Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2010 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Nowa droga w Lublinie, ulica Krańcowa od dziś otwarta

Autor: Zdjęcie autora pit
0 29 A A

Od dzisiaj kierowcy będą mogli sprawdzić, jak jeździ się po nowym odcinku ulicy Krańcowej. Budowa trwała dwadzieścia miesięcy i kosztowała 55 milionów zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Oficjalne otwarcie zaplanowano na poniedziałek, jednak kierowcy mogą jeździć już po świeżo wybudowanej drodze – mówi Piotr Dańko, doradca prezydenta Lublina ds. ekonomiczno-gospodarczych.

To kolejny fragment tzw. wewnętrznej obwodnicy miasta, która ma odciążyć ścisłe centrum. Chodzi o 760 metrów ulicy Krańcowej na odcinku od ul. Długiej do Kunickiego. Ustawiono 82 latarnie oraz nową sygnalizację świetlną, która od dziś ma już działać.

Prace, które trwały dwadzieścia miesięcy objęły także przebudowanie graniczących z Krańcową ulic: Wyścigowej, Kunickiego, Długiej, Robotniczej i Nadrzecznej. Powstał także tunel pomiędzy ulicami Robotniczą a Motorową. Inwestycja kosztowała 55 mln zł, jednak połowę miasto otrzymało z Unii Europejskiej.

Urzędnicy chcą przedłużyć drogę do ulicy Wrotkowskiej, tak, by kierowcy z al. Witosa bez większych problemów dojechali do trasy na Kraśnik.

Zanim to się stanie, Ratusz musi pokonać szereg przeszkód. Jedną z nich jest przejęcie od wojska terenów przy ul. Nowy Świat. – Rozmowy na ten temat cały czas trwają. Liczymy, że do końca kadencji prezydenta Wasilewskiego zostaną zakończone – ocenia Piotr Dańko.

Wojsko przekazało już Ratuszowi mapy wojskowych działek potrzebnych do wybudowania ulicy. Za grunty armia chce, by miasto wybudowało obiekty, jakie będą wyburzone podczas przedłużania małej obwodnicy.
Drugim, równie dużym, problemem jest sprawa przecięcia bocznicy kolejowej w pobliżu skrzyżowania ulic Smoluchowskiego i Wrotkowskiej.

– Kolej zaproponowała wybudowanie wiaduktu nad torami, jednak to kosztuje ok. 50 mln zł – wyjaśnia Piotr Dańko. – Zamiast tak kosztownej dodatkowej inwestycji można poprowadzić tory bokiem. Do tego musimy mieć jednak zgodę podmiotów, które z nich korzystają – dodaje.

Gdyby to się udało, to Ratusz w przyszłym roku mógłby szukać projektanta kolejnego etapu małej obwodnicy.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iga / 2 sierpnia 2010 o 12:25
0
Spacer po Stalowej

Ciekawe czy Pan Prezydent i inni goście otwierając ulicę Krańcową zwrócą uwagę na leżącą tuż obok ulicę Stalową

Ciekawe ile lat mieszkany tej ulicy będa musieli czekać na utwardzenie nawierzchni.

Zapraszamy na spacer po błocie.
Avatar
lol / 1 sierpnia 2010 o 09:15
0
Tunel między robotniczą a motorową? kto to pisał?
Avatar
Janek z działek / 30 lipca 2010 o 15:22
0
[quote name='lol' date='30 lipiec 2010 - 12:28 ' timestamp='1280485734' post='322331']
No jeśli tunel powstał miedzy Robotniczą, a Motorową to chyba najdłuższy miejski tunel w Polsce bo Motorowa jest na Tatarach. Jak oni w ukryciu wybudowali taki tunel???
[/quote]

