Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2007 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Patologia w architekturze

0 22 A A

Urzędnik Wydziału Architektury lubelskiego magistratu chałturzył w pracy. Wpadł, bo zaproponował sprzedaż projektu budowlanego za 10 tys. zł pracownikowi skarbówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Adam Zdunek ma działkę na ul. Wiślan w Lublinie. Chce zbudować na niej dom. Od sąsiadów dostał numer telefonu Mariana Cz. Według nich Cz. projektował wszystkie budynki na tej ulicy. Architekt wyznaczył spotkanie na 30 sierpnia w... lubelskim Urzędzie Miasta w Wydziale Architektury Budownictwa I Urbanistyki. - Okazało się, że pan Cz. jest pracownikiem tego wydziału. W pokoju był zresztą drugi urzędnik. Przy nim pan Cz. zaproponował mi zakup projektu za 10 tys. zł - wspomina Adam Zdunek, który jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łęcznej.
W rozmowie padła sugestia, że w cenę jest wliczone wszystko, łącznie z niezbędnymi pozwoleniami. - A to z VAT-em, czy bez? - spytał jeszcze dla porządku A. Zdunek.
- A po co VAT? Możemy się potargować, ale niżej niż do 9 tysięcy nie zejdę - miał odpowiedzieć Cz.
- Wyszedłem zszokowany. Od razu zadzwoniłem do swojego zwierzchnika - wspomina Zdunek. - Obaj nie mieliśmy wątpliwości, że tej sprawie należy nadać bieg - dodaje Artur Krukowski, z-ca dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie.
Adam Zdunek powiadomił urząd skarbowy. A ten sprawdzi, czy Marian Cz. prowadzi działalność gospodarczą i płaci podatki. Skierował też pismo do prezydenta Lublina Adama Wasilewskiego, w którym szczegółowo opisał całą sytuację. - Pan prezydent jest zbulwersowany. Sprawę bada już nasz dział audytu i kontroli. Powiadomimy prokuraturę i CBA - zapowiada Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Nie ma zgody na takie praktyki w naszym urzędzie. Wnikliwie przyjrzymy się pracy całego wydziału. Wobec winnych zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje, łącznie ze zwolnieniem z pracy.
Marian Cz. jest doskonale znany na ul. Wiślan. Ma tam działkę. W rozmowie z nami wyparł się jednak, by projektował lub zlecał projektowanie domów na tej ulicy. - Ma pani jakieś dowody na piśmie? - spytał Marian Cz. - Ja tam jestem tylko szefem społecznego komitetu budowy. O braniu żadnych pieniędzy nie ma mowy.
- Pan Cz. pomógł mi w załatwieniu wszystkich spraw związanych z pozwoleniami na budowę, zrobił to właściwie za mnie. Pieniądze wziął za adaptację projektu - mówi jeden z mieszkańców ulicy Wiślan.

OTRZYMAŁEŚ PROPOZYCJĘ KORUPCYJNĄ OD URZĘDNIKA? MUSIAŁEŚ ZAPŁACIĆ, ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWĘ? ZADZWOŃ I OPOWIEDZ O TYM. GWARANTUJEMY DYSKRECJĘ I PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ. TEL. 081 46 26 859, 697 770 429.


