Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2010 r.
16:25
Edytuj ten wpis

NIK: Część cukrowni Lublin można było ocalić

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 19 A A

Choć likwidacja Cukrowni Lublin była uzasadniona, to Krajowa Spółka Cukrowa zrobiła zbyt mało, by uratować choć część zakładu – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Jej zdaniem, mogły ocaleć silos i pakownia cukru.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę proces likwidacji lubelskiej cukrowni (nie działa od jesieni 2008) przy okazji oceny restrukturyzacji Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Efekty kontroli są zaskakujące.
Obrońcy Cukrowni Lublin podkreślali, że to jeden z lepszych zakładów w kraju i jego likwidacja jest błędem.

Więcej na temat kontroli NIK:
Kontrolerzy NIK: Część Cukrowni Lublin można było ocalić

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 października 2012 o 01:16
0
-------------------------------CUKROWNIA LUBLIN FUNKCJONOWAŁABY DO DZISIAJ !---------------------------- Ale niestety już w Warszawie był Minister Zuk który pilotował likwidacje Cukrowni Lublin która w sprytny spo sób została przejęta przez Spółkę "Cukier Polski" i prezesa Kulickiego . Kilkaset ludzi straciło pracę ale jak się okazuje "Cukier Polski" nie był do końca zadowolony terenu po Cukrowni, bo żadna inwestycja nie mog ła mieć miejsca gdyż teren to wielkie BAGNO !. Na nieszczęście Spółki, musieli jeszcze Władzom Miasta pła cić duży podatek (sic?). Ale znależli "Przyjaciela" w Ratuszu który w imieniu UM "wyzwolił" Kolegę i... kupił to BAGNO za ...10 (dziesięć ) MILIONÓW (sic?). W tym momencie Prezes "Cukier Polski" p. Kulicki został "wyzwolony" z BAGNA i z podatku za to BAGNO (!). Aby tego "Przyjaciela" z Ratusza nie zamknęli w więzie niu to wykombinował... budowe stadionu "kurnika" na tym BAGNIE po Cukrowni (sic?). Na ten stadion "kur nik" przeznaczył z DOTACJI... 140 MILIONÓW (sic?). Do lubelskiego Ratusza przybył "NIK" (Najwyższa Iz ba Kontroli) która przez 3 miesiące nie mogła ustalić..."pomysłodawce" budowy tego "kurnika" za 140 mln. Dziwna sytuacja, że "NIK" nie mógł sobie poradzić z tym tematem gdy pół Lublina wie, że to sam Prezydent Krzysztof Żuk jest "pomysłodawcą" budowy stadionu "kurnika" na BAGNIE za 140 MILIONÓW Z DOTACJI "UE" (sic?). Radni "PIS" w Ratuszu zwracają uwage Prezydentowi aby konsultował się w sprawie DOTACJI "UE" i w sprawie INWESTYCJI finansowanych z tych DOTACJI . Niestety Prezydent ignoruje uwagi "PIS" i nawet zorganizował sobie tzw.Grupe Wsparcia "Wspólny Lublin" (sic?). Wracając do Cukrowni, to nie "PIS" a właśnie reżim "PO" od początku pilotował likwidacje Cukrowni i... udało Im się (!). Czy uda im się utopić w BAGNIE 140 milionów za ten "kurnik" na BAGNIE to już zależy od samych Mieszkańców pięknego Lublina. Straciliśmy Cukrownie to przynajmniej musimy bronić aby Prezydent nie utopił w BAGNIE 140 MILIONÓW!.
-------------------------------CUKROWNIA LUBLIN FUNKCJONOWAŁABY DO DZISIAJ !---------------------------- Ale niestety już w Warszawie był Minister Zuk który pilotował likwidacje Cukrowni Lublin która w sprytny spo sób została przejęta przez Spółkę "Cukier Polski" i prezesa Kulickiego . Kilkaset ludzi straciło pracę ale jak się okazuje "Cukier Polski" nie był do końca zadowolony terenu po Cukrowni, bo żadna inwestycja nie mog ła mieć miejsca gdyż teren to wielkie BAGNO !. Na nieszczęście Spółki, musieli je... rozwiń
Avatar
Bolo / 23 czerwca 2010 o 05:19
0
ZIELONY napisał:
PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE.

