Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2016 r.
6:54

Nawet 350 godzin miesięcznie. Lekarze pracują ponad normę

244 36 A A

W szpitalach, zwłaszcza powiatowych, brakuje rąk do pracy, więc lekarze pracują ponad normę. – Trzy dyżury pod rząd to norma. Niektórzy pracują nawet 300-350 godzin miesięcznie – mówi lekarz-stażysta, organizator protestu „Ratuj się, bo kto pomoże”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przepracowanie lekarzy jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym – przyznaje Marek Stankiewicz, rzecznik Lubelskiej Izby Lekarskiej. – Outsourcing miał zapobiec niedostatkom kadrowym i finansowym problemom szpitali, ale coraz częściej prowadzi do tego, że lekarze pracują ponad normę biorąc kilka dyżurów pod rząd. Problem dotyczy zwłaszcza szpitali powiatowych, które cierpią na braki kadrowe – dodaje.

O sprawie zrobiło się głośno, po tym gdy 8 sierpnia podczas czwartej doby dyżuru zmarła 44-letnia anestezjolog w szpitalu w Białogardzie. W tym tygodniu wyszła też sprawa lekarza pogotowia w Mielcu, który na dyżurze spędził 10 dni.

Lekarze decydują się na pracę ponad normę nie tylko ze względów finansowych. – Często ktoś musi zapełnić luki w grafiku i po prostu nie ma wyjścia – mówi Mateusz Latek, lekarz-stażysta, który w najbliższą sobotę organizuje w Lublinie akcję „Ratuj się, bo kto pomoże” (patrz ramka). – W takich sytuacjach najczęściej dyżur muszą wziąć lekarze-rezydenci, bo są najniżej w szpitalnej hierarchii. Trzy dyżury pod rząd to norma. Niektórzy pracują nawet 300-350 godzin miesięcznie.

– Rzeczywiście w powiatowych szpitalach są problemy kadrowe. Brakuje młodych lekarzy stażystów i rezydentów – przyznaje Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku. – Staramy się jednak tak układać grafiki, żeby nie dopuszczać do przekraczania norm pracy. Większość naszych lekarzy jest zatrudniona na umowy o pracę, więc obowiązują nas przepisy, których musimy przestrzegać. Po 24-godzinnym dyżurze lekarz powinien odpocząć. Trudno jednak powiedzieć czy rzeczywiście idzie do domu. Może przecież świadczyć pracę w innej placówce lub w pogotowiu. Trzeba by było za nim chodzić, żeby to zweryfikować.

W przypadku lekarzy zatrudnionych na kontrakty przepisy prawa pracy nie obowiązują. – Część lekarzy pracuje u nas na kontraktach. W takich przypadkach to sam lekarz decyduje czy chce wziąć kolejny dyżur czy nie – mówi Teresa Szpilewicz, dyrektor SPZOZ we Włodawie.

– Nadmierne obciążenie lekarzy pracą nie jest niczym nowym. To taki cichy kompromis, kiedy obie strony robią dobrą minę do poważnych problemów – komentuje Stankiewicz. – Kontrakty wprowadzono nie dlatego, by poprawić warunki pracy lekarzy, lecz po to aby szpital mógł zapewnić ciągłość świadczeń.