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:19
0
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łamanie prawa!!!Nie chcemy by urzędnicy, lekarze odmawiali brania łapówek!!! Przecież to im się należy!ŻĄDAMY CHAŁTURZENIA W PRACY!Żądamy kolesiostwa i złodziejstwa!!Towarzysze przecież nie musi tak być!
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łam... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:04
0
Od kiedy to za pomoc urzędnikowi trzeba płacić? TO SĄ JEGO OBOWIĄZKI!!!Jak rozumiem: lekarzowi kopertę, urzędnikowi kopertę...I to jest normalność?Każdy urzędnik z lepkimi łapami niech się zacznie bać! W końcu trzeba zrobić porządek! Czerwoni kolesie zostawili spory chlew - teraz trzeba sprzątać...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:57
0
Patologia!Rozumiem że podatki są za duże, rozumiem, że obciążenia związane z prowadzeniem firmy są duże, ale to nie znaczy żeby chwalić złodziejstwo!Jeden burak dorabiał sobie na boku, a nie powinien - i chwała Zdunkowi, że wyrwał chwasta! Ale jak widać Pan Cz. robił interesy z wieloma osobami na stanowiskach i dlatego jeszcze pracuje...Tłumaczenia że wszyscy kradną, a on tylko trochę są na poziomie Lewicy i Demokratów...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:48
0
no tak!powinien dać w łapę i byłoby ok!Ja pierdykam! "Naszym sąsiadem" - jeśli dobrze zrozumiałem ten post to obecni mieszkańcy tej ulicy składają się z osób pokroju Mariana Cz.? Na lewo co się da, machlojki, lewe interesy - to poszukiwani sąsiedzi??
Avatar
Tajson / 14 września 2007 o 09:05
0
A czy nie jest to wykorzystanie stanowiska do celów prywatnych ? Dalczego przełożeni i Redakcja skoro prowadzi śledztwo nie podła tego wątku? No, cóż lepiej eziałać jedno kierunkowo.Mamy ofiarę i koniec. A Naczelnik działając bezprawnie ,prowokacyjnie czuje się jak przynajmniej bohater łamiący prawo.
Avatar
Mario / 8 września 2007 o 08:06
0
Nikt by się o sprawie nie dowiedział, a zdunek w czasie pracy, z czego słynie, załatwiłby kolejną prywatną sprawę. W czasie godzin pracy można go spotkac wszędzie, ale nigdy w urzędzie w którym (pracuje ??)
Avatar
Minister / 8 września 2007 o 07:59
0
Bo jeśli nie to niezgodne ze wytycznymi Ziobry Akcję należy powtórzyć
Avatar
mieszko / 7 września 2007 o 22:11
0
Nikt nie chce tutaj szpicla i takiego pajaca. Ciekawe ile zapłacił za ten artykuł To takich naczelników mają teraz w skarbówceTo porażka
Avatar
@ / 6 września 2007 o 17:03
0
To niech nie siedzi w urzędzie tylko pracuje.A jak mu sie nie podoba to może przecież otworzyć swoje biuro i świadczyć usługi.Niech wtedy płaci podatki i zaistnieje na rynku samodzielnie a nie tylko dlatego że tkwi w układzie.Sam zatwierdza to co zrobił.Sytuacja jak w służbie zdrowia-lekarz na państwowym obija się,natomiast na leczenie kieruje do siebie po godzinach.
Avatar
PO_pulista / 6 września 2007 o 15:39
0
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszustów i przekupstwa?? NOOOO,,,... KIEDYYYYYYY ??
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszus... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:19
0
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łamanie prawa!!!Nie chcemy by urzędnicy, lekarze odmawiali brania łapówek!!! Przecież to im się należy!ŻĄDAMY CHAŁTURZENIA W PRACY!Żądamy kolesiostwa i złodziejstwa!!Towarzysze przecież nie musi tak być!
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łam... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:04
0
Od kiedy to za pomoc urzędnikowi trzeba płacić? TO SĄ JEGO OBOWIĄZKI!!!Jak rozumiem: lekarzowi kopertę, urzędnikowi kopertę...I to jest normalność?Każdy urzędnik z lepkimi łapami niech się zacznie bać! W końcu trzeba zrobić porządek! Czerwoni kolesie zostawili spory chlew - teraz trzeba sprzątać...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:57
0
Patologia!Rozumiem że podatki są za duże, rozumiem, że obciążenia związane z prowadzeniem firmy są duże, ale to nie znaczy żeby chwalić złodziejstwo!Jeden burak dorabiał sobie na boku, a nie powinien - i chwała Zdunkowi, że wyrwał chwasta! Ale jak widać Pan Cz. robił interesy z wieloma osobami na stanowiskach i dlatego jeszcze pracuje...Tłumaczenia że wszyscy kradną, a on tylko trochę są na poziomie Lewicy i Demokratów...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:48
0
no tak!powinien dać w łapę i byłoby ok!Ja pierdykam! "Naszym sąsiadem" - jeśli dobrze zrozumiałem ten post to obecni mieszkańcy tej ulicy składają się z osób pokroju Mariana Cz.? Na lewo co się da, machlojki, lewe interesy - to poszukiwani sąsiedzi??
Avatar
Tajson / 14 września 2007 o 09:05
0
A czy nie jest to wykorzystanie stanowiska do celów prywatnych ? Dalczego przełożeni i Redakcja skoro prowadzi śledztwo nie podła tego wątku? No, cóż lepiej eziałać jedno kierunkowo.Mamy ofiarę i koniec. A Naczelnik działając bezprawnie ,prowokacyjnie czuje się jak przynajmniej bohater łamiący prawo.
Avatar
Mario / 8 września 2007 o 08:06
0
Nikt by się o sprawie nie dowiedział, a zdunek w czasie pracy, z czego słynie, załatwiłby kolejną prywatną sprawę. W czasie godzin pracy można go spotkac wszędzie, ale nigdy w urzędzie w którym (pracuje ??)
Avatar
Minister / 8 września 2007 o 07:59
0
Bo jeśli nie to niezgodne ze wytycznymi Ziobry Akcję należy powtórzyć
Avatar
mieszko / 7 września 2007 o 22:11
0
Nikt nie chce tutaj szpicla i takiego pajaca. Ciekawe ile zapłacił za ten artykuł To takich naczelników mają teraz w skarbówceTo porażka
Avatar
@ / 6 września 2007 o 17:03
0
To niech nie siedzi w urzędzie tylko pracuje.A jak mu sie nie podoba to może przecież otworzyć swoje biuro i świadczyć usługi.Niech wtedy płaci podatki i zaistnieje na rynku samodzielnie a nie tylko dlatego że tkwi w układzie.Sam zatwierdza to co zrobił.Sytuacja jak w służbie zdrowia-lekarz na państwowym obija się,natomiast na leczenie kieruje do siebie po godzinach.
Avatar
PO_pulista / 6 września 2007 o 15:39
0
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszustów i przekupstwa?? NOOOO,,,... KIEDYYYYYYY ??
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszus... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 6 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 6

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 133 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 27

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!