Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2010 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Posypały się kary za nieodśnieżone ulice

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 5 A A

Trzy firmy zostały ukarane przez miasto za nienależyte odśnieżanie ulic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych dostanie zapłatę pomniejszoną o 8,8 tys. złotych. O 7 tys. zł mniej dostanie Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, zaś największą karą, bo sięgającą aż 138 tys. złotych obciążone zostało MPO. Do tej ostatniej firmy magistrat miał najwięcej uwag.

– MPO ma pod opieką trzy rejony. I jak się w tych trzech rejonach popatrzyło na ulice, to nazbierało się sporo nieprawidłowości – mówi Beata Gita z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. – Najczęstsze przewinienie to niezachowanie standardów zimowego utrzymania dróg. Tam, gdzie ulica powinna być czarna nadal zalegał na niej śnieg – dodaje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eM / 25 grudnia 2010 r. o 14:38
Ale oni sie nie martwia, odrobia sobie na fakturach, ktore wystawia po tej kilkudniowej odwilzy.
Wpisza sobie odsniezenie ulic, na ktorych nie ma juz sniegu z powodu takiej, a nie innej pogody, mimo ze nawet sie tam nie pojawili.
Avatar
PEK / 25 grudnia 2010 r. o 14:35
a może wrzodzie na czterech literach społeczeństwa najpierw się dowiesz, czy MPO miało w swoich obowiązkach zleconych przez urzędników odśnieżenie tych przejść zanim zaczniesz kłapać dziobem
Avatar
ASD / 25 grudnia 2010 r. o 12:10
TE KARY TO MPO MA GDZIEŚ - OD PONAD 2 TYGODNI ZGŁASZAM DO STRAŻY MIEJSKIEJ NIEODŚNIEŻONE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH NA UL.KROCHMALNEJ. TE DARMOZJADY NIC NIE ROBIĄ. MOŻE CZEKAJĄ NA TO, ŻE JAK KTOŚ ZGINIE, TO ZAROBIĄ MEDIALNĄ AKCJĘ JACY TO ONI POTRZEBNI. OSTATNIO ZGŁOSZENIE PRZYJĄŁ DYŻURNY SOBIESIAK A PATROL JAK ZWYKLE ODWOZIŁ DZIECI DO PRZEDSZKOLA I POJECHAŁ NA RUSKĄ POGONIĆ STARUSZKI, KTÓRE MAJĄ DO SPRZEDANIA KILKA JAJEK. JAK DŁUGO TE NIEROBY BĘDĄ MARNOTRAWIĆ NASZE PODATKI.
Avatar
1,2,3 / 25 grudnia 2010 r. o 10:44
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - WYDAJNIEJSZA FIRMA !!!! BO TO JUŻ ZACZYNA SIĘ ROBIC NUDNE.....GOTOWOŚC DO ZIMY W MAJU....PIENIĄDZE W LIPCU, A DWA DNI OPADÓW I MROZU.....I PARALIŻ CAŁKOWITY !!!!
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - W... rozwiń
Avatar
rysiek / 25 grudnia 2010 r. o 09:52
ciekawe dosyc duza rozpietosc od 7 do 138 w tych pierwszych 2 przedsiebiorstwach to ta kara podbna jak dla prezesow pkp
Avatar
eM / 25 grudnia 2010 r. o 14:38
Ale oni sie nie martwia, odrobia sobie na fakturach, ktore wystawia po tej kilkudniowej odwilzy.
Wpisza sobie odsniezenie ulic, na ktorych nie ma juz sniegu z powodu takiej, a nie innej pogody, mimo ze nawet sie tam nie pojawili.
Avatar
PEK / 25 grudnia 2010 r. o 14:35
a może wrzodzie na czterech literach społeczeństwa najpierw się dowiesz, czy MPO miało w swoich obowiązkach zleconych przez urzędników odśnieżenie tych przejść zanim zaczniesz kłapać dziobem
Avatar
ASD / 25 grudnia 2010 r. o 12:10
TE KARY TO MPO MA GDZIEŚ - OD PONAD 2 TYGODNI ZGŁASZAM DO STRAŻY MIEJSKIEJ NIEODŚNIEŻONE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH NA UL.KROCHMALNEJ. TE DARMOZJADY NIC NIE ROBIĄ. MOŻE CZEKAJĄ NA TO, ŻE JAK KTOŚ ZGINIE, TO ZAROBIĄ MEDIALNĄ AKCJĘ JACY TO ONI POTRZEBNI. OSTATNIO ZGŁOSZENIE PRZYJĄŁ DYŻURNY SOBIESIAK A PATROL JAK ZWYKLE ODWOZIŁ DZIECI DO PRZEDSZKOLA I POJECHAŁ NA RUSKĄ POGONIĆ STARUSZKI, KTÓRE MAJĄ DO SPRZEDANIA KILKA JAJEK. JAK DŁUGO TE NIEROBY BĘDĄ MARNOTRAWIĆ NASZE PODATKI.
Avatar
1,2,3 / 25 grudnia 2010 r. o 10:44
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - WYDAJNIEJSZA FIRMA !!!! BO TO JUŻ ZACZYNA SIĘ ROBIC NUDNE.....GOTOWOŚC DO ZIMY W MAJU....PIENIĄDZE W LIPCU, A DWA DNI OPADÓW I MROZU.....I PARALIŻ CAŁKOWITY !!!!
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - W... rozwiń
Avatar
rysiek / 25 grudnia 2010 r. o 09:52
ciekawe dosyc duza rozpietosc od 7 do 138 w tych pierwszych 2 przedsiebiorstwach to ta kara podbna jak dla prezesow pkp
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MKS FunFloor Lublin – EKS Start Elbląg 35:19. Wulkan pozasportowych emocji [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin – EKS Start Elbląg 35:19. Wulkan pozasportowych emocji [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin po raz pierwszy zagrał bez Moniki Marzec na ławce rezerwowych. Wicemistrzynie Polski prowadzone przez Piotra Dropka nie dały szans Startowi Elbląg.

