Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lipca 2013 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Lublin: Fotoradar ma trafić w 15 nowych miejsc

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Używanych dotąd masztów za rok może być o wiele mniej niż teraz. Zgodnie z prawem pod koniec czerwca
Używanych dotąd masztów za rok może być o wiele mniej niż teraz. Zgodnie z prawem pod koniec czerwca

Straż Miejska zapowiada, że będzie kontrolować prędkość fotoradarem ustawionym na trójnogu. – Prosili o to sami mieszkańcy – wyjaśnia komendant.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeśli chodzi o nowe lokalizacje, to mogę wspomnieć wnioskowaną od dawna al. Kraśnicką czy ul. Zana na odcinku od ronda do Nadbystrzyckiej, gdzie mamy halę Globus i osiedle – mówi Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej. – Na pewno będziemy zaglądać na Zbożową i ul. Janowską – dodaje. Co więcej, we wszystkich nowych punktach kontrola będzie prowadzona w obu kierunkach jazdy.

Nowych miejsc, w których będzie można spodziewać się fotoradaru, będzie w sumie 15. Straż Miejska nie ujawnia ich listy. Tłumaczy, że musi jeszcze załatwić formalności w Zarządzie Dróg i Mostów, chodzi m.in. o wymagane prawem oznakowanie miejsc, w których stawiany może być fotoradar. – Stosowny wniosek chcemy złożyć do końca lipca – stwierdza Kucharczyk.

Straż Miejska tłumaczy, że listę przygotowała na podstawie próśb nadsyłanych przez rady i zarządy dzielnic. Wykaz trafił później do Komendy Miejskiej Policji. – Było to potrzebne, by ktoś z boku spojrzał na nasze zamiary – mówi komendant. Policja zaakceptowała 15 miejsc.

Wiadomo też, że jednym z nich będzie nowy odcinek ul. Jana Pawła II. To efekt skarg dzielnicowych radnych z Węglina Południowego. – Często młodzi ludzie urządzają tu sobie wyścigi. Takie wyścigi odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczorami. Jest niebezpiecznie, poza tym jest hałas – mówi Ewa Sieniuc-Pikula, przewodnicząca Rady Dzielnicy Węglin Południowy.

– Problemy mamy nie tylko na ul. Jana Pawła II, ale też na ul. Roztocze, obok której znajduje się Zespół Szkół nr 7. Tu również kierowcy nie przestrzegają przepisów, pędzą z nadmierną szybkością. Nie wiem, jak temu zaradzić, bo są znaki, są przepisy, ale dla kogo? – dodaje Sieniuc-Pikula. Także na ul. Roztocze ma trafić fotoradar, pozytywnie zaopiniowała to policja.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lukas / 10 lipca 2013 o 14:14
0

To Yanosik w telefon i w drogę. Na fotoradary najlepszy.

Avatar
amm / 10 lipca 2013 o 10:52
0
szok normalnie
 
===========================
StrefaKulturalnejJazdy.pl
===========================
Blog o kulturze na polskich drogach
===========================
 
Avatar
stop / 10 lipca 2013 o 09:13
0

Facebook- stop fotoradarom stacjonarnym i mobilnym

Avatar
wrrr / 10 lipca 2013 o 09:01
0

Stawiać fotoradar na Jana Pawła bo za głośno? Niech się straż miejska nie ośmiesza. Jedyne niebezpieczne miejsce na nowym odcinku to okolice przejścia przy przystanku i kiosku i tam ok. W pozostałych miejscach, po jaką cholere buduje się jezdnie dwujezdniowe w tym mieście i każe ludziom jeździć 50 tam gdzie są światła? Róbcie więcej kładek i chodników zamiast ulic, nikomu nie będzie wtedy hałas przeszkadzał. Mieszkasz łajzo w mieście to licz się z tym że jest dużo samochodów i głośno, ale na litość, to nie jest centrum miasta, żeby tak ograniczać, ruch, na al. Kraśnickiej to też jakieś nieporozumienie, bo tu nie ma przejść chociażby bez sygnalizacji, jest bezpiecznie. lepiej przebudujcie skrzyżowania na takie ze światłami kierunkowymi, żeby nie było kolizji przy lewoskrętach. Życzę SM o której dobrego zdania nie mam, bo tam gdzie powinni pilnować porządku to ich nie ma, żeby fotoradary w BZDURNYCH lokalizacjach i stawiane z bzdurnych powodów się nigdy nie zwróciły.

Stawiać fotoradar na Jana Pawła bo za głośno? Niech się straż miejska nie ośmiesza. Jedyne niebezpieczne miejsce na nowym odcinku to okolice przejścia przy przystanku i kiosku i tam ok. W pozostałych miejscach, po jaką cholere buduje się jezdnie dwujezdniowe w tym mieście i każe ludziom jeździć 50 tam gdzie są światła? Róbcie więcej kładek i chodników zamiast ulic, nikomu nie będzie wtedy hałas przeszkadzał. Mieszkasz łajzo w mieście to licz się z tym że jest dużo samochodów i głośno, ale na litość, to nie jest centrum miasta, żeby tak og... rozwiń

Avatar
barty / 10 lipca 2013 o 08:41
0

Jestem ciekawy czy radni dzielnic tak ochoczo protestowali przeciw zamknięciu toru kartingowego. Ja rozumiem, że przepisy, że prawo, że bezpieczeństwo ale ostatnimi czasy mam wrażenie, że w Lublinie powstają tylko bloki i centra handlowe. Czy nie można części tych środków na fotoradary itp. przeznaczyć na budowę toru. To nie rozwiąże całkiem problemu szaleńców na drodze ale sprawi, że część z nich zniknie bo tylko głupek mając możliwość wybory między zamkniętym obiektem przeznaczonym do wyścigów a ulicą wybierze to drugie. 

Avatar
Henio / 10 lipca 2013 o 07:44
0

A może tak Straż Wiejska lub MILICJA zabrała by sie za tych baranów na motorach co to o 2 w nocy zapier....ją po JPII budząc pół osiedla. Tam napweno jest kupę kasy do wyrwania. Nie wymaga zadnej inwestycji - wystarczy postawić Panów w radiowozie i kasa sama popłynie. Ale nie.... bo  tu trzeba by  się troche wysilić. Lepiej nastawić radarów i łupić kierowców ile wlezie.

Do tych tzw.  "baranów na motorach " to im mogą skoczyć na kant chuja,dla nich to  nasze PAŁY są nadal za małe, i jeszcze długo tak będzie !!!

Do tych tzw.  "baranów na motorach " to im mogą skoczyć na kant chuja,dla nich to  nasze PAŁY są nadal za małe, i jeszcze długo tak będzie !!!

rozwiń
Avatar
mefju / 10 lipca 2013 o 01:47
0

Zamiast budowac nowe drogi stawiajmy kolejne fotoradary to takie oczywiste :) Poprostu polska :) 

Avatar
kylo / 9 lipca 2013 o 22:01
0

A może tak Straż Wiejska lub MILICJA zabrała by sie za tych baranów na motorach co to o 2 w nocy zapier....ją po JPII budząc pół osiedla. Tam napweno jest kupę kasy do wyrwania. Nie wymaga zadnej inwestycji - wystarczy postawić Panów w radiowozie i kasa sama popłynie. Ale nie.... bo  tu trzeba by  się troche wysilić. Lepiej nastawić radarów i łupić kierowców ile wlezie.

Avatar
michal / 9 lipca 2013 o 21:51
0
Co ten fotoradar wam da? 200m dalej moge miec juz 120km/h lepiej zmodernizujcie to pseudo rondo na krochmalnej
Avatar
Radny / 9 lipca 2013 o 21:12
0

Po 1 września kolejne 54,mamy was kut.asy !!!!

Avatar
Lukas / 10 lipca 2013 o 14:14
0

To Yanosik w telefon i w drogę. Na fotoradary najlepszy.

Avatar
amm / 10 lipca 2013 o 10:52
0
szok normalnie
 
===========================
StrefaKulturalnejJazdy.pl
===========================
Blog o kulturze na polskich drogach
===========================
 
