Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Nowy pomysł na Podzamcze. "Rzeka jest sercem tego miejsca"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
190 29 A A

Jest nowy pomysł na urządzenie zdegradowanych i chaotycznie urządzonych terenów Podzamcza. Społeczny projekt przygotowało Forum Kultury Przestrzeni oraz lubelski architekt Bolesław Stelmach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chcielibyśmy, żeby nasze postulaty były uwzględnione w przygotowywanym właśnie planie zagospodarowania przestrzennego Podzamcza - mówi Jan Kamiński z Forum Kultury Przestrzeni.

Plan jest wciąż opracowywany. Pierwsza jego wersja spotkała się z krytyką ze względu na przewidywane w tym dokumencie obniżenie poziomu al. Tysiąclecia i przykrycie jej betonową płytą. Prezydent wycofał się z tego pomysłu, dlatego plan wrócił na biurka miejskich urzędników. - Nie jest za późno na uwzględnienie naszych postulatów. Czas jest jak najbardziej właściwy.

To, co od razu rzuca się w oczy w tej koncepcji to odsłonięte koryto Czechówki. Spory odcinek rzeki jest teraz całkowicie niewidoczny, bo jeszcze w trakcie międzywojnia została ona przekryta. W nowym wariancie to właśnie rzeka miałaby być najważniejszą osią nowo zagospodarowanego Podzamcza. Wzdłuż Czechówki pozostawiony miałby być również pas wolny od zabudowy.

- Naszym zdaniem to rzeka jest sercem tego miejsca. Tak naprawdę, jeśli chcemy wykreować tu atrakcyjną i ciekawą przestrzeń, to właśnie odkrycie rzeki i wprowadzenie tam zieleni, tarasów i tego co proponujemy na wizualizacjach nadałoby temu miejscu unikatowy charakter i byłoby zgodne z obecnymi trendami. A trendy na świecie są takie, żeby rzeki wyciągać a nie trzymać je gdzieś pod ziemią i udawać, że są kanałami - mówi Kamiński.
Jego zdaniem nie ma obaw, że Czechówka okaże się zbyt wątłą rzeką, by móc ją eksponować. - Jest wiele żeby to piętrzyć i przekształcać. Są na świecie przykłady jeszcze węższych rzek, które się odkrywa i traktuje adekwatnie do skali danej rzeki.

Społeczny projekt zakłada ponadto odtworzenie zabudowy w mniej więcej w takich kwartałach, w jakich znajdowała się ona tu przed II wojną światową, gdy była to żydowska część miasta. Na planie znów miałaby się pojawić ul. Szeroka, będąca przed wojną główną ulicą żydowskiego miasta. W nowym wydaniu miałaby funkcjonować jako deptak, podobnie jak ul. Nadstawna, która teraz ginie gdzieś na parkingu obok hali Nova. Zwężona miałaby zostać al. Tysiąclecia, a autorzy opracowania chcieliby znacznie obniżyć rangę tej drogi.

Wizualizacje i mapa: "Społeczna koncepcja zagospodarowania Podzamcza. Forum Kultury Przestrzeni, Bolesław Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne”

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
John / 14 lutego 2015 o 11:25
0

Beton to dopiero bedzie jak stary projekt zostanie zaakceptowany. I wielka ściana odgradzająca starówkę od podzamcza, na którym i tak znajdą się budynki :-) Projekt społeczny oprócz budynków z CEGŁY zakłada wyciągnięcie rzeki, zrobienie stawu i zazielenie pobliskich terenów. Więc ci którzy nie posiadaja wiedzy w temacie, proszę się nie wypowiadać

Avatar
Basia / 14 lutego 2015 o 08:51
0

A skąd wziąć na to pieniądze. Naszym włodarzom wydaje się że jesteśmy bardzo bogatym miastem (chyba w długi).  Bardzo śmiałe zmiany, wizje, a póżniej kończy się na planach-za które płaci się grube sumy, a na realizację zaciąga się kredyty, lub oddaje w ręce zagranicznych inwestorów.

 
Avatar
jur / 13 lutego 2015 o 18:20
0

Na odkrytą Czechówkę - pełna zgoda. Wzdłuż niej zielony spacerowy bulwar. Ale nie ma zgody na betonową zabudowę, która całkowicie i na zawsze pozbawi Podzamcze jego uroku. Nie ma też zgody na przywrócenie dzielnicy żydowskiej. Obejrzyjcie przedwojenne albumy to przekonacie się jakie tam były slumsy. 

Avatar
sdf / 13 lutego 2015 o 18:05
0

Uśmiałem się jak koń.. Spiętrzyć rzekę... a moze w ogóle elektrownie tam pan zbuduj, zalac wszystkie inne działki w górę rzeki i niech sobie Podzamcze ładnie wygląda, zwężyć Aleje Tysiąclecia... ręce opadają. Zajmują się tacy "artyści" nikomu niepotrzebnymi rzeczami i utrudniają ludziom życie, rozgonić towarzystwo niech zajmie się czymś pozytecznym

Avatar
SYLWESTER / 13 lutego 2015 o 16:34
0

************************* POPARCIE  DLA   INTERNAUTY  *OLO*  *************************************** Takie  referendum  na  odwołanie  p.Zuka  ze  stanowiska  Prezydenta  Lublina  jest  w  całkowitym  interesie  mieszkańców  pięknego  Lublina .   Podpisuje  się  pod  organizacją  REFERENDUM  i   namawiam  wszystkich  Tych  Lublinian  Którym  na  sercu  leźy  dobro  Naszego  pięknego  miasta  LUBLINA ! .  KONIEC   ZADŁUZANIA   NASZEGO  MIASTA  I   KONIEC  KORUPCJI   W   NASZ YM   PIEKNYM  MIESCIE !!! .

************************* POPARCIE  DLA   INTERNAUTY  *OLO*  *************************************** Takie  referendum  na  odwołanie  p.Zuka  ze  stanowiska  Prezydenta  Lublina  jest  w  całkowitym  interesie  mieszkańców  pięknego  Lublina .   Podpisuje  się  pod  organizacją  REFERENDUM  i   namawiam  wszystkich  Tych  Lublinian  Którym  na  sercu  leźy ... rozwiń

Avatar
Jan / 13 lutego 2015 o 16:29
0

Architekci mają wizję. dobrze żeby projekltowali dla ludzi a nie dla realizacji swoich głupich idei. Proponuje wizją póść  pójść dalej.

Nallepiej zlikwidować Al. Tysiąclecia, (ruch który jest na al. gdzie ma sie przemieścić?) Przwrócić moktradła wkół zamku.

Avatar
SYLWESTER / 13 lutego 2015 o 16:23
0

*********************POCZEKAJMY  NA  CAŁKOWITE   ZAKONCZENIE   PROJEKTU ***************** Oczywiście  jesteśmy  pewni, źe  otrzymamy  kilka  projektów  z  których  wybierzemy  ten  najlepszy polski  projekt  słuźący  interesowi  pięknego  Naszego  Lublina .    Jeźeli   Zydzi  chcą  rzeczywiście złoźyć  projekt  źydowski  dla  Lublina  to polecam  wykonanie  projektu  ul.  Kościelnej  bocznej  1go Maja  którą  kiedyś  nazywaliśmy...*Zydy*  a  w  którym  to  projekcie  teź  moźna  wykorzystać ...    rzekę ... czerniejówke .   A  Podzamcze  lepiej  niech  pozostanie  w  architekturze  polskiej  uwzglę dniając  historyczny  okres  Lublina (!) .

*********************POCZEKAJMY  NA  CAŁKOWITE   ZAKONCZENIE   PROJEKTU ***************** Oczywiście  jesteśmy  pewni, źe  otrzymamy  kilka  projektów  z  których  wybierzemy  ten  najlepszy polski  projekt  słuźący  interesowi  pięknego  Naszego  Lublina .    Jeźeli   Zydzi  chcą  rzeczywiście złoźyć  projekt  źydowski  dla  Lublina  to polecam  wykonanie  proj... rozwiń

Avatar
Olo / 13 lutego 2015 o 15:18
0

Proponuję zmobilizować siły i doprowadzić do referendum nad odwołaniem Żuka.

Gdyby miastem rzadził Polak, to skończyłyby się te fanaberie.

Avatar
adam / 13 lutego 2015 o 14:47
0
Może ja jestem dyletantem i nie znam sie nic na nowoczesnej architekturze,ale jak dla mnie ten projekt przewidujący w tym miejscu kupe betonowych klocków i odkrytą naszą rzeczke Czechówke ze śladową ilością zieleni.Nic ożywczego w tym miejscu nie wnosi.Ten teren przedewszystkim powinien być z dużą ilością zieleni z nie wysoką zabudową nie z tego wszech obecnego betonu a poprostu z cegły.Ja w tym miejscu widze jakieś kafejki i ja wiem jakąś fajną podświetlną fontanne i geralnie chciałbym żeby to miejsce poprostu całą dobe tentniło życiem.A nie miejscem gdzie powstaną kolejne galerie i wszelkiej maści sklepy.
Może ja jestem dyletantem i nie znam sie nic na nowoczesnej architekturze,ale jak dla mnie ten projekt przewidujący w tym miejscu kupe betonowych klocków i odkrytą naszą rzeczke Czechówke ze śladową ilością zieleni.Nic ożywczego w tym miejscu nie wnosi.Ten teren przedewszystkim powinien być z dużą ilością zieleni z nie wysoką zabudową nie z tego wszech obecnego betonu a poprostu z cegły.Ja w tym miejscu widze jakieś kafejki i ja wiem jakąś fajną podświetlną fontanne i geralnie chciałbym żeby to miejsce poprostu całą dobe tentniło życiem.A ni... rozwiń
Avatar
Zenek / 13 lutego 2015 o 13:47
0

Pomysł absolutnie udany.Trzymam kciuki, zeby się udało! Z projektu wynika, że będzie cegła nie beton, rzeka, staw i zieleń. Zalecam dokładnie przeanalizowanie projektu tutaj wypowiadającym się. Lepszej koncepcji na zagospodarowanie tego miejsca nie można sobie wyobrazić! Stary projekt oddzielający stare miasto ścianą nie powinien wejść w życie. Teraz wszystko w rękach władzy.

Avatar
John / 14 lutego 2015 o 11:25
0

Beton to dopiero bedzie jak stary projekt zostanie zaakceptowany. I wielka ściana odgradzająca starówkę od podzamcza, na którym i tak znajdą się budynki :-) Projekt społeczny oprócz budynków z CEGŁY zakłada wyciągnięcie rzeki, zrobienie stawu i zazielenie pobliskich terenów. Więc ci którzy nie posiadaja wiedzy w temacie, proszę się nie wypowiadać

Avatar
Basia / 14 lutego 2015 o 08:51
0

A skąd wziąć na to pieniądze. Naszym włodarzom wydaje się że jesteśmy bardzo bogatym miastem (chyba w długi).  Bardzo śmiałe zmiany, wizje, a póżniej kończy się na planach-za które płaci się grube sumy, a na realizację zaciąga się kredyty, lub oddaje w ręce zagranicznych inwestorów.

 
Avatar
jur / 13 lutego 2015 o 18:20
0

Na odkrytą Czechówkę - pełna zgoda. Wzdłuż niej zielony spacerowy bulwar. Ale nie ma zgody na betonową zabudowę, która całkowicie i na zawsze pozbawi Podzamcze jego uroku. Nie ma też zgody na przywrócenie dzielnicy żydowskiej. Obejrzyjcie przedwojenne albumy to przekonacie się jakie tam były slumsy. 

Avatar
sdf / 13 lutego 2015 o 18:05
0

Uśmiałem się jak koń.. Spiętrzyć rzekę... a moze w ogóle elektrownie tam pan zbuduj, zalac wszystkie inne działki w górę rzeki i niech sobie Podzamcze ładnie wygląda, zwężyć Aleje Tysiąclecia... ręce opadają. Zajmują się tacy "artyści" nikomu niepotrzebnymi rzeczami i utrudniają ludziom życie, rozgonić towarzystwo niech zajmie się czymś pozytecznym

Avatar
SYLWESTER / 13 lutego 2015 o 16:34
0

************************* POPARCIE  DLA   INTERNAUTY  *OLO*  *************************************** Takie  referendum  na  odwołanie  p.Zuka  ze  stanowiska  Prezydenta  Lublina  jest  w  całkowitym  interesie  mieszkańców  pięknego  Lublina .   Podpisuje  się  pod  organizacją  REFERENDUM  i   namawiam  wszystkich  Tych  Lublinian  Którym  na  sercu  leźy  dobro  Naszego  pięknego  miasta  LUBLINA ! .  KONIEC   ZADŁUZANIA   NASZEGO  MIASTA  I   KONIEC  KORUPCJI   W   NASZ YM   PIEKNYM  MIESCIE !!! .

