Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2013 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Nie będzie Rzymskiej majówki. "Port lotniczy zlekceważył chętnych"

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 45 A A
Wylot planowany był na 27 kwietnia, a rejs powrotny na 1 maja. Druga grupa pasażerów miała rozpocząć
Wylot planowany był na 27 kwietnia, a rejs powrotny na 1 maja. Druga grupa pasażerów miała rozpocząć

Lotnicza "Rzymska majówka” nie dojdzie do skutku. – Nie może, skoro Port Lotniczy Lublin zlekceważył ludzi zainteresowanych lotem – stwierdza nasza Czytelniczka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Najbardziej zszokowało mnie, kiedy w porcie usłyszałam, że jest zakaz podawania kontaktu do osoby, która odpowiada za rejs do Rzymu – kręci głową nasza Czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji), która wraz z przyjaciółmi chciała lecieć do Włoch.

Do udziału w "Rzymskiej majówce” zachęcała reklama na stronie internetowej lotniska: "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Lubelszczyzny, Port Lotniczy Lublin zainicjował działania mające na celu uruchomienie połączeń lotniczych do Rzymu. (…) Warunkiem powodzenia całego przedsięwzięcia będzie jednak uzyskanie 100 proc. wypełnienia samolotu”.

Wylot planowany był na 27 kwietnia, a rejs powrotny na 1 maja. Druga grupa pasażerów miała rozpocząć podróż 1 i wrócić 5 maja.

Zainteresowani majówką mieli pisać na podany adres e-mail. Tak też zrobiła nasza Czytelniczka.

– Chcieliśmy lecieć w dziewięć osób. Wysłałam e-maila, czekałam, ale odpowiedź nie nadchodziła. Zadzwoniłam na lotniskową informację, potem do sekretariatu dyrekcji portu, wreszcie jeszcze raz na informację. Nikt nie miał żadnych wiadomości o majówce – opowiada zawiedziona Czytelniczka.

– Majówki nie będzie, bo nie zabrał się komplet pasażerów – tłumaczy Robert Olak z ROmedia, agencji obsługującej Port Lotniczy Lublin. – Przepraszam państwa Czytelniczkę za dyskomfort. Staraliśmy się poinformować e-mailami wszystkich zainteresowanych, że lotów nie będzie.
Olak mówi, że majówkę organizowała kuria metropolitalna w Lublinie. PLL pośredniczył w zbieraniu zainteresowanych lotem.

– Lotnisko zaproponowało nam współpracę: zorganizowanie dwóch samolotów po 168 miejsc każdy na przelot do Rzymu i z powrotem w cenie biletu ok. 900 zł. Lotnisko zbierało zainteresowanych na opcję "turystyczną”, a my rozpuściliśmy wieści o pielgrzymce do parafii i sąsiednich diecezji. Niestety, na jeden samolot mieliśmy tylko 30, a na drugi 45 osób – mówi ks. Ryszard Podpora.

Dodaje, że projekt ma być powtórzony we wrześniu lub październiku. – Duże przedsięwzięcia kuleją, ale widzę zainteresowanie przelotami małymi samolotami, np. dla kilkunastu osób, które chcą w ten sposób pielgrzymować do Rzymu – stwierdza ks. Podpora.

Reklamy majówki nie ma już na stronie lotniska. – Puenta jest taka: "Rzymska majówka” nie mogła dojść do skutku, bo osoby z lotniska nie miały przyjemności rozmawiać z potencjalnymi pasażerami. Port pewnie wkrótce wyda mnóstwo pieniędzy na badania rynkowe, a nie potrafił wykorzystać nadarzającej się okazji – komentuje nasza rozmówczyni.

