Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 marca 2016 r.
8:48

Posypały się mandaty na zamkniętej dla ruchu ul. Muzycznej. To nie koniec akcji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Karani są parkujący i ci, którzy zignorowali zakaz ruchu. Straż Miejska zapowiada, że to nie koniec akcji, bo musi oczyścić ulicę z samochodów tak, by umożliwić pracę robotnikom budującym drogę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ul. Muzyczna została zagrodzona barierkami już w poniedziałek po porannym szczycie komunikacyjnym. Od tamtej pory nie wolno wjeżdżać na odcinek między Nadbystrzycką a Szczerbowskiego, a teren ten jest placem budowy. Ulica ma tu być poszerzona, zaś jej dalszy fragment będzie biegł aż do rzeki, a dalej po nowym moście.

Najpierw robotnicy muszą się uporać z przebudową podziemnych sieci, a tego nie da się zrobić bez rozkopywania ulicy. Z rozkopaniem trzeba za to czekać, aż poprawi się pogoda, która na razie drogowcom nie sprzyja. Po ostatnich opadach deszczu na placu budowy zaczęły się tworzyć bajora i głównie dlatego wykop jest jeszcze dość daleko od zamkniętego odcinka jezdni.

Ale nawet przy dobrej pogodzie robotnicy nie będą mogli prowadzić prac, dopóki z jezdni i jej okolic znikną wszystkie samochody. A z tym jest problem.

Wczoraj po godz. 12.30 doliczyliśmy się na tym odcinku ponad 30 zaparkowanych aut. Na dodatek wielu kierowców ignoruje zakaz ruchu i wjeżdża za barierki.

W oczyszczeniu ulicy z samochodów pomagają robotnikom strażnicy miejscy. – We wtorek nałożyliśmy na kierowców osiem mandatów karnych na łączną kwotę 700 złotych – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Za takie przewinienie nie ma jednej, ustalonej stawki. – Mandat może wynieść od 20 do 500 zł – dodaje rzecznik.

Wczoraj do godz. 14 w ręce strażników wpadło sześciu kierowców, którzy wjechali za znak. Oprócz mandatu każdy kierowca, który zignorował zakaz ruchu dostaje też pięć punktów karnych. Natomiast wezwań do stawienia się w komendzie mogą się spodziewać ci, którzy nadal będą tu parkować.

Straż Miejska zapowiada, że to nie koniec akcji. – W czwartek też będziemy monitorowali sytuację – zapowiada Gogola. – Liczymy na to, że kierowcy będą stosować się do przepisów.

Po zamknięciu ul. Muzycznej dojazd do znajdujących się przy niej szkół zapewniony jest od ul. Szczerbowskiego po prowizorycznej drodze. Do al. Piłsudskiego wciąż można dostać się przez Ochotniczą i Szczerbowskiego.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) / 6 marca 2016 o 00:04
0

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

a ty kim jesteśjeś ? pewnie zagraniczniaczek- zmywaczek? :P znam wielu nieudaczników którzy w PL klepali biede ale odnaleźli sie za granicą jako robole:p

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 21:20
0

Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 13:30
0
Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 12:16
0
szkoda, że nikt nie pomyślał o jakimś dodatkowym ułatwieniu dla skręcających w lewo ze Strażackiej w Narutowicza, w sytuacji kiedy nie można wyjechać z Muzycznej w lewo w Nadbystrzycką, jest to jedyna alternatywa przed zjazdem ze Szczerbowskiego w Piłsudskiego
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 12:12
0
najlepsze jest to, że strażnik miejski chciał mnie zawrócić 01.03 (pewnie ileś osób wcześniej zawrócił) nie mając pojęcia, że od strony Szczerbowskiego zakaz ruchu nie dotyczy dojazdu do posesji, a jego zdziwiona twarz, gdy mu to powiedziałem - bezcenne, oczywiście poszedł sprawdzić co jest napisane pod znakiem
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 11:35
0

Najpierw ustawcie prawidłowo znaki informujące o nieprzejezdności. Postawiliście zakazy ruchu na granicy, ale np. jadący od strony politechniki zobaczy je dopiero jak będzie bezpośrednio przed nimi. Należy pokazać, że w prawo jest ślepa ulica (te 20m do znaku zakazu ruchu).

Ależ jadąc od strony Politechniki jest zakaz skrętu w prawo.

Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 11:33
0

Czytałam niedawno w TEJ gazecie, że mandatów na razie nie będzie, tylko informacja... Ale kto by nie chciał zarobić? I to tak łatwo? Co z tego, że jeszcze nie kopią, forsa nie śmierdzi, zamiast pilnować porządku, można zebrać kasę zupełnie bez wysiłku. A parkingi? Po co? Lepiej zakazywać i trzepać ludzi!

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 10:59
0
Co to za dyskusja? Jak można za znakiem "zakaz ruchu" poruszać się.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 10:52
0
Ile mandatów wypisała tam SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski???
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 10:47
0
Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też wypisuje tam mandaty????
Avatar
:) / 6 marca 2016 o 00:04
0

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

a ty kim jesteśjeś ? pewnie zagraniczniaczek- zmywaczek? :P znam wielu nieudaczników którzy w PL klepali biede ale odnaleźli sie za granicą jako robole:p

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 21:20
0

Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

Avatar
Gość / 4 marca 2016 o 13:30
0
Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 12:16
0
szkoda, że nikt nie pomyślał o jakimś dodatkowym ułatwieniu dla skręcających w lewo ze Strażackiej w Narutowicza, w sytuacji kiedy nie można wyjechać z Muzycznej w lewo w Nadbystrzycką, jest to jedyna alternatywa przed zjazdem ze Szczerbowskiego w Piłsudskiego
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 12:12
0
najlepsze jest to, że strażnik miejski chciał mnie zawrócić 01.03 (pewnie ileś osób wcześniej zawrócił) nie mając pojęcia, że od strony Szczerbowskiego zakaz ruchu nie dotyczy dojazdu do posesji, a jego zdziwiona twarz, gdy mu to powiedziałem - bezcenne, oczywiście poszedł sprawdzić co jest napisane pod znakiem
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 11:35
0

Najpierw ustawcie prawidłowo znaki informujące o nieprzejezdności. Postawiliście zakazy ruchu na granicy, ale np. jadący od strony politechniki zobaczy je dopiero jak będzie bezpośrednio przed nimi. Należy pokazać, że w prawo jest ślepa ulica (te 20m do znaku zakazu ruchu).

Ależ jadąc od strony Politechniki jest zakaz skrętu w prawo.

Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 11:33
0

Czytałam niedawno w TEJ gazecie, że mandatów na razie nie będzie, tylko informacja... Ale kto by nie chciał zarobić? I to tak łatwo? Co z tego, że jeszcze nie kopią, forsa nie śmierdzi, zamiast pilnować porządku, można zebrać kasę zupełnie bez wysiłku. A parkingi? Po co? Lepiej zakazywać i trzepać ludzi!

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 10:59
0
Co to za dyskusja? Jak można za znakiem "zakaz ruchu" poruszać się.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 10:52
0
Ile mandatów wypisała tam SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski???
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 10:47
0
Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też wypisuje tam mandaty????
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 0 0

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 0 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 1 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 2

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 14 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 0 3

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS