Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2013 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin. Ryanair wyprzedaje bilety z okazji przewiezienia 50 tys. pasażerów

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 16 A A
Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – mówiła Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska (pierws
Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – mówiła Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska (pierws

Tort z samolotem i sztucznymi ogniami a do tego darmowy przelot. Takie prezenty dostała Agnieszka Fiszka- Borzyszkowska – 50 tys. pasażerka Ryanair w Porcie Lotniczym Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
http://www.youtube.com/watch?v=v8QrR4uz1L0&feature=youtu.be

Pani Agnieszka jest z Lublina. Jej siostra od pięciu lat mieszka w angielskim Liverpoolu.

– Jeszcze u niej nie byłam, więc postanowiłam ją odwiedzić w wakacje – mówi pani Agnieszka. Dwa miesiące temu kupiła bilety i wraz z dwoma synkami, Dawidem i Jakubem, zjawiła się w piątek w terminalu Portu Lotniczego Lublin.

Tam okazało się, że jest bohaterką akcji promocyjnej irlandzkiej linii lotniczej Ryanair. Jako 50 tys. pasażer tej linii na podlubelskim lotnisku, dostała tort w firmowych barwach z samolotem i sztucznymi ogniami. Firma ufundowała jej przelot dla dwóch osób do Londynu, Liverpoolu lub Dublina.

– Polecę samolotem pierwszy raz i trochę się denerwuję – przyznała uhonorowana pasażerka (Dawid i Jakub zajadali tort i nie wyglądali na stremowanych). Dopytywana przez dziennikarzy stwierdziła, że lotnisko jest śliczne. – Siostra przylatywała dotychczas do Warszawy, teraz będzie mogła lądować w Lublinie – dodała.

Wyprzedaż biletów

Ryanair pochwalił się swoimi wynikami. W ub. roku przewiózł 81,5 mln pasażerów (6 mln w Polsce) i był to najlepszy wynik w Europie.

– Naszym największym atutem jest cena – mówiła Katarzyna Gaborec z Ryanair. Z Lublina irlandzkie linie latają do Londynu, Liverpoolu i Dublina – to w sumie osiem lotów tygodniowo. Ryanair chce przewieźć w tym roku z PLL 130 tys., a w przy-szłym 150 tys. pasażerów.

– Z okazji przewiezienia 50 tys. pasażerów organizujemy wyprzedaż. Od poniedziałku będzie można kupić nasze bilety w cenie od 34 zł na podróże od lipca do września – ogłosiła Gaborec. Zapowiedziała też, że połączenie z Liverpoolem zostanie utrzymane w sezonie zimowym 2013/2014.

– Do dzisiaj nasze lotnisko ma ponad 91 tys. pasażerów – informował Piotr Plikus, szef marketingu z PLL. Średnie wypełnienie samolotów to ponad 80 proc., a lotów do Londynu to ponad 90 proc.

Mniej pasażerów niż planowano

Kilka dni temu pisaliśmy, że Port Lotniczy Lublin obsłuży znacznie mniej pasażerów niż planowano. W tym roku miało ich być 300 tys., a będzie 140–250 tys. Gorsze wyniki mogą zmusić władze miasta i województwa do wyłożenia pieniędzy na pokrycie strat firmy.

Czy będą nowe połączenia z Lublina? Takich informacji PLL nie podaje. Ryanair zastanawia się. – To jest biznes i musimy mieć pewność, że nowy kierunek jest potrzebny i się sprzeda – odpowiada Gaborec.

Z Portu Lotniczego Lublin lata również węgierski Wizz Air – trzy razy w tygodniu do Londynu i dwa razy do Oslo. Dwa razy w tygodniu można polecieć do Gdańska z Eurolotem.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WALKER / 4 lipca 2013 r. o 12:12
0

Kiedy BRISTOL?? BRISTOL potrzebne polaczenie.

Avatar
error / 29 czerwca 2013 r. o 23:22
0

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)albo liczyć, ze wizzair i eurolot cos zaproponują na jesien. W przeciwnym razie trzeba będzie wybulić hajs dla Irlandczyków, bo oni nawet przy oblozeniu 90% nie bede kwapili się do uruchomienia nowego połączenia.  a co do Birmingham... nie liczyłbym na to. są 4 kierunki na wyspy brytyjskie- obecni przewoznicy nie beda chcieli w tym kierunku isc, co z Niemacami, beneluxem, włochami- to tez emigranckie kierunki a nic nie ma, z jakiej racji miałoby byc 4 połaczenie do UK? 

