Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2017 r.
15:32

Praca sezonowa w Lublinie: Ofert dużo, chętnych mniej. Ile można zarobić?

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 25 A A
Średnia stawka za roznoszenie ulotek to 8 zł za godzinę
Średnia stawka za roznoszenie ulotek to 8 zł za godzinę (fot. fot. AS / archiwum)

Nie jest łatwo znaleźć pracownika na lato. Ofert jest dużo, ale coraz więcej młodych ludzi woli zarabiać za granicą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ofert pracy sezonowej jest mnóstwo. Poszukiwane są osoby do pracy w gastronomii, przy zbiorach owoców, w sklepach czy zakładach produkcyjnych. W wielu ogłoszeniach przedsiębiorcy sami podkreślają, że nie jest wymagane doświadczenie, wystarczy tylko chęć pracy.

– Najwięcej ofert mamy dla pracowników niezbyt wykwalifikowanych, np. w zakładach produkcji czy w obsłudze klienta, ale ci wykwalifikowani też coś mogą sobie znaleźć – mówi Ewa Paszko z agencji pracy Full Job. Jak dodaje, w wakacje niekoniecznie jest więcej osób chętnych do pracy.

– Z jednej strony młodzi ludzie, studenci czy licealiści, chcą w wakacje popracować. Wiele osób woli jednak robić to zagranicą. Poza tym latem wyjeżdża z Polski sporo Ukraińców, którzy w roku akademickim pracują – stwierdza.

17-letnia Agnieszka w tym roku po raz pierwszy postanowiła sobie dorobić przy ulotkach. – To wbrew pozorom nie jest lekka praca. Non-stop się stoi i po moim pierwszym dniu wieczorem bardzo bolały mnie plecy – przyznaje 17-latka.

Rafał z Lublina zdecydował się na pracę za granicą. – Do wyjazdu do Holandii namówił mnie znajomy z pracy, który już tam był. Zachwalał zarówno zarobki jak i warunki. Firma, w której pracuję w Lublinie, ma wakacyjną przerwę w działalności, więc muszę w tym czasie coś że sobą zrobić. Poza tym będzie to świetna okazja by podszkolić angielski – dodaje.
Chętnych do wyjazdu na saksy jest sporo.

– W wakacje zainteresowanie pracą za granicą jest zdecydowanie większe – przyznaje Roksana Rożenek z agencji pośrednictwa pracy Beyond Resources. – Najczęściej odwiedzają nas studenci i osoby po maturze. Ci drudzy zwykle wolą pojechać na dwa miesiące i mieć jeszcze miesiąc wakacyjnego odpoczynku – dodaje.

Agencja wysyła do pracy w Holandii przy uprawie kwiatów bądź sortowaniu warzyw i owoców. – Bez nadgodzin, które są bardzo dobrze płatne, można tam zarobić przynajmniej 5 tys. zł miesięcznie – informuje Rożenek.

Ile można zarobić?

Średnie stawki za roznoszenie ulotek to ok. 8 zł za godzinę, ale w internecie można znaleźć ogłoszenia, gdzie proponowana płaca za 9 godzin pracy to 160 zł. Ok. 3 tys. zł może zarobić doświadczony sprzedawca, a 2 tys. zł to wynagrodzenie osób sprzątających. Podobnie wyceniana jest praca telemarketera. Przy zbiorach truskawek w okolicach Radzynia Podlaskiego można dostać 3,5 zł za łubiankę. Z kolei 18 zł za godzinę pracy to stawka za pobieranie próbek ziemi przy trasie kolejowej Lublin-Stalowa Wola.