Lotnisko w liczbach

• Od początku działalności ( 17 grudnia 2012) Port Lotniczy Lublin odprawił blisko 40 tys. pasażerów.
• Tylko w marcu odprawiono dokładnie 10 352 pasażerów. Liczba ta byłaby większa o ok. 1200 osób, gdyby nie fatalne warunki atmosferyczne, które sprawiły, że cztery samoloty musiały lądować na innych lotniskach.
• Port ma na swoim koncie już 177 wykonanych operacji lotniczych.
(jsz)

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kinga / 8 kwietnia 2013 o 09:09
0
Ludzie obudźcie się to lotnisko nie jest dla was. Port powstał aby było gdzie zatrudniac znajomych i robic prywatę za publiczne środki.
Avatar
wujot / 7 kwietnia 2013 o 23:42
0
no i bardzo dobrze, że nie będzie!! siedzieć w domach na du*** a nie wyjazdów się polaczkiewiczom zachciało!!
Avatar
moddy / 7 kwietnia 2013 o 15:25
0
[quote name='xxx' timestamp='1365317092' post='755779']
[size=4]W Polsce jest 13 lotnisk cywilnych (skąd można latać po Europie i świecie), z czego 6 jest na PLUSIE, a 7 na MINUSIE ekonomicznym.[/size]
[size=4]To info podawały niedawno wszystkie media.[/size]
[size=4]---------------------[/size]
[size=4]Lubelskie będzie niedochodowe jeszcze dłuuuuugie lata, skoro pozostałych 6 niedochodowych lotnisk działa już jakiś czas, a i tak podatnicy do nich dopłacają, he he.[/size]
[/quote]

jest pół na pół ale jak dołaczy gdynia i radom to bedzie wieksza "beka"
(+)
+ warszawa chopin
+ kraków
+ gdańsk
+ katowice
+ poznań
+ wroclaw

(-)
- bydgoszcz
- szczecin
- łódź
- rzeszów
- lublin

dwa lotniska -widma (podejrzewam, ze wawa-modlin byłby na plus)

-zielona gora- pseudolotnisko z 1 połaczeniem
-warszawa- modlin- lotnisko które w ogle moze przestac istniec