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)alb... rozwiń

Avatar
oles / 29 czerwca 2013 r. o 13:24
0

Ojej-latalem kilka razy do Lublina z Londynu moja zona takze i siostra rowniez. Samoloty pelniutkie .

Pytanie - jaka jest przyczyna tej skromnej ilosci pasazerow?

Moze trzeba przelamac monopol tylko dwoch linii niskobudzetowych a takze doinwestowac w lepsze warunki techniczne lotniska bo jesien i zima tuz tuz i znowu beda mgielki i opady sniegu a do Warszawy czy Rzeszowa  nie trzeba latac kupujac lot do naszego ladnego miasta Lublin. Pozdrawim wiernych lubelakow. Siema brejdaki i siory.

Avatar
had fruaryb / 29 czerwca 2013 r. o 01:29
0

Birmingham

Avatar
dw / 28 czerwca 2013 r. o 23:50
0

ale jak biuro podróży Itaka oferowała loty do Grecji i innych krajów to nie było chętnych i wycofała je, niestety :(

Avatar
Maktravel / 28 czerwca 2013 r. o 23:14
0

Do poniedziałku a nie od poniedziałku. Ta promocja już trwa !!!

Avatar
maria / 28 czerwca 2013 r. o 22:45
0

Birmingham lub East Midlands może sie doczekamy .Teraz latamy z Rzeszowa.Początki są trudne ale miejmy nadzieje na rozwój.Powodzenia.

Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 r. o 20:32
0

Tak jak moi poprzednicy - jestem za połączeniem z Birmingham

Avatar
fg / 28 czerwca 2013 r. o 20:01
0

gdzie te tanie bilety

Avatar
Piotr / 28 czerwca 2013 r. o 19:53
0

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kierunki do Włoch i Francji a my co Eurolot niby nasza Polska linia dała nam połączenie do gdańska niby fajnie polskie morze ale u sąsiadów w Rzeszowie co ogłosili Włochy i niby tam można a u nas co bo my gorsi tak...śmiech na sali powiem jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy nasze lotnisko da radę . nie wiem ile jest prawdy w tych statystykach ale jeśli już obsłużyło się 91 tys. to chyba o czymś świadczy no nie .

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kier... rozwiń

Avatar
WALKER / 4 lipca 2013 r. o 12:12
0

Kiedy BRISTOL?? BRISTOL potrzebne polaczenie.

Avatar
error / 29 czerwca 2013 r. o 23:22
0

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)albo liczyć, ze wizzair i eurolot cos zaproponują na jesien. W przeciwnym razie trzeba będzie wybulić hajs dla Irlandczyków, bo oni nawet przy oblozeniu 90% nie bede kwapili się do uruchomienia nowego połączenia.  a co do Birmingham... nie liczyłbym na to. są 4 kierunki na wyspy brytyjskie- obecni przewoznicy nie beda chcieli w tym kierunku isc, co z Niemacami, beneluxem, włochami- to tez emigranckie kierunki a nic nie ma, z jakiej racji miałoby byc 4 połaczenie do UK? 

Głownym punktem przyjazdu przedstawicieli Ryanaira do Lublna było poinformowanie opinii publicznej ze maja zamiar wrócić do lotniks Modlin, no i przyniesli tort i niespodzianke dla 50 tys pasazera .. ityle :) Skoro ich loty sa zapełnione powyzej 80% a oni nie ogłaszją nowego połączenia oznacza to tylko jedno : Irlandczycy oczekują, ze port lotniczy lublin bedzie dopłacał do nowych połączeń. Trzeba albo szukać kolejnych linii lotniczych ( co ejst trudne bo ne wierze ze easyjet wejdzie do polski na dobre albo germanwings do lublina)alb... rozwiń

Avatar
oles / 29 czerwca 2013 r. o 13:24
0

Ojej-latalem kilka razy do Lublina z Londynu moja zona takze i siostra rowniez. Samoloty pelniutkie .

Pytanie - jaka jest przyczyna tej skromnej ilosci pasazerow?

Moze trzeba przelamac monopol tylko dwoch linii niskobudzetowych a takze doinwestowac w lepsze warunki techniczne lotniska bo jesien i zima tuz tuz i znowu beda mgielki i opady sniegu a do Warszawy czy Rzeszowa  nie trzeba latac kupujac lot do naszego ladnego miasta Lublin. Pozdrawim wiernych lubelakow. Siema brejdaki i siory.

Avatar
had fruaryb / 29 czerwca 2013 r. o 01:29
0

Birmingham

Avatar
dw / 28 czerwca 2013 r. o 23:50
0

ale jak biuro podróży Itaka oferowała loty do Grecji i innych krajów to nie było chętnych i wycofała je, niestety :(

Avatar
Maktravel / 28 czerwca 2013 r. o 23:14
0

Do poniedziałku a nie od poniedziałku. Ta promocja już trwa !!!

Avatar
maria / 28 czerwca 2013 r. o 22:45
0

Birmingham lub East Midlands może sie doczekamy .Teraz latamy z Rzeszowa.Początki są trudne ale miejmy nadzieje na rozwój.Powodzenia.

Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 r. o 20:32
0

Tak jak moi poprzednicy - jestem za połączeniem z Birmingham

Avatar
fg / 28 czerwca 2013 r. o 20:01
0

gdzie te tanie bilety

Avatar
Piotr / 28 czerwca 2013 r. o 19:53
0

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kierunki do Włoch i Francji a my co Eurolot niby nasza Polska linia dała nam połączenie do gdańska niby fajnie polskie morze ale u sąsiadów w Rzeszowie co ogłosili Włochy i niby tam można a u nas co bo my gorsi tak...śmiech na sali powiem jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy nasze lotnisko da radę . nie wiem ile jest prawdy w tych statystykach ale jeśli już obsłużyło się 91 tys. to chyba o czymś świadczy no nie .

Jestem z Lublina i jestem dumny z tego że jest u nas lotnisko pasażerskie , i to tyle z dobrych rzeczy co mam do powiedzenia , bo wkurza mnie bezsensowna konferencja jednej z linii lotniczych która niby się chwali frekwencją a z drugiej strony nie ogłasza nowych kierunków ze względu na możliwą nierentowność g,,,o prawda jak nie spróbują nie zobaczą byliśmy zawsze dyskryminowani i nadal jesteśmy nasi mieszkańcy apelowali o możliwe połączenia do innych państw europy Włochy i inne , a tu co Rzeszów ma zwiększoną ilość lotów do Niemiec i kier... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

Ewelina Kamczyk i Małgorzata Grec znalazły nowych pracodawców

O odejściu tych dwóch zawodniczek było wiadomo już od dawna. Górnik zdążył nawet je oficjalnie pożegnać. Miało to miejsce przy okazji wieńczącego sezon sparingu z pierwszoligową Resovią. Długo nie znani byli jednak ich nowi pracodawcy.

Koncert zespołu Morświn w Centrum Kultury
19 czerwca 2021, 20:00

Koncert zespołu Morświn w Centrum Kultury

W sobotę o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się koncert zespołu Morświn.

Lubelskie: Pożar budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 65 tys. zł

Lubelskie: Pożar budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 65 tys. zł

Na 65 tys. zł wyceniono straty po pożarze w jednej z miejscowości w gminie Krasnobród. Z żywiołem walczyło sześć zastępów straży pożarnej, dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze oraz ponad 20 ochotników

Far Cry 6: Starzy znajomi w dodatkach (wideo)
film

Far Cry 6: Starzy znajomi w dodatkach (wideo)

W grze będzie rewolucja, a w dodatkach bohaterowie poprzednich części. Co jeszcze znajdziemy w przepustce sezonowej do gry Far Cry 6?

Biała Podlaska: Mieszkańcy pisali petycje. Ulica Sitnicka przejdzie lifting

Biała Podlaska: Mieszkańcy pisali petycje. Ulica Sitnicka przejdzie lifting

Ulica Sitnicka doczeka się remontu. Mieszkańcy dopominali się o to już rok temu, pisząc petycję do władz miasta. Nowa nawierzchnia ma być gotowa we wrześniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!