Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2007 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Patologia w architekturze

0 22 A A

Urzędnik Wydziału Architektury lubelskiego magistratu chałturzył w pracy. Wpadł, bo zaproponował sprzedaż projektu budowlanego za 10 tys. zł pracownikowi skarbówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Adam Zdunek ma działkę na ul. Wiślan w Lublinie. Chce zbudować na niej dom. Od sąsiadów dostał numer telefonu Mariana Cz. Według nich Cz. projektował wszystkie budynki na tej ulicy. Architekt wyznaczył spotkanie na 30 sierpnia w... lubelskim Urzędzie Miasta w Wydziale Architektury Budownictwa I Urbanistyki. - Okazało się, że pan Cz. jest pracownikiem tego wydziału. W pokoju był zresztą drugi urzędnik. Przy nim pan Cz. zaproponował mi zakup projektu za 10 tys. zł - wspomina Adam Zdunek, który jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łęcznej.
W rozmowie padła sugestia, że w cenę jest wliczone wszystko, łącznie z niezbędnymi pozwoleniami. - A to z VAT-em, czy bez? - spytał jeszcze dla porządku A. Zdunek.
- A po co VAT? Możemy się potargować, ale niżej niż do 9 tysięcy nie zejdę - miał odpowiedzieć Cz.
- Wyszedłem zszokowany. Od razu zadzwoniłem do swojego zwierzchnika - wspomina Zdunek. - Obaj nie mieliśmy wątpliwości, że tej sprawie należy nadać bieg - dodaje Artur Krukowski, z-ca dyrektora Izby Skarbowej w Lublinie.
Adam Zdunek powiadomił urząd skarbowy. A ten sprawdzi, czy Marian Cz. prowadzi działalność gospodarczą i płaci podatki. Skierował też pismo do prezydenta Lublina Adama Wasilewskiego, w którym szczegółowo opisał całą sytuację. - Pan prezydent jest zbulwersowany. Sprawę bada już nasz dział audytu i kontroli. Powiadomimy prokuraturę i CBA - zapowiada Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Nie ma zgody na takie praktyki w naszym urzędzie. Wnikliwie przyjrzymy się pracy całego wydziału. Wobec winnych zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje, łącznie ze zwolnieniem z pracy.
Marian Cz. jest doskonale znany na ul. Wiślan. Ma tam działkę. W rozmowie z nami wyparł się jednak, by projektował lub zlecał projektowanie domów na tej ulicy. - Ma pani jakieś dowody na piśmie? - spytał Marian Cz. - Ja tam jestem tylko szefem społecznego komitetu budowy. O braniu żadnych pieniędzy nie ma mowy.
- Pan Cz. pomógł mi w załatwieniu wszystkich spraw związanych z pozwoleniami na budowę, zrobił to właściwie za mnie. Pieniądze wziął za adaptację projektu - mówi jeden z mieszkańców ulicy Wiślan.

OTRZYMAŁEŚ PROPOZYCJĘ KORUPCYJNĄ OD URZĘDNIKA? MUSIAŁEŚ ZAPŁACIĆ, ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWĘ? ZADZWOŃ I OPOWIEDZ O TYM. GWARANTUJEMY DYSKRECJĘ I PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ. TEL. 081 46 26 859, 697 770 429.