Lekarze protestują

W Lublinie akcja „Ratuj się, bo kto pomoże” odbędzie się w sobotę na pl. Łokietka, w godz. 10-15. Do lekarzy rezydentów, którzy w czerwcu protestowali przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia, dołączą przedstawiciele innych zawodów medycznych m.in. ratownicy, pielęgniarki, fizjoterapeuci. Protest będzie połączony z bezpłatnym szkoleniem dla mieszkańców z pierwszej pomocy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mk / 27 sierpnia 2016 r. o 18:27
0
Ciekawa jestem skąd takie informacje.  Ja dyzuruje od 3 lat, moja średnia spania na dyżurze to 2 godziny, a w szpitalu zostaje dłużej niż 24 h bo rano jest odprawa, potem obchod z profesorem a potem jeszcze muszę zadbać o pacjentów i wychodzę po ok. 28 godzinach. Te 2 godziny snu zazwyczaj tez są przerywane telefonami. Pielęgniarki maja dyżur 12- godzinny i jest ich kilka wiec się dzielą po połowie i każda śpi 3 godziny.  Ja jestem jedną, nie dla mnie taki luksus.  Nawet rano prysznica czasami nie ma kiedy wziąć.  
Avatar
Adam / 27 sierpnia 2016 r. o 12:25
0
Porównywanie z rolnikami jest mocno niezręczne. Rolnicy mają olbrzymie przywileje (nie płacą podatków, składek zdrowotnych, itp.) a lekarze płacą (i nie mam nic przeciwko temu, pytanie dlaczego rolnicy nie muszą).  Medycyna nie pracują ciężko - gdyby Pan trochę pracował popracował w zawodzie, to zmieniłby Pan zdanie.  I proszę nie sugerować, że lekarze wykształcili się za darmo. Wykształcili się kosztem 6 lat płacenia za drogie podręczniki, 6 lat utrzymywania się za pieniądze rodziców, 6 lat ograniczonego życia prywatnego w porównaniu do innych studiów, 6 lat ograniczonych możliwości zarobkowych  - więc z całym szacunkiem, ale wyrzucanie nam darmowego wykształcenia jest mocno nie ma miejscu. A zarobki godzinowe po takich studiach niewiele wyższe od zarobków pomocnika na budowie są rzeczą zupełnie absurdalną - wychodzi na to, że nie warto się kształcić w zawodzie, nad który jest zapotrzebowanie (!) 
Porównywanie z rolnikami jest mocno niezręczne. Rolnicy mają olbrzymie przywileje (nie płacą podatków, składek zdrowotnych, itp.) a lekarze płacą (i nie mam nic przeciwko temu, pytanie dlaczego rolnicy nie muszą).  Medycyna nie pracują ciężko - gdyby Pan trochę pracował popracował w zawodzie, to zmieniłby Pan zdanie.  I proszę nie sugerować, że lekarze wykształcili się za darmo. Wykształcili się kosztem 6 lat płacenia za drogie podręczniki, 6 lat utrzymywania się za pieniądze rodziców, 6 lat ograniczonego życia prywatnego w porównaniu ... rozwiń
Avatar
Lekarz / 26 sierpnia 2016 r. o 21:36
0
Tylko, ze lekarz słyszy:"albo bierzesz te dyzury albo won" i co ma zrobić jak w jego mieście jest jeden szpital? Mobbing jest na porządku dziennym..
Avatar
Ja / 26 sierpnia 2016 r. o 21:34
0
Ależ lekarze proszą o unormowanie w końcu czasu pracy! Tylko władza nie chce bo okazałyby sie ilu ich brakuje. A biorą kilka dyżurów pod rząd zeby sie utrzymać bo pensja za podstawowy etat to kpina, a szkolenia, książki, czasopisma naukowe to ogromne wydatki( ok.10 000/rocznie!). Z jednej strony lekarz ma sie dokształcac z drugiej chirurg z 30-letnim stażem zarabia na etacie 2700, KPINA!
Avatar
gość / 26 sierpnia 2016 r. o 16:31
0
Rzecz też w tym, że szpital nie chce otwierać nowych etatów. Póki wszysko działa bardziej się opłaca zatrudniać jak najmniejsza kadrę.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 r. o 14:01
0
jezeli lekarz pracuje ponad norme jest polglowkiem i idiota ktory naraza zycie pacjenta. taki lekarz powinien miec zabrane prawo wykonywania zawodu. dla kasy zmeczony z powiekami na zapalke chce ratowac zycie ludzkie? to skandal i kpina z polskiej sluzby zdrowia.nie chce zeby mnie leczyl spiacy lekarz . z drugiej strony dyrektor ktory na to zezwala tez do dymisji.
Avatar
Gelo / 26 sierpnia 2016 r. o 13:52
0
Jaką bezpośrednią odpowiedzialność ponosi lekarz w tym kraju? Odpowiedz brzmi żadna. Jeśli coś schrzani to żądania finansowe płaci pacjentowi czy rodzinie oczywiście po wyroku  organ założycielski danej placówki medycznej. Na naszym terenie w większości marszałek któremu podlegaja szpitale bądź szpital w którym lekarz pracuje. Postępowanie jest prowadzone również przez OIL ale tam koledzy z reguły nie dopatrują się błędów swoich kolegów. Pozostaje pozew cywilny ale gdy dochodzi do zasądzenia wyplaty odszkodowania czy zadośćuczynienia sumy są tak zasądzone,  by pozwany mógł zapłacić (a oni z reguły są przecież biedni) a powód by otrzymał jakiekolwiek gratyfikacje więc są niskie w stosunku co do utraty zdrowia nie mówiąc co do utraty życia. Za błędy w sztuce lekarskiej nie słyszałem i nie znam zadnego przypadku by lekarz został skazany na pozbawienie wolności lub odebranie prawa zawodu dożywotnio.
Jaką bezpośrednią odpowiedzialność ponosi lekarz w tym kraju? Odpowiedz brzmi żadna. Jeśli coś schrzani to żądania finansowe płaci pacjentowi czy rodzinie oczywiście po wyroku  organ założycielski danej placówki medycznej. Na naszym terenie w większości marszałek któremu podlegaja szpitale bądź szpital w którym lekarz pracuje. Postępowanie jest prowadzone również przez OIL ale tam koledzy z reguły nie dopatrują się błędów swoich kolegów. Pozostaje pozew cywilny ale gdy dochodzi do zasądzenia wyplaty odszkodowania czy zadośćuczynienia sumy są... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 r. o 13:51
0
Każdy kto chce trochę zarobić zasuwa ponad normę czy to lekarz, prawnik czy murarz
Avatar
Dla noblisty / 26 sierpnia 2016 r. o 13:41
0
Pilotom samolotów nie płacić za czas, kiedy lecą na autopilocie. Dróżnikom płacić tylko wtedy, gdy podnoszą i opuszczają zapory. Policjantom tylko za interwencje, ajk sobie spacerują po mieście albo jeżdzą radiowozem - nie płacić. Strażakom - tylko za gaszenie pożaru, jak się nie pali przez 2 miesiące - trudno - taki zawód. Autorowi komentarza wypłacić za to 10 milionów dolarów, bo dziecięciu noblistów nie wymyśliłoby większego idiotyzmu.
Avatar
monika / 26 sierpnia 2016 r. o 13:33
0
Bo mają po pół- ćwierć etatu? W lubelskich szpitalach, tym bardziej klinikach częstą praktyką jest zatrudnianie lekarzy na część etatu
Avatar
Mk / 27 sierpnia 2016 r. o 18:27
0
Ciekawa jestem skąd takie informacje.  Ja dyzuruje od 3 lat, moja średnia spania na dyżurze to 2 godziny, a w szpitalu zostaje dłużej niż 24 h bo rano jest odprawa, potem obchod z profesorem a potem jeszcze muszę zadbać o pacjentów i wychodzę po ok. 28 godzinach. Te 2 godziny snu zazwyczaj tez są przerywane telefonami. Pielęgniarki maja dyżur 12- godzinny i jest ich kilka wiec się dzielą po połowie i każda śpi 3 godziny.  Ja jestem jedną, nie dla mnie taki luksus.  Nawet rano prysznica czasami nie ma kiedy wziąć.  
Avatar
Adam / 27 sierpnia 2016 r. o 12:25
0
Porównywanie z rolnikami jest mocno niezręczne. Rolnicy mają olbrzymie przywileje (nie płacą podatków, składek zdrowotnych, itp.) a lekarze płacą (i nie mam nic przeciwko temu, pytanie dlaczego rolnicy nie muszą).  Medycyna nie pracują ciężko - gdyby Pan trochę pracował popracował w zawodzie, to zmieniłby Pan zdanie.  I proszę nie sugerować, że lekarze wykształcili się za darmo. Wykształcili się kosztem 6 lat płacenia za drogie podręczniki, 6 lat utrzymywania się za pieniądze rodziców, 6 lat ograniczonego życia prywatnego w porównaniu do innych studiów, 6 lat ograniczonych możliwości zarobkowych  - więc z całym szacunkiem, ale wyrzucanie nam darmowego wykształcenia jest mocno nie ma miejscu. A zarobki godzinowe po takich studiach niewiele wyższe od zarobków pomocnika na budowie są rzeczą zupełnie absurdalną - wychodzi na to, że nie warto się kształcić w zawodzie, nad który jest zapotrzebowanie (!) 
Porównywanie z rolnikami jest mocno niezręczne. Rolnicy mają olbrzymie przywileje (nie płacą podatków, składek zdrowotnych, itp.) a lekarze płacą (i nie mam nic przeciwko temu, pytanie dlaczego rolnicy nie muszą).  Medycyna nie pracują ciężko - gdyby Pan trochę pracował popracował w zawodzie, to zmieniłby Pan zdanie.  I proszę nie sugerować, że lekarze wykształcili się za darmo. Wykształcili się kosztem 6 lat płacenia za drogie podręczniki, 6 lat utrzymywania się za pieniądze rodziców, 6 lat ograniczonego życia prywatnego w porównaniu ... rozwiń
Avatar
Lekarz / 26 sierpnia 2016 r. o 21:36
0
Tylko, ze lekarz słyszy:"albo bierzesz te dyzury albo won" i co ma zrobić jak w jego mieście jest jeden szpital? Mobbing jest na porządku dziennym..
Avatar
Ja / 26 sierpnia 2016 r. o 21:34
0
Ależ lekarze proszą o unormowanie w końcu czasu pracy! Tylko władza nie chce bo okazałyby sie ilu ich brakuje. A biorą kilka dyżurów pod rząd zeby sie utrzymać bo pensja za podstawowy etat to kpina, a szkolenia, książki, czasopisma naukowe to ogromne wydatki( ok.10 000/rocznie!). Z jednej strony lekarz ma sie dokształcac z drugiej chirurg z 30-letnim stażem zarabia na etacie 2700, KPINA!
Avatar
gość / 26 sierpnia 2016 r. o 16:31
0
Rzecz też w tym, że szpital nie chce otwierać nowych etatów. Póki wszysko działa bardziej się opłaca zatrudniać jak najmniejsza kadrę.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 r. o 14:01
0
jezeli lekarz pracuje ponad norme jest polglowkiem i idiota ktory naraza zycie pacjenta. taki lekarz powinien miec zabrane prawo wykonywania zawodu. dla kasy zmeczony z powiekami na zapalke chce ratowac zycie ludzkie? to skandal i kpina z polskiej sluzby zdrowia.nie chce zeby mnie leczyl spiacy lekarz . z drugiej strony dyrektor ktory na to zezwala tez do dymisji.
Avatar
Gelo / 26 sierpnia 2016 r. o 13:52
0
Jaką bezpośrednią odpowiedzialność ponosi lekarz w tym kraju? Odpowiedz brzmi żadna. Jeśli coś schrzani to żądania finansowe płaci pacjentowi czy rodzinie oczywiście po wyroku  organ założycielski danej placówki medycznej. Na naszym terenie w większości marszałek któremu podlegaja szpitale bądź szpital w którym lekarz pracuje. Postępowanie jest prowadzone również przez OIL ale tam koledzy z reguły nie dopatrują się błędów swoich kolegów. Pozostaje pozew cywilny ale gdy dochodzi do zasądzenia wyplaty odszkodowania czy zadośćuczynienia sumy są tak zasądzone,  by pozwany mógł zapłacić (a oni z reguły są przecież biedni) a powód by otrzymał jakiekolwiek gratyfikacje więc są niskie w stosunku co do utraty zdrowia nie mówiąc co do utraty życia. Za błędy w sztuce lekarskiej nie słyszałem i nie znam zadnego przypadku by lekarz został skazany na pozbawienie wolności lub odebranie prawa zawodu dożywotnio.
Jaką bezpośrednią odpowiedzialność ponosi lekarz w tym kraju? Odpowiedz brzmi żadna. Jeśli coś schrzani to żądania finansowe płaci pacjentowi czy rodzinie oczywiście po wyroku  organ założycielski danej placówki medycznej. Na naszym terenie w większości marszałek któremu podlegaja szpitale bądź szpital w którym lekarz pracuje. Postępowanie jest prowadzone również przez OIL ale tam koledzy z reguły nie dopatrują się błędów swoich kolegów. Pozostaje pozew cywilny ale gdy dochodzi do zasądzenia wyplaty odszkodowania czy zadośćuczynienia sumy są... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 r. o 13:51
0
Każdy kto chce trochę zarobić zasuwa ponad normę czy to lekarz, prawnik czy murarz
Avatar
Dla noblisty / 26 sierpnia 2016 r. o 13:41
0
Pilotom samolotów nie płacić za czas, kiedy lecą na autopilocie. Dróżnikom płacić tylko wtedy, gdy podnoszą i opuszczają zapory. Policjantom tylko za interwencje, ajk sobie spacerują po mieście albo jeżdzą radiowozem - nie płacić. Strażakom - tylko za gaszenie pożaru, jak się nie pali przez 2 miesiące - trudno - taki zawód. Autorowi komentarza wypłacić za to 10 milionów dolarów, bo dziecięciu noblistów nie wymyśliłoby większego idiotyzmu.
Avatar
monika / 26 sierpnia 2016 r. o 13:33
0
Bo mają po pół- ćwierć etatu? W lubelskich szpitalach, tym bardziej klinikach częstą praktyką jest zatrudnianie lekarzy na część etatu
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Od soboty będą działać dwa miejskie baseny. Trzeba przyjść z maseczką

