Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2021 r.
8:11

Poseł dopytuje o wycinkę w Starym Gaju. "Jest to kompletnie niezrozumiała decyzja"

Autor: Zdjęcie autora (toma)
24 16 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

O powstrzymanie wycinania drzew w Starym Gaju apeluje do ministra klimatu i środowiska poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Krawczyk. I pyta, czy na drewno z wycinki zostało złożone zamówienie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jest to kompletnie niezrozumiała decyzja, nie do zaakceptowania dla mieszkańców Lublina oraz okolicznych miejscowości, którzy alarmują o sprawie moje biuro poselskie oraz lokalne media – pisze w adresowanym do ministra zapytaniu poselskim lubelski parlamentarzysta.

Więcej o wycince drzew w Starym Gaju.

Chodzi o rozpoczętą pod koniec ubiegłego roku wycinkę w lesie położonym w granicach administracyjnych Lublina. – Tłumaczenia o prowadzeniu "planowej gospodarki leśnej" nikogo nie przekonują. Jestem oczywiście świadomy, że w kompleksie leśnym Stary Gaj była i jest realizowana planowa gospodarka leśna, natomiast nie do zaakceptowania jest fakt, że polega ona na wycince tak dużej powierzchni lasu – dodaje poseł.

I pyta ministra, dlaczego Lasy Państwowe zleciły tak drastyczne cięcia i czy w ich planowaniu brali udział eksperci w dziedzinie ekologii, dendrologii i leśnictwa.

Parlamentarzysta docieka także, czy drewno z wyciętych drzew zostanie przeznaczone na handel i czy jest już chętny do jego kupna. – Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Ale chcę wiedzieć, czy to nie jest realizacja zlecenia pod konkretne zamówienie – tłumaczy Michał Krawczyk.

Tymczasem w internecie powstała petycja w obronie Starego Gaju i ochronieniem go przed wycinką.

O sprawie pisaliśmy w czwartek. Pod koniec ubiegłego roku pod topór poszły głównie 72-letnie dęby szypułkowe oraz brzozy, graby, czereśnie osiki i lipy. Leśnicy tłumaczą to "planową gospodarką leśną". Mało tego, zapowiadają kolejne cięcia drzew.

– Zaplanowane są na powierzchni ponad 50 ha, to około 11 proc. powierzchni lasu Stary Gaj – tłumaczyła nam Anna Sternik, p.o. rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. I przekonywała, że "pozostawienie lasów własnemu losowi skutkowałoby tym, że za parę lat nastąpiłby samoistny proces obumierania drzew".

