Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2016 r.
14:10

Rada dzielnicy: Motor Lublin dostał 2,5 mln zł. A na Dzierżawnej nie ma kanalizacji

Autor: Zdjęcie autora drs
196 51 A A
Okolice ulicy Dzierżawnej w Lublinie (fot. Google Street View)
Okolice ulicy Dzierżawnej w Lublinie (fot. Google Street View)

– Niech mieszkańcy sami powiedzą, czy chcą płacić na Motor Lublin – piszą do Ratusza radni jednej z dzielnic i oczekują konsultacji w tej sprawie.  – Nie spytamy o coś, co jest przesądzone – pada odpowiedź.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Tylko przez ostatnie dwa lata Rada Miasta przekazała 2,55 mln zł dla klubu Motor Lublin. To tyle, ile do dyspozycji ma pojedyncza rada dzielnicy, ale przez okres 20 lat – pisze do prezydenta Rada Dzielnicy Za Cukrownią. I oficjalnie żąda publicznych konsultacji poświęconych finansowaniu Motoru.

Dzielnicowi radni chcą, by konsultacje trwały co najmniej 21 dni. Liczą też, że prezydent znajdzie popołudniami czas, by wytłumaczyć, "jakie korzyści wynikają z dofinansowywania klubu piłkarskiego naszymi pieniędzmi oraz dlaczego warto przekazywać pieniądze na Motor, a nie na kanalizację i odprowadzanie wód opadowych w dzielnicy".

– Od 20 lat mieszkańcy Dzierżawnej i Ciepłej proszą nas o kanalizację i odprowadzenie wód opadowych – czytamy w piśmie sygnowanym przez Lidię Kasprzak-Chachaj, przewodniczącą rady.

Ratusz już zapowiada, że konsultacji nie będzie. – Mogłoby to wprowadzić mieszkańców w błąd – twierdzi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Przedmiotem konsultacji nie może być bowiem coś, co jest przesądzone, a miastu zależy na wspieraniu klubu Motor – dodaje. Stwierdza też, że radni dzielnicy mogą przyjść na specjalne posiedzenie działającej w Radzie Miasta komisji sportu, które poświęcone będzie finansowaniu Motoru, jego sytuacji i planom.

