Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2007 r.
22:11
Edytuj ten wpis

Powrót posła Smolarza

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 34 A A

Mieliśmy jeszcze wiele do zrobienia - mówi Henryk Smolarz, lubelski poseł PSL. Mimo to podniósł wczoraj rękę za samorozwiązaniem Sejmu,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
choć nie ma żadnej pewności, że jeszcze na Wiejską wróci.

Dla Smolarza był to debiut w parlamencie. I powód do zazdrości kolegów, bo mandat zdobył startując z 26. miejsca na liście. Dostał prawie 5 tysięcy głosów. Wcześniej był wójtem gminy Niemce. Do Sejmu poszedł, bo uznał, że ma doświadczenie, by podjąć się tej funkcji. I po to, by doświadczenie zdobyć. - Ale inaczej sobie wyobrażałem pracę w parlamencie - przyznaje Smolarz, z którym rozmawialiśmy wczoraj na Wiejskiej. - Sądziłem, że gdzieś się pójdzie, z kimś przywita i coś otworzy. A to naprawdę ciężka robota.
Smolarz spodziewa się, że podziały w rozwiązanym Sejmie mogą zaowocować wyższą frekwencją w przedterminowych wyborach. Bo ludzie będą iść do urny, by ich przeciwnik poległ w wyborach. Ale kto polegnie, to się dopiero okaże. Nikt nie ma gwarancji, że znów trafi na Wiejską. A tu, zdaniem posła, wcale nie jest tak różowo.
Najgorsze są posiedzenia w zimie, gdy szybko robi się ciemno. W sali obrad nie ma okien i nie wiadomo, czy jest jeszcze dzień, czy może już noc. A atmosfera obrad bywa równie senna lub gorąca w południe co o północy. - I zimą starałem się omijać podziemne korytarze, wybierając te z oknami. Bo wtedy każde 5 minut przy świetle dziennym jest cenne, żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością - mówi poseł.
Sejmowy hotel nie był mu osłodą. Porównuje go do internatu. - Wiem, co mówię, bo w internacie mieszkałem. Tyle, że tu pokoje są jednoosobowe - uśmiecha się. Do hotelowego pokoju nie zapraszał Renaty Beger. Nawet przez myśl mu to nie przemknęło. - Wiekiem jej bliżej do mojej matki, niż partnerki - zauważa Smolarz.
Luksusów w Sejmie nie zaznał. - Basen? Wcale nie jest taki duży. Nie większy, niż pokój, w którym siedzimy. Tylko na zdjęciu z Lepperem wyglądał na taki wielki. Nieraz ktoś mnie pyta: "dobre żarcie macie?”. Zawsze odpowiadam, że mamy takie, jakie kupimy.
Na pamiątkę weźmie sobie tabliczkę z nazwiskiem przykręconą do sejmowej ławy. Tak na wszelki wypadek. Bo do Sejmu znów chce kandydować. - A jak się nie dostanę? Mam gospodarstwo, jestem doktorem nauk rolniczych. Dam sobie radę.


Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
drelowiak / 14 września 2007 o 12:45
0
Ten posel jest bardzo, bardzo, bardzo zapracowany... Jeden brukowiec napisal o zapracowaniu posla na pierwszej stronie... Zaszczytny tytul... :)))... Lecz ciemny narod wybierze znowu... Gratuluje panu... Bedzie ponad 20 lat w polskim sejmie???... REKORD... Gratuluje raz jeszcze, jest pan doskonalym politykiem... Te mlode "miedzyrzeckie szczawie" powinni jeszcze dlugo sie uczyc rzemiosla od pana... A juz wyslali na emeryturke... Zdziwia sie chloptysie... BRAWO...
Avatar
(Anonimowy) / 14 września 2007 o 11:37
0
Obecny Lubelski PSL to najsłabsi posłowie, najbardziej mizerni politycy, a zarazem najbardziej zachłanni, najbardziej zarozumiali, najbardziej goniący za swoim interesem, z czego najbardziej się pysznią. Przerwa sejmowa, dla Was Panowie Koledzy, powinna trwać co najmniej do następnego pokolenia. Witos przez Was przewraca się w grobie.
Avatar
rozczarowana / 14 września 2007 o 10:13
0
..nic nie robi dla lubelszczyzny. dba tylko o własny interes, foworyzuje ludzi ktorzy moga w jakis sposób mu pomóc. dla obcych nic nie zrobi bo zawsze musi miec jakąś korzyść!!! takie jest moje zdanie ...dodam ze piszę to na włąsnym przykladzie. Nie dba o interes społeczny ale o swój prywatny!!!!
Avatar
Jaro / 11 września 2007 o 06:54
0
Były już i, mam nadzieję, że przeminiony oraz zapomniany poseł Smolarz nie wejdzie do Sejmu, ponieważ po prostu jest słaby, niemerytoryczny, kłótliwy i zapalczywy oraz niesolidarny z kolegami z peeselu. Poza tym to kryptokomunista.
Avatar
KAMIL / 11 września 2007 o 00:29
0
MAM NADZIEJę żę CIę NIE WYBIORą BYłEM U CIEBIE CZłOWIEKU W SPRAWIE INTERWENCJI I ZłOżENIEA INTERPELACJI W RZąDZIE A TY WYSłUCHAłEś I NIC !! I TO MA BYć POSEł SZKODA TYLKO PIENIęDZY NA BIURO POSELSKIE JAK I TAK NIGDY NIKOMU NIE POMOGłEś DAJ SOBIE SPOKóJ ZAJMOWAłEś SIę WCZEśNIEJ śWINIAMI WIęC I DO OBORY WRóć!!
Avatar
KAMIL / 11 września 2007 o 00:29
0
MAM NADZIEJę żę CIę NIE WYBIORą BYłEM U CIEBIE CZłOWIEKU W SPRAWIE INTERWENCJI I ZłOżENIEA INTERPELACJI W RZąDZIE A TY WYSłUCHAłEś I NIC !! I TO MA BYć POSEł SZKODA TYLKO PIENIęDZY NA BIURO POSELSKIE JAK I TAK NIGDY NIKOMU NIE POMOGłEś DAJ SOBIE SPOKóJ ZAJMOWAłEś SIę WCZEśNIEJ śWINIAMI WIęC I DO OBORY WRóć!!
Avatar
KAMIL / 11 września 2007 o 00:29
0
MAM NADZIEJę żę CIę NIE WYBIORą BYłEM U CIEBIE CZłOWIEKU W SPRAWIE INTERWENCJI I ZłOżENIEA INTERPELACJI W RZąDZIE A TY WYSłUCHAłEś I NIC !! I TO MA BYć POSEł SZKODA TYLKO PIENIęDZY NA BIURO POSELSKIE JAK I TAK NIGDY NIKOMU NIE POMOGłEś DAJ SOBIE SPOKóJ ZAJMOWAłEś SIę WCZEśNIEJ śWINIAMI WIęC I DO OBORY WRóć!!
Avatar
jAM / 10 września 2007 o 15:53
0
Tak, uważam, że Jacek Szczot będzie dobrym kandydatem do sejmu z Lublina w wyborach, które przed nami! masz rację!
Avatar
nio / 10 września 2007 o 15:52
0
Myślę, że pisząc o "tym" parlamencie, masz na myśli ten, który będziemy wkrótce wybierać?
Avatar
jAM / 10 września 2007 o 15:50
0
Młodzi ludzie, którzy mają doświadczenie parlamentarne, jak opisywany w artykule poseł PSLu, czy były poseł AWS, kiedyś i ostatnio ponownie wiceminister RR Jacek Szczot są nadzieją dla tego parlamentu! Chyba powinniśmy mieć dość starych wyjadaczy i postawić na młodych, ambitnych, wykształconych i z doświadczeniem! O ile jednak krzywo patrzę na PSL jako partię (bo to stronnictwo niewiele naprawdę dobrego robi na rzecz Polski, a jedynie skupoia się na obronie niezasadnych przywilejów polskich uprzywilejowanych rolników, to stawiam na młodych kandydatów także z tego ugrupowania. Osobiście zagłiosuję na Jacka Szczota, którego tutaj wymieniłem wcześniej O ile zechce wystartować do sejmu! Jest mi bliższy ideowo (prawica, nie lewicowy PSL) ale też znam część jego dorobku, bo śledziłem jego "posłowanie" do 2001. Jakkolwiek jest, stawiam na młodych.
Młodzi ludzie, którzy mają doświadczenie parlamentarne, jak opisywany w artykule poseł PSLu, czy były poseł AWS, kiedyś i ostatnio ponownie wiceminister RR Jacek Szczot są nadzieją dla tego parlamentu! Chyba powinniśmy mieć dość starych wyjadaczy i postawić na młodych, ambitnych, wykształconych i z doświadczeniem! O ile jednak krzywo patrzę na PSL jako partię (bo to stronnictwo niewiele naprawdę dobrego robi na rzecz Polski, a jedynie skupoia się na obronie niezasadnych przywilejów polskich uprzywilejowanych rolników, to stawiam na młodych k... rozwiń
Avatar
drelowiak / 14 września 2007 o 12:45
0
Ten posel jest bardzo, bardzo, bardzo zapracowany... Jeden brukowiec napisal o zapracowaniu posla na pierwszej stronie... Zaszczytny tytul... :)))... Lecz ciemny narod wybierze znowu... Gratuluje panu... Bedzie ponad 20 lat w polskim sejmie???... REKORD... Gratuluje raz jeszcze, jest pan doskonalym politykiem... Te mlode "miedzyrzeckie szczawie" powinni jeszcze dlugo sie uczyc rzemiosla od pana... A juz wyslali na emeryturke... Zdziwia sie chloptysie... BRAWO...
Avatar
(Anonimowy) / 14 września 2007 o 11:37
0
Obecny Lubelski PSL to najsłabsi posłowie, najbardziej mizerni politycy, a zarazem najbardziej zachłanni, najbardziej zarozumiali, najbardziej goniący za swoim interesem, z czego najbardziej się pysznią. Przerwa sejmowa, dla Was Panowie Koledzy, powinna trwać co najmniej do następnego pokolenia. Witos przez Was przewraca się w grobie.
Avatar
rozczarowana / 14 września 2007 o 10:13
0
..nic nie robi dla lubelszczyzny. dba tylko o własny interes, foworyzuje ludzi ktorzy moga w jakis sposób mu pomóc. dla obcych nic nie zrobi bo zawsze musi miec jakąś korzyść!!! takie jest moje zdanie ...dodam ze piszę to na włąsnym przykladzie. Nie dba o interes społeczny ale o swój prywatny!!!!
Avatar
Jaro / 11 września 2007 o 06:54
0
Były już i, mam nadzieję, że przeminiony oraz zapomniany poseł Smolarz nie wejdzie do Sejmu, ponieważ po prostu jest słaby, niemerytoryczny, kłótliwy i zapalczywy oraz niesolidarny z kolegami z peeselu. Poza tym to kryptokomunista.
Avatar
KAMIL / 11 września 2007 o 00:29
0
MAM NADZIEJę żę CIę NIE WYBIORą BYłEM U CIEBIE CZłOWIEKU W SPRAWIE INTERWENCJI I ZłOżENIEA INTERPELACJI W RZąDZIE A TY WYSłUCHAłEś I NIC !! I TO MA BYć POSEł SZKODA TYLKO PIENIęDZY NA BIURO POSELSKIE JAK I TAK NIGDY NIKOMU NIE POMOGłEś DAJ SOBIE SPOKóJ ZAJMOWAłEś SIę WCZEśNIEJ śWINIAMI WIęC I DO OBORY WRóć!!
Avatar
KAMIL / 11 września 2007 o 00:29
0
MAM NADZIEJę żę CIę NIE WYBIORą BYłEM U CIEBIE CZłOWIEKU W SPRAWIE INTERWENCJI I ZłOżENIEA INTERPELACJI W RZąDZIE A TY WYSłUCHAłEś I NIC !! I TO MA BYć POSEł SZKODA TYLKO PIENIęDZY NA BIURO POSELSKIE JAK I TAK NIGDY NIKOMU NIE POMOGłEś DAJ SOBIE SPOKóJ ZAJMOWAłEś SIę WCZEśNIEJ śWINIAMI WIęC I DO OBORY WRóć!!
Avatar
KAMIL / 11 września 2007 o 00:29
0
MAM NADZIEJę żę CIę NIE WYBIORą BYłEM U CIEBIE CZłOWIEKU W SPRAWIE INTERWENCJI I ZłOżENIEA INTERPELACJI W RZąDZIE A TY WYSłUCHAłEś I NIC !! I TO MA BYć POSEł SZKODA TYLKO PIENIęDZY NA BIURO POSELSKIE JAK I TAK NIGDY NIKOMU NIE POMOGłEś DAJ SOBIE SPOKóJ ZAJMOWAłEś SIę WCZEśNIEJ śWINIAMI WIęC I DO OBORY WRóć!!
Avatar
jAM / 10 września 2007 o 15:53
0
Tak, uważam, że Jacek Szczot będzie dobrym kandydatem do sejmu z Lublina w wyborach, które przed nami! masz rację!
Avatar
nio / 10 września 2007 o 15:52
0
Myślę, że pisząc o "tym" parlamencie, masz na myśli ten, który będziemy wkrótce wybierać?
Avatar
jAM / 10 września 2007 o 15:50
0
Młodzi ludzie, którzy mają doświadczenie parlamentarne, jak opisywany w artykule poseł PSLu, czy były poseł AWS, kiedyś i ostatnio ponownie wiceminister RR Jacek Szczot są nadzieją dla tego parlamentu! Chyba powinniśmy mieć dość starych wyjadaczy i postawić na młodych, ambitnych, wykształconych i z doświadczeniem! O ile jednak krzywo patrzę na PSL jako partię (bo to stronnictwo niewiele naprawdę dobrego robi na rzecz Polski, a jedynie skupoia się na obronie niezasadnych przywilejów polskich uprzywilejowanych rolników, to stawiam na młodych kandydatów także z tego ugrupowania. Osobiście zagłiosuję na Jacka Szczota, którego tutaj wymieniłem wcześniej O ile zechce wystartować do sejmu! Jest mi bliższy ideowo (prawica, nie lewicowy PSL) ale też znam część jego dorobku, bo śledziłem jego "posłowanie" do 2001. Jakkolwiek jest, stawiam na młodych.
Młodzi ludzie, którzy mają doświadczenie parlamentarne, jak opisywany w artykule poseł PSLu, czy były poseł AWS, kiedyś i ostatnio ponownie wiceminister RR Jacek Szczot są nadzieją dla tego parlamentu! Chyba powinniśmy mieć dość starych wyjadaczy i postawić na młodych, ambitnych, wykształconych i z doświadczeniem! O ile jednak krzywo patrzę na PSL jako partię (bo to stronnictwo niewiele naprawdę dobrego robi na rzecz Polski, a jedynie skupoia się na obronie niezasadnych przywilejów polskich uprzywilejowanych rolników, to stawiam na młodych k... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach
film

Nastolatka brutalnie zgwałcona na swoich 18. urodzinach 2 0

Sprawcy podali 18-latce pigułkę gwałtu, zbiorowo ją wykorzystali, a wszystko nagrywali jej telefonem komórkowym. Do gwałtu doszło na imprezie urodzinowej dziewczyny. Jeden z oskarżonych to przyjaciel ofiary, z którym zna się od dziecka.

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu

Sylwia Matuszczyk (MKS Perła): Defensywa kluczem do sukcesu 0 0

ROZMOWA Z Sylwią Matuszczyk, obrotową MKS Perła Lublin

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości
Zdjęcia
galeria

Uroczystości na Rynku, bieg i koncert. Tak Kraśnik świętował 100-lecie odzyskania niepodległości 1 0

Uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Kraśniku od mszy św. za Ojczyznę.

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie
15 listopada 2018, 18:00

Wieczór Poezji Wincentego Pola w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 15 listopada o godz. 18 w Dworku Wincentego Pola (Kalinowszczyzna 13) odbędzie się Wieczór Poezji Wincentego Pola w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego.

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich

Lublin: Będzie gruntowna przebudowa ul. Nałkowskich 5 3

W czwartek zatwierdzony został projekt budowy nowej jezdni ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej.

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL

Zmarł prof. Jerzy Rebeta, wieloletni wykładowca KUL 0 0

11 listopada 2018 roku zmarł prof. Jerzy Rebeta, politolog i filozof polityki, wieloletni wykładowca Instytutu Socjologii KUL. Prekursor badań politologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Miał 86 lat.

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym
17 listopada 2018, 16:00

Koncert "Polskie Piosenki" w Kazimierzu Dolnym 1 0

17 listopada o godz. 16 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowy koncert Polskie Piosenki.

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo)
film

Hitman 2: Premiera. Nowe przygody Agenta 47 (wideo) 0 0

A kto tu się tak skrada? Sześć dużych lokacji, tryb wieloosobowy Ghost Mode i dobre recenzje. A w tle czai się już Sean Bean.

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność"
Magazyn

Znany rugbysta i jego sposób na zdrowy styl życia. "Nigdy nie jest za późno na aktywność" 5 0

Jeden z najlepszych polskich zawodników w rugby, który grał w lidze francuskiej i norweskiej, wielokrotny mistrz polski chce uczyć zdrowego stylu życia. W domu w Konopnicy wymyślił i zbudował w ogrodzie ścieżkę zdrowia. Obok niej, w wolierze mieszkają araukany. Kurki bez ogona, za to z baczkami i bokobrodami. Znoszą kolorowe jajka jak malowanie.

Nowy burmistrz Nałęczowa: "Powstanie obwodnicy to być albo nie być dla utrzymania statusu uzdrowiska"

Nowy burmistrz Nałęczowa: "Powstanie obwodnicy to być albo nie być dla utrzymania statusu uzdrowiska" 10 1

O powodach startu w wyborach, najważniejszych zadaniach, pierwszych decyzjach i oczekujących na spełnienie obietnicach wyborczych rozmawiamy z burmistrzem-elektem gminy Nałęczów, Wiesławem Pardyką, liderem komitetu "Przyjaciele Gminy Nałęczów".

LNBA: Bracia Mrozik ciągle niepokonani

LNBA: Bracia Mrozik ciągle niepokonani 0 0

Jedyną niepokonaną drużyna w Konferencji A są Bracia Mrozik. Najlepszy mecz w tej kolejce stoczyły jednak drużyny Alco i Nadar. Obrońcy tytułu wygrali 55:53, ale do odniesienia sukcesu potrzebowali dogrywki

Koncert "Civis Christi. Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia"
18 listopada 2018, 18:00

Koncert "Civis Christi. Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia" 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 18 w Centrum Konferencyjnym Caritas Archidiecezji Lubelskiej (al. Unii Lubelskiej 15) odbędzie się wyjątkowy koncert Civis Christi. Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia.

Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Lublinie. Blisko wody i lasu [wizualizacje]
galeria

Nowe osiedle mieszkaniowe powstanie w Lublinie. Blisko wody i lasu [wizualizacje] 10 10

Przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. Zaplanowano tam dziewięć budynków. Prace rozpoczną się w tym roku.

Drumstore – internetowy sklep muzyczny

Drumstore – internetowy sklep muzyczny 0 0

Sklep Drumstore jest prawdziwą skarbnicą dla każdego muzyka. Po zaledwie jednej wizycie można być pewnym, że zawita się tu jeszcze nie raz. Nie tylko za sprawą pełnych pasji pracowników, ale i szerokiego asortymentu muzycznego. Trzonem działalności firmy są instrumenty perkusyjne, dlatego stanowią one ogromną część naszej oferty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów poszerzyliśmy asortyment o pozostałe sekcje instrumentalne.

Koncert charytatywny "Disney dla zwierzaczków"
21 listopada 2018, 12:00

Koncert charytatywny "Disney dla zwierzaczków" 0 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 21 listopada o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny Disney dla zwierzaczków. Będą zbierane fundusze na schronisko w Krzesimowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!