Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2019 r.
20:16

Lublin: Znicze zamiast świeczek i tortu. Dziś Wiktoria obchodziłaby 13. urodziny, zmarła po potrąceniu na tym przejściu

0 41 A A

Mieszkańcy pobliskiego osiedla spotkali się przy przejściu przez ul. Poligonową w Lublinie, gdzie kierowca zgasił życie Wiktorii. W niedzielę dziewczynka obchodziłaby 13. urodziny. O przyjście ze zniczami prosiła zrozpaczona mama, która – jak jej sąsiedzi – pyta, kiedy miasto znajdzie pieniądze na sygnalizację. Tak źle na lubelskich drogach nie było od dawna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To jest nowe osiedle, mieszka tu wiele młodych rodzin z dziećmi. Na tak ruchliwej ulicy powinny być światła, zwłaszcza po takim dramacie. To nie podlega dyskusji – dodaje pani Katarzyna. Jej dziecko chodziło z Wiktorią do jednej klasy.

Wczoraj pamięć dziewczynki uczcili członkowie rodziny, ale też znajomi, sąsiedzi i inni mieszkańcy pobliskiego osiedla. – Moja córka miała bardzo podobny przypadek. Przechodziła przez to przejście, gdy jeden kierowca się zatrzymał, ale w ogóle nie widziała jadącego drugim pasem samochodu. Na szczęście jego kierowca zaczął trąbić i w porę zdążyła się zatrzymać. Ale od tamtego czasu zawsze modliłam się, jak wychodziła do szkoły. Czekałam, aż zadzwoni z informacją, że dotarła na miejsce – mówi Anna Malik, mieszkanka osiedla obok ul. Poligonowej. I dodaje: – Proszę zobaczyć, 500 metrów stąd, gdzie dopiero powstają nowe bloki już są światła, które pewnie zostaną uruchomione po ukończeniu budowy. Tu bloki już od kilku lat są zamieszkane, a sygnalizacji jak nie było tak nie ma.

Do tragedii na Poligonowej doszło pod koniec września. Wiktoria jak co rano w drodze do szkoły przechodziła przez jezdnię na przystanek. Jeden z kierowców przepuścił ją na pasach, drugi minął go bez hamowania i potrącił dziecko przechodzące przez ulicę. Lekarze długo walczyli o życie dziewczynki, ale jej obrażenia były zbyt poważne.

To nie jedyne takie miejsce

– To mogło spotkać każdego z nas. My również mamy dzieci. Takie niebezpieczne miejsca są zresztą nie tylko tutaj. Mieszkam na Czechowie. Na ul. Choiny, na wysokości Śliwińskiego też było przejście, na którym kierowcy w ogóle nie zważali na pieszych. Na szczęście zamontowano tam światła, zanim doszło do tragedii – mówi pani Iwona, która wczoraj przyszła aby upamiętnić Wiktorię.

Poważny jest też problem z bezpieczeństwem na przejściu przez Poligonową obok Relaksowej. Otwarcie przyznaje to nawet policja w swym corocznym sprawozdaniu dla Rady Miasta. Komendant stwierdza, że bezpieczeństwo pieszych jest tutaj zagrożone. Mimo to prośby okolicznych mieszkańców o zamontowanie sygnalizacji są bezskuteczne.

Urzędnicy tłumaczą, że w budżecie miasta nie ma pieniędzy na światła. Czy można je wygospodarować? Tego nie obiecuje nikt. – Tak dalej być nie może – komentuje związana z tą dzielnicą radna Jadwiga Mach z klubu radnych prezydenta Żuka. Zamierza namówić prezydenta do znalezienia funduszy na projekt i montaż sygnalizacji świetlnej. Ale nie tylko tutaj mieszkańcy czują się zagrożeni. Komendant przyznaje, że źle się dzieje również na nieodległym przejściu przez ul. Zelwerowicza koło Gorczańskiej.

Problematycznych przejść jest więcej, nawet w ścisłym centrum. – Wzrost zagrożenia pieszych uczestników ruchu odnotowano na ul. Narutowicza – przyznaje policja w swym raporcie. – Do zdarzeń z ich udziałem dochodzi w miejscach, gdzie powinni być szczególnie chronieni, to jest na oznakowanych przejściach.

Wyjątkowo alarmujące są liczby z policyjnego sprawozdania za ubiegły rok, bo w Lublinie podwoiła się liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. – Szczególnie duży wzrost zagrożenia wystąpił na ul. Kunickiego, Drodze Męczenników Majdanka, al. Andersa, a także Nadbystrzyckiej – pisze komendant.

