Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2016 r.
22:14

Lublin: Zmieniają rozkład komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora drs
0 16 A A

Dodatkowe kursy nocnych linii, dłuższe trasy dwóch linii podmiejskich i korekta godzin odjazdów to główne, ale nie jedyne zmiany w rozkładzie jazdy wprowadzane w życie od października przez Zarząd Transportu Miejskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nocne linie N1, N2 i N3 będą kursować ze zdwojoną częstotliwością między godz. 23.30 a 1.30, ale tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Oznacza to wprowadzenie dwóch dodatkowych kursów o północy i o godz. 1.00. W planie są jeszcze kolejne dwa kursy, o godz. 23.00 i 2.00, ale mają się one pojawić w rozkładach dopiero od listopada.

Jadące przez ul. Zana linie 14, 19, 32, 152, 157, 161 i N1 będą mieć nowy przystanek przy skrzyżowaniu z Nadbystrzycką. Przystanki powstały tu dla obu kierunków jazdy, otrzymały nazwę Brzeskiej II.
Linia 37 nie będzie już dojeżdżać do Dąbrowy, zaś linia 38 zostaje utrzymana jako kursująca we wszystkie dni tygodnia jeszcze w październiku i listopadzie.

Do Dysa wydłużona będzie w dni powszednie trasa linii nr 4 na siedmiu kursach z Lublina i siedmiu powrotnych. Na dłuższą trasę trafi w dni powszednie również linia 74: siedem jej kursów ZTM kieruje do przystanku Rudnik-kościół (tyle samo będzie kursów powrotnych), zaś sześć kursów dotrze aż do Łagiewnik (powrotnych kursów będzie osiem).

Ponadto w dni powszednie zmienione zostały wybrane godziny odjazdów linii 2, 14, 15, 21, 45, 47, 54, 154 i 161. Zmiany te polegają na uruchomieniu dodatkowych kursów oraz przyspieszeniu lub opóźnieniu tych już znajdujących się w rozkładzie. 

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MA LEC ;-) / 1 października 2016 o 08:29
0
Stare trupy dostały darmowe leki 75+ to jescze was troche powożą ;-)
Avatar
xxxxx / 30 września 2016 o 17:59
0
Wygląda to tak jakby ztm segregował pasażerów wedle wpływów kasy. Ci co płacą mają autobusy wożące powietrze, a ci nie - a to im damy stare trupy. Brawo ztm!
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 17:39
0
Wójt Gminy Niemce dba o mieszkańców szkoda tylko, że tylko o mieszkańców Dysa czyli swojej rodzinnej miejscowości. Ciekawe ile te udogodnienia będą kosztować podatników Gminy Niemce.
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 15:07
0
Ztm a co z linią 11
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 13:57
0
I tak chyba najbardziej hardkorowy ze stajni 'starych trupów' MPK jest taki jelcz wymalowany w grafiti. Pewnie go trzymają aby w przyszłości mieć autobus zabytkowy, bo wewnątrz zachowany jest idealnie klimat z lat 80tych.
Avatar
do pasażerki / 30 września 2016 o 12:22
0
Gminy ościenne jak to ktoś napisał, płacą i mają Użytkownik niezarejestrowany napisał: Nowy Świat poczeka na nową linię, trolejbusy też miały jeździć częściej, a gminy ościenne w ostatnich miesiącach jak nie ostatnim roku to priorytet, bo płacą duże pieniądze za kursy. Bardzo bym chciał aby w kolejnych zmianach ztm na pierwszy plan wziął komunikację miejską(lubelską) a nie w kółko gminy ościenne. Skoro rok 2016 miał być tym rokiem rewolucji to niech będzie, widziałem różne koncepcje i projekty ztm w formacie pdf. i powiem, że nie więcej jak 25-30% zmian zostało dotychczas wprowadzonych. Trzeba troszkę więcej odwagi, intuicji, a nie trzymania się jedynie utartych schematów, zdaję sobie sprawę, że wszystko kosztuje i to dużo, ale mimo wszystko jeszcze przez dłuższy czas będę pasażerem i nie tracę nadziei na korzystniejsze zmiany :) Gminy "ościenne" płacą i mają, to o co chodzi - rozwiń swoje karkołomne myślenie........... Do pasażerki: Chodzi mi o to, że zmiany dokonywane na liniach miejskich są dla ZTM-u trochę niezręczne, gdyż cokolwiek nie wprowadzą to ludzie będą narzekać i pisać na forach swoje niezadowolenia, a tworzenie, a właściwie wydłużanie linii komunikacji lubelskiej do pobliskich gmin ościennych jest dla ZTM-u korzystnym rozwiązaniem, bo za wydłużone kursy płaci dana gmina. Jednakże w ostatnich powiedzmy 2 latach zmiany idą w dół, to znaczy skracane są częstotliwości( dość ostro) mniej popularnych linii -lepiej by był ścisk, niż żeby przypadkiem autobus za bardzo powietrza nie woził, a naprawdę chodzi o zaoszczędzenie pieniędzy( kosztem pasażerów), zamontowana została trakcja trolejbusowa na bardzo wielu ulicach, a jest sporo odcinków, którymi nie jeździ ani jedna linia -przykład? trakcja na Narutowicza w kierunku lipowej i zero informacji co tędy pojedzie. Nowe linie tworzone są niechętnie z obawy na nierentowność połączenia( większe straty niż zyski), a ZTM widzi spadki w ilości pasażerów dlatego szuka nowych promując linie podmiejskie( wydłużone trasy miejskich linii). Pozdrawiam
Gminy ościenne jak to ktoś napisał, płacą i mają Użytkownik niezarejestrowany napisał: Nowy Świat poczeka na nową linię, trolejbusy też miały jeździć częściej, a gminy ościenne w ostatnich miesiącach jak nie ostatnim roku to priorytet, bo płacą duże pieniądze za kursy. Bardzo bym chciał aby w kolejnych zmianach ztm na pierwszy plan wziął komunikację miejską(lubelską) a nie w kółko gminy ościenne. Skoro rok 2016 miał być tym rokiem rewolucji to niech będzie, widziałem różne koncepcje i projekty ztm w formacie pdf. i powiem, że nie więce... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 10:07
0
Jakie 20 letnie trupy? Są 25 i starsze!!
Avatar
xxx / 30 września 2016 o 08:39
0
camil napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
a kiedy nasze drogie ztm wycofa stare trupy? wstyd wysyłać na miasto 20 letnie jelcze, ale co ja tam wiem. lepiej znów namieszać w rozkładach i udawać jak to jest cudownie.
ochłoń i może nieco łaskawszym okiem spojrzyj na zmiany jakie ostatnio przeszła i ciągle przechodzi komunikacja miejska ile masz tych trupów a ile nowych albo prawie nowych autobusów? he? nie znoszę malkontentów którzy tylko potrafią narzekać
o witamy pracownika ztmu!  ile trupów, a proszę: ***mpk.lublin.pl/index.php?id_site=32&id=101
o witamy pracownika ztmu!  ile trupów, a proszę: ***mpk.lublin.pl/index.php?id_site=32&id=101 rozwiń
Avatar
pasażerka / 30 września 2016 o 07:17
0
Gminy ościenne jak to ktoś napisał, płacą i mają
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nowy Świat poczeka na nową linię, trolejbusy też miały jeździć częściej, a gminy ościenne w ostatnich miesiącach jak nie ostatnim roku to priorytet, bo płacą duże pieniądze za kursy. Bardzo bym chciał aby w kolejnych zmianach ztm na pierwszy plan wziął komunikację miejską(lubelską) a nie w kółko gminy ościenne. Skoro rok 2016 miał być tym rokiem rewolucji to niech będzie, widziałem różne koncepcje i projekty ztm w formacie pdf. i powiem, że nie więcej jak 25-30% zmian zostało dotychczas wprowadzonych. Trzeba troszkę więcej odwagi, intuicji, a nie trzymania się jedynie utartych schematów, zdaję sobie sprawę, że wszystko kosztuje i to dużo, ale mimo wszystko jeszcze przez dłuższy czas będę pasażerem i nie tracę nadziei na korzystniejsze zmiany :) Gminy "ościenne" płacą i mają, to o co chodzi - rozwiń swoje karkołomne myślenie...........
rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 06:33
0
Jakie zmiany? To mydlenie oczu. Za podwyżki miały być dodatkowe linie i dodatkowe kursy. Nie ma tego co miało być wracajmy do starych cen biletów! A "wiejskie" kursy to dalsze obciążenie budżetu miasta.
Avatar
MA LEC ;-) / 1 października 2016 o 08:29
0
Stare trupy dostały darmowe leki 75+ to jescze was troche powożą ;-)
Avatar
xxxxx / 30 września 2016 o 17:59
0
Wygląda to tak jakby ztm segregował pasażerów wedle wpływów kasy. Ci co płacą mają autobusy wożące powietrze, a ci nie - a to im damy stare trupy. Brawo ztm!
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 17:39
0
Wójt Gminy Niemce dba o mieszkańców szkoda tylko, że tylko o mieszkańców Dysa czyli swojej rodzinnej miejscowości. Ciekawe ile te udogodnienia będą kosztować podatników Gminy Niemce.
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 15:07
0
Ztm a co z linią 11
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 13:57
0
I tak chyba najbardziej hardkorowy ze stajni 'starych trupów' MPK jest taki jelcz wymalowany w grafiti. Pewnie go trzymają aby w przyszłości mieć autobus zabytkowy, bo wewnątrz zachowany jest idealnie klimat z lat 80tych.
Avatar
do pasażerki / 30 września 2016 o 12:22
0
Gminy ościenne jak to ktoś napisał, płacą i mają Użytkownik niezarejestrowany napisał: Nowy Świat poczeka na nową linię, trolejbusy też miały jeździć częściej, a gminy ościenne w ostatnich miesiącach jak nie ostatnim roku to priorytet, bo płacą duże pieniądze za kursy. Bardzo bym chciał aby w kolejnych zmianach ztm na pierwszy plan wziął komunikację miejską(lubelską) a nie w kółko gminy ościenne. Skoro rok 2016 miał być tym rokiem rewolucji to niech będzie, widziałem różne koncepcje i projekty ztm w formacie pdf. i powiem, że nie więcej jak 25-30% zmian zostało dotychczas wprowadzonych. Trzeba troszkę więcej odwagi, intuicji, a nie trzymania się jedynie utartych schematów, zdaję sobie sprawę, że wszystko kosztuje i to dużo, ale mimo wszystko jeszcze przez dłuższy czas będę pasażerem i nie tracę nadziei na korzystniejsze zmiany :) Gminy "ościenne" płacą i mają, to o co chodzi - rozwiń swoje karkołomne myślenie........... Do pasażerki: Chodzi mi o to, że zmiany dokonywane na liniach miejskich są dla ZTM-u trochę niezręczne, gdyż cokolwiek nie wprowadzą to ludzie będą narzekać i pisać na forach swoje niezadowolenia, a tworzenie, a właściwie wydłużanie linii komunikacji lubelskiej do pobliskich gmin ościennych jest dla ZTM-u korzystnym rozwiązaniem, bo za wydłużone kursy płaci dana gmina. Jednakże w ostatnich powiedzmy 2 latach zmiany idą w dół, to znaczy skracane są częstotliwości( dość ostro) mniej popularnych linii -lepiej by był ścisk, niż żeby przypadkiem autobus za bardzo powietrza nie woził, a naprawdę chodzi o zaoszczędzenie pieniędzy( kosztem pasażerów), zamontowana została trakcja trolejbusowa na bardzo wielu ulicach, a jest sporo odcinków, którymi nie jeździ ani jedna linia -przykład? trakcja na Narutowicza w kierunku lipowej i zero informacji co tędy pojedzie. Nowe linie tworzone są niechętnie z obawy na nierentowność połączenia( większe straty niż zyski), a ZTM widzi spadki w ilości pasażerów dlatego szuka nowych promując linie podmiejskie( wydłużone trasy miejskich linii). Pozdrawiam
Gminy ościenne jak to ktoś napisał, płacą i mają Użytkownik niezarejestrowany napisał: Nowy Świat poczeka na nową linię, trolejbusy też miały jeździć częściej, a gminy ościenne w ostatnich miesiącach jak nie ostatnim roku to priorytet, bo płacą duże pieniądze za kursy. Bardzo bym chciał aby w kolejnych zmianach ztm na pierwszy plan wziął komunikację miejską(lubelską) a nie w kółko gminy ościenne. Skoro rok 2016 miał być tym rokiem rewolucji to niech będzie, widziałem różne koncepcje i projekty ztm w formacie pdf. i powiem, że nie więce... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 10:07
0
Jakie 20 letnie trupy? Są 25 i starsze!!
Avatar
xxx / 30 września 2016 o 08:39
0
camil napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
a kiedy nasze drogie ztm wycofa stare trupy? wstyd wysyłać na miasto 20 letnie jelcze, ale co ja tam wiem. lepiej znów namieszać w rozkładach i udawać jak to jest cudownie.
ochłoń i może nieco łaskawszym okiem spojrzyj na zmiany jakie ostatnio przeszła i ciągle przechodzi komunikacja miejska ile masz tych trupów a ile nowych albo prawie nowych autobusów? he? nie znoszę malkontentów którzy tylko potrafią narzekać
o witamy pracownika ztmu!  ile trupów, a proszę: ***mpk.lublin.pl/index.php?id_site=32&id=101
o witamy pracownika ztmu!  ile trupów, a proszę: ***mpk.lublin.pl/index.php?id_site=32&id=101 rozwiń
Avatar
pasażerka / 30 września 2016 o 07:17
0
Gminy ościenne jak to ktoś napisał, płacą i mają
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nowy Świat poczeka na nową linię, trolejbusy też miały jeździć częściej, a gminy ościenne w ostatnich miesiącach jak nie ostatnim roku to priorytet, bo płacą duże pieniądze za kursy. Bardzo bym chciał aby w kolejnych zmianach ztm na pierwszy plan wziął komunikację miejską(lubelską) a nie w kółko gminy ościenne. Skoro rok 2016 miał być tym rokiem rewolucji to niech będzie, widziałem różne koncepcje i projekty ztm w formacie pdf. i powiem, że nie więcej jak 25-30% zmian zostało dotychczas wprowadzonych. Trzeba troszkę więcej odwagi, intuicji, a nie trzymania się jedynie utartych schematów, zdaję sobie sprawę, że wszystko kosztuje i to dużo, ale mimo wszystko jeszcze przez dłuższy czas będę pasażerem i nie tracę nadziei na korzystniejsze zmiany :) Gminy "ościenne" płacą i mają, to o co chodzi - rozwiń swoje karkołomne myślenie...........
rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2016 o 06:33
0
Jakie zmiany? To mydlenie oczu. Za podwyżki miały być dodatkowe linie i dodatkowe kursy. Nie ma tego co miało być wracajmy do starych cen biletów! A "wiejskie" kursy to dalsze obciążenie budżetu miasta.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!