Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2019 r.
13:19

Marsz Równości w Lublinie. Policja zapowiada kolejne zatrzymania [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora kyku
123 102 A A

Policjanci zatrzymali 38 osób, które próbowały zakłócić przebieg sobotniego II Marszu Równości w Lublinie. Funkcjonariusze informują, że analizują obecnie zgromadzone materiały wideo i nie wykluczają kolejnych zatrzymań

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników II Marszu Równości, który w sobotę przeszedł ulicami Lublina: od placu Teatralnego, przez Al. Racławickie, ul. Lipową, ul. Nadbystrzycką, ul. Głęboką, ul. Sowińskiego, Al. Racławickie i z powrotem na pl. Teatralny.

W tym czasie mundurowi zatrzymywali osoby, które naruszyły prawo. Było ich 38, z czego 33 dalej przebywa w policyjnym areszcie.

Jak czytamy na stronie lubelskiej policji, zatrzymani mogą odpowiadać m.in. za czynny udział w zbiegowisku publicznym, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa, czynną napaść na funkcjonariusza, czy też naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Dodatkowo, dwie osoby, po uzyskaniu opinii biegłego, mogą liczyć się z odpowiedzialnością za posiadanie niebezpiecznego przyrządu wybuchowego.

Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały wideo - nagrania z policyjnych kamer oraz zapisy z miejskiego monitoringu. Posłużą im one do identyfikacji kolejnych osób, które zakłócały w sobotę porządek.

Warto dodać, że podczas wczorajszego wydarzenia żaden z uczestników marszu, jak również policjantów, nie odniósł obrażeń.

e-Wydanie

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Viki / 29 września 2019 r. o 14:17
A czy profanacja godła RP flagi i symboli też będzie ścigania? Z tego co się orientuję to są pod ochroną prawa.
Avatar
Adam z Lublina / 29 września 2019 r. o 22:25
Wolność zgromadzeń to podstawowa prawo obywatelskie - ALE NIE JEST ONE BEZWZGLĘDNE, więc każdy ma prawo manifestować - ALE NIE OBRAŻAĆ UCZUCIA RELIGIJNE, SIAĆ ZGORSZENIE, WNOSIĆ ZAGROŻENIE, narzucać ideologię neomnarksistowską - LGBT, DLATEGO MANIFESTACJA TA POWINNA BYĆ ZAKAZANA. Tego typu pochody powinny być zakazane - ze względu na moralność publiczną, narzucanie paskudnej ideologii neomarksistowskiej LGBT Narodowi Polskiemu, gorszeniu ludzi w tym dzieci.
Avatar
Sądy do reformy, cyrk obwoźny zamknąć / 29 września 2019 r. o 22:25
Sądy generalnie są jakie są - liberalno-socjalistyczne, lewackie, postkomunistyczne, antypolskie i decyzja sądu była do przewidzenia, sądy należy zmieniać personalnie i prawnie twardo i bezwzględnie, sędzia to zawód, który się mocno skompromitował, wiedział to też liberalno-socjalistyczny pan prezydent miasta Żuk (PO) który jest przedstawicielem tego samego nurtu, ale przeprowadza taką grę, generalnie zdecydowana większość Polaków nie akceptuje tego cyrku obwoźnego, który sieje często zgorszenie i niechęć ludzi.
Avatar
anty PO, sld, ZSL, LGBT / 29 września 2019 r. o 22:24
Ludzie, tu nie chodzi o żadne manifestowanie swojej orientacji seksualnej, wolności, tolerancji…. Tu chodzi o prowokowanie, szczucie nas, odwracanie uwagi, dzielenie nas, podjudzanie do agresji - wszystko zgodnie z planem globalnych komunistów neomarksistów agendy NWO (jeden rząd światowy), planem masońskich globalistów (którego PO-SLD-LGT jest wykonawcą...)
Avatar
monika / 29 września 2019 r. o 14:10
Byłoby o wiele lepiej, gdyby Policja mogła takim zapałem kierować się przy łapaniu morderców i innych wykolejeńców zagrażających społeczeństwu, a nie skupiała się tylko na tym, jak chronić ludzi domagających się, aby ich orientacja seksualna stała się klu życia innych. Trudno Policji znaleźć złodzieja, a tu wielkie osiągnięcia, bo ludzie, którym puszczają nerwy, bo mają dosyć tej nachalności marszy pseudo równości, zostali nagrani przez kamery miejskie. Mieli odsłonięte twarze, byli widocznie dla wszystkich zatem nie ma co podnosić tych zatrzymań do rangi ogromnych osiągnięć i chełpić się tym przez kilka kolejnych dni na łamach mediów.
Byłoby o wiele lepiej, gdyby Policja mogła takim zapałem kierować się przy łapaniu morderców i innych wykolejeńców zagrażających społeczeństwu, a nie skupiała się tylko na tym, jak chronić ludzi domagających się, aby ich orientacja seksualna stała się klu życia innych. Trudno Policji znaleźć złodzieja, a tu wielkie osiągnięcia, bo ludzie, którym puszczają nerwy, bo mają dosyć tej nachalności marszy pseudo równości, zostali nagrani przez kamery miejskie. Mieli odsłonięte twarze, byli widocznie dla wszystkich zatem nie ma co podnosić tych zatr... rozwiń
Avatar
tedy / 29 września 2019 r. o 15:27
Wesołki powtórnie zapaskudziły nam Lublin ,po psie trzeba kupę sprzątnąć wesołki przyjadą napasudzą i odjadą a Lublin napaskudzenie musi sprzątnąć
Avatar
Gość / 29 września 2019 r. o 15:20
No i dlatego należy odpowiednio głosować!
Avatar
Gość / 29 września 2019 r. o 14:22
Czynny udział w zbiegowisku publicznym - a co to mamy czasy stanu wojennego, żeby karać ludzi, którzy zgromadzili się aby popatrzeć na sodomickich zboczeńców zwiedzionych z całej Europy na marsz obleśniuchów. Będą jeszcze tych niesłusznie zatrzymanych i represjonowanych, bohaterskich obrońców Rzeczy Pospolitej Polski przed tęczową zarazą, rehabilitować i przepraszać. Wstyd i hańba czepiać się normalnych obywateli, a promować zboczeńców!
Avatar
Japolan / 29 września 2019 r. o 14:22
ZOMO'wskimi pałami umacniają diabelski kult. Temu służy szczycenie się brutalnością wobec przeciwników faktycznie satanistycznej procesji. Dzieje się to w oplecionym POnadpartyjnymi mafijnymi sitwami Lublinie - mieście z kozłem w herbie (a łeb kozła to element symboliki satanizmu).
Avatar
bezpłatną terapia reparatywna / 29 września 2019 r. o 22:24
Trzeba ludziom dać bezpłatną terapie konwersyjną, terapia reparatywna, może być skuteczna, trzeba pomagać.
Avatar
KuKułkaKlan / 5 października 2019 r. o 12:18
Posłuchaj kochany dewiancie i dewiantko, jeżeli wstydzisz się polskiego stylu życia i kultury to zrzecz się obywatelstwa polskiego. NAstępnie pojedź do Iranu demonstrować swoje racje. Tam jest tak wiele do zrobienia bo nie ma tubylców odważnych do demonstrowania. A nawet przyjezdni z zagranicy sami przyodziewają czarczafy niby w ukłonie dla irańskiego stylu życia. Wszyscy są potulni jak baranki. Zupełny brak demonstracji dewiantów! Wyobraź sobie, że możesz tam zostać pierwszym ukamieniowanym dewiantem w XXI wieku! Pośmiertnie dostaniesz pokojową nagrodę Nobla którą odbiorą Twoi spadkobiercy. Warto więc już zawczasu sporządzić testament powołujący fundację Twjego imienia na rzecz propagowania dewiacji seksualnych. Pomogę Ci nawet dojechać do Iranu i załatwię oprawę mediów aby Twje poświęcenie zostało nagłośnione.
Posłuchaj kochany dewiancie i dewiantko, jeżeli wstydzisz się polskiego stylu życia i kultury to zrzecz się obywatelstwa polskiego. NAstępnie pojedź do Iranu demonstrować swoje racje. Tam jest tak wiele do zrobienia bo nie ma tubylców odważnych do demonstrowania. A nawet przyjezdni z zagranicy sami przyodziewają czarczafy niby w ukłonie dla irańskiego stylu życia. Wszyscy są potulni jak baranki. Zupełny brak demonstracji dewiantów! Wyobraź sobie, że możesz tam zostać pierwszym ukamieniowanym dewiantem w XXI wieku! Pośmiertnie dostaniesz poko... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2019 r. o 18:51
Myślę że kiedyś ci młodzi ludzie zostaną zrehabilitowani i otrzymają zadoscuczynienie od Państwa za swoją postawę.
 Hahahaha
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:50
Obecnie przyszło nam żyć w czasach, w których pojawiło się kolejne wielkie zagrożenie dla naszej wolności – i to o charakterze totalitarnym. Jego źródłem jest – podobnie ja w totalitaryzmach dwudziestego wieku – radykalne odrzucenie Boga. W konsekwencji tego odrzucenia głosi się zupełnie nową wizję człowieka, która sprawia, że staje się on karykaturą samego siebie. W ramach ideologii gender usiłuje się bowiem zatrzeć naturalne różnice między kobietą a mężczyzną. Co więcej, poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej „tolerancji” i „postępu” wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości. Równocześnie przymusza się ludzi, w tym także osoby wierzące, do propagowania ideologii LGBT. Tym samym, łamiąc wolność sumienia, nakłania się ich do tego, aby odchodzili oni od zasad wyznawanej przez siebie chrześcijańskiej wiary. Wyraźnie to nam przypomina totalitarne czasy PRL-u, gdy awanse społeczne były zagwarantowane jedynie dla członków komunistycznej partii, a osoby wierzące były traktowane jako obywatele drugiej kategorii.
 Pier...sz. Największa machina totalitarna XXw. Podpisała nawet konkordat ze stolicą apostolską, a wszystkie podbite ziemie oddawała pod władzę archidiecezji berlińskiej.
 Pier...sz. Największa machina totalitarna XXw. Podpisała nawet konkordat ze stolicą apostolską, a wszystkie podbite ziemie oddawała pod władzę archidiecezji berlińskiej. rozwiń
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:46
Aresztujcie 90% Lublinian!!!!
 No bez przesady. Kilkuset kiboli i fanatyków religijnych to nawet nie 10% (w najlepszych dla was założeniach) mieszkańców Lublina
Avatar
