Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2006 r.
11:17
Edytuj ten wpis

Nowi radni sejmiku

Autor: Zdjęcie autora rp rhs pab fp pim as szym
0 0 A A

Przedstawiamy 33 radnych, którzy przez najbliższe cztery lata będą rządzili w województwie. Większość z nich po raz pierwszy zasiądzie w sejmikowych ławach. Jednak wielu ma doświadczenie w pracy w samorządzie lub parlamencie. To dobrze wróży po poprzedniej kadencji, kiedy to sejmik był pośmiewiskiem nie tylko na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od tego, kto i jak będzie rządził zależy bardzo dużo. W latach 2007-2013 województwo zaleje rzeka pieniedzy z Unii Europejskiej. Na drogi, ekologię czy walkę z bezrobociem dostaniemy 1,16 mld euro. Takich kwot na inwestycje jeszcze nie mieliśmy. Trzeba je sprawnie i optymalnie podzielić. To zadanie Zarządu Województwa wybranego przez sejmik.
Od dobrych decyzji Zarządu Województwa i radnych zależy również los wielu szpitali i placówek kulturalnych, promocja regionu oraz rozwój turystyki.

Prawo i Sprawiedliwość

Andrzej Pruszkowski (PiS)
46-lat, socjolog. Prezydent Lublina w latach 1998-2006. Wcześniej radny miejski. Przegrał walkę o kolejną kadencję, ale dostał się do sejmiku.

Ewa Dumkiewicz-Sprawka (PiS)
Dotychczas szefowała Wydziałowi Oświaty i Wychowania w lubelskim magistracie. Z wykształcenia chemik. Żona Lecha Sprawki lubelskiego kuratora

Teresa Kot (PiS)
Od roku 1998 zastępca wójta gminy Jastków. Założycielka i prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej oraz Towarzystwa Rozwoju Edukacyjnego "Nasze Dzieci”. Dzięki niej prawie połowa dzieci wiejskich w gminie chodzi do przedszkola, co jest ewenementem w skali kraju.

Jan Frania (PiS)
46 lat, od 1992 roku dyrektor Rejonu Energetycznego w Janowie Lubelskim.

Tomasz Solis (PiS)
43 lat, wykształcenie średnie, prowadzi 18 ha gospodarstwo sadownicze w Mikołajówce gm. Urzędów.

Krzysztof Głuchowski (PIS)
50 lat, rolnik związany z "Rolniczą Solidarnością”, w latach 1997-2001 senator RP IV kadencji - klub parlamentarny Ruchu Odbudowy Polski.

Jerzy Szwaj (PiS)
42 lata, lekarz weterynarii, współwłaściciel spółki cywilnej "Przychodnia Weterynaryjna” w Parczewie. W ostatniej kadencji radnym powiatu parczewskiego.

Mieczysław Nizio (PiS)
50 lat, od kilku miesięcy Prezes Zamojskiej Korporacji Energetycznej, wcześniej szef Chełmskich Linii Autobusowych.

Ewa Panasiuk (PiS)
47 lat, absolwentka podyplomowego Studium Medycznego. Prowadzi własną działalność gospodarczą.

Marian Jaworski (PiS)
50 lat, były szef Lubelskiej Izby Rolniczej. Członek zarządu krajowego PSL Piast koalicjanta partii Kaczyńskich.

Krzysztof Rusztyn (PiS)
42 lata. Jest dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w zamojskim magistracie. Startował z listy PiS, ale nie należy do żadnej partii politycznej.

Polskie Stronnictwo Ludowe

Henryk Dudziak (PSL)
58 lat, dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Kwiatkowskiego w Bychawie. Założyciel i dyrektor artystyczny "Henryczków”, bychawskiej młodzieżowej orkiestry dętej (mającej tytuł ambasadora Lubelszczyzny). Od lat w sejmiku z ramienia PSL.

Marian Starownik (PSL)
52 lata, od 2002 roku starosta powiatu lubartowskiego. W przeszłości naczelnik i wójt gminy Uścimów (odwołany w stanie wojennym, przywrócony po protestach radnych) i poseł na Sejm w latach 1989-97. Jest właścicielem dużego gospodarstwa rolnego.


Edward Wojtas (PSL)
51 lat, ustępujący marszałek województwa lubelskiego. W pierwszej kadencji samorządu był członkiem zarządu województwa. Wcześniej pracował w urzędzie wojewódzkim, m. in. jako dyrektor generalny urzędu. Prezes wojewódzki PSL i członkiem Rady Naczelnej tejże partii.

Ireneusz Stolarczyk (PSL)
56 lat, lekarz medycyny. Od 1990 roku dyrektor szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.

Sławomir Sosnowski (PSL)
49 lat, wicemarszałek Lubelszczyzny w kadencji 2002-2006, były wicekurator lubelski, były dyrektor Zasadniczej Szkoły Rolniczej i Technikum Rolniczego w Woli Osowińskie.

Andrzej Romańczuk (PSL)
32 lata, pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Wcześniej kierował powiatowym oddziałem ARiMR we Włodawie.

Arkadiusz Bratkowski (PSL)
47 lat, z ramienia ludowców zasiadał w Sejmie poprzedniej kadencji, był przewodniczącym Zamojskiego Sejmiku Samorządowego, jest fundatorem i jednym z założycieli Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Zamościu.

Jan Kowalik (PSL)
54 lata, absolwent AR w Lublinie, nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Różańcu. Były poseł trzech kadencji i były radny wojewódzki.

Platforma Obywatelska

Jacek Sobczak (PO)
49 lat. Prawnik (wykłada na UMCS) i samorządowy wyjadacz. W Radzie Miasta Lublina w latach 1994-2006. Bez powodzenia walczył cztery lata temu o prezydenturę Lublina. Startował w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych.

Marzena Świnarska (PO)
40 lat, średnie wykształcenie, przedsiębiorca (dostarcza jedzenie do lubelskich firm) i debiutantka w samorządzie.

Marek Flasiński (PO)
49 lat, wykształcenie wyższe techniczne, przedsiębiorca oraz prezes Puławskiej Izby Gospodarczej. Szef struktur miejskich PO w Puławach. W ubiegłym roku kandydował bezskutecznie w wyborach do Sejmu.

Józef Bergier (PO)
54 lat, dr hab. prof. nadzwyczajny, twórcą i rektor bialskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej. W latach 1997-2001 poseł Akcji Wyborczej Solidarność. W poprzedniej kadencji radny bialskiej Rady Miejskiej.

Grzegorz Raniewicz (PO)
36 lat, prywatny przedsiębiorca z Chełma. W minionej kadencji radny Rady Miasta Chełm

Mariusz Grad (PO)
33 lata, przewodniczący partyjnego koła w Tomaszowie Lubelskim. Wyższe wykształcenie ekonomiczne. Kieruje biurem obsługi klienta w Karpackiej Spółce Gazownictwa. Kuzyn posła PO z okręgu tarnowskiego.

Samoobrona

Stanisław Misztal
53 lata, okulista z Zamościa, były poseł na Sejm, ostatnio radny sejmiku wojewódzkiego. Zasłynął m.in. wypisaniem blisko stu bezpłatnych recept, które nie były zarejestrowane w dokumentacji medycznej pacjentów. Trwa proces w tej sprawie

Lucyna Kozaczuk
56 lat, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie. Kandydowała w wyborach na prezydenta miasta Chełm

Jacek Kopeć
33 lata, wykształcenie wyższe

Józef Krzyszczak
60 lat, w ubiegłej kadencji radny powiatu lubartowskiego. Przewodniczącym Samoobrony w powiecie lubartowskim i wiceprzewodniczącym partii na Lubelszczyźnie. Siedział za kratkami za finansowe przekręty, które doprowadziły do upadku banku spółdzielczego w Niedźwiadzie.

Lewica i Demokraci

Jacek Czerniak (LiD)
42 lata. Był w poprzedniej Radzie Miasta Lublin. Sekretarz lubelskiej Rady Wojewódzkiej sojuszu Lewicy Demokratycznej. Starał się o mandat eurodeputowanego. Wykształcenie: politolog.

Izabella Sierakowska (LiD)
60 lat, posłanka partii lewicowych w latach 1989-1995 (była w PZPR). Przed karierą poselską uczyła w szkole języka rosyjskiego. Teraz walczy o prezydenturę Lublina (w pierwszej turze zdobyła najwięcej głosów).

Zbigniew Matuszczak (Lewica i Demokraci)
44 lata, wiceprezydent Chełma w latach 1998-2006. Pracuje w przedsiębiorstwie prywatnym.

Liga Polskich Rodzin

Antonina Łobejko (LPR)
49 lat, zastępcą ordynatora neurologii szpitala w Biłgoraju. Była radna powiatu biłgorajskiego. Pełni też funkcję zastępcy rzecznika odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie. Zasiadała w sejmiku poprzedniej kadencji

Pozostałe informacje

Indywidualne Mistrzostwa Polski: Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin bez awansu

Indywidualne Mistrzostwa Polski: Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin bez awansu

W czwartek rozgrywane były eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w: Krośnie, Gnieźnie i Krakowie. Nie doszła za to do skutku impreza w Gdańsku, gdzie mimo dobrej pogody były problemy z torem. Niestety, żaden z zawodników Orlen Oil Motoru nie wywalczył awansu do IMP Challenge, które odbędą się 30 maja w Pile.

Górnik Łęczna ma nowego prezesa

Górnik Łęczna ma nowego prezesa

Jest nowa osoba na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki Górnik Łęczna

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

Powstała Unia Kultury Obszaru Metropolitalnego

9 maja miasta, gminy i powiaty Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego podpisały deklarację współpracy kulturalnej. Jej efektem jest powstanie regionalnej sieci, której głównym celem działań jest rozwój i promocja kultury Lubelszczyzny.

Matematyka i muzyka
Wideo
film

Matematyka i muzyka

Jutro startują Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Na scenie będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Kwiat Jabłoni, Szpaku, Lady Pank czy MSE Błąd Średniokwadratowy. O zespole z matematyczną nazwą rozmawiamy z Arkadiuszem Gałką, gitarzystą i... prodziekanem Wydziału Zarządzania PL Bartoszem Przysuchą, wokalistą z grupy.

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort
Zdjęcia
galeria

Kandydatki do PE z okazji Dnia Europy zaprosiły mieszkańców na tort

Bożena Lisowska i Beata Krzewińska, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego przypadający na dzisiaj Dzień Europy postanowiły wykorzystać w kampanii. Na schodach przed lubelskim Zamkiem mówiły o wartościach, jakie Robert Schuman zawarł w deklaracji, która stała się początkiem tworzenia Unii Europejskiej. Poczęstowały też mieszkańców Lublina unijnym tortem.

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Miasto wspiera dzieci i młodzież. W Lublinie działa telefon zaufania

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie uruchamia pomoc dla młodych mieszkańców Lublina. To część programu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury
11 maja 2024, 21:00

Marleyki 2024 w lubelskim Centrum Kultury

Marleyki to coroczne święto muzyki reggae na cześć Roberta Nesty Marleya (znanego jako Boba Marleya). W sobotę (11 maja) muzyczny hołd – dla jednej z największych legend kultury i muzyki reggae – złożą członkowie Love Sen-c Music Sound System.

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Platforma Obywatelska zdziwiona i zniesmaczona rezygnacją Janickiej

Z ogromnym zdziwieniem przyjęliśmy oświadczenie, jakie w mediach społecznościowych opublikowała radna Katarzyna Janicka. Tuż przed inauguracyjną sesją nowej - IX kadencji Rady Miasta Chełm ogłosiła otóż, że nie przystąpi do Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej – Małgorzata Sokół, przewodnicząca Rady Powiatu PO RP w Chełmie oraz Marek Sikora, przewodniczący Klubu KO w Radzie Miasta komentują decyzję byłej już radnej PO.

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim
NASZ PATRONAT

Spotkanie podróżnicze z Dominikiem Maińskim

Lubelski podróżnik tym razem wybrał się na miesięczną wyprawę, w czasie której odwiedził Amazonię i wyspy Morza Karaibskiego. Efektami tej wycieczki pochwali się w najbliższy piątek.

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej opatentowali urządzenie, które ma posłużyć producentom i użytkownikom wind. Dzięki niemu, jazda ma być bezpieczna i komfortowa.

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Historia paralotniarstwa jako sportu jest stosunkowo młoda, ale paralotnia szybko zyskała na popularności wśród entuzjastów lotów na całym świecie. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z lataniem na paralotni.

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej został Piotr Adamczuk.

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny
Nałęczów

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny

Trzeciego maja złapała się pierwsza, a szóstego maja druga. Sarny próbowały przejść pomiędzy stalowymi prętami nowego ogrodzenia Parku Zdrojowego. Dzikie zwierzęta zginęły. Problem zaskoczył urzędników. Samorządowcy szukają rozwiązania.

Zmarł Waldemar Kowalski

Zmarł Waldemar Kowalski

W wieku 84 lat odszedł „bombardier ze Świdnika”. Waldemar Kowalski był bokserem, z którym Avia Świdnik odnosiła największe sukcesy.

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj
LUBLIN

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj

Trwają pracę nad położeniem nawierzchni asfaltowej na ulicy Stary Gaj w Lublinie. W związku z tym występują tam utrudnienia w ruchu. Ulica zamknięta jest dla kierowców na remontowanym odcinku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Nieruchomości -> Stancje -> Wynajmę

bezpłatna stancja

powiat radzyński

0,00 zł

Nauka -> Inne

bezpłatne kursy

lublin

0,00 zł

Budownictwo -> Inne -> Sprzedam

dom z bala

lublin

65 000,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Osobowe

Nissan

lublin

0,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

Zamość

399,00 zł

Komunikaty