Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2019 r.
19:21

"Politycy do tablicy!". Akcja wsparcia protestujących nauczycieli na pl. Litewskim [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 86 A A

„Politycy do tablicy!”, „Zalewska - siadaj, pała!”, „Murem za nauczycielami” – takie hasła na transparentach mieli uczestnicy akcji poparcia strajkujących nauczycieli, którzy wczoraj po południu zgromadzili się na pl. Litewskim. Przyszło ok. 100 osób. Były przedstawicielki ruchów kobiecych, rodzice, uczniowie oraz sami nauczyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Praca nauczyciela to nie jest wyłącznie praca w szkole, ale także w domu: sprawdzanie kartkówek, przygotowywanie lekcji. Oni robią to wszystko za śmieszne pieniądze. Żeby to zrozumieć wystarczy spojrzeć jak zawód nauczyciela traktowany jest za granicą, gdzie jest to jeden z najważniejszych zawodów w państwie – mówi Jakub Karpiński, uczeń III LO, który na pl. Litewski przyszedł z flagą UE.

Padały też gorzkie słowa w kierunku rządzących. – Nie wiem jaki jest cel pani minister i obecnego rządu, który proponuje spotkania i ciągle wykłada te same karty. To jest prowokacja – stwierdza Celina Stasiak, prezes oddziału ZNP w Lublinie. – W tej chwili chodzi o zwyczajną ludzką godność. Czujemy się upokorzeni propozycjami, które nie wnoszą nic nowego.

Na plac przyszedł także Eljasz, uczeń ósmej klasy w SP 18 w Lublinie. – Rozmawialiśmy o zarobkach z naszymi nauczycielami. Nie są duże. Myślę, że zasługują na podwyżki, bo sam widzę ile pracują – mówi.

Na czwartek swoją akcje poparcia zapowiedzieli lubelscy uczniowie. W geście poparcia organizują Strajk Uczniowski.

– Chcemy w kulturalny sposób wyrazić swoje zdanie na temat zaistniałej sytuacji – informuje Filip Marcinkowski, organizator. Uczniowie zbiorą się o godz. 15 przed Lubelskim Kuratorium Oświaty przy ul. 3 Maja. DUDI

e-Wydanie

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nie nauczyciel / 9 kwietnia 2019 o 19:32
+28
Ja za takie same śmieszne pieniądze pracuję 40 godzin w tygodniu a wolne mam tylko wtedy gdy wezmę urlop i jest to tylko 26 dni w roku...
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 19:25
+24
Głupota sięga dna.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 19:45
+23
Jak miło widzieć dzieci działaczy PO, n, PSl, SLD i KOD :)
Avatar
lubelak / 9 kwietnia 2019 o 20:32
+22
Regionalna Izba Obrachunkowa wydała komunikat w sprawie zapłaty za okres strajku, w którym stwiedza, że prawo nie zezwala na zapłatę także samorządom. Będzie je kontrolować. Nie liczcie na pieniądze.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 19:52
+21
Nauczyciele za strajk i olewanie młodzieży nie powinniście dostać ani grosza.
Avatar
Zenon / 9 kwietnia 2019 o 20:24
+20
Dobrze że napisaliście że chodzi o nauczycieli, bo patrząc na zdjęcia powiedziałbym, że znowu jakieś LGBT.
Avatar
PONIESIECIE STRASZLIWE KONSEKWENCJE TEGO STRAJKU / 9 kwietnia 2019 o 23:39
+19
nigdy w historii żadna partia nie wzięła dzieci na zakładników za cenę pieniędzy... a tu proszę... Broniarz Schetyna i całe PO KO /KE ZSL zapłaci za to !!! Platforma i Lewactwo i postkomunistyczne ZNP przegięło !!!
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 20:33
+19
Lgbt znowu w natarciu
Avatar
Tadeusz / 10 kwietnia 2019 o 06:12
+18
ZNP to przybudówka postkomunistów i obecnie PO. Grzesio S. w komitywie z Broniarzem, ustalili już dawno ten " oddolny protest", Broniarz podaje wytyczne dalej, pani Stasiak tez i ściąga uczniów i znajomych rodziców. Mam nadzieję, że zamierzony cel będzie odwrotny. Już jest odpowiednia opinia. Może dla was lepiej, że nie słyszycie co ludzie o tym mówią
Avatar
HAHAHAHAHA / 9 kwietnia 2019 o 21:12
+18
Zgodnie z wykładnią art. 23 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych "udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami przywołanej ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, a w okresie strajku (...) pracownik zachowuje prawo do świadczenia z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnienia ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia"
Avatar
nie spadam. / 10 kwietnia 2019 o 17:41
+3
Odpowiadając temu ciemniakowi - gość - Po i PSL w okresie rządów podwyższyła pobory o - 43 % !!!!!!!!!!!! Czy słychać jełopie !!!!!!! Tak 43 % a bydło sekty dało 9 % a ryja piłuje jak by dało 300 % ! Czy ty ciemny tępy zidiociały bolszewicką indoktrynacją sekty pislam do łba przyjmujesz !   Ale to nawet nie to tylko jak się traktuje tych co wychowują nasze dzieci ! To bolszewickie bydło myśli, że jak oni zachowują się jak te po stówie z chlewa to i inni mają tak samo ! Spadaj kanalio !
 POwinieś POdać, że ostatnia POdwyżka dla taki zapienionych jak ty była w 2012 r., a było to w wysokości 85 - 185 zł. Ile to było procent?, może 20%?. 
 POwinieś POdać, że ostatnia POdwyżka dla taki zapienionych jak ty była w 2012 r., a było to w wysokości 85 - 185 zł. Ile to było procent?, może 20%?.  rozwiń
Avatar
janusz / 10 kwietnia 2019 o 14:28
+1
taki sam Janusz jak ty
Avatar
Jan / 10 kwietnia 2019 o 13:26
+5
Do tablicy to wy bo też uprawiacie politykę. Drzewo rodowe: Schetyna- Broniarz - Stasiak
Avatar
Marek_M / 10 kwietnia 2019 o 11:35
+3
W Polsce nauczyciel też ma status urzędnika państwowego.
Avatar
X / 10 kwietnia 2019 o 10:57
+4
Odpowiadając temu ciemniakowi - gość - Po i PSL w okresie rządów podwyższyła pobory o - 43 % !!!!!!!!!!!! Czy słychać jełopie !!!!!!! Tak 43 % a bydło sekty dało 9 % a ryja piłuje jak by dało 300 % ! Czy ty ciemny tępy zidiociały bolszewicką indoktrynacją sekty pislam do łba przyjmujesz !   Ale to nawet nie to tylko jak się traktuje tych co wychowują nasze dzieci ! To bolszewickie bydło myśli, że jak oni zachowują się jak te po stówie z chlewa to i inni mają tak samo ! Spadaj kanalio !
 Skoro już tyle podwyżki dostała ta  ,,yntelygencja"  za tych cudownych rządów PO - aż 43 % to czego jeszcze łapy wyciąga ???????? Czy słychać jełopie ??? Tyle dostali to już wystatczy!!!! Są jeszcze inne grupy zawodowe A nie tylko nauczyciele !!!!! Dotarło? 
 Skoro już tyle podwyżki dostała ta  ,,yntelygencja"  za tych cudownych rządów PO - aż 43 % to czego jeszcze łapy wyciąga ???????? Czy słychać jełopie ??? Tyle dostali to już wystatczy!!!! Są jeszcze inne grupy zawodowe A nie tylko nauczyciele !!!!! Dotarło?  rozwiń
Avatar
uczen / 10 kwietnia 2019 o 10:56
+2
"Mam możliwość obserwacji systemu szkolnictwa przez prawie 13 lat i widzę, że istnieje wielu nauczycieli podchodzących do swojej pracy z pasją, chętnych do współpracy z uczniami, otwartych na nowe inicjatywy, ciągle poprawiających swoje metody nauczania. Jako przykład mogę podać niedawno zadane pytanie pani profesor od języka polskiego, która całym sercem przykłada się do przekazywania wiedzy. Nauczycielka zapytała, czy moglibyśmy dać jej jakieś wskazówki dla kolejnych roczników, czy metody z których korzysta ucząc nas są skuteczne. Dla takiej osoby, która pracuje większość swojego dnia przygotowując się do lekcji czy sprawdzając prace, wzrost płacy jest na miejscu. Z drugiej strony, mamy jednak nauczycieli, których lekcje nie są zbyt skuteczne, gdyż samo ich zainteresowanie nie jest zbyt wielkie, a często bywa tak, że nie mają ani wystarczającej wiedzy, ani umiejętności jej przekazania. Mogę podać przykład nauczyciela informatyki, który sam nie jest pewien, co robi, a lekcje polega na tym, że przepisujemy to, co on wyświetla ze swojego komputera. Ciężko w tym wypadku o zainteresowanie uczniów, jeśli nie ma go ze strony profesora.
"Mam możliwość obserwacji systemu szkolnictwa przez prawie 13 lat i widzę, że istnieje wielu nauczycieli podchodzących do swojej pracy z pasją, chętnych do współpracy z uczniami, otwartych na nowe inicjatywy, ciągle poprawiających swoje metody nauczania. Jako przykład mogę podać niedawno zadane pytanie pani profesor od języka polskiego, która całym sercem przykłada się do przekazywania wiedzy. Nauczycielka zapytała, czy moglibyśmy dać jej jakieś wskazówki dla kolejnych roczników, czy metody z których korzysta ucząc nas są skuteczne. Dl... rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 10:49
+5
Popierają czy podlizują się? Oto jest pytanie.....
Avatar
maturzysta / 10 kwietnia 2019 o 10:27
+5
"Pensja powinna zależeć od jakości nauczania, a o tym, jaka ona jest powinniśmy decydować choćby my, uczniowie. Wiem, że niektórzy nie uznają naszych opinii, gdyż uważają, że nie potrafimy ocenić pracy nauczycieli ze względu na nasz młody wiek, jednak zapewniam, że już uczeń podstawówki potrafi poznać czy nauczyciel jest dobry, czy też nie" - pisze w liście do naszej redakcji jeden z uczniów klasy maturalnej.
Avatar
człowiek / 10 kwietnia 2019 o 09:58
0
Ksiądz pana wini, pan księdza, A nam, prostym, zewsząd nędza
Avatar
Biedny nauczyciel / 10 kwietnia 2019 o 09:53
+2
***s://bip.lublin.eu/prezydent-zastepcy-pelnomocnicy/oswiadczenia-majatkowe/oswiadczenia-majatkowe-2018/roczne-za-2017-rok/kierownicy-jednostek-organizacyjnych-miasta/oswiata/przedszkola/
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 2 2

