Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2007 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Prezydent: Na Czuby! Uczniowie: Nie!

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Albo marsz po pasach albo demonstracja przed Ratuszem. Nad takimi formami protestu zastanawiają się uczniowie "siódemki”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chcą w ten sposób zniechęcić prezydenta od pomysłu przeniesienia szkoły ze śródmieścia na Czuby. Dziś u prezydenta byli ich rodzice. Wyszli niepocieszeni.

- To na razie tajne - tak o planowanym proteście mówi drugoklasistka Patrycja Lipiec. Ale na szkolnych korytarzach mówi się o blokadzie ulicy lub wagarach przed siedzibą prezydenta. A wszystko po cichu, żeby nie dowiedział się dyrektor. - Uczniowie mogą protestować, ale nie kosztem nauki - ostrzega Bogdan Wagner, dyrektor szkoły. - Jeśli uczniowie nie przyjdą na lekcje, to ja naturalnie wyciągnę z tego konsekwencje.

Ale jedyne konsekwencje, których boją się uczniowie, to skutki proponowanej przez prezydenta przeprowadzki szkoły na os Łęgi, na ul. Biedronki.
- Musiałabym wychodzić z domu godzinę wcześniej niż teraz - przyznaje Alicja Kuna, która na lekcje dojeżdża z odległej o 40 kilometrów Dąbrówki. - Prawie 38 proc. uczniów naszej szkoły dojeżdża spoza Lublina - mówi pan Stanisław, ojciec jednego z licealistów. - I na Farbiarską mogą dojść z dworca pieszo - dodaje pani Ewa.

Spacerem na lekcje chodzi też Iwona Jaruszko: - Mieszkam w pobliżu. Jeśli przeniosą nam szkołę na Czuby będę musiała kupić bilet miesięczny. A to dodatkowy wydatek - skarży się uczennica. - Ja mieszkam na ul. 1 Maja i też chodzę do szkoły. Sprawdzałam już autobusy na Czuby. Nie mam dobrych połączeń. Jak dojdzie do przeprowadzki, to zmienię szkołę - dodaje Patrycja. Ale i z tym, zdaniem rodziców, może być problem. - Bo nie w każdej szkole są klasy o takich samych profilach i przedmiotach jak tu - irytuje się pani Maria, której dziecko też uczy się w "siódemce”.

- Niech uczniowie, którzy tu są, skończą naukę na Farbiarskiej. A ci, którzy będą przychodzili później będą z góry wiedzieli, że szkoła będzie przeniesiona na Biedronki - prosi pan Stanisław. Wczoraj z grupą innych rodziców poszedł do Ratusza na rozmowę z Włodzimierzem Wysockim, zastępcą prezydenta. - Ale prezydent Wysocki nie zmienił zdania - stwierdza niepocieszony.
Ratusz jest oszczędny w komentarzach całej sytuacji.

- Opinie rodziców będą przez nas brane pod uwagę - informuje Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego.
Miasto twierdzi, że najlepszym sposobem na utworzenie liceum na Czubach jest przeniesienie już istniejącej szkoły, a najlepszym wyborem jest przeprowadzka "siódemki”

Nieoficjalnie dosiedzieliśmy się, że projekt uchwały o zmianie siedziby szkoły ma być rozpatrywany na styczniowej sesji Rady Miasta. Na razie prezydent takiego projektu w biurze rady Miasta nie złożył. Rodzice uczniów VII LO zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu zaczną odwiedzać radnych prosząc, by na przeprowadzkę się nie zgodzili.




Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 09:38
0
Ja chyba wiem. W miejscu gdzie soi teraz VII liceum ma byc cos tam ukrainsko-polskie. Niedawno byl remont szkoły i dziwnym trafem szkola zarowno od srodka jak i od zewnatrz pomalowana jest w barwy ukrainy. czy ma to zwiazek??? hmmm....
Avatar
Qmpel / 5 grudnia 2007 o 08:38
0
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsza......kto więc zagwarantuje spokój i weźmie odpowiedzialność za nich????? Policja jak i straż miejska bywa tu rzadko lub sporadycznie?????
Przydało by sie więc trochę zdrowego rozsądku........przy podejmowaniu "nieodpowiedzialnych" decyzji!!!!!
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsz... rozwiń
Avatar
zosia / 4 grudnia 2007 o 23:42
0
Drodzy rodzice dopytajcie się czy budynek VII LO
nie chcą przejąć zakonni? bo jeżeli jest to dla Was
dziwna decyzja to na pewno znów miasto chce
oddać nieruchomość w ręce kleru. Obym się
myliła.
Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2007 o 23:01
0
Zobaczcie zdjęcie. Czy to taki zboczony fotograf kazał bluzkę dziecku rozpinać do zdjęcia? czy to takie dzieci w tych czasach są, że chcą się aż tak 'eksponować' ?
Avatar
ruby / 4 grudnia 2007 o 21:36
0
Wasilewski Paltformersie w $@#&^ j$%^&*@# !!!!!!! myślisz że jak ty i twoi koleżkowie majż kasę dla swoich @#$%^& na prywatne szkoły, to my biedni "frajerzy" możemy byc przenoszeni jak śmieci z kąta w kąt. Zapamietamy ci to i PLATFORMIE przy następnych wyborach, nawet nie przysyłaj ulotek bo każemy ci je @#$%^& !!!!!
Avatar
matka / 4 grudnia 2007 o 21:21
0
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za czyje pieniądze? Jeżeli za unijne to były przeznaczone dla tej szkoły,
a nie na nieznany cel.
Wcześniej protestowali nauczyciele, teraz rodzice i uczniowie a co na to wszystko dyrektor szkoły?
Pamiętam, że dyrektor zawsze lubił prase, dlaczego dyrektor milczy?
Nie myślałam, że korupcja może być też w oświacie, biednej, niedofinansowanej, ale chyba może być wszędzie.
Chciałabym , żeby syn mój miał "swoją szkołę". I dosyć mam tej niuczviwości.
Dobrze, że uczniowie będą protestować, to jest liceum, to jest dla nich dobra lekcja obrony ideałów.
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 o 09:38
0
Ja chyba wiem. W miejscu gdzie soi teraz VII liceum ma byc cos tam ukrainsko-polskie. Niedawno byl remont szkoły i dziwnym trafem szkola zarowno od srodka jak i od zewnatrz pomalowana jest w barwy ukrainy. czy ma to zwiazek??? hmmm....
Avatar
Qmpel / 5 grudnia 2007 o 08:38
0
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsza......kto więc zagwarantuje spokój i weźmie odpowiedzialność za nich????? Policja jak i straż miejska bywa tu rzadko lub sporadycznie?????
Przydało by sie więc trochę zdrowego rozsądku........przy podejmowaniu "nieodpowiedzialnych" decyzji!!!!!
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsz... rozwiń
Avatar
zosia / 4 grudnia 2007 o 23:42
0
Drodzy rodzice dopytajcie się czy budynek VII LO
nie chcą przejąć zakonni? bo jeżeli jest to dla Was
dziwna decyzja to na pewno znów miasto chce
oddać nieruchomość w ręce kleru. Obym się
myliła.
Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2007 o 23:01
0
Zobaczcie zdjęcie. Czy to taki zboczony fotograf kazał bluzkę dziecku rozpinać do zdjęcia? czy to takie dzieci w tych czasach są, że chcą się aż tak 'eksponować' ?
Avatar
ruby / 4 grudnia 2007 o 21:36
0
Wasilewski Paltformersie w $@#&^ j$%^&*@# !!!!!!! myślisz że jak ty i twoi koleżkowie majż kasę dla swoich @#$%^& na prywatne szkoły, to my biedni "frajerzy" możemy byc przenoszeni jak śmieci z kąta w kąt. Zapamietamy ci to i PLATFORMIE przy następnych wyborach, nawet nie przysyłaj ulotek bo każemy ci je @#$%^& !!!!!
Avatar
matka / 4 grudnia 2007 o 21:21
0
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za czyje pieniądze? Jeżeli za unijne to były przeznaczone dla tej szkoły,
a nie na nieznany cel.
Wcześniej protestowali nauczyciele, teraz rodzice i uczniowie a co na to wszystko dyrektor szkoły?
Pamiętam, że dyrektor zawsze lubił prase, dlaczego dyrektor milczy?
Nie myślałam, że korupcja może być też w oświacie, biednej, niedofinansowanej, ale chyba może być wszędzie.
Chciałabym , żeby syn mój miał "swoją szkołę". I dosyć mam tej niuczviwości.
Dobrze, że uczniowie będą protestować, to jest liceum, to jest dla nich dobra lekcja obrony ideałów.
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 22 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 0 15

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 76 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 46

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 14 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 19

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.