Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2009 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Nie ma gdzie parkować, bo szpecące lawety reklamują

0 8 A A

Nowa moda na parkingach. Miejsca zajmują lawety z banerami reklamowymi. Kierowcy się denerwują, a Straż Miejska rozkłada ręce: Jeśli przyczepa nie tamuje ruchu, nic nie możemy zrobić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Reklamowe lawety można spotkać we wszystkich częściach miasta. Co najmniej jedną i to codziennie np. na rogu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego, tuż przed oknami Karczmy Słupskiej. – Nie przeszkadza mi to – mówi Ryszard Sierpiński, właściciel Karczmy. – Choć powiem szczerze: nie przekonuje mnie taki sposób na reklamę.

Przeszkadza za to mieszkańcom bloku, obok którego stoi reklamowa przyczepa. – Czasem są nawet dwie albo trzy – żali się jedna z mieszkanek. – Z normalnego parkingu dla ludzi robią nam centrum handlowe. A gdzie my mamy zostawiać samochody?

Podobny problem jest na miasteczku akademickim, gdzie reklamowe lawety są zaparkowane m.in. wzdłuż ulicy Radziszewskiego, np. przed rektoratem UMCS.

– Nie dość, że te reklamy psują wizerunek uczelni, to jeszcze blokują miejsca parkingowe, których i tak jest mało – mówi dr Marcin Lipowski, kierownik Zespołu ds. Informacji i Promocji UMCS. – Cały czas dzwonimy do Straży Miejskiej. Część tych przyczep jest usuwana. Ale nie wszystkie.

Strażnicy przyznają, że w większości przypadków mają... związane ręce. – Jeżeli pojazd jest zaparkowany na ogólnodostępnym parkingu, nie jest wrakiem i nie łamie przepisów ruchu drogowego, np. nie utrudnia przejazdu innym pojazdom lub ich nie zastawia, wówczas nie ma podstaw do interwencji – wyjaśnia Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej. – Prawo zezwala na parkowanie przyczep samochodowych tak samo, jak samochodów.

Co innego, jeśli taka reklama łamie przepisy ruchu drogowego. – W czwartek interweniowaliśmy na ul. Radziszewskiego, gdzie jedna z takich przyczep była nieprawidłowo zaparkowana. Nakazaliśmy jej usunięcie – dodaje Gogola. – Druga, na tej samej ulicy, była zaparkowana prawidłowo, więc nie było podstaw, żeby ją usunąć.

– Jeśli prawo o ruchu drogowym nie zakazuje parkowania lawet na ogólnodostępnych miejscach, to dlaczego ja mam tam nie parkować. Nie widzę nic przeciwko – mówi Grzegorz Bartnik, właściciel lubelskiej korporacji taksówkarskiej, która promuje się właśnie na przyczepach. – Rynek jest, jaki jest. Zwłaszcza w Lublinie jest bardzo ciężki. Każdy szuka różnych możliwości, żeby się zareklamować.

– To sposób na taniość. Bo nie płaci się za jakość, za odpowiednią ekspozycję – podkreśla dr Lipowski. – Największe firmy, które dbają o swój wizerunek, nigdy nie zdecydują się na taką reklamę.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 17 listopada 2009 o 08:05
0
Na Andersa przy cmentarzu parkuje laweta przypięta łańcuchem do latarni. Niestety blikuje prawie cały chodnik dla peiszych i muszą oni wchodzić na ścieżkę tylko dla rowerów. Trzeba ją usunąć!
Avatar
miron / 16 listopada 2009 o 12:01
0
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!... rozwiń
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 o 10:07
0
A i jeszcze 3ci sposób walki z przyczepami reklamowymi mi się nasunął.
Do znaków "P" oznaczających parking dołożyć tabliczkę "tylko dla pojazdów samochodowych i motorowerów".
Policja i SM będą miały wtedy też co robić
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 o 09:52
0
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców dróg
i Straż miejską też.
Do roboty Panowie i Panie a lawety z reklamami znikną.
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców ... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 o 09:32
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parkowanie w obrębie przystanków,przejść czy skrzyżowań/ to już nie są tacy chętni do reagowania na wykroczenia. WSTYD- i do nauki !!!
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parko... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 o 09:24
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 o 09:23
0
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcającego do czegoś, informującego o czymś. Do tego jest ta przyczepa z reklamą wystawiona na widok publiczny i bez zgody zarządcy drogi!


Komentarz zaczerpnięty z LEXa:

1. Przedmiotem ochrony jest prawo do dysponowania miejscem publicznym, przysługujące podmiotowi zarządzającemu tym miejscem, w zakresie decydowania o umieszczaniu w nim ogłoszeń, plakatów, afiszów, ulotek, napisów lub rysunków. Przepis chroni także miejsca publiczne przed oszpecaniem ich plakatami, afiszami, ogłoszeniami .
2. Ogłoszeniem jest zawiadomienie o czymś, anons, reklama czegoś, umieszczone w miejscu publicznym; plakatem jest ogłoszenie, informacja, czy też reklama, które posiadają artystyczną szatę drukarską, malarską czy graficzną; afiszem jest zazwyczaj drukowane ogłoszenie umieszczone w miejscu publicznym, zawierające najczęściej informację o jakimś wydarzeniu artystycznym, imprezie, przedstawieniu teatralnym itp.; apel oznacza wezwanie, odezwę; ulotka to druk z krótkim tekstem, najczęściej o charakterze propagandowym, reklamowym lub politycznym.
3. Czynność sprawcza polega na umieszczeniu ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, albo też na wystawieniu ich na widok publiczny w innym miejscu - bez zgody zarządzającego tym miejscem.
4. Miejscem publicznym jest miejsce, do którego dostęp może mieć z góry nieoznaczony krąg bliżej nieokreślonych osób .
5. Ogłoszenia, afisze, plakaty itp. mogą być umieszczane w miejscach publicznych tylko w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, takich jak: słupy ogłoszeniowe, specjalne tablice ogłoszeń, gabloty itp.
6. Podmiotem zarządzającym miejscem jest ten, komu przysługuje tytuł prawny, z którego wynika prawo dysponowania tym miejscem w zakresie wyrażania zgody na umieszczanie w nim ogłoszeń, plakatów itp.
7. Analizowane wykroczenie ma charakter powszechny, jeśli chodzi o podmiot.
8. Wykroczenie z art. 63a można popełnić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie.
9. Paragraf 2 art. 63a stanowi podstawę orzeczenia środków karnych w postaci przepadku przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, nawiązki do 1500 zł lub obowiązku przywrócenia do stanu poprzedniego. Możliwe jest orzeczenie wskazanych środków kumulatywnie lub każdego z nich niezależnie od siebie (Kasicki, Wiśniewki, s. 222).
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcają... rozwiń
Avatar
czepiacz / 16 listopada 2009 o 07:45
0
Nie ma jak zareklamować kolegów z klubu MC
Ciekawe ile darmowych drinków dostaną dziennikarze dziennikawschodniego
Klubowe dziewczyny też będą miłe dla panów dziennikarzy
Avatar
Jacek / 17 listopada 2009 o 08:05
0
Na Andersa przy cmentarzu parkuje laweta przypięta łańcuchem do latarni. Niestety blikuje prawie cały chodnik dla peiszych i muszą oni wchodzić na ścieżkę tylko dla rowerów. Trzeba ją usunąć!
Avatar
miron / 16 listopada 2009 o 12:01
0
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piszecie takie dyrdymały i ekscytujecie się jakby było czym. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Jeśli na pasie zieleni wzdłuż Al.Solidarności stoją wielkich rozmiarów banery reklamowe słupowe, to jest ok., one nie odwracają uwagi kierowców??????!!!!!! To jest zgodne z przepisami?????!!!!
Niech S. Miejska zajmie się lepiej źle parkującymi,niezgodnie z przepisami, i uniemożliwiającymi wyjazd z posesji autami. Przykład: wyjazd z parkingu bloku przy Lubartowskiej 64!!!!!!!... rozwiń
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 o 10:07
0
A i jeszcze 3ci sposób walki z przyczepami reklamowymi mi się nasunął.
Do znaków "P" oznaczających parking dołożyć tabliczkę "tylko dla pojazdów samochodowych i motorowerów".
Policja i SM będą miały wtedy też co robić
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 o 09:52
0
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców dróg
i Straż miejską też.
Do roboty Panowie i Panie a lawety z reklamami znikną.
I jeszcze coś ciekawego dodam. Wystarczyło zainteresowanie tematem i wyszukiwarka google:

[url="http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090609/TORUN01/561700903"]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/artic...RUN01/561700903[/url]

Podobnie jak w Toruniu, poradzili sobie w Poznaniu. Ale to trzeba chcieć coś zrobić.
Straż i Policja ma do dyspozycji przynajmniej dwa artykuły 63a i 99 Kodeksu wykroczeń.
Natomiast zarządcy drogi sposób opisany w powyższym artykule.

Pozdrawiam zarządców ... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 o 09:32
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parkowanie w obrębie przystanków,przejść czy skrzyżowań/ to już nie są tacy chętni do reagowania na wykroczenia. WSTYD- i do nauki !!!
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.Z nieznajomością przepisów drogowych u Panów ze Straży Miejskiej spotkałem się wiele razy.Bardzo chętnie zakładają blokady na koła w sytuacjach pewnych-jak choćby znak zakazu zatrzymania czy postoju.Jednakże gdy sprawa wymaga znajomości prawa w szczegółach /parko... rozwiń
Avatar
zbyslew / 16 listopada 2009 o 09:24
0
no cóż,jeśli w Straży Miejskiej nie znają przepisów mówiących o tym,że ustawianie reklam w pasie drogowym bez stosownego zezwolenie jest nielegalne /i niebezpieczne gdyż odwraca uwagę kierujących/- to należy się dokształcać.Że jest to pas drogowy i jest to reklama nikt nie zaprzeczy.
Avatar
nie_chce_reklam / 16 listopada 2009 o 09:23
0
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcającego do czegoś, informującego o czymś. Do tego jest ta przyczepa z reklamą wystawiona na widok publiczny i bez zgody zarządcy drogi!


Komentarz zaczerpnięty z LEXa:

1. Przedmiotem ochrony jest prawo do dysponowania miejscem publicznym, przysługujące podmiotowi zarządzającemu tym miejscem, w zakresie decydowania o umieszczaniu w nim ogłoszeń, plakatów, afiszów, ulotek, napisów lub rysunków. Przepis chroni także miejsca publiczne przed oszpecaniem ich plakatami, afiszami, ogłoszeniami .
2. Ogłoszeniem jest zawiadomienie o czymś, anons, reklama czegoś, umieszczone w miejscu publicznym; plakatem jest ogłoszenie, informacja, czy też reklama, które posiadają artystyczną szatę drukarską, malarską czy graficzną; afiszem jest zazwyczaj drukowane ogłoszenie umieszczone w miejscu publicznym, zawierające najczęściej informację o jakimś wydarzeniu artystycznym, imprezie, przedstawieniu teatralnym itp.; apel oznacza wezwanie, odezwę; ulotka to druk z krótkim tekstem, najczęściej o charakterze propagandowym, reklamowym lub politycznym.
3. Czynność sprawcza polega na umieszczeniu ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, albo też na wystawieniu ich na widok publiczny w innym miejscu - bez zgody zarządzającego tym miejscem.
4. Miejscem publicznym jest miejsce, do którego dostęp może mieć z góry nieoznaczony krąg bliżej nieokreślonych osób .
5. Ogłoszenia, afisze, plakaty itp. mogą być umieszczane w miejscach publicznych tylko w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych, takich jak: słupy ogłoszeniowe, specjalne tablice ogłoszeń, gabloty itp.
6. Podmiotem zarządzającym miejscem jest ten, komu przysługuje tytuł prawny, z którego wynika prawo dysponowania tym miejscem w zakresie wyrażania zgody na umieszczanie w nim ogłoszeń, plakatów itp.
7. Analizowane wykroczenie ma charakter powszechny, jeśli chodzi o podmiot.
8. Wykroczenie z art. 63a można popełnić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie.
9. Paragraf 2 art. 63a stanowi podstawę orzeczenia środków karnych w postaci przepadku przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, nawiązki do 1500 zł lub obowiązku przywrócenia do stanu poprzedniego. Możliwe jest orzeczenie wskazanych środków kumulatywnie lub każdego z nich niezależnie od siebie (Kasicki, Wiśniewki, s. 222).
A dlaczego Straż Miejska nie korzysta z dyspozycji art. 63a Kodeksu wykroczeń?

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

To, że jest to przyczepa reklamowa, to ok, ale na jej "pokładzie" umieszczona jest reklama tak? A reklama jest swoistym rodzajem ogłoszenia, zachęcają... rozwiń
Avatar
czepiacz / 16 listopada 2009 o 07:45
0
Nie ma jak zareklamować kolegów z klubu MC
Ciekawe ile darmowych drinków dostaną dziennikarze dziennikawschodniego
Klubowe dziewczyny też będą miłe dla panów dziennikarzy
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 3

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 99 6

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 5

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!