Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Zatrzymani za rasistowskie plakaty. Pietrasiewicz: "Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz"

321 87 A A

Policyjna specgrupa zatrzymała sześć osób odpowiedzialnych za antysemickie akcje w Lublinie. Wśród nich jest syn emerytowanego profesora UMCS i pracownik... Państwowego Muzeum na Majdanku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała, że sąd w piątek uwzględnił wnioski prokuratury o aresztowanie czterech podejrzanych. - Wobec dwóch pozostałych podejrzanych mężczyzn prokurator zastosował poręczenia majątkowe, a wobec jednego także dozór policyjny - dodała. Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące działania w grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na propagowaniu faszyzmu, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz znieważaniu innych osób. Szósty jest podejrzany o pomocnictwo do popełnienia takich czynów. Kępka powiedziała, że niektórzy z podejrzanych częściowo przyznali się do zarzutów. - Złożyli wyjaśnienia, których treści ze względu na dobro śledztwa nie ujawniamy - zaznaczyła. (PAP)

Antysemickie plakaty na ulicach Lublina

Od grudnia 2010 r. na ulicach Lublina pojawiły się co jakiś czas antysemickie plakaty. Na większości z nich atakowano Tomasza Pietrasiewicza, dyrektora Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN. W końcu policja powołała specjalną grupę z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. W środę policjanci zatrzymali 35-letniego Krzysztofa K., 35-letniego Łukasza P. i 34-letniego Bartłomieja I. To bezrobotni z Lublina. Pierwszy z nich to syn emerytowanego profesora filozofii UMCS, który dał się poznać z antysemickich poglądów. - Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Rozwieszali plakaty na przystankach przy ul. Doświadczalnej - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP. - Na plakatach widniały napisy: "Syjoniści won z Lublina” i "Nasze ulice! Nasze kamienice!”. Na afiszach widniały również wizerunki 10 osób, w tym Tomasza Pietrasiewicza i ks. prof. Alfreda Wierzbickiego z KUL. Policjanci przeszukali skodę, którą jeździli zatrzymani. W bagażniku znaleźli kolejnych 14 plakatów i spis miejsc, gdzie miały zostać powieszone. - To miejsca, których nie obejmują kamery miejskiego monitoringu - dodaje Wójtowicz. - Ta grupa była bardzo hermetyczna. Nikogo nie informowali o swoich akcjach. Kolejne dwie osoby policjanci zatrzymali w czwartek nad ranem. Wśród nich 50-letniego Krzysztofa K., pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku. - Zabezpieczyliśmy komputer i drukarkę należącą do muzeum. Z ustaleń biegłego wynika, że na tym sprzęcie wydrukowano co najmniej dwa antysemickie plakaty - wyjaśnia Wójtowicz.
- Jesteśmy zszokowani - mówi Agnieszka Kowalczyk-Nowak, rzecznik muzeum. - Wszczęliśmy w tej sprawie wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Do czasu jego zakończenia podejrzany w sprawie pracownik zostanie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Już dwa lata temu nazwisko 50-letniego Krzysztofa K. z muzeum pojawiło się w kontekście antysemickich ataków. Grupa hakerska Anonymous włamała się wtedy na nacjonalistyczne strony internetowe. Zdobyła tam listę nazwisk, na której figurował mężczyzna. On sam zaprzeczał wówczas, by miał cokolwiek wspólnego z antysemicką działalnością. W czwartek po południu policjanci zatrzymali jeszcze 34-letniego Michała W. z Łodzi. Na potrzeby grupy drukował antysemickie banery. Zatrzymanym grozi do 7,5 roku więzienia, bo prokuratura twierdzi, iż działali w zorganizowanej grupie przestępczej - wszystkich tych przestępstw dokonywali według ścisłego podziału ról. Część z nich zajmowała się ogólnym projektem działań, inni grafiką, a jeszcze inni drukowaniem i kolportażem. Członków grupy obciążają nie tylko plakaty znalezione w samochodzie. W ich mieszkaniach policjanci trafili na szereg innych materiałów o treści faszystowskiej. Odnaleziono również odręczne notatki z hasłami, które miały pojawić się na plakatach. - Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz, żeby spojrzeli mi w oczy - mówi Tomasz Pietrasiewcz, szef Teatru NN. - W tej sprawie chodzi nie tylko o mnie, ale i o wielu innych ludzi, działających m. in. na rzecz upamiętnienia kultury żydowskiej. Ja stałem się tylko symbolem, a przecież ucierpiało znacznie więcej osób.

Dla Dziennika

Tomasz Pietrasiewicz, szef Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN - Zatrzymani to dojrzali ludzie, a więc mają ukształtowane poglądy. Gdyby to byli np. młodzi kibole, to pewni machnęlibyśmy na to ręką. Teraz jednak widać, że to jest głębsza sprawa. Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz, żeby spojrzeli mi w oczy. Myślę, że będzie ku temu okazja podczas procesu. W tej sprawie chodzi nie tylko o mnie, ale i o wielu innych ludzi, działających m. in. na rzecz upamiętnienia kultury żydowskiej. Ja stałem się tylko symbolem, a przecież ucierpiało znacznie więcej osób. Teraz nie ma we mnie emocji i chęci karania. Nie myślę w ten sposób. Kara to moim zdaniem rzecz drugorzędna. Najważniejsze, że sprawa została upubliczniona.

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 2 lutego 2014 o 14:20
0

Pietrasiewicz: "Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz"

Tylko jak będziesz chciał im spojrzeć glęboko w oczy to ściągnij okulary żeby lepiej widzieć, tylko postaraj się nie robić zeza.

On też żydem jest ?
 

Avatar
Jan Brzytwa / 2 lutego 2014 o 13:50
0

Pietrasiewicz: "Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz"

Tylko jak będziesz chciał im spojrzeć glęboko w oczy to ściągnij okulary żeby lepiej widzieć, tylko postaraj się nie robić zeza.

Avatar
Przemysław Leniak / 30 stycznia 2014 o 00:25
0

http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/27384/lublin,piatkowe,aresztowania,fakty,opinie/

co do działań organów zaś to pozwolę sobie na taką uwagę

W zakresie widzeń obrońcy z osadzonym wypowiadał się także Europejski Trybunał Praw Człowieka. W jednej ze spraw, S. przeciwko Szwajcarii, rozpatrywanej przez Trybunał (orzeczenie z 28 listopada 1991 r., A 220; raport Europejskiej Komisji Praw Człowieka z 12 lipca 1990 r., skargi 12629/87 i 13965/88) wskazane zostało, iż Konwencja jakkolwiek nie gwarantuje wyraźnie prawa oskarżonego w sprawie karnej do porozumiewania się z obrońcą bez obecności innych osób, to jednak zdaniem Trybunału uznanie istnienia tego prawa jest jednym z podstawowych warunków rzetelnego procesu sądowego w demokratycznym społeczeństwie i wynika z art. 6 lit. c. „Wartość pomocy prawnej uległaby skutecznemu obniżeniu, gdyby adwokat nie miał możliwości porozumiewania się ze swoim klientem i udzielania mu poufnych wskazówek bez jakiejkolwiek kontroli”.
Wobec powyższego, w konkretnej sprawie może dojść do naruszenia art. 6 Konwencji, jeżeli obrońcy uniemożliwi lub utrudni się kontakt z tymczasowo aresztowanym.

myślę że Lublin jest daleko bardzo od Europy

prawda Pani Syk-Jankowska?
daleko daleko

 

http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/27384/lublin,piatkowe,aresztowania,fakty,opinie/

co do działań organów zaś to pozwolę sobie na taką uwagę

W zakresie widzeń obrońcy z osadzonym wypowiadał się także Europejski Trybunał Praw Człowieka. W jednej ze spraw, S. przeciwko Szwajcarii, rozpatrywanej przez Trybunał (orzeczenie z 28 listopada 1991 r., A 220; raport Europejskiej Komisji Praw Człowieka z 12 lipca 1990 r., skargi 12629/87 i 13965/88) wskazane zostało, iż Konwencja jakkolwiek nie gwarantuje wyraźnie prawa oskar... rozwiń

Avatar
Piotr Bednarek / 29 stycznia 2014 o 17:39
0

No faktycznie , a co jest antysemickiego w haśle "nasze ulice , nasze kamienice " Czy oni je rozklejali w izraelu??? To chyba nic złego ze w Polsce kamienice i ulice należą do Polaków . I od kiedy antysyjonizm jest antysemityzmem Sąd się ośmiesza. Ja jestem zdeklarowanym antysyjonistą a Palestyńczyków którzy sa ludem semickim wprost uwielbiam

Avatar
za / 27 stycznia 2014 o 16:13
0

Zidentyfikowano ich na podstawie donosu antify.

