Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 października 2010 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Lubelskie sklepy z dopalaczami zamknięte po nalocie sanepidu i policji

0 22 A A

Wszystkie punkty sprzedaży dopalaczy w naszym regionie są od soboty zamknięte. To efekt nalotu sanepidu i policji. Polecenie wydał Główny Inspektor Sanitarny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
GIS nakazał wycofanie z obrotu Tajfunu (to jeden z najpopularniejszych dopalaczy) i podobnych substancji. Nakazał też wycofanie się z działalności obiektów, które handlowały tymi substancjami. – Decyzja ma charakter natychmiastowej wykonalności – powiedział w TVN24 Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W ok. 850 sklepach z dopalaczami w całym kraju pojawili się inspektorzy sanitarni w towarzystwie policjantów. Ci drudzy mieli pomóc inspektorom w egzekwowaniu decyzji. Sprzedawcom, którzy nie chcieli się podporządkować, groziła kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

21 lokali na Lubelszczyźnie zamkniętych

W naszym regionie inspektorzy odwiedzili 21 punktów sprzedaży dopalaczy. W samym Lublinie - trzy. – Zgodnie z poleceniem zamknęliśmy wszystkie sklepy z dopalaczami w Lublinie. Wskazane środki zostały zabezpieczone – informuje Paweł Policzkiewicz, dyrektor lubelskiego sanepidu. – Dalsze decyzje zapadną w poniedziałek.

Policzkiewicz podkreśla, że sobotni "nalot” to dla lubelskiego sanepidu nic nadzwyczajnego. – Regularnie kontrolujemy te sklepy, już od dwóch lat – mówi szef sanepidu. – Tylko dopiero teraz "góra” sobie przypomniała o dopalaczach. Mam o to nawet pewien żal. Wcześniej, gdy wspominałem o zagrożeniach wynikających z dopalaczy, byłem wyśmiewany. Dopiero teraz, gdy sprawa przybrała już tak tragiczne skutki, zajął się nią Główny Inspektorat Sanitarny.

Brutalna akcja przeciw dopalaczom

W sobotę rano "brutalne rozwiązania” problemu dopalaczy zapowiedział premier Donald Tusk. Zapewnił, że pierwsze decyzje w sprawie dopalaczy już zapadły.

– Specjalny zespół rządowy z moim udziałem podjął stosowne decyzję i tę kwestię rozstrzygniemy w trybie błyskawicznym, w sposób zdecydowany, żeby nie powiedzieć brutalny. Nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia – powiedział Tusk.

Rząd lada dzień ma przyjąć rozwiązania dotyczące walki z dopalaczami. Chodzi o projekt, który w sprawie dopalaczy opracował resort zdrowia. Ma on ograniczyć handel dopalaczami i wprowadzić zakaz reklamowania środków spożywczych poprzez sugerowanie, że mają właściwości środków psychotropowych lub odurzających. Projekt półtora tygodnia temu został przekazany do konsultacji społecznych.

Do walki z dopalaczami stają także lubelscy radni. – Przygotuję projekt uchwały zakazującej sprzedaż dopalaczy w Lublinie – zapowiedział na naszych łamach miejski radny Marcin Nowak (PiS). –Zobaczymy jak oceni ją wojewoda. Jeśli przejdzie, to zagłosuję obiema rękami za takim rozwiązaniem w Lublinie – zapewnił Dariusz Sadowski, lewicowy radny.

Z kolei lubelski kurator oświaty nakazał nauczycielom w całym regionie przygotowanie lekcji na temat szkodliwości dopalaczy.


Ofiary z ostatnich dni

* Najprawdopodobniej po zatruciu dopalaczami zmarł w nocy z piątku na sobotę 20-letni chłopak w Łaziskach na Śląsku. Przyszedł do znajomych mówiąc, że wziął taką substancję i źle się czuje.

* W czwartek dwójka dzieci po dopalaczach trafiła do szpitala – 12-latek w Kołobrzegu i 17-latek w Kielcach. 12-latek wyjaśniał, że dopalacze kupił w sklepie. 17-latek przyznał się, że wypalił "tajfun”, ostatnio bardzo modny dopalacz.

* We wtorek dopalaczami zatruło się pięciu uczniów liceum z Białegostoku. Bawili się na imprezie szkolnej. Wzięli specyfiki dla lepszej zabawy.

* Także we wtorek w Tarnowskich Górach zatruło się dwoje 17-latków. W sklepie z dopalaczami kupili susz, który wypalili w pobliskiej bramie. Jeden z chłopców stracił przytomność, drugi nie był w stanie chodzić.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 5 października 2010 o 10:19
0
[quote name='on19' date='03 październik 2010 - 08:38 ' timestamp='1286087901' post='355983']
dobrze zrobili. moim zdaniem powinni wszystkie te sklepy pozamykać i polikwidować w całym kraju! jedynie marihuana powinna być legalna! a nie jakaś chemia! SADZIĆ!!! PALIĆ!!! ZALEGALIZOWAĆ!!!
[/quote]

Zgadzam się z powyższą opinią. Wstyd się przyznać ale sama czasami zapaliłam Tajfuna (na wzor marihuany), oczywiście na etykietce był napis nie do spozycia przez ludzi:)jako skład podano mieszanka ziołowa, wiec niby ok. Ostatnio w TVN wystąpił anonimowo człowiek, który brał udział przy produkcji. Okazało sie, ze mielili zwykłe liście moczyli w chemii skład podobny do budapremu, plus pochodne benzyny. Boże aż strach pomyśleć co wprowadziłam do organizmu.
Nasz kraj zawsze był krajem absurdu, państwo, które wyniszcza rodaków i nie chodzi tylko o dopalacze. Uważam, ze lepiej zalegalizowac marihuane (przeciez w koncu jest składnikiem wielu leków)a to cholerstwo zamknąć. W koncu to nasz wybór czy dzis wypije wodeczke czy zapale marihuane, tak? Ach no tak ale jak kontrolowac sprzedaz marihuany by nałożyć VAT czy Akcyze państwo nic nie uszczypnie dla siebie i w tym problem.Kraj godny pożałowania.
Pozdrawiam
[quote name='on19' date='03 październik 2010 - 08:38 ' timestamp='1286087901' post='355983']
dobrze zrobili. moim zdaniem powinni wszystkie te sklepy pozamykać i polikwidować w całym kraju! jedynie marihuana powinna być legalna! a nie jakaś chemia! SADZIĆ!!! PALIĆ!!! ZALEGALIZOWAĆ!!!
[/quote]

