Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2017 r.
20:45

Prezydent nie może sprzedać działki w centrum Lublina. "Nie widzę tutaj żadnej logiki"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 55 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Prezydent nie dostał zgody na sprzedaż atrakcyjnej działki z budynkiem zwalnianym przez „odzieżówkę” przy Spokojnej. Jego pomysł nie zdobył większości głosów w Radzie Miasta. Pieniądze z transakcji miały być przeznaczone na budowę szkoły na Czubach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przeciw sprzedaży byli opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości mający zwykle o jeden głos mniej od prezydenckiej koalicji Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina. W czwartek było inaczej. Znikoma przewaga koalicji stopniała przez chorobę przewodniczącego rady. Głosowanie zakończył remis 15:15, więc pomysł prezydenta nie uzyskał większości głosów i działka nie może być sprzedana.

– To jest kampania wyborcza, bo ja nie widzę tutaj żadnej logiki – tak Krzysztof Żuk komentuje porażkę. Wcześniej starał się przekonać radnych, że hektarowa działka jest miastu zbędna, bo „odzieżówka” ze Spokojnej trafi od września na Lwowską.

Aby ułatwić sprzedaż Ratusz przygotowywał nawet dwie decyzje, które miały przyciągnąć kupców. Opozycja uznała, że to oburzające. Jedna decyzja umożliwiałaby budowę hotelu z usługami w parterach, druga bloków z usługami. Budynek po szkole miałby ocaleć. – Zgoda jest tylko na rozbiórkę hali sportowej, która była dobudowana w latach późniejszych – tłumaczył Arkadiusz Nahuluk z Urzędu Miasta.

Prezydent zapewniał, że pieniądze ze sprzedaży hektarowej działki leżącej między Spokojną, Lubomelską i Czechowską zostaną przeznaczone na budowę nowej szkoły przy ul. Berylowej. – Nic nam tego nie zagwarantuje – ocenił Dariusz Jezior, radny PiS.

Jego klubowi koledzy zgodnie mówili, że miasto powinno trzymać tę ziemię, by w przyszłości, gdy znajdą się na to pieniądze, zbudować tu nową siedzibę Urzędu Miasta.