Na Nadbystrzyckiej zginęły w zeszłym roku trzy osoby, wszystkie w podobnym miejscu: na zakręcie za skrzyżowaniem, na którym, według okolicznych mieszkańców, od dawna powinna stać sygnalizacja. Policja obiecała dokładnie przemyśleć, jak poprawić tu bezpieczeństwo. – Zmierzymy się z tym – zapewnił radnych na czwartkowym posiedzeniu nadkom. Sławomir Włada, szef Komendy Miejskiej Policji.

Jakie są szanse na zmiany? Na razie prezydent Lublina powołał specjalną komisję, która ma przeanalizować stan bezpieczeństwa na drogach i poszukać sposobów zapobieżenia tragediom. W zeszłym roku w wypadkach drogowych na ulicach Lublina zginęło 13 osób, a 234 zostały ranne. Najczęstszą przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, zaraz za nią znalazło się nieustąpienie pieszemu na pasach.

e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
! / 31 marca 2019 o 21:16
+14
Niestety, ale nadludzka uwaga przed przejściem nie zastąpi ostrożności pieszego. Bo on nie dość że musi zachować szczególną ostrożność to jeszcze ma możliwość zatrzymania się w miejscu jak jedzie samochód.
 Co ty bredzisz jełopie? Przeciez ta dziewczynka zginęła WŁAŚNIE DLATEGO, ze tobie podobnh jełop za kierownicą nie zachował nawet minimalnej uwagi! Rownie dobrze kierowca tego auto mógłby być niewidomy!
Avatar
Gość / 31 marca 2019 o 21:09
+13
Ani władze miasta ani światła nic nie pomogą do puty do puki za kierownicą będą siedzieć tacy debile co zawsze im się śpieszy i nie zwracają uwagi ze ktoś przed nimi zatrzymuje się na przejściu może jest już pora na wprowadzenie dożywotniego więzienia jak za zabójstwo chociaż i to nie zmieni myślenia tych debili
Avatar
Te / 1 kwietnia 2019 o 07:00
+9
Zwykle zamiast przejścia z sygnalizacją lepiej sprawdza się kładka lub przejście podziemne. Przykładów w Polskich miastach można by mnożyć. Ale lepiej postawić kolejne światła i zakorkować jeszcze bardziej...
 Tak, mozna by mnozyc przyklady, jak w warszawie, wroclawiu czy poznaniu obecnie buduje sie zwykle naziemne przejscia ze światłami tam gdzie sa kladki i przejscia podziemne, poniewaz ludzie jakos wcale nie chca chodzic jak szczury po kanalach, ani latac po kladkach..
Avatar
Driver / 1 kwietnia 2019 o 01:28
+9
Bo gdyby było za potrącenie na pasach pieszego więzienie to by barany nie wjeżdżali na przejście.a potrącenie na przejściu ze skutkiem śmiertelnym powinno być traktowane jak morderstwo z premedytacją.bo skoro jeden stoi aby przepuścić a drugi wjeżdża na przejście tą.ze chce zabić pieszego.ostatnio zatrzymałem się na Kunickiego przed przejściem ciężarówka aby przepuścić piesza i od strony Biłgoraja jechali jeden za drugim chociaż piesza już była na pasach i się zatrzymała.az żałuję że kamery nie załączyłem.to nie był jeden kierowca lub dwóch,przejechało z 10 samochodów.takze jest chamstwo a drogach i bandytyzm
Bo gdyby było za potrącenie na pasach pieszego więzienie to by barany nie wjeżdżali na przejście.a potrącenie na przejściu ze skutkiem śmiertelnym powinno być traktowane jak morderstwo z premedytacją.bo skoro jeden stoi aby przepuścić a drugi wjeżdża na przejście tą.ze chce zabić pieszego.ostatnio zatrzymałem się na Kunickiego przed przejściem ciężarówka aby przepuścić piesza i od strony Biłgoraja jechali jeden za drugim chociaż piesza już była na pasach i się zatrzymała.az żałuję że kamery nie załączyłem.to nie był jeden kierowca lub dwóch,... rozwiń
Avatar
Alek / 31 marca 2019 o 22:48
+8
