Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2014 r.
16:45
Edytuj ten wpis

"Memu miastu na do widzenia". Pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
750 32 A A

18 września na pl. Zamkowym wielki koncert zagra Budka Suflera. To ma być pożegnalny, choć nie ostatni występ zespołu. - Będziemy się żegnali tak, jak chcemy i ile razy chcemy - mówi Romuald Lipko

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Myślę, że Budce Suflera należy się, by w swoim rodzinnym mieście mieć taki koncert - stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, który wystąpił do Rady Miasta o 370 tys. zł na organizację koncertu. A radni dali zielone światło. Kolejne 100 tys. zł na występ zespołu, który świętuje w tym roku 40-lecie działalności, wykładają sponsorzy.

Cały koncert będzie nosił tytuł "Memu miastu na do widzenia”, taki sam jak tytuł jednej z piosenek zespołu. Impreza będzie trwać około 4 godzin, w tym co najmniej 2 godziny zajmie Budka. Na scenę muzycy zaprosi też gości. Felicjan Andrzejczak zaśpiewa "Jolkę”, będzie także Mieczysław Jurecki oraz Bracia. Piotr Cugowski ma wykonać m.in. przebój "Za ostatni grosz”, który Budka nagrała, gdy jej wokalistą był - nieżyjący już - Romuald Czystaw. Z lubelskimi muzykami wystąpi również Ray Wilson, były wokalista grupy Genesis (po odejściu Phila Collinsa).

Na koncercie nie będzie ani Izabeli Trojanowskiej, ani Urszuli. - Chcemy zmienić konwencję. Na wielu koncertach mieliśmy jako gości zarówno Izę jak i Ulę - przyznaje Tomasz Zeliszewski, muzyk Budki Suflera. - Jest w tym też szczypta realizmu. To są dorosłe artystki, mają swoje kariery.

Stworzone dla nich przeboje wykona Ruda, czyli Joanna Czarnecka, wokalistka z zespołu Red Lips. Zaproszenie dostała też ukraińska grupa Skaj, której występ o godz. 18 rozpocznie wydarzenie na pl. Zamkowym. - Przemili nasi goście, którzy przed nami i razem z nami wyjdą na scenę, w każdym przypadku są artystami uzasadnionymi - podkreśla Zeliszewski.

Scena ma być ustawiona tyłem do kamienic. Tak, by wzgórze zamkowe niejako tworzyło amfiteatr. Wydarzenie ma być pożegnalnym koncertem Budki Suflera, choć takich pożegnań zespół miał już kilka (m.in. na Przystanku Woodstock) i kilka ma jeszcze przed sobą.

- Będziemy się żegnali tak jak chcemy i ile razy chcemy - mówi Romuald Lipko. - Zespół gra do końca roku, ewentualnie ostatni koncert jest w sylwestra. Wszystko, co zdarzyłoby się po 1 stycznia byłoby robieniem z gęby cholewy- dodaje muzyk.
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miras / 6 września 2014 o 08:10
0

Pół miliona na pożegnaie?  Które to z kolei pożegnanie? Pół miliona zł. na ...............? Miasto zamiast dopłacić do wiaduktu na Kunickiego wydaje setki milionów na budowę niepotrzebnego stadionu i organizuje występy dziadków. Budka Suflera jeśli by chciała coś dobrego zrobić dla Lublina i jego mieszkańców to występ byłby non profit!

Avatar
Barbara Ubryk / 6 września 2014 o 00:31
0

Nareszcie koniec tego popowego chłamu.Różowy,słodki jak ulepek kicz.

Avatar
S Y L W E S T E R / 5 września 2014 o 16:28
0

*******************SPONSOROWANE   KONCERTY   W    LUBLINIE *********************************** Akurat  lubelskiemu  zespołowi  BUDKA  SUFLERA  naleźy  się  wsparcie  finansowe  za  propago wanie  kultury  Naszego  Lublina  na  światowych  estradach ,  ALE ... ostroźnie  z  decyzjami  Prezy denta  Zuka  bo  Moźemy  w  pewnej  chwili  stać  się *Sponorami* ...źydowskich  grup  grasujących  w  Lublinie.    Wokół   tej   Imprezy  wytworzylo  się  pewne  nie  zrozumienie  Romualda  Lipko ...    mówiąc  sobie  DO  WIDZENIA  nie  znaczy  źe  juź  się  NIE  SPOTKAMY ! .  BUDKA  SUFLERA   nie  mówi  ZEGNAJ  LUBLINIE  tylko  *MEMU  MIASTU  NA  DO  WIDZENIA* .  *Poźegnalny  konc ert*  to...wymysł  prasowy  a  BUDKA  SUFLERA  niech  nadal  rozsławia  Nasze  piękne  miasto   LUBLIN   tak  jak  kiedyś   KANIOROWCY .    Jak  pamiętamy  po  Koncertach  KANIOROWCOW  w Nowym  Jorku ,  prasa  amerykanska  pisała  * WE  LOVE  LUBLIN * .

*******************SPONSOROWANE   KONCERTY   W    LUBLINIE *********************************** Akurat  lubelskiemu  zespołowi  BUDKA  SUFLERA  naleźy  się  wsparcie  finansowe  za  propago wanie  kultury  Naszego  Lublina  na  światowych  estradach ,  ALE ... ostroźnie  z  decyzjami  Prezy denta  Zuka  bo  Moźemy  w  pewnej  chwili  stać  się *Sponorami* ...źydowskic... rozwiń

Avatar
pet / 5 września 2014 o 14:55
0

"...po 1 stycznia byłoby robieniem z gęby cholewy– dodaje muzyk". Zrobilby nie pierwszy raz i nie ostatni. Na twarzy ma wypisane wszystko.

Avatar
oo / 5 września 2014 o 13:18
0

Cieszę się na ten koncert i na pewno się tam zjawię. - Nie samym chlebem człowiek żyje.

A zgodziłabyś się gdyby ktoś zaproponował że w Twoim imieniu weźmie kredyt i zrobi za to jakąś plenerową imprezę dla wszystkich? Czy raczej wolałabyś żeby za impreze płacili ci, którzy chcą wziąc w niej udział?

A tutaj miasto zadłużone, a ten pasożytniczy owad tak łatwo wydaje naszą kasę, robiąc sobie z tego kampanię przedwyborczą. Ale co tam. Długi spłacą mieszkańcy - w podatkach (tylko czekać aż pójdą w górę). Za takie cos powinni go do pierdla zamknąć.

A zgodziłabyś się gdyby ktoś zaproponował że w Twoim imieniu weźmie kredyt i zrobi za to jakąś plenerową imprezę dla wszystkich? Czy raczej wolałabyś żeby za impreze płacili ci, którzy chcą wziąc w niej udział?

A tutaj miasto zadłużone, a ten pasożytniczy owad tak łatwo wydaje naszą kasę, robiąc sobie z tego kampanię przedwyborczą. Ale co tam. Długi spłacą mieszkańcy - w podatkach (tylko czekać aż pójdą w górę). Za takie cos powinni go do pierdla zamknąć.

rozwiń
Avatar
Dorota / 5 września 2014 o 11:20
0

Cieszę się na ten koncert i na pewno się tam zjawię. - Nie samym chlebem człowiek żyje.

Avatar
Sufler / 5 września 2014 o 08:56
0

Na Placu Zamkowym? A czemu nie na stadionie? Taki nowy, nowoczesny, superfajny i wogóle.

Avatar
damina / 5 września 2014 o 08:21
0

Niech sie zegnaja .. ale  na wlasny koszt, albo tak jak na calym swiecie niech sprzedaja bilety! Mam nadzieje, ze kiedzys dozyje czasow, ze zniknie rozdawnictwo spolecznych pieniedzy na wszelkiej masci koncertowe popisy trasy radia czy cos tam jeszcze ..

Avatar
cypis / 5 września 2014 o 08:11
0

Wypasione dziadki z "Budki" śmieją się w twarz.

A całą szopkę sfinansują podatnicy.

Wybory samorządowe już 16 listopada.

"Trochę pucu nie zaszkodzi", jak mawiał Nikodem Dyzma.

Avatar
Wojtek / 5 września 2014 o 07:44
0

Czy koncert zarejestruje TVP LUBLIN  ?????

Avatar
miras / 6 września 2014 o 08:10
0

Pół miliona na pożegnaie?  Które to z kolei pożegnanie? Pół miliona zł. na ...............? Miasto zamiast dopłacić do wiaduktu na Kunickiego wydaje setki milionów na budowę niepotrzebnego stadionu i organizuje występy dziadków. Budka Suflera jeśli by chciała coś dobrego zrobić dla Lublina i jego mieszkańców to występ byłby non profit!

Avatar
Barbara Ubryk / 6 września 2014 o 00:31
0

Nareszcie koniec tego popowego chłamu.Różowy,słodki jak ulepek kicz.

Avatar
S Y L W E S T E R / 5 września 2014 o 16:28
0

*******************SPONSOROWANE   KONCERTY   W    LUBLINIE *********************************** Akurat  lubelskiemu  zespołowi  BUDKA  SUFLERA  naleźy  się  wsparcie  finansowe  za  propago wanie  kultury  Naszego  Lublina  na  światowych  estradach ,  ALE ... ostroźnie  z  decyzjami  Prezy denta  Zuka  bo  Moźemy  w  pewnej  chwili  stać  się *Sponorami* ...źydowskich  grup  grasujących  w  Lublinie.    Wokół   tej   Imprezy  wytworzylo  się  pewne  nie  zrozumienie  Romualda  Lipko ...    mówiąc  sobie  DO  WIDZENIA  nie  znaczy  źe  juź  się  NIE  SPOTKAMY ! .  BUDKA  SUFLERA   nie  mówi  ZEGNAJ  LUBLINIE  tylko  *MEMU  MIASTU  NA  DO  WIDZENIA* .  *Poźegnalny  konc ert*  to...wymysł  prasowy  a  BUDKA  SUFLERA  niech  nadal  rozsławia  Nasze  piękne  miasto   LUBLIN   tak  jak  kiedyś   KANIOROWCY .    Jak  pamiętamy  po  Koncertach  KANIOROWCOW  w Nowym  Jorku ,  prasa  amerykanska  pisała  * WE  LOVE  LUBLIN * .

*******************SPONSOROWANE   KONCERTY   W    LUBLINIE *********************************** Akurat  lubelskiemu  zespołowi  BUDKA  SUFLERA  naleźy  się  wsparcie  finansowe  za  propago wanie  kultury  Naszego  Lublina  na  światowych  estradach ,  ALE ... ostroźnie  z  decyzjami  Prezy denta  Zuka  bo  Moźemy  w  pewnej  chwili  stać  się *Sponorami* ...źydowskic... rozwiń

Avatar
pet / 5 września 2014 o 14:55
0

"...po 1 stycznia byłoby robieniem z gęby cholewy– dodaje muzyk". Zrobilby nie pierwszy raz i nie ostatni. Na twarzy ma wypisane wszystko.

Avatar
oo / 5 września 2014 o 13:18
0

Cieszę się na ten koncert i na pewno się tam zjawię. - Nie samym chlebem człowiek żyje.

A zgodziłabyś się gdyby ktoś zaproponował że w Twoim imieniu weźmie kredyt i zrobi za to jakąś plenerową imprezę dla wszystkich? Czy raczej wolałabyś żeby za impreze płacili ci, którzy chcą wziąc w niej udział?

A tutaj miasto zadłużone, a ten pasożytniczy owad tak łatwo wydaje naszą kasę, robiąc sobie z tego kampanię przedwyborczą. Ale co tam. Długi spłacą mieszkańcy - w podatkach (tylko czekać aż pójdą w górę). Za takie cos powinni go do pierdla zamknąć.

A zgodziłabyś się gdyby ktoś zaproponował że w Twoim imieniu weźmie kredyt i zrobi za to jakąś plenerową imprezę dla wszystkich? Czy raczej wolałabyś żeby za impreze płacili ci, którzy chcą wziąc w niej udział?

A tutaj miasto zadłużone, a ten pasożytniczy owad tak łatwo wydaje naszą kasę, robiąc sobie z tego kampanię przedwyborczą. Ale co tam. Długi spłacą mieszkańcy - w podatkach (tylko czekać aż pójdą w górę). Za takie cos powinni go do pierdla zamknąć.

rozwiń
Avatar
Dorota / 5 września 2014 o 11:20
0

Cieszę się na ten koncert i na pewno się tam zjawię. - Nie samym chlebem człowiek żyje.

Avatar
Sufler / 5 września 2014 o 08:56
0

Na Placu Zamkowym? A czemu nie na stadionie? Taki nowy, nowoczesny, superfajny i wogóle.

Avatar
damina / 5 września 2014 o 08:21
0

Niech sie zegnaja .. ale  na wlasny koszt, albo tak jak na calym swiecie niech sprzedaja bilety! Mam nadzieje, ze kiedzys dozyje czasow, ze zniknie rozdawnictwo spolecznych pieniedzy na wszelkiej masci koncertowe popisy trasy radia czy cos tam jeszcze ..

Avatar
cypis / 5 września 2014 o 08:11
0

Wypasione dziadki z "Budki" śmieją się w twarz.

A całą szopkę sfinansują podatnicy.

Wybory samorządowe już 16 listopada.

"Trochę pucu nie zaszkodzi", jak mawiał Nikodem Dyzma.

Avatar
Wojtek / 5 września 2014 o 07:44
0

Czy koncert zarejestruje TVP LUBLIN  ?????

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 2

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 9

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 5

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!