************************* POPARCIE  DLA   INTERNAUTY  *OLO*  *************************************** Takie  referendum  na  odwołanie  p.Zuka  ze  stanowiska  Prezydenta  Lublina  jest  w  całkowitym  interesie  mieszkańców  pięknego  Lublina .   Podpisuje  się  pod  organizacją  REFERENDUM  i   namawiam  wszystkich  Tych  Lublinian  Którym  na  sercu  leźy ... rozwiń

Avatar
Jan / 13 lutego 2015 o 16:29
0

Architekci mają wizję. dobrze żeby projekltowali dla ludzi a nie dla realizacji swoich głupich idei. Proponuje wizją póść  pójść dalej.

Nallepiej zlikwidować Al. Tysiąclecia, (ruch który jest na al. gdzie ma sie przemieścić?) Przwrócić moktradła wkół zamku.

Avatar
SYLWESTER / 13 lutego 2015 o 16:23
0

*********************POCZEKAJMY  NA  CAŁKOWITE   ZAKONCZENIE   PROJEKTU ***************** Oczywiście  jesteśmy  pewni, źe  otrzymamy  kilka  projektów  z  których  wybierzemy  ten  najlepszy polski  projekt  słuźący  interesowi  pięknego  Naszego  Lublina .    Jeźeli   Zydzi  chcą  rzeczywiście złoźyć  projekt  źydowski  dla  Lublina  to polecam  wykonanie  projektu  ul.  Kościelnej  bocznej  1go Maja  którą  kiedyś  nazywaliśmy...*Zydy*  a  w  którym  to  projekcie  teź  moźna  wykorzystać ...    rzekę ... czerniejówke .   A  Podzamcze  lepiej  niech  pozostanie  w  architekturze  polskiej  uwzglę dniając  historyczny  okres  Lublina (!) .

*********************POCZEKAJMY  NA  CAŁKOWITE   ZAKONCZENIE   PROJEKTU ***************** Oczywiście  jesteśmy  pewni, źe  otrzymamy  kilka  projektów  z  których  wybierzemy  ten  najlepszy polski  projekt  słuźący  interesowi  pięknego  Naszego  Lublina .    Jeźeli   Zydzi  chcą  rzeczywiście złoźyć  projekt  źydowski  dla  Lublina  to polecam  wykonanie  proj... rozwiń

Avatar
Olo / 13 lutego 2015 o 15:18
0

Proponuję zmobilizować siły i doprowadzić do referendum nad odwołaniem Żuka.

Gdyby miastem rzadził Polak, to skończyłyby się te fanaberie.

Avatar
adam / 13 lutego 2015 o 14:47
0
Może ja jestem dyletantem i nie znam sie nic na nowoczesnej architekturze,ale jak dla mnie ten projekt przewidujący w tym miejscu kupe betonowych klocków i odkrytą naszą rzeczke Czechówke ze śladową ilością zieleni.Nic ożywczego w tym miejscu nie wnosi.Ten teren przedewszystkim powinien być z dużą ilością zieleni z nie wysoką zabudową nie z tego wszech obecnego betonu a poprostu z cegły.Ja w tym miejscu widze jakieś kafejki i ja wiem jakąś fajną podświetlną fontanne i geralnie chciałbym żeby to miejsce poprostu całą dobe tentniło życiem.A nie miejscem gdzie powstaną kolejne galerie i wszelkiej maści sklepy.
Może ja jestem dyletantem i nie znam sie nic na nowoczesnej architekturze,ale jak dla mnie ten projekt przewidujący w tym miejscu kupe betonowych klocków i odkrytą naszą rzeczke Czechówke ze śladową ilością zieleni.Nic ożywczego w tym miejscu nie wnosi.Ten teren przedewszystkim powinien być z dużą ilością zieleni z nie wysoką zabudową nie z tego wszech obecnego betonu a poprostu z cegły.Ja w tym miejscu widze jakieś kafejki i ja wiem jakąś fajną podświetlną fontanne i geralnie chciałbym żeby to miejsce poprostu całą dobe tentniło życiem.A ni... rozwiń
Avatar
Zenek / 13 lutego 2015 o 13:47
0

Pomysł absolutnie udany.Trzymam kciuki, zeby się udało! Z projektu wynika, że będzie cegła nie beton, rzeka, staw i zieleń. Zalecam dokładnie przeanalizowanie projektu tutaj wypowiadającym się. Lepszej koncepcji na zagospodarowanie tego miejsca nie można sobie wyobrazić! Stary projekt oddzielający stare miasto ścianą nie powinien wejść w życie. Teraz wszystko w rękach władzy.

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 3 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 3

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 9 9

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 6 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 46 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 84 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!