Zgadzam się z powyższą opinią. Wstyd się przyznać ale sama czasami zapaliłam Tajfuna (na wzor marihuany), oczywiście na etykietce b... rozwiń
Avatar
piotrrek / 3 października 2010 o 13:30
0
W takim razie powinni także zakazać sprzedaży alkoholu czy papierosów.
Avatar
a.... / 3 października 2010 o 13:20
0
Właściciele sklepów z dopalaczami to powiązani z SLD aktywiści i ich rodziny i oni są winni śmierci dziesiątek i setek podtrutych i leczonych młodych ludzi na koszt podatników. Tylko w jednym wypadku w lipcu br. w Wohyniu zginęło 4 młodych chłopców.
Avatar
Patek / 3 października 2010 o 12:37
0
Już tam ktoś wie jak to samo świństwo sprzedać za kilka razy większe pieniądze, a organy państwa pchane pseudo szczytną racją dopomogą w tym procederze.
Avatar
Tomek / 3 października 2010 o 12:36
0
[indent]jestem właścicielem trzech sklepów i to co zrobili jest nienormalne...Teraz każdy kto się źle poczuje czy zatruje się jakimiś narkotykami będzie mówił - po dopalaczach bo wie że ominą go konsekwencje a w żadnym szpitalu nie ma potwierdzenia tylko zatrucia są zaliczane do zatruć normalnych!!! pisze że towar jest nie do spożycia przez ludzi, więc proszę wycofać kleje , które są wdychane przez młodych ludzi, farby czy inne środki.Zamknijmy wszystko co szkodliwe i cofniemy sie do epoki kamienia łupanego!!Społeczeństwo w Polsce jest zacofane czemu media nie piszą i nie nagłaśniają alkoholików którzy wczoraj wylądowali w szpitalu i ci co umarli przez przedawkowanie!!
[indent]jestem właścicielem trzech sklepów i to co zrobili jest nienormalne...Teraz każdy kto się źle poczuje czy zatruje się jakimiś narkotykami będzie mówił - po dopalaczach bo wie że ominą go konsekwencje a w żadnym szpitalu nie ma potwierdzenia tylko zatrucia są zaliczane do zatruć normalnych!!! pisze że towar jest nie do spożycia przez ludzi, więc proszę wycofać kleje , które są wdychane przez młodych ludzi, farby czy inne środki.Zamknijmy wszystko co szkodliwe i cofniemy sie do epoki kamienia łupanego!!Społeczeństw... rozwiń
Avatar
sdsdsd / 3 października 2010 o 12:11
0
Nasilają się akcje nękające, które zdaniem naszych liberalnych, oświeconych władz mają utrudnić funkcjonowanie legalnie działającym w Polsce sieciom prowadzącym sprzedaż wyrobów kolekcjonerskich, zwanych potocznie dopalaczami. Kolejne medialne pokazówki mają na celu zaprezentowanie sprawnego funkcjonowania państwa, które nie potrafi radzić sobie z rzeczywistymi problemami dotykającymi nasze społeczeństwo od początku istnienia demokracji w Polsce.


Według polskich władz do problemów alkoholizmu, bezrobocia, ubożenia społeczeństwa, pauperyzacji, narastających patologii społecznych, dziecięcej prostytucji, a także narkomanii doszedł kolejny - wzrastająca lawinowo od trzech lat ilość sklepów z dopalaczami. Zjawisko zaczyna być odczuwalne - spada konsumpcja alkoholu, ubożeją dilerzy narkotyków, burzy się istniejący "ład" społeczny! To budzi zrozumiały sprzeciw. Burzą się media, a politycy muszą przed wyborami wykazać się swoja sprawnością i troską o zdrowie społeczeństwa.


W dniu dzisiejszym hipokryzja władz osiągnęła kolejny punkt kulminacyjny. Pod pretekstem wycofania z obrotu produktu o nazwie "Tajfun" (dostępnego tylko w sklepach Dopalacze) na pierwszą linie frontu rzuceni zostali inspektorzy Sanepidu, w asyście 3 tysięcy uzbrojonych policjantów. Na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego mają skontrolować działające legalnie sklepy z produktami kolekcjonerskimi oraz pobrać próbki, w celu wycofania ze sprzedaży artykułów zagrażających zdrowiu publicznemu... Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czemu liczne kontrole obejmują sieć sklepów Smartszop oraz SmileShop, które nie posiadają w swojej ofercie produktów o nazwie Tajfun. Pod tym pretekstem można wycofać praktycznie wszystko i ze wszystkich sklepów.

Akcja inspektorów Sanepidu w asyście uzbrojonych policjantów przebiega w sposób... znany nam z innej epoki, aż kusi sie o zacytowanie słów znanych i cenionych polskich polityków (Stoicie tam, gdzie stało ZOMO;, Nie idźcie tą drogą, itp).


Nie jest to pierwsza próba zamachu na firmy kolekcjonerskie. Od dwóch lat firmy te nękane są ciągłymi kontrolami, utrudniającymi ich funkcjonowanie - zjawiają się tajemniczy inspektorzy PIP-u, Sanepidu i wszelkich innych pomniejszych służb działających - o zgrozo - na odgórne zlecenie. Jeśli w ten sposób funkcjonuje demokracja, to chyba najlepiej będzie jeśli otwarcie nazwiemy ją totalitaryzmem, bo tym jest w obecnym wykonaniu. Trudno w tej chwili oszacować straty spowodowane dotychczasowymi nieudolnymi akcjami władz, zresztą za tę poprawność polityczną zapłacą... podatnicy!
Nasilają się akcje nękające, które zdaniem naszych liberalnych, oświeconych władz mają utrudnić funkcjonowanie legalnie działającym w Polsce sieciom prowadzącym sprzedaż wyrobów kolekcjonerskich, zwanych potocznie dopalaczami. Kolejne medialne pokazówki mają na celu zaprezentowanie sprawnego funkcjonowania państwa, które nie potrafi radzić sobie z rzeczywistymi problemami dotykającymi nasze społeczeństwo od początku istnienia demokracji w Polsce.