Anwil Włocławek – Polski Cukier Start 86:63. Nowy zawodnik dołączył do klubu z Lublina

Anwil Włocławek – Polski Cukier Start 86:63. Nowy zawodnik dołączył do klubu z Lublina

Polski Cukier Start został rozbity przez Anwil Włocławek 86:63. Goście walczyli dzielnie przez 20 minut, ale w drugiej połowie nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Po przerwie czerwono-czarni zdobyli ledwie 29 punktów. Lublinianie, aby ratować sytuację zdecydowali się na kolejny transfer - do drużyny dołączył Troy Barnies.

Worek prezentów dla tysiąca dzieci. Ulicami Lublina przejdzie Orszak Św. Mikołaja.

Worek prezentów dla tysiąca dzieci. Ulicami Lublina przejdzie Orszak Św. Mikołaja.

Po raz dziewiąty w niedzielę, 4 grudnia, ulicami Lublina przejdzie Orszak Świętego Mikołaja. Barwny korowód wyruszy ze Starego Miasta po godz. 14.30.

Zamojskie. 15 punktów i 3 tysiące zł mandatu dla kierowcy opla

Zamojskie. 15 punktów i 3 tysiące zł mandatu dla kierowcy opla

Pieszy nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierująca oplem 43-latka dostała wysoki mandat.

Zamość. Autobusy na prąd wyjadą w miasto. Za rok

Zamość. Autobusy na prąd wyjadą w miasto. Za rok

Ulicami Zamościa będzie jeździło 14 elektrycznych, napędzanych energią z paneli fotowoltaicznych autobusów. Umowę na ich dostawę między Miejskim Zakładem Komunikacji i firma MAN Truck & Bus Polska podpisano w piątek.

Niedzielny obiad. Zimowa rybna i żurek w innej odsłonie. Przepisy kulinarne
Magazyn

Niedzielny obiad. Zimowa rybna i żurek w innej odsłonie. Przepisy kulinarne

Są smaczne, zdrowe i bardzo energetyczne. Jaką zupę ugotować grudniu? Taką, żeby często gęsto starczyła za cały obiad. Zimowe zupy to potrafią.

Mundial 2022: Dziś mecz Polska - Francja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i stream on-line

Mundial 2022: Dziś mecz Polska - Francja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i stream on-line

Polska po słabej grze w meczu z Argentyną i porażce 0:2 awansowała po raz pierwszy w XXI do fazy pucharowej mistrzostw świata. W niedzielę podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Francją i nie będą mieli nic do stracenia, bo nikt nie wymaga od nich zwycięstwa w starciu z mistrzami świata z 2018 roku

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!