otowrzą niedługo 2 następne potrzebne jak dziura w moscie
- gdynia- zupełnie niepotrzebne lotnisko
-radom- bedzie minus jak nic
[quote name='xxx' timestamp='1365317092' post='755779']
[size=4]W Polsce jest 13 lotnisk cywilnych (skąd można latać po Europie i świecie), z czego 6 jest na PLUSIE, a 7 na MINUSIE ekonomicznym.[/size]
[size=4]To info podawały niedawno wszystkie media.[/size]
[size=4]---------------------[/size]
[size=4]Lubelskie będzie niedochodowe jeszcze dłuuuuugie lata, skoro pozostałych 6 niedochodowych lotnisk działa już jakiś czas, a i tak podatnicy do nich dopłacają, he he.[/size]
... rozwiń
Avatar
xxx / 7 kwietnia 2013 o 08:44
0
[size=4]W Polsce jest 13 lotnisk cywilnych (skąd można latać po Europie i świecie), z czego 6 jest na PLUSIE, a 7 na MINUSIE ekonomicznym.[/size]
[size=4]To info podawały niedawno wszystkie media.[/size]
[size=4]---------------------[/size]
[size=4]Lubelskie będzie niedochodowe jeszcze dłuuuuugie lata, skoro pozostałych 6 niedochodowych lotnisk działa już jakiś czas, a i tak podatnicy do nich dopłacają, he he.[/size]
Avatar
greg / 7 kwietnia 2013 o 08:36
0
dziekuje wam rzeszowiki za uslugi , latalem z rzeszowa od 7 lat i jak pamietam na poczatku tez az tak rozowo nie bylo prawda , problemy z ryanerm a czemu wizzair nie lata ? moze jedna dacie szanse innym a tak przy okazji to z rzeszowa blizej jest do debicy niz z lublina ( pleta w debicy jest fabryka podwykonawca landrovera a glowna siedziba jest w solihull kolo birmingham i tylko dlatego macie to polaczenie by staff mogl latac wiec liczcie sie ze slowami bo jak przenisa ja do pod bratylawe to wam sie bhx moze zakonczyc z najgoratszymi zyczeniami sukcesow i oby nie bylo takiego problemu z waszym pasem co w modlinie bo przejmiemy wasze loty hahah a jeszce jedno na poczatek strata transportu na filipiny chyba bardzo was ugodzila i tyle widzieli an-124 bedzie teraz czesciej u nas milego dnia greg
dziekuje wam rzeszowiki za uslugi , latalem z rzeszowa od 7 lat i jak pamietam na poczatku tez az tak rozowo nie bylo prawda , problemy z ryanerm a czemu wizzair nie lata ? moze jedna dacie szanse innym a tak przy okazji to z rzeszowa blizej jest do debicy niz z lublina ( pleta w debicy jest fabryka podwykonawca landrovera a glowna siedziba jest w solihull kolo birmingham i tylko dlatego macie to polaczenie by staff mogl latac wiec liczcie sie ze slowami bo jak przenisa ja do pod bratylawe to wam sie bhx moze zakonczyc z na... rozwiń
Avatar
ANIK / 6 kwietnia 2013 o 21:42
0
Dowiedziałam się we środę 3 kwietnia o planowamym kursie do Rzymu i na drugi dzień poinformowałam o tym znajomego włocha pracującego w Świdniku. On o tym nie wiedział (jak pracuje marketing skoro wiadomo że PZL kupili włosi, po sąsiedzku z lotniskiem) miał poinformować rodaków w pracy, i co teraz nim się wieść rozeszła, to Lotnisko się wycofało? Ogłoszenie na stronie lotniska to zamało, a gdzie informacje w prasie lokalnej? O IKEI której jeszcze nie ma to wiadomość jedna za drugą. Szkoda bo u nas ciagle zimno.
Dowiedziałam się we środę 3 kwietnia o planowamym kursie do Rzymu i na drugi dzień poinformowałam o tym znajomego włocha pracującego w Świdniku. On o tym nie wiedział (jak pracuje marketing skoro wiadomo że PZL kupili włosi, po sąsiedzku z lotniskiem) miał poinformować rodaków w pracy, i co teraz nim się wieść rozeszła, to Lotnisko się wycofało? Ogłoszenie na stronie lotniska to zamało, a gdzie informacje w prasie lokalnej? O IKEI której jeszcze nie ma to wiadomość jedna za drugą. Szkoda bo u nas ciagle zimno. rozwiń
Avatar
jon / 6 kwietnia 2013 o 20:47
0
[quote name='lubelak' timestamp='1365259670' post='755556']