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tolek / 31 sierpnia 2017 o 09:46
0
według mnie w polce nie opłaca się pracować. no cóż, taka prawda niestety. sam zamierzam niedługo wyjechać do pracy. oczywiście nie w ciemno, bo też nie chcę być za***ony zarobkami czy innymi rzeczami, wiadomo jak jest. wyjeżdżam z mg solutions, razem z kolegą, on już z nimi wyjeżdżał. jak tylko pojawi się coś atrakcyjniejszego na naszym rynku myślę, że wrócę póki co widzę tam zdecydowanie lepsze perspektywy. poza tym taka praca ma wiele plusów. już dawno się nad nią zastanawiałem, bo dzięki niej mogę na przykład zwiedzić kraj, poznać ludzi, ich obyczaje, nawiązać nowe relacje.
według mnie w polce nie opłaca się pracować. no cóż, taka prawda niestety. sam zamierzam niedługo wyjechać do pracy. oczywiście nie w ciemno, bo też nie chcę być za***ony zarobkami czy innymi rzeczami, wiadomo jak jest. wyjeżdżam z mg solutions, razem z kolegą, on już z nimi wyjeżdżał. jak tylko pojawi się coś atrakcyjniejszego na naszym rynku myślę, że wrócę póki co widzę tam zdecydowanie lepsze perspektywy. poza tym taka praca ma wiele plusów. już dawno się nad nią zastanawiałem, bo dzięki niej mogę na przykład zwiedzić kraj, poznać ludzi,... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 14:30
0
W Polsce niewiele można zarobić na pracach sezonowych. Miałam okazje pracowac w ten sposob i szybko zrezygnowalam. Potem zaczełam wyjezdzac a sezonowki do tml professional do Niemiec na sortowanie odziez i ta praca i zarobki okazaly sie super.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 21:00
0
czy praca w ME nie jest angażująca? no nie wiem. jak się starasz, to każda praca jest angażująca
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:49
0
Jak sa godziny szczytu to klient jest angażujący ale generalnie nie jest tak źle. Miałem przyjemność 0,5 roku tm pracować.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 14:08
0
I gdzie to ustawowe 13 brutto?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 15:04
0
Idę do media expertu bo tam łatwo przyjmuj i raczej nie jest to jakaś mega angażująca i męcząca praca.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 15:49
0
różnice w zarobkach w holandii zależą głównie od wieku pracownika i branży, w której pracuje. na takich samych stanowiskach wynagrodzenia są podobne. w tabeli znajdującej się na stronie prowadzonej przez ambasadę holandii w warszawie przedstawiono orientacyjne zarobki w niektórych zawodach: ***wholandii.pl/praca-w-holandii/wynagrodzenie/rednie-wynagrodzenie
Avatar
a / 3 lipca 2017 o 12:00
0
jkjkj napisał:
undefined napisał:
no tak, 20 i 25-latkowie którzy są ZEREM nie chcą sobie rączek ubrudzić pensją 2000 TO I TAK DLA WAS JEST ZA DUŻO. Przynajmniej by coś robili, a nie tylko sceny burdelowe i 500+. Taka andżelika (totalne zero) tylko chce zerowych podatków i zasiłki. Było przysłowie- praca czyni ... TAK WIĘC PRACUJCIE to i tak dla was za dużo!!!!! Miernoty oczywiście nie mówię tu o wyjątkach, którzy są lepsi i powinni więcej zarabiać (np. ja) Tak więc do roboty andżeliki i seby- 10 zł to i tak za dużo, wam powinni dawać tylko chleb i wodę!!!
no i mają rację, że zyją z 500+,  jak barany pisowskie dają to oni biora
 wolałbyś dać 4000zł islamskiemu mordercy i pewnie jeszcze premia od każdego zabitego polskiego dziecka
 wolałbyś dać 4000zł islamskiemu mordercy i pewnie jeszcze premia od każdego zabitego polskiego dziecka rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 06:32
0
grosze płacą a potem zdziwione, że chętnych ni ma. zapitalać i znośić poniżenia za te marne grosiki? nie dziwota, że chętnych nie ma. zastanówcie się lepiej nad tym. młodzi wolą za granice jechać. tam też o***ają w robocie ale przynajmniej za lepszą stawkę.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 06:30
0
pracownik na lato..... a sami sobie za***ajta za te grosze frajerzy - właściciele butików, firemek i firm.
Avatar
tolek / 31 sierpnia 2017 o 09:46
0
