Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 kwietnia 2016 r.
19:21

Meble i obrazy zaginęły. Komornik z Lublina odpowie przed sądem

0 18 A A

Jest akt oskarżenia przeciwko Włodzimierzowi R. – komornikowi z Lublina. Odpowie on przed sądem za niedopełnienie obowiązków. Chodzi o eksmisję, jaką przeprowadzał u jednego z mieszkańców miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia dotyczący Włodzimierza R. trafił właśnie do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Komornik będzie odpowiadał za niedopełnienie obowiązków. Sprawa mogła się jednak zakończyć dla niego znacznie poważniej. Henryk K., mieszkaniec Lublina oskarżał bowiem Włodzimierza R. o kradzież. Komornik miał przywłaszczyć sobie dobytek eksmitowanego mężczyzny. Chodziło o stylowe meble, obrazy i książki. Mężczyzna kupował je m.in. na giełdach staroci.

W czerwcu 2014 r. Włodzimierz R. przeprowadzał eksmisję Henryka K. Miał przejąć i opróżnić mieszkanie zajmowane przez mężczyznę. Ustalono, że dobytek dłużnika zostanie przeniesiony do piwnicy w tym samym budynku. Wcześniej jednak każdy przedmiot powinien być dokładnie opisany przez komornika. Zdaniem śledczych, Włodzimierz R. tego nie zrobił, chociaż sporządzenie spisu jasno nakazuje rozporządzenie ministra sprawiedliwości.

– Komornik wbrew przepisom nie dopełnił obowiązków – mówi prokurator Katarzyna Czekaj z Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Nie opisał ruchomości, które nie były przedmiotem egzekucji.

Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Z materiału zebranego przez śledczych wynika, że część rzeczy należących do Henryka K. została uznana za bezwartościowe. Wyrzucono je na śmietnik.

Dłużnik uznał, że jego dobytek nie był bez wartości. Poza tym, jak utrzymuje, zniknęła część przedmiotów przeniesionych do piwnicy. Miał je stamtąd zabrać kilka dni po eksmisji. Nie wiadomo, co stało się z dobytkiem Henryka K. Mężczyzna sugerował, że jego rzeczy zostały skradzione przez komornika.

Śledczy nie znaleźli na to żadnych dowodów. Umorzyli ten wątek postępowania. Henryk K. złożył zażalenie. Sprawa trafiła do sądu, który w ubiegłym tygodniu opowiedział się po stronie prokuratury. Dlatego komornik odpowie przed sądem jedynie za niedopełnienie obowiązków. Grozi za to do 3 lat więzienia.

– Włodzimierz R. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień – dodaje prokurator Czekaj.

Z początkiem roku szef resortu sprawiedliwości zawiesił Włodzimierza R. w obowiązkach. Powodem było właśnie niedopełnienie obowiązków i „działanie na szkodę dłużnika”. Komornikowi grożą konsekwencje dyscyplinarne.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 10:29
0
***s://ms.gov.pl/pl/informacje/news,8340,koniec-naduzyc-komornikow.html
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 09:56
0
Włodzia..... A kiedy prokuratura zajmie się komornikiem Pawłem Bańko?
Avatar
jĘDRZEJ / 30 kwietnia 2016 o 19:06
0

Czyli złodziej-komornik ukradł towar i sprzedał, a sąd nie znalazł skradzionego towaru u komornika i sprawę umorzył. Brawo idioci w togach!

Dobrze, że takie prostaki jak ty nie zasiadają w sądach ludowych bo wszystko by braki "na chłopski rozum"...

Avatar
obserwator / 29 kwietnia 2016 o 18:44
0

Tak tak. Komornik złodziej ? A ten co nie płaci za czynsz kim jest? Oszustem? Meble na pewno były warte majątek, przyjmując ze gościu nie płacił za czynsz to pewnik.

Za zaoszczędzone pieniądze kupował antyki

Nie znam człowieka ale nie wiecie jak to jest z kolekcjonerami bo oni potrafią rodzinie poskąpić na jedzenie czy jak  mój znajomy odmówił kupienia leków mimo że dziecko o mało nie umarło bo musiał na giełdzie staroci  kupić monety czy coś tam, do swej kolekcji czy kuzyn który prawie nic nie miał w mieszkaniu  ( łóżko i regały) ale za to skupował stare książki które były wszędzie i gdyby nie rodzina to by nieraz był wyrzucony z mieszkania i umarł by z głodu, więc nie dziwi mnie nawet nie zapłacony czynsz bo to też jest naóg tylko w pozytywnym tego znaczeniu co prawda nie dla rodziny.

Nie znam człowieka ale nie wiecie jak to jest z kolekcjonerami bo oni potrafią rodzinie poskąpić na jedzenie czy jak  mój znajomy odmówił kupienia leków mimo że dziecko o mało nie umarło bo musiał na giełdzie staroci  kupić monety czy coś tam, do swej kolekcji czy kuzyn który prawie nic nie miał w mieszkaniu  ( łóżko i regały) ale za to skupował stare książki które były wszędzie i gdyby nie rodzina to by nieraz był wyrzucony z mieszkania i umarł by z głodu, więc nie dziwi mnie nawet nie zapłacony czynsz bo to ... rozwiń

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 15:46
0
Baczność!!!! Już po pierwszym miesiącu zalegania wszelkich płatności jest o tym wiadomo. Komenda SPOCZNIJ nie padnie. Nie wolno wam spocząć!!!!
Avatar
SOWA / 29 kwietnia 2016 o 13:26
0

Upublicznić gębę.

Kto nie zna Włodzia  w  Układzie Lubelskim ?

Avatar
Lublinianka / 29 kwietnia 2016 o 12:12
0

Przecież jasno wynika z artykułu, że komornik niczego nie ukradł, wszystko zostało na jego oczach zniesione do piwnicy, a że dłużnik oskarża komornika o kradzież to mnie nie dziwi, teraz nagle z dłużnika=złodzieja stał się osobą pokrzywdzoną i pewnie jeszcze odszkodowania chce

Avatar
Paulek / 29 kwietnia 2016 o 12:01
0

Tak tak. Komornik złodziej ? A ten co nie płaci za czynsz kim jest? Oszustem? Meble na pewno były warte majątek, przyjmując ze gościu nie płacił za czynsz to pewnik.

Za zaoszczędzone pieniądze kupował antyki

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 11:51
0
Henryk K. zapewne stoi w pierwszym rzędzie w kościele i o długach nic nie wie. Kupował "antyki" na giełdach staroci a płacił w naturze.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 10:22
0
Sąd opowiedział sie po stronie prokuratury, która nie znalazła tego, co zginęło z powodu zaniedbania... Znamy nazwisko prokuratora, co szukał, a nie znalazł, a teraz poprosimy i nazwisko sędziego, który twierdzi, że wszystko jest ok.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 10:29
0
***s://ms.gov.pl/pl/informacje/news,8340,koniec-naduzyc-komornikow.html
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 09:56
0
Włodzia..... A kiedy prokuratura zajmie się komornikiem Pawłem Bańko?
Avatar
jĘDRZEJ / 30 kwietnia 2016 o 19:06
0

Czyli złodziej-komornik ukradł towar i sprzedał, a sąd nie znalazł skradzionego towaru u komornika i sprawę umorzył. Brawo idioci w togach!

Dobrze, że takie prostaki jak ty nie zasiadają w sądach ludowych bo wszystko by braki "na chłopski rozum"...

Avatar
obserwator / 29 kwietnia 2016 o 18:44
0

Tak tak. Komornik złodziej ? A ten co nie płaci za czynsz kim jest? Oszustem? Meble na pewno były warte majątek, przyjmując ze gościu nie płacił za czynsz to pewnik.

Za zaoszczędzone pieniądze kupował antyki

Nie znam człowieka ale nie wiecie jak to jest z kolekcjonerami bo oni potrafią rodzinie poskąpić na jedzenie czy jak  mój znajomy odmówił kupienia leków mimo że dziecko o mało nie umarło bo musiał na giełdzie staroci  kupić monety czy coś tam, do swej kolekcji czy kuzyn który prawie nic nie miał w mieszkaniu  ( łóżko i regały) ale za to skupował stare książki które były wszędzie i gdyby nie rodzina to by nieraz był wyrzucony z mieszkania i umarł by z głodu, więc nie dziwi mnie nawet nie zapłacony czynsz bo to też jest naóg tylko w pozytywnym tego znaczeniu co prawda nie dla rodziny.

Nie znam człowieka ale nie wiecie jak to jest z kolekcjonerami bo oni potrafią rodzinie poskąpić na jedzenie czy jak  mój znajomy odmówił kupienia leków mimo że dziecko o mało nie umarło bo musiał na giełdzie staroci  kupić monety czy coś tam, do swej kolekcji czy kuzyn który prawie nic nie miał w mieszkaniu  ( łóżko i regały) ale za to skupował stare książki które były wszędzie i gdyby nie rodzina to by nieraz był wyrzucony z mieszkania i umarł by z głodu, więc nie dziwi mnie nawet nie zapłacony czynsz bo to ... rozwiń

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 15:46
0
Baczność!!!! Już po pierwszym miesiącu zalegania wszelkich płatności jest o tym wiadomo. Komenda SPOCZNIJ nie padnie. Nie wolno wam spocząć!!!!
Avatar
SOWA / 29 kwietnia 2016 o 13:26
0

Upublicznić gębę.

Kto nie zna Włodzia  w  Układzie Lubelskim ?

Avatar
Lublinianka / 29 kwietnia 2016 o 12:12
0

Przecież jasno wynika z artykułu, że komornik niczego nie ukradł, wszystko zostało na jego oczach zniesione do piwnicy, a że dłużnik oskarża komornika o kradzież to mnie nie dziwi, teraz nagle z dłużnika=złodzieja stał się osobą pokrzywdzoną i pewnie jeszcze odszkodowania chce

Avatar
Paulek / 29 kwietnia 2016 o 12:01
0

Tak tak. Komornik złodziej ? A ten co nie płaci za czynsz kim jest? Oszustem? Meble na pewno były warte majątek, przyjmując ze gościu nie płacił za czynsz to pewnik.

Za zaoszczędzone pieniądze kupował antyki

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 11:51
0
Henryk K. zapewne stoi w pierwszym rzędzie w kościele i o długach nic nie wie. Kupował "antyki" na giełdach staroci a płacił w naturze.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 10:22
0
Sąd opowiedział sie po stronie prokuratury, która nie znalazła tego, co zginęło z powodu zaniedbania... Znamy nazwisko prokuratora, co szukał, a nie znalazł, a teraz poprosimy i nazwisko sędziego, który twierdzi, że wszystko jest ok.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 98 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!