Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2021 r.
8:11

Poseł dopytuje o wycinkę w Starym Gaju. "Jest to kompletnie niezrozumiała decyzja"

Autor: Zdjęcie autora (toma)
24 13 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

O powstrzymanie wycinania drzew w Starym Gaju apeluje do ministra klimatu i środowiska poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Krawczyk. I pyta, czy na drewno z wycinki zostało złożone zamówienie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jest to kompletnie niezrozumiała decyzja, nie do zaakceptowania dla mieszkańców Lublina oraz okolicznych miejscowości, którzy alarmują o sprawie moje biuro poselskie oraz lokalne media – pisze w adresowanym do ministra zapytaniu poselskim lubelski parlamentarzysta.

Więcej o wycince drzew w Starym Gaju.

Chodzi o rozpoczętą pod koniec ubiegłego roku wycinkę w lesie położonym w granicach administracyjnych Lublina. – Tłumaczenia o prowadzeniu "planowej gospodarki leśnej" nikogo nie przekonują. Jestem oczywiście świadomy, że w kompleksie leśnym Stary Gaj była i jest realizowana planowa gospodarka leśna, natomiast nie do zaakceptowania jest fakt, że polega ona na wycince tak dużej powierzchni lasu – dodaje poseł.

I pyta ministra, dlaczego Lasy Państwowe zleciły tak drastyczne cięcia i czy w ich planowaniu brali udział eksperci w dziedzinie ekologii, dendrologii i leśnictwa.

Parlamentarzysta docieka także, czy drewno z wyciętych drzew zostanie przeznaczone na handel i czy jest już chętny do jego kupna. – Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Ale chcę wiedzieć, czy to nie jest realizacja zlecenia pod konkretne zamówienie – tłumaczy Michał Krawczyk.

Tymczasem w internecie powstała petycja w obronie Starego Gaju i ochronieniem go przed wycinką.

O sprawie pisaliśmy w czwartek. Pod koniec ubiegłego roku pod topór poszły głównie 72-letnie dęby szypułkowe oraz brzozy, graby, czereśnie osiki i lipy. Leśnicy tłumaczą to "planową gospodarką leśną". Mało tego, zapowiadają kolejne cięcia drzew.

– Zaplanowane są na powierzchni ponad 50 ha, to około 11 proc. powierzchni lasu Stary Gaj – tłumaczyła nam Anna Sternik, p.o. rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. I przekonywała, że "pozostawienie lasów własnemu losowi skutkowałoby tym, że za parę lat nastąpiłby samoistny proces obumierania drzew".

