Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2009 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Nie ma gdzie parkować, bo szpecące lawety reklamują

0 8 A A

Nowa moda na parkingach. Miejsca zajmują lawety z banerami reklamowymi. Kierowcy się denerwują, a Straż Miejska rozkłada ręce: Jeśli przyczepa nie tamuje ruchu, nic nie możemy zrobić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Reklamowe lawety można spotkać we wszystkich częściach miasta. Co najmniej jedną i to codziennie np. na rogu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego, tuż przed oknami Karczmy Słupskiej. – Nie przeszkadza mi to – mówi Ryszard Sierpiński, właściciel Karczmy. – Choć powiem szczerze: nie przekonuje mnie taki sposób na reklamę.

Przeszkadza za to mieszkańcom bloku, obok którego stoi reklamowa przyczepa. – Czasem są nawet dwie albo trzy – żali się jedna z mieszkanek. – Z normalnego parkingu dla ludzi robią nam centrum handlowe. A gdzie my mamy zostawiać samochody?

Podobny problem jest na miasteczku akademickim, gdzie reklamowe lawety są zaparkowane m.in. wzdłuż ulicy Radziszewskiego, np. przed rektoratem UMCS.

– Nie dość, że te reklamy psują wizerunek uczelni, to jeszcze blokują miejsca parkingowe, których i tak jest mało – mówi dr Marcin Lipowski, kierownik Zespołu ds. Informacji i Promocji UMCS. – Cały czas dzwonimy do Straży Miejskiej. Część tych przyczep jest usuwana. Ale nie wszystkie.

Strażnicy przyznają, że w większości przypadków mają... związane ręce. – Jeżeli pojazd jest zaparkowany na ogólnodostępnym parkingu, nie jest wrakiem i nie łamie przepisów ruchu drogowego, np. nie utrudnia przejazdu innym pojazdom lub ich nie zastawia, wówczas nie ma podstaw do interwencji – wyjaśnia Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej. – Prawo zezwala na parkowanie przyczep samochodowych tak samo, jak samochodów.

Co innego, jeśli taka reklama łamie przepisy ruchu drogowego. – W czwartek interweniowaliśmy na ul. Radziszewskiego, gdzie jedna z takich przyczep była nieprawidłowo zaparkowana. Nakazaliśmy jej usunięcie – dodaje Gogola. – Druga, na tej samej ulicy, była zaparkowana prawidłowo, więc nie było podstaw, żeby ją usunąć.

– Jeśli prawo o ruchu drogowym nie zakazuje parkowania lawet na ogólnodostępnych miejscach, to dlaczego ja mam tam nie parkować. Nie widzę nic przeciwko – mówi Grzegorz Bartnik, właściciel lubelskiej korporacji taksówkarskiej, która promuje się właśnie na przyczepach. – Rynek jest, jaki jest. Zwłaszcza w Lublinie jest bardzo ciężki. Każdy szuka różnych możliwości, żeby się zareklamować.

– To sposób na taniość. Bo nie płaci się za jakość, za odpowiednią ekspozycję – podkreśla dr Lipowski. – Największe firmy, które dbają o swój wizerunek, nigdy nie zdecydują się na taką reklamę.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 17 listopada 2009 r. o 08:05
0
Na Andersa przy cmentarzu parkuje laweta przypięta łańcuchem do latarni. Niestety blikuje prawie cały chodnik dla peiszych i muszą oni wchodzić na ścieżkę tylko dla rowerów. Trzeba ją usunąć!
Avatar
miron / 16 listopada 2009 r. o 12:01
0
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!... rozwiń
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 r. o 10:07
0
A i jeszcze 3ci sposób walki z przyczepami reklamowymi mi się nasunął.
Do znaków "P" oznaczających parking dołożyć tabliczkę "tylko dla pojazdów samochodowych i motorowerów".
Policja i SM będą miały wtedy też co robić
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 r. o 09:52
0
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców dróg
i Straż miejską też.
Do roboty Panowie i Panie a lawety z reklamami znikną.
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców ... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 r. o 09:32
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parkowanie w obrębie przystanków,przejść czy skrzyżowań/ to już nie są tacy chętni do reagowania na wykroczenia. WSTYD- i do nauki !!!
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parko... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 r. o 09:24
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 r. o 09:23
0
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcającego do czegoś, informującego o czymś. Do tego jest ta przyczepa z reklamą wystawiona na widok publiczny i bez zgody zarządcy drogi!


