Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2019 r.
13:19

Marsz Równości w Lublinie. Policja zapowiada kolejne zatrzymania [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora kyku
123 102 A A

Policjanci zatrzymali 38 osób, które próbowały zakłócić przebieg sobotniego II Marszu Równości w Lublinie. Funkcjonariusze informują, że analizują obecnie zgromadzone materiały wideo i nie wykluczają kolejnych zatrzymań

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników II Marszu Równości, który w sobotę przeszedł ulicami Lublina: od placu Teatralnego, przez Al. Racławickie, ul. Lipową, ul. Nadbystrzycką, ul. Głęboką, ul. Sowińskiego, Al. Racławickie i z powrotem na pl. Teatralny.

W tym czasie mundurowi zatrzymywali osoby, które naruszyły prawo. Było ich 38, z czego 33 dalej przebywa w policyjnym areszcie.

Jak czytamy na stronie lubelskiej policji, zatrzymani mogą odpowiadać m.in. za czynny udział w zbiegowisku publicznym, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa, czynną napaść na funkcjonariusza, czy też naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Dodatkowo, dwie osoby, po uzyskaniu opinii biegłego, mogą liczyć się z odpowiedzialnością za posiadanie niebezpiecznego przyrządu wybuchowego.

Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały wideo - nagrania z policyjnych kamer oraz zapisy z miejskiego monitoringu. Posłużą im one do identyfikacji kolejnych osób, które zakłócały w sobotę porządek.