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:19
0
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łamanie prawa!!!Nie chcemy by urzędnicy, lekarze odmawiali brania łapówek!!! Przecież to im się należy!ŻĄDAMY CHAŁTURZENIA W PRACY!Żądamy kolesiostwa i złodziejstwa!!Towarzysze przecież nie musi tak być!
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łam... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:04
0
Od kiedy to za pomoc urzędnikowi trzeba płacić? TO SĄ JEGO OBOWIĄZKI!!!Jak rozumiem: lekarzowi kopertę, urzędnikowi kopertę...I to jest normalność?Każdy urzędnik z lepkimi łapami niech się zacznie bać! W końcu trzeba zrobić porządek! Czerwoni kolesie zostawili spory chlew - teraz trzeba sprzątać...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:57
0
Patologia!Rozumiem że podatki są za duże, rozumiem, że obciążenia związane z prowadzeniem firmy są duże, ale to nie znaczy żeby chwalić złodziejstwo!Jeden burak dorabiał sobie na boku, a nie powinien - i chwała Zdunkowi, że wyrwał chwasta! Ale jak widać Pan Cz. robił interesy z wieloma osobami na stanowiskach i dlatego jeszcze pracuje...Tłumaczenia że wszyscy kradną, a on tylko trochę są na poziomie Lewicy i Demokratów...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:48
0
no tak!powinien dać w łapę i byłoby ok!Ja pierdykam! "Naszym sąsiadem" - jeśli dobrze zrozumiałem ten post to obecni mieszkańcy tej ulicy składają się z osób pokroju Mariana Cz.? Na lewo co się da, machlojki, lewe interesy - to poszukiwani sąsiedzi??
Avatar
Tajson / 14 września 2007 o 09:05
0
A czy nie jest to wykorzystanie stanowiska do celów prywatnych ? Dalczego przełożeni i Redakcja skoro prowadzi śledztwo nie podła tego wątku? No, cóż lepiej eziałać jedno kierunkowo.Mamy ofiarę i koniec. A Naczelnik działając bezprawnie ,prowokacyjnie czuje się jak przynajmniej bohater łamiący prawo.
Avatar
Mario / 8 września 2007 o 08:06
0
Nikt by się o sprawie nie dowiedział, a zdunek w czasie pracy, z czego słynie, załatwiłby kolejną prywatną sprawę. W czasie godzin pracy można go spotkac wszędzie, ale nigdy w urzędzie w którym (pracuje ??)
Avatar
Minister / 8 września 2007 o 07:59
0
Bo jeśli nie to niezgodne ze wytycznymi Ziobry Akcję należy powtórzyć
Avatar
mieszko / 7 września 2007 o 22:11
0
Nikt nie chce tutaj szpicla i takiego pajaca. Ciekawe ile zapłacił za ten artykuł To takich naczelników mają teraz w skarbówceTo porażka
Avatar
@ / 6 września 2007 o 17:03
0
To niech nie siedzi w urzędzie tylko pracuje.A jak mu sie nie podoba to może przecież otworzyć swoje biuro i świadczyć usługi.Niech wtedy płaci podatki i zaistnieje na rynku samodzielnie a nie tylko dlatego że tkwi w układzie.Sam zatwierdza to co zrobił.Sytuacja jak w służbie zdrowia-lekarz na państwowym obija się,natomiast na leczenie kieruje do siebie po godzinach.
Avatar
PO_pulista / 6 września 2007 o 15:39
0
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszustów i przekupstwa?? NOOOO,,,... KIEDYYYYYYY ??
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszus... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:19
0
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łamanie prawa!!!Nie chcemy by urzędnicy, lekarze odmawiali brania łapówek!!! Przecież to im się należy!ŻĄDAMY CHAŁTURZENIA W PRACY!Żądamy kolesiostwa i złodziejstwa!!Towarzysze przecież nie musi tak być!
Zdunek powinien być przykładnie ukarany! W czasie prywatnym wykrył korupcję, to oburzające? Co na to policja???Nie może przecież być tak, że urzędnik nie może okradać podatników, a taki złodziej może.... jest to jawna niesprawiedliwość!Dodatkowo niesprawiedliwością jest to, że każdy obywatel może poinformować organy ścigania o przestępstwie! Złodzieje muszą się bardzo stresować - a to nie jest humanitarne!!! Co na to Prawa Człowieka????Nie chcemy by policjant po pracy reagował na łamanie prawa!!!Nie chcemy by ktokolwiek reagował na jawne łam... rozwiń
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:04
0