Dodajmy, że Ratusz zapowiada dofinansowanie jeszcze w tym roku Motoru kwotą 600 tys. zł, a w styczniu spłacenie całego jego długu, wynoszącego teraz ok. 1,15 mln zł.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 10:51
0
A im sie wydaje, ze jak pieniadze nie pojda na sport, to pojda akurat na fragment ich kanalizacji, bo calosci i tak nie zbuduje sie. Kanalizacje buduje MPWiK. Miasto wspiera przejazdy MPK kwota 80mln rocznie i jakos nikomu to nie przeszkadza, a nie kazdy jezdzi. Wspiera takze kulture i sport. Kazde duze miasto wspiera sport. My nie bedziemy gorsi.
Avatar
hrabiaski / 17 września 2016 o 10:13
0
za to Ty masz pojęcie!widać to po znajomości ortografii!pewnie masz doktorat z ekonomi!szkoda że zabraklo Ci czasu na ortografię.
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 09:53
0
Piłka nożna powinna być zdelegalizowana!!!! To patologia pełna łapówek, ustawianych meczów, itd....!!!!
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 22:41
0
Gdyby coś, to mamy XXI wiek... Tak poza tym, to niech beneficjent kolejnej transzy publicznych dotacji złoży może chociaż sprawozdanie finansowe wymagane przez Ksh. Panią rzecznik prezydenta miasta wypada zakwaterować tam gdzie w XXI wieku nie ma kanalizacji, a natychmiast się przekonamy, że nagle zmieni ton swoich wypowiedzi, która w swojej treści kwalifikuje ją do wyrzucenia ze sprawowanej funkcji, którą finansują podatnicy.
Avatar
sąsiad, kibic Motoru / 16 września 2016 o 22:34
0
Liidka odczep się od Motoru, znajdź sobie faceta.
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 21:52
0
MOTOR TO WRZÓD NA DU**PIE MIASTA - KASĘ BIORĄ ZA NIC - ROZWALIĆ TO BADZIEWIE
Avatar
PK / 16 września 2016 o 21:51
0
Jeszcze p. Wasilewski dawno, daaaawno temu obiecywał, że coś się zmieni. Przyjechał na Dzierżawną w kaloszach i myślał, że to bagno. Nie jest tak. Pora zmienić po pierwsze opinię nt. Dzierżawnej, bo fakt, faktem, że mieszka tam dużo "elementu", przez co upowszechnił się pogląd, iż mieszka tam JEDYNIE element, a to akurat nieprawda - jak zwykle przy takich "sądach" opinii publicznej, najbardziej cierpią uczciwi ludzie. A p. Wasilewski, jak obiecał, tak nie zrobił nic. A po drugie, jeżeli chodzi o pieniądze (i piszę to jako osoba mieszkająca na Dzierżawnej), zapytam publicznie: Ile kosztuje zwykły żużel, którym równano w tym roku ulice przy Dzierżawnej? Budżet wynosił 90 tys. (jak pisano na ogłoszeniach na dzielnicy), a zrobiono raptem 3-4 ulice :-)  Żużelek taki drogi...? ;-) Co na to Rada Dzielnicy? A inna sprawa, że do kogo te pretensje Rady, jak w samej Radzie siedzą (lub siedziały) osoby, których nie powinno tam być, chociażby ze względu na kryminał we własnym domu (z pełną świadomością) i przyzwalanie na to... Nie będę pisać kto, bo ogarnięty mieszkaniec Dzierżawnej i tak wiedziałby o kogo chodzi, a inna sprawa, że po co prać publicznie brudy... To inna sprawa i oddzielny wątek. Poza tym, gdzie są pieniądze za cokolwiek na tej Dzielnicy Cudów, jak to się mawia o Dzierżawnej na mieście? Tutaj jest wiele możliwości, tylko pora faktycznie dać na to pieniądze, jak na inne dzielnice, a jeżeli faktycznie się je daje (czego nie widać w efektach żadnych, bo nie dzieje się tutaj nic), to kto je zawija do swojej skarbonki (jak przykład bardzo drogiego żużlu powyżej)? Ktoś z Rady czy ktoś inny? Ja w tej dzielnicy widzę jakoś potencjał, chociaż wstyd mi czasem, że tu mieszkam, ze względu na obiegową opinię o Dzierżawnej i sąsiednich ulicach, a także na, może nie syf, ale panujący tam klimat zapomnienia, co prowadzi właśnie do takich sądów o Dzierżawnej, a nie innych. Szkoda tylko, że ludzie piszą, a nie wiedzą, jak jest pod tą przykrywką "ubóstwa" na Dzierżawnej. Żal mi porządnych obywateli, których nie stać na nowe domy i mieszkania w "lepszych" dzielnicach Lublina, a którzy