Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2010 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Nowy rozkład jazdy kolei: Z Lublina do Wrocławia pociągiem bez przedziałów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 48 A A

Dużym udogodnieniem będą odjazdy co dwie godziny pociągów łączących Lublin i Warszawę. Zawsze pięć minut przed pełną godziną. Ostatni kurs do stolicy będzie o 19.55, a powrotny wyjedzie z Warszawy Centralnej o 20.55, czyli 25 minut wcześniej niż teraz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Międzynarodowy pociąg do Kijowa zyska grupę wagonów do Lublina, Chełma i Dorohuska, dostępną w ruchu krajowym. Wagony do Lublina znikną zaś ze składu na trasie Kołobrzeg–Warszawa–Kielce–Kraków. Ranny skład do Warszawy dojedzie aż do Bydgoszczy, będzie też nowy dzienny pociąg do Gdyni przez Warszawę i Toruń. Popołudniowy pociąg do stolicy dotrze do Wrocławia przez Częstochowę.

W rozkładzie są też pociągi osobowe REGIO "Korona” i "Resovia”, łączące Lublin z Rzeszowem oraz bezpośrednie połączenia z północy regionu do Dęblina, Lublina i Chełma pociągami "Kresy”, "Pogranicze” i "Polesie”. Odjazdy Przewozów Regionalnych zostały skomunikowane z kursami TLK między Lublinem a Warszawą.

Po raz pierwszy zobaczymy też pociągi interRegio, tańsze od TLK, ale obsługiwane składami elektrycznymi EZT bez przedziałów. Będzie to "Bolko” z Lublina (13.30) do Wrocławia (21.42) i z powrotem (6.26–14.21). Drugi pociąg to "Skrzyczne”, który w piątki pojedzie z Łukowa (16.47) do Bielska-Białej (22.55), a wróci w niedzielę (13.55–19.58).

2 marca Zamość odzyska pociąg kursujący trasą dawnego Hetmana do Krakowa. Wyjazd z Zamościa o godz. 5.40, powrót o 21.57. Połączenie znalazło się w nowym rozkładzie spółki PKP Intercity. Nie ma
za to w nim śladu po zapowiadanym połączeniu z Lublina do Zamościa.

Nie wprowadziły go też Przewozy Regionalne, bo Urząd Marszałkowski wstrzymał ten krok po ministerialnych zapewnieniach, że takie kursy wrócą. Tymczasem, jak twierdzi spółka PKP Intercity, do tej pory Ministerstwo Infrastruktury nie wystąpiło do niej o uruchomienie kursów Lublin–Zamość.

W czwartek w Dzienniku Wschodnim nowy rozkład jazdy



Szukasz samochodu, a nie godziny odjazdu pociągu? Regiomoto.pl - Autostrada możliwości dla kupujących samochody.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawel / 13 października 2011 r. o 14:49
0
popieram pociag tlk rzeszow-lublin tarnobrzeg stalowa wola krasnik 6.00tlk,
rzeszow-lublin inter regio 14.30
szynobusy rzeszow-lublin 5.30,7.30, 10.30, 12.40, 14.30, 16.40, 18.45, 20.45
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 r. o 21:04
0
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zostały tylko EIC, i tak jest już od 2 lat. Np taki pociąg jak nocny TLK Bystrzyca, który jeździł w weekendy z Lublina do Wrocławia. Miał po 10 wagonów i po 6-8 osób na przedział i tez go skasowali .
Był niedochodowy oficjalnie
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zosta... rozwiń
Avatar
ach / 9 grudnia 2010 r. o 09:42
0
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 23:19
0
[quote name='zxc' timestamp='1291802765' post='401138']
hehe do Rzeszowa 4 godziny... na dzikim zachodzie dyliżansy jeździły szybciej :-)
[/quote]

Jak ci bozia nasypie większą szuflę sniegu i odrobinę lodu do koła samochodu na DK19 to zobaczymy kto szybciej dojedzie. Upojna noc w samochodzie w lasach janowskich, -10 st. Bezcenne. TIR-owcy jakoś sobie poradzą, maja zapasy.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 23:10
0
[quote name='realista' timestamp='1291799656' post='401082']
Pomysł połączenia kolejowego Rzeszowa z Lublinem jest dobry, z tym że dwa miasta wojewódzkie zasługują na pociąg POSPIESZNY (InterRegio) a nie jakąś osobówkę zatrzymującą się w każdej pipidówie.
[/quote]

W tych "pipidówach" jak to nazwałeś ciekawie też mieszkają ludzie, którzy chcą dojechać np. z (i do) Lublina, Stalowej Woli czy Rzeszowa, choćby studenci.
Avatar
Zamościak / 8 grudnia 2010 r. o 23:04
0
PO przed wyborami obiecywała uruchomienie połączenia Zamość-Lublin. PLK wykonała nawet remont i co?? I po wyborach władze z PO (marszałek Grabczuk i Sobczak) wycofały się tego połączenia.

Widocznie my ludzie Lubelszczyzny jesteśmy tak ciemni, że na lepszych polityków nas nie stać. Brawo.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 23:01
0
[quote name='NILOL' timestamp='1291801171' post='401107']
NAJPIERW TO MUSZĄ BYĆ PROSTE TORY, BO POCIĄG ROZPĘDZI SIĘ DO 100 NA GODZINĘ I WYLECI Z SZYN!!O TYM ZAPOMNIAŁEŚ.
[/quote]

Tory są i łuki są wyprofilowane tak ażeby pociąg nie mógł wylecieć z szyn, a 100 km/h to żadna rewelacja ani przeszkoda przy dobrze utrzymanym szlaku. Z taką prędkością mogą spokojnie jeździc pociągi nawet po bardzo krętych liniach. Polecam filmy na YT z czeskich kolei. Czesi jeżdżą po samych łukach i jakoś sobie radzą.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 22:54
0
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remonty i onserwacja torowisk) TLK(Tanie linie kolejowe) i IC(Intercity)

Natomiast Przewozy Regionalne to pociągi REGIO, InterRegio i EkspresRegio.
[/quote]

Lublin-Krasnik: prędkość szlakowa 100 km/h, Kraśnik - Rozwadów 90 km/h. Jak na tak krętą linię i trudny profil poziomy to i tak niezłe. Ograniczenia są miejsowe i zwykle są to przejazdy z kierowcami -samobójcami. Stalowa Wola Rozwadów - Rzeszów 120 km/h ??? Gdzie???? SWR-Tarnobrzeg???? 60-70 km/h to może miejscami.Ocice-Rzeszów (zmodernizowana) jak narazie max. w praktyce 90 km/h i też z ograniczeniami i taborem często w postaci autobusu zastępczego zamiast pociągów. 120 km/h to jest dopiero w planach (dalekich bo i tak nie ma takiego taboru w wystarczającym ilostanie).
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remont... rozwiń
Avatar
ach / 8 grudnia 2010 r. o 19:41
0
popatrz sobeina tabele rozkłądu jazdy i jest zapowiedż że od 1 marca ma być o 9.50 pociąg do zamościa - jeden pośpieszny TLK.
licze że w korektach rozkładu jazdy zostanie przywrócone połaczenie: LUBLIN-PRZEMYŚL GŁ. Mozna zresztą uruchomić takie połączenie na wzór Lublin-Rzeszów Gł.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 r. o 19:39
0
Wszelkie zażalenia proszę pisać do premiera Tuska, że ma takiego wiceministra w rządzie, Engelharda który jest odpowiedzialny za tematy kolejowe, który bardzo dużo zrobił złego dla zwykłego pasażera. Dzieki niemu dazy się do likwidacji tanich dostępnych połączeń i pozostawieniu tylko EIC i EC dla wybranych. A reszta no cóż... chyba aronobusy tylko zostaną
Avatar
pawel / 13 października 2011 r. o 14:49
0
popieram pociag tlk rzeszow-lublin tarnobrzeg stalowa wola krasnik 6.00tlk,
rzeszow-lublin inter regio 14.30
szynobusy rzeszow-lublin 5.30,7.30, 10.30, 12.40, 14.30, 16.40, 18.45, 20.45
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 r. o 21:04
0
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zostały tylko EIC, i tak jest już od 2 lat. Np taki pociąg jak nocny TLK Bystrzyca, który jeździł w weekendy z Lublina do Wrocławia. Miał po 10 wagonów i po 6-8 osób na przedział i tez go skasowali .
Był niedochodowy oficjalnie
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zosta... rozwiń
Avatar
ach / 9 grudnia 2010 r. o 09:42
0
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 23:19
0
[quote name='zxc' timestamp='1291802765' post='401138']
hehe do Rzeszowa 4 godziny... na dzikim zachodzie dyliżansy jeździły szybciej :-)
[/quote]

Jak ci bozia nasypie większą szuflę sniegu i odrobinę lodu do koła samochodu na DK19 to zobaczymy kto szybciej dojedzie. Upojna noc w samochodzie w lasach janowskich, -10 st. Bezcenne. TIR-owcy jakoś sobie poradzą, maja zapasy.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 23:10
0
[quote name='realista' timestamp='1291799656' post='401082']
Pomysł połączenia kolejowego Rzeszowa z Lublinem jest dobry, z tym że dwa miasta wojewódzkie zasługują na pociąg POSPIESZNY (InterRegio) a nie jakąś osobówkę zatrzymującą się w każdej pipidówie.
[/quote]

W tych "pipidówach" jak to nazwałeś ciekawie też mieszkają ludzie, którzy chcą dojechać np. z (i do) Lublina, Stalowej Woli czy Rzeszowa, choćby studenci.
Avatar
Zamościak / 8 grudnia 2010 r. o 23:04
0
PO przed wyborami obiecywała uruchomienie połączenia Zamość-Lublin. PLK wykonała nawet remont i co?? I po wyborach władze z PO (marszałek Grabczuk i Sobczak) wycofały się tego połączenia.

Widocznie my ludzie Lubelszczyzny jesteśmy tak ciemni, że na lepszych polityków nas nie stać. Brawo.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 23:01
0
[quote name='NILOL' timestamp='1291801171' post='401107']
NAJPIERW TO MUSZĄ BYĆ PROSTE TORY, BO POCIĄG ROZPĘDZI SIĘ DO 100 NA GODZINĘ I WYLECI Z SZYN!!O TYM ZAPOMNIAŁEŚ.
[/quote]

Tory są i łuki są wyprofilowane tak ażeby pociąg nie mógł wylecieć z szyn, a 100 km/h to żadna rewelacja ani przeszkoda przy dobrze utrzymanym szlaku. Z taką prędkością mogą spokojnie jeździc pociągi nawet po bardzo krętych liniach. Polecam filmy na YT z czeskich kolei. Czesi jeżdżą po samych łukach i jakoś sobie radzą.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 r. o 22:54
0
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remonty i onserwacja torowisk) TLK(Tanie linie kolejowe) i IC(Intercity)

Natomiast Przewozy Regionalne to pociągi REGIO, InterRegio i EkspresRegio.
[/quote]

Lublin-Krasnik: prędkość szlakowa 100 km/h, Kraśnik - Rozwadów 90 km/h. Jak na tak krętą linię i trudny profil poziomy to i tak niezłe. Ograniczenia są miejsowe i zwykle są to przejazdy z kierowcami -samobójcami. Stalowa Wola Rozwadów - Rzeszów 120 km/h ??? Gdzie???? SWR-Tarnobrzeg???? 60-70 km/h to może miejscami.Ocice-Rzeszów (zmodernizowana) jak narazie max. w praktyce 90 km/h i też z ograniczeniami i taborem często w postaci autobusu zastępczego zamiast pociągów. 120 km/h to jest dopiero w planach (dalekich bo i tak nie ma takiego taboru w wystarczającym ilostanie).
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remont... rozwiń
Avatar
ach / 8 grudnia 2010 r. o 19:41
0
popatrz sobeina tabele rozkłądu jazdy i jest zapowiedż że od 1 marca ma być o 9.50 pociąg do zamościa - jeden pośpieszny TLK.
licze że w korektach rozkładu jazdy zostanie przywrócone połaczenie: LUBLIN-PRZEMYŚL GŁ. Mozna zresztą uruchomić takie połączenie na wzór Lublin-Rzeszów Gł.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 r. o 19:39
0
Wszelkie zażalenia proszę pisać do premiera Tuska, że ma takiego wiceministra w rządzie, Engelharda który jest odpowiedzialny za tematy kolejowe, który bardzo dużo zrobił złego dla zwykłego pasażera. Dzieki niemu dazy się do likwidacji tanich dostępnych połączeń i pozostawieniu tylko EIC i EC dla wybranych. A reszta no cóż... chyba aronobusy tylko zostaną
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

W środę absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się, czy dostali się do wymarzonych ogólniaków i techników. Na tych, którym noga się powinęła, czeka jeszcze blisko tysiąc wolnych miejsc.

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej
14 sierpnia 2020, 19:00

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej

Jedną z gwiazd najbliższego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będzie formacja Slavic Jazz Underground. Tradycyjnie nie zabraknie również teatru i dodatkowych atrakcji.

"Sztuka kochania" w Kinie Perła
14 sierpnia 2020, 21:00

"Sztuka kochania" w Kinie Perła

14 sieprnia w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. docenioną "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej" oraz kultowego "Misia".

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione
ALARM 24
galeria

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione

Na przejazd wjeżdża pociąg, a rogatki są podniesione – tak działały szlabany w Miłocinie, gdzie tory krzyżują się z drogą wojewódzką Lublin-Nałęczów. Zdarzało się również i tak, że zapory były opuszczone, chociaż do przejazdu nie zbliżał się żaden pociąg

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Firma Garmin jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów zegarków sportowych. Łącząc nowoczesne moduły GPS z innowacyjnymi funkcjami sportowymi, producent uzyskał kompaktowe urządzenia, które wspomagają w planowaniu treningów i odczytywaniu ich wyników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Garmin?

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Dziś Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 17 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Pięć dotyczy Lublina, trzy – Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego i kolejne trzy – powiatu opolskiego.

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie
20 sierpnia 2020, 20:00

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie

20-23 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zobaczymy filmy z 18. edycji Festiwalu Objazdowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta polskim kandydatem do Oscara. Czy „Śniegu już więcej nie będzie” powtórzy sukces „Idy”?

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach
galeria

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach

Do godz. 15.30 mogą potrwać utrudnienia w ruchu w centrum Lublina gdzie zamknięta jest ul. Zamojska.