Kiedy w tym mieście ścieżki rowerowe przestaną sąsiadować z częścią dla pieszych? Co to za kretyński wynalazek? Dla pieszego zderzenie z rowerzystą, czy autem jest groźne, a wariaci na rowerach pędzą po ścieżkach jak po autostradach. Nic te ścieżki nie oddziela od pieszych poza innym kolorem chodnika. Człowiek idzie na spacer gęsiego i co chwilę tylko podmuch powietrza od durnia na rowerze. Ścieżki powinny być przy jezdniach, albo całkowicie oddzielone od chodnika, a nie taki debilizm jak na Jana Pawła, gdzie wychodzisz z osiedla wprost na ścieżkę, aby dostać się na chodnik obok/za ścieżki/ką. Jedynie w zimie możliwy jest normalny spacer po chodniku.
 Jestem częsciej rowerzystą i niestety masz rację nie oddzielone od siebie drogi rowerowe z chodnikiem utrudniają zycie jednym i drugim. Od strony rowerzysty wygląda to z kolei tak, że w końcu mając swoją drogę którą może wg przepisów jechać do 50/km na godzinę musi uwazać na gapiących czasami chodzących pieszych, robiacyh sobie nagle skróty , rodziców uczących małe dzieci (do 10 lat)jazdy na rowerze na drogach dla rowerów a powinni być na chodniku , psiarzy którzy beztrosko albo pozwalają psu na smyczy wchodzić na drogę albo co gorsze nie trzymają go na smyczy traktując okolicę jako wybieg . Bezmyslność naszego społeczeństwa PORAŻA. Osobiscie unikam dróg rowerowych jeśli tylko mogę. Tak drogi rowerowe jako pas rowerowy przy jezdni  to lepsze rozwiązanie bo również zmusza rowerystów do zwiekszonej uwagi bo na tzw ścieżki rowerowe traktują jak plac zabaw . To nie jest plac zabaw to nawet nie ścieżka to jest DROGA DLA ROWERÓW, więc nie rozumiem matek które w ramach zabawy prowadzają lewdo chodzące niemowle na  drogę dla rowerów, może nastepnym razem niech pobawią się na drodze dla samochodów.
 Jestem częsciej rowerzystą i niestety masz rację nie oddzielone od siebie drogi rowerowe z chodnikiem utrudniają zycie jednym i drugim. Od strony rowerzysty wygląda to z kolei tak, że w końcu mając swoją drogę którą może wg przepisów jechać do 50/km na godzinę musi uwazać na gapiących czasami chodzących pieszych, robiacyh sobie nagle skróty , rodziców uczących małe dzieci (do 10 lat)jazdy na rowerze na drogach dla rowerów a powinni być na chodniku , psiarzy którzy beztrosko albo pozwalają psu na smyczy wchodzić na drogę albo ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2019 o 07:31
+7
Budujcie więcej miejskich autostrad to na pewno będzie bezpiecznej.
Avatar
Gość / 31 marca 2019 o 21:32
+7
W Niemczech zabronione jest wyznaczanie przejść na drogach dwujezdniowych o wielu pasach ruchu w jednym kierunku. Dlatego tam jest bezpiecznie dla u nas nie. Brawura kierowców podobna.
Avatar
Cześć / 1 kwietnia 2019 o 17:57
+5
JAK SKRĘCAM W PRAWO W POLIGONOWĄ JADĄC OD CENTRUM, USTAWIAM SIĘ OD RAZU NA LEWYM PASIE I JADĘ 50 KM/H!    ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO TEGO SAMEGO - JEDŹCIE ZGODNIE Z LIMITEM, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ZRÓWNUJĄC SIĘ Z AUTEM NA SĄSIEDNIM PASIE  ZEBY ZABLOKOWAC WYPRZEDZANIE- W TEN SPOSÓB SZKOLIMY SEBIKSÓW I JANUSZKÓW Z RAJDOWYMI ZAPĘDAMI I ZWIĘKSZAMY BEZPIECZEŃSTO MIESZKAŃCÓW OS. BOTANIK!
Próbowałem tak robić jadąc nawet szybciej 50-55 km, ale niestety ten na prawym pasie jechał szybciej ostatecznie NABUZOWANY z lewego pasa wyprzedzał  mnie prawy pasem. Aby to było skuteczne musi być nas więcej. Ja  maniakalnie wręcz jadę tam 50-55 i wierzcie mi nikt nie jechał równie wolno do znaku 70 wszyscy mnie wyprzedzili. O czym to świadczy?
 Tez tam jezdze tak 50-60 i jednak czesto udaje sie skutecznie wyhamowac jakiegos durnia, przeynajmniej do przejscia przy Relaksowej ;)
 Tez tam jezdze tak 50-60 i jednak czesto udaje sie skutecznie wyhamowac jakiegos durnia, przeynajmniej do przejscia przy Relaksowej ;) rozwiń
Avatar
!!! / 1 kwietnia 2019 o 10:33
+5