nie chcą być wkładani do jednego wora z menelami, kryminalistami i głupkami z dzielnicy - a swoją drogą - na której dzielnicy w Lublinie nie ma żadnej jakiejkolwiek patologii? NA ŻADNEJ, Drodzy Lublinianie, sądzący, a nic nie wiedzący. Pora spojrzeć na siebie, a nie tylko na Dzierżawną, bo prawda jest taka, że u siebie też macie różne zjawiska patologiczne, choć się przyjęło, że jak dzielnica jest zadbana, to od razu porządna... Co za brednie. A sam artykuł w ogóle jest niepotrzebny. I tak się tu nic nie zadzieje, bo nie i już. Nie obchodzi mnie Motor Lublin, bo nie mam nic do tego, że się finansuje swój klub (czy to słaby, czy beznadziejny), ale co tak naprawdę poeta (redaktor) miał na myśli? Dzielnica ta od zawsze miała taką opinię, jaką ma i żaden artykuł tego nie zmieni :-) Dobranoc :-)
Jeszcze p. Wasilewski dawno, daaaawno temu obiecywał, że coś się zmieni. Przyjechał na Dzierżawną w kaloszach i myślał, że to bagno. Nie jest tak. Pora zmienić po pierwsze opinię nt. Dzierżawnej, bo fakt, faktem, że mieszka tam dużo "elementu", przez co upowszechnił się pogląd, iż mieszka tam JEDYNIE element, a to akurat nieprawda - jak zwykle przy takich "sądach" opinii publicznej, najbardziej cierpią uczciwi ludzie. A p. Wasilewski, jak obiecał, tak nie zrobił nic. A po drugie, jeżeli chodzi o pieniądze (i piszę to ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 21:28
0
Tych ruder tam nawet nie powinno być
Avatar
wrrr / 16 września 2016 o 21:21
0
Szczyt chamstwa.. Dlaczego wrzucacie wszystkich do jednego worka?! Mam akt własności, płace za wszystko - podatek również. Pod jakim względem mieszkańcy Dzierżawnej są gorsi od reszty? Dlaczego im się nie należy?
Avatar
wrr / 16 września 2016 o 21:14
0
Szkoda, że ludzie żyją w takim przekonaniu.. Większość ma akt własności..
Avatar
Gość / 28 września 2016 o 10:51
0
A im sie wydaje, ze jak pieniadze nie pojda na sport, to pojda akurat na fragment ich kanalizacji, bo calosci i tak nie zbuduje sie. Kanalizacje buduje MPWiK. Miasto wspiera przejazdy MPK kwota 80mln rocznie i jakos nikomu to nie przeszkadza, a nie kazdy jezdzi. Wspiera takze kulture i sport. Kazde duze miasto wspiera sport. My nie bedziemy gorsi.
Avatar
hrabiaski / 17 września 2016 o 10:13
0
za to Ty masz pojęcie!widać to po znajomości ortografii!pewnie masz doktorat z ekonomi!szkoda że zabraklo Ci czasu na ortografię.
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 09:53
0
Piłka nożna powinna być zdelegalizowana!!!! To patologia pełna łapówek, ustawianych meczów, itd....!!!!
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 22:41
0
Gdyby coś, to mamy XXI wiek... Tak poza tym, to niech beneficjent kolejnej transzy publicznych dotacji złoży może chociaż sprawozdanie finansowe wymagane przez Ksh. Panią rzecznik prezydenta miasta wypada zakwaterować tam gdzie w XXI wieku nie ma kanalizacji, a natychmiast się przekonamy, że nagle zmieni ton swoich wypowiedzi, która w swojej treści kwalifikuje ją do wyrzucenia ze sprawowanej funkcji, którą finansują podatnicy.
Avatar
sąsiad, kibic Motoru / 16 września 2016 o 22:34
0
Liidka odczep się od Motoru, znajdź sobie faceta.
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 21:52
0
MOTOR TO WRZÓD NA DU**PIE MIASTA - KASĘ BIORĄ ZA NIC - ROZWALIĆ TO BADZIEWIE
Avatar
PK / 16 września 2016 o 21:51
0
Jeszcze p. Wasilewski dawno, daaaawno temu obiecywał, że coś się zmieni. Przyjechał na Dzierżawną w kaloszach i myślał, że to bagno. Nie jest tak. Pora zmienić po pierwsze opinię nt. Dzierżawnej, bo fakt, faktem, że mieszka tam dużo "elementu", przez co upowszechnił się pogląd, iż mieszka tam JEDYNIE element, a to akurat nieprawda - jak zwykle przy takich "sądach" opinii publicznej, najbardziej cierpią uczciwi ludzie. A p. Wasilewski, jak obiecał, tak nie zrobił nic. A po drugie, jeżeli chodzi o pieniądze (i piszę to jako osoba mieszkająca na Dzierżawnej), zapytam publicznie: Ile kosztuje zwykły żużel, którym równano w tym roku ulice przy Dzierżawnej? Budżet wynosił 90 tys. (jak pisano na ogłoszeniach na dzielnicy), a zrobiono raptem 3-4 ulice :-)  Żużelek taki drogi...? ;-) Co na to Rada Dzielnicy? A inna sprawa, że do kogo te pretensje Rady, jak w samej Radzie siedzą (lub siedziały) osoby, których nie powinno tam być, chociażby ze względu na kryminał we własnym domu (z pełną świadomością) i przyzwalanie na to... Nie będę pisać kto, bo ogarnięty mieszkaniec Dzierżawnej i tak wiedziałby o kogo chodzi, a inna sprawa, że po co prać publicznie brudy... To inna sprawa i oddzielny wątek. Poza tym, gdzie są pieniądze za cokolwiek na tej Dzielnicy Cudów, jak to się mawia o Dzierżawnej na mieście? Tutaj jest wiele możliwości, tylko pora faktycznie dać na to pieniądze, jak na inne dzielnice, a jeżeli faktycznie się je daje (czego nie widać w efektach żadnych, bo nie dzieje się tutaj nic), to kto je zawija do swojej skarbonki (jak przykład bardzo drogiego żużlu powyżej)? Ktoś z Rady czy ktoś inny? Ja w tej dzielnicy widzę jakoś potencjał, chociaż wstyd mi czasem, że tu mieszkam, ze względu na obiegową opinię o Dzierżawnej i sąsiednich ulicach, a także na, może nie syf, ale panujący tam klimat zapomnienia, co prowadzi właśnie do takich sądów o Dzierżawnej, a nie innych. Szkoda tylko, że ludzie piszą, a nie wiedzą, jak jest pod tą przykrywką "ubóstwa" na Dzierżawnej. Żal mi porządnych obywateli, których nie stać na nowe domy i mieszkania w "lepszych" dzielnicach Lublina, a którzy nie chcą być wkładani do jednego wora z menelami, kryminalistami i głupkami z dzielnicy - a swoją drogą - na której dzielnicy w Lublinie nie ma żadnej jakiejkolwiek patologii? NA ŻADNEJ, Drodzy Lublinianie, sądzący, a nic nie wiedzący. Pora spojrzeć na siebie, a nie tylko na Dzierżawną, bo prawda jest taka, że u siebie też macie różne zjawiska patologiczne, choć się przyjęło, że jak dzielnica jest zadbana, to od razu porządna... Co za brednie. A sam artykuł w ogóle jest niepotrzebny. I tak się tu nic nie zadzieje, bo nie i już. Nie obchodzi mnie Motor Lublin, bo nie mam nic do tego, że się finansuje swój klub (czy to słaby, czy beznadziejny), ale co tak naprawdę poeta (redaktor) miał na myśli? Dzielnica ta od zawsze miała taką opinię, jaką ma i żaden artykuł tego nie zmieni :-) Dobranoc :-)
Jeszcze p. Wasilewski dawno, daaaawno temu obiecywał, że coś się zmieni. Przyjechał na Dzierżawną w kaloszach i myślał, że to bagno. Nie jest tak. Pora zmienić po pierwsze opinię nt. Dzierżawnej, bo fakt, faktem, że mieszka tam dużo "elementu", przez co upowszechnił się pogląd, iż mieszka tam JEDYNIE element, a to akurat nieprawda - jak zwykle przy takich "sądach" opinii publicznej, najbardziej cierpią uczciwi ludzie. A p. Wasilewski, jak obiecał, tak nie zrobił nic. A po drugie, jeżeli chodzi o pieniądze (i piszę to ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 21:28
0
Tych ruder tam nawet nie powinno być
Avatar
wrrr / 16 września 2016 o 21:21
0
Szczyt chamstwa.. Dlaczego wrzucacie wszystkich do jednego worka?! Mam akt własności, płace za wszystko - podatek również. Pod jakim względem mieszkańcy Dzierżawnej są gorsi od reszty? Dlaczego im się nie należy?
Avatar
wrr / 16 września 2016 o 21:14
0
Szkoda, że ludzie żyją w takim przekonaniu.. Większość ma akt własności..
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 1

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 16

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 14

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 8

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 5 10

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 52 6

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!