Gość / 30 września 2019 r. o 18:37
czy któryś z obrońców "tęczowych" w razie swojej śmierci ( nie daj Boże ) chciałby aby jego dzieci były adoptowane przez dwóch p.p.p panów ?
 Póki co, w Polsce nie ma takiego prawa. Po drugie, w pierwszej kolejności do adopcji bierze się osoby spokrewnione. Więc nie, nie mam takich obaw. A poza tym, nie przeszkadzałoby mi to. Lepiej żeby dziecko miało dwóch ojców, albo dwie matki, niż miało siedzieć w sierocińcu, nie daj Boże prowadzonym przez zakonnice. Dobrze pamiętam, historię sprzed kilku lat, kiedy zakonnice prowadzące sierociniec wykorzystywały podopiecznych jako obiektu seksualne dla księży.
 Póki co, w Polsce nie ma takiego prawa. Po drugie, w pierwszej kolejności do adopcji bierze się osoby spokrewnione. Więc nie, nie mam takich obaw. A poza tym, nie przeszkadzałoby mi to. Lepiej żeby dziecko miało dwóch ojców, albo dwie matki, niż miało siedzieć w sierocińcu, nie daj Boże prowadzonym przez zakonnice. Dobrze pamiętam, historię sprzed kilku lat, kiedy zakonnice prowadzące sierociniec wykorzystywały podopiecznych jako obiektu seksualne dla księży. rozwiń
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:30
Aresztujcie 99.99 % ludzkości, bo nie toleruje garstki zboczeńców wyłuskanych z patologicznych zakątków zgniłej europy ( Francja, Belgia itp. )
 Bez przesady. To już podchodzi pod manię wielkości.
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:27
Kto dał rozkaz? Policja na być apolityczna!
 Zostali aresztowani za stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i mienia ludzi. Nie za poglądy.
Avatar
Gość / 30 września 2019 r. o 18:26
La, pedophile I. tu jest ta tajemnicza literka L.
 Sto chodziło o Le Clerge?
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:24
Czynny udział w zbiegowisku publicznym - a co to mamy czasy stanu wojennego, żeby karać ludzi, którzy zgromadzili się aby popatrzeć na sodomickich zboczeńców zwiedzionych z całej Europy na marsz obleśniuchów. Będą jeszcze tych niesłusznie zatrzymanych i represjonowanych, bohaterskich obrońców Rzeczy Pospolitej Polski przed tęczową zarazą, rehabilitować i przepraszać. Wstyd i hańba czepiać się normalnych obywateli, a promować zboczeńców![/quote]   [quote]...za patriotyzm, za obronę polskiej rodziny, za obronę Kościoła i jego wiernych nielegalnie oskarżanych o jakieś niegodziwości aresztuje się i prześladuje najwartościowszy element tkanki społecznej kraju!
 Hahahaha hahahaha hahaha hahaha 
 Hahahaha hahahaha hahaha hahaha  rozwiń
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:21
ZOMO'wskimi pałami umacniają diabelski kult. Temu służy szczycenie się brutalnością wobec przeciwników faktycznie satanistycznej procesji. Dzieje się to w oplecionym POnadpartyjnymi mafijnymi sitwami Lublinie - mieście z kozłem w herbie (a łeb kozła to element symboliki satanizmu).
 Nie widziałem żeby policja używała pałek. Jedynie tarcze były w użyciu. Ale każdy widzi to, co chce. Nawet szatana w herbie Lublina. No pewnie Poznań jest podwójnie diabelski. :) W ogóle całe lubelskie musi być pod wpływem szatana, bo całe województwo ma w herbie rogatą bestię. Nie ma wyjścia. Musisz się stąd wprowadzić jeśli chcesz ocalić duszę.
 Nie widziałem żeby policja używała pałek. Jedynie tarcze były w użyciu. Ale każdy widzi to, co chce. Nawet szatana w herbie Lublina. No pewnie Poznań jest podwójnie diabelski. :) W ogóle całe lubelskie musi być pod wpływem szatana, bo całe województwo ma w herbie rogatą bestię. Nie ma wyjścia. Musisz się stąd wprowadzić jeśli chcesz ocalić duszę. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 102
Blokada komentarzy
Adres IP 44.220.249.141 jest zablokowany, nie mozesz dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Tę inwestycję obiecywał pupil Kaczyńskiego. Wiadomo, ile miejsc pracy powstanie

Tę inwestycję obiecywał pupil Kaczyńskiego. Wiadomo, ile miejsc pracy powstanie

Pięć firm chce zaprojektować rozbudowę bocznicy kolejowej przy dworcu Lublin Główny. Cztery oferty mieszczą się w kwocie, jaką na ten cel zamierza wydać spółka PKP Intercity. Inwestycja ma dać 150 nowych miejsc pracy.

Grudniowe warsztaty w Galerii Labirynt
2 grudnia 2023, 13:00

Grudniowe warsztaty w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na twórcze zajęcia plastyczne, które będą się odbywały w grudniowe soboty od godz. 13.

Psy naszych czytelników. Jak zadbać o pupila zimą?
ZDJĘCIA
galeria

Psy naszych czytelników. Jak zadbać o pupila zimą?

Z zimy cieszą się nie tylko dzieci, ale także nasi czworonożni pupile. Pamiętajmy jednak, że w tym czasie należy szczególnie zadbać o nasze psy oraz o te zwierzęta, które domu nie posiadają.

Pospolite ruszenie dobrych serc. W sobotę wielka uliczna zbiórka
lista punktów

Pospolite ruszenie dobrych serc. W sobotę wielka uliczna zbiórka

W sobotę w Lublinie oraz w miastach na terenie regionu i całego kraju odbędzie się wielka uliczna zbiórka w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W samej stolicy województwa dary będą zbierane w 60 punktach, w tym jednym mobilnym.

Dwie osoby zginęły w wypadku. Policja kieruje na objazdy

Dwie osoby zginęły w wypadku. Policja kieruje na objazdy

Tragedia na drodze. W Ciotuszy Starej (gmina Susiec) zderzyły się dwa samochody. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Program TV 1-3 grudnia. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
1 grudnia 2023, 20:00

Program TV 1-3 grudnia. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

"Morbius", "Człowiek w ogniu" i "Underdog" to niektóre z propozycji do zobaczenia w weekend w telewizji. Poniżej wybrane filmy dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej.

Loftowe meble - co klienci sklepu Lingre.pl wybierają najczęściej

Loftowe meble - co klienci sklepu Lingre.pl wybierają najczęściej

Ranking Gmin Lubelszczyzny. Te samorządy wiedzą jak zdobyć unijną kasę
Zdjęcia
galeria

Ranking Gmin Lubelszczyzny. Te samorządy wiedzą jak zdobyć unijną kasę

Te samorządy są najlepsze w regionie. Wyróżniają się pod względem ekonomicznym i społecznym. Uroczysta gala VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny odbyła się w czwartek w Lublinie.

Katalog Sklepów Internetowych

Katalog Sklepów Internetowych

Odkryłem coś naprawdę ciekawego jeśli chodzi o sklepy internetowe w Polsce!

Jak regularna wymiana oleju wpływa na żywotność Twojego samochodu?

Jak regularna wymiana oleju wpływa na żywotność Twojego samochodu?

Każdy właściciel pojazdu wie, że samochód wymaga regularnej uwagi i konserwacji. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa regularna wymiana oleju w zachowaniu sprawnego i długotrwałego działania silnika. Olej silnikowy nie tylko smaruje, ale również chroni silnik przed nadmiernym zużyciem, zapewniając jego wydajność i niezawodność.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [01-03.12]
1 grudnia 2023, 9:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [01-03.12]

W nadchodzący weekend na ekrany lubelskich kin trafi kolejna, trzecia już odsłona animowanej serii "Trolle". To propozycja dla całych rodzin. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Jakub Guz (PZL Leonardo Avia Świdnik): Do świąt chcemy ugrać ile się da

Jakub Guz (PZL Leonardo Avia Świdnik): Do świąt chcemy ugrać ile się da

Rozmowa z Jakubem Guzem, trenerem siatkarzy PZL Leonardo Avia Świdnik, wicelidera Tauron 1. Ligi

Mały Zdzisio został w szpitalu. Rodzice walczą o prawo do syna

Mały Zdzisio został w szpitalu. Rodzice walczą o prawo do syna

Rodzice małego Zdzisława są zrozpaczeni. Od ponad dwóch tygodni codziennie jeżdżą do lubartowskiego szpitala, by móc się z nim zobaczyć. Zabrać go ze sobą nie mogą, bo sąd ograniczył im prawa rodzicielskie. Powód? Według urzędników - nie poradzą sobie z opieką. Dziecko ma trafić do rodziny zastępczej.

Ścigany dwoma listami gończymi schował się w szafie

Ścigany dwoma listami gończymi schował się w szafie

Był ścigany dwoma listami gończymi za narkotyki i kradzieże. Przed policjantami schował się w szafie.

"Tarcza Ochronna". Wystawa Leszka Sobockiego w Wirydarzu
1 grudnia 2023, 18:00

"Tarcza Ochronna". Wystawa Leszka Sobockiego w Wirydarzu

Od 1 grudnia w Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie będzie można podziwiać wystawę Leszka Sobockiego "Tarcza Ochronna". To będzie już trzecia ekspozycja artysty w Wirydarzu. Wernisaż zaplanowano na godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty