Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2010 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Nowy rozkład jazdy kolei: Z Lublina do Wrocławia pociągiem bez przedziałów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 48 A A

Dużym udogodnieniem będą odjazdy co dwie godziny pociągów łączących Lublin i Warszawę. Zawsze pięć minut przed pełną godziną. Ostatni kurs do stolicy będzie o 19.55, a powrotny wyjedzie z Warszawy Centralnej o 20.55, czyli 25 minut wcześniej niż teraz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Międzynarodowy pociąg do Kijowa zyska grupę wagonów do Lublina, Chełma i Dorohuska, dostępną w ruchu krajowym. Wagony do Lublina znikną zaś ze składu na trasie Kołobrzeg–Warszawa–Kielce–Kraków. Ranny skład do Warszawy dojedzie aż do Bydgoszczy, będzie też nowy dzienny pociąg do Gdyni przez Warszawę i Toruń. Popołudniowy pociąg do stolicy dotrze do Wrocławia przez Częstochowę.

W rozkładzie są też pociągi osobowe REGIO "Korona” i "Resovia”, łączące Lublin z Rzeszowem oraz bezpośrednie połączenia z północy regionu do Dęblina, Lublina i Chełma pociągami "Kresy”, "Pogranicze” i "Polesie”. Odjazdy Przewozów Regionalnych zostały skomunikowane z kursami TLK między Lublinem a Warszawą.

Po raz pierwszy zobaczymy też pociągi interRegio, tańsze od TLK, ale obsługiwane składami elektrycznymi EZT bez przedziałów. Będzie to "Bolko” z Lublina (13.30) do Wrocławia (21.42) i z powrotem (6.26–14.21). Drugi pociąg to "Skrzyczne”, który w piątki pojedzie z Łukowa (16.47) do Bielska-Białej (22.55), a wróci w niedzielę (13.55–19.58).

2 marca Zamość odzyska pociąg kursujący trasą dawnego Hetmana do Krakowa. Wyjazd z Zamościa o godz. 5.40, powrót o 21.57. Połączenie znalazło się w nowym rozkładzie spółki PKP Intercity. Nie ma
za to w nim śladu po zapowiadanym połączeniu z Lublina do Zamościa.

Nie wprowadziły go też Przewozy Regionalne, bo Urząd Marszałkowski wstrzymał ten krok po ministerialnych zapewnieniach, że takie kursy wrócą. Tymczasem, jak twierdzi spółka PKP Intercity, do tej pory Ministerstwo Infrastruktury nie wystąpiło do niej o uruchomienie kursów Lublin–Zamość.

W czwartek w Dzienniku Wschodnim nowy rozkład jazdy



Szukasz samochodu, a nie godziny odjazdu pociągu? Regiomoto.pl - Autostrada możliwości dla kupujących samochody.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawel / 13 października 2011 o 14:49
0
popieram pociag tlk rzeszow-lublin tarnobrzeg stalowa wola krasnik 6.00tlk,
rzeszow-lublin inter regio 14.30
szynobusy rzeszow-lublin 5.30,7.30, 10.30, 12.40, 14.30, 16.40, 18.45, 20.45
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 o 21:04
0
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zostały tylko EIC, i tak jest już od 2 lat. Np taki pociąg jak nocny TLK Bystrzyca, który jeździł w weekendy z Lublina do Wrocławia. Miał po 10 wagonów i po 6-8 osób na przedział i tez go skasowali .
Był niedochodowy oficjalnie
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zosta... rozwiń
Avatar
ach / 9 grudnia 2010 o 09:42
0
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 23:19
0
[quote name='zxc' timestamp='1291802765' post='401138']
hehe do Rzeszowa 4 godziny... na dzikim zachodzie dyliżansy jeździły szybciej :-)
[/quote]

Jak ci bozia nasypie większą szuflę sniegu i odrobinę lodu do koła samochodu na DK19 to zobaczymy kto szybciej dojedzie. Upojna noc w samochodzie w lasach janowskich, -10 st. Bezcenne. TIR-owcy jakoś sobie poradzą, maja zapasy.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 23:10
0
[quote name='realista' timestamp='1291799656' post='401082']
Pomysł połączenia kolejowego Rzeszowa z Lublinem jest dobry, z tym że dwa miasta wojewódzkie zasługują na pociąg POSPIESZNY (InterRegio) a nie jakąś osobówkę zatrzymującą się w każdej pipidówie.
[/quote]

W tych "pipidówach" jak to nazwałeś ciekawie też mieszkają ludzie, którzy chcą dojechać np. z (i do) Lublina, Stalowej Woli czy Rzeszowa, choćby studenci.
Avatar
Zamościak / 8 grudnia 2010 o 23:04
0
PO przed wyborami obiecywała uruchomienie połączenia Zamość-Lublin. PLK wykonała nawet remont i co?? I po wyborach władze z PO (marszałek Grabczuk i Sobczak) wycofały się tego połączenia.

Widocznie my ludzie Lubelszczyzny jesteśmy tak ciemni, że na lepszych polityków nas nie stać. Brawo.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 23:01
0
[quote name='NILOL' timestamp='1291801171' post='401107']
NAJPIERW TO MUSZĄ BYĆ PROSTE TORY, BO POCIĄG ROZPĘDZI SIĘ DO 100 NA GODZINĘ I WYLECI Z SZYN!!O TYM ZAPOMNIAŁEŚ.
[/quote]

Tory są i łuki są wyprofilowane tak ażeby pociąg nie mógł wylecieć z szyn, a 100 km/h to żadna rewelacja ani przeszkoda przy dobrze utrzymanym szlaku. Z taką prędkością mogą spokojnie jeździc pociągi nawet po bardzo krętych liniach. Polecam filmy na YT z czeskich kolei. Czesi jeżdżą po samych łukach i jakoś sobie radzą.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 22:54
0
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remonty i onserwacja torowisk) TLK(Tanie linie kolejowe) i IC(Intercity)

Natomiast Przewozy Regionalne to pociągi REGIO, InterRegio i EkspresRegio.
[/quote]

Lublin-Krasnik: prędkość szlakowa 100 km/h, Kraśnik - Rozwadów 90 km/h. Jak na tak krętą linię i trudny profil poziomy to i tak niezłe. Ograniczenia są miejsowe i zwykle są to przejazdy z kierowcami -samobójcami. Stalowa Wola Rozwadów - Rzeszów 120 km/h ??? Gdzie???? SWR-Tarnobrzeg???? 60-70 km/h to może miejscami.Ocice-Rzeszów (zmodernizowana) jak narazie max. w praktyce 90 km/h i też z ograniczeniami i taborem często w postaci autobusu zastępczego zamiast pociągów. 120 km/h to jest dopiero w planach (dalekich bo i tak nie ma takiego taboru w wystarczającym ilostanie).
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remont... rozwiń
Avatar
ach / 8 grudnia 2010 o 19:41
0
popatrz sobeina tabele rozkłądu jazdy i jest zapowiedż że od 1 marca ma być o 9.50 pociąg do zamościa - jeden pośpieszny TLK.
licze że w korektach rozkładu jazdy zostanie przywrócone połaczenie: LUBLIN-PRZEMYŚL GŁ. Mozna zresztą uruchomić takie połączenie na wzór Lublin-Rzeszów Gł.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 19:39
0
Wszelkie zażalenia proszę pisać do premiera Tuska, że ma takiego wiceministra w rządzie, Engelharda który jest odpowiedzialny za tematy kolejowe, który bardzo dużo zrobił złego dla zwykłego pasażera. Dzieki niemu dazy się do likwidacji tanich dostępnych połączeń i pozostawieniu tylko EIC i EC dla wybranych. A reszta no cóż... chyba aronobusy tylko zostaną
Avatar
pawel / 13 października 2011 o 14:49
0
popieram pociag tlk rzeszow-lublin tarnobrzeg stalowa wola krasnik 6.00tlk,
rzeszow-lublin inter regio 14.30
szynobusy rzeszow-lublin 5.30,7.30, 10.30, 12.40, 14.30, 16.40, 18.45, 20.45
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 o 21:04
0
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zostały tylko EIC, i tak jest już od 2 lat. Np taki pociąg jak nocny TLK Bystrzyca, który jeździł w weekendy z Lublina do Wrocławia. Miał po 10 wagonów i po 6-8 osób na przedział i tez go skasowali .
Był niedochodowy oficjalnie
[quote name='ach' timestamp='1291884139' post='401754']
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
[/quote]

Korekty sa 1 marca , 1 czerwca, 1 września ale nie licz na wiele. Teraz jest polityka kasowania tańszych pociągów aby docelowo zosta... rozwiń
Avatar
ach / 9 grudnia 2010 o 09:42
0
witam..
raz jeszcze apeluję o to by powrócił na tory TLK Łaczący LUBLIN z PRZEMYŚLEM GŁ. Wielu ludzi jeździło tym pociągiem a teraz nie ma jak dojechac do Przemysla... Proszę jak można przywrócic ten pociąg, co trzeba zrobić... Przecież są chyab jakies korekty w rozkładach jazdy. Co WY na TO??
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 23:19
0
[quote name='zxc' timestamp='1291802765' post='401138']
hehe do Rzeszowa 4 godziny... na dzikim zachodzie dyliżansy jeździły szybciej :-)
[/quote]

Jak ci bozia nasypie większą szuflę sniegu i odrobinę lodu do koła samochodu na DK19 to zobaczymy kto szybciej dojedzie. Upojna noc w samochodzie w lasach janowskich, -10 st. Bezcenne. TIR-owcy jakoś sobie poradzą, maja zapasy.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 23:10
0
[quote name='realista' timestamp='1291799656' post='401082']
Pomysł połączenia kolejowego Rzeszowa z Lublinem jest dobry, z tym że dwa miasta wojewódzkie zasługują na pociąg POSPIESZNY (InterRegio) a nie jakąś osobówkę zatrzymującą się w każdej pipidówie.
[/quote]

W tych "pipidówach" jak to nazwałeś ciekawie też mieszkają ludzie, którzy chcą dojechać np. z (i do) Lublina, Stalowej Woli czy Rzeszowa, choćby studenci.
Avatar
Zamościak / 8 grudnia 2010 o 23:04
0
PO przed wyborami obiecywała uruchomienie połączenia Zamość-Lublin. PLK wykonała nawet remont i co?? I po wyborach władze z PO (marszałek Grabczuk i Sobczak) wycofały się tego połączenia.

Widocznie my ludzie Lubelszczyzny jesteśmy tak ciemni, że na lepszych polityków nas nie stać. Brawo.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 23:01
0
[quote name='NILOL' timestamp='1291801171' post='401107']
NAJPIERW TO MUSZĄ BYĆ PROSTE TORY, BO POCIĄG ROZPĘDZI SIĘ DO 100 NA GODZINĘ I WYLECI Z SZYN!!O TYM ZAPOMNIAŁEŚ.
[/quote]

Tory są i łuki są wyprofilowane tak ażeby pociąg nie mógł wylecieć z szyn, a 100 km/h to żadna rewelacja ani przeszkoda przy dobrze utrzymanym szlaku. Z taką prędkością mogą spokojnie jeździc pociągi nawet po bardzo krętych liniach. Polecam filmy na YT z czeskich kolei. Czesi jeżdżą po samych łukach i jakoś sobie radzą.
Avatar
generation_next / 8 grudnia 2010 o 22:54
0
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remonty i onserwacja torowisk) TLK(Tanie linie kolejowe) i IC(Intercity)

Natomiast Przewozy Regionalne to pociągi REGIO, InterRegio i EkspresRegio.
[/quote]

Lublin-Krasnik: prędkość szlakowa 100 km/h, Kraśnik - Rozwadów 90 km/h. Jak na tak krętą linię i trudny profil poziomy to i tak niezłe. Ograniczenia są miejsowe i zwykle są to przejazdy z kierowcami -samobójcami. Stalowa Wola Rozwadów - Rzeszów 120 km/h ??? Gdzie???? SWR-Tarnobrzeg???? 60-70 km/h to może miejscami.Ocice-Rzeszów (zmodernizowana) jak narazie max. w praktyce 90 km/h i też z ograniczeniami i taborem często w postaci autobusu zastępczego zamiast pociągów. 120 km/h to jest dopiero w planach (dalekich bo i tak nie ma takiego taboru w wystarczającym ilostanie).
[quote name='shaggy' timestamp='1291802072' post='401118']
Słaba jakość torów jest w województwie lubelskim. Bo na przyklad na trasie do Rzeszowa:

Od Lublina do Kraśnika jakość torów jest tragiczna i pociąg jezdzi max 70 km/h. A od Stalowej Woli do Rzeszowa pociągi mogą jezdzić 120 km/h. Tak więc zupelnie tragicznie nie jest.

Polecam rozróżniac PKP od Przewozów Regionalnych - to są dwie, zupelnie odrębne od siebie spólki.

PKP to PLK(polskie linie kolejowe - obsluga, remont... rozwiń
Avatar
ach / 8 grudnia 2010 o 19:41
0
popatrz sobeina tabele rozkłądu jazdy i jest zapowiedż że od 1 marca ma być o 9.50 pociąg do zamościa - jeden pośpieszny TLK.
licze że w korektach rozkładu jazdy zostanie przywrócone połaczenie: LUBLIN-PRZEMYŚL GŁ. Mozna zresztą uruchomić takie połączenie na wzór Lublin-Rzeszów Gł.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 19:39
0
Wszelkie zażalenia proszę pisać do premiera Tuska, że ma takiego wiceministra w rządzie, Engelharda który jest odpowiedzialny za tematy kolejowe, który bardzo dużo zrobił złego dla zwykłego pasażera. Dzieki niemu dazy się do likwidacji tanich dostępnych połączeń i pozostawieniu tylko EIC i EC dla wybranych. A reszta no cóż... chyba aronobusy tylko zostaną