Według polskich władz do problemów alkoholizmu, bezrobocia, ubożenia społecz... rozwiń
Avatar
mzl / 3 października 2010 o 11:22
0
wciągasz narkotyki - jesteś GÓWNEM nie człowiekiem! Zero szacunku dla ćpunów ! A ten marsz wczoraj to była banda ćpunów = gówien !
Avatar
Paulina / 3 października 2010 o 11:20
0
Jak mają degustować skoro to nie są produkty do spożycia??? Zastanów się co piszesz. Wobec tego może niech sanepid odwiedzi wszystkie sklepy chemiczne i niech nakazuje wypicie płynu do mycia naczyń czy też innego środka chemicznego. To, że ktoś mie używa tego co kupuje zgodnie z przeznaczeniem i nie stosuje się do informacji zawartych na opakowaniu to nie jest wina sprzedawcy!!! Kontrole popieram jak najbardziej bo mają do tego prawo.
Avatar
sprawiedliwy / 3 października 2010 o 10:49
0
wprowadzić taką zasadę działania - kontrola sklepu i obowiązkowe wyegzekowanie od sprzedawców i właściciela sklepu aby przy osobach kontrolujących "degustowali" każdy sprzedawany towar - sprawa sama się rozwiąże - wytrują się "biznesmeni"
Avatar
Paulina / 3 października 2010 o 10:35
0
Sklepy z sieci DOPALACZE.COM powinny zostać bezwzględnie zamknięte. To one oferują produkt o nazwie Tajfun. Wszystkie inne sklepy z tzw. dopalaczami, które nie posiadały tego produktu w swoim asortymencie prawdopodobnie ruszą od wtorku ponieważ zostały zamknięte bezprawnie.
Avatar
gość / 5 października 2010 o 10:19
0
[quote name='on19' date='03 październik 2010 - 08:38 ' timestamp='1286087901' post='355983']
dobrze zrobili. moim zdaniem powinni wszystkie te sklepy pozamykać i polikwidować w całym kraju! jedynie marihuana powinna być legalna! a nie jakaś chemia! SADZIĆ!!! PALIĆ!!! ZALEGALIZOWAĆ!!!
[/quote]

Zgadzam się z powyższą opinią. Wstyd się przyznać ale sama czasami zapaliłam Tajfuna (na wzor marihuany), oczywiście na etykietce był napis nie do spozycia przez ludzi:)jako skład podano mieszanka ziołowa, wiec niby ok. Ostatnio w TVN wystąpił anonimowo człowiek, który brał udział przy produkcji. Okazało sie, ze mielili zwykłe liście moczyli w chemii skład podobny do budapremu, plus pochodne benzyny. Boże aż strach pomyśleć co wprowadziłam do organizmu.
Nasz kraj zawsze był krajem absurdu, państwo, które wyniszcza rodaków i nie chodzi tylko o dopalacze. Uważam, ze lepiej zalegalizowac marihuane (przeciez w koncu jest składnikiem wielu leków)a to cholerstwo zamknąć. W koncu to nasz wybór czy dzis wypije wodeczke czy zapale marihuane, tak? Ach no tak ale jak kontrolowac sprzedaz marihuany by nałożyć VAT czy Akcyze państwo nic nie uszczypnie dla siebie i w tym problem.Kraj godny pożałowania.
Pozdrawiam
[quote name='on19' date='03 październik 2010 - 08:38 ' timestamp='1286087901' post='355983']
dobrze zrobili. moim zdaniem powinni wszystkie te sklepy pozamykać i polikwidować w całym kraju! jedynie marihuana powinna być legalna! a nie jakaś chemia! SADZIĆ!!! PALIĆ!!! ZALEGALIZOWAĆ!!!
[/quote]