Lublin: Od soboty będą działać dwa miejskie baseny. Trzeba przyjść z maseczką

Od jutra czynne mają być dwie miejskie pływalnie: przy Al. Zygmuntowskich i przy ul. Łabędziej. Także od jutra łatwiej będzie dojechać autobusem do ośrodka Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim. Jeszcze w tym miesiącu Słoneczny Wrotków może otworzyć odkryte baseny.

Wirtualne bieganie z City Trail onTour

Wirtualne bieganie z City Trail onTour

Pięć kilometrów na jedenastu trasach w całej Polsce. Do tego możliwość biegu na własnych ścieżkach – także dla dzieciaków. Wszystko w wersji wirtualnej. Wszystko po to, by motywować do aktywności w czasach pandemii. Zapisy do wirtualnej edycji City Trail onTour trwają

Program TV 5-7 czerwca 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
5 czerwca 2020, 20:00

Program TV 5-7 czerwca 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

"Warcraft: Początek", "Ksiega dżungli" i "Przed wschodem słońca" to niektóre z propozycji do zobaczenia w weekend w telewizji. Poniżej wybrane filmy dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej.

Nowy milioner w Lublinie! Wiadomo, w którym punkcie kupił zakład Lotto

Nowy milioner w Lublinie! Wiadomo, w którym punkcie kupił zakład Lotto

1 mln zł wygrał mieszkaniec Lublina. Zakład puścił w punkcie LOTTO przy ul. Wertera 68 w Lublinie (sklep Żabka 500).

Co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Zwykły kredyt gotówkowy można obecnie wziąć szybko i bez zbędnych formalności przez Internet. Co oczywiste, nie działa to tak w przypadku kredytu hipotecznego, który bierze się z reguły na bardzo wysokie kwoty i długi (do 35 lat) okres spłaty. Z uwagi na powagę takiego zobowiązania, cały proces potrafi być stosunkowo długi i żmudny, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych przypadkach (na przykład, kiedy potencjalny kredytobiorca prowadzi własną działalność gospodarczą). W takim razie co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Lublin: Miasto będzie szukać najemcy ponad 218-metrowego lokalu

Lublin: Miasto będzie szukać najemcy ponad 218-metrowego lokalu

Ratusz zapowiada przetarg na wynajem ponad 218-metrowego lokalu w budynku przychodni przy ul. Kalinowszczyzna 46b.

XVIII Koncert Chwały - Totus Tuus
11 czerwca 2020, 19:00

XVIII Koncert Chwały - Totus Tuus

Już po raz 18. w Lublinie odbędzie się wyjątkowy Koncert Chwały. Wydarzenie tradycyjnie zostanie zorganizowane w wieczór Bożego Ciała, w czwartek 11 czerwca o godz. 19. Tym razem jednak bez udziału publiczności. Koncert realizowany w Centrum Spotkania Kultur transmitowany będzie przez TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin oraz online.

Benshi online: "Windą na szafot"
9 czerwca 2020, 18:00

Benshi online: "Windą na szafot"

W czerwcu Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi w Lublinie zaprasza kinomaniaków na projekcje online klasyków. 9 czerwca o godz. 18 będzie można zobaczyć i porozmawiać o filmie "Windą na szafot".

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 10 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Tragiczny w skutkach pożar wybuchł wczorajszej nocy w miejscowości Świnki (pow. janowski). Ogień doszczętnie strawił dom, zginął też 84-letni mężczyzna.

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Rozmowa z Pawłem Majką, prezesem Motoru Lublin

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu
Zdjęcia
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu

W miejscowości Skrzynice Pierwsze (pow. lubelski) około godz. 5.15 doszło do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

– 700 rodzin ze Świdnika, może skorzystać z przydomowych kompostowników i zapłacić mniej za śmieci. Taki mamy pomysł – zapowiedział na Facebooku burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Temat ma się znaleźć na posiedzeniu Rady Miasta pod koniec czerwca.

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Ładna pogoda sprzyja realizacji inwestycji drogowych na terenie gminy Opole Lubelskie i powiatu opolskiego. Aktualnie trwają prace drogowe na kilkunastu odcinkach. Blisko połowa jest już gotowa

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Policjanci z Włodawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ścigania. Jeden z nich, 22-latek z gm. Stary Brus, spędzi w więzieniu aż 4 lata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.