Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2010 r.
21:31
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy ul. Głębokiej zablokowali przebudowę drogi

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 41 A A

Mieszkańcy ul. Głębokiej nie zgadzają się na wycinkę większości rosnących przy ulicy drzew. Teraz to sąd zdecyduje, czy przed wydaniem pozwolenia na roboty, magistrat będzie musiał zlecić dokładne analizy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spór dotyczy ok. 150 drzew, które miałyby zostać wycięte przy Głębokiej między skrzyżowaniem z ul. Sowińskiego a ul. Nadbystrzycką. Magistrat kompletując niezbędną dokumentację, zdecydował,
że nie ma potrzeby sporządzania specjalnego raportu o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. Tę decyzję mieszkańcy zaskarżyli do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które przyznało rację urzędnikom i orzekło, że raport jest zbędny.

Protestujący zaskarżyli jednak orzeczenie SKO, przez co sprawa trafi teraz do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Oczekiwanie na proces może potrwać kilka miesięcy, co znacznie opóźni przygotowanie dokumentacji. Opóźnienia mogą być jeszcze większe, jeśli wyrok WSA zostanie zaskarżony
do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tylso / 28 listopada 2010 o 20:53
0
I jeszcze jedno, a z fizyki i z biologii pewnie mniałeś 2. To są podstawowe wiadomości z zakresu akustyki i dentrologii.
Avatar
Tylso / 28 listopada 2010 o 20:48
0
[quote name='konrad' timestamp='1290718191' post='390691']
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by pozostali, którzy mają musieli stać godzinami w korkach? ODWOŁUJCIE SIĘ ILE CHCECIE! przecież i tak ta inwestycja powstanie. CAŁKIWICIE POPIERAM PRZEBUDOWĘ!
[/quote]

A inwestycja nie powstanie, ponieważ łamie europejskie przepisy budowlane. A jeśli tak piszesz to najwidoczniej mieszkasz czasowo, przyjechałeś, na rozrabiasz i pojedziesz a my będziemy się męczyć, NIESTARE DZIADKI z ulicy Głębokiej.
A do sąsiada z 22, to tylko ty masz problem wjazdem, ja nie mam problemu (sąsiad z 26 :-))
[quote name='konrad' timestamp='1290718191' post='390691']
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom ... rozwiń
Avatar
konrad / 25 listopada 2010 o 21:49
0
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by pozostali, którzy mają musieli stać godzinami w korkach? ODWOŁUJCIE SIĘ ILE CHCECIE! przecież i tak ta inwestycja powstanie. CAŁKIWICIE POPIERAM PRZEBUDOWĘ!
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by po... rozwiń
Avatar
gosc / 17 listopada 2010 o 07:56
0
Ja rowniez jestem mieszkancem ul.Glebokiej od kilku lat i jestem przeciwny wycince. Problemem jest mala liczba miejsc parkingowych a nie dojazd. Tez czasem musze parkowac na Glinianej. Ale chocby Gleboka miala i 8 pasow, to problemem jest ciasne gardlo Nadbystrzyckiej, Narutowicza i Sowinskiego wiec i tak szybciej nie pojedziemy. Mam wrazenie, ze ktos probuje maskowac prawdziwy problem, jakim jest brak juz slawnego polaczenia polnoc-poludnie (wiaduktow, tuneli itp. wyborczych obietnic). Z drugiej strony - nawet gdyby poszerzono te ulice, to czy ktos widzi juz tam kladki/tunele dla pieszych? Jak to sobie wyobrazacie? Setki studentow juz przechodzi na swiatlach przez Gleboka, za kilka lat powstanie nowy budynek Akademi Rolniczej i powstana kolejne swiatla dla setek pieszych i utkniecie w korkach na przejsciach. Przstancie wiec kombinowac i latac problemy polsrodkami. Lublin potrzebuje kompleksowego myslenia i rozwiazan. Sasiadowi z bloku nr 22 zycze wiecej wyrozumialosci, zrozumienia dla innych. Nie kazdy chce zyc na betonowej pustyni.
Ja rowniez jestem mieszkancem ul.Glebokiej od kilku lat i jestem przeciwny wycince. Problemem jest mala liczba miejsc parkingowych a nie dojazd. Tez czasem musze parkowac na Glinianej. Ale chocby Gleboka miala i 8 pasow, to problemem jest ciasne gardlo Nadbystrzyckiej, Narutowicza i Sowinskiego wiec i tak szybciej nie pojedziemy. Mam wrazenie, ze ktos probuje maskowac prawdziwy problem, jakim jest brak juz slawnego polaczenia polnoc-poludnie (wiaduktow, tuneli itp. wyborczych obietnic). Z drugiej strony - nawet gdyby poszerzono te ulice, to ... rozwiń
Avatar
kapuczino / 16 listopada 2010 o 22:44
0
Moja rada dla mieszkańców Głebokiej - czytajcie to co wam podpisujecie i składacie na ręce pana prezydenta. Myslenie - a podpisze se bo somsiad podpisał jest zaściankowe i świadczy o waszej głupocie!
Avatar
henryk20071 / 16 listopada 2010 o 21:14
0
Dziwi mnie próba blokowania przebudowy ul.Głębokiej przez mieszkańców - ten trakt ma być docelowo pilnie połączony ul.Nadbystrzycką o czym wielu z nich zapewne nie wie..Pretekstem jest wycinka drzew - będą wycięte lub wykopane i przewiezione w nowe miejsce bo taka jest potrzeba, w zamian posadzone będą drzewa nowe po przebudowie.Mieszkańcy na przebudowie sami zyskają, lepszy wyjazd i wjazd na drogi osiedlowe - oczywiście nie wszystkim się to podoba.Blokujesz - podajesz w piśmie do urzędu swój adres co powinno być obowiązkowe celem wyjaśnienia domniemanego protestu i sprawdzenia wiarygodności osoby.Jeżeli to ,,zieloni''to może być mała próba szantażu o na to miasto zapewne nie pozwoli.Łącznie z przebudową ul.Głębokiej przebudować bardzo pilnie ul.Sowińśkiego.Wykonać nowy projekt - w pasie jezdni zaprojektować kilku piętrowe( jeden przy akademikach drugi przy blokach ) parkingi - duże osiedle i kilkutysięczna grupa studentów .To biznesowe rozwiązanie w połączeniu z budową drogi w znakomitym stopniu rozwiąże problem parkowania a jednocześnie obniży koszt budowy jezdni co nie jest bez znaczenia - efekt imponujący.Ta futurystyczna wizja będzie zawsze się pozytywnie prezentowała.Powyższa propozycja przebudowy powinna być przedstawiona nowemu prezydentowi po wyborach do dalszych rozwiązań.
Dziwi mnie próba blokowania przebudowy ul.Głębokiej przez mieszkańców - ten trakt ma być docelowo pilnie połączony ul.Nadbystrzycką o czym wielu z nich zapewne nie wie..Pretekstem jest wycinka drzew - będą wycięte lub wykopane i przewiezione w nowe miejsce bo taka jest potrzeba, w zamian posadzone będą drzewa nowe po przebudowie.Mieszkańcy na przebudowie sami zyskają, lepszy wyjazd i wjazd na drogi osiedlowe - oczywiście nie wszystkim się to podoba.Blokujesz - podajesz w piśmie do urzędu swój adres co powinno być obowiązkowe celem wyjaśnieni... rozwiń
Avatar
Andy / 16 listopada 2010 o 21:11
0
A ja mieszkam na Głębokiej 25 lat, a moja matka jeszcze dłużej i drogi sąsiedzie z bloku 22 nie mam problemów wjazdem i z wyjazdem z domu, może jest lekki problem z parkingiem, ale poszerzenie drogi raczej nam zabierze miejsca parkingowe a nie zwiększy. Jestem absolutnie przeciwko poszerzaniu. Głęboka ma zostać kameralną ulicą taką, jaką jest teraz!
Avatar
Tops / 16 listopada 2010 o 20:41
0
I mają rację mieszkańcy, nie dajcie sobie w kaszę napluć! Jestem za wami! Precz z samochodokracją!
Avatar
khan_tengri / 16 listopada 2010 o 18:20
0
Ludzie! Ulic w Lublinie nie mozna juz poszerzac, bo to tylko zwielokrotni ruch samochodowy! Trzeba inwestowac w ekologie, rowery i transport miejski! Ulica Gleboka nie powinna zostac w zadnym razie poszerzona! Wrecz przeciwnie, nalezy zwezic ja na calej dlugosci, utrudniajac zycie piratom drogowym ktorzy mknal tam 150 czy 170 km/h! Zaoszczedzone miejsce przeznaczyc na sciezke rowerowa.

Porozumienie Rowerowe.
Avatar
gosciu z wlkp / 16 listopada 2010 o 17:38
0
Przesunac tych ludzi na peryfeie .LUDZIE w kazdym miescie usowa sie drzewa dla dobra mieszkancow ktorzy jezdzi ulicami Lublina w ten sposob zadna inwestycja w tym miescie nie Powstanie .OPAMIENTANI tz .Ludzi ktorzy wlasnego nosa poza 2 ulicami nie widzieli .W Poznaniu rozwalaja mieszkania i drzewa usuwaja poniewaz samochodow przybywac bedzie a ulice sa waskie przy tej masie pojazdow
Avatar
Tylso / 28 listopada 2010 o 20:53
0
I jeszcze jedno, a z fizyki i z biologii pewnie mniałeś 2. To są podstawowe wiadomości z zakresu akustyki i dentrologii.
Avatar
Tylso / 28 listopada 2010 o 20:48
0
[quote name='konrad' timestamp='1290718191' post='390691']
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by pozostali, którzy mają musieli stać godzinami w korkach? ODWOŁUJCIE SIĘ ILE CHCECIE! przecież i tak ta inwestycja powstanie. CAŁKIWICIE POPIERAM PRZEBUDOWĘ!
[/quote]

A inwestycja nie powstanie, ponieważ łamie europejskie przepisy budowlane. A jeśli tak piszesz to najwidoczniej mieszkasz czasowo, przyjechałeś, na rozrabiasz i pojedziesz a my będziemy się męczyć, NIESTARE DZIADKI z ulicy Głębokiej.
A do sąsiada z 22, to tylko ty masz problem wjazdem, ja nie mam problemu (sąsiad z 26 :-))
[quote name='konrad' timestamp='1290718191' post='390691']
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom ... rozwiń
Avatar
konrad / 25 listopada 2010 o 21:49
0
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by pozostali, którzy mają musieli stać godzinami w korkach? ODWOŁUJCIE SIĘ ILE CHCECIE! przecież i tak ta inwestycja powstanie. CAŁKIWICIE POPIERAM PRZEBUDOWĘ!
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by po... rozwiń
Avatar
gosc / 17 listopada 2010 o 07:56
0
Ja rowniez jestem mieszkancem ul.Glebokiej od kilku lat i jestem przeciwny wycince. Problemem jest mala liczba miejsc parkingowych a nie dojazd. Tez czasem musze parkowac na Glinianej. Ale chocby Gleboka miala i 8 pasow, to problemem jest ciasne gardlo Nadbystrzyckiej, Narutowicza i Sowinskiego wiec i tak szybciej nie pojedziemy. Mam wrazenie, ze ktos probuje maskowac prawdziwy problem, jakim jest brak juz slawnego polaczenia polnoc-poludnie (wiaduktow, tuneli itp. wyborczych obietnic). Z drugiej strony - nawet gdyby poszerzono te ulice, to czy ktos widzi juz tam kladki/tunele dla pieszych? Jak to sobie wyobrazacie? Setki studentow juz przechodzi na swiatlach przez Gleboka, za kilka lat powstanie nowy budynek Akademi Rolniczej i powstana kolejne swiatla dla setek pieszych i utkniecie w korkach na przejsciach. Przstancie wiec kombinowac i latac problemy polsrodkami. Lublin potrzebuje kompleksowego myslenia i rozwiazan. Sasiadowi z bloku nr 22 zycze wiecej wyrozumialosci, zrozumienia dla innych. Nie kazdy chce zyc na betonowej pustyni.
Ja rowniez jestem mieszkancem ul.Glebokiej od kilku lat i jestem przeciwny wycince. Problemem jest mala liczba miejsc parkingowych a nie dojazd. Tez czasem musze parkowac na Glinianej. Ale chocby Gleboka miala i 8 pasow, to problemem jest ciasne gardlo Nadbystrzyckiej, Narutowicza i Sowinskiego wiec i tak szybciej nie pojedziemy. Mam wrazenie, ze ktos probuje maskowac prawdziwy problem, jakim jest brak juz slawnego polaczenia polnoc-poludnie (wiaduktow, tuneli itp. wyborczych obietnic). Z drugiej strony - nawet gdyby poszerzono te ulice, to ... rozwiń
Avatar
kapuczino / 16 listopada 2010 o 22:44
0
Moja rada dla mieszkańców Głebokiej - czytajcie to co wam podpisujecie i składacie na ręce pana prezydenta. Myslenie - a podpisze se bo somsiad podpisał jest zaściankowe i świadczy o waszej głupocie!
Avatar
henryk20071 / 16 listopada 2010 o 21:14
0
Dziwi mnie próba blokowania przebudowy ul.Głębokiej przez mieszkańców - ten trakt ma być docelowo pilnie połączony ul.Nadbystrzycką o czym wielu z nich zapewne nie wie..Pretekstem jest wycinka drzew - będą wycięte lub wykopane i przewiezione w nowe miejsce bo taka jest potrzeba, w zamian posadzone będą drzewa nowe po przebudowie.Mieszkańcy na przebudowie sami zyskają, lepszy wyjazd i wjazd na drogi osiedlowe - oczywiście nie wszystkim się to podoba.Blokujesz - podajesz w piśmie do urzędu swój adres co powinno być obowiązkowe celem wyjaśnienia domniemanego protestu i sprawdzenia wiarygodności osoby.Jeżeli to ,,zieloni''to może być mała próba szantażu o na to miasto zapewne nie pozwoli.Łącznie z przebudową ul.Głębokiej przebudować bardzo pilnie ul.Sowińśkiego.Wykonać nowy projekt - w pasie jezdni zaprojektować kilku piętrowe( jeden przy akademikach drugi przy blokach ) parkingi - duże osiedle i kilkutysięczna grupa studentów .To biznesowe rozwiązanie w połączeniu z budową drogi w znakomitym stopniu rozwiąże problem parkowania a jednocześnie obniży koszt budowy jezdni co nie jest bez znaczenia - efekt imponujący.Ta futurystyczna wizja będzie zawsze się pozytywnie prezentowała.Powyższa propozycja przebudowy powinna być przedstawiona nowemu prezydentowi po wyborach do dalszych rozwiązań.
Dziwi mnie próba blokowania przebudowy ul.Głębokiej przez mieszkańców - ten trakt ma być docelowo pilnie połączony ul.Nadbystrzycką o czym wielu z nich zapewne nie wie..Pretekstem jest wycinka drzew - będą wycięte lub wykopane i przewiezione w nowe miejsce bo taka jest potrzeba, w zamian posadzone będą drzewa nowe po przebudowie.Mieszkańcy na przebudowie sami zyskają, lepszy wyjazd i wjazd na drogi osiedlowe - oczywiście nie wszystkim się to podoba.Blokujesz - podajesz w piśmie do urzędu swój adres co powinno być obowiązkowe celem wyjaśnieni... rozwiń
Avatar
Andy / 16 listopada 2010 o 21:11
0
A ja mieszkam na Głębokiej 25 lat, a moja matka jeszcze dłużej i drogi sąsiedzie z bloku 22 nie mam problemów wjazdem i z wyjazdem z domu, może jest lekki problem z parkingiem, ale poszerzenie drogi raczej nam zabierze miejsca parkingowe a nie zwiększy. Jestem absolutnie przeciwko poszerzaniu. Głęboka ma zostać kameralną ulicą taką, jaką jest teraz!
Avatar
Tops / 16 listopada 2010 o 20:41
0
I mają rację mieszkańcy, nie dajcie sobie w kaszę napluć! Jestem za wami! Precz z samochodokracją!
Avatar
khan_tengri / 16 listopada 2010 o 18:20
0
Ludzie! Ulic w Lublinie nie mozna juz poszerzac, bo to tylko zwielokrotni ruch samochodowy! Trzeba inwestowac w ekologie, rowery i transport miejski! Ulica Gleboka nie powinna zostac w zadnym razie poszerzona! Wrecz przeciwnie, nalezy zwezic ja na calej dlugosci, utrudniajac zycie piratom drogowym ktorzy mknal tam 150 czy 170 km/h! Zaoszczedzone miejsce przeznaczyc na sciezke rowerowa.

Porozumienie Rowerowe.
Avatar
gosciu z wlkp / 16 listopada 2010 o 17:38
0
Przesunac tych ludzi na peryfeie .LUDZIE w kazdym miescie usowa sie drzewa dla dobra mieszkancow ktorzy jezdzi ulicami Lublina w ten sposob zadna inwestycja w tym miescie nie Powstanie .OPAMIENTANI tz .Ludzi ktorzy wlasnego nosa poza 2 ulicami nie widzieli .W Poznaniu rozwalaja mieszkania i drzewa usuwaja poniewaz samochodow przybywac bedzie a ulice sa waskie przy tej masie pojazdow
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 1 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 20 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 14 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 502 45

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!