Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2018 r.
12:32

Krzysztof Żuk chce wyłączenia sędziego. Wojewoda ostro o prezydencie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 89 A A

 Nie został dziś ogłoszony wyrok w sprawie usunięcia Krzysztofa Żuka z fotela prezydenta Lublina. To efekt złożonego przez Żuka wniosku o odsunięcie od sprawy sędzi, której zarzuca brak bezstronności. Może to na długi czas odwlec wyrok w sporze między prezydentem a wojewodą, który komentuje sprawę ostro: - Żuk stchórzył

Aktualizacja artykułu: 25 kwietnia 2018 r. 13:48
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisane przez Krzysztofa Żuka pismo wpłynęło do sądu dziś o godzinie 9.40. Tym pismem był wniosek prezydenta o wyłączenie sędziego ze składu orzekającego. Chodzi o sędzię Martę Laskowską-Pietrzak. Prezydent twierdzi, że „zachodzą okoliczności” budzące wątpliwości co do jej bezstronności, bo podczas ostatniej rozprawy dwukrotnie przerwała wystąpienie jednego z pełnomocników Żuka, Przemysława Bryłowskiego.

Sąd miał dzisiaj orzec, czy zgodne z prawem jest wydane w lutym zeszłego roku zarządzenie wojewody lubelskiego usuwające Krzysztofa Żuka ze stanowiska prezydenta Lublina. Wojewoda tłumaczył je tym, że Żuk przez dwa lata łączył stanowisko prezydenta miasta z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółki PZU Życie. Centralne Biuro Antykorupcyjne doszło do wniosku, że było to niezgodne z ustawowym zakazem łączenia stanowisk w samorządzie z kierowaniem spółkami. Kierując się ustaleniami CBA wojewoda wydał zarządzenie stwierdzające utratę władzy przez prezydenta. Nie weszło ono w życie ponieważ Rada Miasta oraz sam prezydent zaskarżyli je do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

Żuk spowodował swym wnioskiem, że sąd nie mógł dziś wydać wyroku w tej sprawie. Sprawił też, że na orzeczenie jeszcze poczekamy. Wniosek o wyłączenie sędziego ze składu orzekającego musi być teraz rozpatrzony przez innych sędziów. Ma to nastąpić w ciągu kilku dni.

– Do końca przyszłego tygodnia – zapowiada Grzegorz Wałejko, rzecznik Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeżeli wniosek prezydenta zostanie uznany za zasadny, rozprawa będzie musiała się zacząć od nowa, przed no-wym składem sędziów. Jeżeli jednak wniosek Żuka zostanie oddalony, prezydent będzie mógł złożyć na to zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, co znowu oddali rozpoznanie tej sprawy.

– Mamy do czynienia z tchórzostwem Krzysztofa Żuka – komentuje wojewoda Przemysław Czarnek, którego zdaniem wniosek o wyłączenie sędziego jest „skandaliczny”. – Sędziemu nie wolno się, zdaniem Krzysztofa Żuka, odezwać na rozprawie i przerwać wypowiedzi mecenasa jednej ze stron.

Według wojewody jedynym celem Żuka było odwleczenie wyroku. – Panie prezydencie, wykazuje się pan zwykłym tchórzostwem – kwituje Czarnek.

Prezdent Żuk ma odnieść się do sprawy dzisiaj podczas konferencji prasowej o godz. 15:30. 

Wojewoda: Mamy do czynienia z tchórzostwem

Rzecznik WSA ws. rozprawy dotyczącej prezydenta Żuka

Dzisiejsze postanowienie sądu

Czytaj więcej o:

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:43
+9
PIS chce dobrać się do Żuka za wszelką cenę. Nie interesuje ich ile dobrego Prezydent zrobił dla Lublina. Jest to po prostu nie do opisania...
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:25
+7
Stańcie do wyborów z Żukiem i walczcie uczciwie. Przecież każdy głupi wie, że wyrok w tej sprawie przyszedł faxem, jeszcze nim sprawa w ogóle została rozpatrzona przez sąd.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:41
+6
PiS precz z Lublina!!!
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:34
+5
Czarnek to pajac. Kundel Kaczyńskiego. Tak złego wojewody nie mieliśmy od lat.
Avatar
joker6 / 25 kwietnia 2018 o 14:17
+4
Czarnek paszoł won aparatczyku
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:47
+4
Oj Czarnek, żebyś ty miał klasę, wiedzę, doświadczenie jak Krzysztof Żuk. I jak chodzisz na koncerty to nie wychodź przed ich rozpoczęciem po wygłoszeniu swojej bełkotliwej przemowy.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 14:15
+3
Czarnek dzwoń do prezesa z raportem, znów daliście ciała.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:48
+3
Czarnek uwielbia obrażać swoich oponentów politycznych. Pokazał to już wielokrotnie. Tym razem obraził Prezydenta, za to tylko ,że ten tylko domagał się wyroku, który nie będzie skażony przypuszczeniem o nieobiektywną ocenę pani sędzi. Ale cze czemu się dziwić , jest to typowe dla większości polityków PiS. Wczoraj pan Pięta proponował siłowe usunięcie z sejmu matek i ich niepełnoprawnych dzieci, a przecież w kampanii prezydenckiej Andrzej Duda nazwał dokładnie te same matki - bohaterkami! Pani Krystyna Pawłowicz, wyraziła swoją dezaprobatę dla projektu o związkach partnerskich, że: " w odbyt to nie miłość "! Taki poziom debaty publicznej prezentują politycy PiS!
Czarnek uwielbia obrażać swoich oponentów politycznych. Pokazał to już wielokrotnie. Tym razem obraził Prezydenta, za to tylko ,że ten tylko domagał się wyroku, który nie będzie skażony przypuszczeniem o nieobiektywną ocenę pani sędzi. Ale cze czemu się dziwić , jest to typowe dla większości polityków PiS. Wczoraj pan Pięta proponował siłowe usunięcie z sejmu matek i ich niepełnoprawnych dzieci, a przecież w kampanii prezydenckiej Andrzej Duda nazwał dokładnie te same matki - bohaterkami! Pani Krystyna Pawłowicz, wyraziła swoją dezaprobatę d... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 25 kwietnia 2018 o 13:42
+3
undefined napisał:
Niestety... Żuk w sądach podległych Ziobrze ma takie szanse na wygraną, jak przeciętny mieszkaniec Lublina na wygraną wyścigu kolarskiego Tour de Pologne...
 I takie są fakty niestety.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:41
+3
płatne pisowskie trolliki znowu ujadają - ile dziś za wpis? stawka świąteczna?
Avatar
nie pieniacz / 26 kwietnia 2018 o 12:03
0
gfdg napisał:
a mowili ze Czarnek to katolik, mowili ze postepuje jak katolik....
 W teorii,praktyka pokazuje co innego.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 22:52
0
Chyba nie chcemy takiego wojewody
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 22:50
0
Pan K. Żuk to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu i niech tak zostanie.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 22:28
0
Jak powiedział klasyk - pan jest zerem panie Czarnek.
Avatar
gfdg / 25 kwietnia 2018 o 20:13
0
a mowili ze Czarnek to katolik, mowili ze postepuje jak katolik....
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 18:11
0
mieszkańcy lublina na pewno nie chcą takiego frajerskiego czarnka a chcą Pana Żuka i kropka. Do pięt Żukowi czarnku nie dorastasz i nie obrażaj go. Każdy w tym mieście wie że sądy przejęliście i dlatego trzeba używać forteli żeby przedłużyć postępowanie bo nie ma wolnych i sprawiedliwych sądów i tyle w tym temacie. Popieram postępowanie Pana Prezydenta i wykorzystywanie prawa żeby walczyć ze sterowanymi przez pisiorów sądami.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 18:06
0
pajac który wyszedł z tylnego ciemnego otworu kaczki
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 18:01
0
Wiadomo że te chomonciarze adwokaci majà stały repertuar aby bronić oskarżonych i innych przestępców. A komuch komucha zawsze broni korzystając z różnych sztuczek.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 17:42
0
Żuk - nie kompromituj się i swoich funboyów.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 17:27
0
Z tego co wiem to Prezydent Żuk jest szefem regionu PO !!!!!!!!!! A Wojewoda NIE PEŁNI ŻADNEJ ISTOTNEJ FUNKCJI w strukturze PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 95 21

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 82 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 113 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 33 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!