Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2019 r.
19:21

"Politycy do tablicy!". Akcja wsparcia protestujących nauczycieli na pl. Litewskim [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 86 A A

„Politycy do tablicy!”, „Zalewska - siadaj, pała!”, „Murem za nauczycielami” – takie hasła na transparentach mieli uczestnicy akcji poparcia strajkujących nauczycieli, którzy wczoraj po południu zgromadzili się na pl. Litewskim. Przyszło ok. 100 osób. Były przedstawicielki ruchów kobiecych, rodzice, uczniowie oraz sami nauczyciele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Praca nauczyciela to nie jest wyłącznie praca w szkole, ale także w domu: sprawdzanie kartkówek, przygotowywanie lekcji. Oni robią to wszystko za śmieszne pieniądze. Żeby to zrozumieć wystarczy spojrzeć jak zawód nauczyciela traktowany jest za granicą, gdzie jest to jeden z najważniejszych zawodów w państwie – mówi Jakub Karpiński, uczeń III LO, który na pl. Litewski przyszedł z flagą UE.

Padały też gorzkie słowa w kierunku rządzących. – Nie wiem jaki jest cel pani minister i obecnego rządu, który proponuje spotkania i ciągle wykłada te same karty. To jest prowokacja – stwierdza Celina Stasiak, prezes oddziału ZNP w Lublinie. – W tej chwili chodzi o zwyczajną ludzką godność. Czujemy się upokorzeni propozycjami, które nie wnoszą nic nowego.

Na plac przyszedł także Eljasz, uczeń ósmej klasy w SP 18 w Lublinie. – Rozmawialiśmy o zarobkach z naszymi nauczycielami. Nie są duże. Myślę, że zasługują na podwyżki, bo sam widzę ile pracują – mówi.

Na czwartek swoją akcje poparcia zapowiedzieli lubelscy uczniowie. W geście poparcia organizują Strajk Uczniowski.

– Chcemy w kulturalny sposób wyrazić swoje zdanie na temat zaistniałej sytuacji – informuje Filip Marcinkowski, organizator. Uczniowie zbiorą się o godz. 15 przed Lubelskim Kuratorium Oświaty przy ul. 3 Maja. DUDI