Komentarz zaczerpnięty z LEXa:

1. Przedmiotem ochrony jest prawo do dysponowania miejscem publicznym, przysługujące podmiotowi zarządzającemu tym miejscem, w zakresie decydowania o umieszczaniu w nim ogłoszeń, plakatów, afiszów, ulotek, napisów lub rysunków. Przepis chroni także miejsca publiczne przed oszpecaniem ich plakatami, afiszami, ogłoszeniami .
2. Ogłoszeniem jest zawiadomienie o czymś, anons, reklama czegoś, umieszczone w miejscu publicznym; plakatem jest ogłoszenie, informacja, czy też reklama, które posiadają artystyczną szatę drukarską, malarską czy graficzną; afiszem jest zazwyczaj drukowane ogłoszenie umieszczone w miejscu publicznym, zawierające najczęściej informację o jakimś wydarzeniu artystycznym, imprezie, przedstawieniu teatralnym itp.; apel oznacza wezwanie, odezwę; ulotka to druk z krótkim tekstem, najczęściej o charakterze propagandowym, reklamowym lub politycznym.
3. Czynność sprawcza polega na umieszczeniu ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, albo też na wystawieniu ich na widok publiczny w innym miejscu - bez zgody zarządzającego tym miejscem.
4. Miejscem publicznym jest miejsce, do którego dostęp może mieć z góry nieoznaczony krąg bliżej nieokreślonych osób .
5. Ogłoszenia, afisze, plakaty itp. mogą być umieszczane w miejscach publicznych tylko w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, takich jak: słupy ogłoszeniowe, specjalne tablice ogłoszeń, gabloty itp.
6. Podmiotem zarządzającym miejscem jest ten, komu przysługuje tytuł prawny, z którego wynika prawo dysponowania tym miejscem w zakresie wyrażania zgody na umieszczanie w nim ogłoszeń, plakatów itp.
7. Analizowane wykroczenie ma charakter powszechny, jeśli chodzi o podmiot.
8. Wykroczenie z art. 63a można popełnić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie.
9. Paragraf 2 art. 63a stanowi podstawę orzeczenia środków karnych w postaci przepadku przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, nawiązki do 1500 zł lub obowiązku przywrócenia do stanu poprzedniego. Możliwe jest orzeczenie wskazanych środków kumulatywnie lub każdego z nich niezależnie od siebie (Kasicki, Wiśniewki, s. 222).
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcają... rozwiń
Avatar
czepiacz / 16 listopada 2009 r. o 07:45
0
Nie ma jak zareklamować kolegów z klubu MC
Ciekawe ile darmowych drinków dostaną dziennikarze dziennikawschodniego
Klubowe dziewczyny też będą miłe dla panów dziennikarzy
Avatar
Jacek / 17 listopada 2009 r. o 08:05
0
Na Andersa przy cmentarzu parkuje laweta przypięta łańcuchem do latarni. Niestety blikuje prawie cały chodnik dla peiszych i muszą oni wchodzić na ścieżkę tylko dla rowerów. Trzeba ją usunąć!
Avatar
miron / 16 listopada 2009 r. o 12:01
0
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!... rozwiń
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 r. o 10:07
0
A i jeszcze 3ci sposób walki z przyczepami reklamowymi mi się nasunął.
Do znaków "P" oznaczających parking dołożyć tabliczkę "tylko dla pojazdów samochodowych i motorowerów".
Policja i SM będą miały wtedy też co robić
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 r. o 09:52
0
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców dróg
i Straż miejską też.
Do roboty Panowie i Panie a lawety z reklamami znikną.
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców ... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 r. o 09:32
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parkowanie w obrębie przystanków,przejść czy skrzyżowań/ to już nie są tacy chętni do reagowania na wykroczenia. WSTYD- i do nauki !!!
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parko... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 r. o 09:24
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 r. o 09:23
0
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcającego do czegoś, informującego o czymś. Do tego jest ta przyczepa z reklamą wystawiona na widok publiczny i bez zgody zarządcy drogi!


Komentarz zaczerpnięty z LEXa:

1. Przedmiotem ochrony jest prawo do dysponowania miejscem publicznym, przysługujące podmiotowi zarządzającemu tym miejscem, w zakresie decydowania o umieszczaniu w nim ogłoszeń, plakatów, afiszów, ulotek, napisów lub rysunków. Przepis chroni także miejsca publiczne przed oszpecaniem ich plakatami, afiszami, ogłoszeniami .
2. Ogłoszeniem jest zawiadomienie o czymś, anons, reklama czegoś, umieszczone w miejscu publicznym; plakatem jest ogłoszenie, informacja, czy też reklama, które posiadają artystyczną szatę drukarską, malarską czy graficzną; afiszem jest zazwyczaj drukowane ogłoszenie umieszczone w miejscu publicznym, zawierające najczęściej informację o jakimś wydarzeniu artystycznym, imprezie, przedstawieniu teatralnym itp.; apel oznacza wezwanie, odezwę; ulotka to druk z krótkim tekstem, najczęściej o charakterze propagandowym, reklamowym lub politycznym.
3. Czynność sprawcza polega na umieszczeniu ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, albo też na wystawieniu ich na widok publiczny w innym miejscu - bez zgody zarządzającego tym miejscem.
4. Miejscem publicznym jest miejsce, do którego dostęp może mieć z góry nieoznaczony krąg bliżej nieokreślonych osób .
5. Ogłoszenia, afisze, plakaty itp. mogą być umieszczane w miejscach publicznych tylko w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, takich jak: słupy ogłoszeniowe, specjalne tablice ogłoszeń, gabloty itp.
6. Podmiotem zarządzającym miejscem jest ten, komu przysługuje tytuł prawny, z którego wynika prawo dysponowania tym miejscem w zakresie wyrażania zgody na umieszczanie w nim ogłoszeń, plakatów itp.
7. Analizowane wykroczenie ma charakter powszechny, jeśli chodzi o podmiot.
8. Wykroczenie z art. 63a można popełnić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie.
9. Paragraf 2 art. 63a stanowi podstawę orzeczenia środków karnych w postaci przepadku przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, nawiązki do 1500 zł lub obowiązku przywrócenia do stanu poprzedniego. Możliwe jest orzeczenie wskazanych środków kumulatywnie lub każdego z nich niezależnie od siebie (Kasicki, Wiśniewki, s. 222).
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcają... rozwiń
Avatar
czepiacz / 16 listopada 2009 r. o 07:45
0
Nie ma jak zareklamować kolegów z klubu MC
Ciekawe ile darmowych drinków dostaną dziennikarze dziennikawschodniego
Klubowe dziewczyny też będą miłe dla panów dziennikarzy
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23 września 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23 września 2021 r.

Gryf Gmina Zamość – Tomasovia 3:2. Niespodziewany finalista Pucharu Polski

Gryf Gmina Zamość – Tomasovia 3:2. Niespodziewany finalista Pucharu Polski

W środę, w ramach Pucharu Polski rozegrano drugi półfinał w okręgu zamojskim. Czwartoligowy Gryf Gmina Zamość podejmował beniaminka III ligi Tomasovię. I niespodziewanie triumfowała pierwsza z ekip, która wygrała 3:2.

Motor Lublin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Przygoda z Pucharem Polski trwa!

Motor Lublin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Przygoda z Pucharem Polski trwa!

Czwarte zwycięstwo z rzędu i piąty kolejny mecz z czystym kontem. W środę Motor pokonał na Arenie Lublin pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 i awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. A trzeba dodać, że zgodnie z zapowiedziami trener Marek Saganowski dał szansę gry zmiennikom

Lubelskie. Cztery szkoły w regionie działają tylko w trybie zdalnym

Lubelskie. Cztery szkoły w regionie działają tylko w trybie zdalnym

W 45 szkołach i 4 przedszkolach na Lubelszczyźnie wprowadzono tzw. zajęcia hybrydowe z powodu zakażeń koronawirusem. Dyrektorzy podkreślają, że chorują zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W czterech placówkach lekcje odbywają się całkowicie w trybie zdalnym.

Przy Zana marzli w swoich mieszkaniach
Alarm 24

Przy Zana marzli w swoich mieszkaniach

Bez ciepłej wody i ogrzewania musieli sobie radzić mieszkańcy bloków koło ul. Zana. Utrudnienia trwały znacznie dłużej niż zapowiadano w komunikatach na budynkach.

Podwyżki mogą uziemić Port Lotniczy Lublin

Podwyżki mogą uziemić Port Lotniczy Lublin

Droższe bilety lotnicze i likwidacja wielu tras z regionalnych lotnisk – to możliwe skutki proponowanej przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej podwyżki opłat za obsługę lotów. Podniesieniu stawek sprzeciwia się m.in. Port Lotniczy Lublin.

Święto przedsiębiorczości. W czwartek z Dziennikiem Wschodnim dodatek Złota Setka

Święto przedsiębiorczości. W czwartek z Dziennikiem Wschodnim dodatek Złota Setka

W czwartek wraz z Dziennikiem Wschodnim oddajemy w ręce czytelników jubileuszowe, już 25. wydanie Złotej Setki, rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny.

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: Nasza klinika jest praktycznie wypełniona w całości
film

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: Nasza klinika jest praktycznie wypełniona w całości

W szpitalach przebywa 1179 chorych z COVID-19, w tym 124 pacjentów jest podłączonych do respiratorów – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Jesienne atrakcje dla seniorów w Lublinie

Jesienne atrakcje dla seniorów w Lublinie

Pieczenie ziemniaków, porady dotyczące opieki nad psami i pogadanki o bezpieczeństwie. To niektóre z wydarzeń „Senioralnej Jesieni” organizowanej dla starszych mieszkańców przez samorząd Lublina.

Lublin. Sztukmistrz zabłyśnie jeszcze przed sylwestrem

Lublin. Sztukmistrz zabłyśnie jeszcze przed sylwestrem

Wisząca nad Starym Miastem rzeźba „Sztukmistrz” zostanie efektownie podświetlona, za co zapłacą władze miasta. Na powieszenie lamp zgodził się już wojewódzki konserwator zabytków.

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Przez najbliższe dwie doby może silnie wiać. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe.

Policyjny pościg za BMW. W środku oprócz pijanego kierowcy także żona i trójka dzieci

Policyjny pościg za BMW. W środku oprócz pijanego kierowcy także żona i trójka dzieci

Miał dwa promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie przeszkodziło mu to wsiąść za kierownicę auta, którym wiózł swoją rodzinę. 44-latek został zatrzymany po policyjnym pościgu.

Fortuna Puchar Polski: Orlęta Spomlek – Lechia Zielona Góra 2:3, znowu nie utrzymali prowadzenia

Fortuna Puchar Polski: Orlęta Spomlek – Lechia Zielona Góra 2:3, znowu nie utrzymali prowadzenia

Sporo goli i emocji w Radzyniu Podlaskim. Niestety, tamtejsze Orlęta pożegnały się z Fortuna Pucharem Polski już w pierwszej rundzie. Lepsza od biało-zielonych okazała się Lechia Zielona Góra, która wygrała 3:2. Co ciekawe, to gospodarze dwa razy byli na prowadzeniu

Okradł dziewczynę grającą na ukulele w Bramie Krakowskiej

Okradł dziewczynę grającą na ukulele w Bramie Krakowskiej

41-latek okradł dziewczynę grającą przy Bramie Krakowskiej na ukulele. Zabrał jej z kapelusza 40 złotych i uciekł.

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci
25 września 2021, 11:00

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

W weekend w Centrum Kultury w Lublinie rozpoczną się pokazy w ramach 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wydarzenie organizowane równolegle w 20 miastach w Polsce potrwa do 3 października.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!