Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2017 r.
8:01

Obrona Terytorialna: W Lubelskiem już 700 żołnierzy

0 25 A A
Organizatorzy spotkania zaprosili samorządowców na wojskową strzelnicę w Srebrzyszczu
Organizatorzy spotkania zaprosili samorządowców na wojskową strzelnicę w Srebrzyszczu

Lubelskie Wojska Obrony Terytorialnej mają już ponad 700 żołnierzy, którzy przechodzą 16 dniowe szkolenia obejmujące przede wszystkim taktykę i zajęcia ogniowe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mjr Jacek Otręba, pełniący obowiązki dowódcy stacjonującego w Chełmie 24 batalionu lekkiej piechoty 2 Brygady Obrony Terytorialnej, zorganizował spotkanie dla przedstawicieli władz samorządowych z powiatów chełmskiego, włodawskiego, łęczyńskiego, świdnickiego i krasnostawskiego. Na miejsce dotarło jedynie dwóch samorządowców ze Świdnika i jeden reprezentant powiatu krasnostawskiego.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z rolą i zadaniami Wojsk Obrony Terytorialnej w systemie obrony państwa oraz ich dotychczasowym rozwojem i funkcjonowaniem na Lubelszczyźnie. Organizatorzy skupili się przy tym przede wszystkim na 24 batalionie lekkiej piechoty. Kolejnym tematem była współpraca WOT z organami administracji publicznej.

– W tym roku formowane są dowództwa batalionów WOT w Chełmie, Dęblinie i Zamościu – powiedział mjr Otręba. – Kompletowane są także ich stany osobowe żołnierzami zawodowymi i częściowo żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej. Dowództwo lubelskiego batalionu już zostało sformowane. Wcielani żołnierze przechodzą już 16 dniowe szkolenia podstawowe obejmujące przede wszystkim taktykę i zajęcia ogniowe. Z kolei w przyszłym roku zostanie sformowane dowództwo batalionu lekkiej piechoty w Białej Podlaskiej.

W całej 2 Brygadzie OT jest już około 700 żołnierzy. Docelowo ma ich być ponad 4 tysiące. Natomiast bataliony mają liczyć po około 700 mundurowych.

– Służba w WOT cieszy się w naszym regionie dużym zainteresowaniem – mówi mjr Dariusz Drączkowski, szef Sekcji Komunikacji Społecznej w dowództwie 2 LBOT. – Rekrutacja przebiega sprawnie. Tym bardziej, że za każdy dzień szkolenia żołnierz otrzymuje około 100 zł, w zależności od posiadanego stopnia. Ponadto za pozostawanie w dyspozycji przysługuje mu comiesięczny dodatek w wysokości 320 zł.

Wśród samorządowców, którzy nie zawiedli organizatorów, był Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika i działacz stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl – Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej.

– WOT jako kolejny rodzaj sił zbrojnych to bardzo potrzebna formacja – mówi burmistrz Jakson. – Przecież jej misją jest „Obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Uważam, że powołanie jej to też znakomity sposób zbliżenia wojska do społeczeństwa.

Po sformowaniu batalionów należące do nich kompanie zostaną przypisane poszczególnym powiatom. W ich skład będą wchodzili żołnierze pochodzący z tych powiatów. Na przykład do tej pory z samego Chełma do nowej służby zgłosiło się już około 100 osób, a z całego tak zwanego Stałego Rejonu Odpowiedzialności 2 blp, czyli powiatów chełmskiego, włodawskiego, łęczyńskiego, świdnickiego i krasnostawskiego – ponad 200.

Mjr Drączkowski przypomina, że zainteresowani służbą w WOT pierwsze kroki powinni kierować do Wojskowych Komend Uzupełnień.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jezus Ch. / 14 maja 2018 o 13:38
0
Też służyłem w wojsku i tego nie żałuję bo to była dobra szkoła życia, jednak to była armia PRL-u do csów której wracam z sentymentem. Obecnie, nawet w sytuacji zagrożenia nie podniosę dupy aby bronić tego kraju z tym rządem popaprańców, gnoi którzy niszczą wszytko i wszystkich, jeżeli już to z pewnością tą bandę pisowkich debili wystrzelałbym w pierwszej kolejności. Bo właśnie ich prowokacyjna polityka wobec najbliższch sąsiadów zasługuje na unicestwienie.
Avatar
rezerwa / 20 kwietnia 2018 o 09:47
0
nie masz pojęcia o czym mówisz jak byś poszedł do wojska 20 lat temu bądz więcej to byśmy mogli rozmawiać a jeżeli nie masz pojęcia to lepiej milcz i nie wypowiadaj się na ten temat bo jak by przywrócili zasadniczą służbę to byś razem z mamusią latał i załatwiał aby uniknąć poboru albo w zetce byś wołał mamusiu ratuj lepiej jak siedzisz przed komputerem i grasz w jakieś bzdurne gierki to siedz i milcz
Avatar
kapel-an / 2 kwietnia 2018 o 11:35
0
W prawo zwrot w lewo nie wolno!!!.
Avatar
Najemnik Maciera Naciera / 2 kwietnia 2018 o 10:49
0
najwęcej się odzywają "sepcjaliści",co to za tzw. "zetki" czyli zasadniczej służby wojskowej, ukrywali się obsrani przed powołaniem, odetchneli dopiero jak takową służbę znieśli. w *** byli, gówno widzieli, ot co!!
Avatar
Gość / 25 października 2017 o 20:55
0
To ze szykują nas do konfliktu jest bardzo dużym prawdopodobieństwem, wystarczy posłuchać Grzegorza Brauna ktory nie mowi o tym wprost, ale jego znajomość PRAWDZIWEJ historii dużo mowi jak to robiło się w przeszłości. Co do Rosji nie obawialbym. się bezpośredniego zagrożenia, jestesmy w NATO, zagrożenie ☣ plynie ze strony radykalnych islamistów którzy moga byc wykorzystani do działań zaczepnych, ale.tez ze strony Ukrainy w której jakąś dziwna siła rozbudza Banderowców, i tutaj USA sprytnie. moze. nas wykorzystać dla. swoich celów i podbicia już slabej Ukainy.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 14:08
0
BRAWO WOT a wszystkim hejterom z wypranymi lemingowymi mozgami CHWDP-EE .....jak sysze GURU lemingow PETRU ktory mowi ze POLACY nie powinni posiadac broni bo sa nieodpowiedzialni to mnie krew zalewa ... dzieki WOT ludzie w lokalnych spolecznosciach beda w stanie stawic opor w razie W
Avatar
kp.pch / 27 września 2017 o 19:41
0
ja napisał:
undefined napisał:
Przestańcie piep****ć durnoty tylko sami weźcie się do roboty. Jestem emerytowanym żołnierzem od 2 lat i byłem m. in. w USA i Norwegii, gdzie również działają podobne formacje do WOT, czyli np. Gwardia Narodowa. Jeżeli żołnierza dobrze się wyszkoli to osiągnie zdolność bojową na wysokim poziomie tak jak w USA czy Norwegii. Po to są 3 lata na wyszkolenie takiego żołnierza. Ja myślę, że to dobry pomysł. Lepiej siedźcie w domu grajcie sobie w gry komputerowe... 90% hejterów nie ma pojęcia o wosjku, więc lepiej niech się nie odzywa. Pewnie byście spanikowali, gdyby było jakieś zagrożenie i wołalibyście mamusię lub tatusia haha Tutaj chociaż chłopaki będą potrafili się zachować w razie zagrożenia. A wy będziecie uciekali jak tchórze. Jak ktoś zna historię to wie, że struktury Armii Krajowej były budowane na podobnych zasadach takich jak WOT. Tak więc za 3 lata oceńcie WOT, jak zakończy się całkowity etap szkolenia.
Kolego, głupoty to pier.... Nie porównuj WOT do Gwardii Narodowej, bo nie ma większych podobieństw. Pomysł na WOT to wojsko o charakterze oddziałów pomocniczych dla WP i jakaś dziwna partyzantka. Gwardia Narodowa w USA, ma uzbrojenie, wyposażenie, szkolenie i całą resztę, jak regularne oddziały, tyle tylko, że nie jest skoszarowana i może w przeciwieństwie do armii uczestniczyć w operacjach na terenie kraju, czyli jest to też rodzaj obrony cywilnej i zabezpieczenia przy klęskach żywiołowych. A przy tym bierze udział w operacjach bojowych na równi z armią. Ja tam osobiście cieszę się z tego WOT. Wartości bojowej większej ci amatorzy mieć nie będą, ale... mogą spełnić rolę mięsa armatniego.
undefined napisał:
Przestańcie piep****ć durnoty tylko sami weźcie się do roboty. Jestem emerytowanym żołnierzem od 2 lat i byłem m. in. w USA i Norwegii, gdzie również działają podobne formacje do WOT, czyli np. Gwardia Narodowa. Jeżeli żołnierza dobrze się wyszkoli to osiągnie zdolność bojową na wysokim poziomie tak jak w USA czy Norwegii. Po to są 3 lata na wyszkolenie takiego żołnierza. Ja myślę, że to dobry pomysł. Lepiej siedźcie w domu grajcie sobie w gry komputerowe... 90% hejterów nie ma pojęcia o wosjku, więc lepiej niech się nie odzywa. Pewnie byście spanikowali, gdyby było jakieś zagrożenie i wołalibyście mamusię lub tatusia haha Tutaj chociaż chłopaki będą potrafili się zachować w razie zagrożenia. A wy będziecie uciekali jak tchórze. Jak ktoś zna historię to wie, że struktury Armii Krajowej były budowane na podobnych zasadach takich jak WOT. Tak więc za 3 lata oceńcie WOT, jak zakończy się całkowity etap szkolenia.
  jak sądze jesteś w stopniu podoficerskim,bo piszesz straszne głupoty,widziałem to nowe ormo jak maszerowało do przysięgi ,i to po 2 tygodniach cwiczen rzekomych ,to jaja jakieś ,na szczescie domyslam sie powodu powstania tej strasznej w swym szwejkostwie formacji,mianowicie ktoś musi wyjeść konserwy z asf ,a, ze ich dużo ,to sily muszą być tys duze ,ale krzaków może zabraknąc ,to spocznijcie siersciuchu ,podchorąży skończył
  jak sądze jesteś w stopniu podoficerskim,bo piszesz straszne głupoty,widziałem to nowe ormo jak maszerowało do przysięgi ,i to po 2 tygodniach cwiczen rzekomych ,to jaja jakieś ,na szczescie domyslam sie powodu powstania tej strasznej w swym szwejkostwie formacji,mianowicie ktoś musi wyjeść konserwy z asf ,a, ze ich dużo ,to sily muszą być tys duze ,ale krzaków może zabraknąc ,to spocznijcie siersciuchu ,podchorąży skończył rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 17:25
0
Brawo Patrioci! Szacun! Nie przejmujcie się tym, że środowiska wrogie Polsce prowadzą przeciwko WOT wojnę informacyjną... To Wy i wasze zaangażowanie jest świadectwem, to co robią oni to szczekanie. Jako anony mogą sobie pisać komentarze, a realnym wyrazem uczuć polskiego społeczeństwa są tysiące ludzi na Waszych przysięgach. Jeszcze raz szacun!
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 15:20
0
czyli jest 700 ORMO-wców z łapanki, którzy nie są zdolni do służby nawet w Straży Miejskiej (a tak najzagorzalsi debile służą)
Avatar
ja / 27 września 2017 o 15:05
0
undefined napisał:
Przestańcie piep****ć durnoty tylko sami weźcie się do roboty. Jestem emerytowanym żołnierzem od 2 lat i byłem m. in. w USA i Norwegii, gdzie również działają podobne formacje do WOT, czyli np. Gwardia Narodowa. Jeżeli żołnierza dobrze się wyszkoli to osiągnie zdolność bojową na wysokim poziomie tak jak w USA czy Norwegii. Po to są 3 lata na wyszkolenie takiego żołnierza. Ja myślę, że to dobry pomysł. Lepiej siedźcie w domu grajcie sobie w gry komputerowe... 90% hejterów nie ma pojęcia o wosjku, więc lepiej niech się nie odzywa. Pewnie byście spanikowali, gdyby było jakieś zagrożenie i wołalibyście mamusię lub tatusia haha Tutaj chociaż chłopaki będą potrafili się zachować w razie zagrożenia. A wy będziecie uciekali jak tchórze. Jak ktoś zna historię to wie, że struktury Armii Krajowej były budowane na podobnych zasadach takich jak WOT. Tak więc za 3 lata oceńcie WOT, jak zakończy się całkowity etap szkolenia.
 Kolego, głupoty to pier.... Nie porównuj WOT do Gwardii Narodowej, bo nie ma większych podobieństw. Pomysł na WOT to wojsko o charakterze oddziałów pomocniczych dla WP i jakaś dziwna partyzantka. Gwardia Narodowa w USA, ma uzbrojenie, wyposażenie, szkolenie i całą resztę, jak regularne oddziały, tyle tylko, że nie jest skoszarowana i może w przeciwieństwie do armii uczestniczyć w operacjach na terenie kraju, czyli jest to też rodzaj obrony cywilnej i zabezpieczenia przy klęskach żywiołowych. A przy tym bierze udział w operacjach bojowych na równi z armią.  Ja tam osobiście cieszę się z tego WOT. Wartości bojowej większej ci amatorzy mieć nie będą, ale... mogą spełnić rolę mięsa armatniego.
 Kolego, głupoty to pier.... Nie porównuj WOT do Gwardii Narodowej, bo nie ma większych podobieństw. Pomysł na WOT to wojsko o charakterze oddziałów pomocniczych dla WP i jakaś dziwna partyzantka. Gwardia Narodowa w USA, ma uzbrojenie, wyposażenie, szkolenie i całą resztę, jak regularne oddziały, tyle tylko, że nie jest skoszarowana i może w przeciwieństwie do armii uczestniczyć w operacjach na terenie kraju, czyli jest to też rodzaj obrony cywilnej i zabezpieczenia przy klęskach żywiołowych. A przy tym bierze udział w operacj... rozwiń
Avatar
Jezus Ch. / 14 maja 2018 o 13:38
0
Też służyłem w wojsku i tego nie żałuję bo to była dobra szkoła życia, jednak to była armia PRL-u do csów której wracam z sentymentem. Obecnie, nawet w sytuacji zagrożenia nie podniosę dupy aby bronić tego kraju z tym rządem popaprańców, gnoi którzy niszczą wszytko i wszystkich, jeżeli już to z pewnością tą bandę pisowkich debili wystrzelałbym w pierwszej kolejności. Bo właśnie ich prowokacyjna polityka wobec najbliższch sąsiadów zasługuje na unicestwienie.
Avatar
rezerwa / 20 kwietnia 2018 o 09:47
0
nie masz pojęcia o czym mówisz jak byś poszedł do wojska 20 lat temu bądz więcej to byśmy mogli rozmawiać a jeżeli nie masz pojęcia to lepiej milcz i nie wypowiadaj się na ten temat bo jak by przywrócili zasadniczą służbę to byś razem z mamusią latał i załatwiał aby uniknąć poboru albo w zetce byś wołał mamusiu ratuj lepiej jak siedzisz przed komputerem i grasz w jakieś bzdurne gierki to siedz i milcz
Avatar
kapel-an / 2 kwietnia 2018 o 11:35
0
W prawo zwrot w lewo nie wolno!!!.
Avatar
Najemnik Maciera Naciera / 2 kwietnia 2018 o 10:49
0
najwęcej się odzywają "sepcjaliści",co to za tzw. "zetki" czyli zasadniczej służby wojskowej, ukrywali się obsrani przed powołaniem, odetchneli dopiero jak takową służbę znieśli. w *** byli, gówno widzieli, ot co!!
Avatar
Gość / 25 października 2017 o 20:55
0
To ze szykują nas do konfliktu jest bardzo dużym prawdopodobieństwem, wystarczy posłuchać Grzegorza Brauna ktory nie mowi o tym wprost, ale jego znajomość PRAWDZIWEJ historii dużo mowi jak to robiło się w przeszłości. Co do Rosji nie obawialbym. się bezpośredniego zagrożenia, jestesmy w NATO, zagrożenie ☣ plynie ze strony radykalnych islamistów którzy moga byc wykorzystani do działań zaczepnych, ale.tez ze strony Ukrainy w której jakąś dziwna siła rozbudza Banderowców, i tutaj USA sprytnie. moze. nas wykorzystać dla. swoich celów i podbicia już slabej Ukainy.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 14:08
0
BRAWO WOT a wszystkim hejterom z wypranymi lemingowymi mozgami CHWDP-EE .....jak sysze GURU lemingow PETRU ktory mowi ze POLACY nie powinni posiadac broni bo sa nieodpowiedzialni to mnie krew zalewa ... dzieki WOT ludzie w lokalnych spolecznosciach beda w stanie stawic opor w razie W
Avatar
kp.pch / 27 września 2017 o 19:41
0
ja napisał:
undefined napisał:
Przestańcie piep****ć durnoty tylko sami weźcie się do roboty. Jestem emerytowanym żołnierzem od 2 lat i byłem m. in. w USA i Norwegii, gdzie również działają podobne formacje do WOT, czyli np. Gwardia Narodowa. Jeżeli żołnierza dobrze się wyszkoli to osiągnie zdolność bojową na wysokim poziomie tak jak w USA czy Norwegii. Po to są 3 lata na wyszkolenie takiego żołnierza. Ja myślę, że to dobry pomysł. Lepiej siedźcie w domu grajcie sobie w gry komputerowe... 90% hejterów nie ma pojęcia o wosjku, więc lepiej niech się nie odzywa. Pewnie byście spanikowali, gdyby było jakieś zagrożenie i wołalibyście mamusię lub tatusia haha Tutaj chociaż chłopaki będą potrafili się zachować w razie zagrożenia. A wy będziecie uciekali jak tchórze. Jak ktoś zna historię to wie, że struktury Armii Krajowej były budowane na podobnych zasadach takich jak WOT. Tak więc za 3 lata oceńcie WOT, jak zakończy się całkowity etap szkolenia.
Kolego, głupoty to pier.... Nie porównuj WOT do Gwardii Narodowej, bo nie ma większych podobieństw. Pomysł na WOT to wojsko o charakterze oddziałów pomocniczych dla WP i jakaś dziwna partyzantka. Gwardia Narodowa w USA, ma uzbrojenie, wyposażenie, szkolenie i całą resztę, jak regularne oddziały, tyle tylko, że nie jest skoszarowana i może w przeciwieństwie do armii uczestniczyć w operacjach na terenie kraju, czyli jest to też rodzaj obrony cywilnej i zabezpieczenia przy klęskach żywiołowych. A przy tym bierze udział w operacjach bojowych na równi z armią. Ja tam osobiście cieszę się z tego WOT. Wartości bojowej większej ci amatorzy mieć nie będą, ale... mogą spełnić rolę mięsa armatniego.
undefined napisał:
Przestańcie piep****ć durnoty tylko sami weźcie się do roboty. Jestem emerytowanym żołnierzem od 2 lat i byłem m. in. w USA i Norwegii, gdzie również działają podobne formacje do WOT, czyli np. Gwardia Narodowa. Jeżeli żołnierza dobrze się wyszkoli to osiągnie zdolność bojową na wysokim poziomie tak jak w USA czy Norwegii. Po to są 3 lata na wyszkolenie takiego żołnierza. Ja myślę, że to dobry pomysł. Lepiej siedźcie w domu grajcie sobie w gry komputerowe... 90% hejterów nie ma pojęcia o wosjku, więc lepiej niech się nie odzywa. Pewnie byście spanikowali, gdyby było jakieś zagrożenie i wołalibyście mamusię lub tatusia haha Tutaj chociaż chłopaki będą potrafili się zachować w razie zagrożenia. A wy będziecie uciekali jak tchórze. Jak ktoś zna historię to wie, że struktury Armii Krajowej były budowane na podobnych zasadach takich jak WOT. Tak więc za 3 lata oceńcie WOT, jak zakończy się całkowity etap szkolenia.
  jak sądze jesteś w stopniu podoficerskim,bo piszesz straszne głupoty,widziałem to nowe ormo jak maszerowało do przysięgi ,i to po 2 tygodniach cwiczen rzekomych ,to jaja jakieś ,na szczescie domyslam sie powodu powstania tej strasznej w swym szwejkostwie formacji,mianowicie ktoś musi wyjeść konserwy z asf ,a, ze ich dużo ,to sily muszą być tys duze ,ale krzaków może zabraknąc ,to spocznijcie siersciuchu ,podchorąży skończył
