Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2014 r.
13:33
Edytuj ten wpis

Najbardziej zadłużone samorządy. Lublin na 7. miejscu

Autor: Zdjęcie autora łm
8 25 A A

Lublin jest na siódmym miejscu w rankingu najbardziej zadłużonych miast w Polsce, który publikuje dwutygodnik "Wspólnota".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ranking powstał na podstawie relacji długu do rocznego dochodu samorządu. Najbardziej zadłużonym województwem w Polsce jest mazowieckie (73,4 proc.), a wśród miast „bryluje” Toruń (86,3 proc.).

Lubelskie jest na 6. miejscu (40,95 proc.). W kategorii miasta wojewódzkie Lublin zajął 7. miejsce (54,99 proc.). Z kolei w kat. miasta powiatowe na 9. miejscu znalazła się Włodawa (62, 01 proc.), a wśród małych miast 12. jest Łaszczów (pow. tomaszowski) - 70,11 proc.

Zwiększające się zadłużenie Lublina to jeden z głównych argumentów wysuwany przez przeciwników Krzysztofa Żuka, obecnego prezydenta miasta. Lubelskie PiS stronę internetową „zegar długu Lublina”, która pokazuje, jak rośnie zadłużenie.

- Kolejny rok prezydentury Krzysztofa Żuka (PO) to dalsze zadłużanie miasta poprzez kolejne kredyty i pożyczki. Najwyraźniej władze miasta nie zdają sobie sprawy, że tak lekko zaciągane kredyty i pożyczki będzie trzeba niedługo spłacić - czytamy na www.dluglublina.pl.


Rankingi najbardziej zadłużonych samorządów:

Województwa:

mazowieckie 73,34 proc.
łódzkie 58,70
opolskie 49,23
kujawsko-pomorskie 48,69
pomorskie 46,80
lubelskie 40,95
małopolskie 39,66
zachodniopomorskie 38,92
wielkopolskie 37,67
dolnośląskie 33,98
lubuskie 31,94
śląskie 31,39
warmińsko-mazurskie 31,09
podkarpackie 27,80
świętokrzyskie 22,49
podlaskie 3,62

Miasta wojewódzkie:

Toruń 86,32
Bydgoszcz 72,40
Poznań 69,41
Łódź 59,25
Wrocław 58,33
Białystok 55,07
Lublin 54,99
Szczecin 53,00
Kraków 52,90
Kielce 52,87
Rzeszów 49,42
Warszawa 48,48
Gdańsk 48,15
Zielona Góra 44,41
Katowice 38,35
Gorzów Wielkopolski 35,64
Opole 35,29
Olsztyn 29,55

Miasta powiatowe

Myślenice małopolskie 106,39
Skarżysko-Kamienna świętokrzyskie 80,10
Sejny podlaskie 76,25
Pisz warmińsko-mazurskie 74,62
Kamień Pomorski zachodniopomorskie 68,88
Pułtusk mazowieckie 67,33
Wieliczka małopolskie 65,95
Gryfino zachodniopomorskie 64,58
Włodawa lubelskie 62,01
Milicz dolnośląskie 61,34
Nowa Sól lubuskie 61,00
Gołdap warmińsko-mazurskie 58,79
Proszowice małopolskie 58,59
Opoczno łódzkie 57,88
Końskie świętokrzyskie 57,66

Małe miasta

Przemków dolnośląskie 98,34
Pełczyce zachodniopomorskie 92,78
Szczawnica małopolskie 83,91
Recz zachodniopomorskie 83,25
Lipiany zachodniopomorskie 81,84
Karlino zachodniopomorskie 78,75
Trzebiatów zachodniopomorskie 78,37
Wieleń wielkopolskie 76,15
Solec Kujawski kujawsko-pomorskie 75,98
Bieżuń mazowieckie 75,74
Świeradów-Zdrój dolnośląskie 75,61
Łaszczów lubelskie 70,11
Lubsko lubuskie 68,72
Jeziorany warmińsko-mazurskie 68,04
Niepołomice małopolskie 66,83
Dziwnów zachodniopomorskie 66,23

Całe zestawienie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lucjan / 26 września 2014 r. o 12:09
0

Taki ranking mówi tyle co nic,

Czy niskie zadłużenie świadczy o dobrej sytuacji gospodarczej regionu/miasta czy braku działań? Myślę, ze na liście są obydwa przypadki obok siebie.

On mówi przede wszystkim, że im mniej pożyczyłeś, tym mniej będziesz musiał oddać.

Wiem, że to truizm, ale ma swoje oczywiste oraz daleko idące konsekwencje.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 24 września 2014 r. o 20:37
0

Taki ranking mówi tyle co nic,

Czy niskie zadłużenie świadczy o dobrej sytuacji gospodarczej regionu/miasta czy braku działań? Myślę, ze na liście są obydwa przypadki obok siebie.


Taki ranking mówi tyle co nic,

Czy niskie zadłużenie świadczy o dobrej sytuacji gospodarczej regionu/miasta czy braku działań? Myślę, ze na liście są obydwa przypadki obok siebie.

Wreszcie mądra uwaga ! Od siebie dodam, że np.Japonia należy do jednych z najbardziej zadłużonych krajów Świata, a Ukraina do najmniej zadłużonych... Wobec tego w którym kraju woleli byście mieszkać: w Japonii czy na Ukrainie???

Wreszcie mądra uwaga ! Od siebie dodam, że np.Japonia należy do jednych z najbardziej zadłużonych krajów Świata, a Ukraina do najmniej zadłużonych... Wobec tego w którym kraju woleli byście mieszkać: w Japonii czy na Ukrainie???

rozwiń
Avatar
al / 24 września 2014 r. o 20:13
0

"tefałeny gaziety wybiórcze" "antyPOlską partię" "służalcze marionetki tańczące w rytm germańskiej przygrywki"

wypisz wymaluj typowy pisowski oszołom sądzący, że ma monopol na wiedzę :) 

wypisz wymaluj typowy pisowski oszołom sądzący, że ma monopol na wiedzę :) 

rozwiń
Avatar
czytelnik / 24 września 2014 r. o 19:37
0

sam jesteś idiotą pisowski kmiotku tęskniący za zacofanym miastem

Żuk bierze przykład z Zachodu Polski (Poznań, Bydgoszcz) czyli robi bardzo dobrze.

Pokazała historia Polski z kogo trzeba brać przykład.Przy tym się napracuje , a ograniczony PIS

jeszcze go wyśmiewa.Najlepiej nic nie robić tylko narzekać i liczyć, że manna spadnie z nieba

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć jak to jest, że można ludziom wmówić, że jeżeli ktoś jest przeciwko czemuś to znaczy, że jest za czymś? Czy już u takich osobników (komentujących jak wyżej) coś takiego jak samodzielne myślenie uległo całkowitemu zatraceniu? Tak bardzo stali się ofiarami wpływu mediom masowego oglupiania typu tefałeny gaziety wybiórcze itp., że zapomnieli jak to jest myśleć samemu? No niech mi ktoś odpowie. Bo jak po raz kolejny czytam jak jeden drugiego wyzywa od pisiorów pisów itp. tylko dlatego, ze ten drugi ośmielił się skrytykować antyPOlską partię, to zaczynam się niepokoić jak długo jeszcze musimy czekać, aż ludzie wreszcie otworzą oczy i postawią przed Trybunał rządzących doprowadzających nasz kraj do ruiny (tak, chodzi o te służalcze marionetki tańczące w rytm germańskiej przygrywki). No niech ktoś mi odpowie, czy tacy pożyteczni (dla elyty rządzącej "dożynającej watahy") idioci to się po prostu rodzą? czy zanik umiejętności myślenia, to rzecz nabyta?

yle="font-size:18px;">Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć jak to jest, że można ludziom wmówić, że jeżeli ktoś jest przeciwko czemuś to znaczy, że jest za czymś? Czy już u takich osobników (komentujących jak wyżej) coś takiego jak samodzielne myślenie uległo całkowitemu zatraceniu? Tak bardzo stali się ofiarami wpływu mediom masowego oglupiania typu tefałeny gaziety wybiórcze itp., że zapomnieli jak to jest myśleć samemu? No niech mi ktoś odpowie. Bo jak po raz kolejny czytam jak jeden drugiego wyzywa od pisiorów pisów itp. tylko dlatego, ze te... rozwiń
Avatar
PawEłJ / 24 września 2014 r. o 16:46
0

A ja czytałem ostatnio o nowej fabryce paneli fotowoltaicznych, o pracy dla programistów, o wejściu Niemców i Austriaków do Lublina. A za galerie, biedronki i lidle to podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu. Bo to dzięki jego PZP, panoszą się się w mieście hipermarkety.