Od kiedy to za pomoc urzędnikowi trzeba płacić? TO SĄ JEGO OBOWIĄZKI!!!Jak rozumiem: lekarzowi kopertę, urzędnikowi kopertę...I to jest normalność?Każdy urzędnik z lepkimi łapami niech się zacznie bać! W końcu trzeba zrobić porządek! Czerwoni kolesie zostawili spory chlew - teraz trzeba sprzątać...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:57
0
Patologia!Rozumiem że podatki są za duże, rozumiem, że obciążenia związane z prowadzeniem firmy są duże, ale to nie znaczy żeby chwalić złodziejstwo!Jeden burak dorabiał sobie na boku, a nie powinien - i chwała Zdunkowi, że wyrwał chwasta! Ale jak widać Pan Cz. robił interesy z wieloma osobami na stanowiskach i dlatego jeszcze pracuje...Tłumaczenia że wszyscy kradną, a on tylko trochę są na poziomie Lewicy i Demokratów...
Avatar
ja / 18 września 2007 o 10:48
0
no tak!powinien dać w łapę i byłoby ok!Ja pierdykam! "Naszym sąsiadem" - jeśli dobrze zrozumiałem ten post to obecni mieszkańcy tej ulicy składają się z osób pokroju Mariana Cz.? Na lewo co się da, machlojki, lewe interesy - to poszukiwani sąsiedzi??
Avatar
Tajson / 14 września 2007 o 09:05
0
A czy nie jest to wykorzystanie stanowiska do celów prywatnych ? Dalczego przełożeni i Redakcja skoro prowadzi śledztwo nie podła tego wątku? No, cóż lepiej eziałać jedno kierunkowo.Mamy ofiarę i koniec. A Naczelnik działając bezprawnie ,prowokacyjnie czuje się jak przynajmniej bohater łamiący prawo.
Avatar
Mario / 8 września 2007 o 08:06
0
Nikt by się o sprawie nie dowiedział, a zdunek w czasie pracy, z czego słynie, załatwiłby kolejną prywatną sprawę. W czasie godzin pracy można go spotkac wszędzie, ale nigdy w urzędzie w którym (pracuje ??)
Avatar
Minister / 8 września 2007 o 07:59
0
Bo jeśli nie to niezgodne ze wytycznymi Ziobry Akcję należy powtórzyć
Avatar
mieszko / 7 września 2007 o 22:11
0
Nikt nie chce tutaj szpicla i takiego pajaca. Ciekawe ile zapłacił za ten artykuł To takich naczelników mają teraz w skarbówceTo porażka
Avatar
@ / 6 września 2007 o 17:03
0
To niech nie siedzi w urzędzie tylko pracuje.A jak mu sie nie podoba to może przecież otworzyć swoje biuro i świadczyć usługi.Niech wtedy płaci podatki i zaistnieje na rynku samodzielnie a nie tylko dlatego że tkwi w układzie.Sam zatwierdza to co zrobił.Sytuacja jak w służbie zdrowia-lekarz na państwowym obija się,natomiast na leczenie kieruje do siebie po godzinach.
Avatar
PO_pulista / 6 września 2007 o 15:39
0
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszustów i przekupstwa?? NOOOO,,,... KIEDYYYYYYY ??
żenada, tyle lat w wydziale architekktury "przekręty szły" co było powszechną wiedzą każdego inwestora, jednak "dziennikarze" DW to super agenci śledczy i piszą o korupcji dopiero kiedy "na tacy" przygważdża łapowinika-złodzieja nagabywany szef skarbówki z Łęcznej. Ciekawe, że lubelska była dotąd ślepa, podobnie jak super lubelscy dziennikarze. Kiedy się doczekam poważnej akcji tych żałosnych przebierańców i naprawdę dobrej dziennikarskiej roboty?? kiedy SAMI przeprowadzą poważna akcję w lubelskim zagłębiu oszus... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 1

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 1

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 7

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 149 36

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 14 6

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 38 24

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 4

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 105 31

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 149 17

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 6

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane"

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane" 15 15

Osoby towarzyszące maturzystom, którzy będą bawić się na początku lutego na studniówce w XXI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie muszą podawać swoje dane. Niektórzy są tym zbulwersowani.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!