Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2007 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Prezydent: Na Czuby! Uczniowie: Nie!

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Albo marsz po pasach albo demonstracja przed Ratuszem. Nad takimi formami protestu zastanawiają się uczniowie "siódemki”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chcą w ten sposób zniechęcić prezydenta od pomysłu przeniesienia szkoły ze śródmieścia na Czuby. Dziś u prezydenta byli ich rodzice. Wyszli niepocieszeni.

- To na razie tajne - tak o planowanym proteście mówi drugoklasistka Patrycja Lipiec. Ale na szkolnych korytarzach mówi się o blokadzie ulicy lub wagarach przed siedzibą prezydenta. A wszystko po cichu, żeby nie dowiedział się dyrektor. - Uczniowie mogą protestować, ale nie kosztem nauki - ostrzega Bogdan Wagner, dyrektor szkoły. - Jeśli uczniowie nie przyjdą na lekcje, to ja naturalnie wyciągnę z tego konsekwencje.

Ale jedyne konsekwencje, których boją się uczniowie, to skutki proponowanej przez prezydenta przeprowadzki szkoły na os Łęgi, na ul. Biedronki.
- Musiałabym wychodzić z domu godzinę wcześniej niż teraz - przyznaje Alicja Kuna, która na lekcje dojeżdża z odległej o 40 kilometrów Dąbrówki. - Prawie 38 proc. uczniów naszej szkoły dojeżdża spoza Lublina - mówi pan Stanisław, ojciec jednego z licealistów. - I na Farbiarską mogą dojść z dworca pieszo - dodaje pani Ewa.

Spacerem na lekcje chodzi też Iwona Jaruszko: - Mieszkam w pobliżu. Jeśli przeniosą nam szkołę na Czuby będę musiała kupić bilet miesięczny. A to dodatkowy wydatek - skarży się uczennica. - Ja mieszkam na ul. 1 Maja i też chodzę do szkoły. Sprawdzałam już autobusy na Czuby. Nie mam dobrych połączeń. Jak dojdzie do przeprowadzki, to zmienię szkołę - dodaje Patrycja. Ale i z tym, zdaniem rodziców, może być problem. - Bo nie w każdej szkole są klasy o takich samych profilach i przedmiotach jak tu - irytuje się pani Maria, której dziecko też uczy się w "siódemce”.

- Niech uczniowie, którzy tu są, skończą naukę na Farbiarskiej. A ci, którzy będą przychodzili później będą z góry wiedzieli, że szkoła będzie przeniesiona na Biedronki - prosi pan Stanisław. Wczoraj z grupą innych rodziców poszedł do Ratusza na rozmowę z Włodzimierzem Wysockim, zastępcą prezydenta. - Ale prezydent Wysocki nie zmienił zdania - stwierdza niepocieszony.
Ratusz jest oszczędny w komentarzach całej sytuacji.

- Opinie rodziców będą przez nas brane pod uwagę - informuje Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego.
Miasto twierdzi, że najlepszym sposobem na utworzenie liceum na Czubach jest przeniesienie już istniejącej szkoły, a najlepszym wyborem jest przeprowadzka "siódemki”

Nieoficjalnie dosiedzieliśmy się, że projekt uchwały o zmianie siedziby szkoły ma być rozpatrywany na styczniowej sesji Rady Miasta. Na razie prezydent takiego projektu w biurze rady Miasta nie złożył. Rodzice uczniów VII LO zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu zaczną odwiedzać radnych prosząc, by na przeprowadzkę się nie zgodzili.




Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 r. o 09:38
0
Ja chyba wiem. W miejscu gdzie soi teraz VII liceum ma byc cos tam ukrainsko-polskie. Niedawno byl remont szkoły i dziwnym trafem szkola zarowno od srodka jak i od zewnatrz pomalowana jest w barwy ukrainy. czy ma to zwiazek??? hmmm....
Avatar
Qmpel / 5 grudnia 2007 r. o 08:38
0
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsza......kto więc zagwarantuje spokój i weźmie odpowiedzialność za nich????? Policja jak i straż miejska bywa tu rzadko lub sporadycznie?????
Przydało by sie więc trochę zdrowego rozsądku........przy podejmowaniu "nieodpowiedzialnych" decyzji!!!!!
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsz... rozwiń
Avatar
zosia / 4 grudnia 2007 r. o 23:42
0
Drodzy rodzice dopytajcie się czy budynek VII LO
nie chcą przejąć zakonni? bo jeżeli jest to dla Was
dziwna decyzja to na pewno znów miasto chce
oddać nieruchomość w ręce kleru. Obym się
myliła.
Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2007 r. o 23:01
0
Zobaczcie zdjęcie. Czy to taki zboczony fotograf kazał bluzkę dziecku rozpinać do zdjęcia? czy to takie dzieci w tych czasach są, że chcą się aż tak 'eksponować' ?
Avatar
ruby / 4 grudnia 2007 r. o 21:36
0
Wasilewski Paltformersie w $@#&^ j$%^&*@# !!!!!!! myślisz że jak ty i twoi koleżkowie majż kasę dla swoich @#$%^& na prywatne szkoły, to my biedni "frajerzy" możemy byc przenoszeni jak śmieci z kąta w kąt. Zapamietamy ci to i PLATFORMIE przy następnych wyborach, nawet nie przysyłaj ulotek bo każemy ci je @#$%^& !!!!!
Avatar
matka / 4 grudnia 2007 r. o 21:21
0
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za czyje pieniądze? Jeżeli za unijne to były przeznaczone dla tej szkoły,
a nie na nieznany cel.
Wcześniej protestowali nauczyciele, teraz rodzice i uczniowie a co na to wszystko dyrektor szkoły?
Pamiętam, że dyrektor zawsze lubił prase, dlaczego dyrektor milczy?
Nie myślałam, że korupcja może być też w oświacie, biednej, niedofinansowanej, ale chyba może być wszędzie.
Chciałabym , żeby syn mój miał "swoją szkołę". I dosyć mam tej niuczviwości.
Dobrze, że uczniowie będą protestować, to jest liceum, to jest dla nich dobra lekcja obrony ideałów.
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 r. o 09:38
0
Ja chyba wiem. W miejscu gdzie soi teraz VII liceum ma byc cos tam ukrainsko-polskie. Niedawno byl remont szkoły i dziwnym trafem szkola zarowno od srodka jak i od zewnatrz pomalowana jest w barwy ukrainy. czy ma to zwiazek??? hmmm....
Avatar
Qmpel / 5 grudnia 2007 r. o 08:38
0
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsza......kto więc zagwarantuje spokój i weźmie odpowiedzialność za nich????? Policja jak i straż miejska bywa tu rzadko lub sporadycznie?????
Przydało by sie więc trochę zdrowego rozsądku........przy podejmowaniu "nieodpowiedzialnych" decyzji!!!!!
A czy Pan Prezydent obejrzał "nową szkołę"???? Czy opiera się na "chęciach" i deklaracjach???? Sam budynek nie wystarczy.....trzeba spojrzec na jego otoczenie, dojścia do niego, dojazdy...itp.... a z tym jest beznadziejnie!!!!!! Zniszczone trawniki, chodniki,nawierzchnie ulic, brak parkingów...no i powinna sie liczyc opinia okolicznych mieszkańców,administracji......i rodziców uczniów,którzy chodza do tej szkoły!!!! Wszak ma przybyć młodzież
"starsza"......dojrzalsz... rozwiń
Avatar
zosia / 4 grudnia 2007 r. o 23:42
0
Drodzy rodzice dopytajcie się czy budynek VII LO
nie chcą przejąć zakonni? bo jeżeli jest to dla Was
dziwna decyzja to na pewno znów miasto chce
oddać nieruchomość w ręce kleru. Obym się
myliła.
Avatar
czytelnik / 4 grudnia 2007 r. o 23:01
0
Zobaczcie zdjęcie. Czy to taki zboczony fotograf kazał bluzkę dziecku rozpinać do zdjęcia? czy to takie dzieci w tych czasach są, że chcą się aż tak 'eksponować' ?
Avatar
ruby / 4 grudnia 2007 r. o 21:36
0
Wasilewski Paltformersie w $@#&^ j$%^&*@# !!!!!!! myślisz że jak ty i twoi koleżkowie majż kasę dla swoich @#$%^& na prywatne szkoły, to my biedni "frajerzy" możemy byc przenoszeni jak śmieci z kąta w kąt. Zapamietamy ci to i PLATFORMIE przy następnych wyborach, nawet nie przysyłaj ulotek bo każemy ci je @#$%^& !!!!!
Avatar
matka / 4 grudnia 2007 r. o 21:21
0
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za czyje pieniądze? Jeżeli za unijne to były przeznaczone dla tej szkoły,
a nie na nieznany cel.
Wcześniej protestowali nauczyciele, teraz rodzice i uczniowie a co na to wszystko dyrektor szkoły?
Pamiętam, że dyrektor zawsze lubił prase, dlaczego dyrektor milczy?
Nie myślałam, że korupcja może być też w oświacie, biednej, niedofinansowanej, ale chyba może być wszędzie.
Chciałabym , żeby syn mój miał "swoją szkołę". I dosyć mam tej niuczviwości.
Dobrze, że uczniowie będą protestować, to jest liceum, to jest dla nich dobra lekcja obrony ideałów.
Śledzę losyVII L.O. Mój syn jest absolwentem tego liceum. Teraz kończy studia w Warszawie. Wiele razy odwiedzał swoją szkołę po maturze.
To nie jest liceum ani gorsze ani lepsze od wielu innych w mieście.Na pewno , ale ma dobrych nauczycieli-przynajmniej tacy uczyli syna.
Dużo mi pomogli i wiele im zawdzięczam.
O co tu chodzi drodzy Państwo? Co takiego stało się, że VII L.O. miasto chce unicestwić?
Coś tu jest nie tak- słyszałam , że wydano wiele milionów na remont szkoły.
Kto sobie ten budynek wyremntował i za ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka
zdjęcia
galeria