Historię tworzą fakty. Reszta jest tylko tłem. A faktem jest, że Cukrownię Lublin zamknięto za rzundów Korniszona i Tow. Waldka. Tego samego bohatera z "nocnej zmiany". Pieniądze O.Rydzykowi na badania geotermalne szybko zabrano a 400 miejsc pracy w naszym regionie stracono bezpowrotnie. Nie licząc strat wśród rolników producentów buraka. Nie sprawdziły się prognozy Pani Naczelnej z lubelskiego GWna, która podczas debaty w TVP Lublin wieszczyła szybkie wykupienie terenu po b. cukrowni przez developerów. Jak na razie to mamy aferę z tym terenem. Jeżeli to prawda co podała lubelska prasa w lutym b.r, że Gmina wykupiła ten teren od Sp. "Cukier Polski" pod przyszły stadion miejski to "zdegradowany docent ekonomii" winien odpowiadać za straty, które poniesie miasto z tytułu niepłacenia przez spółkę, której prezesem jest POwiec podatku od nieruchomości. Straty te zostaną na pewno wyrównane przez mieszkańców Lulina w podniesieniu nam podatku od nieruchomości. Uderzy to we właścicieli domków, działek i lokli mieszkalnych i użytkowych. Może w ten sposób rzundzące Lublinem POkraki poszły na rączke partyjnemu kumplowi. Może dostali prikaz z warszafki. Wszystko jest do sprawdzenia. Tylko czy w tym mieście działa obiektywnie wymiar sprawiedliwości. Ja mam wątpliwości.

Historię tworzą fakty. Reszta jest tylko tłem. A faktem jest, że Cukrownię Lublin zamknięto za rzundów Korniszona i Tow. Waldka. Tego samego bohatera z "nocnej zmiany". Pieniądze O.Rydzykowi na badania geotermalne szybko zabrano a 400 miejsc pracy w naszym regionie stracono bezpowrotnie. Nie licząc strat wśród rolników producentów buraka. Nie sprawdziły się prognozy Pani Naczelnej z lubelskiego GWna, która podczas debaty w TVP Lublin wieszczyła szybkie wykupienie terenu po b. cukrowni przez developerów. Jak na r... rozwiń
Avatar
ZIELONY / 22 czerwca 2010 o 16:53
0
Wojek napisał:
Likwidacja Cukrowni Lublin to zasługa Pana Ministra Żuka czytaj PO,cukrownia była do uratowania ale trzeba w Warszawce umieć się poruszać,my tylko mamy wizje,marzenia a realizują krasnale z PO,tak jest ze strefą wolnocłową, lotniskiem, torem wyścigów konnych,drogami,obwodnicami i inne. Panowie wasza ZIO KORY KŁAMAŁ,ŻEwiedza nie sprawdza się w działaniu dajcie spokój już niczego nie zaczynajcie.

PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE.

PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE. rozwiń
Avatar
Wojek / 21 czerwca 2010 o 22:39
0
Likwidacja Cukrowni Lublin to zasługa Pana Ministra Żuka czytaj PO,cukrownia była do uratowania ale trzeba w Warszawce umieć się poruszać,my tylko mamy wizje,marzenia a realizują krasnale z PO,tak jest ze strefą wolnocłową, lotniskiem, torem wyścigów konnych,drogami,obwodnicami i inne. Panowie wasza wiedza nie sprawdza się w działaniu dajcie spokój już niczego nie zaczynajcie.
Avatar
Valgodesco / 21 czerwca 2010 o 22:13
0
Były plantator napisał:
Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby to niegospodarność, o ile oczywiście do niej dojdzie.
[url="http://######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html"]######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html[/url]

A prasa lubelska poała, że teren pod miejski stadion został w lutym b.r wykupiony przez Gminę za kwotę 10 mlnPLN. Po Prawdę chyba trzeba pojechać do Moskwy i tam sprawdzić.

A prasa lubelska poała, że teren pod miejski stadion został w lutym b.r wykupiony przez Gminę za kwotę 10 mlnPLN. Po Prawdę chyba trzeba pojechać do Moskwy i tam sprawdzić. rozwiń
Avatar
POblagier / 21 czerwca 2010 o 19:01
0
Były plantator napisał:
Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby to niegospodarność, o ile oczywiście do niej dojdzie.
[url="http://######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html"]######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html[/url]

Najgorszą rzeczą (nawet to przestępstwo ) jest nie podejmowanie decyzji w sprawach gospodarczych. W przypadku Cukrowni Lublin Prezes Kowa jako właściciel ( co miał do niej Mojzesowicz czy Jurgiel )podjął fatalną decvyzję dla naszego regionu ale nowy prezes winien tę decyzję po awansie partyjnym natychmiast zmienić. Jeżeli tego nie zrobił to znaczy, że akceptował upadek kolejnego naszego przedsiębiorstwa. W dalszym ciągu uważam, że zganianie po 3 latach "rzundów" POkrak wszystkiego złego na PiS to draństwo. POkraki ile lat jeszcze będziecie nas karmić bajkami. Dam mały przykład jak jedna z POkrak Pani Minister zabrała dotację Wyższej Szkole w Toruniu (ta od Ojca Rydzyka ) na badania geotermalne i basta. Tak samo mógł POstąpić w sprawie Cukrowni Lublin były ochotnik ZOMO.

Najgorszą rzeczą (nawet to przestępstwo ) jest nie podejmowanie decyzji w sprawach gospodarczych. W przypadku Cukrowni Lublin Prezes Kowa jako właściciel ( co miał do niej Mojzesowicz czy Jurgiel )podjął fatalną decvyzję dla naszego regionu ale nowy prezes winien tę decyzję po awansie partyjnym natychmiast zmienić. Jeżeli tego nie zrobił to znaczy, że akceptował upadek kolejnego naszego przedsiębiorstwa. W dalszym ciągu uważam, że zganianie po 3 latach "rzundów" POkrak wszystkiego złego na PiS to draństwo. POkra... rozwiń
Avatar
Były plantator / 21 czerwca 2010 o 17:38
0
POblagider napisał:
Decyzję o likwidacji Cukrowni Lublin podjął Prezes Sp. "Cukier Polski". Wystarczy przeczytać w Wikipedii kto jest tym Prezesem, do jakiej partii należy ( na 100% że do PO ) i czy czasem nie był ZOMOWCEM w odległych latach. Pisanie takich bzdur to zwykłe draństwo. Najgorsze jest to, że teren od "Cukru Polskiego" kupiła Gmina Lublin gdy Prezydentem Lublina był Pan AW na rzekomy stadion miejski. W ten sposób pozbawił miasto setki tys. PLN za podatek od nieruchomości. A przecież tego stadionu nie będzzie przez kilkanaście lat. Ale stare przysłowie a mądre mówi: "kolega kolegę w...... ".

Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby to niegospodarność, o ile oczywiście do niej dojdzie.
[url="######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html"]######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html[/url]

Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby t... rozwiń
Avatar
POblagider / 21 czerwca 2010 o 16:08
0
Były plantator napisał:
Decyzję o likwidacji cukrowni w Lublinie podjął pisowski minister, pan Mojzesowicz i pisowski szef sejmowej komisji rolnictwa pan Jurgiel. Geneza takiej decyzji była prosta. Po pierwsze wybrano Lublin bo otwierało to możliwość korzystnego sprzedaży terenów, wiadomo im większa miejscowość tym łatwiej i lepiej można takie tereny sprzedać. Po drugie siedziba zarządu PSC jest w Toruniu. Mając do wyboru likwidację cukrowni na Kujawach, czy w Lublinie kierowano się starą jak świat zasadą, że bliższa koszula ciału. Dlatego wybrano do likwidacji cukrownię lubelską. Po trzecie minister Mojzesowicz sam jest rolnikiem i plantatorem buraków cukrowych. Jego 300 ha gospodarstwo leży na Kujawach.
PiS rządził w naszym mieście 8 lat, a i teraz ma większość w radzie miasta i nie udało się im ściągnąć ani jednego poważnego inwestora. Owszem udało się doprowadzić do upadku kilka firm. Są dwa pozytywne wyjątki na inwestycyjnej mapie regionu. Sprywatyzowane; lubelski Polmos i Bogdanka, które w tej chwili jest najlepszymi firmami w swoich branżach w Polsce. Ale to chyba nie jest zasługą PiSu.

Decyzję o likwidacji Cukrowni Lublin podjął Prezes Sp. "Cukier Polski". Wystarczy przeczytać w Wikipedii kto jest tym Prezesem, do jakiej partii należy ( na 100% że do PO ) i czy czasem nie był ZOMOWCEM w odległych latach. Pisanie takich bzdur to zwykłe draństwo. Najgorsze jest to, że teren od "Cukru Polskiego" kupiła Gmina Lublin gdy Prezydentem Lublina był Pan AW na rzekomy stadion miejski. W ten sposób pozbawił miasto setki tys. PLN za podatek od nieruchomości. A przecież tego stadionu nie będzzie przez kilkanaście lat. Ale stare przysłowie a mądre mówi: "kolega kolegę w...... ".

Decyzję o likwidacji Cukrowni Lublin podjął Prezes Sp. "Cukier Polski". Wystarczy przeczytać w Wikipedii kto jest tym Prezesem, do jakiej partii należy ( na 100% że do PO ) i czy czasem nie był ZOMOWCEM w odległych latach. Pisanie takich bzdur to zwykłe draństwo. Najgorsze jest to, że teren od "Cukru Polskiego" kupiła Gmina Lublin gdy Prezydentem Lublina był Pan AW na rzekomy stadion miejski. W ten sposób pozbawił miasto setki tys. PLN za podatek od nieruchomości. A przecież tego stadionu nie będzzie p... rozwiń
Avatar
Bardzo dziwne / 21 czerwca 2010 o 13:56
0
Pierwsze słyszę, że szef komisji sejmowej może podjąć decyzję o likwidacji jakiejś cukrowni.
Jeśli tak, to dlaczego rządząca dzisiaj mafia z PO nie może w sejmie podjąć decyzji o budowie w Lublinie jakiejś fabryki, np. Husqvarna?
Avatar
jolka / 21 czerwca 2010 o 13:19
0
To wstyd że cukrownia przetrwała wojnę ale rządów PO-PSL już nie. Przecież Lubelszczyzna jest zagłębiem cukrowo-buraczanym więc jest surowiec.
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 października 2012 o 01:16
0
-------------------------------CUKROWNIA LUBLIN FUNKCJONOWAŁABY DO DZISIAJ !---------------------------- Ale niestety już w Warszawie był Minister Zuk który pilotował likwidacje Cukrowni Lublin która w sprytny spo sób została przejęta przez Spółkę "Cukier Polski" i prezesa Kulickiego . Kilkaset ludzi straciło pracę ale jak się okazuje "Cukier Polski" nie był do końca zadowolony terenu po Cukrowni, bo żadna inwestycja nie mog ła mieć miejsca gdyż teren to wielkie BAGNO !. Na nieszczęście Spółki, musieli jeszcze Władzom Miasta pła cić duży podatek (sic?). Ale znależli "Przyjaciela" w Ratuszu który w imieniu UM "wyzwolił" Kolegę i... kupił to BAGNO za ...10 (dziesięć ) MILIONÓW (sic?). W tym momencie Prezes "Cukier Polski" p. Kulicki został "wyzwolony" z BAGNA i z podatku za to BAGNO (!). Aby tego "Przyjaciela" z Ratusza nie zamknęli w więzie niu to wykombinował... budowe stadionu "kurnika" na tym BAGNIE po Cukrowni (sic?). Na ten stadion "kur nik" przeznaczył z DOTACJI... 140 MILIONÓW (sic?). Do lubelskiego Ratusza przybył "NIK" (Najwyższa Iz ba Kontroli) która przez 3 miesiące nie mogła ustalić..."pomysłodawce" budowy tego "kurnika" za 140 mln. Dziwna sytuacja, że "NIK" nie mógł sobie poradzić z tym tematem gdy pół Lublina wie, że to sam Prezydent Krzysztof Żuk jest "pomysłodawcą" budowy stadionu "kurnika" na BAGNIE za 140 MILIONÓW Z DOTACJI "UE" (sic?). Radni "PIS" w Ratuszu zwracają uwage Prezydentowi aby konsultował się w sprawie DOTACJI "UE" i w sprawie INWESTYCJI finansowanych z tych DOTACJI . Niestety Prezydent ignoruje uwagi "PIS" i nawet zorganizował sobie tzw.Grupe Wsparcia "Wspólny Lublin" (sic?). Wracając do Cukrowni, to nie "PIS" a właśnie reżim "PO" od początku pilotował likwidacje Cukrowni i... udało Im się (!). Czy uda im się utopić w BAGNIE 140 milionów za ten "kurnik" na BAGNIE to już zależy od samych Mieszkańców pięknego Lublina. Straciliśmy Cukrownie to przynajmniej musimy bronić aby Prezydent nie utopił w BAGNIE 140 MILIONÓW!.
-------------------------------CUKROWNIA LUBLIN FUNKCJONOWAŁABY DO DZISIAJ !---------------------------- Ale niestety już w Warszawie był Minister Zuk który pilotował likwidacje Cukrowni Lublin która w sprytny spo sób została przejęta przez Spółkę "Cukier Polski" i prezesa Kulickiego . Kilkaset ludzi straciło pracę ale jak się okazuje "Cukier Polski" nie był do końca zadowolony terenu po Cukrowni, bo żadna inwestycja nie mog ła mieć miejsca gdyż teren to wielkie BAGNO !. Na nieszczęście Spółki, musieli je... rozwiń
Avatar
Bolo / 23 czerwca 2010 o 05:19
0
ZIELONY napisał:
PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE.

Historię tworzą fakty. Reszta jest tylko tłem. A faktem jest, że Cukrownię Lublin zamknięto za rzundów Korniszona i Tow. Waldka. Tego samego bohatera z "nocnej zmiany". Pieniądze O.Rydzykowi na badania geotermalne szybko zabrano a 400 miejsc pracy w naszym regionie stracono bezpowrotnie. Nie licząc strat wśród rolników producentów buraka. Nie sprawdziły się prognozy Pani Naczelnej z lubelskiego GWna, która podczas debaty w TVP Lublin wieszczyła szybkie wykupienie terenu po b. cukrowni przez developerów. Jak na razie to mamy aferę z tym terenem. Jeżeli to prawda co podała lubelska prasa w lutym b.r, że Gmina wykupiła ten teren od Sp. "Cukier Polski" pod przyszły stadion miejski to "zdegradowany docent ekonomii" winien odpowiadać za straty, które poniesie miasto z tytułu niepłacenia przez spółkę, której prezesem jest POwiec podatku od nieruchomości. Straty te zostaną na pewno wyrównane przez mieszkańców Lulina w podniesieniu nam podatku od nieruchomości. Uderzy to we właścicieli domków, działek i lokli mieszkalnych i użytkowych. Może w ten sposób rzundzące Lublinem POkraki poszły na rączke partyjnemu kumplowi. Może dostali prikaz z warszafki. Wszystko jest do sprawdzenia. Tylko czy w tym mieście działa obiektywnie wymiar sprawiedliwości. Ja mam wątpliwości.

Historię tworzą fakty. Reszta jest tylko tłem. A faktem jest, że Cukrownię Lublin zamknięto za rzundów Korniszona i Tow. Waldka. Tego samego bohatera z "nocnej zmiany". Pieniądze O.Rydzykowi na badania geotermalne szybko zabrano a 400 miejsc pracy w naszym regionie stracono bezpowrotnie. Nie licząc strat wśród rolników producentów buraka. Nie sprawdziły się prognozy Pani Naczelnej z lubelskiego GWna, która podczas debaty w TVP Lublin wieszczyła szybkie wykupienie terenu po b. cukrowni przez developerów. Jak na r... rozwiń
Avatar
ZIELONY / 22 czerwca 2010 o 16:53
0
Wojek napisał:
Likwidacja Cukrowni Lublin to zasługa Pana Ministra Żuka czytaj PO,cukrownia była do uratowania ale trzeba w Warszawce umieć się poruszać,my tylko mamy wizje,marzenia a realizują krasnale z PO,tak jest ze strefą wolnocłową, lotniskiem, torem wyścigów konnych,drogami,obwodnicami i inne. Panowie wasza ZIO KORY KŁAMAŁ,ŻEwiedza nie sprawdza się w działaniu dajcie spokój już niczego nie zaczynajcie.

PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE.

PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE. rozwiń
Avatar
Wojek / 21 czerwca 2010 o 22:39
0
Likwidacja Cukrowni Lublin to zasługa Pana Ministra Żuka czytaj PO,cukrownia była do uratowania ale trzeba w Warszawce umieć się poruszać,my tylko mamy wizje,marzenia a realizują krasnale z PO,tak jest ze strefą wolnocłową, lotniskiem, torem wyścigów konnych,drogami,obwodnicami i inne. Panowie wasza wiedza nie sprawdza się w działaniu dajcie spokój już niczego nie zaczynajcie.
Avatar
Valgodesco / 21 czerwca 2010 o 22:13
0
Były plantator napisał:
Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby to niegospodarność, o ile oczywiście do niej dojdzie.
[url="http://######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html"]######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html[/url]

A prasa lubelska poała, że teren pod miejski stadion został w lutym b.r wykupiony przez Gminę za kwotę 10 mlnPLN. Po Prawdę chyba trzeba pojechać do Moskwy i tam sprawdzić.

A prasa lubelska poała, że teren pod miejski stadion został w lutym b.r wykupiony przez Gminę za kwotę 10 mlnPLN. Po Prawdę chyba trzeba pojechać do Moskwy i tam sprawdzić. rozwiń
Avatar
POblagier / 21 czerwca 2010 o 19:01
0
Były plantator napisał:
Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby to niegospodarność, o ile oczywiście do niej dojdzie.
[url="http://######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html"]######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html[/url]

Najgorszą rzeczą (nawet to przestępstwo ) jest nie podejmowanie decyzji w sprawach gospodarczych. W przypadku Cukrowni Lublin Prezes Kowa jako właściciel ( co miał do niej Mojzesowicz czy Jurgiel )podjął fatalną decvyzję dla naszego regionu ale nowy prezes winien tę decyzję po awansie partyjnym natychmiast zmienić. Jeżeli tego nie zrobił to znaczy, że akceptował upadek kolejnego naszego przedsiębiorstwa. W dalszym ciągu uważam, że zganianie po 3 latach "rzundów" POkrak wszystkiego złego na PiS to draństwo. POkraki ile lat jeszcze będziecie nas karmić bajkami. Dam mały przykład jak jedna z POkrak Pani Minister zabrała dotację Wyższej Szkole w Toruniu (ta od Ojca Rydzyka ) na badania geotermalne i basta. Tak samo mógł POstąpić w sprawie Cukrowni Lublin były ochotnik ZOMO.

Najgorszą rzeczą (nawet to przestępstwo ) jest nie podejmowanie decyzji w sprawach gospodarczych. W przypadku Cukrowni Lublin Prezes Kowa jako właściciel ( co miał do niej Mojzesowicz czy Jurgiel )podjął fatalną decvyzję dla naszego regionu ale nowy prezes winien tę decyzję po awansie partyjnym natychmiast zmienić. Jeżeli tego nie zrobił to znaczy, że akceptował upadek kolejnego naszego przedsiębiorstwa. W dalszym ciągu uważam, że zganianie po 3 latach "rzundów" POkrak wszystkiego złego na PiS to draństwo. POkra... rozwiń
Avatar
Były plantator / 21 czerwca 2010 o 17:38
0
POblagider napisał:
Decyzję o likwidacji Cukrowni Lublin podjął Prezes Sp. "Cukier Polski". Wystarczy przeczytać w Wikipedii kto jest tym Prezesem, do jakiej partii należy ( na 100% że do PO ) i czy czasem nie był ZOMOWCEM w odległych latach. Pisanie takich bzdur to zwykłe draństwo. Najgorsze jest to, że teren od "Cukru Polskiego" kupiła Gmina Lublin gdy Prezydentem Lublina był Pan AW na rzekomy stadion miejski. W ten sposób pozbawił miasto setki tys. PLN za podatek od nieruchomości. A przecież tego stadionu nie będzzie przez kilkanaście lat. Ale stare przysłowie a mądre mówi: "kolega kolegę w...... ".

Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby to niegospodarność, o ile oczywiście do niej dojdzie.
[url="######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html"]######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html[/url]

Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby t... rozwiń
Avatar
POblagider / 21 czerwca 2010 o 16:08
0
Były plantator napisał:
Decyzję o likwidacji cukrowni w Lublinie podjął pisowski minister, pan Mojzesowicz i pisowski szef sejmowej komisji rolnictwa pan Jurgiel. Geneza takiej decyzji była prosta. Po pierwsze wybrano Lublin bo otwierało to możliwość korzystnego sprzedaży terenów, wiadomo im większa miejscowość tym łatwiej i lepiej można takie tereny sprzedać. Po drugie siedziba zarządu PSC jest w Toruniu. Mając do wyboru likwidację cukrowni na Kujawach, czy w Lublinie kierowano się starą jak świat zasadą, że bliższa koszula ciału. Dlatego wybrano do likwidacji cukrownię lubelską. Po trzecie minister Mojzesowicz sam jest rolnikiem i plantatorem buraków cukrowych. Jego 300 ha gospodarstwo leży na Kujawach.
PiS rządził w naszym mieście 8 lat, a i teraz ma większość w radzie miasta i nie udało się im ściągnąć ani jednego poważnego inwestora. Owszem udało się doprowadzić do upadku kilka firm. Są dwa pozytywne wyjątki na inwestycyjnej mapie regionu. Sprywatyzowane; lubelski Polmos i Bogdanka, które w tej chwili jest najlepszymi firmami w swoich branżach w Polsce. Ale to chyba nie jest zasługą PiSu.

Decyzję o likwidacji Cukrowni Lublin podjął Prezes Sp. "Cukier Polski". Wystarczy przeczytać w Wikipedii kto jest tym Prezesem, do jakiej partii należy ( na 100% że do PO ) i czy czasem nie był ZOMOWCEM w odległych latach. Pisanie takich bzdur to zwykłe draństwo. Najgorsze jest to, że teren od "Cukru Polskiego" kupiła Gmina Lublin gdy Prezydentem Lublina był Pan AW na rzekomy stadion miejski. W ten sposób pozbawił miasto setki tys. PLN za podatek od nieruchomości. A przecież tego stadionu nie będzzie przez kilkanaście lat. Ale stare przysłowie a mądre mówi: "kolega kolegę w...... ".

Decyzję o likwidacji Cukrowni Lublin podjął Prezes Sp. "Cukier Polski". Wystarczy przeczytać w Wikipedii kto jest tym Prezesem, do jakiej partii należy ( na 100% że do PO ) i czy czasem nie był ZOMOWCEM w odległych latach. Pisanie takich bzdur to zwykłe draństwo. Najgorsze jest to, że teren od "Cukru Polskiego" kupiła Gmina Lublin gdy Prezydentem Lublina był Pan AW na rzekomy stadion miejski. W ten sposób pozbawił miasto setki tys. PLN za podatek od nieruchomości. A przecież tego stadionu nie będzzie p... rozwiń
Avatar
Bardzo dziwne / 21 czerwca 2010 o 13:56
0
Pierwsze słyszę, że szef komisji sejmowej może podjąć decyzję o likwidacji jakiejś cukrowni.
Jeśli tak, to dlaczego rządząca dzisiaj mafia z PO nie może w sejmie podjąć decyzji o budowie w Lublinie jakiejś fabryki, np. Husqvarna?
Avatar
jolka / 21 czerwca 2010 o 13:19
0
To wstyd że cukrownia przetrwała wojnę ale rządów PO-PSL już nie. Przecież Lubelszczyzna jest zagłębiem cukrowo-buraczanym więc jest surowiec.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 81 14

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!