Żuk odpowiadał, że nie jest to dobre miejsce na kolejny urząd i że lepiej postawić nowy biurowiec w miejscu obecnej siedziby urzędu przy Leszczyńskiego 20. – Ze wstępnych wytycznych i analiz wynika, że możemy tam zlokalizować około 6 tys. mkw. powierzchni biurowej – mówi prezydent, który może ponownie wystąpić do rady o zgodę na sprzedaż działki i nie wyklucza, że to zrobi.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 13:17
0
PiS to stan umysłu. Nie chcą szkoły to mieszkańcy powinni ich z tego rozliczyć w czasie wyborów. 15 idiotów którzy interes partyjny stawia ponad interes mieszkańców.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 10:17
0
po co trzymac takie działki a pieniądze ze sprzedazy miały iść na budowę 2 szkół- dla Czubów i Węglina i dla Ponikwody...mieszkańcy wolą szkoły aniżeli działki
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 10:13
0
Taak tylko biurowce biurowce biurowce biurowce
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 10:00
0
Czy radni PiS są przeciwko budowie nowych szkół w Lublinie? TAK odpoweidz
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 09:34
0
Choćbyście nie wiem jak się starali, prezydent Żuk wygra kolejną kadencję I WY TO WIECIE
Avatar
pt / 19 maja 2017 o 09:28
0
Pisowcowcy są śmieszni. Miasto sprzedaje tez m.in. budynek po banku przy Krakowskim Przedm, dworek grafa i tą kamienicę gdzie Kozidrakowa się urodziła. I tamto im nie przeszkadza a tu się uczepili. A ile sami nasprzedawali jak rządzili? Grunty pod Tesco i większość hipermarketow to kto sprzedał? Kto pouchwalal plany z lokalizacjami galerii handlowych i hipermarketów? A teraz placz i populistyczne narzekanie jak sobie kupcy poradzą. Ale obludnicy!
Avatar
JA / 19 maja 2017 o 09:05
0
Bajzel w Lublinie? w tym okresie? Proszę Pana - Pan nie chce wiedzieć i widzieć o czym mówimy. Bajzel był za Pruszka i Wasila - szarość, bylejakość i brak turystów! proszę wyjrzeć za okno, lub najlepiej się przejść po centrum! szkoda gadać co "wy" wygadujecie. jeszcze rozumiałbym jak była by rzetelna alternatywa dla Zuka, ale takie po prostu na tą chwile NIE MA!!!
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 08:54
0
Najlepiej sprzedajemy całą Polskę i zostańmy niewolnikami.....
Avatar
Adam / 19 maja 2017 o 08:51
0
Ze swojej strony dodam, że trwają intensywne poszukiwania nieruchomości na potrzeby biurowe ZTM i MZDiM... Mówili też radni o ponad 60 milionach złotych, które miał zapłacić właściciel Górek Czechowskich za przebudowę pobliskiego węzła drogowego, co pozwoliłoby na wybudowanie co najmniej 3. szkół... No to może niech radni najpierw myślą a potem mówią? Czy radni uważają że my obywatele jesteśmy głupi i mamy skleroze? Właściciel Gorek Czechowskich miał zapłacić ale za zmianę planu umożliwiająca budowę hipermarketu na górkach. Do zmiany ostatecznie nie doszło wiec za co miałby zapłacić? I jak to wyegzekwować? ZTM mieści się w tej chwili w małym budyneczku, na jaką cholerę im przeprowadzka do wielkiego gmachu na Spokojnej? Przeciez nie dość ze to trzeba wyremontowac to potem jeszcze utrzymywac, ogrzewać, sprzatac. W ogóle po co kolejne urzedy w centrum gdy wszyscy narzekamy na korki?
Ze swojej strony dodam, że trwają intensywne poszukiwania nieruchomości na potrzeby biurowe ZTM i MZDiM... Mówili też radni o ponad 60 milionach złotych, które miał zapłacić właściciel Górek Czechowskich za przebudowę pobliskiego węzła drogowego, co pozwoliłoby na wybudowanie co najmniej 3. szkół... No to może niech radni najpierw myślą a potem mówią? Czy radni uważają że my obywatele jesteśmy głupi i mamy skleroze? Właściciel Gorek Czechowskich miał zapłacić ale za zmianę planu umożliwiająca budowę hipermarketu na górkach. Do zmiany ostate... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 08:51
0
Jak zwykle polityka nieudaczników z pisu- nic nie robić kasę brać L
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 13:17
0
PiS to stan umysłu. Nie chcą szkoły to mieszkańcy powinni ich z tego rozliczyć w czasie wyborów. 15 idiotów którzy interes partyjny stawia ponad interes mieszkańców.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 10:17
0
po co trzymac takie działki a pieniądze ze sprzedazy miały iść na budowę 2 szkół- dla Czubów i Węglina i dla Ponikwody...mieszkańcy wolą szkoły aniżeli działki
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 10:13
0
Taak tylko biurowce biurowce biurowce biurowce
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 10:00
0
Czy radni PiS są przeciwko budowie nowych szkół w Lublinie? TAK odpoweidz
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 09:34
0
Choćbyście nie wiem jak się starali, prezydent Żuk wygra kolejną kadencję I WY TO WIECIE
Avatar
pt / 19 maja 2017 o 09:28
0
Pisowcowcy są śmieszni. Miasto sprzedaje tez m.in. budynek po banku przy Krakowskim Przedm, dworek grafa i tą kamienicę gdzie Kozidrakowa się urodziła. I tamto im nie przeszkadza a tu się uczepili. A ile sami nasprzedawali jak rządzili? Grunty pod Tesco i większość hipermarketow to kto sprzedał? Kto pouchwalal plany z lokalizacjami galerii handlowych i hipermarketów? A teraz placz i populistyczne narzekanie jak sobie kupcy poradzą. Ale obludnicy!
Avatar
JA / 19 maja 2017 o 09:05
0
Bajzel w Lublinie? w tym okresie? Proszę Pana - Pan nie chce wiedzieć i widzieć o czym mówimy. Bajzel był za Pruszka i Wasila - szarość, bylejakość i brak turystów! proszę wyjrzeć za okno, lub najlepiej się przejść po centrum! szkoda gadać co "wy" wygadujecie. jeszcze rozumiałbym jak była by rzetelna alternatywa dla Zuka, ale takie po prostu na tą chwile NIE MA!!!
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 08:54
0
Najlepiej sprzedajemy całą Polskę i zostańmy niewolnikami.....
Avatar
Adam / 19 maja 2017 o 08:51
0
Ze swojej strony dodam, że trwają intensywne poszukiwania nieruchomości na potrzeby biurowe ZTM i MZDiM... Mówili też radni o ponad 60 milionach złotych, które miał zapłacić właściciel Górek Czechowskich za przebudowę pobliskiego węzła drogowego, co pozwoliłoby na wybudowanie co najmniej 3. szkół... No to może niech radni najpierw myślą a potem mówią? Czy radni uważają że my obywatele jesteśmy głupi i mamy skleroze? Właściciel Gorek Czechowskich miał zapłacić ale za zmianę planu umożliwiająca budowę hipermarketu na górkach. Do zmiany ostatecznie nie doszło wiec za co miałby zapłacić? I jak to wyegzekwować? ZTM mieści się w tej chwili w małym budyneczku, na jaką cholerę im przeprowadzka do wielkiego gmachu na Spokojnej? Przeciez nie dość ze to trzeba wyremontowac to potem jeszcze utrzymywac, ogrzewać, sprzatac. W ogóle po co kolejne urzedy w centrum gdy wszyscy narzekamy na korki?
Ze swojej strony dodam, że trwają intensywne poszukiwania nieruchomości na potrzeby biurowe ZTM i MZDiM... Mówili też radni o ponad 60 milionach złotych, które miał zapłacić właściciel Górek Czechowskich za przebudowę pobliskiego węzła drogowego, co pozwoliłoby na wybudowanie co najmniej 3. szkół... No to może niech radni najpierw myślą a potem mówią? Czy radni uważają że my obywatele jesteśmy głupi i mamy skleroze? Właściciel Gorek Czechowskich miał zapłacić ale za zmianę planu umożliwiająca budowę hipermarketu na górkach. Do zmiany ostate... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 08:51
0
Jak zwykle polityka nieudaczników z pisu- nic nie robić kasę brać L
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 3

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 10

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 5

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!