Avatar
Przemysław Leniak / 26 stycznia 2014 o 22:32
0

Oczy Pietrasiewicza póki co okazały się pustymi oczodołami podszytej strachem a wyszywanej pychą bestii - nie miały źrenic, nie miały tęczówek nie miały białek, powiek tez nie, pozbawione były rzęs i brwi, twarzy a nawet całej postaci
tylko smród był obecny - straszliwy smród moralnej zgnilizny Tomasza Pietrasiewicza

Avatar
Przemysław Leniak / 26 stycznia 2014 o 22:27
0

dziś pojawiły się nowe dwa plakaty
pierwszy o treści:
"UWOLNIĆ WIĘŹNIA Z MAJDANKA"
drugi o treści:

"TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE
A BOGATSZE TO W TEATRZE TNN
(Magen Dawid)"
mengen czyli gwiazda tego antysemity Dawida
oba plakaty zostały umieszczone tak by mógł je zobaczyć każdy przechodzący przez Bramę Zasraną (dawniej Grodzką) i każdy kto wychodził z dzisieszego spektaklu w TNN - tego tandetnego tańca z krzesłem za jedyne 15 zł

oba plakaty miały dopisek długopisem VERTE
a na swej odwrotnej stronie oznaczenie autora
wykonane były czarnym szerokim mazakiem na kartkach formatu A4 - niestety drukarka sieciowa z Muzeum na Majdanku został aresztowana przez lokalny Berkut poz a tym autor nie ma interfejsu sieciowego i wtyczkę co najwyżej w dupę sobie może wsadzić...

prymitywne i ad hoc nie znaczy że nieszczere
trud zwalczania antysemickich potworów został podjety i nie ustanie póki nie aresztuje Berkut ostatniego ze sprawiedliwych
pzdr.

dziś pojawiły się nowe dwa plakaty
pierwszy o treści:
"UWOLNIĆ WIĘŹNIA Z MAJDANKA"
drugi o treści:

"TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE
A BOGATSZE TO W TEATRZE TNN
(Magen Dawid)"
mengen czyli gwiazda tego antysemity Dawida
oba plakaty zostały umieszczone tak by mógł je zobaczyć każdy przechodzący przez Bramę Zasraną (dawniej Grodzką) i każdy kto wychodził z dzisieszego spektaklu w TNN - tego tandetnego tańca z krzesłem za jedyne 15 złrozwiń

Avatar
Gość / 26 stycznia 2014 o 19:32
0

Na portalu wPolityce.pl jest artykuł "Antysemicka szajka w Muzeum na Majdanku czy zemsta Antify? Ciekawe pytanie.

Avatar
Marek / 26 stycznia 2014 o 16:56
0

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowski-terror-lublinie-aresztowania-polakow-2014-01

Avatar
Marek / 26 stycznia 2014 o 16:53
0

Co za brednie "zorganizowana grupa przestępcza"- to jest ta ,która okupuje sejm i ich trzeba aresztować,a nie patriotów.

Teraz takie akcje zaczną się w każdym mieście,bardzo dużo ludzi wyjdzie protestować w taki czy inny sposób przeciwko systemowi,i co zamkniecie nas wszystkich do więzienia jako zorganizowane grupy przestepcze?

Zabraknie milicji i aresztów!

Avatar
Marcin / 2 lutego 2014 o 14:20
0

Pietrasiewicz: "Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz"

Tylko jak będziesz chciał im spojrzeć glęboko w oczy to ściągnij okulary żeby lepiej widzieć, tylko postaraj się nie robić zeza.

On też żydem jest ?
 

Avatar
Jan Brzytwa / 2 lutego 2014 o 13:50
0

Pietrasiewicz: "Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz"

Tylko jak będziesz chciał im spojrzeć glęboko w oczy to ściągnij okulary żeby lepiej widzieć, tylko postaraj się nie robić zeza.

Avatar
Przemysław Leniak / 30 stycznia 2014 o 00:25
0

http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/27384/lublin,piatkowe,aresztowania,fakty,opinie/

co do działań organów zaś to pozwolę sobie na taką uwagę

W zakresie widzeń obrońcy z osadzonym wypowiadał się także Europejski Trybunał Praw Człowieka. W jednej ze spraw, S. przeciwko Szwajcarii, rozpatrywanej przez Trybunał (orzeczenie z 28 listopada 1991 r., A 220; raport Europejskiej Komisji Praw Człowieka z 12 lipca 1990 r., skargi 12629/87 i 13965/88) wskazane zostało, iż Konwencja jakkolwiek nie gwarantuje wyraźnie prawa oskarżonego w sprawie karnej do porozumiewania się z obrońcą bez obecności innych osób, to jednak zdaniem Trybunału uznanie istnienia tego prawa jest jednym z podstawowych warunków rzetelnego procesu sądowego w demokratycznym społeczeństwie i wynika z art. 6 lit. c. „Wartość pomocy prawnej uległaby skutecznemu obniżeniu, gdyby adwokat nie miał możliwości porozumiewania się ze swoim klientem i udzielania mu poufnych wskazówek bez jakiejkolwiek kontroli”.
Wobec powyższego, w konkretnej sprawie może dojść do naruszenia art. 6 Konwencji, jeżeli obrońcy uniemożliwi lub utrudni się kontakt z tymczasowo aresztowanym.

myślę że Lublin jest daleko bardzo od Europy

prawda Pani Syk-Jankowska?
daleko daleko

 

http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/27384/lublin,piatkowe,aresztowania,fakty,opinie/

co do działań organów zaś to pozwolę sobie na taką uwagę

W zakresie widzeń obrońcy z osadzonym wypowiadał się także Europejski Trybunał Praw Człowieka. W jednej ze spraw, S. przeciwko Szwajcarii, rozpatrywanej przez Trybunał (orzeczenie z 28 listopada 1991 r., A 220; raport Europejskiej Komisji Praw Człowieka z 12 lipca 1990 r., skargi 12629/87 i 13965/88) wskazane zostało, iż Konwencja jakkolwiek nie gwarantuje wyraźnie prawa oskar... rozwiń

Avatar
Piotr Bednarek / 29 stycznia 2014 o 17:39
0

No faktycznie , a co jest antysemickiego w haśle "nasze ulice , nasze kamienice " Czy oni je rozklejali w izraelu??? To chyba nic złego ze w Polsce kamienice i ulice należą do Polaków . I od kiedy antysyjonizm jest antysemityzmem Sąd się ośmiesza. Ja jestem zdeklarowanym antysyjonistą a Palestyńczyków którzy sa ludem semickim wprost uwielbiam

Avatar
za / 27 stycznia 2014 o 16:13
0

Zidentyfikowano ich na podstawie donosu antify.

Avatar
Przemysław Leniak / 26 stycznia 2014 o 22:32
0

Oczy Pietrasiewicza póki co okazały się pustymi oczodołami podszytej strachem a wyszywanej pychą bestii - nie miały źrenic, nie miały tęczówek nie miały białek, powiek tez nie, pozbawione były rzęs i brwi, twarzy a nawet całej postaci
tylko smród był obecny - straszliwy smród moralnej zgnilizny Tomasza Pietrasiewicza

Avatar
Przemysław Leniak / 26 stycznia 2014 o 22:27
0

dziś pojawiły się nowe dwa plakaty
pierwszy o treści:
"UWOLNIĆ WIĘŹNIA Z MAJDANKA"
drugi o treści:

"TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE
A BOGATSZE TO W TEATRZE TNN
(Magen Dawid)"
mengen czyli gwiazda tego antysemity Dawida
oba plakaty zostały umieszczone tak by mógł je zobaczyć każdy przechodzący przez Bramę Zasraną (dawniej Grodzką) i każdy kto wychodził z dzisieszego spektaklu w TNN - tego tandetnego tańca z krzesłem za jedyne 15 zł

oba plakaty miały dopisek długopisem VERTE
a na swej odwrotnej stronie oznaczenie autora
wykonane były czarnym szerokim mazakiem na kartkach formatu A4 - niestety drukarka sieciowa z Muzeum na Majdanku został aresztowana przez lokalny Berkut poz a tym autor nie ma interfejsu sieciowego i wtyczkę co najwyżej w dupę sobie może wsadzić...

prymitywne i ad hoc nie znaczy że nieszczere
trud zwalczania antysemickich potworów został podjety i nie ustanie póki nie aresztuje Berkut ostatniego ze sprawiedliwych
pzdr.

dziś pojawiły się nowe dwa plakaty
pierwszy o treści:
"UWOLNIĆ WIĘŹNIA Z MAJDANKA"
drugi o treści:

"TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE
A BOGATSZE TO W TEATRZE TNN
(Magen Dawid)"
mengen czyli gwiazda tego antysemity Dawida
oba plakaty zostały umieszczone tak by mógł je zobaczyć każdy przechodzący przez Bramę Zasraną (dawniej Grodzką) i każdy kto wychodził z dzisieszego spektaklu w TNN - tego tandetnego tańca z krzesłem za jedyne 15 złrozwiń

Avatar
Gość / 26 stycznia 2014 o 19:32
0

Na portalu wPolityce.pl jest artykuł "Antysemicka szajka w Muzeum na Majdanku czy zemsta Antify? Ciekawe pytanie.

Avatar
Marek / 26 stycznia 2014 o 16:56
0

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowski-terror-lublinie-aresztowania-polakow-2014-01

Avatar
Marek / 26 stycznia 2014 o 16:53
0

Co za brednie "zorganizowana grupa przestępcza"- to jest ta ,która okupuje sejm i ich trzeba aresztować,a nie patriotów.

Teraz takie akcje zaczną się w każdym mieście,bardzo dużo ludzi wyjdzie protestować w taki czy inny sposób przeciwko systemowi,i co zamkniecie nas wszystkich do więzienia jako zorganizowane grupy przestepcze?

Zabraknie milicji i aresztów!

Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 138 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 67 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.