Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2007 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Patologia w architekturze

0 22 A A

Urzędnik Wydziału Architektury lubelskiego magistratu chałturzył w pracy. Wpadł, bo zaproponował sprzedaż projektu budowlanego za 10 tys. zł pracownikowi skarbówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Adam Zdunek ma działkę na ul. Wiślan w Lublinie. Chce zbudować na niej dom. Od sąsiadów dostał numer telefonu Mariana Cz. Według nich Cz. projektował wszystkie budynki na tej ulicy. Architekt wyznaczył spotkanie na 30 sierpnia w... lubelskim Urzędzie Miasta w Wydziale Architektury Budownictwa I Urbanistyki. - Okazało się, że pan Cz. jest pracownikiem tego wydziału. W pokoju był zresztą drugi urzędnik. Przy nim pan Cz. zaproponował mi zakup projektu za 10 tys. zł - wspomina Adam Zdunek, który jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łęcznej.
W rozmowie padła sugestia, że w cenę jest wliczone wszystko, łącznie z niezbędnymi pozwoleniami. - A to z VAT-em, czy bez? - spytał jeszcze dla porządku A. Zdunek.
- A po co VAT? Możemy się potargować, ale niżej niż do 9 tysięcy nie zejdę - miał odpowiedzieć Cz.
- Wyszedłem zszokowany. Od razu zadzwoniłem do swojego zwierzchnika - wspomina Zdunek. - Obaj nie mieliśmy wątpliwości, że tej sprawie należy nadać bieg - dodaje Artur Krukowski, z-ca dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie.
Adam Zdunek powiadomił urząd skarbowy. A ten sprawdzi, czy Marian Cz. prowadzi działalność gospodarczą i płaci podatki. Skierował też pismo do prezydenta Lublina Adama Wasilewskiego, w którym szczegółowo opisał całą sytuację. - Pan prezydent jest zbulwersowany. Sprawę bada już nasz dział audytu i kontroli. Powiadomimy prokuraturę i CBA - zapowiada Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Nie ma zgody na takie praktyki w naszym urzędzie. Wnikliwie przyjrzymy się pracy całego wydziału. Wobec winnych zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje, łącznie ze zwolnieniem z pracy.
Marian Cz. jest doskonale znany na ul. Wiślan. Ma tam działkę. W rozmowie z nami wyparł się jednak, by projektował lub zlecał projektowanie domów na tej ulicy. - Ma pani jakieś dowody na piśmie? - spytał Marian Cz. - Ja tam jestem tylko szefem społecznego komitetu budowy. O braniu żadnych pieniędzy nie ma mowy.
- Pan Cz. pomógł mi w załatwieniu wszystkich spraw związanych z pozwoleniami na budowę, zrobił to właściwie za mnie. Pieniądze wziął za adaptację projektu - mówi jeden z mieszkańców ulicy Wiślan.

OTRZYMAŁEŚ PROPOZYCJĘ KORUPCYJNĄ OD URZĘDNIKA? MUSIAŁEŚ ZAPŁACIĆ, ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWĘ? ZADZWOŃ I OPOWIEDZ O TYM. GWARANTUJEMY DYSKRECJĘ I PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ. TEL. 081 46 26 859, 697 770 429.


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:19
0
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łamanie prawa!!!Nie chcemy by urzędnicy, lekarze odmawiali brania łapówek!!! Przecież to im się należy!ŻĄDAMY CHAŁTURZENIA W PRACY!Żądamy kolesiostwa i złodziejstwa!!Towarzysze przecież nie musi tak być!
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łam... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:04
0
Od kiedy to za pomoc urzędnikowi trzeba płacić? TO SĄ JEGO OBOWIĄZKI!!!Jak rozumiem: lekarzowi kopertę, urzędnikowi kopertę...I to jest normalność?Każdy urzędnik z lepkimi łapami niech się zacznie bać! W końcu trzeba zrobić porządek! Czerwoni kolesie zostawili spory chlew - teraz trzeba sprzątać...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:57
0
Patologia!Rozumiem że podatki są za duże, rozumiem, że obciążenia związane z prowadzeniem firmy są duże, ale to nie znaczy żeby chwalić złodziejstwo!Jeden burak dorabiał sobie na boku, a nie powinien - i chwała Zdunkowi, że wyrwał chwasta! Ale jak widać Pan Cz. robił interesy z wieloma osobami na stanowiskach i dlatego jeszcze pracuje...Tłumaczenia że wszyscy kradną, a on tylko trochę są na poziomie Lewicy i Demokratów...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:48
0
no tak!powinien dać w łapę i byłoby ok!Ja pierdykam! "Naszym sąsiadem" - jeśli dobrze zrozumiałem ten post to obecni mieszkańcy tej ulicy składają się z osób pokroju Mariana Cz.? Na lewo co się da, machlojki, lewe interesy - to poszukiwani sąsiedzi??
Avatar
Tajson / 14 września 2007 o 09:05
0
A czy nie jest to wykorzystanie stanowiska do celów prywatnych ? Dalczego przełożeni i Redakcja skoro prowadzi śledztwo nie podła tego wątku? No, cóż lepiej eziałać jedno kierunkowo.Mamy ofiarę i koniec. A Naczelnik działając bezprawnie ,prowokacyjnie czuje się jak przynajmniej bohater łamiący prawo.
Avatar
Mario / 8 września 2007 o 08:06
0
Nikt by się o sprawie nie dowiedział, a zdunek w czasie pracy, z czego słynie, załatwiłby kolejną prywatną sprawę. W czasie godzin pracy można go spotkac wszędzie, ale nigdy w urzędzie w którym (pracuje ??)
Avatar
Minister / 8 września 2007 o 07:59
0
Bo jeśli nie to niezgodne ze wytycznymi Ziobry Akcję należy powtórzyć
Avatar
mieszko / 7 września 2007 o 22:11
0
Nikt nie chce tutaj szpicla i takiego pajaca. Ciekawe ile zapłacił za ten artykuł To takich naczelników mają teraz w skarbówceTo porażka
Avatar
@ / 6 września 2007 o 17:03
0
To niech nie siedzi w urzędzie tylko pracuje.A jak mu sie nie podoba to może przecież otworzyć swoje biuro i świadczyć usługi.Niech wtedy płaci podatki i zaistnieje na rynku samodzielnie a nie tylko dlatego że tkwi w układzie.Sam zatwierdza to co zrobił.Sytuacja jak w służbie zdrowia-lekarz na państwowym obija się,natomiast na leczenie kieruje do siebie po godzinach.
Avatar
PO_pulista / 6 września 2007 o 15:39
0
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszustów i przekupstwa?? NOOOO,,,... KIEDYYYYYYY ??
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszus... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:19
0
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łamanie prawa!!!Nie chcemy by urzędnicy, lekarze odmawiali brania łapówek!!! Przecież to im się należy!ŻĄDAMY CHAŁTURZENIA W PRACY!Żądamy kolesiostwa i złodziejstwa!!Towarzysze przecież nie musi tak być!
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łam... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:04
0
Od kiedy to za pomoc urzędnikowi trzeba płacić? TO SĄ JEGO OBOWIĄZKI!!!Jak rozumiem: lekarzowi kopertę, urzędnikowi kopertę...I to jest normalność?Każdy urzędnik z lepkimi łapami niech się zacznie bać! W końcu trzeba zrobić porządek! Czerwoni kolesie zostawili spory chlew - teraz trzeba sprzątać...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:57
0
Patologia!Rozumiem że podatki są za duże, rozumiem, że obciążenia związane z prowadzeniem firmy są duże, ale to nie znaczy żeby chwalić złodziejstwo!Jeden burak dorabiał sobie na boku, a nie powinien - i chwała Zdunkowi, że wyrwał chwasta! Ale jak widać Pan Cz. robił interesy z wieloma osobami na stanowiskach i dlatego jeszcze pracuje...Tłumaczenia że wszyscy kradną, a on tylko trochę są na poziomie Lewicy i Demokratów...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:48
0
no tak!powinien dać w łapę i byłoby ok!Ja pierdykam! "Naszym sąsiadem" - jeśli dobrze zrozumiałem ten post to obecni mieszkańcy tej ulicy składają się z osób pokroju Mariana Cz.? Na lewo co się da, machlojki, lewe interesy - to poszukiwani sąsiedzi??
Avatar
Tajson / 14 września 2007 o 09:05
0
A czy nie jest to wykorzystanie stanowiska do celów prywatnych ? Dalczego przełożeni i Redakcja skoro prowadzi śledztwo nie podła tego wątku? No, cóż lepiej eziałać jedno kierunkowo.Mamy ofiarę i koniec. A Naczelnik działając bezprawnie ,prowokacyjnie czuje się jak przynajmniej bohater łamiący prawo.
Avatar
Mario / 8 września 2007 o 08:06
0
Nikt by się o sprawie nie dowiedział, a zdunek w czasie pracy, z czego słynie, załatwiłby kolejną prywatną sprawę. W czasie godzin pracy można go spotkac wszędzie, ale nigdy w urzędzie w którym (pracuje ??)
Avatar
Minister / 8 września 2007 o 07:59
0
Bo jeśli nie to niezgodne ze wytycznymi Ziobry Akcję należy powtórzyć
Avatar
mieszko / 7 września 2007 o 22:11
0
Nikt nie chce tutaj szpicla i takiego pajaca. Ciekawe ile zapłacił za ten artykuł To takich naczelników mają teraz w skarbówceTo porażka
Avatar
@ / 6 września 2007 o 17:03
0
To niech nie siedzi w urzędzie tylko pracuje.A jak mu sie nie podoba to może przecież otworzyć swoje biuro i świadczyć usługi.Niech wtedy płaci podatki i zaistnieje na rynku samodzielnie a nie tylko dlatego że tkwi w układzie.Sam zatwierdza to co zrobił.Sytuacja jak w służbie zdrowia-lekarz na państwowym obija się,natomiast na leczenie kieruje do siebie po godzinach.
Avatar
PO_pulista / 6 września 2007 o 15:39
0
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszustów i przekupstwa?? NOOOO,,,... KIEDYYYYYYY ??
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszus... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 23 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 116 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 334 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 19 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 4

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!