Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2014 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Modlili się w intencji aresztowanego Krzysztofa

Autor: Zdjęcie autora AA ŁM
1 14 A A

Lubelscy dominikanie modlili się we wtorek "w intencji Krzysztofa, a nie jak chciał jeden z wiernych "niesprawiedliwie uwięzionego. Chodzi o pracownika Muzeum na Majdanku, aresztowanego w związku z antysemicką akcją w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Msza w bazylice ojców Dominikanów w Lublinie rozpoczęła się o godz. 18. Przebiegła spokojnie. Obyło się bez manifestacji. O kontrowersjach wokół mszy pisaliśmy rano Informacja o nabożeństwie "o uwolnienie niesprawiedliwie uwięzionego Krzysztofa” pojawiła się na forum internetowym Rebelya.pl. Jeden z wiernych zamówił ją w intencji Krzysztofa K., pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku, który trafił do aresztu. To jeden z mężczyzn, których w ub. tygodniu zatrzymała policja, w związku ze sprawą antysemickich plakatów rozwieszanych na ulicach Lublina. Na afiszach oprócz wulgarnych antysemickich haseł znalazły się wizerunki polityków i dyrektora Bramy Grodzkiej Teatru NN - Tomasz Pietrasiewicza. Ojciec Grzegorz Kluz, przeor dominikanów opublikował wczoraj na stronie internetowej zakonu oświadczenie. Potwierdził, że nabożeństwo zostało zamówione, ale dodał, że "w intencji Krzysztofa”, a nie tak, jak chciał zamawiający za "niesprawiedliwie uwięzionego”. - Krążąca w Internecie wersja intencji została sformułowana przez osobę zamawiającą i nieroztropnie przyjęta w dobrej wierze przez zakrystiana - podkreśla o. Kluz. - Msza święta nie jest miejscem manifestacji jakichkolwiek poglądów, tym bardziej niezgodnych z nauczaniem Kościoła. Odcinamy się od jakichkolwiek przejawów antysemityzmu.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
reprezentanci Boga????? / 29 stycznia 2014 o 10:15
0

W 1507 r. Dominikanie obwieścili wielki cud w Lizbonie (Portugalia). W miejscowym kościele miała okazać się Maria. Przy tej sposobności fanatyczni Dominikanie podburzyli lud do nienawiści dla nowonawróconych Żydów (marranów). Podczas straszliwej rzezi okrutnie zamordowano ponad 2 tys. osób.

W 1509 r. oszczerstwa niemieckiego duchowieństwa pobudziły cesarza Maksymiliana do nienawiści dla Żydów. Cesarz udzielił mandat nowonawróconemu Żydowi Józefowi Pfefferkornowi. Mandat dał mu moc nad niemieckimi Żydami. Mógł rewidować w całym państwie książki żydowskie i niszczyć te, w których wykryto by treści obraźliwe dla chrześcijaństwa. Pfefferkorna popierali Dominikanie, którzy wydawali publikacje antyżydowskie pod jego nazwiskiem.
  

W 1507 r. Dominikanie obwieścili wielki cud w Lizbonie (Portugalia). W miejscowym kościele miała okazać się Maria. Przy tej sposobności fanatyczni Dominikanie podburzyli lud do nienawiści dla nowonawróconych Żydów (marranów). Podczas straszliwej rzezi okrutnie zamordowano ponad 2 tys. osób.

W 1509 r. oszczerstwa niemieckiego duchowieństwa pobudziły cesarza Maksymiliana do nienawiści dla Żydów. Cesarz udzielił mandat nowonawróconemu Żydowi Józefowi Pfefferkornowi. Mandat dał mu moc nad niemieckimi Żydami. M... rozwiń

Avatar
Cogito / 29 stycznia 2014 o 10:13
0

Kolejny hipokryta, teraz tak piszesz, ale jak przyjdzie co do czego będziesz w pierwszym rzędzie plująych jadem na innych, jak te wszystkie ścierwa z PiSuaru, co ciągle mordy miłością i chrześcijaństwem wycierają, a miłości w nich za grosz :)

Trafiłeś jak kulą w płot. Nie jestem zwolennikiem PiS i nigdy nie byłem. Głosuję na PO. Czytam Tygodnik Powszechny i nie przepadam za o. Rydzykiem. Za to jestem głęboko wierzącym katolikiem.

Avatar
Icek / 29 stycznia 2014 o 09:59
0
Powinni również modlić się za Żydów, którzy kolaborowali z NKWD i którzy byli często katami w NKWD i którzy przyczynili się do dramatów Polaków.
Avatar
EmPaTa / 29 stycznia 2014 o 09:30
0

To jakaś kpina? Modlą się za FASZYSTĘ, który bezczelnie drukował faszystowskie ulotki na sprzęcie z Majdanka? Chociaż zaraz tu wpadnie taki jeden łysy i będzie bredził, że to Antifa jest zła, a faszyści dobrzy, he he, też się pewnie za niego modlił :)

PS. po modlitwie za faszystę modlili się pewnie do swojego ŻYDOWSKIEGO boga, do ŻYDA Jezusa oraz ŻYDÓWKI Maryi, czy tak? :)

Po pierwsze, to mamy(jeszcze) domniemanie niewinności.

Po drugie, to nie za takie zarzuty ludzie byli uniewinnani.

Po trzecie, to nie nadużywaj określeń, które nie są adekwatne do sytuacji, bo się jeszcze może okazać, że zaczną dotyczyć ciebie...

Po pierwsze, to mamy(jeszcze) domniemanie niewinności.

Po drugie, to nie za takie zarzuty ludzie byli uniewinnani.

Po trzecie, to nie nadużywaj określeń, które nie są adekwatne do sytuacji, bo się jeszcze może okazać, że zaczną dotyczyć ciebie...

rozwiń
Avatar
zbych / 29 stycznia 2014 o 09:27
0

kiedyś też modlili się za Adolfa w intencji jego powodzenia

Avatar
luk / 29 stycznia 2014 o 09:07
0

Każdy kto powie, że żyd może być zły od razu jest faszystą, rasistą i antysemitą. To straszne. Jak żyd napluje Polakowi w twarz to tematu nie ma, ale jak sytuacja jest odwrotna to kręci się z tego aferę międzynarodową. Kim są żydzi, że nie wolno na nich złego słowa powiedzieć? To jest przerażające... Mamy konstytucyjnie zagwarantowaną podobno wolność słowa. Jak widać z wyłączeniem żydów.

Avatar
folkatka / 29 stycznia 2014 o 08:07
0

Kolejny hipokryta, teraz tak piszesz, ale jak przyjdzie co do czego będziesz w pierwszym rzędzie plująych jadem na innych, jak te wszystkie ścierwa z PiSuaru, co ciągle mordy miłością i chrześcijaństwem wycierają, a miłości w nich za grosz :)

 Skąd w Tobie tyle jadu i nienawiści?? Tak, w Tobie.

Avatar
:) / 28 stycznia 2014 o 23:57
0

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują". To cytat z Ewangelii. Mam nadzieję, że wyjaśnił Twoje wątpliwości.

Kolejny hipokryta, teraz tak piszesz, ale jak przyjdzie co do czego będziesz w pierwszym rzędzie plująych jadem na innych, jak te wszystkie ścierwa z PiSuaru, co ciągle mordy miłością i chrześcijaństwem wycierają, a miłości w nich za grosz :)

Avatar
flahaha / 28 stycznia 2014 o 23:03
0

Ciekawe dlaczego ta sprawa jest tak nagłośniona przez "Dziennik"?

Czyżby działali na czyjeś zlecenie? Co to za różnica czy się modlili za krzysztofa, Jurka czy za "niesprawiedliwie uwięzionego”? Komu zależało żeby zdyskredytować tą osobę w mediach(mimo że może być winny zarzucanych czynów) i nie dopuścić do mszy w odpowiedniej intencji, szkoda że Kościół czy też Zakon, jak zawsze zresztą w takich przypadkach, daje ciała i ugina się pod naciskiem/nagłosem ciemnogrodu uparcie walczącego z "faszyzmem" którego tutaj nie ma.

Polak przeciw Polakowi a wróg się cieszy

Ciekawe dlaczego ta sprawa jest tak nagłośniona przez "Dziennik"?

Czyżby działali na czyjeś zlecenie? Co to za różnica czy się modlili za krzysztofa, Jurka czy za "niesprawiedliwie uwięzionego”? Komu zależało żeby zdyskredytować tą osobę w mediach(mimo że może być winny zarzucanych czynów) i nie dopuścić do mszy w odpowiedniej intencji, szkoda że Kościół czy też Zakon, jak zawsze zresztą w takich przypadkach, daje ciała i ugina się pod naciskiem/nagłosem ciemnogrodu uparcie walczącego z "faszyzmem"... rozwiń

Avatar
t / 28 stycznia 2014 o 22:17
0

czy został w trakcie mszy ogłoszony błogosławionym? czy męczennikiem za wiarę Polaków?

Avatar
reprezentanci Boga????? / 29 stycznia 2014 o 10:15
0

W 1507 r. Dominikanie obwieścili wielki cud w Lizbonie (Portugalia). W miejscowym kościele miała okazać się Maria. Przy tej sposobności fanatyczni Dominikanie podburzyli lud do nienawiści dla nowonawróconych Żydów (marranów). Podczas straszliwej rzezi okrutnie zamordowano ponad 2 tys. osób.

W 1509 r. oszczerstwa niemieckiego duchowieństwa pobudziły cesarza Maksymiliana do nienawiści dla Żydów. Cesarz udzielił mandat nowonawróconemu Żydowi Józefowi Pfefferkornowi. Mandat dał mu moc nad niemieckimi Żydami. Mógł rewidować w całym państwie książki żydowskie i niszczyć te, w których wykryto by treści obraźliwe dla chrześcijaństwa. Pfefferkorna popierali Dominikanie, którzy wydawali publikacje antyżydowskie pod jego nazwiskiem.
  

W 1507 r. Dominikanie obwieścili wielki cud w Lizbonie (Portugalia). W miejscowym kościele miała okazać się Maria. Przy tej sposobności fanatyczni Dominikanie podburzyli lud do nienawiści dla nowonawróconych Żydów (marranów). Podczas straszliwej rzezi okrutnie zamordowano ponad 2 tys. osób.

W 1509 r. oszczerstwa niemieckiego duchowieństwa pobudziły cesarza Maksymiliana do nienawiści dla Żydów. Cesarz udzielił mandat nowonawróconemu Żydowi Józefowi Pfefferkornowi. Mandat dał mu moc nad niemieckimi Żydami. M... rozwiń

Avatar
Cogito / 29 stycznia 2014 o 10:13
0

Kolejny hipokryta, teraz tak piszesz, ale jak przyjdzie co do czego będziesz w pierwszym rzędzie plująych jadem na innych, jak te wszystkie ścierwa z PiSuaru, co ciągle mordy miłością i chrześcijaństwem wycierają, a miłości w nich za grosz :)

Trafiłeś jak kulą w płot. Nie jestem zwolennikiem PiS i nigdy nie byłem. Głosuję na PO. Czytam Tygodnik Powszechny i nie przepadam za o. Rydzykiem. Za to jestem głęboko wierzącym katolikiem.

Avatar
Icek / 29 stycznia 2014 o 09:59
0
Powinni również modlić się za Żydów, którzy kolaborowali z NKWD i którzy byli często katami w NKWD i którzy przyczynili się do dramatów Polaków.
Avatar
EmPaTa / 29 stycznia 2014 o 09:30
0

To jakaś kpina? Modlą się za FASZYSTĘ, który bezczelnie drukował faszystowskie ulotki na sprzęcie z Majdanka? Chociaż zaraz tu wpadnie taki jeden łysy i będzie bredził, że to Antifa jest zła, a faszyści dobrzy, he he, też się pewnie za niego modlił :)

PS. po modlitwie za faszystę modlili się pewnie do swojego ŻYDOWSKIEGO boga, do ŻYDA Jezusa oraz ŻYDÓWKI Maryi, czy tak? :)

Po pierwsze, to mamy(jeszcze) domniemanie niewinności.

Po drugie, to nie za takie zarzuty ludzie byli uniewinnani.

Po trzecie, to nie nadużywaj określeń, które nie są adekwatne do sytuacji, bo się jeszcze może okazać, że zaczną dotyczyć ciebie...

Po pierwsze, to mamy(jeszcze) domniemanie niewinności.

Po drugie, to nie za takie zarzuty ludzie byli uniewinnani.

Po trzecie, to nie nadużywaj określeń, które nie są adekwatne do sytuacji, bo się jeszcze może okazać, że zaczną dotyczyć ciebie...

rozwiń
Avatar
zbych / 29 stycznia 2014 o 09:27
0

kiedyś też modlili się za Adolfa w intencji jego powodzenia

Avatar
luk / 29 stycznia 2014 o 09:07
0

Każdy kto powie, że żyd może być zły od razu jest faszystą, rasistą i antysemitą. To straszne. Jak żyd napluje Polakowi w twarz to tematu nie ma, ale jak sytuacja jest odwrotna to kręci się z tego aferę międzynarodową. Kim są żydzi, że nie wolno na nich złego słowa powiedzieć? To jest przerażające... Mamy konstytucyjnie zagwarantowaną podobno wolność słowa. Jak widać z wyłączeniem żydów.

Avatar
folkatka / 29 stycznia 2014 o 08:07
0

Kolejny hipokryta, teraz tak piszesz, ale jak przyjdzie co do czego będziesz w pierwszym rzędzie plująych jadem na innych, jak te wszystkie ścierwa z PiSuaru, co ciągle mordy miłością i chrześcijaństwem wycierają, a miłości w nich za grosz :)

 Skąd w Tobie tyle jadu i nienawiści?? Tak, w Tobie.

Avatar
:) / 28 stycznia 2014 o 23:57
0

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują". To cytat z Ewangelii. Mam nadzieję, że wyjaśnił Twoje wątpliwości.

Kolejny hipokryta, teraz tak piszesz, ale jak przyjdzie co do czego będziesz w pierwszym rzędzie plująych jadem na innych, jak te wszystkie ścierwa z PiSuaru, co ciągle mordy miłością i chrześcijaństwem wycierają, a miłości w nich za grosz :)

Avatar
flahaha / 28 stycznia 2014 o 23:03
0

Ciekawe dlaczego ta sprawa jest tak nagłośniona przez "Dziennik"?

Czyżby działali na czyjeś zlecenie? Co to za różnica czy się modlili za krzysztofa, Jurka czy za "niesprawiedliwie uwięzionego”? Komu zależało żeby zdyskredytować tą osobę w mediach(mimo że może być winny zarzucanych czynów) i nie dopuścić do mszy w odpowiedniej intencji, szkoda że Kościół czy też Zakon, jak zawsze zresztą w takich przypadkach, daje ciała i ugina się pod naciskiem/nagłosem ciemnogrodu uparcie walczącego z "faszyzmem" którego tutaj nie ma.

Polak przeciw Polakowi a wróg się cieszy

Ciekawe dlaczego ta sprawa jest tak nagłośniona przez "Dziennik"?

Czyżby działali na czyjeś zlecenie? Co to za różnica czy się modlili za krzysztofa, Jurka czy za "niesprawiedliwie uwięzionego”? Komu zależało żeby zdyskredytować tą osobę w mediach(mimo że może być winny zarzucanych czynów) i nie dopuścić do mszy w odpowiedniej intencji, szkoda że Kościół czy też Zakon, jak zawsze zresztą w takich przypadkach, daje ciała i ugina się pod naciskiem/nagłosem ciemnogrodu uparcie walczącego z "faszyzmem"... rozwiń

Avatar
t / 28 stycznia 2014 o 22:17
0

czy został w trakcie mszy ogłoszony błogosławionym? czy męczennikiem za wiarę Polaków?

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 31 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 39 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce