Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2013 r.
18:52
Edytuj ten wpis

Poseł SLD z zarzutem płatnej protekcji

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 4 A A
To pierwszy od lat przypadek, gdy podejrzanym o przestępstwo jest poseł z naszego województwa (Tomas
To pierwszy od lat przypadek, gdy podejrzanym o przestępstwo jest poseł z naszego województwa (Tomas

Zbigniew Matuszczak, poseł SLD, usłyszał od prokuratora zarzut płatnej protekcji. Grozi za to do 8 lat więzienia. To pierwszy od lat przypadek, gdy podejrzanym o przestępstwo jest poseł z naszego województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledczy uważają, że w 2008 roku Matuszczak wziął aparat fotograficzny za pomoc w zdobyciu zgody na powieszenie reklamy. O umieszczenie bannera z reklamą piwa na budynku kina "Zorza” w rządzonym przez SLD Chełmie starało się małżeństwo, którego firma wynajmowała budynek. I to oni przede wszystkim obciążyli posła.

Zbigniew Matuszczak tłumaczył, że to zemsta, bo nie pomógł tym ludziom w przedłużeniu dzierżawy "Zorzy”. Poseł zawiadomił chełmską prokuraturę, że jest oczerniany i pomawiany. Podczas tego drugiego śledztwa jeden ze świadków zmienił zdanie – teraz twierdzi, że poseł faktycznie został fałszywie pomówiony.
– Przedstawiliśmy posłowi zarzut płatnej protekcji. Złożył wyjaśnienia. Nie chcę zagłębiać się w szczegóły. Teraz będziemy weryfikowali linię obrony parlamentarzysty – mówi Andrzej Markowski, zastępca szefa Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Śledztwo przedłużone jest do 27 marca.

Parlamentarzysta podtrzymuje, że jest niewinny, że padł ofiarą pomówienia. – Mam nadzieję, że teraz sprawa zostanie szybko wyjaśniona – powiedział nam wczoraj Matuszczak (poseł zgodził na podawanie jego pełnego nazwiska – red.).