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 0

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 2

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 0

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa
Tylko u nas

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa 13 7

Piątkowe wyroki sądu nie zakończyły trwającego trzy lata sporu sieci handlowej Tesco z lubelskimi inspektorami sanepidu. Poszło o brak osłon nad pojemnikami z pieczywem sprzedawanym luzem. Sanepid chce zakrycia bułek, by nie zostały zanieczyszczone. Sieć Tesco tłumaczy, że pokrywy są zbędne.

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini
galeria

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini 0 3

Lubelscy tancerze ze Studia Tańca UDS wrócili z Mistrzostw Europy we włoskim Rimini z medalami i pucharami. Obronili trofeum z ubiegłego roku i dołożyli do tego kilka innych sukcesów.

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW
film

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW 10 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla woj. lubelskiego.

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu
16 czerwca 2019, 14:00

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu 0 1

Po 10 latach przerwy w Chełmie zostanie zorganizowany rockowy festiwal Chełmstok. Gwiazdą tegorocznej edycji jest długo wyczekiwany zespół Riverside. Wydarzenie rozpocznie się 16 czerwca o godz. 14 w Amfiteatrze Kumowa Dolina.

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa 0 3

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Tatran Kraśniczyn. Outsider pokonał na wyjeździe Granicę Dorohusk 6:2, a pięć goli strzelił młodzieżowiec Bartosz Niedrowski. Trener Unii Białopole Waldemar Kogut złożył rezygnację po wyjazdowej porażce z Agrosem Suchawa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!