Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

3 marca 2016 r.
8:48

Posypały się mandaty na zamkniętej dla ruchu ul. Muzycznej. To nie koniec akcji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Karani są parkujący i ci, którzy zignorowali zakaz ruchu. Straż Miejska zapowiada, że to nie koniec akcji, bo musi oczyścić ulicę z samochodów tak, by umożliwić pracę robotnikom budującym drogę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ul. Muzyczna została zagrodzona barierkami już w poniedziałek po porannym szczycie komunikacyjnym. Od tamtej pory nie wolno wjeżdżać na odcinek między Nadbystrzycką a Szczerbowskiego, a teren ten jest placem budowy. Ulica ma tu być poszerzona, zaś jej dalszy fragment będzie biegł aż do rzeki, a dalej po nowym moście.

Najpierw robotnicy muszą się uporać z przebudową podziemnych sieci, a tego nie da się zrobić bez rozkopywania ulicy. Z rozkopaniem trzeba za to czekać, aż poprawi się pogoda, która na razie drogowcom nie sprzyja. Po ostatnich opadach deszczu na placu budowy zaczęły się tworzyć bajora i głównie dlatego wykop jest jeszcze dość daleko od zamkniętego odcinka jezdni.

Ale nawet przy dobrej pogodzie robotnicy nie będą mogli prowadzić prac, dopóki z jezdni i jej okolic znikną wszystkie samochody. A z tym jest problem.

Wczoraj po godz. 12.30 doliczyliśmy się na tym odcinku ponad 30 zaparkowanych aut. Na dodatek wielu kierowców ignoruje zakaz ruchu i wjeżdża za barierki.

W oczyszczeniu ulicy z samochodów pomagają robotnikom strażnicy miejscy. – We wtorek nałożyliśmy na kierowców osiem mandatów karnych na łączną kwotę 700 złotych – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Za takie przewinienie nie ma jednej, ustalonej stawki. – Mandat może wynieść od 20 do 500 zł – dodaje rzecznik.

Wczoraj do godz. 14 w ręce strażników wpadło sześciu kierowców, którzy wjechali za znak. Oprócz mandatu każdy kierowca, który zignorował zakaz ruchu dostaje też pięć punktów karnych. Natomiast wezwań do stawienia się w komendzie mogą się spodziewać ci, którzy nadal będą tu parkować.

Straż Miejska zapowiada, że to nie koniec akcji. – W czwartek też będziemy monitorowali sytuację – zapowiada Gogola. – Liczymy na to, że kierowcy będą stosować się do przepisów.

Po zamknięciu ul. Muzycznej dojazd do znajdujących się przy niej szkół zapewniony jest od ul. Szczerbowskiego po prowizorycznej drodze. Do al. Piłsudskiego wciąż można dostać się przez Ochotniczą i Szczerbowskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) / 6 marca 2016 r. o 00:04
0

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

a ty kim jesteśjeś ? pewnie zagraniczniaczek- zmywaczek? :P znam wielu nieudaczników którzy w PL klepali biede ale odnaleźli sie za granicą jako robole:p

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 21:20
0

Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 13:30
0
Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:16
0
szkoda, że nikt nie pomyślał o jakimś dodatkowym ułatwieniu dla skręcających w lewo ze Strażackiej w Narutowicza, w sytuacji kiedy nie można wyjechać z Muzycznej w lewo w Nadbystrzycką, jest to jedyna alternatywa przed zjazdem ze Szczerbowskiego w Piłsudskiego
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:12
0
najlepsze jest to, że strażnik miejski chciał mnie zawrócić 01.03 (pewnie ileś osób wcześniej zawrócił) nie mając pojęcia, że od strony Szczerbowskiego zakaz ruchu nie dotyczy dojazdu do posesji, a jego zdziwiona twarz, gdy mu to powiedziałem - bezcenne, oczywiście poszedł sprawdzić co jest napisane pod znakiem
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:35
0

Najpierw ustawcie prawidłowo znaki informujące o nieprzejezdności. Postawiliście zakazy ruchu na granicy, ale np. jadący od strony politechniki zobaczy je dopiero jak będzie bezpośrednio przed nimi. Należy pokazać, że w prawo jest ślepa ulica (te 20m do znaku zakazu ruchu).

Ależ jadąc od strony Politechniki jest zakaz skrętu w prawo.

Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:33
0

Czytałam niedawno w TEJ gazecie, że mandatów na razie nie będzie, tylko informacja... Ale kto by nie chciał zarobić? I to tak łatwo? Co z tego, że jeszcze nie kopią, forsa nie śmierdzi, zamiast pilnować porządku, można zebrać kasę zupełnie bez wysiłku. A parkingi? Po co? Lepiej zakazywać i trzepać ludzi!

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:59
0
Co to za dyskusja? Jak można za znakiem "zakaz ruchu" poruszać się.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:52
0
Ile mandatów wypisała tam SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski???
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:47
0
Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też wypisuje tam mandaty????
Avatar
:) / 6 marca 2016 r. o 00:04
0

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

a ty kim jesteśjeś ? pewnie zagraniczniaczek- zmywaczek? :P znam wielu nieudaczników którzy w PL klepali biede ale odnaleźli sie za granicą jako robole:p

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 21:20
0

Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....

Uuuuu! Ale masz ból d u p y :P

Polaczek - cebulaczek :D :D :D

Avatar
Gość / 4 marca 2016 r. o 13:30
0
Może POLICJA by się zainteresowała tymi kopciuchami ponieważ te święte krowy jeżdżą bez zapiętych pasów a ich pojazd nie był uprzywilejowany ....
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:16
0
szkoda, że nikt nie pomyślał o jakimś dodatkowym ułatwieniu dla skręcających w lewo ze Strażackiej w Narutowicza, w sytuacji kiedy nie można wyjechać z Muzycznej w lewo w Nadbystrzycką, jest to jedyna alternatywa przed zjazdem ze Szczerbowskiego w Piłsudskiego
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 12:12
0
najlepsze jest to, że strażnik miejski chciał mnie zawrócić 01.03 (pewnie ileś osób wcześniej zawrócił) nie mając pojęcia, że od strony Szczerbowskiego zakaz ruchu nie dotyczy dojazdu do posesji, a jego zdziwiona twarz, gdy mu to powiedziałem - bezcenne, oczywiście poszedł sprawdzić co jest napisane pod znakiem
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:35
0

Najpierw ustawcie prawidłowo znaki informujące o nieprzejezdności. Postawiliście zakazy ruchu na granicy, ale np. jadący od strony politechniki zobaczy je dopiero jak będzie bezpośrednio przed nimi. Należy pokazać, że w prawo jest ślepa ulica (te 20m do znaku zakazu ruchu).

Ależ jadąc od strony Politechniki jest zakaz skrętu w prawo.

Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 11:33
0

Czytałam niedawno w TEJ gazecie, że mandatów na razie nie będzie, tylko informacja... Ale kto by nie chciał zarobić? I to tak łatwo? Co z tego, że jeszcze nie kopią, forsa nie śmierdzi, zamiast pilnować porządku, można zebrać kasę zupełnie bez wysiłku. A parkingi? Po co? Lepiej zakazywać i trzepać ludzi!

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wcześniej chodziło o parkowanie na chodnikach gdzie jest zakaz i najpierw SM wkładała ulotki z info o popełnionym wykroczeniu i z tego się wywiązała. To był artykuł z innej bajki i oczym innym. Zrozum kobieto iż w tym przypadku chodzi o zakaz wjazdu na drogę, która jest już placem budowy. I co jest różnica, doszło do głowy ? 

rozwiń
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:59
0
Co to za dyskusja? Jak można za znakiem "zakaz ruchu" poruszać się.
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:52
0
Ile mandatów wypisała tam SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski???
Avatar
Gość / 3 marca 2016 r. o 10:47
0
Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też wypisuje tam mandaty????
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

Stomatologiczne Centrum Kliniczne prawie gotowe. Epidemia koronawirusa opóźni otwarcie

Stomatologiczne Centrum Kliniczne prawie gotowe. Epidemia koronawirusa opóźni otwarcie

Dobiegają końca prace przy budowie nowego Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. Jego otwarcie planowano na maj, ale ten termin ulegnie zmianie w związku z trwającą epidemią.

Maseczki ochronne już w Puławach. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach pocztowych

Maseczki ochronne już w Puławach. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach pocztowych

Połowa z 40 tysięcy zamówionych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dotarła dzisiaj do Urzędu Miasta w Puławach. W ich dystrybucji do mieszkańców miasta pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Dęblina. Puławianie maski znajdą w skrzynkach na listy.

MKS Perła przed letnią przebudową składu

MKS Perła przed letnią przebudową składu

Marta Gęga przedłużyła umowę z MKS Perła. Rozgrywająca mistrzyń Polski związała się z klubem dwuletnim kontraktem.

Przez epidemię straciła ubezpieczenie zdrowotne. Ale mieszkance Kurowa udało się pomóc
Alarm 24

Przez epidemię straciła ubezpieczenie zdrowotne. Ale mieszkance Kurowa udało się pomóc

Od połowy marca Powiatowy Urząd Pracy w Puławach nie przyjmuje interesantów. Osoby, które chcą się zarejestrować muszą to zrobić zdalnie - przez internet. Nie wszyscy jednak dają sobie z tym radę. Jeden z kłopotów udało się rozwiązać po naszej interwencji.

Czytelnik alarmuje: W nocy bez pomocy lekarskiej. Był odsyłany od jednej placówki do drugiej, bez skutku
Alarm 24

Czytelnik alarmuje: W nocy bez pomocy lekarskiej. Był odsyłany od jednej placówki do drugiej, bez skutku

- Nocna opieka nie istnieje! Wróciłem do domu z niczym – oburza się nasz Czytelnik. Mężczyzna choruje na astmę. Po tym jak dostał silnych duszności, a leki od lekarza rodzinnego nie działały, chciał skorzystać z pomocy w ramach nocnej opieki. Próbował w trzech punktach, bez skutku.