Też się nad tym zastanawiam, ale Koziołek z Ratusza wszystkich zaskoczył
Avatar
GONg / 30 lipca 2010 o 13:58
0
[quote name='dsgg' date='30 lipiec 2010 - 09:06 ' timestamp='1280473570' post='322231']
po jakiego wala tam ten znak zakaz rowerow???
[/quote]
To nie jest zakaz rowerów, ale znak "koniec drogi tylko dla rowerów". Kodeks ruchu drogowego się kłania
Avatar
lol / 30 lipca 2010 o 12:28
0
No jeśli tunel powstał miedzy Robotniczą, a Motorową to chyba najdłuższy miejski tunel w Polsce bo Motorowa jest na Tatarach. Jak oni w ukryciu wybudowali taki tunel???
Avatar
cbn / 30 lipca 2010 o 12:25
0
[quote name='boski_lu' date='30 lipiec 2010 - 08:45 ' timestamp='1280472341' post='322220']
55 milionow na 750 metow?? a kilometr autostrady kosztuje 40 milionow ??? wiec na co poszlo 20 baniek??
[/quote] na 82 super extra latarnie! hahaha ;D
Avatar
Lubelak / 30 lipca 2010 o 12:11
0
[quote name='lnn' date='30 lipiec 2010 - 10:47 ' timestamp='1280479651' post='322278']
to wychodzi jakies 37,5 metra na miesiac :D łał
co wiecej dodam, że na wybudowanie 5 km odcinka obwodnicy krasnika maja 17 miesiecy :D:D
[/quote]

Ja bym tak wprost nie porównywał, bo czym innym jest budowanie na terenie niezabudowanym (pola itp.) a czym innym w środku miasta, gdzie masz kupę infrastruktury pod ziemią, czasami bardzo starej. A ją trzeba było zapewne przemieścić, poprawić lub wymienić żeby zaraz nie grzebać pod nową drogą. I to powinno tłumaczyć różnicę w kosztach. Ale jak tego nie zrobiono tak jak trzeba było to jest to wielki przewał kasy.
[quote name='lnn' date='30 lipiec 2010 - 10:47 ' timestamp='1280479651' post='322278']
to wychodzi jakies 37,5 metra na miesiac :D łał
co wiecej dodam, że na wybudowanie 5 km odcinka obwodnicy krasnika maja 17 miesiecy :D:D
[/quote]

Ja bym tak wprost nie porównywał, bo czym innym jest budowanie na terenie niezabudowanym (pola itp.) a czym innym w środku miasta, gdzie masz kupę infrastruktury pod ziemią, czasami bardzo starej. A ją trzeba było zapewne przemieścić, poprawić lub w... rozwiń
Avatar
edek / 30 lipca 2010 o 12:02
0
[quote name='joguś' date='30 lipiec 2010 - 08:33 ' timestamp='1280471627' post='322207']
[size="5"]"Powstał także tunel pomiędzy ulicami Robotniczą a Motorową."[/size]
.... pogratulować, to lubelski fenomen. W 22-m-ce połączyli tunelem dzielnice Dziesiąta z Tatarami a od lat nie mogą wykonać tunelu pod Al. Racławickimi. Gratulacje dla pismaków z super gazety.
[/quote]
Nie Dziesiątą , a Kośminkiem znawco Lublina.
Avatar
gość / 30 lipca 2010 o 11:20
0
[quote name='mieszkaniec' date='30 lipiec 2010 - 10:05 ' timestamp='1280477132' post='322253']
A pomyślał ktoś o dzieciach które przechodzą do szkoły przez ulicę Krańcową na wysokości ulicy Kossaka ? Może trzeba tam umieścić fotoradar ? Radni z dzielnicy Bronowice zajmijcie się tą sprawą bo bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze !
[/quote]

Na czole sobie postaw ten fotoradar
Avatar
Mikra / 30 lipca 2010 o 11:08
0
Jak czytam wasze komentarze, aż się niedobrze robi... Nie otworzą ulicy - źle, otworzą - jeszcze gorzej.

Na razie Krańcowa łączy Witosa z Kunickiego - dzięki temu na Biłgoraj będzie można pojechać szerszą ulicą, niż Mickiewicza, gdzie na światłach trzeba było stać 10 minut, a jadąc w przeciwnym kierunku - 15 minut (do skrzyżowania z Wyzwolenia). TIRy w końcu ominą Długą, Wyzwolenia i Mickiewicza.

Nie wiem, ile kosztuje wybudowanie dwupasmówki poprzedzone wybudowaniem mostu, wiaduktu, wyburzeniem budynków. Być może mniej, niż poszło na Krańcową. Ale po 30 latach w końcu udało się dokończyć budowę (a pamiętam, że 15 lat temu wyrównywali teren pod budowę ulicy).
Jak czytam wasze komentarze, aż się niedobrze robi... Nie otworzą ulicy - źle, otworzą - jeszcze gorzej.

Na razie Krańcowa łączy Witosa z Kunickiego - dzięki temu na Biłgoraj będzie można pojechać szerszą ulicą, niż Mickiewicza, gdzie na światłach trzeba było stać 10 minut, a jadąc w przeciwnym kierunku - 15 minut (do skrzyżowania z Wyzwolenia). TIRy w końcu ominą Długą, Wyzwolenia i Mickiewicza.

Nie wiem, ile kosztuje wybudowanie dwupasmówki poprzedzone wybudowaniem mostu, wiaduktu, wyburzeniem budynków. Być może m... rozwiń
Avatar
Iga / 2 sierpnia 2010 o 12:25
0
Spacer po Stalowej

Ciekawe czy Pan Prezydent i inni goście otwierając ulicę Krańcową zwrócą uwagę na leżącą tuż obok ulicę Stalową

Ciekawe ile lat mieszkany tej ulicy będa musieli czekać na utwardzenie nawierzchni.

Zapraszamy na spacer po błocie.
Avatar
lol / 1 sierpnia 2010 o 09:15
0
Tunel między robotniczą a motorową? kto to pisał?
Avatar
Janek z działek / 30 lipca 2010 o 15:22
0
[quote name='lol' date='30 lipiec 2010 - 12:28 ' timestamp='1280485734' post='322331']
No jeśli tunel powstał miedzy Robotniczą, a Motorową to chyba najdłuższy miejski tunel w Polsce bo Motorowa jest na Tatarach. Jak oni w ukryciu wybudowali taki tunel???
[/quote]

Też się nad tym zastanawiam, ale Koziołek z Ratusza wszystkich zaskoczył
Avatar
GONg / 30 lipca 2010 o 13:58
0
[quote name='dsgg' date='30 lipiec 2010 - 09:06 ' timestamp='1280473570' post='322231']
po jakiego wala tam ten znak zakaz rowerow???
[/quote]
To nie jest zakaz rowerów, ale znak "koniec drogi tylko dla rowerów". Kodeks ruchu drogowego się kłania
Avatar
lol / 30 lipca 2010 o 12:28
0
No jeśli tunel powstał miedzy Robotniczą, a Motorową to chyba najdłuższy miejski tunel w Polsce bo Motorowa jest na Tatarach. Jak oni w ukryciu wybudowali taki tunel???
Avatar
cbn / 30 lipca 2010 o 12:25
0
[quote name='boski_lu' date='30 lipiec 2010 - 08:45 ' timestamp='1280472341' post='322220']
55 milionow na 750 metow?? a kilometr autostrady kosztuje 40 milionow ??? wiec na co poszlo 20 baniek??
[/quote] na 82 super extra latarnie! hahaha ;D
Avatar
Lubelak / 30 lipca 2010 o 12:11
0
[quote name='lnn' date='30 lipiec 2010 - 10:47 ' timestamp='1280479651' post='322278']
to wychodzi jakies 37,5 metra na miesiac :D łał
co wiecej dodam, że na wybudowanie 5 km odcinka obwodnicy krasnika maja 17 miesiecy :D:D
[/quote]

Ja bym tak wprost nie porównywał, bo czym innym jest budowanie na terenie niezabudowanym (pola itp.) a czym innym w środku miasta, gdzie masz kupę infrastruktury pod ziemią, czasami bardzo starej. A ją trzeba było zapewne przemieścić, poprawić lub wymienić żeby zaraz nie grzebać pod nową drogą. I to powinno tłumaczyć różnicę w kosztach. Ale jak tego nie zrobiono tak jak trzeba było to jest to wielki przewał kasy.
[quote name='lnn' date='30 lipiec 2010 - 10:47 ' timestamp='1280479651' post='322278']
to wychodzi jakies 37,5 metra na miesiac :D łał
co wiecej dodam, że na wybudowanie 5 km odcinka obwodnicy krasnika maja 17 miesiecy :D:D
[/quote]

Ja bym tak wprost nie porównywał, bo czym innym jest budowanie na terenie niezabudowanym (pola itp.) a czym innym w środku miasta, gdzie masz kupę infrastruktury pod ziemią, czasami bardzo starej. A ją trzeba było zapewne przemieścić, poprawić lub w... rozwiń
Avatar
edek / 30 lipca 2010 o 12:02
0
[quote name='joguś' date='30 lipiec 2010 - 08:33 ' timestamp='1280471627' post='322207']
[size="5"]"Powstał także tunel pomiędzy ulicami Robotniczą a Motorową."[/size]
.... pogratulować, to lubelski fenomen. W 22-m-ce połączyli tunelem dzielnice Dziesiąta z Tatarami a od lat nie mogą wykonać tunelu pod Al. Racławickimi. Gratulacje dla pismaków z super gazety.
[/quote]
Nie Dziesiątą , a Kośminkiem znawco Lublina.
Avatar
gość / 30 lipca 2010 o 11:20
0
[quote name='mieszkaniec' date='30 lipiec 2010 - 10:05 ' timestamp='1280477132' post='322253']
A pomyślał ktoś o dzieciach które przechodzą do szkoły przez ulicę Krańcową na wysokości ulicy Kossaka ? Może trzeba tam umieścić fotoradar ? Radni z dzielnicy Bronowice zajmijcie się tą sprawą bo bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze !
[/quote]

Na czole sobie postaw ten fotoradar
Avatar
Mikra / 30 lipca 2010 o 11:08
0
Jak czytam wasze komentarze, aż się niedobrze robi... Nie otworzą ulicy - źle, otworzą - jeszcze gorzej.

Na razie Krańcowa łączy Witosa z Kunickiego - dzięki temu na Biłgoraj będzie można pojechać szerszą ulicą, niż Mickiewicza, gdzie na światłach trzeba było stać 10 minut, a jadąc w przeciwnym kierunku - 15 minut (do skrzyżowania z Wyzwolenia). TIRy w końcu ominą Długą, Wyzwolenia i Mickiewicza.

Nie wiem, ile kosztuje wybudowanie dwupasmówki poprzedzone wybudowaniem mostu, wiaduktu, wyburzeniem budynków. Być może mniej, niż poszło na Krańcową. Ale po 30 latach w końcu udało się dokończyć budowę (a pamiętam, że 15 lat temu wyrównywali teren pod budowę ulicy).
Jak czytam wasze komentarze, aż się niedobrze robi... Nie otworzą ulicy - źle, otworzą - jeszcze gorzej.

Na razie Krańcowa łączy Witosa z Kunickiego - dzięki temu na Biłgoraj będzie można pojechać szerszą ulicą, niż Mickiewicza, gdzie na światłach trzeba było stać 10 minut, a jadąc w przeciwnym kierunku - 15 minut (do skrzyżowania z Wyzwolenia). TIRy w końcu ominą Długą, Wyzwolenia i Mickiewicza.

Nie wiem, ile kosztuje wybudowanie dwupasmówki poprzedzone wybudowaniem mostu, wiaduktu, wyburzeniem budynków. Być może m... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!