Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2009 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Prezydent nie zbuduje nowego wieżowca dla miejskich urzędników

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Prezydent Lublina schował do szuflady plany budowy nowego biurowca dla Urzędu Miasta. Uznał, że radni nie zgodzą się na taką inwestycję. Zamiast tego magistrat będzie wynajmował kolejne pomieszczenia od prywatnych właścicieli. Wczoraj do takich biur przenosił się Wydział Organizacji Urzędu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy biurowiec miał pomieścić wszystkie wydziały Urzędu Miasta tak, by interesanci mogli swoje sprawy załatwić w jednym miejscu. Lżej mieliby też urzędnicy, którzy muszą teraz wozić dokumenty od budynku do budynku, a to też kosztuje.

W wieżowcu u zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich powstać miała nowoczesna hala obsługi interesantów, którzy mieliby do dyspozycji dogodny parking. Teraz zostawienie auta np. koło Wydziału Komunikacji przy Leszczyńskiego 20 graniczy z cudem.

Ale plany trafiły do szuflady. – Zawiesiliśmy prace nad tym projektem – przyznaje Krzysztof Łątka, dyrektor Departamentu Sekretarza Miasta. – Inwestycja musiałaby zostać zatwierdzona przez Radę Miasta. Sytuacja polityczna w radzie zmieniła się i prezydent nie ma poparcia większości. Nie chcemy, żeby budowa niepotrzebnie rozpaliła polityczne emocje – dodaje.

Nie oznacza to jednak, że magistrat całkowicie rezygnuje z budowy. Tylko czeka na lepsze czasy. – Czekaliśmy tyle, to poczekamy i rok, do następnej kadencji. Bo czy to obecny, czy też każdy inny prezydent będzie musiał się zmierzyć z tym problemem. Budowa jest po prostu konieczna – mówi Łątka.

Do kiedy nie będzie nowego biurowca Ratusz będzie wynajmował pomieszczenia od prywatnych właścicieli. Takich przypadków jest coraz więcej: Zana 38, Kowalska 4, Złota 2, Krakowskie Przedmieście 72, Magnoliowa 2.

– Miesięcznie za wynajem biur płacimy 98 tys. złotych – podaje Małgorzata Mach-Dudek, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji Urzędu, który wczoraj też przenosił się na ul. Dolną 3 Maja do budynku Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

– Tu za ok. 500 mkw. będziemy płacić 19,5 tys. zł miesięcznie – informuje Dariusz Koproń, dyrektor wydziału rozsianego do tej pory po czterech różnych miejscach: przy Krakowskim Przedmieściu pracowali urzędnicy zarządzający miejskimi budynkami, pracownicy z ul. Złotej zajmowali się m.in. rocznicą Unii Lubelskiej i współpracą z innymi urzędami, przy Leszczyńskiego był magazyn wydziału, a cała reszta przy pl. Litewskim. Zwolnione pomieszczenia zajmą inne wydziały, które od dawna skarżą się na ciasnotę.

Trasa interesanta

Już teraz magistrat rozsiany jest po kilkunastu budynkach w mieście. Jak się w tym połapać i gdzie co można załatwić – wkrótce w Dzienniku Wschodnim mapa Urzędu Miasta.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 16 lipca 2009 o 17:00
0
Czy wiecie kto jest największym pracodawcą w Lublinie?.To będzie bardzo wielkie gmaszysko. Największe w Lublinie
Avatar
Nie Da Sie / 16 lipca 2009 o 13:43
0
I jak zwykle przez radnych nie bedzie kolejnej inwestycji a urzad bedzie bulil nasze pieniadze co rok.Na zlosc prezydentowi nie popra jego projektu,choc jest bardzo potrzebny no to po prostu Lublin,rece opadaja.
Avatar
ile / 16 lipca 2009 o 08:33
0
A czy ktoś sie zastanowił po co nam tyle urzędników?
Kiedyś urzad miescił sie w jednym budynku a miało być odbiurakrytyzowanie.
Po co im robić inwestycje jak wolą zatrudniać kolesiów i podnosić pensje.Czy ktoś wie ile zarabiają miesieczie lub rocznie bo ponoć ponad 100 000 zł?
Czy w tym urzedzie ktoś coś liczy?
Avatar
kot barnaba / 15 lipca 2009 o 21:55
0
maj napisał:
Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w.


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w. rozwiń
Avatar
maj / 15 lipca 2009 o 18:26
0
ppp napisał:
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądz... rozwiń
Avatar
NauczycielSP26 / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Drodzy Czytelnicy. Proszę o wyrozumiałość. Red. Dominik powinien skończyć w tym roku podstawówkę. Ma jeszcze trochę braków z gramatyki i ortografii ale bardzo się stara. Od 10 lat uczęszcza na zespół wyrównawczy i robi postępy!!!. Ma plany nawet zdawać do zawodówki gastronomicznej. A potem...Któż to wie? Może nawet matura...
Avatar
ppp / 15 lipca 2009 o 11:49
0
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W T... rozwiń
Avatar
~ona~ / 15 lipca 2009 o 11:07
0
popracujcie nad gramatyka i zanim wrzucicie cos do sieci to niech przejrzy to jakis toche madrzejszy. tekst czyta sie zle i ma bledy np. nieprawidlowa odmiana rzeczownika....podstawowka sie klania.
Avatar
Andrzej / 16 lipca 2009 o 17:00
0
Czy wiecie kto jest największym pracodawcą w Lublinie?.To będzie bardzo wielkie gmaszysko. Największe w Lublinie
Avatar
Nie Da Sie / 16 lipca 2009 o 13:43
0
I jak zwykle przez radnych nie bedzie kolejnej inwestycji a urzad bedzie bulil nasze pieniadze co rok.Na zlosc prezydentowi nie popra jego projektu,choc jest bardzo potrzebny no to po prostu Lublin,rece opadaja.
Avatar
ile / 16 lipca 2009 o 08:33
0
A czy ktoś sie zastanowił po co nam tyle urzędników?
Kiedyś urzad miescił sie w jednym budynku a miało być odbiurakrytyzowanie.
Po co im robić inwestycje jak wolą zatrudniać kolesiów i podnosić pensje.Czy ktoś wie ile zarabiają miesieczie lub rocznie bo ponoć ponad 100 000 zł?
Czy w tym urzedzie ktoś coś liczy?
Avatar
kot barnaba / 15 lipca 2009 o 21:55
0
maj napisał:
Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w.


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w. rozwiń
Avatar
maj / 15 lipca 2009 o 18:26
0
ppp napisał:
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądz... rozwiń
Avatar
NauczycielSP26 / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Drodzy Czytelnicy. Proszę o wyrozumiałość. Red. Dominik powinien skończyć w tym roku podstawówkę. Ma jeszcze trochę braków z gramatyki i ortografii ale bardzo się stara. Od 10 lat uczęszcza na zespół wyrównawczy i robi postępy!!!. Ma plany nawet zdawać do zawodówki gastronomicznej. A potem...Któż to wie? Może nawet matura...
Avatar
ppp / 15 lipca 2009 o 11:49
0
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W T... rozwiń
Avatar
~ona~ / 15 lipca 2009 o 11:07
0
popracujcie nad gramatyka i zanim wrzucicie cos do sieci to niech przejrzy to jakis toche madrzejszy. tekst czyta sie zle i ma bledy np. nieprawidlowa odmiana rzeczownika....podstawowka sie klania.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!