Avatar
stop / 10 lipca 2013 o 09:13
0

Facebook- stop fotoradarom stacjonarnym i mobilnym

Avatar
wrrr / 10 lipca 2013 o 09:01
0

Stawiać fotoradar na Jana Pawła bo za głośno? Niech się straż miejska nie ośmiesza. Jedyne niebezpieczne miejsce na nowym odcinku to okolice przejścia przy przystanku i kiosku i tam ok. W pozostałych miejscach, po jaką cholere buduje się jezdnie dwujezdniowe w tym mieście i każe ludziom jeździć 50 tam gdzie są światła? Róbcie więcej kładek i chodników zamiast ulic, nikomu nie będzie wtedy hałas przeszkadzał. Mieszkasz łajzo w mieście to licz się z tym że jest dużo samochodów i głośno, ale na litość, to nie jest centrum miasta, żeby tak ograniczać, ruch, na al. Kraśnickiej to też jakieś nieporozumienie, bo tu nie ma przejść chociażby bez sygnalizacji, jest bezpiecznie. lepiej przebudujcie skrzyżowania na takie ze światłami kierunkowymi, żeby nie było kolizji przy lewoskrętach. Życzę SM o której dobrego zdania nie mam, bo tam gdzie powinni pilnować porządku to ich nie ma, żeby fotoradary w BZDURNYCH lokalizacjach i stawiane z bzdurnych powodów się nigdy nie zwróciły.

Stawiać fotoradar na Jana Pawła bo za głośno? Niech się straż miejska nie ośmiesza. Jedyne niebezpieczne miejsce na nowym odcinku to okolice przejścia przy przystanku i kiosku i tam ok. W pozostałych miejscach, po jaką cholere buduje się jezdnie dwujezdniowe w tym mieście i każe ludziom jeździć 50 tam gdzie są światła? Róbcie więcej kładek i chodników zamiast ulic, nikomu nie będzie wtedy hałas przeszkadzał. Mieszkasz łajzo w mieście to licz się z tym że jest dużo samochodów i głośno, ale na litość, to nie jest centrum miasta, żeby tak og... rozwiń

Avatar
barty / 10 lipca 2013 o 08:41
0

Jestem ciekawy czy radni dzielnic tak ochoczo protestowali przeciw zamknięciu toru kartingowego. Ja rozumiem, że przepisy, że prawo, że bezpieczeństwo ale ostatnimi czasy mam wrażenie, że w Lublinie powstają tylko bloki i centra handlowe. Czy nie można części tych środków na fotoradary itp. przeznaczyć na budowę toru. To nie rozwiąże całkiem problemu szaleńców na drodze ale sprawi, że część z nich zniknie bo tylko głupek mając możliwość wybory między zamkniętym obiektem przeznaczonym do wyścigów a ulicą wybierze to drugie. 

Avatar
Henio / 10 lipca 2013 o 07:44
0

A może tak Straż Wiejska lub MILICJA zabrała by sie za tych baranów na motorach co to o 2 w nocy zapier....ją po JPII budząc pół osiedla. Tam napweno jest kupę kasy do wyrwania. Nie wymaga zadnej inwestycji - wystarczy postawić Panów w radiowozie i kasa sama popłynie. Ale nie.... bo  tu trzeba by  się troche wysilić. Lepiej nastawić radarów i łupić kierowców ile wlezie.

Do tych tzw.  "baranów na motorach " to im mogą skoczyć na kant chuja,dla nich to  nasze PAŁY są nadal za małe, i jeszcze długo tak będzie !!!

Do tych tzw.  "baranów na motorach " to im mogą skoczyć na kant chuja,dla nich to  nasze PAŁY są nadal za małe, i jeszcze długo tak będzie !!!

rozwiń
Avatar
mefju / 10 lipca 2013 o 01:47
0

Zamiast budowac nowe drogi stawiajmy kolejne fotoradary to takie oczywiste :) Poprostu polska :) 

Avatar
kylo / 9 lipca 2013 o 22:01
0

A może tak Straż Wiejska lub MILICJA zabrała by sie za tych baranów na motorach co to o 2 w nocy zapier....ją po JPII budząc pół osiedla. Tam napweno jest kupę kasy do wyrwania. Nie wymaga zadnej inwestycji - wystarczy postawić Panów w radiowozie i kasa sama popłynie. Ale nie.... bo  tu trzeba by  się troche wysilić. Lepiej nastawić radarów i łupić kierowców ile wlezie.

Avatar
michal / 9 lipca 2013 o 21:51
0
Co ten fotoradar wam da? 200m dalej moge miec juz 120km/h lepiej zmodernizujcie to pseudo rondo na krochmalnej
Avatar
Radny / 9 lipca 2013 o 21:12
0

Po 1 września kolejne 54,mamy was kut.asy !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!