e-Wydanie

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nie nauczyciel / 9 kwietnia 2019 o 19:32
+28
Ja za takie same śmieszne pieniądze pracuję 40 godzin w tygodniu a wolne mam tylko wtedy gdy wezmę urlop i jest to tylko 26 dni w roku...
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 19:25
+24
Głupota sięga dna.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 19:45
+23
Jak miło widzieć dzieci działaczy PO, n, PSl, SLD i KOD :)
Avatar
lubelak / 9 kwietnia 2019 o 20:32
+22
Regionalna Izba Obrachunkowa wydała komunikat w sprawie zapłaty za okres strajku, w którym stwiedza, że prawo nie zezwala na zapłatę także samorządom. Będzie je kontrolować. Nie liczcie na pieniądze.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 19:52
+21
Nauczyciele za strajk i olewanie młodzieży nie powinniście dostać ani grosza.
Avatar
Zenon / 9 kwietnia 2019 o 20:24
+20
Dobrze że napisaliście że chodzi o nauczycieli, bo patrząc na zdjęcia powiedziałbym, że znowu jakieś LGBT.
Avatar
PONIESIECIE STRASZLIWE KONSEKWENCJE TEGO STRAJKU / 9 kwietnia 2019 o 23:39
+19
nigdy w historii żadna partia nie wzięła dzieci na zakładników za cenę pieniędzy... a tu proszę... Broniarz Schetyna i całe PO KO /KE ZSL zapłaci za to !!! Platforma i Lewactwo i postkomunistyczne ZNP przegięło !!!
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 20:33
+19
Lgbt znowu w natarciu
Avatar
Tadeusz / 10 kwietnia 2019 o 06:12
+18
ZNP to przybudówka postkomunistów i obecnie PO. Grzesio S. w komitywie z Broniarzem, ustalili już dawno ten " oddolny protest", Broniarz podaje wytyczne dalej, pani Stasiak tez i ściąga uczniów i znajomych rodziców. Mam nadzieję, że zamierzony cel będzie odwrotny. Już jest odpowiednia opinia. Może dla was lepiej, że nie słyszycie co ludzie o tym mówią
Avatar
HAHAHAHAHA / 9 kwietnia 2019 o 21:12
+18
Zgodnie z wykładnią art. 23 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych "udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami przywołanej ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, a w okresie strajku (...) pracownik zachowuje prawo do świadczenia z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnienia ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia"
Avatar
nie spadam. / 10 kwietnia 2019 o 17:41
+3
Odpowiadając temu ciemniakowi - gość - Po i PSL w okresie rządów podwyższyła pobory o - 43 % !!!!!!!!!!!! Czy słychać jełopie !!!!!!! Tak 43 % a bydło sekty dało 9 % a ryja piłuje jak by dało 300 % ! Czy ty ciemny tępy zidiociały bolszewicką indoktrynacją sekty pislam do łba przyjmujesz !   Ale to nawet nie to tylko jak się traktuje tych co wychowują nasze dzieci ! To bolszewickie bydło myśli, że jak oni zachowują się jak te po stówie z chlewa to i inni mają tak samo ! Spadaj kanalio !
 POwinieś POdać, że ostatnia POdwyżka dla taki zapienionych jak ty była w 2012 r., a było to w wysokości 85 - 185 zł. Ile to było procent?, może 20%?. 
 POwinieś POdać, że ostatnia POdwyżka dla taki zapienionych jak ty była w 2012 r., a było to w wysokości 85 - 185 zł. Ile to było procent?, może 20%?.  rozwiń
Avatar
janusz / 10 kwietnia 2019 o 14:28
+1
taki sam Janusz jak ty
Avatar
Jan / 10 kwietnia 2019 o 13:26
+5
Do tablicy to wy bo też uprawiacie politykę. Drzewo rodowe: Schetyna- Broniarz - Stasiak
Avatar
Marek_M / 10 kwietnia 2019 o 11:35
+3
W Polsce nauczyciel też ma status urzędnika państwowego.
Avatar
X / 10 kwietnia 2019 o 10:57
+4
Odpowiadając temu ciemniakowi - gość - Po i PSL w okresie rządów podwyższyła pobory o - 43 % !!!!!!!!!!!! Czy słychać jełopie !!!!!!! Tak 43 % a bydło sekty dało 9 % a ryja piłuje jak by dało 300 % ! Czy ty ciemny tępy zidiociały bolszewicką indoktrynacją sekty pislam do łba przyjmujesz !   Ale to nawet nie to tylko jak się traktuje tych co wychowują nasze dzieci ! To bolszewickie bydło myśli, że jak oni zachowują się jak te po stówie z chlewa to i inni mają tak samo ! Spadaj kanalio !
 Skoro już tyle podwyżki dostała ta  ,,yntelygencja"  za tych cudownych rządów PO - aż 43 % to czego jeszcze łapy wyciąga ???????? Czy słychać jełopie ??? Tyle dostali to już wystatczy!!!! Są jeszcze inne grupy zawodowe A nie tylko nauczyciele !!!!! Dotarło? 
 Skoro już tyle podwyżki dostała ta  ,,yntelygencja"  za tych cudownych rządów PO - aż 43 % to czego jeszcze łapy wyciąga ???????? Czy słychać jełopie ??? Tyle dostali to już wystatczy!!!! Są jeszcze inne grupy zawodowe A nie tylko nauczyciele !!!!! Dotarło?  rozwiń
Avatar
uczen / 10 kwietnia 2019 o 10:56
+2
"Mam możliwość obserwacji systemu szkolnictwa przez prawie 13 lat i widzę, że istnieje wielu nauczycieli podchodzących do swojej pracy z pasją, chętnych do współpracy z uczniami, otwartych na nowe inicjatywy, ciągle poprawiających swoje metody nauczania. Jako przykład mogę podać niedawno zadane pytanie pani profesor od języka polskiego, która całym sercem przykłada się do przekazywania wiedzy. Nauczycielka zapytała, czy moglibyśmy dać jej jakieś wskazówki dla kolejnych roczników, czy metody z których korzysta ucząc nas są skuteczne. Dla takiej osoby, która pracuje większość swojego dnia przygotowując się do lekcji czy sprawdzając prace, wzrost płacy jest na miejscu. Z drugiej strony, mamy jednak nauczycieli, których lekcje nie są zbyt skuteczne, gdyż samo ich zainteresowanie nie jest zbyt wielkie, a często bywa tak, że nie mają ani wystarczającej wiedzy, ani umiejętności jej przekazania. Mogę podać przykład nauczyciela informatyki, który sam nie jest pewien, co robi, a lekcje polega na tym, że przepisujemy to, co on wyświetla ze swojego komputera. Ciężko w tym wypadku o zainteresowanie uczniów, jeśli nie ma go ze strony profesora.
"Mam możliwość obserwacji systemu szkolnictwa przez prawie 13 lat i widzę, że istnieje wielu nauczycieli podchodzących do swojej pracy z pasją, chętnych do współpracy z uczniami, otwartych na nowe inicjatywy, ciągle poprawiających swoje metody nauczania. Jako przykład mogę podać niedawno zadane pytanie pani profesor od języka polskiego, która całym sercem przykłada się do przekazywania wiedzy. Nauczycielka zapytała, czy moglibyśmy dać jej jakieś wskazówki dla kolejnych roczników, czy metody z których korzysta ucząc nas są skuteczne. Dl... rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 10:49
+5
Popierają czy podlizują się? Oto jest pytanie.....
Avatar
maturzysta / 10 kwietnia 2019 o 10:27
+5
"Pensja powinna zależeć od jakości nauczania, a o tym, jaka ona jest powinniśmy decydować choćby my, uczniowie. Wiem, że niektórzy nie uznają naszych opinii, gdyż uważają, że nie potrafimy ocenić pracy nauczycieli ze względu na nasz młody wiek, jednak zapewniam, że już uczeń podstawówki potrafi poznać czy nauczyciel jest dobry, czy też nie" - pisze w liście do naszej redakcji jeden z uczniów klasy maturalnej.
Avatar
człowiek / 10 kwietnia 2019 o 09:58
0
Ksiądz pana wini, pan księdza, A nam, prostym, zewsząd nędza
Avatar
Biedny nauczyciel / 10 kwietnia 2019 o 09:53
+2
***s://bip.lublin.eu/prezydent-zastepcy-pelnomocnicy/oswiadczenia-majatkowe/oswiadczenia-majatkowe-2018/roczne-za-2017-rok/kierownicy-jednostek-organizacyjnych-miasta/oswiata/przedszkola/
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 2 2

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 0

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 2

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 0

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa
Tylko u nas

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa 13 7

Piątkowe wyroki sądu nie zakończyły trwającego trzy lata sporu sieci handlowej Tesco z lubelskimi inspektorami sanepidu. Poszło o brak osłon nad pojemnikami z pieczywem sprzedawanym luzem. Sanepid chce zakrycia bułek, by nie zostały zanieczyszczone. Sieć Tesco tłumaczy, że pokrywy są zbędne.

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini
galeria

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini 0 3

Lubelscy tancerze ze Studia Tańca UDS wrócili z Mistrzostw Europy we włoskim Rimini z medalami i pucharami. Obronili trofeum z ubiegłego roku i dołożyli do tego kilka innych sukcesów.

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW
film

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW 10 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla woj. lubelskiego.

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu
16 czerwca 2019, 14:00

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu 0 1

Po 10 latach przerwy w Chełmie zostanie zorganizowany rockowy festiwal Chełmstok. Gwiazdą tegorocznej edycji jest długo wyczekiwany zespół Riverside. Wydarzenie rozpocznie się 16 czerwca o godz. 14 w Amfiteatrze Kumowa Dolina.

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa 0 3

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Tatran Kraśniczyn. Outsider pokonał na wyjeździe Granicę Dorohusk 6:2, a pięć goli strzelił młodzieżowiec Bartosz Niedrowski. Trener Unii Białopole Waldemar Kogut złożył rezygnację po wyjazdowej porażce z Agrosem Suchawa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.