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka

„Wariaci z gnatami biegają lasami” albo „Pomyliłem z dzikiem”. Z takimi hasłami na transparentach ulicami Lublina przeszedł antyłowiecki marsz. Na tydzień przed kolejną rozprawą byłego już myśliwego, który zastrzelił nastolatka.

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

W dzisiejszych czasach laptop jest nieodłącznym elementem naszego życia. Swoje zastosowanie znajduje w pracy, jak i w zwykłej codzienności. Dzięki mobilności pozwala na pracę w podróży, nie obciążając zbytnio naszego bagażu. Wybór sprzętu dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Sklepy oferują naprawdę szeroką gammę produktów i osoba nieznająca się na sprzęcie może dostać zawrotu głowy. Nie wiesz jaki laptop będzie odpowiedni do pracy? Chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Czytaj dalej!

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Na dwa miesiące do aresztu trafił 63-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, który rzucił się z nożem na dwie kobiety. Obydwie straszył pozbawieniem życia, a jedną z nich dusił i kopał, powodując obrażenia ciała. Recydywiście grozi powrót do więzienia.

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

ZUS policzył, ile wydał na tzw. 14-tki, czyli dodatkowe emerytury i renty. W województwie lubelskim wyszedł spory rachunek.

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

27 złotych od osoby za miesiąc. Taką nową stawkę „podstawową” za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zaproponował Urzędu Miasta Kraśnik. Jeśli na podwyżkę zgodzą się radni, to wyższa od 10 zł od obecnej stawka, zacznie ona obowiązywać od stycznia 2022 roku

Mikołajki w VIVO! Lublin
4 grudnia 2021, 12:00

Mikołajki w VIVO! Lublin

4 i 6 grudnia VIVO! Lublin odwiedzi Święty Mikołaj wraz z elfimi pomocnikami. Wszystkie mikołajkowe atrakcje zaplanowano w godz. 12.00-18.00.

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Niemal 6,6 mln zł zarobiło miasto sprzedając jednemu z deweloperów działkę przy al. Długosza. Pieniądze z transakcji miały zostać przeznaczone na remont stadionu Lublinianki. Większość pieniędzy została już wydana. Czy na stadion?

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm wywalczył srebrny medal podczas rozegranych w Iranie wojskowych mistrzostwach świata

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)
film

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)

Rok temu był Chuck Norris, teraz będzie Arnold Schwarzenegger. Nadchodzą Operacje Świąteczne w grze World of Tanks na PC.

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Policjanci zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

Szukanie nowej pracy często zajmuje dużo czasu. Czasami to wręcz bezsensowne przekopywanie kolejnych ofert i brak odpowiedzi na wysyłane listy motywacyjne i życiorysy. Warto zatem wiedzieć jak sprytnie szukać pracy, za pomocą specjalnych technik i narzędzi. Dowiedz się z naszego tekstu jak zdobywać nową pracę w bardzo krótki okres!

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

799 i 1099 złotych – tyle kosztują nowe słuchawki niemieckiego producenta, czyli Teufel Real Blue i Real Blue NC. Co dostaniemy za takie pieniądze?

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika
5 grudnia 2021, 16:00

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika

W niedzielę, 5 grudnia o godz. 16 w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędą się miejskie Mikołajki 2021. W programie moc atrakcji.

"Jestem siódemką, jadę na Felin". Lubelskie autobusy i trolejbusy będą mogły mówić

"Jestem siódemką, jadę na Felin". Lubelskie autobusy i trolejbusy będą mogły mówić

Lubelskie autobusy i trolejbusy mogą zacząć przekazywać osobom niewidomym i słabowidzącym komunikaty o numerze linii i kierunku jazdy. Do takiego rozwiązania przymierza się Zarząd Transportu Miejskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!