Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 marca 2016 r.
8:48

Posypały się mandaty na zamkniętej dla ruchu ul. Muzycznej. To nie koniec akcji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Karani są parkujący i ci, którzy zignorowali zakaz ruchu. Straż Miejska zapowiada, że to nie koniec akcji, bo musi oczyścić ulicę z samochodów tak, by umożliwić pracę robotnikom budującym drogę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ul. Muzyczna została zagrodzona barierkami już w poniedziałek po porannym szczycie komunikacyjnym. Od tamtej pory nie wolno wjeżdżać na odcinek między Nadbystrzycką a Szczerbowskiego, a teren ten jest placem budowy. Ulica ma tu być poszerzona, zaś jej dalszy fragment będzie biegł aż do rzeki, a dalej po nowym moście.

Najpierw robotnicy muszą się uporać z przebudową podziemnych sieci, a tego nie da się zrobić bez rozkopywania ulicy. Z rozkopaniem trzeba za to czekać, aż poprawi się pogoda, która na razie drogowcom nie sprzyja. Po ostatnich opadach deszczu na placu budowy zaczęły się tworzyć bajora i głównie dlatego wykop jest jeszcze dość daleko od zamkniętego odcinka jezdni.

Ale nawet przy dobrej pogodzie robotnicy nie będą mogli prowadzić prac, dopóki z jezdni i jej okolic znikną wszystkie samochody. A z tym jest problem.

Wczoraj po godz. 12.30 doliczyliśmy się na tym odcinku ponad 30 zaparkowanych aut. Na dodatek wielu kierowców ignoruje zakaz ruchu i wjeżdża za barierki.

W oczyszczeniu ulicy z samochodów pomagają robotnikom strażnicy miejscy. – We wtorek nałożyliśmy na kierowców osiem mandatów karnych na łączną kwotę 700 złotych – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Za takie przewinienie nie ma jednej, ustalonej stawki. – Mandat może wynieść od 20 do 500 zł – dodaje rzecznik.

Wczoraj do godz. 14 w ręce strażników wpadło sześciu kierowców, którzy wjechali za znak. Oprócz mandatu każdy kierowca, który zignorował zakaz ruchu dostaje też pięć punktów karnych. Natomiast wezwań do stawienia się w komendzie mogą się spodziewać ci, którzy nadal będą tu parkować.

Straż Miejska zapowiada, że to nie koniec akcji. – W czwartek też będziemy monitorowali sytuację – zapowiada Gogola. – Liczymy na to, że kierowcy będą stosować się do przepisów.

Po zamknięciu ul. Muzycznej dojazd do znajdujących się przy niej szkół zapewniony jest od ul. Szczerbowskiego po prowizorycznej drodze. Do al. Piłsudskiego wciąż można dostać się przez Ochotniczą i Szczerbowskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) / 6 marca 2016 r. o 00:04
0

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

a ty kim jesteśjeś ? pewnie zagraniczniaczek- zmywaczek? :P znam wielu nieudaczników którzy w PL klepali biede ale odnaleźli sie za granicą jako robole:p

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 21:20
0

Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 13:30
0
Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:16
0
szkoda, że nikt nie pomyślał o jakimś dodatkowym ułatwieniu dla skręcających w lewo ze Strażackiej w Narutowicza, w sytuacji kiedy nie można wyjechać z Muzycznej w lewo w Nadbystrzycką, jest to jedyna alternatywa przed zjazdem ze Szczerbowskiego w Piłsudskiego
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:12
0
najlepsze jest to, że strażnik miejski chciał mnie zawrócić 01.03 (pewnie ileś osób wcześniej zawrócił) nie mając pojęcia, że od strony Szczerbowskiego zakaz ruchu nie dotyczy dojazdu do posesji, a jego zdziwiona twarz, gdy mu to powiedziałem - bezcenne, oczywiście poszedł sprawdzić co jest napisane pod znakiem
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:35
0

Najpierw ustawcie prawidłowo znaki informujące o nieprzejezdności. Postawiliście zakazy ruchu na granicy, ale np. jadący od strony politechniki zobaczy je dopiero jak będzie bezpośrednio przed nimi. Należy pokazać, że w prawo jest ślepa ulica (te 20m do znaku zakazu ruchu).

Ależ jadąc od strony Politechniki jest zakaz skrętu w prawo.

Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:33
0

Czytałam niedawno w TEJ gazecie, że mandatów na razie nie będzie, tylko informacja... Ale kto by nie chciał zarobić? I to tak łatwo? Co z tego, że jeszcze nie kopią, forsa nie śmierdzi, zamiast pilnować porządku, można zebrać kasę zupełnie bez wysiłku. A parkingi? Po co? Lepiej zakazywać i trzepać ludzi!

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:59
0
Co to za dyskusja? Jak można za znakiem "zakaz ruchu" poruszać się.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:52
0
Ile mandatów wypisała tam SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski???
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:47
0
Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też wypisuje tam mandaty????
Avatar
:) / 6 marca 2016 r. o 00:04
0

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

a ty kim jesteśjeś ? pewnie zagraniczniaczek- zmywaczek? :P znam wielu nieudaczników którzy w PL klepali biede ale odnaleźli sie za granicą jako robole:p

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 21:20
0

Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 13:30
0
Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:16
0
szkoda, że nikt nie pomyślał o jakimś dodatkowym ułatwieniu dla skręcających w lewo ze Strażackiej w Narutowicza, w sytuacji kiedy nie można wyjechać z Muzycznej w lewo w Nadbystrzycką, jest to jedyna alternatywa przed zjazdem ze Szczerbowskiego w Piłsudskiego
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:12
0
najlepsze jest to, że strażnik miejski chciał mnie zawrócić 01.03 (pewnie ileś osób wcześniej zawrócił) nie mając pojęcia, że od strony Szczerbowskiego zakaz ruchu nie dotyczy dojazdu do posesji, a jego zdziwiona twarz, gdy mu to powiedziałem - bezcenne, oczywiście poszedł sprawdzić co jest napisane pod znakiem
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:35
0

Najpierw ustawcie prawidłowo znaki informujące o nieprzejezdności. Postawiliście zakazy ruchu na granicy, ale np. jadący od strony politechniki zobaczy je dopiero jak będzie bezpośrednio przed nimi. Należy pokazać, że w prawo jest ślepa ulica (te 20m do znaku zakazu ruchu).

Ależ jadąc od strony Politechniki jest zakaz skrętu w prawo.

Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:33
0

Czytałam niedawno w TEJ gazecie, że mandatów na razie nie będzie, tylko informacja... Ale kto by nie chciał zarobić? I to tak łatwo? Co z tego, że jeszcze nie kopią, forsa nie śmierdzi, zamiast pilnować porządku, można zebrać kasę zupełnie bez wysiłku. A parkingi? Po co? Lepiej zakazywać i trzepać ludzi!

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:59
0
Co to za dyskusja? Jak można za znakiem "zakaz ruchu" poruszać się.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:52
0
Ile mandatów wypisała tam SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski???
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:47
0
Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też wypisuje tam mandaty????
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego wracają po długiej przerwie

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego wracają po długiej przerwie

W niedzielę ruszają zmagania koszykarzy-amatorów w ramach rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Mistrzowskiego tytułu broni The Reds

Lublin. Obchody 82. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę
galeria

Lublin. Obchody 82. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę

Na placu Litewskim w Lublinie spotkali się uczestnicy obchodów 82. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę. W programie wydarzenia był m.in. apel pamięci, salwa honorowa oraz składanie kwiatów i zapalenie zniczy na płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza.

Lublin: Las będzie dalej zamknięty. Ale tylko w połowie
galeria

Lublin: Las będzie dalej zamknięty. Ale tylko w połowie

Do połowy października przedłużono zakaz wstępu do lasu Stary Gaj, ale dotyczy to już tylko połowy jego obszaru. Bez obaw o mandat można spacerować po terenie położonym bliżej osiedli mieszkaniowych

Paweł Socha (Wisła Puławy): Każdy chce przerwać serię Stali Rzeszów

Paweł Socha (Wisła Puławy): Każdy chce przerwać serię Stali Rzeszów

Rozmowa z Pawłem Sochą, bramkarzem Wisły Puławy

Muzyka wraca do Filharmonii. Koncert na inaugurację sezonu
17 września 2021, 19:00

Muzyka wraca do Filharmonii. Koncert na inaugurację sezonu

Wprawdzie pierwsze po wakacyjnej przerwie koncerty już się w Filharmonii Lubelskiej odbywały, ale w najbliższy piątek instytucja zaprosi na oficjalną inaugurację sezonu 2021/2022. O godz. 19 odbędzie się koncert z udziałem wyjątkowych artystów.

Nina Słupska dostała dziś rano "najdroższy lek na świecie". Rodzice dziękują wszystkim za pomoc

Nina Słupska dostała dziś rano "najdroższy lek na świecie". Rodzice dziękują wszystkim za pomoc

Poczułem ulgę, że to już, że Nina dostała gen, który zmobilizuje jej organizm do produkcji białka – mówi szczęśliwy Tomasz Słupski, tata 2-latki chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Mała lublinianka otrzymała dzisiaj rano „najdroższy lek na świecie”.

Świnia w worku wpadła pod samochód. Wcześniej uciekła z transportu

Świnia w worku wpadła pod samochód. Wcześniej uciekła z transportu

W Biłgoraju kierowca najechał na leżący na jezdni worek. Okazało się, że w środku była świnia, która wydostała się z transportu. Zwierzę uciekło w pobliskie pola.

Łuków: Bezpłatna komunikacja pomiędzy cmentarzami?

Łuków: Bezpłatna komunikacja pomiędzy cmentarzami?

Specjalna linia kursująca pomiędzy cmentarzami w okresie Wszystkich Świętych. To propozycja radnych z Łukowa. Ale Łukasz Bober i Arkadiusz Pogonowski zachęcają jeszcze władze miasta, aby autobusy linii „Ł2” woziły pasażerów także w weekendy. Samorząd odpowiada, że planuje zapewnić mieszkańcom dojazd do cmentarzy.

Ukłon dla dewelopera. Nawet radni z klubu prezydenta Lublina mają wątpliwości

Ukłon dla dewelopera. Nawet radni z klubu prezydenta Lublina mają wątpliwości

Prezydent chce przeforsować w Radzie Miasta zmianę planu zagospodarowania terenu obok ZUS. Zamierza umożliwić tu budowę mieszkań, choć obowiązujące studium, z którym plan nie może być sprzeczny, przewiduje tu wyłącznie usługi. Nawet w gronie radnych wspierających prezydenta pojawiają się wątpliwości co do tej propozycji.

Motor kontra Garbarnia Kraków, czyli czas zacząć maraton

Motor kontra Garbarnia Kraków, czyli czas zacząć maraton

Szykuje się bardzo ciekawy tydzień dla kibiców Motoru. W sobotę mecz ligowy z Garbarnią Kraków (godz. 17), w środę pucharowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała (19), a w kolejny weekend walka o punkty w Grodzisku Mazowieckim z tamtejszą Pogonią (13).

Powiat puławski z milionami. Projekty miasta Puławy spadły na sam dół

Powiat puławski z milionami. Projekty miasta Puławy spadły na sam dół

W środę władze powiatu puławskiego podpisały umowę, na mocy której samorząd otrzyma prawie 4,2 mln zł na przebudowę drogi do Trzcianek w gminie Janowiec. Rządowe wsparcie otrzymało także miasto Puławy. W tym przypadku będzie to tylko jedna trzydziesta tej sumy – 133 tys. zł.

Fonie Lublina: recital Juliusza Goniarskiego
18 września 2021, 18:00

Fonie Lublina: recital Juliusza Goniarskiego

W sobotę, 18 września o godz. 18 w Trybunale Koronnym odbędzie się recital fortepianowy Juliusza Goniarskiego w ramach cyklu Fonie Lublina.

Tak wygląda nowy Smok w Puławach. Wiemy kto wystąpi jako pierwszy
Zdjęcia
galeria

Tak wygląda nowy Smok w Puławach. Wiemy kto wystąpi jako pierwszy

Otwarty po kilku latach niebytu popularny puławski klub Smok otwiera nowy rozdział swojej historii. Jego właściciele chcą, by znów tętnił muzycznym życiem. Pomóc mają w tym weekendowe wieczory z muzyką na żywo. Na smoczej scenie wystąpi m.in. Mela Koteluk.

Kto zamieszka w czynszówkach w Świdniku?

Kto zamieszka w czynszówkach w Świdniku?

Niedługo ma zostać opublikowana lista najemców rządowych czynszówek w Świdniku. Już teraz wiadomo kto będzie zarządzać budynkami, które powstały w ramach programu „Mieszkanie Plus”.

Weekendowe atrakcje w Wąwolnicy
18 września 2021, 11:00

Weekendowe atrakcje w Wąwolnicy

W dniach 18-19 września Gminny Dom Kultury w Wąwolnicy oraz Stowarzyszenia "Polska Wieś" i Niezłomna Polska - Dobre Słowo zaproszą mieszkańców miejscowości na wydarzenie artystyczne - "Malownicza Wąwolnica". Jedną z gwiazd projektu będzie Izabela Trojanowska.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!