Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lutego 2010 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Lublin, czyli jedna wielka zaspa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

W środę odśnieżone mają być wszystkie przystanki w Lublinie. Dziś niektóre były już oczyszczone, ale nie tak jak powinny. Choć umowa między MPK a drogowcami mówi, że śnieg ma być usunięty z tzw. peronów na całej długości zatoki przystankowej, to w praktyce bywa inaczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W wielu miejscach czysty jest tylko mały fragment chodnika i jeśli jednocześnie na przystanek przyjadą dwa autobusy, to z pierwszego można wyjść na odśnieżony bruk, a z drugiego w zaspę. Nie lepiej jest tam, gdzie nie ma zatoki, a jest tylko słupek. Tu śniegu nie powinno być 15 m przed i 15 m za słupkiem. Tyle że w Lublinie niczego takiego się nie uświadczy.

– Nie będę płacić za to, co jest źle odśnieżone – zapowiada Czesław Rydecki, prezes MPK Lublin. Na poprawki czeka do dzisiaj. Na razie polecił kierowcom, by przy źle odśnieżonych przystankach nie otwierali drzwi zanim nie odjedzie ten pojazd, który stoi przy czystym chodniku. – Bo sytuacja, gdy ludzie wychodzą prosto w śnieg jest niebezpieczna.

MPK idzie w ślady szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, o którym głośno było prawie we wszystkich mediach. A głośno było dlatego że w Szczecinie posypały się kary dla firm, które niesolidnie wykonują swoją pracę. Tej zimy wysokość kar sięgnęła już 140 tys. zł.

– A ta kwota może się jeszcze zmienić – mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik ZDiTM w Szczecinie. – Jeździmy na kontrole, fotografujemy źle odśnieżone ulice i przystanki, a zdjęcia wysyłamy wykonawcom, żeby wiedzieli, że niczego nie wyssaliśmy z palca, że widzieliśmy to na własne oczy i że mamy za co karać.

– My żadnych kar nie stosowaliśmy – zapewnia Beata Gita z Wydziału Gospodarki Komunalnej, który w Urzędzie Miasta odpowiada za odśnieżanie miejskich ulic i chodników. – To, gdzie jeżdżą pługi, widzimy dzięki nadajnikom GPS. Są też wyrywkowe kontrole. Jedna koleżanka musi zostać przy telefonie, żeby się ludzie nie denerwowali, że nikt nie odbiera. Druga jeździ w teren i zwraca uwagę na wszystko, co mija po drodze. Nie było powodów do nakładania kar.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:12
0
W poniedziałek podczas próby wyjazdu z jednego ze śródmiejskich parkingów zostawiłem w śniegu zderzak. Czy jest możliwość uzyskania odszkodowania za takie szkody? Jeżli tak to gdzie można się zgłosić ?
Avatar
~marcin~ / 17 lutego 2010 o 18:59
0
Oto co ujrzałem po powrocie z pracy do domu, na ul. Lubartowskiej Straż Miejska wypisywała kierowcom mandaty za złe parkowanie. Zastanawiam się na jakiej podstawie strażnicy stwierdzili, że samochody są źle zaparkowane skoro spod warstwy śniegu nie widać chodnika i części ulicy! Ciekawe czy osoba odpowiedzialna za uprzątnięcie śniegu też została ukarana mandatem??

[img]http://img693.imageshack.us/img693/9940/stramiejska.jpg[/img]
Avatar
bambosh / 17 lutego 2010 o 15:52
0
Przestańcie się nawzajem"poganiać i zapraszać do łopaty"! Problem jest prosty do rozwiązania,tylko nikt mądry "na urzędzie"na to nie wpadł!-wystarczy więźniów"siedzących"za lekkie przewinienia zagnać do łopat(no już nie mówię kryminalistów-bo z nimi byłby problem). Więźniów do łopat!-a za co im żreć dają? To nonsens,że więźniowie siedzą w cieplutkich celach,żryć dostaną-a zwykli ludzie(zwani mieszkańcami) mają śnieg szuflować?
Avatar
baretk / 17 lutego 2010 o 12:28
0
ja rozumiem ze jest mnustwo pracy mnustwo śniegu ale bez przesady nie wiem co ludzie odpowiedzialni za odśnieżanie robia mogli by chociaz najczęsciej uczęszczne miejsca odsniezac a tam ani widu ani słychu jestem zbulwersowny
Avatar
tuja / 17 lutego 2010 o 10:53
0
Gość napisał:
Ja serdecznie zapraszam wszystkich urzędników, którzy twierdzą, że wszystko jest super odśnieżane, na Czechów, w okolice ulicy Braci Wieniawskich. Ja już zapomniałam jak się chodzi po chodniku większym niż szerokość jednej stopy. Co do odśnieżania przystanków, dzisiaj widziałam je na przystanku Kosmowskiej/Braci Wieniawskich PO RAZ PIERWSZY od początku tej zimy i to odśnieżono mały kawałek przed przystankiem, od pasów do niego trzeba nadal bez mała kuśtykać na jednej nodze. Zaspy są wysokości średniego wzrostu kobiety. Na przejściu od Aldika do kompleksu sklepów po drugiej stronie ulicy do tej pory był śnieg po kostki, który dziś zmienił się w breję i kałużę, generalnie wypadałoby chodzić w małych pontonach jeśli chce się zachować w miarę nie zgniłe od wilgoci buty. O istnieniu chodnika biegnącego wzdłuż drogi do przystanku Koncertowa/Braci Wieniawskich już powoli zaczynam zapominać, bo nie widziałam do od dobrych kilku tygodni.

Widziałam dziś te same przystanki-obiecali że będzie odśnieżone do środy i w środę zaczęli odśnieżanie Szkoda tylko że wtedy kiedy zaczęły się roztopy a nie kiedy był poważny problem :/
A co do urzędników to oni nie są od odśnieżania, nie róbcie sobie jaja ludzie Od tego są odpowiednie służby sprzątające działające na zlecenie miasta. Już niektórym widze weszło w krew że jak coś się dzieje niedobrego to od razu urzędnicy winni, bo siedzą pierdzą w stołki i zarabiają za to tysiące

Widziałam dziś te same przystanki-obiecali że będzie odśnieżone do środy i w środę zaczęli odśnieżanie Szkoda tylko że wtedy kiedy zaczęły się roztopy a nie kiedy był poważny problem :/
A co do urzędników to oni nie są od odśnieżania, nie róbcie sobie jaja ludzie Od tego są odpowiednie służby sprzątające działające na zlecenie miasta. Już niektórym widze weszło w krew że jak coś się dzieje niedobrego to od razu urzędnicy winni, bo siedzą pierdzą w stołki i zarabiają za to tysiące rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 08:38
0
Urzędasy ,ci co zawinili powinni odejść jeszcze prędzej jak śnieg.
Avatar
~mmm~ / 17 lutego 2010 o 08:17
0
Dlaczego nie egezwkujemy zapisów w umowie? To skandal, że od niedzieli nie odśnieżono przystanków
Skoro jest zapis mówiący o karach to należy do wyegzekwować - przyda się miastu kasa
zawsze to jakies nawet może być 100 tys zł
Avatar
~max~ / 17 lutego 2010 o 07:58
0
A przystanki na Nowym Świecie kto odśnieży, krasnoludki?
Avatar
krzycho / 17 lutego 2010 o 07:26
0
szkoda nerwow tak jkest przeciez co roku i niewazne kto jest prezydentem.taklie miasto taka wadza.pewnie wadza powiedzialby ze za snieg na chodniku nie zwalnia sie ludzi z pracy.tak jak nie zwalnia sie za wydzwonione prywatnie 1400 zl.
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 01:26
0
Ja serdecznie zapraszam wszystkich urzędników, którzy twierdzą, że wszystko jest super odśnieżane, na Czechów, w okolice ulicy Braci Wieniawskich. Ja już zapomniałam jak się chodzi po chodniku większym niż szerokość jednej stopy. Co do odśnieżania przystanków, dzisiaj widziałam je na przystanku Kosmowskiej/Braci Wieniawskich PO RAZ PIERWSZY od początku tej zimy i to odśnieżono mały kawałek przed przystankiem, od pasów do niego trzeba nadal bez mała kuśtykać na jednej nodze. Zaspy są wysokości średniego wzrostu kobiety. Na przejściu od Aldika do kompleksu sklepów po drugiej stronie ulicy do tej pory był śnieg po kostki, który dziś zmienił się w breję i kałużę, generalnie wypadałoby chodzić w małych pontonach jeśli chce się zachować w miarę nie zgniłe od wilgoci buty. O istnieniu chodnika biegnącego wzdłuż drogi do przystanku Koncertowa/Braci Wieniawskich już powoli zaczynam zapominać, bo nie widziałam do od dobrych kilku tygodni.
Największą jednak porażką jest Plac Litewski i jego boczne ulice. Kto to widział, żeby w samym centrum miasta człowiek po kolana brodził w śniegu i brei! Naprawdę, wypadałoby po prostu skoczyć do sportowego i zakupić narty, wtedy można by się może odnaleść w tych lubelsko zimowych warunkach!!
Ja serdecznie zapraszam wszystkich urzędników, którzy twierdzą, że wszystko jest super odśnieżane, na Czechów, w okolice ulicy Braci Wieniawskich. Ja już zapomniałam jak się chodzi po chodniku większym niż szerokość jednej stopy. Co do odśnieżania przystanków, dzisiaj widziałam je na przystanku Kosmowskiej/Braci Wieniawskich PO RAZ PIERWSZY od początku tej zimy i to odśnieżono mały kawałek przed przystankiem, od pasów do niego trzeba nadal bez mała kuśtykać na jednej nodze. Zaspy są wysokości średniego wzrostu kobiety. Na przejściu od Aldika... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:12
0
W poniedziałek podczas próby wyjazdu z jednego ze śródmiejskich parkingów zostawiłem w śniegu zderzak. Czy jest możliwość uzyskania odszkodowania za takie szkody? Jeżli tak to gdzie można się zgłosić ?
Avatar
~marcin~ / 17 lutego 2010 o 18:59
0
Oto co ujrzałem po powrocie z pracy do domu, na ul. Lubartowskiej Straż Miejska wypisywała kierowcom mandaty za złe parkowanie. Zastanawiam się na jakiej podstawie strażnicy stwierdzili, że samochody są źle zaparkowane skoro spod warstwy śniegu nie widać chodnika i części ulicy! Ciekawe czy osoba odpowiedzialna za uprzątnięcie śniegu też została ukarana mandatem??

[img]http://img693.imageshack.us/img693/9940/stramiejska.jpg[/img]
Avatar
bambosh / 17 lutego 2010 o 15:52
0
Przestańcie się nawzajem"poganiać i zapraszać do łopaty"! Problem jest prosty do rozwiązania,tylko nikt mądry "na urzędzie"na to nie wpadł!-wystarczy więźniów"siedzących"za lekkie przewinienia zagnać do łopat(no już nie mówię kryminalistów-bo z nimi byłby problem). Więźniów do łopat!-a za co im żreć dają? To nonsens,że więźniowie siedzą w cieplutkich celach,żryć dostaną-a zwykli ludzie(zwani mieszkańcami) mają śnieg szuflować?
Avatar
baretk / 17 lutego 2010 o 12:28
0
ja rozumiem ze jest mnustwo pracy mnustwo śniegu ale bez przesady nie wiem co ludzie odpowiedzialni za odśnieżanie robia mogli by chociaz najczęsciej uczęszczne miejsca odsniezac a tam ani widu ani słychu jestem zbulwersowny
Avatar
tuja / 17 lutego 2010 o 10:53
0
Gość napisał:
Ja serdecznie zapraszam wszystkich urzędników, którzy twierdzą, że wszystko jest super odśnieżane, na Czechów, w okolice ulicy Braci Wieniawskich. Ja już zapomniałam jak się chodzi po chodniku większym niż szerokość jednej stopy. Co do odśnieżania przystanków, dzisiaj widziałam je na przystanku Kosmowskiej/Braci Wieniawskich PO RAZ PIERWSZY od początku tej zimy i to odśnieżono mały kawałek przed przystankiem, od pasów do niego trzeba nadal bez mała kuśtykać na jednej nodze. Zaspy są wysokości średniego wzrostu kobiety. Na przejściu od Aldika do kompleksu sklepów po drugiej stronie ulicy do tej pory był śnieg po kostki, który dziś zmienił się w breję i kałużę, generalnie wypadałoby chodzić w małych pontonach jeśli chce się zachować w miarę nie zgniłe od wilgoci buty. O istnieniu chodnika biegnącego wzdłuż drogi do przystanku Koncertowa/Braci Wieniawskich już powoli zaczynam zapominać, bo nie widziałam do od dobrych kilku tygodni.

Widziałam dziś te same przystanki-obiecali że będzie odśnieżone do środy i w środę zaczęli odśnieżanie Szkoda tylko że wtedy kiedy zaczęły się roztopy a nie kiedy był poważny problem :/
A co do urzędników to oni nie są od odśnieżania, nie róbcie sobie jaja ludzie Od tego są odpowiednie służby sprzątające działające na zlecenie miasta. Już niektórym widze weszło w krew że jak coś się dzieje niedobrego to od razu urzędnicy winni, bo siedzą pierdzą w stołki i zarabiają za to tysiące

Widziałam dziś te same przystanki-obiecali że będzie odśnieżone do środy i w środę zaczęli odśnieżanie Szkoda tylko że wtedy kiedy zaczęły się roztopy a nie kiedy był poważny problem :/
A co do urzędników to oni nie są od odśnieżania, nie róbcie sobie jaja ludzie Od tego są odpowiednie służby sprzątające działające na zlecenie miasta. Już niektórym widze weszło w krew że jak coś się dzieje niedobrego to od razu urzędnicy winni, bo siedzą pierdzą w stołki i zarabiają za to tysiące rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 08:38
0
Urzędasy ,ci co zawinili powinni odejść jeszcze prędzej jak śnieg.
Avatar
~mmm~ / 17 lutego 2010 o 08:17
0
Dlaczego nie egezwkujemy zapisów w umowie? To skandal, że od niedzieli nie odśnieżono przystanków
Skoro jest zapis mówiący o karach to należy do wyegzekwować - przyda się miastu kasa
zawsze to jakies nawet może być 100 tys zł
Avatar
~max~ / 17 lutego 2010 o 07:58
0
A przystanki na Nowym Świecie kto odśnieży, krasnoludki?
Avatar
krzycho / 17 lutego 2010 o 07:26
0
szkoda nerwow tak jkest przeciez co roku i niewazne kto jest prezydentem.taklie miasto taka wadza.pewnie wadza powiedzialby ze za snieg na chodniku nie zwalnia sie ludzi z pracy.tak jak nie zwalnia sie za wydzwonione prywatnie 1400 zl.
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 01:26
0
Ja serdecznie zapraszam wszystkich urzędników, którzy twierdzą, że wszystko jest super odśnieżane, na Czechów, w okolice ulicy Braci Wieniawskich. Ja już zapomniałam jak się chodzi po chodniku większym niż szerokość jednej stopy. Co do odśnieżania przystanków, dzisiaj widziałam je na przystanku Kosmowskiej/Braci Wieniawskich PO RAZ PIERWSZY od początku tej zimy i to odśnieżono mały kawałek przed przystankiem, od pasów do niego trzeba nadal bez mała kuśtykać na jednej nodze. Zaspy są wysokości średniego wzrostu kobiety. Na przejściu od Aldika do kompleksu sklepów po drugiej stronie ulicy do tej pory był śnieg po kostki, który dziś zmienił się w breję i kałużę, generalnie wypadałoby chodzić w małych pontonach jeśli chce się zachować w miarę nie zgniłe od wilgoci buty. O istnieniu chodnika biegnącego wzdłuż drogi do przystanku Koncertowa/Braci Wieniawskich już powoli zaczynam zapominać, bo nie widziałam do od dobrych kilku tygodni.
Największą jednak porażką jest Plac Litewski i jego boczne ulice. Kto to widział, żeby w samym centrum miasta człowiek po kolana brodził w śniegu i brei! Naprawdę, wypadałoby po prostu skoczyć do sportowego i zakupić narty, wtedy można by się może odnaleść w tych lubelsko zimowych warunkach!!
Ja serdecznie zapraszam wszystkich urzędników, którzy twierdzą, że wszystko jest super odśnieżane, na Czechów, w okolice ulicy Braci Wieniawskich. Ja już zapomniałam jak się chodzi po chodniku większym niż szerokość jednej stopy. Co do odśnieżania przystanków, dzisiaj widziałam je na przystanku Kosmowskiej/Braci Wieniawskich PO RAZ PIERWSZY od początku tej zimy i to odśnieżono mały kawałek przed przystankiem, od pasów do niego trzeba nadal bez mała kuśtykać na jednej nodze. Zaspy są wysokości średniego wzrostu kobiety. Na przejściu od Aldika... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 61 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!