+ np Francuzi będą w strefie produkować części dla przemysłu lotniczego i kosmicznego

Avatar
Krysian / 24 września 2014 r. o 16:44
0

Żuk musi wygrać tylko ten facet da radę rozruszać Lublin.Z całym szacunkiem dla Muszyńskiego

Avatar
jak / 24 września 2014 r. o 16:38
0

Przecież nie o zadłużenie samo w sobie chodzi, a o to na co i jak wydawane są pieniądze. Przy takim zadłużeniu w relacji do dochodów ogółem i kosztach realizowanych inwestycji jest to cofanie, a nie rozwój.

Pamiętaj, że ranking powstał w oparciu o dane dostarczane przez zainteresowanych, a w Lublinie od 4 lat kwitnie kreatywna księgowość...

o których inwestycjach piszesz? obwodnica? lotnisko? rower miejski?strefa ekonomiczna? basen olimpijski? to nazywasz cofaniem? jesteś z PiS czy głupi?

o których inwestycjach piszesz? obwodnica? lotnisko? rower miejski?strefa ekonomiczna? basen olimpijski? to nazywasz cofaniem? jesteś z PiS czy głupi?

rozwiń
Avatar
Myślący / 24 września 2014 r. o 16:37
0

Żuk bierze przykład z Zachodu Polski (Poznań, Bydgoszcz) czyli robi bardzo dobrze.

Pokazała historia Polski z kogo trzeba brać przykład.Przy tym się napracuje , a ograniczony PIS

jeszcze go wyśmiewa.Najlepiej nic nie robić tylko narzekać i liczyć, że manna spadnie z nieba

Avatar
PawEłJ / 24 września 2014 r. o 16:35
0

lemingu głupi nic się nie zmieniło. jesteśmy dalej niedorozwinietym regionem. lotnisko służy tylko do wylotów za pracą a nie lataniem na zakupy. nie przybyło miejsc pracy oprócz biedronek i lidlów. 

A ja czytałem ostatnio o nowej fabryce paneli fotowoltaicznych, o pracy dla programistów, o wejściu Niemców i Austriaków do Lublina. A za galerie, biedronki i lidle to podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu. Bo to dzięki jego PZP, panoszą się się w mieście hipermarkety.

A ja czytałem ostatnio o nowej fabryce paneli fotowoltaicznych, o pracy dla programistów, o wejściu Niemców i Austriaków do Lublina. A za galerie, biedronki i lidle to podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu. Bo to dzięki jego PZP, panoszą się się w mieście hipermarkety.

rozwiń
Avatar
tom / 24 września 2014 r. o 16:31
0

brawo zuk jest super . zagłosuje na ciebie znowu tak jak wszyscy idioci w tym mieście. musimy wygrać i być najbardziej zadłużonym miastem w polsce super .

sam jesteś idiotą pisowski kmiotku tęskniący za zacofanym miastem

Avatar
Lucjan / 26 września 2014 r. o 12:09
0

Taki ranking mówi tyle co nic,

Czy niskie zadłużenie świadczy o dobrej sytuacji gospodarczej regionu/miasta czy braku działań? Myślę, ze na liście są obydwa przypadki obok siebie.

On mówi przede wszystkim, że im mniej pożyczyłeś, tym mniej będziesz musiał oddać.

Wiem, że to truizm, ale ma swoje oczywiste oraz daleko idące konsekwencje.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 24 września 2014 r. o 20:37
0

Taki ranking mówi tyle co nic,

Czy niskie zadłużenie świadczy o dobrej sytuacji gospodarczej regionu/miasta czy braku działań? Myślę, ze na liście są obydwa przypadki obok siebie.


Taki ranking mówi tyle co nic,

Czy niskie zadłużenie świadczy o dobrej sytuacji gospodarczej regionu/miasta czy braku działań? Myślę, ze na liście są obydwa przypadki obok siebie.

Wreszcie mądra uwaga ! Od siebie dodam, że np.Japonia należy do jednych z najbardziej zadłużonych krajów Świata, a Ukraina do najmniej zadłużonych... Wobec tego w którym kraju woleli byście mieszkać: w Japonii czy na Ukrainie???

Wreszcie mądra uwaga ! Od siebie dodam, że np.Japonia należy do jednych z najbardziej zadłużonych krajów Świata, a Ukraina do najmniej zadłużonych... Wobec tego w którym kraju woleli byście mieszkać: w Japonii czy na Ukrainie???

rozwiń
Avatar
al / 24 września 2014 r. o 20:13
0

"tefałeny gaziety wybiórcze" "antyPOlską partię" "służalcze marionetki tańczące w rytm germańskiej przygrywki"

wypisz wymaluj typowy pisowski oszołom sądzący, że ma monopol na wiedzę :) 

wypisz wymaluj typowy pisowski oszołom sądzący, że ma monopol na wiedzę :) 

rozwiń
Avatar
czytelnik / 24 września 2014 r. o 19:37
0

sam jesteś idiotą pisowski kmiotku tęskniący za zacofanym miastem

Żuk bierze przykład z Zachodu Polski (Poznań, Bydgoszcz) czyli robi bardzo dobrze.

Pokazała historia Polski z kogo trzeba brać przykład.Przy tym się napracuje , a ograniczony PIS

jeszcze go wyśmiewa.Najlepiej nic nie robić tylko narzekać i liczyć, że manna spadnie z nieba

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć jak to jest, że można ludziom wmówić, że jeżeli ktoś jest przeciwko czemuś to znaczy, że jest za czymś? Czy już u takich osobników (komentujących jak wyżej) coś takiego jak samodzielne myślenie uległo całkowitemu zatraceniu? Tak bardzo stali się ofiarami wpływu mediom masowego oglupiania typu tefałeny gaziety wybiórcze itp., że zapomnieli jak to jest myśleć samemu? No niech mi ktoś odpowie. Bo jak po raz kolejny czytam jak jeden drugiego wyzywa od pisiorów pisów itp. tylko dlatego, ze ten drugi ośmielił się skrytykować antyPOlską partię, to zaczynam się niepokoić jak długo jeszcze musimy czekać, aż ludzie wreszcie otworzą oczy i postawią przed Trybunał rządzących doprowadzających nasz kraj do ruiny (tak, chodzi o te służalcze marionetki tańczące w rytm germańskiej przygrywki). No niech ktoś mi odpowie, czy tacy pożyteczni (dla elyty rządzącej "dożynającej watahy") idioci to się po prostu rodzą? czy zanik umiejętności myślenia, to rzecz nabyta?

yle="font-size:18px;">Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć jak to jest, że można ludziom wmówić, że jeżeli ktoś jest przeciwko czemuś to znaczy, że jest za czymś? Czy już u takich osobników (komentujących jak wyżej) coś takiego jak samodzielne myślenie uległo całkowitemu zatraceniu? Tak bardzo stali się ofiarami wpływu mediom masowego oglupiania typu tefałeny gaziety wybiórcze itp., że zapomnieli jak to jest myśleć samemu? No niech mi ktoś odpowie. Bo jak po raz kolejny czytam jak jeden drugiego wyzywa od pisiorów pisów itp. tylko dlatego, ze te... rozwiń
Avatar
PawEłJ / 24 września 2014 r. o 16:46
0

A ja czytałem ostatnio o nowej fabryce paneli fotowoltaicznych, o pracy dla programistów, o wejściu Niemców i Austriaków do Lublina. A za galerie, biedronki i lidle to podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu. Bo to dzięki jego PZP, panoszą się się w mieście hipermarkety.

+ np Francuzi będą w strefie produkować części dla przemysłu lotniczego i kosmicznego

Avatar
Krysian / 24 września 2014 r. o 16:44
0

Żuk musi wygrać tylko ten facet da radę rozruszać Lublin.Z całym szacunkiem dla Muszyńskiego

Avatar
jak / 24 września 2014 r. o 16:38
0

Przecież nie o zadłużenie samo w sobie chodzi, a o to na co i jak wydawane są pieniądze. Przy takim zadłużeniu w relacji do dochodów ogółem i kosztach realizowanych inwestycji jest to cofanie, a nie rozwój.

Pamiętaj, że ranking powstał w oparciu o dane dostarczane przez zainteresowanych, a w Lublinie od 4 lat kwitnie kreatywna księgowość...

o których inwestycjach piszesz? obwodnica? lotnisko? rower miejski?strefa ekonomiczna? basen olimpijski? to nazywasz cofaniem? jesteś z PiS czy głupi?

o których inwestycjach piszesz? obwodnica? lotnisko? rower miejski?strefa ekonomiczna? basen olimpijski? to nazywasz cofaniem? jesteś z PiS czy głupi?

rozwiń
Avatar
Myślący / 24 września 2014 r. o 16:37
0

Żuk bierze przykład z Zachodu Polski (Poznań, Bydgoszcz) czyli robi bardzo dobrze.

Pokazała historia Polski z kogo trzeba brać przykład.Przy tym się napracuje , a ograniczony PIS

jeszcze go wyśmiewa.Najlepiej nic nie robić tylko narzekać i liczyć, że manna spadnie z nieba

Avatar
PawEłJ / 24 września 2014 r. o 16:35
0

lemingu głupi nic się nie zmieniło. jesteśmy dalej niedorozwinietym regionem. lotnisko służy tylko do wylotów za pracą a nie lataniem na zakupy. nie przybyło miejsc pracy oprócz biedronek i lidlów. 

A ja czytałem ostatnio o nowej fabryce paneli fotowoltaicznych, o pracy dla programistów, o wejściu Niemców i Austriaków do Lublina. A za galerie, biedronki i lidle to podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu. Bo to dzięki jego PZP, panoszą się się w mieście hipermarkety.

A ja czytałem ostatnio o nowej fabryce paneli fotowoltaicznych, o pracy dla programistów, o wejściu Niemców i Austriaków do Lublina. A za galerie, biedronki i lidle to podziękuj Andrzejowi "Tesco" Pruszkowskiemu. Bo to dzięki jego PZP, panoszą się się w mieście hipermarkety.

rozwiń
Avatar
tom / 24 września 2014 r. o 16:31
0

brawo zuk jest super . zagłosuje na ciebie znowu tak jak wszyscy idioci w tym mieście. musimy wygrać i być najbardziej zadłużonym miastem w polsce super .

sam jesteś idiotą pisowski kmiotku tęskniący za zacofanym miastem

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Ciało mężczyzny znalezione w kanale Wieprz-Krzna

Lubelskie: Ciało mężczyzny znalezione w kanale Wieprz-Krzna

Dzisiaj w nocy, około godz. 2.05, w miejscowości Łózki (pow. bialski) odnaleziono w kanale Wieprz-Krzna zwłoki mężczyzny. Trwa ustalanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Po awarii wodociągowej w Świdniku. Z "kranówki" można korzystać bez ograniczeń

Po awarii wodociągowej w Świdniku. Z "kranówki" można korzystać bez ograniczeń

Z wody miejskiego wodociągu można korzystać już bez żadnych ograniczeń – poinformowały w niedzielę władze Świdnika. Dziś zakończyły się bowiem zlecone przez sanepid, po piątkowej awarii wodociągowej, kompleksowe badania jakości wody.

Lubelskie monodramy w Między Słowami
12 lipca 2020, 13:00

Lubelskie monodramy w Między Słowami

Księgarnia/Kawiarnia Między Słowami (ul. Rybna 4/5) zaprasza na wakacyjne spotkania literackie, które będą odbywały się lipcu. Start 12 lipca o godz. 13.

Lublin: Zapłacimy więcej za ciepłą wodę i ogrzewanie? Trwają trudne negocjacje

Lublin: Zapłacimy więcej za ciepłą wodę i ogrzewanie? Trwają trudne negocjacje

Mieszkańcy Lublina mogą zapłacić więcej za ciepłą wodę i ogrzewanie z miejskiej sieci. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowy cennik EC Wrotków, głównego wytwórcy energii rozsyłanej przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Między ciepłownią i miejską spółką trwają trudne rozmowy

Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg 1:0 [na żywo]

Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg 1:0 [na żywo]

O 13.05 Górnik Łęczna podejmie u siebie Olimpię Elbląg i postara się wygrać piąty mecz z rzędu

Bizon Jeleniec szykuje się do gry w IV lidze

Bizon Jeleniec szykuje się do gry w IV lidze

W sezonie 2020/2021 w IV lidze będzie aż dziewięciu beniaminków. Jednym z nich jest Bizon, który nigdy na tym poziomie jeszcze nie grał. Ostatnie kilkanaście lat, to występy w A klasie i okręgówce. Dzięki powiększeniu rozgrywek drużyna z Jeleńca wywalczyła promocję jako wicemistrz bialskiej klasy okręgowej.

Chełm: Raport o stanie miasta będzie gotów do końca lipca

Chełm: Raport o stanie miasta będzie gotów do końca lipca

- Dokument jest w przygotowaniu, mamy czas do końca miesiąca – zapewniają urzędnicy chełmskiego magistratu pracujący nad sprawozdaniem z działalności miasta za rok 2019. Raport o stanie miasta to publikacja, która w kompleksowy sposób pokazuje najważniejsze dziedziny życia Chełma - społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń miejską oraz zarządzanie miastem według stanu na koniec ostatnie roku.

W Terespolu wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy

W Terespolu wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy

W Terespolu powstanie wiadukt. Najpierw jednak trzeba opracować dokumentację.

Archeolodzy w Kraśniku zakładali, że natrafią na ludzkie szczątki. Znaleźli ogromne ilości ceramiki
Magazyn
galeria

Archeolodzy w Kraśniku zakładali, że natrafią na ludzkie szczątki. Znaleźli ogromne ilości ceramiki

Archeolodzy pracujący w pobliżu przybudowywanej kamienicy, gdzie w czasie II wojny światowej funkcjonowało Gestapo, a później Urząd Bezpieczeństwa, powinni odkryć ludzie szczątki. Ale zamiast tego dokopali się do ogromnej ilości ceramiki. A ta w ogrodach, o których do tej pory było wiadomo, nie wyrosła

Wystawa "Subiektywnie o graffiti" w LuCreate
11 lipca 2020, 18:00

Wystawa "Subiektywnie o graffiti" w LuCreate

Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy Artura Lesera "Subiektywnie o graffiti". Wydarzenie rozpocznie się 11 lipca o godz. 18.

Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta rozpoczęli w Toruniu walkę o tytuł indywidualnego mistrza Europy

Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta rozpoczęli w Toruniu walkę o tytuł indywidualnego mistrza Europy

Leon Madsen zwyciężył w inauguracyjnej rundzie Tauron Speedway Euro Championship na Motoarenie w Toruniu. W walce o indywidualne mistrzostwo Europy wzięli udział także dwaj zawodnicy Motoru Lublin – obrońca tytułu Mikkel Michelsen i wicemistrz z ubiegłego sezonu Grigorij Łaguta

Lubelskie: Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u 14 osób. Głównie z pow. bialskiego

Lubelskie: Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u 14 osób. Głównie z pow. bialskiego

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy czternaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 5 chorych

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 5 chorych

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 5 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Minister zdrowia nie rekomenduje kolejnych gmin do głosowania korespondencyjnego

Minister zdrowia nie rekomenduje kolejnych gmin do głosowania korespondencyjnego

Po przeanalizowaniu sytuacji w kraju przed drugą turą wyborów prezydenckich minister zdrowia Łukasz Szumowski nie zarekomendował PKW kolejnych gmin do głosowania wyłącznie korespondencyjnego – przekazał PAP rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"
Magazyn

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"

Rozmowa z Bogusławem Wróblewskim, redaktorem naczelnym kwartalnika Akcent

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!