– Leśnicy wyprzedzają ten proces i dzięki temu można również zaspokoić niegasnące zapotrzebowanie społeczeństwa na drewno – zaznaczyła rzeczniczka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 9 stycznia 2021 r. o 08:29
+34
Pisi straszyli prywatyzacją lasów, co było cyniczną zagrywką, zwykłym kłamstwem obliczonym na pozyskanie głosów przed wyborami. Tymczasem sami wyżynają lasy na niespotykaną do tej pory skalę. Rozumiem pozyskanie drewna i tego nie da się uniknąć, bo potrzebujemy tego surowca, ale to co robią to rabunek, dewastacja. Tak nie zachowuje się patriota, to musi być jakaś ruska agentura, bo Polak patriota nie niszczyłby tak lasów jak robią to pisi.
Avatar
Boston-terier1 / 9 stycznia 2021 r. o 08:56
+22
Wszystko zniszczą są jak szarańcza , tylko dzisiaj i teraz , to jest najważniejsze dla partii rządzącej . Jak przeminą to las się odrodzi , następne pokolenia zapomną o szkodnikach.
Avatar
Adam_z_Lublina / 9 stycznia 2021 r. o 11:19
+14
Mam nadzieję, że miejscy radni, również ci z PiS którzy tak zażarcie bronili Górek Czechowskich również staną w obronie Starego Gaju!
Avatar
wujek_samo_zlo / 9 stycznia 2021 r. o 13:29
+12
Za posłem stoi dobra agencja PR - zyczenia swiateczne, sprawdz co zrobilem, troska o przyrode podczas gdy jeszcze niedawno sam pierwszy by wjechal koparką na teren górek ( jako radny z dzielnicy czechow odwrócił sie tyłem na głosy swoich wyborców z referendum) Przemawia za nim fałszywość pod przykryciem sprawnego PR zaprzyjaźnionej agencji reklamowej. Fałsz czuć na odległość.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 9 stycznia 2021 r. o 14:10
+7
Za posłem stoi dobra agencja PR - zyczenia swiateczne, sprawdz co zrobilem,  troska o przyrode podczas gdy jeszcze niedawno sam pierwszy by wjechal koparką na teren górek ( jako radny z dzielnicy czechow odwrócił sie tyłem na głosy swoich wyborców z referendum) Przemawia za nim fałszywość pod przykryciem sprawnego PR zaprzyjaźnionej agencji reklamowej.  Fałsz czuć na odległość.
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gratisowego ogrzewania mega-dworków zaprzyjaźnionych Ludzi z Wypchanymi Portfelami?
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 09:35
+7
nawet referendum by nie pomogło
Tobie też już nic nie pomoże, develo trollu zapieniony. Lecz się na nogi, bo na głowę za późno
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 11:50
+6
Mam nadzieję, że miejscy radni, również ci z PiS którzy tak zażarcie bronili Górek Czechowskich również staną w obronie Starego Gaju!
Płonne nadzieje jak mniemam. Albowiem ich znajomość Pisma jest wybitnie wybiórcza - nie obejmuje przypowieści o drzazdze i belce. Raczej znajomość Sienkiewicza i moralności Kalego jest im bliższa
Avatar
wujek_samo_zlo / 9 stycznia 2021 r. o 15:42
+3
Fałsz czuć na odległość
Powiedzieć Ci wprost, czym czuć Ciebie i Twoje bzdurne trollo developerskie wpisy? Może przez grzeczność daruję sobie... Lecz się na nogi....
Łatwo jest powiedzieć  to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR.  Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo. 
Łatwo jest powiedzieć  to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR.  Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmi... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 15:57
+1
Łatwo jest powiedzieć to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR. Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno rozwiń
Avatar
qwerty38 / 9 stycznia 2021 r. o 12:35
0
p. poseł mógłby ruszyć du... do Starego Gaju wtedy by zobaczył jak od kilku lat las umiera. Działania LP i tak są spóźnione ale może jeszcze ocalą las w obecnej formie.
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 19:43
-4
Do mnie piszesz, czy koło mnie, marny trollu?
Avatar
poker / 9 stycznia 2021 r. o 19:32
-1
Łatwo jest powiedzieć to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR. Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo
   A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
 Widać, żeś zgred: powtarzasz się, żadnych konkretów, ale za to porady medyczne...zwykły cienias z ciebie!
 Widać, żeś zgred: powtarzasz się, żadnych konkretów, ale za to porady medyczne...zwykły cienias z ciebie! rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 15:57
+1
Łatwo jest powiedzieć to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR. Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno rozwiń
Avatar
wujek_samo_zlo / 9 stycznia 2021 r. o 15:42
+3
Fałsz czuć na odległość
Powiedzieć Ci wprost, czym czuć Ciebie i Twoje bzdurne trollo developerskie wpisy? Może przez grzeczność daruję sobie... Lecz się na nogi....
Łatwo jest powiedzieć  to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR.  Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo. 
Łatwo jest powiedzieć  to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR.  Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmi... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 14:21
-8
Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gratisowego ogrzewania mega-dworków zaprzyjaźnionych Ludzi z Wypchanymi Portfelami?
Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 9 stycznia 2021 r. o 14:10
+7
Za posłem stoi dobra agencja PR - zyczenia swiateczne, sprawdz co zrobilem,  troska o przyrode podczas gdy jeszcze niedawno sam pierwszy by wjechal koparką na teren górek ( jako radny z dzielnicy czechow odwrócił sie tyłem na głosy swoich wyborców z referendum) Przemawia za nim fałszywość pod przykryciem sprawnego PR zaprzyjaźnionej agencji reklamowej.  Fałsz czuć na odległość.
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gratisowego ogrzewania mega-dworków zaprzyjaźnionych Ludzi z Wypchanymi Portfelami?
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 13:39
-7
Fałsz czuć na odległość
Powiedzieć Ci wprost, czym czuć Ciebie i Twoje bzdurne trollo developerskie wpisy? Może przez grzeczność daruję sobie... Lecz się na nogi....
Avatar
wujek_samo_zlo / 9 stycznia 2021 r. o 13:29
+12
Za posłem stoi dobra agencja PR - zyczenia swiateczne, sprawdz co zrobilem, troska o przyrode podczas gdy jeszcze niedawno sam pierwszy by wjechal koparką na teren górek ( jako radny z dzielnicy czechow odwrócił sie tyłem na głosy swoich wyborców z referendum) Przemawia za nim fałszywość pod przykryciem sprawnego PR zaprzyjaźnionej agencji reklamowej. Fałsz czuć na odległość.
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 12:50
-5
Działania LP i tak są spóźnione ale może jeszcze ocalą las w obecnej formie
Ej, panie symetrysta - pamięć przykrótka? Głowa na sztywno w jedną stronę odwrócona? Bielmo na oczach? Szyszko (świeć Panie nad jego duszą) też tylko ratowanie Puszczy Białowieskiej poprzez jej wycinkę miał na względzie....Dopiero wizja olbrzymich kar finansowych powstrzymała szaleństwo....
Avatar
qwerty38 / 9 stycznia 2021 r. o 12:35
0
p. poseł mógłby ruszyć du... do Starego Gaju wtedy by zobaczył jak od kilku lat las umiera. Działania LP i tak są spóźnione ale może jeszcze ocalą las w obecnej formie.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiedyś młode wilki, dziś polityczni wyjadacze. Tak zmienili się lubelscy politycy PO
Stare Zdjęcia
galeria

Kiedyś młode wilki, dziś polityczni wyjadacze. Tak zmienili się lubelscy politycy PO

Platforma Obywatelska obchodzi 20. urodziny. Jest kilka miesięcy starsza od Prawa i Sprawiedliwości. Przez lata przez PO przewinęło się mnóstwo osób. Jedni przychodzili i już zostali w partii. Inni już ją opuścili. Zobaczcie, jak zmienili się przez lata obecni i byli politycy PO.

Abp Skworc: szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich

Abp Skworc: szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich

Metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc zachęca do szczepienia się przeciwko Covid-19 i oświadczył, że sam przyjmie szczepionkę, kiedy przyjdzie jego kolej. "To kwestia poczucia odpowiedzialności za siebie innych" – podkreślił.

Rynek nieruchomości. Co nas czeka w nowym roku
Magazyn

Rynek nieruchomości. Co nas czeka w nowym roku

Wbrew wcześniejszym spekulacjom rynek nieruchomości w ubiegłym roku okazał się stabilny i odporny na pandemiczny kryzys. Ceny mieszkań nie spadły, jedynie rosły wolniej. Czego należy się spodziewać w kolejnych miesiącach?

Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 4:2. Na razie bez nowych twarzy

Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 4:2. Na razie bez nowych twarzy

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Tomasza Bednaruka. Lewart pokonał u siebie czwartoligową Victorię Żmudź 4:2. Szkoleniowiec ekipy z Lubartowa na razie nie zaprosił na testy żadnego zawodnika.

Słowacja: materiał do testów na koronawirusa pobierany przez płukanie gardła

Słowacja: materiał do testów na koronawirusa pobierany przez płukanie gardła

Od soboty na Słowacji materiał do badań genetycznych na obecność koronawirusa metodą PCR można też pobierać przez płukanie gardła. Na laboratoryjne wyniki tych badań nadal trzeba czekać 48 godzin, ale sama forma przeprowadzenia testu może być mniej dokuczliwa.