– Leśnicy wyprzedzają ten proces i dzięki temu można również zaspokoić niegasnące zapotrzebowanie społeczeństwa na drewno – zaznaczyła rzeczniczka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 9 stycznia 2021 r. o 08:29
Pisi straszyli prywatyzacją lasów, co było cyniczną zagrywką, zwykłym kłamstwem obliczonym na pozyskanie głosów przed wyborami. Tymczasem sami wyżynają lasy na niespotykaną do tej pory skalę. Rozumiem pozyskanie drewna i tego nie da się uniknąć, bo potrzebujemy tego surowca, ale to co robią to rabunek, dewastacja. Tak nie zachowuje się patriota, to musi być jakaś ruska agentura, bo Polak patriota nie niszczyłby tak lasów jak robią to pisi.
Avatar
Boston-terier1 / 9 stycznia 2021 r. o 08:56
Wszystko zniszczą są jak szarańcza , tylko dzisiaj i teraz , to jest najważniejsze dla partii rządzącej . Jak przeminą to las się odrodzi , następne pokolenia zapomną o szkodnikach.
Avatar
Adam_z_Lublina / 9 stycznia 2021 r. o 11:19
Mam nadzieję, że miejscy radni, również ci z PiS którzy tak zażarcie bronili Górek Czechowskich również staną w obronie Starego Gaju!
Avatar
kronikidewelorozwoju / 9 stycznia 2021 r. o 14:10
Za posłem stoi dobra agencja PR - zyczenia swiateczne, sprawdz co zrobilem,  troska o przyrode podczas gdy jeszcze niedawno sam pierwszy by wjechal koparką na teren górek ( jako radny z dzielnicy czechow odwrócił sie tyłem na głosy swoich wyborców z referendum) Przemawia za nim fałszywość pod przykryciem sprawnego PR zaprzyjaźnionej agencji reklamowej.  Fałsz czuć na odległość.
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gratisowego ogrzewania mega-dworków zaprzyjaźnionych Ludzi z Wypchanymi Portfelami?
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 09:35
nawet referendum by nie pomogło
Tobie też już nic nie pomoże, develo trollu zapieniony. Lecz się na nogi, bo na głowę za późno
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 11:50
Mam nadzieję, że miejscy radni, również ci z PiS którzy tak zażarcie bronili Górek Czechowskich również staną w obronie Starego Gaju!
Płonne nadzieje jak mniemam. Albowiem ich znajomość Pisma jest wybitnie wybiórcza - nie obejmuje przypowieści o drzazdze i belce. Raczej znajomość Sienkiewicza i moralności Kalego jest im bliższa
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 15:57
Łatwo jest powiedzieć to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR. Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno rozwiń
Avatar
qwerty38 / 9 stycznia 2021 r. o 12:35
p. poseł mógłby ruszyć du... do Starego Gaju wtedy by zobaczył jak od kilku lat las umiera. Działania LP i tak są spóźnione ale może jeszcze ocalą las w obecnej formie.
Avatar
poker / 9 stycznia 2021 r. o 19:32
Łatwo jest powiedzieć to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR. Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo
   A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
 Widać, żeś zgred: powtarzasz się, żadnych konkretów, ale za to porady medyczne...zwykły cienias z ciebie!
 Widać, żeś zgred: powtarzasz się, żadnych konkretów, ale za to porady medyczne...zwykły cienias z ciebie! rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 19:43
Do mnie piszesz, czy koło mnie, marny trollu?
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 19:43
Do mnie piszesz, czy koło mnie, marny trollu?
Avatar
poker / 9 stycznia 2021 r. o 19:32
Łatwo jest powiedzieć to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR. Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo
   A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
 Widać, żeś zgred: powtarzasz się, żadnych konkretów, ale za to porady medyczne...zwykły cienias z ciebie!
 Widać, żeś zgred: powtarzasz się, żadnych konkretów, ale za to porady medyczne...zwykły cienias z ciebie! rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 15:57
Łatwo jest powiedzieć to co napisała agencja PR aby ocieplić swój wizerunek a szczegolnie że można jednoczesnie dokopać wrogowi politycznemu , ale już z realnym działaniej w kierunku ochrony przyrody to posłowi trochę nie po drodze. Jego sympatie do przyrody zdają się odwrotnie proporcjonalne do kasy jaką można zarobić niszcząć tą przyrodę. Wszysko się dziś opiera o fałsz wyreżyserowany przez agencje PR. Jak kamery i mikrofony mediów się wylączają to wszyscy mieli możliwość posłuchania jak to się u polityków wizja świata zmienia. H*j z tą Polską Wschodnią. Im większa "elita" tym większe zakłamanie i aktorstwo
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
A może tak jakieś fakty, konkrety - a nie samo pierdu pierdu, srutu tutu kłębek drutu na okrągło? No i widzę, że masz problemy typowe dla trolla, który nie rozumie czytanego tekstu. Ponowię więc pytanie. Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 14:21
Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gratisowego ogrzewania mega-dworków zaprzyjaźnionych Ludzi z Wypchanymi Portfelami?
Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno
Czy aby nie masz majaków, przywidzeń, "głosów" nie słyszysz, głowa Cię nie boli? Zanim zaczniesz pluć - sprawdź z której strony wiatr wieje. Nie myl płatków owsianych z mydlanymi. I lecz się na nogi - na głowę za późno rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 9 stycznia 2021 r. o 14:10
Za posłem stoi dobra agencja PR - zyczenia swiateczne, sprawdz co zrobilem,  troska o przyrode podczas gdy jeszcze niedawno sam pierwszy by wjechal koparką na teren górek ( jako radny z dzielnicy czechow odwrócił sie tyłem na głosy swoich wyborców z referendum) Przemawia za nim fałszywość pod przykryciem sprawnego PR zaprzyjaźnionej agencji reklamowej.  Fałsz czuć na odległość.
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gratisowego ogrzewania mega-dworków zaprzyjaźnionych Ludzi z Wypchanymi Portfelami?
 Nikt chyba nie zdoła pobić P0ziomu hiP0kryzji ekipy dewelo-targowiczan. Ten ptaszek całkiem inaczej by śpiewał, gdyby Trzech Dewelokróli próbowało rychtować bloczydła pośród "naturalistycznego" parku "Stary Gaj" (niewykluczone, że takie plany istniały w głowach pazernej "szlachty" przed załamaniem liczby jelonków). PS. A w kwestii "zamawiania" drwa: czy ktoś zna zasady, wg. których dysP0nowane jest "paliwo" P0zyskane z wycinek w Łysogrodzie? Czy aby nie jest przeznaczone do gr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 13:39
Fałsz czuć na odległość
Powiedzieć Ci wprost, czym czuć Ciebie i Twoje bzdurne trollo developerskie wpisy? Może przez grzeczność daruję sobie... Lecz się na nogi....
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 12:50
Działania LP i tak są spóźnione ale może jeszcze ocalą las w obecnej formie
Ej, panie symetrysta - pamięć przykrótka? Głowa na sztywno w jedną stronę odwrócona? Bielmo na oczach? Szyszko (świeć Panie nad jego duszą) też tylko ratowanie Puszczy Białowieskiej poprzez jej wycinkę miał na względzie....Dopiero wizja olbrzymich kar finansowych powstrzymała szaleństwo....
Avatar
qwerty38 / 9 stycznia 2021 r. o 12:35
p. poseł mógłby ruszyć du... do Starego Gaju wtedy by zobaczył jak od kilku lat las umiera. Działania LP i tak są spóźnione ale może jeszcze ocalą las w obecnej formie.
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 11:50
Mam nadzieję, że miejscy radni, również ci z PiS którzy tak zażarcie bronili Górek Czechowskich również staną w obronie Starego Gaju!
Płonne nadzieje jak mniemam. Albowiem ich znajomość Pisma jest wybitnie wybiórcza - nie obejmuje przypowieści o drzazdze i belce. Raczej znajomość Sienkiewicza i moralności Kalego jest im bliższa
Avatar
Adam_z_Lublina / 9 stycznia 2021 r. o 11:19
Mam nadzieję, że miejscy radni, również ci z PiS którzy tak zażarcie bronili Górek Czechowskich również staną w obronie Starego Gaju!