu Lotniczego Lublin.

Tam okazało się, że jest bohaterką akcji promocyjnej irlandzkiej linii lotniczej Ryanair. Jako 50 tys. pasażer tej linii na podlubelskim lotnisku, dostała tort w firmowych barwach z samolotem i sztucznymi ogniami. Firma ufundowała jej przelot dla dwóch osób do Londynu, Liverpoolu lub Dublina.

– Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – przyznała uhonorowana pasażerka (Dawid i Jakub zajadali tort i nie wyglądali na stremowanych). Dopytywana przez dziennikarzy stwierdziła, że lotnisko jest śliczne. – Siostra przylatywała dotychczas do Warszawy, teraz będzie mogła lądować w Lublinie – dodała.

Wyprzedaż biletów

Ryanair pochwalił się swoimi wynikami. W ub. roku przewiózł 81,5 mln pasażerów (6 mln w Polsce) i był to najlepszy wynik w Europie.

– Naszym największym atutem jest cena – mówiła Katarzyna Gaborec z Ryanair. Z Lublina irlandzkie linie latają do Londynu, Liverpoolu i Dublina – to w sumie osiem lotów tygodniowo. Ryanair chce przewieźć w tym roku z PLL 130 tys., a w przy-szłym 150 tys. pasażerów.

– Z okazji przewiezienia 50 tys. pasażerów organizujemy wyprzedaż. Od poniedziałku będzie można kupić nasze bilety w cenie od 34 zł na podróże od lipca do września – ogłosiła Gaborec. Zapowiedziała też, że połączenie z Liverpoolem zostanie utrzymane w sezonie zimowym 2013/2014.

– Do dzisiaj nasze lotnisko ma ponad 91 tys. pasażerów – informował Piotr Plikus, szef marketingu z PLL. Średnie wypełnienie samolotów to ponad 80 proc., a lotów do Londynu to ponad 90 proc.

Mniej pasażerów niż planowano

Kilka dni temu pisaliśmy, że Port Lotniczy Lublin obsłuży znacznie mniej pasażerów niż planowano. W tym roku miało ich być 300 tys., a będzie 140–250 tys. Gorsze wyniki mogą zmusić władze miasta i województwa do wyłożenia pieniędzy na pokrycie strat firmy.

Czy będą nowe połączenia z Lublina? Takich informacji PLL nie podaje. Ryanair zastanawia się. – To jest biznes i musimy mieć pewność, że nowy kierunek jest potrzebny i się sprzeda – odpowiada Gaborec.

Z Portu Lotniczego Lublin lata również węgierski Wizz Air – trzy razy w tygodniu do Londynu i dwa razy do Oslo. Dwa razy w tygodniu można polecieć do Gdańska z Eurolotem.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WALKER / 4 lipca 2013 r. o 12:12
0

Kiedy BRISTOL?? BRISTOL potrzebne polaczenie.

Avatar
error / 29 czerwca 2013 r. o 23:22
0

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)albo liczyć, ze wizzair i eurolot cos zaproponują na jesien. W przeciwnym razie trzeba będzie wybulić hajs dla Irlandczyków, bo oni nawet przy oblozeniu 90% nie bede kwapili się do uruchomienia nowego połączenia.  a co do Birmingham... nie liczyłbym na to. są 4 kierunki na wyspy brytyjskie- obecni przewoznicy nie beda chcieli w tym kierunku isc, co z Niemacami, beneluxem, włochami- to tez emigranckie kierunki a nic nie ma, z jakiej racji miałoby byc 4 połaczenie do UK? 

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)alb... rozwiń

Avatar
oles / 29 czerwca 2013 r. o 13:24
0

Ojej-latalem kilka razy do Lublina z Londynu moja zona takze i siostra rowniez. Samoloty pelniutkie .

Pytanie - jaka jest przyczyna tej skromnej ilosci pasazerow?

Moze trzeba przelamac monopol tylko dwoch linii niskobudzetowych a takze doinwestowac w lepsze warunki techniczne lotniska bo jesien i zima tuz tuz i znowu beda mgielki i opady sniegu a do Warszawy czy Rzeszowa  nie trzeba latac kupujac lot do naszego ladnego miasta Lublin. Pozdrawim wiernych lubelakow. Siema brejdaki i siory.

Avatar
had fruaryb / 29 czerwca 2013 r. o 01:29
0

Birmingham

Avatar
dw / 28 czerwca 2013 r. o 23:50
0

ale jak biuro podróży Itaka oferowała loty do Grecji i innych krajów to nie było chętnych i wycofała je, niestety :(

Avatar
Maktravel / 28 czerwca 2013 r. o 23:14
0

Do poniedziałku a nie od poniedziałku. Ta promocja już trwa !!!

Avatar
maria / 28 czerwca 2013 r. o 22:45
0

Birmingham lub East Midlands może sie doczekamy .Teraz latamy z Rzeszowa.Początki są trudne ale miejmy nadzieje na rozwój.Powodzenia.

Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 r. o 20:32
0

Tak jak moi poprzednicy - jestem za połączeniem z Birmingham

Avatar
fg / 28 czerwca 2013 r. o 20:01
0

gdzie te tanie bilety

Avatar
Piotr / 28 czerwca 2013 r. o 19:53
0

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kierunki do Włoch i Francji a my co Eurolot niby nasza Polska linia dała nam połączenie do gdańska niby fajnie polskie morze ale u sąsiadów w Rzeszowie co ogłosili Włochy i niby tam można a u nas co bo my gorsi tak...śmiech na sali powiem jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy nasze lotnisko da radę . nie wiem ile jest prawdy w tych statystykach ale jeśli już obsłużyło się 91 tys. to chyba o czymś świadczy no nie .

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kier... rozwiń

Avatar
WALKER / 4 lipca 2013 r. o 12:12
0

Kiedy BRISTOL?? BRISTOL potrzebne polaczenie.

Avatar
error / 29 czerwca 2013 r. o 23:22
0

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)albo liczyć, ze wizzair i eurolot cos zaproponują na jesien. W przeciwnym razie trzeba będzie wybulić hajs dla Irlandczyków, bo oni nawet przy oblozeniu 90% nie bede kwapili się do uruchomienia nowego połączenia.  a co do Birmingham... nie liczyłbym na to. są 4 kierunki na wyspy brytyjskie- obecni przewoznicy nie beda chcieli w tym kierunku isc, co z Niemacami, beneluxem, włochami- to tez emigranckie kierunki a nic nie ma, z jakiej racji miałoby byc 4 połaczenie do UK? 

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)alb... rozwiń

Avatar
oles / 29 czerwca 2013 r. o 13:24
0

Ojej-latalem kilka razy do Lublina z Londynu moja zona takze i siostra rowniez. Samoloty pelniutkie .

Pytanie - jaka jest przyczyna tej skromnej ilosci pasazerow?

Moze trzeba przelamac monopol tylko dwoch linii niskobudzetowych a takze doinwestowac w lepsze warunki techniczne lotniska bo jesien i zima tuz tuz i znowu beda mgielki i opady sniegu a do Warszawy czy Rzeszowa  nie trzeba latac kupujac lot do naszego ladnego miasta Lublin. Pozdrawim wiernych lubelakow. Siema brejdaki i siory.

Avatar
had fruaryb / 29 czerwca 2013 r. o 01:29
0

Birmingham

Avatar
dw / 28 czerwca 2013 r. o 23:50
0

ale jak biuro podróży Itaka oferowała loty do Grecji i innych krajów to nie było chętnych i wycofała je, niestety :(

Avatar
Maktravel / 28 czerwca 2013 r. o 23:14
0

Do poniedziałku a nie od poniedziałku. Ta promocja już trwa !!!

Avatar
maria / 28 czerwca 2013 r. o 22:45
0

Birmingham lub East Midlands może sie doczekamy .Teraz latamy z Rzeszowa.Początki są trudne ale miejmy nadzieje na rozwój.Powodzenia.

Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 r. o 20:32
0

Tak jak moi poprzednicy - jestem za połączeniem z Birmingham

Avatar
fg / 28 czerwca 2013 r. o 20:01
0

gdzie te tanie bilety

Avatar
Piotr / 28 czerwca 2013 r. o 19:53
0

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kierunki do Włoch i Francji a my co Eurolot niby nasza Polska linia dała nam połączenie do gdańska niby fajnie polskie morze ale u sąsiadów w Rzeszowie co ogłosili Włochy i niby tam można a u nas co bo my gorsi tak...śmiech na sali powiem jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy nasze lotnisko da radę . nie wiem ile jest prawdy w tych statystykach ale jeśli już obsłużyło się 91 tys. to chyba o czymś świadczy no nie .

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kier... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cracovia II – Stal Kraśnik 2:1. Coraz mniejsze szanse na utrzymanie

Cracovia II – Stal Kraśnik 2:1. Coraz mniejsze szanse na utrzymanie

Coraz trudniejsza sytuacja Stali. Piłkarze Marcina Wróbla przegrali w sobotę bardzo ważny mecz w Krakowie. Spotkanie z rezerwami Cracovii zakończyło się porażką gości 1:2. Mecz mógł się jednak potoczyć zupełnie inaczej gdyby kraśniczanie nie zmarnowali rzutu karnego na początku spotkania.

DoSłowne Potyczki Literackie - nowy projekt księgarni
21 maja 2021, 18:00

DoSłowne Potyczki Literackie - nowy projekt księgarni

Księgarnia Dosłowna w Lublinie (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza do udziału w zupełnie nowym projekcie - DoSłowne Potyczki Literackie. W programie 10 spotkań pod hasłem "co czytać, żeby pisać". Inauguracja już 21 maja.

Lublin. Policja szuka kierowcy, który uciekł z miejsca kolizji

Lublin. Policja szuka kierowcy, który uciekł z miejsca kolizji

Lubelscy policjanci ustalają kto kierował oplem, który staranował drewnianą budkę dla osoby przeprowadzającej dzieci przez jednię. Do kolizji doszło wczoraj wieczorem, przy ul. Głuskiej w Lublinie.

Akcja w Zamościu: Nie wycinajcie nam drzew! Protestujący zbierają też podpisy pod petycją
galeria

Akcja w Zamościu: Nie wycinajcie nam drzew! Protestujący zbierają też podpisy pod petycją

Drzewa służą nam setki lat, poświęćmy im godzinę – apelowali organizatorzy sobotniej akcji. Happening był protestem przeciwko planowanej wycince przy ul. Piłsudskiego w Zamościu. Organizatorzy chcieli pokazać jakim absurdem jest pozbywanie się stuletnich okazów. Jeszcze można podpisać petycję w tej sprawie

Pomóż Ninie wygrać z SMA. Wolontariusze będą zbierać pieniądze na leczenie 2-latki do puszek
LUBLIN

Pomóż Ninie wygrać z SMA. Wolontariusze będą zbierać pieniądze na leczenie 2-latki do puszek

Rodzice Niny Słupskiej – 2-latki chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) będą dziś wspólnie z aktorką Katarzyną Bujakiewicz i wolontariuszami zbierać pieniądze na leczenie dziewczynki. Ze specjalnie oznakowanymi puszkami pojawią się w centrum Lublina, m.in. w miejscach gdzie są atrakcje związane z Nocą Muzeów.

83-latkę obudził w środku nocy telefon. Kobieta straciła oszczędności

83-latkę obudził w środku nocy telefon. Kobieta straciła oszczędności

Ponad 13 tysięcy złotych straciła mieszkanka Białej Podlaskiej. W nocy zadzwonił do niej mężczyzna, podając się za syna kobiety. Twierdził, że miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy.

Chełm. Zamknięty wiadukt. Autobusy jeżdzą inaczej

Chełm. Zamknięty wiadukt. Autobusy jeżdzą inaczej

Drogowcy rozpoczęli prace przy rondzie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, które spina ul. Rejowiecką i Rampa Brzeska oraz Armii Krajowej. W efekcie zamknięto wiadukt, zmieniła się więc organizacja ruchu i trasy linii autobusowych.

Lubelskie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dane z miast i powiatów

Lubelskie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dane z miast i powiatów

161 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Nie odnotowano ani jednego nowego przypadku w powiecie włodawskim.