Warto dodać, że podczas wczorajszego wydarzenia żaden z uczestników marszu, jak również policjantów, nie odniósł obrażeń.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Viki / 29 września 2019 r. o 14:17
A czy profanacja godła RP flagi i symboli też będzie ścigania? Z tego co się orientuję to są pod ochroną prawa.
Avatar
Adam z Lublina / 29 września 2019 r. o 22:25
Wolność zgromadzeń to podstawowa prawo obywatelskie - ALE NIE JEST ONE BEZWZGLĘDNE, więc każdy ma prawo manifestować - ALE NIE OBRAŻAĆ UCZUCIA RELIGIJNE, SIAĆ ZGORSZENIE, WNOSIĆ ZAGROŻENIE, narzucać ideologię neomnarksistowską - LGBT, DLATEGO MANIFESTACJA TA POWINNA BYĆ ZAKAZANA. Tego typu pochody powinny być zakazane - ze względu na moralność publiczną, narzucanie paskudnej ideologii neomarksistowskiej LGBT Narodowi Polskiemu, gorszeniu ludzi w tym dzieci.
Avatar
Sądy do reformy, cyrk obwoźny zamknąć / 29 września 2019 r. o 22:25
Sądy generalnie są jakie są - liberalno-socjalistyczne, lewackie, postkomunistyczne, antypolskie i decyzja sądu była do przewidzenia, sądy należy zmieniać personalnie i prawnie twardo i bezwzględnie, sędzia to zawód, który się mocno skompromitował, wiedział to też liberalno-socjalistyczny pan prezydent miasta Żuk (PO) który jest przedstawicielem tego samego nurtu, ale przeprowadza taką grę, generalnie zdecydowana większość Polaków nie akceptuje tego cyrku obwoźnego, który sieje często zgorszenie i niechęć ludzi.
Avatar
anty PO, sld, ZSL, LGBT / 29 września 2019 r. o 22:24
Ludzie, tu nie chodzi o żadne manifestowanie swojej orientacji seksualnej, wolności, tolerancji…. Tu chodzi o prowokowanie, szczucie nas, odwracanie uwagi, dzielenie nas, podjudzanie do agresji - wszystko zgodnie z planem globalnych komunistów neomarksistów agendy NWO (jeden rząd światowy), planem masońskich globalistów (którego PO-SLD-LGT jest wykonawcą...)
Avatar
monika / 29 września 2019 r. o 14:10
Byłoby o wiele lepiej, gdyby Policja mogła takim zapałem kierować się przy łapaniu morderców i innych wykolejeńców zagrażających społeczeństwu, a nie skupiała się tylko na tym, jak chronić ludzi domagających się, aby ich orientacja seksualna stała się klu życia innych. Trudno Policji znaleźć złodzieja, a tu wielkie osiągnięcia, bo ludzie, którym puszczają nerwy, bo mają dosyć tej nachalności marszy pseudo równości, zostali nagrani przez kamery miejskie. Mieli odsłonięte twarze, byli widocznie dla wszystkich zatem nie ma co podnosić tych zatrzymań do rangi ogromnych osiągnięć i chełpić się tym przez kilka kolejnych dni na łamach mediów.
Byłoby o wiele lepiej, gdyby Policja mogła takim zapałem kierować się przy łapaniu morderców i innych wykolejeńców zagrażających społeczeństwu, a nie skupiała się tylko na tym, jak chronić ludzi domagających się, aby ich orientacja seksualna stała się klu życia innych. Trudno Policji znaleźć złodzieja, a tu wielkie osiągnięcia, bo ludzie, którym puszczają nerwy, bo mają dosyć tej nachalności marszy pseudo równości, zostali nagrani przez kamery miejskie. Mieli odsłonięte twarze, byli widocznie dla wszystkich zatem nie ma co podnosić tych zatr... rozwiń
Avatar
tedy / 29 września 2019 r. o 15:27
Wesołki powtórnie zapaskudziły nam Lublin ,po psie trzeba kupę sprzątnąć wesołki przyjadą napasudzą i odjadą a Lublin napaskudzenie musi sprzątnąć
Avatar
Gość / 29 września 2019 r. o 15:20
No i dlatego należy odpowiednio głosować!
Avatar
Gość / 29 września 2019 r. o 14:22
Czynny udział w zbiegowisku publicznym - a co to mamy czasy stanu wojennego, żeby karać ludzi, którzy zgromadzili się aby popatrzeć na sodomickich zboczeńców zwiedzionych z całej Europy na marsz obleśniuchów. Będą jeszcze tych niesłusznie zatrzymanych i represjonowanych, bohaterskich obrońców Rzeczy Pospolitej Polski przed tęczową zarazą, rehabilitować i przepraszać. Wstyd i hańba czepiać się normalnych obywateli, a promować zboczeńców!
Avatar
Japolan / 29 września 2019 r. o 14:22
ZOMO'wskimi pałami umacniają diabelski kult. Temu służy szczycenie się brutalnością wobec przeciwników faktycznie satanistycznej procesji. Dzieje się to w oplecionym POnadpartyjnymi mafijnymi sitwami Lublinie - mieście z kozłem w herbie (a łeb kozła to element symboliki satanizmu).
Avatar
bezpłatną terapia reparatywna / 29 września 2019 r. o 22:24
Trzeba ludziom dać bezpłatną terapie konwersyjną, terapia reparatywna, może być skuteczna, trzeba pomagać.
Avatar
KuKułkaKlan / 5 października 2019 r. o 12:18
Posłuchaj kochany dewiancie i dewiantko, jeżeli wstydzisz się polskiego stylu życia i kultury to zrzecz się obywatelstwa polskiego. NAstępnie pojedź do Iranu demonstrować swoje racje. Tam jest tak wiele do zrobienia bo nie ma tubylców odważnych do demonstrowania. A nawet przyjezdni z zagranicy sami przyodziewają czarczafy niby w ukłonie dla irańskiego stylu życia. Wszyscy są potulni jak baranki. Zupełny brak demonstracji dewiantów! Wyobraź sobie, że możesz tam zostać pierwszym ukamieniowanym dewiantem w XXI wieku! Pośmiertnie dostaniesz pokojową nagrodę Nobla którą odbiorą Twoi spadkobiercy. Warto więc już zawczasu sporządzić testament powołujący fundację Twjego imienia na rzecz propagowania dewiacji seksualnych. Pomogę Ci nawet dojechać do Iranu i załatwię oprawę mediów aby Twje poświęcenie zostało nagłośnione.
Posłuchaj kochany dewiancie i dewiantko, jeżeli wstydzisz się polskiego stylu życia i kultury to zrzecz się obywatelstwa polskiego. NAstępnie pojedź do Iranu demonstrować swoje racje. Tam jest tak wiele do zrobienia bo nie ma tubylców odważnych do demonstrowania. A nawet przyjezdni z zagranicy sami przyodziewają czarczafy niby w ukłonie dla irańskiego stylu życia. Wszyscy są potulni jak baranki. Zupełny brak demonstracji dewiantów! Wyobraź sobie, że możesz tam zostać pierwszym ukamieniowanym dewiantem w XXI wieku! Pośmiertnie dostaniesz poko... rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2019 r. o 18:51
Myślę że kiedyś ci młodzi ludzie zostaną zrehabilitowani i otrzymają zadoscuczynienie od Państwa za swoją postawę.
 Hahahaha
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:50
Obecnie przyszło nam żyć w czasach, w których pojawiło się kolejne wielkie zagrożenie dla naszej wolności – i to o charakterze totalitarnym. Jego źródłem jest – podobnie ja w totalitaryzmach dwudziestego wieku – radykalne odrzucenie Boga. W konsekwencji tego odrzucenia głosi się zupełnie nową wizję człowieka, która sprawia, że staje się on karykaturą samego siebie. W ramach ideologii gender usiłuje się bowiem zatrzeć naturalne różnice między kobietą a mężczyzną. Co więcej, poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej „tolerancji” i „postępu” wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości. Równocześnie przymusza się ludzi, w tym także osoby wierzące, do propagowania ideologii LGBT. Tym samym, łamiąc wolność sumienia, nakłania się ich do tego, aby odchodzili oni od zasad wyznawanej przez siebie chrześcijańskiej wiary. Wyraźnie to nam przypomina totalitarne czasy PRL-u, gdy awanse społeczne były zagwarantowane jedynie dla członków komunistycznej partii, a osoby wierzące były traktowane jako obywatele drugiej kategorii.
 Pier...sz. Największa machina totalitarna XXw. Podpisała nawet konkordat ze stolicą apostolską, a wszystkie podbite ziemie oddawała pod władzę archidiecezji berlińskiej.
 Pier...sz. Największa machina totalitarna XXw. Podpisała nawet konkordat ze stolicą apostolską, a wszystkie podbite ziemie oddawała pod władzę archidiecezji berlińskiej. rozwiń
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:46
Aresztujcie 90% Lublinian!!!!
 No bez przesady. Kilkuset kiboli i fanatyków religijnych to nawet nie 10% (w najlepszych dla was założeniach) mieszkańców Lublina
Avatar
Gość / 30 września 2019 r. o 18:37
czy któryś z obrońców "tęczowych" w razie swojej śmierci ( nie daj Boże ) chciałby aby jego dzieci były adoptowane przez dwóch p.p.p panów ?
 Póki co, w Polsce nie ma takiego prawa. Po drugie, w pierwszej kolejności do adopcji bierze się osoby spokrewnione. Więc nie, nie mam takich obaw. A poza tym, nie przeszkadzałoby mi to. Lepiej żeby dziecko miało dwóch ojców, albo dwie matki, niż miało siedzieć w sierocińcu, nie daj Boże prowadzonym przez zakonnice. Dobrze pamiętam, historię sprzed kilku lat, kiedy zakonnice prowadzące sierociniec wykorzystywały podopiecznych jako obiektu seksualne dla księży.
 Póki co, w Polsce nie ma takiego prawa. Po drugie, w pierwszej kolejności do adopcji bierze się osoby spokrewnione. Więc nie, nie mam takich obaw. A poza tym, nie przeszkadzałoby mi to. Lepiej żeby dziecko miało dwóch ojców, albo dwie matki, niż miało siedzieć w sierocińcu, nie daj Boże prowadzonym przez zakonnice. Dobrze pamiętam, historię sprzed kilku lat, kiedy zakonnice prowadzące sierociniec wykorzystywały podopiecznych jako obiektu seksualne dla księży. rozwiń
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:30
Aresztujcie 99.99 % ludzkości, bo nie toleruje garstki zboczeńców wyłuskanych z patologicznych zakątków zgniłej europy ( Francja, Belgia itp. )
 Bez przesady. To już podchodzi pod manię wielkości.
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:27
Kto dał rozkaz? Policja na być apolityczna!
 Zostali aresztowani za stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i mienia ludzi. Nie za poglądy.
Avatar
Gość / 30 września 2019 r. o 18:26
La, pedophile I. tu jest ta tajemnicza literka L.
 Sto chodziło o Le Clerge?
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:24
Czynny udział w zbiegowisku publicznym - a co to mamy czasy stanu wojennego, żeby karać ludzi, którzy zgromadzili się aby popatrzeć na sodomickich zboczeńców zwiedzionych z całej Europy na marsz obleśniuchów. Będą jeszcze tych niesłusznie zatrzymanych i represjonowanych, bohaterskich obrońców Rzeczy Pospolitej Polski przed tęczową zarazą, rehabilitować i przepraszać. Wstyd i hańba czepiać się normalnych obywateli, a promować zboczeńców![/quote]   [quote]...za patriotyzm, za obronę polskiej rodziny, za obronę Kościoła i jego wiernych nielegalnie oskarżanych o jakieś niegodziwości aresztuje się i prześladuje najwartościowszy element tkanki społecznej kraju!
 Hahahaha hahahaha hahaha hahaha 
 Hahahaha hahahaha hahaha hahaha  rozwiń
Avatar
XD / 30 września 2019 r. o 18:21
ZOMO'wskimi pałami umacniają diabelski kult. Temu służy szczycenie się brutalnością wobec przeciwników faktycznie satanistycznej procesji. Dzieje się to w oplecionym POnadpartyjnymi mafijnymi sitwami Lublinie - mieście z kozłem w herbie (a łeb kozła to element symboliki satanizmu).
 Nie widziałem żeby policja używała pałek. Jedynie tarcze były w użyciu. Ale każdy widzi to, co chce. Nawet szatana w herbie Lublina. No pewnie Poznań jest podwójnie diabelski. :) W ogóle całe lubelskie musi być pod wpływem szatana, bo całe województwo ma w herbie rogatą bestię. Nie ma wyjścia. Musisz się stąd wprowadzić jeśli chcesz ocalić duszę.
 Nie widziałem żeby policja używała pałek. Jedynie tarcze były w użyciu. Ale każdy widzi to, co chce. Nawet szatana w herbie Lublina. No pewnie Poznań jest podwójnie diabelski. :) W ogóle całe lubelskie musi być pod wpływem szatana, bo całe województwo ma w herbie rogatą bestię. Nie ma wyjścia. Musisz się stąd wprowadzić jeśli chcesz ocalić duszę. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 102

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Znajdujemy się w przełomowym momencie. Jeszcze nigdy, tak mocno jak dziś, rzeczywistość nie pokazała, jak bardzo potrzebujemy odnawialnych źródeł energii.

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Władze Lublina poleciły zastąpić autobusami część trolejbusów, żeby zmniejszyć koszty kursowania komunikacji miejskiej. Tłumaczą tę decyzję drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. Jazda na dieslu okazuje się zdecydowanie tańsza

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Chodzi o wypowiedzi na antenie TVP Info i Radia Maryja. W środę rano minister edukacji i nauki opublikował przeprosiny.

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Bez wcześniejszych zapisów można przyjść na spotkanie z przewodniczącym i wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Lublin. Ogłoszony został harmonogram ich dyżurów w pokoju 20 na II piętrze Ratusza.

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana
Aktualizacja
galeria

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana

Policja już wyznaczyła objazdy. Ciężarówka zderzyła się z autokarem

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Do listopada ma potrwać remont sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury. Dzięki trwającym w BCK pracom znacznie poprawi się akustyka i będzie możliwość organizowania w tym miejscu koncertów. Remont jest możliwy dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

W pierwszej połowie roku Grupa Azoty „Puławy” osiągnęła prawie 5 mld zł przychodów, a jej zysk netto wzrósł z 83 mln zł przed rokiem to 853 mln zł. To jeden z najlepszych wyników chemicznego kombinatu w historii. I to mimo wysokich cen gazu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty