Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Willowej i Ducha poczekają. Przebudowa skrzyżowania opóźniona

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
44 27 A A

Przebudowa skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego ul. Ducha i Północną może opóźnić się nawet o rok. Ratusz tłumaczy to zasadami rozdziału unijnych dotacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniej mówiono nam, że kluczowe projekty nie będą musiały brać udziału w konkursach - wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. I tłumaczy, że ostatecznie w Brukseli postanowiono co innego i że wszystkie projekty drogowe starające się o dofinansowanie z programu Polska Wschodnia muszą przejść przez konkursowe sito. - A konkurs ma to do siebie, że trwa - mówi prezydent.

Jeszcze niedawno Ratusz zapowiadał, że przebudowa wiecznie korkującego się skrzyżowania będzie mogła rozpocząć się jeszcze w tym roku. Teraz nie wiadomo nawet, kiedy będzie ogłoszony konkurs, w którym oceniany ma być lubelski projekt.

- Spodziewamy się, że dopiero w połowie 2016 r. będziemy mieli informację, czy będzie źródło finansowania - przyznaje Żuk. Twierdzi, że o sam wynik konkursu się nie obawia, bo chodzi o skrzyżowanie trzech dróg krajowych i uporządkowanie ruchu między dwoma dojazdami do obwodnicy: gotową już al. Solidarności i budowaną ul. Poligonową. - Kryteria, które będą stosowane przy ocenie dają nam pewność uzyskania tych środków.

Ratusz zapewnia, że jest gotowy do ogłaszania przetargu na wykonanie prac nawet w tym roku. Problem tkwi w oczekiwaniu na pieniądze. Jako możliwy, choć nienajlepszy możliwy scenariusz prezydent podaje rozwiązanie, w którym miasto samo wykłada pieniądze do czasu uzyskania dotacji. Tyle że koszt przebudowy skrzyżowania szacowany był wstępnie na 70 milionów złotych, a taką kwotę Ratusz miałby zdobyć z kredytu. - I trzeba by zrezygnować z finansowania innych zadań - zastrzega Żuk. Dlatego zamiast sięgać po kredyt prezydent postanowił czekać na rozstrzygnięcia w sprawie dotacji.

W tej chwili dla osiedla Botanik jedyną alternatywą wobec wyjazdu przez ul. Willową i Ducha, gdzie co rano tworzy się spory korek, jest jazda naokoło przez ul. Zbożową lub przez nową ul. Zelwerowicza i Czechów.

Na co czekają kierowcy

• Zaprojektowana przebudowa miałaby polegać na wyniesieniu na estakadę obu jezdni al. Solidarności. Korzystałyby z niej pojazdy jadące tą drogą na wprost.

• Pod estakadą znalazłoby się rondo rozprowadzające ruch w pozostałych kierunkach. Mowa jest również o budowie nowych zatok przystankowych i kładki w miejscu niebezpiecznego przejścia dla pieszych przez dwupasmówkę w pobliżu wylotu ul. Puławskiej.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 22 stycznia 2015 o 11:06
0

No i komu zrobisz na  złość ? Sobie ?


ja bym nie blokowal ulic bo to racja ze zle zrobimy tylko bogu ducha winnym kierowcom tylko bym przyblokowal np wejscie do ratusza ... albo wyjazd z tego parkingu z tylu ratusza ... np na 45 minut co godzine to moze by sie w koncu nauczyli nie olewac ludzi ...

Avatar
Gość / 21 stycznia 2015 o 20:51
0

To jeszcze nic.

Zobaczycie co się będzie działo po wybudowaniu świateł na skrzyżowaniu nowej Poligonowej, Willowej i Ducha.

Niedługo Willowa będzie podporządkowana ciągowi Poligonowa-Ducha, a wyjazd z Mineralnej w Willową/Ducha zostanie zamknięty.

Biorąc pod uwagę to, że prawoskręt z Willowej w Ducha będzie blokowany przez lewoskręt z Willowej w Poligonową, to dopiero będziecie za rok kleli i protestowali przeciwko brakowi świadomości budowania ulic w tym mieście.

Wybudowanie i przedłużenie ulicy Mineralnej do al. Solidarności z bezkolizyjnym skrzyżowaniem na prawe skręty może trochę odciążyć ten cały nieporządek.

Tylko, że to już wiadomo było od prawie dwóch lat jak mieszkańcy i Rada Dzielnicy o tym trąbili.

I jak dotąd nic nie zostało poprawione...

Chyba, że może coś....

To jeszcze nic.

Zobaczycie co się będzie działo po wybudowaniu świateł na skrzyżowaniu nowej Poligonowej, Willowej i Ducha.

Niedługo Willowa będzie podporządkowana ciągowi Poligonowa-Ducha, a wyjazd z Mineralnej w Willową/Ducha zostanie zamknięty.

Biorąc pod uwagę to, że prawoskręt z Willowej w Ducha będzie blokowany przez lewoskręt z Willowej w Poligonową, to dopiero będziecie za rok kleli i protestowali przeciwko brakowi świadomości budowania ulic w tym mieście.

Wybudowanie i przedłużenie ulicy Mineralnej ... rozwiń

Avatar
Piotrek / 21 stycznia 2015 o 18:24
0

pan żuk zachował się jak przedszkolak. Sory jestem już prezydentem od roku 2010 ale nie wiem co się dzieje w Lublinie!!!!

W roku 2010 obiecałem przebudowę tego skrzyżowania i się nie udało. W roku 2014 myślałem że nikt o tym nie pamięta i znów to samo obiecałem. Dziś wiem że jak co 4 lata kłamię to nie mam już szansy na relekcję na prezydenta więc powiem prawdę.

Sory mieszkańcy, kłamałem odnośnie przebudowy tego skrzyżowania ale i tak mi gó....no zrobicie 

Avatar
ery / 21 stycznia 2015 o 15:05
0

A czy to, że to będzie konkurs to się dopiero teraz okazało?!!???

Jak zwykle buraczana sieka.

Avatar
anna / 21 stycznia 2015 o 13:56
0

Przed wyborami pan Prezydent obiecywał też przebudowę ul. Kaskadowej i do tej pory nie wywiązał się z tej obietnicy a ja nie mogę przejechac tam wózkiem z dzieckiem ponieważ brak jest chodnika.Takie kaprysy władzy!

Avatar
alina / 21 stycznia 2015 o 13:43
0

Chyba radnym i motocrossowcom z PO. Problemy z pamięcią ? Kto uwalił budowę galerii na górkach z opcją budowy właśnie za 70 mln przez prywatnego inwestora skrzyżowania?? Czy to nie Piątek z i kumple z PO?? Wyjmij wyborczą spod poduszki bo ten PIS nie daje ci spać.

Piatek był z PiS-u ale wstyd nie!

Avatar
zz top / 21 stycznia 2015 o 13:41
0

Podziękujcie wszyscy kierowcy stojący w korkach na tej ulicy Dariuszowi Piątkowi z PiS-u który to zablokował przebudowę tego skrzyżowania bo chciał by na Górkach Czechowskich trenowali jego synkowie.

Ja osobiście za ten głos bojkotuję jego Hanesco!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taka moja forma podziękowania.

Avatar
PP / 21 stycznia 2015 o 13:10
0

Może się skryknąć i przyblokować dwa przejścia dla pieszych na Soolidarności. Koło McDonaldsa i przy skrzyżowaniu z Sikorsiego. Co godzinę przez 15 minut.

No i komu zrobisz na  złość ? Sobie ?

Avatar
iyo / 21 stycznia 2015 o 12:47
0

to skrzyżowanie stanie się znacznie płynniejsze po wybudowaniu pd . obwodnicy Lublina.

Avatar
gf / 21 stycznia 2015 o 12:03
0

To jest poprostu jakas paranoja .... od 10 lat obiecuja to skrzyzowanie zrobic i co roku odkladaja  "na nastepny rok" ... "nastepny konkurs" "nastepne niewiadomo co" wladza w tym miescie poprostu panicznie sie boii wydac  pieniadze na cos co nie bedzie widowiskowe (staiodn czy lotnisko) i czym nie bedzie sie mozna chwalic  na okolo, bo przecierz  skrzyzowanie to normalna sprawa ... tylko ze wladze w dup.. maja normalne sprawy tego miasta ( no chyba ze mozna to zalatwic za grosze), caly czas sie usprawiedliwiaja ze przecierz mozna objechać przez zelwerowicza, a czy ktos z ratusza jechał ostatnio przez ul poligonową i czy wie jak ona wygląda teraz ?
Od dawna byla to waska ulica bez pobocza i bez oswietlenia ..a teraz jak zaczeli przebudowe to jest jakis koszmar. Blota na ulicy jest tyle ze trzeba terenowka jechac po tym asfalcie, a w miejscu objazdu kawalka poligonowej ( jeszcze przed ul zelwerowicza) polozyli jakies gowno zamiast nawierzchni .. sa masakryczne doły i wieczno bloto i Bóg wie co jeszcze .. jazda tamtedy to koszmar.

.............

Tu masz rację, straszny syf tam robi się przez tą przebudowę, na ten fragment pod budowanym wiaduktem, też mogli by wysypać jakiegoś grysu czy z głową zrobić ten odcinek żeby woda nie zalegała. Korek na Willowej zmniejszyłoby dokończenie Relaksowej, a zostało ledwie 300 metrów.

Tu masz rację, straszny syf tam robi się przez tą przebudowę, na ten fragment pod budowanym wiaduktem, też mogli by wysypać jakiegoś grysu czy z głową zrobić ten odcinek żeby woda nie zalegała. Korek na Willowej zmniejszyłoby dokończenie Relaksowej, a zostało ledwie 300 metrów.

rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 22 stycznia 2015 o 11:06
0

No i komu zrobisz na  złość ? Sobie ?


ja bym nie blokowal ulic bo to racja ze zle zrobimy tylko bogu ducha winnym kierowcom tylko bym przyblokowal np wejscie do ratusza ... albo wyjazd z tego parkingu z tylu ratusza ... np na 45 minut co godzine to moze by sie w koncu nauczyli nie olewac ludzi ...

Avatar
Gość / 21 stycznia 2015 o 20:51
0

To jeszcze nic.

Zobaczycie co się będzie działo po wybudowaniu świateł na skrzyżowaniu nowej Poligonowej, Willowej i Ducha.

Niedługo Willowa będzie podporządkowana ciągowi Poligonowa-Ducha, a wyjazd z Mineralnej w Willową/Ducha zostanie zamknięty.

Biorąc pod uwagę to, że prawoskręt z Willowej w Ducha będzie blokowany przez lewoskręt z Willowej w Poligonową, to dopiero będziecie za rok kleli i protestowali przeciwko brakowi świadomości budowania ulic w tym mieście.

Wybudowanie i przedłużenie ulicy Mineralnej do al. Solidarności z bezkolizyjnym skrzyżowaniem na prawe skręty może trochę odciążyć ten cały nieporządek.

Tylko, że to już wiadomo było od prawie dwóch lat jak mieszkańcy i Rada Dzielnicy o tym trąbili.

I jak dotąd nic nie zostało poprawione...

Chyba, że może coś....

To jeszcze nic.

Zobaczycie co się będzie działo po wybudowaniu świateł na skrzyżowaniu nowej Poligonowej, Willowej i Ducha.

Niedługo Willowa będzie podporządkowana ciągowi Poligonowa-Ducha, a wyjazd z Mineralnej w Willową/Ducha zostanie zamknięty.

Biorąc pod uwagę to, że prawoskręt z Willowej w Ducha będzie blokowany przez lewoskręt z Willowej w Poligonową, to dopiero będziecie za rok kleli i protestowali przeciwko brakowi świadomości budowania ulic w tym mieście.

Wybudowanie i przedłużenie ulicy Mineralnej ... rozwiń

Avatar
Piotrek / 21 stycznia 2015 o 18:24
0

pan żuk zachował się jak przedszkolak. Sory jestem już prezydentem od roku 2010 ale nie wiem co się dzieje w Lublinie!!!!

W roku 2010 obiecałem przebudowę tego skrzyżowania i się nie udało. W roku 2014 myślałem że nikt o tym nie pamięta i znów to samo obiecałem. Dziś wiem że jak co 4 lata kłamię to nie mam już szansy na relekcję na prezydenta więc powiem prawdę.

Sory mieszkańcy, kłamałem odnośnie przebudowy tego skrzyżowania ale i tak mi gó....no zrobicie 

Avatar
ery / 21 stycznia 2015 o 15:05
0

A czy to, że to będzie konkurs to się dopiero teraz okazało?!!???

Jak zwykle buraczana sieka.

Avatar
anna / 21 stycznia 2015 o 13:56
0

Przed wyborami pan Prezydent obiecywał też przebudowę ul. Kaskadowej i do tej pory nie wywiązał się z tej obietnicy a ja nie mogę przejechac tam wózkiem z dzieckiem ponieważ brak jest chodnika.Takie kaprysy władzy!

Avatar
alina / 21 stycznia 2015 o 13:43
0

Chyba radnym i motocrossowcom z PO. Problemy z pamięcią ? Kto uwalił budowę galerii na górkach z opcją budowy właśnie za 70 mln przez prywatnego inwestora skrzyżowania?? Czy to nie Piątek z i kumple z PO?? Wyjmij wyborczą spod poduszki bo ten PIS nie daje ci spać.

Piatek był z PiS-u ale wstyd nie!

Avatar
zz top / 21 stycznia 2015 o 13:41
0

Podziękujcie wszyscy kierowcy stojący w korkach na tej ulicy Dariuszowi Piątkowi z PiS-u który to zablokował przebudowę tego skrzyżowania bo chciał by na Górkach Czechowskich trenowali jego synkowie.

Ja osobiście za ten głos bojkotuję jego Hanesco!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taka moja forma podziękowania.

Avatar
PP / 21 stycznia 2015 o 13:10
0

Może się skryknąć i przyblokować dwa przejścia dla pieszych na Soolidarności. Koło McDonaldsa i przy skrzyżowaniu z Sikorsiego. Co godzinę przez 15 minut.

No i komu zrobisz na  złość ? Sobie ?

Avatar
iyo / 21 stycznia 2015 o 12:47
0

to skrzyżowanie stanie się znacznie płynniejsze po wybudowaniu pd . obwodnicy Lublina.

Avatar
gf / 21 stycznia 2015 o 12:03
0

To jest poprostu jakas paranoja .... od 10 lat obiecuja to skrzyzowanie zrobic i co roku odkladaja  "na nastepny rok" ... "nastepny konkurs" "nastepne niewiadomo co" wladza w tym miescie poprostu panicznie sie boii wydac  pieniadze na cos co nie bedzie widowiskowe (staiodn czy lotnisko) i czym nie bedzie sie mozna chwalic  na okolo, bo przecierz  skrzyzowanie to normalna sprawa ... tylko ze wladze w dup.. maja normalne sprawy tego miasta ( no chyba ze mozna to zalatwic za grosze), caly czas sie usprawiedliwiaja ze przecierz mozna objechać przez zelwerowicza, a czy ktos z ratusza jechał ostatnio przez ul poligonową i czy wie jak ona wygląda teraz ?
Od dawna byla to waska ulica bez pobocza i bez oswietlenia ..a teraz jak zaczeli przebudowe to jest jakis koszmar. Blota na ulicy jest tyle ze trzeba terenowka jechac po tym asfalcie, a w miejscu objazdu kawalka poligonowej ( jeszcze przed ul zelwerowicza) polozyli jakies gowno zamiast nawierzchni .. sa masakryczne doły i wieczno bloto i Bóg wie co jeszcze .. jazda tamtedy to koszmar.

.............

Tu masz rację, straszny syf tam robi się przez tą przebudowę, na ten fragment pod budowanym wiaduktem, też mogli by wysypać jakiegoś grysu czy z głową zrobić ten odcinek żeby woda nie zalegała. Korek na Willowej zmniejszyłoby dokończenie Relaksowej, a zostało ledwie 300 metrów.

Tu masz rację, straszny syf tam robi się przez tą przebudowę, na ten fragment pod budowanym wiaduktem, też mogli by wysypać jakiegoś grysu czy z głową zrobić ten odcinek żeby woda nie zalegała. Korek na Willowej zmniejszyłoby dokończenie Relaksowej, a zostało ledwie 300 metrów.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!