według mnie w polce nie opłaca się pracować. no cóż, taka prawda niestety. sam zamierzam niedługo wyjechać do pracy. oczywiście nie w ciemno, bo też nie chcę być za***ony zarobkami czy innymi rzeczami, wiadomo jak jest. wyjeżdżam z mg solutions, razem z kolegą, on już z nimi wyjeżdżał. jak tylko pojawi się coś atrakcyjniejszego na naszym rynku myślę, że wrócę póki co widzę tam zdecydowanie lepsze perspektywy. poza tym taka praca ma wiele plusów. już dawno się nad nią zastanawiałem, bo dzięki niej mogę na przykład zwiedzić kraj, poznać ludzi, ich obyczaje, nawiązać nowe relacje.
według mnie w polce nie opłaca się pracować. no cóż, taka prawda niestety. sam zamierzam niedługo wyjechać do pracy. oczywiście nie w ciemno, bo też nie chcę być za***ony zarobkami czy innymi rzeczami, wiadomo jak jest. wyjeżdżam z mg solutions, razem z kolegą, on już z nimi wyjeżdżał. jak tylko pojawi się coś atrakcyjniejszego na naszym rynku myślę, że wrócę póki co widzę tam zdecydowanie lepsze perspektywy. poza tym taka praca ma wiele plusów. już dawno się nad nią zastanawiałem, bo dzięki niej mogę na przykład zwiedzić kraj, poznać ludzi,... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 14:30
0
W Polsce niewiele można zarobić na pracach sezonowych. Miałam okazje pracowac w ten sposob i szybko zrezygnowalam. Potem zaczełam wyjezdzac a sezonowki do tml professional do Niemiec na sortowanie odziez i ta praca i zarobki okazaly sie super.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 21:00
0
czy praca w ME nie jest angażująca? no nie wiem. jak się starasz, to każda praca jest angażująca
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:49
0
Jak sa godziny szczytu to klient jest angażujący ale generalnie nie jest tak źle. Miałem przyjemność 0,5 roku tm pracować.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 14:08
0
I gdzie to ustawowe 13 brutto?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 15:04
0
Idę do media expertu bo tam łatwo przyjmuj i raczej nie jest to jakaś mega angażująca i męcząca praca.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 15:49
0
różnice w zarobkach w holandii zależą głównie od wieku pracownika i branży, w której pracuje. na takich samych stanowiskach wynagrodzenia są podobne. w tabeli znajdującej się na stronie prowadzonej przez ambasadę holandii w warszawie przedstawiono orientacyjne zarobki w niektórych zawodach: ***wholandii.pl/praca-w-holandii/wynagrodzenie/rednie-wynagrodzenie
Avatar
a / 3 lipca 2017 o 12:00
0
jkjkj napisał:
undefined napisał:
no tak, 20 i 25-latkowie którzy są ZEREM nie chcą sobie rączek ubrudzić pensją 2000 TO I TAK DLA WAS JEST ZA DUŻO. Przynajmniej by coś robili, a nie tylko sceny burdelowe i 500+. Taka andżelika (totalne zero) tylko chce zerowych podatków i zasiłki. Było przysłowie- praca czyni ... TAK WIĘC PRACUJCIE to i tak dla was za dużo!!!!! Miernoty oczywiście nie mówię tu o wyjątkach, którzy są lepsi i powinni więcej zarabiać (np. ja) Tak więc do roboty andżeliki i seby- 10 zł to i tak za dużo, wam powinni dawać tylko chleb i wodę!!!
no i mają rację, że zyją z 500+,  jak barany pisowskie dają to oni biora
 wolałbyś dać 4000zł islamskiemu mordercy i pewnie jeszcze premia od każdego zabitego polskiego dziecka
 wolałbyś dać 4000zł islamskiemu mordercy i pewnie jeszcze premia od każdego zabitego polskiego dziecka rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 06:32
0
grosze płacą a potem zdziwione, że chętnych ni ma. zapitalać i znośić poniżenia za te marne grosiki? nie dziwota, że chętnych nie ma. zastanówcie się lepiej nad tym. młodzi wolą za granice jechać. tam też o***ają w robocie ale przynajmniej za lepszą stawkę.
Avatar
Gość / 3 lipca 2017 o 06:30
0
pracownik na lato..... a sami sobie za***ajta za te grosze frajerzy - właściciele butików, firemek i firm.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 19 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 16 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 34 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek