Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2016 r.
17:59

Motor Lublin prosi miasto o prawie 4 mln zł. Chce zdobyć lepszych piłkarzy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 59 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Dokładnie 3,8 mln zł chce dostać z miejskiej kasy spółka Motor Lublin, z czego 600 tys. zł jeszcze w tym roku. W Ratuszu trwa debata nad przyszłością klubu, przede wszystkim finansową.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O takie pieniądze wnioskuje do władz miasta prezes Motoru Lublin. Kwoty 600 tys. oczekuje jeszcze w październiku, w przyszłym roku chce dokapitalizowania kwotą miliona złotych w rundzie wiosennej, a kolejnego miliona w przypadku awansu do II ligi. Dodajmy, że w tym roku Motor został dokapitalizowany przez miasto kwotą 1,25 mln zł.

– Dlaczego ja proszę o wsparcie? Zwiększając przychody od sponsorów nie uda nam się zwiększyć przychodów z biletów – mówi Waldemar Leszcz, prezes Motoru Lublin. – Zły początek sezonu, brak wyników sportowych, brak meczu barażowego spowoduje, że te przychody będą niższe.

Ponadto Motor Lublin oczekuje, że w przyszłym roku miasto całkowicie spłaci dług spółki. – Klub jest zadłużony na około 1,2 mln zł – informuje prezes. Jak oficjalnie przyznaje Motor zadłużenie wobec ZUS wynosi 145 tys. zł, wobec Urzędu Skarbowego 135 tys., zaległe wynagrodzenia to 105 tys., a zaległości wobec ochrony wynoszą już 244 tys. zł.

Zarówno radni Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości przyznają, że wsparcie finansowe powinno być udzielone. – To nie są wcale kolosalne pieniądze, jeśli ja czytam, że na park przy Zawilcowej dajemy 10 mln zł – mówi Zbigniew Ławniczak, radny PiS. Proponuje, by pieniądze przekazać szybciej. – Jeszcze w tym roku 2,8 mln zł – sugeruje radny. – Trzeba klub oddłużyć i dać na rundę wiosenną.

– Zupełnie inaczej się działa, gdy klub jest oddłużony – podkreśla Piotr Dreher, radny PO. Na to by dług został spłacony jeszcze w tym roku raczej się nie zanosi.

Zastrzeżenia do wyników finansowych spółki ma Dariusz Jezior (PiS). – Przychody są na tym samym poziomie, na którym były, a koszty rosną – tłumaczy Jezior. – Mówię o pewnym niepokojącym trendzie.

– Zgadzam się, tendencja jest niepokojąca - przyznaje Leszcz. Tłumaczy, że koszty rosną, bo musi kupować zawodników.

– Państwo zrobiliście zakupy i uważacie, że dobrych zawodników kupiliście. Jako były zawodnik nie widzę rezultatów – wytyka Eugeniusz Bielak, radny PiS. Apeluje też o przyjrzenie się kosztom, bo nie podoba mu się, że średnie wynagrodzenie w grupie zawodników i trenerów jest bardzo zbliżone do średniego wynagrodzenia pozostałych pracowników. – To zawodnicy pot zostawiają na trawie – mówi Bielak.

W sezonie 2016/17, jak wynika z danych przedstawionych przez prezesa Leszcza, średnie wynagrodzenie w grupie zawodników i trenerów ma wzrosnąć z 2511 zł do 3815 zł.
To właśnie konieczność zakupu lepszych zawodników jest podawana jako główny powód dokapitalizowania spółki miejskimi pieniędzmi, by mogła osiągnąć postawiony przed nią cel, którym jest awans do II ligi.

– Pan nas szantażuje – komentuje Zdzisław Drozd (PiS). – Proszę nie używać wobec mnie takich słów – odpowiada Leszcz tłumacząc, że wzmocnienia drużyny zażądała od niego rada nadzorcza spółki. Uzupełnienie tejże rady o przedstawicieli kibiców proponują dwaj radni PiS: Bielak i Ławniczak.

Prezes przyznaje, że nie zanosi się na to, by klub zaczął wychodzić finansowo na plus i twierdzi, że nie zarabia nawet Real Madryt, ale podkreśla "zysk niematerialny". – Spora grupa ludzi ma swoje igrzyska, ma swój cel, ta funkcja społeczna jest tutaj bardzo ważna – mówi Leszcz.

Sonda: Czy miasto powinno przekazać 3,8 mln zł klubowi Motor Lublin?

Liczba głosów: 1129
63.86%
Nie
36.14%
Tak
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 14:15
0
Bezkosztowo!leprzy to szybszy także piłkarz więc jedno wyrobić ruchy na treningu.
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 16:16
0
Prosi to sie swinia
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 10:37
0
4 bańki to mogą dostać na plecy żeby wyzdrowieli i przestali myśleć, że Motor Lublin jest najważniejszą i strategiczną inwestycją. Dostali stadion. Raczej zarząd klubu powinien szukać sponsorów, a nie liczyć na pomoc finansową miasta.
Avatar
co ja pacze / 28 września 2016 o 09:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
CZTERY BAŃKI ???!!!! To jest KU.... CHORE !!! Na to żeby bydło kibolskie miało rozrywkę dla siebie ? Żużel potrzebował 1/10 tego, na stadion można przyjść z dziećmi, emocje 100 razy lepsze niż na ta nożna nędza, zero zadym, kultura i na to nie było ???!!! A ci chcą cztery bańki ??? Piłka nożna w Lublinie to dno totalne i mam nadzieję, że żadnej kasy na to nie będzie. To jest od kilku lat pakowanie kasy w dno i błoto. Proszę zauważyć, że tą drużyną nie jest zainteresowany żaden konkretny sponsor z miasta. I co miasto z naszej kasy ma utrzymywać nędzne mecze i zadymy na Zygmuntowskich. ZERO KASY NA PIŁKĘ NOŻNĄ W LUBLINIE !!!!!!!!!
Jakie 4 banki, jakie Zygmuntowskie, jakie zadymy  co to za bełkot,??? Żuzel miał kase, miał wpływy z biletów i wszystko poszło w siną dal, no własnie gdzie poszła cała kasa i ile jeszcze miało miasta dokładać do tej amatoreskiej ligi żuzlowej?
Jakie 4 banki, jakie Zygmuntowskie, jakie zadymy  co to za bełkot,??? Żuzel miał kase, miał wpływy z biletów i wszystko poszło w siną dal, no własnie gdzie poszła cała kasa i ile jeszcze miało miasta dokładać do tej amatoreskiej ligi żuzlowej? rozwiń
Avatar
Piter76 / 28 września 2016 o 09:07
0
Lublin i lublinianie ZA Motorem! Motor od zawsze jest i zawsze będzie największym, najbardziej popularnym i najbardziej utytułowanym klubem Lubelszczyzny. I tych paru wpisujących się daunów nigdy tego nie zmieni, choćby nie wiem jak się napinali i bardzo chcieli ;)) W poprzednim świetnym - ale pechowo zakończonym - sezonie średnia (!!!) widownia to prawie 3,4 tysiąca/mecz z takimi perełkami jak 8,9 Olimpia E., 5,8 Polonia P., 4,2 Avia, 3,6 Lublinianka. Przychodzą rodziny z dziećmi - tak jak ja - super atmosfera, doping i warunki. Ze niby na żużlu emocje i atmosfera ?!? śmiech na sali! Poza tym Miasto nie robi tego - nie tylko ... - dla Motoru, ale dla siebie, dla prestiżu i reklamy. To jest inwestycja przyszłościowa. Niestety tak to działa w dzisiejszym świecie/sporcie, że najpierw to koło zamachowe trzeba popchnąć/dofinansować. Dobrze, że wiele mądrych i normalnych osób to rozumie i popiera. Po za tym, to jest tylko kropla w budżecie wielu innych (potrzebnych lub nie) inwestycji w mieście...
Lublin i lublinianie ZA Motorem! Motor od zawsze jest i zawsze będzie największym, najbardziej popularnym i najbardziej utytułowanym klubem Lubelszczyzny. I tych paru wpisujących się daunów nigdy tego nie zmieni, choćby nie wiem jak się napinali i bardzo chcieli ;)) W poprzednim świetnym - ale pechowo zakończonym - sezonie średnia (!!!) widownia to prawie 3,4 tysiąca/mecz z takimi perełkami jak 8,9 Olimpia E., 5,8 Polonia P., 4,2 Avia, 3,6 Lublinianka. Przychodzą rodziny z dziećmi - tak jak ja - super atmosfera, doping i warunki. Ze niby na ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 08:56
0
Szkoda komentarza. Motor powinien być zlikwidowany.
Avatar
Jaś / 27 września 2016 o 21:55
0
Żeby coś dostać to trzeba najpierw na to zasłużyć, a pseudo piłkarze motoru chyba swoimi wynikami nie zachwycili. Więc jakim prawem mają dostawać za fri kasę?
Avatar
kibol / 27 września 2016 o 21:32
0
niech zarobią na siebie przez ściągnnięcie kibiców na mecze a dofinansować można tylko imprezy powszechne, publiczne a nie profecjonalistów
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 21:29
0
Bardzo dobrze, że władze nie odwracają się tyłem do Motoru i chcą dalej go wspierać. Szkoda tylko, że piłkarze nie doceniają tego co mają i zamiast zasuwać na 110% w każdym meczu, olewają sprawę. Wciąż wierzę, że nadejdą lepsze czasy dla Motoru.
Avatar
TENtyp / 27 września 2016 o 21:11
0
jeżeli antylubelski motor dostanie choć jeszcze jedną złotówkę z miejskiej kasy to będzie to gruby skandal
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 14:15
0
Bezkosztowo!leprzy to szybszy także piłkarz więc jedno wyrobić ruchy na treningu.
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 16:16
0
Prosi to sie swinia
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 10:37
0
4 bańki to mogą dostać na plecy żeby wyzdrowieli i przestali myśleć, że Motor Lublin jest najważniejszą i strategiczną inwestycją. Dostali stadion. Raczej zarząd klubu powinien szukać sponsorów, a nie liczyć na pomoc finansową miasta.
Avatar
co ja pacze / 28 września 2016 o 09:53
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
CZTERY BAŃKI ???!!!! To jest KU.... CHORE !!! Na to żeby bydło kibolskie miało rozrywkę dla siebie ? Żużel potrzebował 1/10 tego, na stadion można przyjść z dziećmi, emocje 100 razy lepsze niż na ta nożna nędza, zero zadym, kultura i na to nie było ???!!! A ci chcą cztery bańki ??? Piłka nożna w Lublinie to dno totalne i mam nadzieję, że żadnej kasy na to nie będzie. To jest od kilku lat pakowanie kasy w dno i błoto. Proszę zauważyć, że tą drużyną nie jest zainteresowany żaden konkretny sponsor z miasta. I co miasto z naszej kasy ma utrzymywać nędzne mecze i zadymy na Zygmuntowskich. ZERO KASY NA PIŁKĘ NOŻNĄ W LUBLINIE !!!!!!!!!
Jakie 4 banki, jakie Zygmuntowskie, jakie zadymy  co to za bełkot,??? Żuzel miał kase, miał wpływy z biletów i wszystko poszło w siną dal, no własnie gdzie poszła cała kasa i ile jeszcze miało miasta dokładać do tej amatoreskiej ligi żuzlowej?
Jakie 4 banki, jakie Zygmuntowskie, jakie zadymy  co to za bełkot,??? Żuzel miał kase, miał wpływy z biletów i wszystko poszło w siną dal, no własnie gdzie poszła cała kasa i ile jeszcze miało miasta dokładać do tej amatoreskiej ligi żuzlowej? rozwiń
Avatar
Piter76 / 28 września 2016 o 09:07
0
Lublin i lublinianie ZA Motorem! Motor od zawsze jest i zawsze będzie największym, najbardziej popularnym i najbardziej utytułowanym klubem Lubelszczyzny. I tych paru wpisujących się daunów nigdy tego nie zmieni, choćby nie wiem jak się napinali i bardzo chcieli ;)) W poprzednim świetnym - ale pechowo zakończonym - sezonie średnia (!!!) widownia to prawie 3,4 tysiąca/mecz z takimi perełkami jak 8,9 Olimpia E., 5,8 Polonia P., 4,2 Avia, 3,6 Lublinianka. Przychodzą rodziny z dziećmi - tak jak ja - super atmosfera, doping i warunki. Ze niby na żużlu emocje i atmosfera ?!? śmiech na sali! Poza tym Miasto nie robi tego - nie tylko ... - dla Motoru, ale dla siebie, dla prestiżu i reklamy. To jest inwestycja przyszłościowa. Niestety tak to działa w dzisiejszym świecie/sporcie, że najpierw to koło zamachowe trzeba popchnąć/dofinansować. Dobrze, że wiele mądrych i normalnych osób to rozumie i popiera. Po za tym, to jest tylko kropla w budżecie wielu innych (potrzebnych lub nie) inwestycji w mieście...
Lublin i lublinianie ZA Motorem! Motor od zawsze jest i zawsze będzie największym, najbardziej popularnym i najbardziej utytułowanym klubem Lubelszczyzny. I tych paru wpisujących się daunów nigdy tego nie zmieni, choćby nie wiem jak się napinali i bardzo chcieli ;)) W poprzednim świetnym - ale pechowo zakończonym - sezonie średnia (!!!) widownia to prawie 3,4 tysiąca/mecz z takimi perełkami jak 8,9 Olimpia E., 5,8 Polonia P., 4,2 Avia, 3,6 Lublinianka. Przychodzą rodziny z dziećmi - tak jak ja - super atmosfera, doping i warunki. Ze niby na ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 08:56
0
Szkoda komentarza. Motor powinien być zlikwidowany.
Avatar
Jaś / 27 września 2016 o 21:55
0
Żeby coś dostać to trzeba najpierw na to zasłużyć, a pseudo piłkarze motoru chyba swoimi wynikami nie zachwycili. Więc jakim prawem mają dostawać za fri kasę?
Avatar
kibol / 27 września 2016 o 21:32
0
niech zarobią na siebie przez ściągnnięcie kibiców na mecze a dofinansować można tylko imprezy powszechne, publiczne a nie profecjonalistów
Avatar
Gość / 27 września 2016 o 21:29
0
Bardzo dobrze, że władze nie odwracają się tyłem do Motoru i chcą dalej go wspierać. Szkoda tylko, że piłkarze nie doceniają tego co mają i zamiast zasuwać na 110% w każdym meczu, olewają sprawę. Wciąż wierzę, że nadejdą lepsze czasy dla Motoru.
Avatar
TENtyp / 27 września 2016 o 21:11
0
jeżeli antylubelski motor dostanie choć jeszcze jedną złotówkę z miejskiej kasy to będzie to gruby skandal
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 9 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!