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska – Węgry 26:30. Ćwierćfinał nie dla Polaków
film

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska – Węgry 26:30. Ćwierćfinał nie dla Polaków

W sobotę Biało-Czerwoni ulegli Węgrom 26:30 na mistrzostwach świata w piłce ręcznej i tym samym nie zdołają awansować do fazy pucharowej mundialu

Prof. Paweł Misiuna "Chirurgia to było to"
Magazyn

Prof. Paweł Misiuna "Chirurgia to było to"

Lekarzem został „trochę przypadkiem”. Miał być księdzem, interesowało go aktorstwo i polityka. Prof. Paweł Misiuna poświęcił się jednak medycynie. Dla lubelskich chirurgów jest mistrzem.

Stal Stalowa Wola – Stal Kraśnik 0:1. Wielkie testy i dobry prognostyk na przyszłość

Stal Stalowa Wola – Stal Kraśnik 0:1. Wielkie testy i dobry prognostyk na przyszłość

Przed tygodniem niewiele dobrego można było powiedzieć o występie Stali Kraśnik w sparingi z Bronią Radom (1:4). Tym razem podopieczni Marcina Wróbla pokazali się jednak z dużo lepszej strony. Nie tylko pokonali swoją imienniczkę ze Stalowej Woli, ale momentami ich gra naprawdę mogła się podobać. Co ciekawe, w zespole niebiesko-żółtych pojawiło się aż dziewięciu testowanych zawodników.

Motycz: A jednak nie zamkną dzisiaj przejazdu

Motycz: A jednak nie zamkną dzisiaj przejazdu

Nie dojdzie dzisiaj do zamknięcia przejazdu kolejowego w Motyczu

Kraska o obostrzeniach od 1 lutego: myślę, że jakieś poluzowania wystąpią

Kraska o obostrzeniach od 1 lutego: myślę, że jakieś poluzowania wystąpią

Sytuacja pod względem dziennej liczby zakażeń na koronawirusa jest stabilna, więc myślę, że od lutego jakieś poluzowania w obostrzeniach wystąpią - poinformował w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że "być może od lutego będą uruchomione galerie handlowe".

Puławy: Rośnie bezrobocie. Zwalniają sprzedawców i pracowników restauracji

Puławy: Rośnie bezrobocie. Zwalniają sprzedawców i pracowników restauracji

Na koniec 2020 roku liczba bezrobotnych w powiecie puławskim wyniosła 3235 osób. To najgorszy grudzień od czterech lat. Najwięcej zwolnień notuje gastronomia, sprzedaż i hotelarstwo. Niestety, wygląda na to, że styczeń będzie jeszcze gorszy. Stopa bezrobocia prawdopodobnie przekroczyła już 6,5 procent.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrywa na trudnym terenie w Sosnowcu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrywa na trudnym terenie w Sosnowcu

Pewne zwycięstwo zanotowały w sobotę koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały w Sosnowcu CTL Zagłębie 94:79. Akademiczki spisały się świetnie w ostatniej kwarcie

Skoki Narciarskie. Polacy z 30-tym podium w konkursie drużynowym w historii
film

Skoki Narciarskie. Polacy z 30-tym podium w konkursie drużynowym w historii

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w konkursie drużynowym na skoczni w fińskim Lahti. Biało-Czerwoni oddali siedem bardzo dobrych skoków i okazali się słabsi jedynie od Norwegów

MKS Perła Lublin – Nantes Atlantique Handball 26:31
galeria

MKS Perła Lublin – Nantes Atlantique Handball 26:31

W trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF MKS Perła Lublin po zaciętym spotkaniu przegrał z francuskim Nantes Atlantique Handball 26:31

Ważna wiadomość dla wyjeżdżających do Norwegia: rząd zamyka Oslo

Ważna wiadomość dla wyjeżdżających do Norwegia: rząd zamyka Oslo

Rząd Norwegii ogłosił w sobotę zamknięcie Oslo oraz dziewięciu okolicznych miejscowości w związku z wykryciem w gminie Nordre Follo ogniska brytyjskiego szczepu koronawirusa. Na skutek zakażenia tym wariantem zmarły dwie osoby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.