  jak sądze jesteś w stopniu podoficerskim,bo piszesz straszne głupoty,widziałem to nowe ormo jak maszerowało do przysięgi ,i to po 2 tygodniach cwiczen rzekomych ,to jaja jakieś ,na szczescie domyslam sie powodu powstania tej strasznej w swym szwejkostwie formacji,mianowicie ktoś musi wyjeść konserwy z asf ,a, ze ich dużo ,to sily muszą być tys duze ,ale krzaków może zabraknąc ,to spocznijcie siersciuchu ,podchorąży skończył rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 17:25
0
Brawo Patrioci! Szacun! Nie przejmujcie się tym, że środowiska wrogie Polsce prowadzą przeciwko WOT wojnę informacyjną... To Wy i wasze zaangażowanie jest świadectwem, to co robią oni to szczekanie. Jako anony mogą sobie pisać komentarze, a realnym wyrazem uczuć polskiego społeczeństwa są tysiące ludzi na Waszych przysięgach. Jeszcze raz szacun!
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 15:20
0
czyli jest 700 ORMO-wców z łapanki, którzy nie są zdolni do służby nawet w Straży Miejskiej (a tak najzagorzalsi debile służą)
Avatar
ja / 27 września 2017 o 15:05
0
undefined napisał:
Przestańcie piep****ć durnoty tylko sami weźcie się do roboty. Jestem emerytowanym żołnierzem od 2 lat i byłem m. in. w USA i Norwegii, gdzie również działają podobne formacje do WOT, czyli np. Gwardia Narodowa. Jeżeli żołnierza dobrze się wyszkoli to osiągnie zdolność bojową na wysokim poziomie tak jak w USA czy Norwegii. Po to są 3 lata na wyszkolenie takiego żołnierza. Ja myślę, że to dobry pomysł. Lepiej siedźcie w domu grajcie sobie w gry komputerowe... 90% hejterów nie ma pojęcia o wosjku, więc lepiej niech się nie odzywa. Pewnie byście spanikowali, gdyby było jakieś zagrożenie i wołalibyście mamusię lub tatusia haha Tutaj chociaż chłopaki będą potrafili się zachować w razie zagrożenia. A wy będziecie uciekali jak tchórze. Jak ktoś zna historię to wie, że struktury Armii Krajowej były budowane na podobnych zasadach takich jak WOT. Tak więc za 3 lata oceńcie WOT, jak zakończy się całkowity etap szkolenia.
 Kolego, głupoty to pier.... Nie porównuj WOT do Gwardii Narodowej, bo nie ma większych podobieństw. Pomysł na WOT to wojsko o charakterze oddziałów pomocniczych dla WP i jakaś dziwna partyzantka. Gwardia Narodowa w USA, ma uzbrojenie, wyposażenie, szkolenie i całą resztę, jak regularne oddziały, tyle tylko, że nie jest skoszarowana i może w przeciwieństwie do armii uczestniczyć w operacjach na terenie kraju, czyli jest to też rodzaj obrony cywilnej i zabezpieczenia przy klęskach żywiołowych. A przy tym bierze udział w operacjach bojowych na równi z armią.  Ja tam osobiście cieszę się z tego WOT. Wartości bojowej większej ci amatorzy mieć nie będą, ale... mogą spełnić rolę mięsa armatniego.
 Kolego, głupoty to pier.... Nie porównuj WOT do Gwardii Narodowej, bo nie ma większych podobieństw. Pomysł na WOT to wojsko o charakterze oddziałów pomocniczych dla WP i jakaś dziwna partyzantka. Gwardia Narodowa w USA, ma uzbrojenie, wyposażenie, szkolenie i całą resztę, jak regularne oddziały, tyle tylko, że nie jest skoszarowana i może w przeciwieństwie do armii uczestniczyć w operacjach na terenie kraju, czyli jest to też rodzaj obrony cywilnej i zabezpieczenia przy klęskach żywiołowych. A przy tym bierze udział w operacj... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 1 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 41 6

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 15 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 38 55

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 15 14

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0