JAK SKRĘCAM W PRAWO W POLIGONOWĄ JADĄC OD CENTRUM, USTAWIAM SIĘ OD RAZU NA LEWYM PASIE I JADĘ 50 KM/H!    ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO TEGO SAMEGO - JEDŹCIE ZGODNIE Z LIMITEM, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ZRÓWNUJĄC SIĘ Z AUTEM NA SĄSIEDNIM PASIE  ZEBY ZABLOKOWAC WYPRZEDZANIE- W TEN SPOSÓB SZKOLIMY SEBIKSÓW I JANUSZKÓW Z RAJDOWYMI ZAPĘDAMI I ZWIĘKSZAMY BEZPIECZEŃSTO MIESZKAŃCÓW OS. BOTANIK!
Avatar
mieszkaniec Poligonowej / 1 kwietnia 2019 o 08:16
+5
Najlepsza na Poligonowej jest stacja benzynowa BP z wjazdem od Poligonowej z pasa dla skręcających w Zelwerowicza!!! Mistrzostwo świata dla projektantów tego cuda!!! MEGA NIEBEZPIECZNE SYTUACJE JUŻ WIDZIAŁEM W TYM MIEJSCU!!!!
Avatar
Cześć / 1 kwietnia 2019 o 17:57
+5
JAK SKRĘCAM W PRAWO W POLIGONOWĄ JADĄC OD CENTRUM, USTAWIAM SIĘ OD RAZU NA LEWYM PASIE I JADĘ 50 KM/H!    ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO TEGO SAMEGO - JEDŹCIE ZGODNIE Z LIMITEM, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ZRÓWNUJĄC SIĘ Z AUTEM NA SĄSIEDNIM PASIE  ZEBY ZABLOKOWAC WYPRZEDZANIE- W TEN SPOSÓB SZKOLIMY SEBIKSÓW I JANUSZKÓW Z RAJDOWYMI ZAPĘDAMI I ZWIĘKSZAMY BEZPIECZEŃSTO MIESZKAŃCÓW OS. BOTANIK!
Próbowałem tak robić jadąc nawet szybciej 50-55 km, ale niestety ten na prawym pasie jechał szybciej ostatecznie NABUZOWANY z lewego pasa wyprzedzał  mnie prawy pasem. Aby to było skuteczne musi być nas więcej. Ja  maniakalnie wręcz jadę tam 50-55 i wierzcie mi nikt nie jechał równie wolno do znaku 70 wszyscy mnie wyprzedzili. O czym to świadczy?
 Tez tam jezdze tak 50-60 i jednak czesto udaje sie skutecznie wyhamowac jakiegos durnia, przeynajmniej do przejscia przy Relaksowej ;)
 Tez tam jezdze tak 50-60 i jednak czesto udaje sie skutecznie wyhamowac jakiegos durnia, przeynajmniej do przejscia przy Relaksowej ;) rozwiń
Avatar
Moom / 1 kwietnia 2019 o 17:48
+4
JAK SKRĘCAM W PRAWO W POLIGONOWĄ JADĄC OD CENTRUM, USTAWIAM SIĘ OD RAZU NA LEWYM PASIE I JADĘ 50 KM/H!    ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO TEGO SAMEGO - JEDŹCIE ZGODNIE Z LIMITEM, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ZRÓWNUJĄC SIĘ Z AUTEM NA SĄSIEDNIM PASIE  ZEBY ZABLOKOWAC WYPRZEDZANIE- W TEN SPOSÓB SZKOLIMY SEBIKSÓW I JANUSZKÓW Z RAJDOWYMI ZAPĘDAMI I ZWIĘKSZAMY BEZPIECZEŃSTO MIESZKAŃCÓW OS. BOTANIK!
Próbowałem tak robić jadąc nawet szybciej 50-55 km, ale niestety ten na prawym pasie jechał szybciej ostatecznie NABUZOWANY z lewego pasa wyprzedzał  mnie prawy pasem. Aby to było skuteczne musi być nas więcej. Ja  maniakalnie wręcz jadę tam 50-55 i wierzcie mi nikt nie jechał równie wolno do znaku 70 wszyscy mnie wyprzedzili. O czym to świadczy?
 O powszechnym debilizmie wsrod kierowców...ostatnio dosc czesto widuje tam policje ściągającą pojedyncze przypadki, ale to za mało, bez zmieny organizacji ruchu tylko ze 2 fotoradary na stałe mogłyby tam pomóc.
 O powszechnym debilizmie wsrod kierowców...ostatnio dosc czesto widuje tam policje ściągającą pojedyncze przypadki, ale to za mało, bez zmieny organizacji ruchu tylko ze 2 fotoradary na stałe mogłyby tam pomóc. rozwiń
Avatar
Alek / 1 kwietnia 2019 o 17:44
+2
JAK SKRĘCAM W PRAWO W POLIGONOWĄ JADĄC OD CENTRUM, USTAWIAM SIĘ OD RAZU NA LEWYM PASIE I JADĘ 50 KM/H!    ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO TEGO SAMEGO - JEDŹCIE ZGODNIE Z LIMITEM, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ZRÓWNUJĄC SIĘ Z AUTEM NA SĄSIEDNIM PASIE  ZEBY ZABLOKOWAC WYPRZEDZANIE- W TEN SPOSÓB SZKOLIMY SEBIKSÓW I JANUSZKÓW Z RAJDOWYMI ZAPĘDAMI I ZWIĘKSZAMY BEZPIECZEŃSTO MIESZKAŃCÓW OS. BOTANIK!