Zgadzam się z powyższą opinią. Wstyd się przyznać ale sama czasami zapaliłam Tajfuna (na wzor marihuany), oczywiście na etykietce b... rozwiń
Avatar
piotrrek / 3 października 2010 o 13:30
0
W takim razie powinni także zakazać sprzedaży alkoholu czy papierosów.
Avatar
a.... / 3 października 2010 o 13:20
0
Właściciele sklepów z dopalaczami to powiązani z SLD aktywiści i ich rodziny i oni są winni śmierci dziesiątek i setek podtrutych i leczonych młodych ludzi na koszt podatników. Tylko w jednym wypadku w lipcu br. w Wohyniu zginęło 4 młodych chłopców.
Avatar
Patek / 3 października 2010 o 12:37
0
Już tam ktoś wie jak to samo świństwo sprzedać za kilka razy większe pieniądze, a organy państwa pchane pseudo szczytną racją dopomogą w tym procederze.
Avatar
Tomek / 3 października 2010 o 12:36
0
[indent]jestem właścicielem trzech sklepów i to co zrobili jest nienormalne...Teraz każdy kto się źle poczuje czy zatruje się jakimiś narkotykami będzie mówił - po dopalaczach bo wie że ominą go konsekwencje a w żadnym szpitalu nie ma potwierdzenia tylko zatrucia są zaliczane do zatruć normalnych!!! pisze że towar jest nie do spożycia przez ludzi, więc proszę wycofać kleje , które są wdychane przez młodych ludzi, farby czy inne środki.Zamknijmy wszystko co szkodliwe i cofniemy sie do epoki kamienia łupanego!!Społeczeństwo w Polsce jest zacofane czemu media nie piszą i nie nagłaśniają alkoholików którzy wczoraj wylądowali w szpitalu i ci co umarli przez przedawkowanie!!
[indent]jestem właścicielem trzech sklepów i to co zrobili jest nienormalne...Teraz każdy kto się źle poczuje czy zatruje się jakimiś narkotykami będzie mówił - po dopalaczach bo wie że ominą go konsekwencje a w żadnym szpitalu nie ma potwierdzenia tylko zatrucia są zaliczane do zatruć normalnych!!! pisze że towar jest nie do spożycia przez ludzi, więc proszę wycofać kleje , które są wdychane przez młodych ludzi, farby czy inne środki.Zamknijmy wszystko co szkodliwe i cofniemy sie do epoki kamienia łupanego!!Społeczeństw... rozwiń
Avatar
sdsdsd / 3 października 2010 o 12:11
0
Nasilają się akcje nękające, które zdaniem naszych liberalnych, oświeconych władz mają utrudnić funkcjonowanie legalnie działającym w Polsce sieciom prowadzącym sprzedaż wyrobów kolekcjonerskich, zwanych potocznie dopalaczami. Kolejne medialne pokazówki mają na celu zaprezentowanie sprawnego funkcjonowania państwa, które nie potrafi radzić sobie z rzeczywistymi problemami dotykającymi nasze społeczeństwo od początku istnienia demokracji w Polsce.


Według polskich władz do problemów alkoholizmu, bezrobocia, ubożenia społeczeństwa, pauperyzacji, narastających patologii społecznych, dziecięcej prostytucji, a także narkomanii doszedł kolejny - wzrastająca lawinowo od trzech lat ilość sklepów z dopalaczami. Zjawisko zaczyna być odczuwalne - spada konsumpcja alkoholu, ubożeją dilerzy narkotyków, burzy się istniejący "ład" społeczny! To budzi zrozumiały sprzeciw. Burzą się media, a politycy muszą przed wyborami wykazać się swoja sprawnością i troską o zdrowie społeczeństwa.


W dniu dzisiejszym hipokryzja władz osiągnęła kolejny punkt kulminacyjny. Pod pretekstem wycofania z obrotu produktu o nazwie "Tajfun" (dostępnego tylko w sklepach Dopalacze) na pierwszą linie frontu rzuceni zostali inspektorzy Sanepidu, w asyście 3 tysięcy uzbrojonych policjantów. Na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego mają skontrolować działające legalnie sklepy z produktami kolekcjonerskimi oraz pobrać próbki, w celu wycofania ze sprzedaży artykułów zagrażających zdrowiu publicznemu... Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czemu liczne kontrole obejmują sieć sklepów Smartszop oraz SmileShop, które nie posiadają w swojej ofercie produktów o nazwie Tajfun. Pod tym pretekstem można wycofać praktycznie wszystko i ze wszystkich sklepów.

Akcja inspektorów Sanepidu w asyście uzbrojonych policjantów przebiega w sposób... znany nam z innej epoki, aż kusi sie o zacytowanie słów znanych i cenionych polskich polityków (Stoicie tam, gdzie stało ZOMO;, Nie idźcie tą drogą, itp).


Nie jest to pierwsza próba zamachu na firmy kolekcjonerskie. Od dwóch lat firmy te nękane są ciągłymi kontrolami, utrudniającymi ich funkcjonowanie - zjawiają się tajemniczy inspektorzy PIP-u, Sanepidu i wszelkich innych pomniejszych służb działających - o zgrozo - na odgórne zlecenie. Jeśli w ten sposób funkcjonuje demokracja, to chyba najlepiej będzie jeśli otwarcie nazwiemy ją totalitaryzmem, bo tym jest w obecnym wykonaniu. Trudno w tej chwili oszacować straty spowodowane dotychczasowymi nieudolnymi akcjami władz, zresztą za tę poprawność polityczną zapłacą... podatnicy!
Nasilają się akcje nękające, które zdaniem naszych liberalnych, oświeconych władz mają utrudnić funkcjonowanie legalnie działającym w Polsce sieciom prowadzącym sprzedaż wyrobów kolekcjonerskich, zwanych potocznie dopalaczami. Kolejne medialne pokazówki mają na celu zaprezentowanie sprawnego funkcjonowania państwa, które nie potrafi radzić sobie z rzeczywistymi problemami dotykającymi nasze społeczeństwo od początku istnienia demokracji w Polsce.


Według polskich władz do problemów alkoholizmu, bezrobocia, ubożenia społecz... rozwiń
Avatar
mzl / 3 października 2010 o 11:22
0
wciągasz narkotyki - jesteś GÓWNEM nie człowiekiem! Zero szacunku dla ćpunów ! A ten marsz wczoraj to była banda ćpunów = gówien !
Avatar
Paulina / 3 października 2010 o 11:20
0
Jak mają degustować skoro to nie są produkty do spożycia??? Zastanów się co piszesz. Wobec tego może niech sanepid odwiedzi wszystkie sklepy chemiczne i niech nakazuje wypicie płynu do mycia naczyń czy też innego środka chemicznego. To, że ktoś mie używa tego co kupuje zgodnie z przeznaczeniem i nie stosuje się do informacji zawartych na opakowaniu to nie jest wina sprzedawcy!!! Kontrole popieram jak najbardziej bo mają do tego prawo.
Avatar
sprawiedliwy / 3 października 2010 o 10:49
0
wprowadzić taką zasadę działania - kontrola sklepu i obowiązkowe wyegzekowanie od sprzedawców i właściciela sklepu aby przy osobach kontrolujących "degustowali" każdy sprzedawany towar - sprawa sama się rozwiąże - wytrują się "biznesmeni"
Avatar
Paulina / 3 października 2010 o 10:35
0
Sklepy z sieci DOPALACZE.COM powinny zostać bezwzględnie zamknięte. To one oferują produkt o nazwie Tajfun. Wszystkie inne sklepy z tzw. dopalaczami, które nie posiadały tego produktu w swoim asortymencie prawdopodobnie ruszą od wtorku ponieważ zostały zamknięte bezprawnie.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.