No właśnie u Was w Rzeszowie jakoś można i każdemu rachunek ekonomiczny się zgadza, tylko w tym Lublinie wszystkie inwestycje to jakiś niewypał i każdy widzi problem, żeby region się rozwijał. Cóż z tego, że mamy te lotnisko, skoro działa ono na pół gwizdka, bo dyrektorom Lufthansy i Eurolotu, czy też innych linii nie opłaca się latać do Lublina, bo zza swoich wypasionych biurek nie dostrzegają faktu, że Lublin też chce i może, a jedynie najważniejsze są cyferki na monitorach, byle by były na plusie. Kluczem do sukcesu jest dzisiaj to, żeby być otwartym na klienta i oferować szeroki wachlarz możliwości (czytaj gęstą siatkę połączeń), a nie przykładowo wybudować hipermarket i sprzedawać w nim jedynie bułki i masło, bo z góry wiadomo, że to będzie niewypał.
[/quote]
śmieszne i dziecinne są takie pretensje, że np. Lufthansa nie chce latać do Świdnika.
to linia decyduje gdzie chce latać
[quote name='lubelak' timestamp='1365259670' post='755556']
No właśnie u Was w Rzeszowie jakoś można i każdemu rachunek ekonomiczny się zgadza, tylko w tym Lublinie wszystkie inwestycje to jakiś niewypał i każdy widzi problem, żeby region się rozwijał. Cóż z tego, że mamy te lotnisko, skoro działa ono na pół gwizdka, bo dyrektorom Lufthansy i Eurolotu, czy też innych linii nie opłaca się latać do Lublina, bo zza swoich wypasionych biurek nie dostrzegają faktu, że Lublin też chce i może, a jedynie najważniejsze s... rozwiń
Avatar
jon / 6 kwietnia 2013 o 20:43
0
[quote name='lubelak' timestamp='1365258953' post='755551']
Mam gdzieś te względy ekonomiczne i żygać mi się chce jak to słyszę. Po to się buduje lotnisko, żeby region się rozwijał, a mieszkańcy tego regionu mieli zapewnioną komunikację ze światem, a nie raptem zadowolili się jakimiś dwoma połączeniami z Londynem i Oslo. Jak się szanownemu panu dyrektorowi Lufthansy nie podoba latanie z Lublina do Frankfurtu bo mu się rachunek ekonomiczny nie zgadza to niech zwija manatki i zabierze się za handel papierem toaletowym na bazarze, wtedy ekonomia mu wyjdzie na plusie, bo ludzie do toalety chodzą codziennie.
[/quote]
no chyba cię pogięło !
co bierzesz ?
[quote name='lubelak' timestamp='1365258953' post='755551']
Mam gdzieś te względy ekonomiczne i żygać mi się chce jak to słyszę. Po to się buduje lotnisko, żeby region się rozwijał, a mieszkańcy tego regionu mieli zapewnioną komunikację ze światem, a nie raptem zadowolili się jakimiś dwoma połączeniami z Londynem i Oslo. Jak się szanownemu panu dyrektorowi Lufthansy nie podoba latanie z Lublina do Frankfurtu bo mu się rachunek ekonomiczny nie zgadza to niech zwija manatki i zabierze się za handel papierem toalet... rozwiń
Avatar
mientek / 6 kwietnia 2013 o 18:45
0
Po co wam w Lublinie lotnisko, ja i tak nie ma kto z niego korzystać. Chyba ze helikopterem ktoś poleci do Lubartowa albo do Krasnegostawu. Zaorać, buraki wysiać, przynajmniej będzie pożytek.
Avatar
laz / 6 kwietnia 2013 o 18:33
0
Lotnisko Lóblin to pasmo sukcesów.
Avatar
Kinga / 8 kwietnia 2013 o 09:09
0
Ludzie obudźcie się to lotnisko nie jest dla was. Port powstał aby było gdzie zatrudniac znajomych i robic prywatę za publiczne środki.
Avatar
wujot / 7 kwietnia 2013 o 23:42
0
no i bardzo dobrze, że nie będzie!! siedzieć w domach na du*** a nie wyjazdów się polaczkiewiczom zachciało!!
Avatar
moddy / 7 kwietnia 2013 o 15:25
0
[quote name='xxx' timestamp='1365317092' post='755779']
[size=4]W Polsce jest 13 lotnisk cywilnych (skąd można latać po Europie i świecie), z czego 6 jest na PLUSIE, a 7 na MINUSIE ekonomicznym.[/size]
[size=4]To info podawały niedawno wszystkie media.[/size]
[size=4]---------------------[/size]
[size=4]Lubelskie będzie niedochodowe jeszcze dłuuuuugie lata, skoro pozostałych 6 niedochodowych lotnisk działa już jakiś czas, a i tak podatnicy do nich dopłacają, he he.[/size]
[/quote]

jest pół na pół ale jak dołaczy gdynia i radom to bedzie wieksza "beka"
(+)
+ warszawa chopin
+ kraków
+ gdańsk
+ katowice
+ poznań
+ wroclaw

(-)
- bydgoszcz
- szczecin
- łódź
- rzeszów
- lublin

dwa lotniska -widma (podejrzewam, ze wawa-modlin byłby na plus)

-zielona gora- pseudolotnisko z 1 połaczeniem
-warszawa- modlin- lotnisko które w ogle moze przestac istniec

otowrzą niedługo 2 następne potrzebne jak dziura w moscie
- gdynia- zupełnie niepotrzebne lotnisko
-radom- bedzie minus jak nic
[quote name='xxx' timestamp='1365317092' post='755779']
[size=4]W Polsce jest 13 lotnisk cywilnych (skąd można latać po Europie i świecie), z czego 6 jest na PLUSIE, a 7 na MINUSIE ekonomicznym.[/size]
[size=4]To info podawały niedawno wszystkie media.[/size]
[size=4]---------------------[/size]
[size=4]Lubelskie będzie niedochodowe jeszcze dłuuuuugie lata, skoro pozostałych 6 niedochodowych lotnisk działa już jakiś czas, a i tak podatnicy do nich dopłacają, he he.[/size]
... rozwiń
Avatar
xxx / 7 kwietnia 2013 o 08:44
0
[size=4]W Polsce jest 13 lotnisk cywilnych (skąd można latać po Europie i świecie), z czego 6 jest na PLUSIE, a 7 na MINUSIE ekonomicznym.[/size]
[size=4]To info podawały niedawno wszystkie media.[/size]
[size=4]---------------------[/size]
[size=4]Lubelskie będzie niedochodowe jeszcze dłuuuuugie lata, skoro pozostałych 6 niedochodowych lotnisk działa już jakiś czas, a i tak podatnicy do nich dopłacają, he he.[/size]
Avatar
greg / 7 kwietnia 2013 o 08:36
0
dziekuje wam rzeszowiki za uslugi , latalem z rzeszowa od 7 lat i jak pamietam na poczatku tez az tak rozowo nie bylo prawda , problemy z ryanerm a czemu wizzair nie lata ? moze jedna dacie szanse innym a tak przy okazji to z rzeszowa blizej jest do debicy niz z lublina ( pleta w debicy jest fabryka podwykonawca landrovera a glowna siedziba jest w solihull kolo birmingham i tylko dlatego macie to polaczenie by staff mogl latac wiec liczcie sie ze slowami bo jak przenisa ja do pod bratylawe to wam sie bhx moze zakonczyc z najgoratszymi zyczeniami sukcesow i oby nie bylo takiego problemu z waszym pasem co w modlinie bo przejmiemy wasze loty hahah a jeszce jedno na poczatek strata transportu na filipiny chyba bardzo was ugodzila i tyle widzieli an-124 bedzie teraz czesciej u nas milego dnia greg
dziekuje wam rzeszowiki za uslugi , latalem z rzeszowa od 7 lat i jak pamietam na poczatku tez az tak rozowo nie bylo prawda , problemy z ryanerm a czemu wizzair nie lata ? moze jedna dacie szanse innym a tak przy okazji to z rzeszowa blizej jest do debicy niz z lublina ( pleta w debicy jest fabryka podwykonawca landrovera a glowna siedziba jest w solihull kolo birmingham i tylko dlatego macie to polaczenie by staff mogl latac wiec liczcie sie ze slowami bo jak przenisa ja do pod bratylawe to wam sie bhx moze zakonczyc z na... rozwiń
Avatar
ANIK / 6 kwietnia 2013 o 21:42
0
Dowiedziałam się we środę 3 kwietnia o planowamym kursie do Rzymu i na drugi dzień poinformowałam o tym znajomego włocha pracującego w Świdniku. On o tym nie wiedział (jak pracuje marketing skoro wiadomo że PZL kupili włosi, po sąsiedzku z lotniskiem) miał poinformować rodaków w pracy, i co teraz nim się wieść rozeszła, to Lotnisko się wycofało? Ogłoszenie na stronie lotniska to zamało, a gdzie informacje w prasie lokalnej? O IKEI której jeszcze nie ma to wiadomość jedna za drugą. Szkoda bo u nas ciagle zimno.
Dowiedziałam się we środę 3 kwietnia o planowamym kursie do Rzymu i na drugi dzień poinformowałam o tym znajomego włocha pracującego w Świdniku. On o tym nie wiedział (jak pracuje marketing skoro wiadomo że PZL kupili włosi, po sąsiedzku z lotniskiem) miał poinformować rodaków w pracy, i co teraz nim się wieść rozeszła, to Lotnisko się wycofało? Ogłoszenie na stronie lotniska to zamało, a gdzie informacje w prasie lokalnej? O IKEI której jeszcze nie ma to wiadomość jedna za drugą. Szkoda bo u nas ciagle zimno. rozwiń
Avatar
jon / 6 kwietnia 2013 o 20:47
0
[quote name='lubelak' timestamp='1365259670' post='755556']
No właśnie u Was w Rzeszowie jakoś można i każdemu rachunek ekonomiczny się zgadza, tylko w tym Lublinie wszystkie inwestycje to jakiś niewypał i każdy widzi problem, żeby region się rozwijał. Cóż z tego, że mamy te lotnisko, skoro działa ono na pół gwizdka, bo dyrektorom Lufthansy i Eurolotu, czy też innych linii nie opłaca się latać do Lublina, bo zza swoich wypasionych biurek nie dostrzegają faktu, że Lublin też chce i może, a jedynie najważniejsze są cyferki na monitorach, byle by były na plusie. Kluczem do sukcesu jest dzisiaj to, żeby być otwartym na klienta i oferować szeroki wachlarz możliwości (czytaj gęstą siatkę połączeń), a nie przykładowo wybudować hipermarket i sprzedawać w nim jedynie bułki i masło, bo z góry wiadomo, że to będzie niewypał.
[/quote]
śmieszne i dziecinne są takie pretensje, że np. Lufthansa nie chce latać do Świdnika.
to linia decyduje gdzie chce latać
[quote name='lubelak' timestamp='1365259670' post='755556']
No właśnie u Was w Rzeszowie jakoś można i każdemu rachunek ekonomiczny się zgadza, tylko w tym Lublinie wszystkie inwestycje to jakiś niewypał i każdy widzi problem, żeby region się rozwijał. Cóż z tego, że mamy te lotnisko, skoro działa ono na pół gwizdka, bo dyrektorom Lufthansy i Eurolotu, czy też innych linii nie opłaca się latać do Lublina, bo zza swoich wypasionych biurek nie dostrzegają faktu, że Lublin też chce i może, a jedynie najważniejsze s... rozwiń
Avatar
jon / 6 kwietnia 2013 o 20:43
0
[quote name='lubelak' timestamp='1365258953' post='755551']
Mam gdzieś te względy ekonomiczne i żygać mi się chce jak to słyszę. Po to się buduje lotnisko, żeby region się rozwijał, a mieszkańcy tego regionu mieli zapewnioną komunikację ze światem, a nie raptem zadowolili się jakimiś dwoma połączeniami z Londynem i Oslo. Jak się szanownemu panu dyrektorowi Lufthansy nie podoba latanie z Lublina do Frankfurtu bo mu się rachunek ekonomiczny nie zgadza to niech zwija manatki i zabierze się za handel papierem toaletowym na bazarze, wtedy ekonomia mu wyjdzie na plusie, bo ludzie do toalety chodzą codziennie.
[/quote]
no chyba cię pogięło !
co bierzesz ?
[quote name='lubelak' timestamp='1365258953' post='755551']
Mam gdzieś te względy ekonomiczne i żygać mi się chce jak to słyszę. Po to się buduje lotnisko, żeby region się rozwijał, a mieszkańcy tego regionu mieli zapewnioną komunikację ze światem, a nie raptem zadowolili się jakimiś dwoma połączeniami z Londynem i Oslo. Jak się szanownemu panu dyrektorowi Lufthansy nie podoba latanie z Lublina do Frankfurtu bo mu się rachunek ekonomiczny nie zgadza to niech zwija manatki i zabierze się za handel papierem toalet... rozwiń
Avatar
mientek / 6 kwietnia 2013 o 18:45
0
Po co wam w Lublinie lotnisko, ja i tak nie ma kto z niego korzystać. Chyba ze helikopterem ktoś poleci do Lubartowa albo do Krasnegostawu. Zaorać, buraki wysiać, przynajmniej będzie pożytek.
Avatar
laz / 6 kwietnia 2013 o 18:33
0
Lotnisko Lóblin to pasmo sukcesów.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 2 3

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 8 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 3

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 38 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!