Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2017 r.
8:32

"Nie jedzie Pani przypadkiem do Lublina?". Już wiadomo kim jest starszy pan z dworca

0 40 A A
Wpis internautki udostępniło już ponad 2,9 tys. osób.
Wpis internautki udostępniło już ponad 2,9 tys. osób.

Już wiadomo kim jest starszy pan, który na dworcu w Warszawie szuka osób jadących do Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Historia mężczyzny zaczęła żyć w sieci kiedy opisała ją jedna z internautek. - Chodzi o starszego Pana, którego można zwykle spotkać na dworcu Warszawa Wschodnia. Pan zaczepia grzecznie stojących przy kasach pytaniem: "Nie jedzie Pan/Pani przypadkiem do Lublina?". Szuka towarzystwa, pomyślałam. Ale dlaczego Lublin? Odpowiada, że ma spotkanie. Codzienne???? Hmmm – pisze pani Karolina, której wpis udostępniło już ponad 2,9 tys. internautów na portalu Facebook.

– Zrobiłam wywiad i dowiedziałam się, że w Lublinie pochawana jest jego żona i codziennie chce u niej być. Przysługuje mu asystent i duża zniżka w związku z tym na podróż. Niestety sam musi sobie go znaleźć. Drodzy podróżujący do Lublina - rozejrzyjcie się po poczekalni i zabierzcie go ze sobą do Lublina – dodaje.

Okazało się, że mężczyzna to ojciec Artura Zawiszy, byłego posła, który pochodzi z Lublina. - W niedzielę była rocznica śmierci mojej mamy - mówi Artur Zawisza w rozmowie z portalem WawaLove.pl. - Tata ma uprawnienia, by jeździć za darmo pociągami, nie szuka więc żadnych zniżek. Szuka towarzysza podróży. Zwyczajnie boi się o swoje zdrowie, ma problemy kardiologiczne - wyjaśnia.

Mężczyzna, który podróżuje na trasie Warszawa - Lublin ma 89 lat. Jego żona zmarła w 1983 roku i została pochowana na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Starszy pan odwiedza ją tak często jak może. - Gdyby mógł jeździłby codziennie - mówi portalowi WawaLove.pl Zawisza.

Każdy kto pojedzie ze starszym panem nie musi płacić za bilet jako jego asystent.

Artur Zawisza
Artur Zawisza

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tak uważam / 10 kwietnia 2017 o 09:36
0
Ale jak zapewni się opiekę na podróż to istnieje obowiązek udziału z tym Panem do końca pobytu w Lublinie i zapewnienie opiekuna na powrót z dworca do Warszawy.Tu brak RODZINY.
Avatar
Człowiek / 10 kwietnia 2017 o 08:21
0
Ludzie czy wyście oszaleli? Ten Pan, wspaniały człowiek jak się domyślam i mam nadzieję że syn jest podobny, sam jeździ za darmo i jeszcze ma zniżkę na opiekuna, którą grzecznościowo ofiarowuje w prezencie, żeby ktokolwiek z niej skorzystał. Piękne, sympatyczne i szlachetne. Brawo!
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 20:39
0
A ten jego synalek to nie może zadbać o swego ojca tylko szlajać się kabotyńsko-patriotycznie i robić z siebie "curvus politicus".Nie ma na takich bęcwałów prawa które by karało za brak opieki nad starszym człowiekiem?
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 20:25
0
A gdzie się podział syn ? Stary ojciec już nie potrzebny ?
Avatar
... / 31 marca 2017 o 19:53
0
mai napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Tata ma uprawnienia, by jeździć za darmo pociągami,!!!! nie szuka więc żadnych zniżek!!!!. Szuka towarzysza podróży. Zwyczajnie boi się o swoje zdrowie, ma problemy kardiologiczne - wyjaśnia." @OPOS czytać nie umiesz? Otwórz oczy, elo!
Wedłóg tego co pisali ludzie, którzy z nim jeździli to oprócz towarzystwa szuka też 30 PLN.
WEDGŁUG mnie to musisz sobie kupić słownik ortograficzny. Ja pie.....ę co za czasy tępak jeden z drugim rżnie takie błędy i nawet zażenowany nie jest.
WEDGŁUG mnie to musisz sobie kupić słownik ortograficzny. Ja pie.....ę co za czasy tępak jeden z drugim rżnie takie błędy i nawet zażenowany nie jest. rozwiń
Avatar
... / 31 marca 2017 o 19:51
0
opos napisał:
Sam nie potrafisz czytać. Oczywiście, że sępi bo potrzebuje opiekuna dla zniżki. Nie stać go z emerytury opłacać zwykłego biletu. A tymczasem jego syn Artur Zawisza z Ruchu Narodowego nie kupi mu nawet biletu miesięcznego na tej trasie za ok 200 zł. Stać go napewno.
Debilu przeczytaj ten artykuł 100 razy to może zrozumiesz czy dziadek sępi czy nie. Jesteś albo analfabetą albo takim kretynem, że nawet znając litery nie jesteś w stanie zrozumieć przekazu pisanego i jeszcze publicznie się ze swoją totalną tępotą ujawniasz. Żałosne.
Debilu przeczytaj ten artykuł 100 razy to może zrozumiesz czy dziadek sępi czy nie. Jesteś albo analfabetą albo takim kretynem, że nawet znając litery nie jesteś w stanie zrozumieć przekazu pisanego i jeszcze publicznie się ze swoją totalną tępotą ujawniasz. Żałosne. rozwiń
Avatar
heja i do przodu / 31 marca 2017 o 16:11
0
nie nakręcajcie się tak, też jak przejdę na emeryturę to będę jeżdziła, zwiedzała kraj i aby nie siedzieć w domu i nie zdziczeć, a jak wam przeszkadzają starsze osoby w  komunikacji publicznej to nie jeżdzijcie nimi, 
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 16:09
0
JAK WIDAĆ PO MORDZIE TO WYRODNY SYN - KTO TAKIEGO CH... WYBRAŁ NA P_OSŁA
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 15:08
0
Komentarz z Kuriera : " zbych (gość) 31.03.17, 14:41:12 Zgłoś naruszenie treści Już oceniłeś tę opinię. ...aby zabezpieczyc ojcu podroze ze stolycy do lublina. Pan Zawisza nie jest dobrym synem, skoro wystawia ojca na taka zebranine. Synus mowi-jak na razie ojcu nic sie nie stalo...! I chwala Bogu, ze sie nie stalo, panie Zawisza junior! To na panu spoczywa obowiazek zabezpieczenia swojemu wyjatkowemu ojcu podrozy w ta i wewta, na grob zony. To pan ma obowiazek dbac o to, aby na stare lata panski ojciec zyl w komforcie i podrozowal w komforcie, czy na grob zony, czy tez odwiedzic wnuki. Niech pan mu to w koncu zabezpieczy i nie opowiada glodnych kawalkow , jak to pan chce pomoc ojcu! No, pls...!"
Komentarz z Kuriera : " zbych (gość) 31.03.17, 14:41:12 Zgłoś naruszenie treści Już oceniłeś tę opinię. ...aby zabezpieczyc ojcu podroze ze stolycy do lublina. Pan Zawisza nie jest dobrym synem, skoro wystawia ojca na taka zebranine. Synus mowi-jak na razie ojcu nic sie nie stalo...! I chwala Bogu, ze sie nie stalo, panie Zawisza junior! To na panu spoczywa obowiazek zabezpieczenia swojemu wyjatkowemu ojcu podrozy w ta i wewta, na grob zony. To pan ma obowiazek dbac o to, aby na stare lata panski ojciec zyl w komforcie i podrozowal w k... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 15:06
0
Komentarz z Kuriera: " lublinianin (gość) 31.03.17, 14:13:33 Zgłoś naruszenie treści / 2 Po 1-e, mówimy- w tĘ i z powrotem...Ale to nic ważnego wobec ewidentnego faktu zaniedbywania własnego ojca przez Pana! Niech Pan tu nam nie wciska, że nie da się zatrudnić przewodnika/opiekuna/towarzysza dla Pańskiego ojca w podróży W-wa Lublin. Proszę dać ogłoszenie na lubelskiej stronie Anonsów a nie nadąży Pan zapisywać tel chętnych do takiej roboty. Jak Pan napisze, że płaci 10 zł/h - telefony będą dzwoniły od rana do nocy! Panie Arturze-ma Pan obowiązek zabezpieczyć i wypełnić wolę ojca. Proszę nie skąpić i potrząsnąć monetami w portfelu, aby Pański ojciec odwiedzał grób ukochanej żony tyle i tak często, jak chce! Pańskiemu ojcu głęboki ukłon i życzenia dobrego zdrowia na koleje lata! "
Komentarz z Kuriera: " lublinianin (gość) 31.03.17, 14:13:33 Zgłoś naruszenie treści / 2 Po 1-e, mówimy- w tĘ i z powrotem...Ale to nic ważnego wobec ewidentnego faktu zaniedbywania własnego ojca przez Pana! Niech Pan tu nam nie wciska, że nie da się zatrudnić przewodnika/opiekuna/towarzysza dla Pańskiego ojca w podróży W-wa Lublin. Proszę dać ogłoszenie na lubelskiej stronie Anonsów a nie nadąży Pan zapisywać tel chętnych do takiej roboty. Jak Pan napisze, że płaci 10 zł/h - telefony będą dzwoniły od rana do nocy! Panie Arturze-ma Pa... rozwiń
Avatar
tak uważam / 10 kwietnia 2017 o 09:36
0
Ale jak zapewni się opiekę na podróż to istnieje obowiązek udziału z tym Panem do końca pobytu w Lublinie i zapewnienie opiekuna na powrót z dworca do Warszawy.Tu brak RODZINY.
Avatar
Człowiek / 10 kwietnia 2017 o 08:21
0
Ludzie czy wyście oszaleli? Ten Pan, wspaniały człowiek jak się domyślam i mam nadzieję że syn jest podobny, sam jeździ za darmo i jeszcze ma zniżkę na opiekuna, którą grzecznościowo ofiarowuje w prezencie, żeby ktokolwiek z niej skorzystał. Piękne, sympatyczne i szlachetne. Brawo!
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 20:39
0
A ten jego synalek to nie może zadbać o swego ojca tylko szlajać się kabotyńsko-patriotycznie i robić z siebie "curvus politicus".Nie ma na takich bęcwałów prawa które by karało za brak opieki nad starszym człowiekiem?
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 20:25
0
A gdzie się podział syn ? Stary ojciec już nie potrzebny ?
Avatar
... / 31 marca 2017 o 19:53
0
mai napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Tata ma uprawnienia, by jeździć za darmo pociągami,!!!! nie szuka więc żadnych zniżek!!!!. Szuka towarzysza podróży. Zwyczajnie boi się o swoje zdrowie, ma problemy kardiologiczne - wyjaśnia." @OPOS czytać nie umiesz? Otwórz oczy, elo!
Wedłóg tego co pisali ludzie, którzy z nim jeździli to oprócz towarzystwa szuka też 30 PLN.
WEDGŁUG mnie to musisz sobie kupić słownik ortograficzny. Ja pie.....ę co za czasy tępak jeden z drugim rżnie takie błędy i nawet zażenowany nie jest.
WEDGŁUG mnie to musisz sobie kupić słownik ortograficzny. Ja pie.....ę co za czasy tępak jeden z drugim rżnie takie błędy i nawet zażenowany nie jest. rozwiń
Avatar
... / 31 marca 2017 o 19:51
0
opos napisał:
Sam nie potrafisz czytać. Oczywiście, że sępi bo potrzebuje opiekuna dla zniżki. Nie stać go z emerytury opłacać zwykłego biletu. A tymczasem jego syn Artur Zawisza z Ruchu Narodowego nie kupi mu nawet biletu miesięcznego na tej trasie za ok 200 zł. Stać go napewno.
Debilu przeczytaj ten artykuł 100 razy to może zrozumiesz czy dziadek sępi czy nie. Jesteś albo analfabetą albo takim kretynem, że nawet znając litery nie jesteś w stanie zrozumieć przekazu pisanego i jeszcze publicznie się ze swoją totalną tępotą ujawniasz. Żałosne.
Debilu przeczytaj ten artykuł 100 razy to może zrozumiesz czy dziadek sępi czy nie. Jesteś albo analfabetą albo takim kretynem, że nawet znając litery nie jesteś w stanie zrozumieć przekazu pisanego i jeszcze publicznie się ze swoją totalną tępotą ujawniasz. Żałosne. rozwiń
Avatar
heja i do przodu / 31 marca 2017 o 16:11
0
nie nakręcajcie się tak, też jak przejdę na emeryturę to będę jeżdziła, zwiedzała kraj i aby nie siedzieć w domu i nie zdziczeć, a jak wam przeszkadzają starsze osoby w  komunikacji publicznej to nie jeżdzijcie nimi, 
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 16:09
0
JAK WIDAĆ PO MORDZIE TO WYRODNY SYN - KTO TAKIEGO CH... WYBRAŁ NA P_OSŁA
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 15:08
0
Komentarz z Kuriera : " zbych (gość) 31.03.17, 14:41:12 Zgłoś naruszenie treści Już oceniłeś tę opinię. ...aby zabezpieczyc ojcu podroze ze stolycy do lublina. Pan Zawisza nie jest dobrym synem, skoro wystawia ojca na taka zebranine. Synus mowi-jak na razie ojcu nic sie nie stalo...! I chwala Bogu, ze sie nie stalo, panie Zawisza junior! To na panu spoczywa obowiazek zabezpieczenia swojemu wyjatkowemu ojcu podrozy w ta i wewta, na grob zony. To pan ma obowiazek dbac o to, aby na stare lata panski ojciec zyl w komforcie i podrozowal w komforcie, czy na grob zony, czy tez odwiedzic wnuki. Niech pan mu to w koncu zabezpieczy i nie opowiada glodnych kawalkow , jak to pan chce pomoc ojcu! No, pls...!"
Komentarz z Kuriera : " zbych (gość) 31.03.17, 14:41:12 Zgłoś naruszenie treści Już oceniłeś tę opinię. ...aby zabezpieczyc ojcu podroze ze stolycy do lublina. Pan Zawisza nie jest dobrym synem, skoro wystawia ojca na taka zebranine. Synus mowi-jak na razie ojcu nic sie nie stalo...! I chwala Bogu, ze sie nie stalo, panie Zawisza junior! To na panu spoczywa obowiazek zabezpieczenia swojemu wyjatkowemu ojcu podrozy w ta i wewta, na grob zony. To pan ma obowiazek dbac o to, aby na stare lata panski ojciec zyl w komforcie i podrozowal w k... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 15:06
0
Komentarz z Kuriera: " lublinianin (gość) 31.03.17, 14:13:33 Zgłoś naruszenie treści / 2 Po 1-e, mówimy- w tĘ i z powrotem...Ale to nic ważnego wobec ewidentnego faktu zaniedbywania własnego ojca przez Pana! Niech Pan tu nam nie wciska, że nie da się zatrudnić przewodnika/opiekuna/towarzysza dla Pańskiego ojca w podróży W-wa Lublin. Proszę dać ogłoszenie na lubelskiej stronie Anonsów a nie nadąży Pan zapisywać tel chętnych do takiej roboty. Jak Pan napisze, że płaci 10 zł/h - telefony będą dzwoniły od rana do nocy! Panie Arturze-ma Pan obowiązek zabezpieczyć i wypełnić wolę ojca. Proszę nie skąpić i potrząsnąć monetami w portfelu, aby Pański ojciec odwiedzał grób ukochanej żony tyle i tak często, jak chce! Pańskiemu ojcu głęboki ukłon i życzenia dobrego zdrowia na koleje lata! "
Komentarz z Kuriera: " lublinianin (gość) 31.03.17, 14:13:33 Zgłoś naruszenie treści / 2 Po 1-e, mówimy- w tĘ i z powrotem...Ale to nic ważnego wobec ewidentnego faktu zaniedbywania własnego ojca przez Pana! Niech Pan tu nam nie wciska, że nie da się zatrudnić przewodnika/opiekuna/towarzysza dla Pańskiego ojca w podróży W-wa Lublin. Proszę dać ogłoszenie na lubelskiej stronie Anonsów a nie nadąży Pan zapisywać tel chętnych do takiej roboty. Jak Pan napisze, że płaci 10 zł/h - telefony będą dzwoniły od rana do nocy! Panie Arturze-ma Pa... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!