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gienia / 6 lutego 2013 o 22:14
0
[font=comic sans ms,cursive]To brednie i okrutna nagonka "polityczny poker" - nie mają czego się czepić to czepiają się niewinnego człowieka aby tylko o czymś pisać, rozmawiać itd. i co najistotniejsze w tym rozdaniu żeby notowania się pogorszyły jednym, a drugim polepszyłyl. Tylko szkoda, że w tej okrutnej politycznej rozgrywce cierpią niewinni ludzie i ich bliscy;/ Ja osobiście uważam, że to wierutne kłamstwa i zemsta podłych ludzi, którym nie podało się ręki i postanowili się zemścić. [size=5]Pomyślcie tak na zdrowy, ludzki rozum - poseł,który zarabia ponad 10 000,00 zł miesiecznie bierze aparat za 1500 zł :/ paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size] W myśl przysłowia powtarzam : "jak kraść to miliony".[/font]
[font=comic sans ms,cursive]To brednie i okrutna nagonka "polityczny poker" - nie mają czego się czepić to czepiają się niewinnego człowieka aby tylko o czymś pisać, rozmawiać itd. i co najistotniejsze w tym rozdaniu żeby notowania się pogorszyły jednym, a drugim polepszyłyl. Tylko szkoda, że w tej okrutnej politycznej rozgrywce cierpią niewinni ludzie i ich bliscy;/ Ja osobiście uważam, że to wierutne kłamstwa i zemsta podłych ludzi, którym nie podało się ręki i postanowili się zemścić. [size=5]rozwiń
Avatar
adam / 6 lutego 2013 o 15:41
0
Cytat z DW z 05 maja 2012 dot . w/w sprawy ;" Andrzej Jeżyński z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie– Aparat fotograficzny został kupiony i nie mamy dowodu, że nie został przekazany posłowi." Proste ? Proste. Brawo!
Avatar
powiat / 6 lutego 2013 o 15:30
0
Pan Poseł Matuszczak spowodował kontrolę NIK w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju w sparwie nieprawodłowości przy przekazaniu miejscowego szpitala spółce prywatnej. Kontrola trwa lub została zakończona. Sprawa tego aparatu "wybuchła"jeszcze podkoniec tamtej kadencji. Wówczas powiatem biłgorajskim i województwem rządziło pewne małżeństwo, które brało udziałw w "prywatyzacji 'tego szpitala..Jedno jest dzisiaj posłem drugie starostą. Czy to ma związek z tymi zarzutami czy też nie.Ja uważam, że tak. Poprzednik napisał,że świadkowie się wycofali z tego oskarżenia i taktwierdził też Pan Poseł. Więc co teraz pan prokurator /umyślnie piszę z małych liter/, takiego znalażł, że stawia teraz zarzuty. Klan PSL jest sprawny i skuteczny.
Pan Poseł Matuszczak spowodował kontrolę NIK w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju w sparwie nieprawodłowości przy przekazaniu miejscowego szpitala spółce prywatnej. Kontrola trwa lub została zakończona. Sprawa tego aparatu "wybuchła"jeszcze podkoniec tamtej kadencji. Wówczas powiatem biłgorajskim i województwem rządziło pewne małżeństwo, które brało udziałw w "prywatyzacji 'tego szpitala..Jedno jest dzisiaj posłem drugie starostą. Czy to ma związek z tymi zarzutami czy też nie.Ja uważam, że tak. Poprzednik napisał,że świadk... rozwiń
Avatar
Antoni / 6 lutego 2013 o 13:16
0
Jestem zdziwiony tym , że postawiono zarzuty posłowi skoro jest świadek który miał wręczać aparat fotograficzny i teraz zmienił zeznania. Przyglądam się innej sprawie gdzie podejrzanym ,oskarżonym i skazanym w ubiegłym roku był działacz Platformy Obywatelskiej w Chełmie i nadal jest we władzach powiatowych PO w Chełmie. Sprawa toczyła się kilka lat i była nawet umarzana i gdy została upubliczniona w mediach to nabrała tępa.
Avatar
Gienia / 6 lutego 2013 o 22:14
0
[font=comic sans ms,cursive]To brednie i okrutna nagonka "polityczny poker" - nie mają czego się czepić to czepiają się niewinnego człowieka aby tylko o czymś pisać, rozmawiać itd. i co najistotniejsze w tym rozdaniu żeby notowania się pogorszyły jednym, a drugim polepszyłyl. Tylko szkoda, że w tej okrutnej politycznej rozgrywce cierpią niewinni ludzie i ich bliscy;/ Ja osobiście uważam, że to wierutne kłamstwa i zemsta podłych ludzi, którym nie podało się ręki i postanowili się zemścić. [size=5]Pomyślcie tak na zdrowy, ludzki rozum - poseł,który zarabia ponad 10 000,00 zł miesiecznie bierze aparat za 1500 zł :/ paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size] W myśl przysłowia powtarzam : "jak kraść to miliony".[/font]
[font=comic sans ms,cursive]To brednie i okrutna nagonka "polityczny poker" - nie mają czego się czepić to czepiają się niewinnego człowieka aby tylko o czymś pisać, rozmawiać itd. i co najistotniejsze w tym rozdaniu żeby notowania się pogorszyły jednym, a drugim polepszyłyl. Tylko szkoda, że w tej okrutnej politycznej rozgrywce cierpią niewinni ludzie i ich bliscy;/ Ja osobiście uważam, że to wierutne kłamstwa i zemsta podłych ludzi, którym nie podało się ręki i postanowili się zemścić. [size=5]rozwiń
Avatar
adam / 6 lutego 2013 o 15:41
0
Cytat z DW z 05 maja 2012 dot . w/w sprawy ;" Andrzej Jeżyński z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie– Aparat fotograficzny został kupiony i nie mamy dowodu, że nie został przekazany posłowi." Proste ? Proste. Brawo!
Avatar
powiat / 6 lutego 2013 o 15:30
0
Pan Poseł Matuszczak spowodował kontrolę NIK w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju w sparwie nieprawodłowości przy przekazaniu miejscowego szpitala spółce prywatnej. Kontrola trwa lub została zakończona. Sprawa tego aparatu "wybuchła"jeszcze podkoniec tamtej kadencji. Wówczas powiatem biłgorajskim i województwem rządziło pewne małżeństwo, które brało udziałw w "prywatyzacji 'tego szpitala..Jedno jest dzisiaj posłem drugie starostą. Czy to ma związek z tymi zarzutami czy też nie.Ja uważam, że tak. Poprzednik napisał,że świadkowie się wycofali z tego oskarżenia i taktwierdził też Pan Poseł. Więc co teraz pan prokurator /umyślnie piszę z małych liter/, takiego znalażł, że stawia teraz zarzuty. Klan PSL jest sprawny i skuteczny.
Pan Poseł Matuszczak spowodował kontrolę NIK w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju w sparwie nieprawodłowości przy przekazaniu miejscowego szpitala spółce prywatnej. Kontrola trwa lub została zakończona. Sprawa tego aparatu "wybuchła"jeszcze podkoniec tamtej kadencji. Wówczas powiatem biłgorajskim i województwem rządziło pewne małżeństwo, które brało udziałw w "prywatyzacji 'tego szpitala..Jedno jest dzisiaj posłem drugie starostą. Czy to ma związek z tymi zarzutami czy też nie.Ja uważam, że tak. Poprzednik napisał,że świadk... rozwiń
Avatar
Antoni / 6 lutego 2013 o 13:16
0
Jestem zdziwiony tym , że postawiono zarzuty posłowi skoro jest świadek który miał wręczać aparat fotograficzny i teraz zmienił zeznania. Przyglądam się innej sprawie gdzie podejrzanym ,oskarżonym i skazanym w ubiegłym roku był działacz Platformy Obywatelskiej w Chełmie i nadal jest we władzach powiatowych PO w Chełmie. Sprawa toczyła się kilka lat i była nawet umarzana i gdy została upubliczniona w mediach to nabrała tępa.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 8 4

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 99 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!