 Próbowałem tak robić jadąc nawet szybciej 50-55 km, ale niestety ten na prawym pasie jechał szybciej ostatecznie NABUZOWANY z lewego pasa wyprzedzał  mnie prawy pasem. Aby to było skuteczne musi być nas więcej. Ja  maniakalnie wręcz jadę tam 50-55 i wierzcie mi nikt nie jechał równie wolno do znaku 70 wszyscy mnie wyprzedzili. O czym to świadczy?
 Próbowałem tak robić jadąc nawet szybciej 50-55 km, ale niestety ten na prawym pasie jechał szybciej ostatecznie NABUZOWANY z lewego pasa wyprzedzał  mnie prawy pasem. Aby to było skuteczne musi być nas więcej. Ja  maniakalnie wręcz jadę tam 50-55 i wierzcie mi nikt nie jechał równie wolno do znaku 70 wszyscy mnie wyprzedzili. O czym to świadczy? rozwiń
Avatar
!!! / 1 kwietnia 2019 o 10:33
+5
JAK SKRĘCAM W PRAWO W POLIGONOWĄ JADĄC OD CENTRUM, USTAWIAM SIĘ OD RAZU NA LEWYM PASIE I JADĘ 50 KM/H!    ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO TEGO SAMEGO - JEDŹCIE ZGODNIE Z LIMITEM, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ZRÓWNUJĄC SIĘ Z AUTEM NA SĄSIEDNIM PASIE  ZEBY ZABLOKOWAC WYPRZEDZANIE- W TEN SPOSÓB SZKOLIMY SEBIKSÓW I JANUSZKÓW Z RAJDOWYMI ZAPĘDAMI I ZWIĘKSZAMY BEZPIECZEŃSTO MIESZKAŃCÓW OS. BOTANIK!
Avatar
Tomasz / 1 kwietnia 2019 o 09:07
+4
Najlepsza na Poligonowej jest stacja benzynowa BP z wjazdem od Poligonowej z pasa dla skręcających w Zelwerowicza!!! Mistrzostwo świata dla projektantów tego cuda!!! MEGA NIEBEZPIECZNE SYTUACJE JUŻ WIDZIAŁEM W TYM MIEJSCU!!!!
Budujcie więcej miejskich autostrad to na pewno będzie bezpiecznej.
To że jeździsz po gruntowych drogach a stać chodzisz za chałupę to twoja sprawa, ale nie narzucaj swojego stylu i niedorozwinięcia umysłowego innym.
 Co za durny komentarz. Gdzie masz drogi gruntowe w mieście? Ty pewnie zasuwasz szybko i bezpiecznie 150 km/h. Nie dziwne że tyle ludzi ginie na drogach jak są tacy debile.
 Co za durny komentarz. Gdzie masz drogi gruntowe w mieście? Ty pewnie zasuwasz szybko i bezpiecznie 150 km/h. Nie dziwne że tyle ludzi ginie na drogach jak są tacy debile. rozwiń
Avatar
A / 1 kwietnia 2019 o 08:44
-1
Najlepsza na Poligonowej jest stacja benzynowa BP z wjazdem od Poligonowej z pasa dla skręcających w Zelwerowicza!!! Mistrzostwo świata dla projektantów tego cuda!!! MEGA NIEBEZPIECZNE SYTUACJE JUŻ WIDZIAŁEM W TYM MIEJSCU!!!!
 Budujcie więcej miejskich autostrad to na pewno będzie bezpiecznej.
 To że jeździsz po gruntowych drogach a stać chodzisz za chałupę to twoja sprawa, ale nie narzucaj swojego stylu i niedorozwinięcia umysłowego innym.
Avatar
mieszkaniec Poligonowej / 1 kwietnia 2019 o 08:16
+5
Najlepsza na Poligonowej jest stacja benzynowa BP z wjazdem od Poligonowej z pasa dla skręcających w Zelwerowicza!!! Mistrzostwo świata dla projektantów tego cuda!!! MEGA NIEBEZPIECZNE SYTUACJE JUŻ WIDZIAŁEM W TYM MIEJSCU!!!!
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2019 o 07:31
+7
Budujcie więcej miejskich autostrad to na pewno będzie bezpiecznej.
Avatar
Te / 1 kwietnia 2019 o 07:00
+9
Zwykle zamiast przejścia z sygnalizacją lepiej sprawdza się kładka lub przejście podziemne. Przykładów w Polskich miastach można by mnożyć. Ale lepiej postawić kolejne światła i zakorkować jeszcze bardziej...
 Tak, mozna by mnozyc przyklady, jak w warszawie, wroclawiu czy poznaniu obecnie buduje sie zwykle naziemne przejscia ze światłami tam gdzie sa kladki i przejscia podziemne, poniewaz ludzie jakos wcale nie chca chodzic jak szczury po kanalach, ani latac po kladkach..
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2019 o 02:40
-7
Zwykle zamiast przejścia z sygnalizacją lepiej sprawdza się kładka lub przejście podziemne. Przykładów w Polskich miastach można by mnożyć. Ale lepiej postawić kolejne światła i zakorkować jeszcze bardziej...
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy
Alarm 24

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy 0 0

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Nie wiemy kto nas przeszkoli, jak to będzie wyglądało – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1. – Zmiany zostały wprowadzane za zgodą pracowników – odpowiada szpital.

Koncert SO3 w Puławach
19 lipca 2019, 19:00

Koncert SO3 w Puławach 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 19 w puławskim lokalu REJS (ul. Portowa 2) odbędzie się koncert grupy SO3.

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę 0 0

 Niedostępne do tej pory miejsca staną się celem spacerów i wycieczek. Z nowych ścieżek z wysokości kilkunastu metrów będzie można popatrzeć na Świnkę i Wieprz.

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź 2 3

Ponad 1,5 roku trwała batalia o ujawnienie przez Centrum Kultury treści umów na opracowanie scenariusza i reżyserię miejskiej zabawy sylwestrowej na przywitanie roku 2018. Informacji domagała się lubelska Fundacja Wolności, ale CK jej nie udzielało, więc fundacja skierowała sprawę do sądu.

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela 0 1

Drugie, sparingowe zwycięstwo piłkarzy Motoru. W środę podopieczni trenera Mirosława Hajdy pokonali beniaminka II ligi – Legionovię Legionowo 3:2

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu 0 0

Samochód ciężarowy i rower zderzyły się w Turce na drodze krajowej nr 82.

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym 3 0

Sześć ofert wpłynęło w konkursie na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku 0 0

Do wypadku doszło około godz. 15.25 na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim.

Lublin: Ulica Rycerska będzie równa

Lublin: Ulica Rycerska będzie równa 0 2

Nie dłużej niż do końca października powinna potrwać przebudowa ul. Rycerskiej.

Alternatywne Liceum i Technikum powstaje w Lublinie. Ruszył nabór

Alternatywne Liceum i Technikum powstaje w Lublinie. Ruszył nabór 0 0

Stu uczniów już we wrześniu będzie mogło rozpocząć naukę w Alternatywnym Liceum i Technikum przy Centrum Edukacji Montessori. Zaczął się nabór.

MKS Perła Lublin pozyskał kolejną reprezentantkę Polski

MKS Perła Lublin pozyskał kolejną reprezentantkę Polski 0 0

Karolina Kochaniak nową zawodniczką MKS Perła Lublin. To czwarte wzmocnienie mistrzyń Polski przed nowym sezonem