Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2009 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Prezydent nie zbuduje nowego wieżowca dla miejskich urzędników

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Prezydent Lublina schował do szuflady plany budowy nowego biurowca dla Urzędu Miasta. Uznał, że radni nie zgodzą się na taką inwestycję. Zamiast tego magistrat będzie wynajmował kolejne pomieszczenia od prywatnych właścicieli. Wczoraj do takich biur przenosił się Wydział Organizacji Urzędu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy biurowiec miał pomieścić wszystkie wydziały Urzędu Miasta tak, by interesanci mogli swoje sprawy załatwić w jednym miejscu. Lżej mieliby też urzędnicy, którzy muszą teraz wozić dokumenty od budynku do budynku, a to też kosztuje.

W wieżowcu u zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich powstać miała nowoczesna hala obsługi interesantów, którzy mieliby do dyspozycji dogodny parking. Teraz zostawienie auta np. koło Wydziału Komunikacji przy Leszczyńskiego 20 graniczy z cudem.

Ale plany trafiły do szuflady. – Zawiesiliśmy prace nad tym projektem – przyznaje Krzysztof Łątka, dyrektor Departamentu Sekretarza Miasta. – Inwestycja musiałaby zostać zatwierdzona przez Radę Miasta. Sytuacja polityczna w radzie zmieniła się i prezydent nie ma poparcia większości. Nie chcemy, żeby budowa niepotrzebnie rozpaliła polityczne emocje – dodaje.

Nie oznacza to jednak, że magistrat całkowicie rezygnuje z budowy. Tylko czeka na lepsze czasy. – Czekaliśmy tyle, to poczekamy i rok, do następnej kadencji. Bo czy to obecny, czy też każdy inny prezydent będzie musiał się zmierzyć z tym problemem. Budowa jest po prostu konieczna – mówi Łątka.

Do kiedy nie będzie nowego biurowca Ratusz będzie wynajmował pomieszczenia od prywatnych właścicieli. Takich przypadków jest coraz więcej: Zana 38, Kowalska 4, Złota 2, Krakowskie Przedmieście 72, Magnoliowa 2.

– Miesięcznie za wynajem biur płacimy 98 tys. złotych – podaje Małgorzata Mach-Dudek, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji Urzędu, który wczoraj też przenosił się na ul. Dolną 3 Maja do budynku Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

– Tu za ok. 500 mkw. będziemy płacić 19,5 tys. zł miesięcznie – informuje Dariusz Koproń, dyrektor wydziału rozsianego do tej pory po czterech różnych miejscach: przy Krakowskim Przedmieściu pracowali urzędnicy zarządzający miejskimi budynkami, pracownicy z ul. Złotej zajmowali się m.in. rocznicą Unii Lubelskiej i współpracą z innymi urzędami, przy Leszczyńskiego był magazyn wydziału, a cała reszta przy pl. Litewskim. Zwolnione pomieszczenia zajmą inne wydziały, które od dawna skarżą się na ciasnotę.

Trasa interesanta

Już teraz magistrat rozsiany jest po kilkunastu budynkach w mieście. Jak się w tym połapać i gdzie co można załatwić – wkrótce w Dzienniku Wschodnim mapa Urzędu Miasta.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 16 lipca 2009 o 17:00
0
Czy wiecie kto jest największym pracodawcą w Lublinie?.To będzie bardzo wielkie gmaszysko. Największe w Lublinie
Avatar
Nie Da Sie / 16 lipca 2009 o 13:43
0
I jak zwykle przez radnych nie bedzie kolejnej inwestycji a urzad bedzie bulil nasze pieniadze co rok.Na zlosc prezydentowi nie popra jego projektu,choc jest bardzo potrzebny no to po prostu Lublin,rece opadaja.
Avatar
ile / 16 lipca 2009 o 08:33
0
A czy ktoś sie zastanowił po co nam tyle urzędników?
Kiedyś urzad miescił sie w jednym budynku a miało być odbiurakrytyzowanie.
Po co im robić inwestycje jak wolą zatrudniać kolesiów i podnosić pensje.Czy ktoś wie ile zarabiają miesieczie lub rocznie bo ponoć ponad 100 000 zł?
Czy w tym urzedzie ktoś coś liczy?
Avatar
kot barnaba / 15 lipca 2009 o 21:55
0
maj napisał:
Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w.


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w. rozwiń
Avatar
maj / 15 lipca 2009 o 18:26
0
ppp napisał:
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądz... rozwiń
Avatar
NauczycielSP26 / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Drodzy Czytelnicy. Proszę o wyrozumiałość. Red. Dominik powinien skończyć w tym roku podstawówkę. Ma jeszcze trochę braków z gramatyki i ortografii ale bardzo się stara. Od 10 lat uczęszcza na zespół wyrównawczy i robi postępy!!!. Ma plany nawet zdawać do zawodówki gastronomicznej. A potem...Któż to wie? Może nawet matura...
Avatar
ppp / 15 lipca 2009 o 11:49
0
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W T... rozwiń
Avatar
~ona~ / 15 lipca 2009 o 11:07
0
popracujcie nad gramatyka i zanim wrzucicie cos do sieci to niech przejrzy to jakis toche madrzejszy. tekst czyta sie zle i ma bledy np. nieprawidlowa odmiana rzeczownika....podstawowka sie klania.
Avatar
Andrzej / 16 lipca 2009 o 17:00
0
Czy wiecie kto jest największym pracodawcą w Lublinie?.To będzie bardzo wielkie gmaszysko. Największe w Lublinie
Avatar
Nie Da Sie / 16 lipca 2009 o 13:43
0
I jak zwykle przez radnych nie bedzie kolejnej inwestycji a urzad bedzie bulil nasze pieniadze co rok.Na zlosc prezydentowi nie popra jego projektu,choc jest bardzo potrzebny no to po prostu Lublin,rece opadaja.
Avatar
ile / 16 lipca 2009 o 08:33
0
A czy ktoś sie zastanowił po co nam tyle urzędników?
Kiedyś urzad miescił sie w jednym budynku a miało być odbiurakrytyzowanie.
Po co im robić inwestycje jak wolą zatrudniać kolesiów i podnosić pensje.Czy ktoś wie ile zarabiają miesieczie lub rocznie bo ponoć ponad 100 000 zł?
Czy w tym urzedzie ktoś coś liczy?
Avatar
kot barnaba / 15 lipca 2009 o 21:55
0
maj napisał:
Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w.


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w. rozwiń
Avatar
maj / 15 lipca 2009 o 18:26
0
ppp napisał:
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądz... rozwiń
Avatar
NauczycielSP26 / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Drodzy Czytelnicy. Proszę o wyrozumiałość. Red. Dominik powinien skończyć w tym roku podstawówkę. Ma jeszcze trochę braków z gramatyki i ortografii ale bardzo się stara. Od 10 lat uczęszcza na zespół wyrównawczy i robi postępy!!!. Ma plany nawet zdawać do zawodówki gastronomicznej. A potem...Któż to wie? Może nawet matura...
Avatar
ppp / 15 lipca 2009 o 11:49
0
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W T... rozwiń
Avatar
~ona~ / 15 lipca 2009 o 11:07
0
popracujcie nad gramatyka i zanim wrzucicie cos do sieci to niech przejrzy to jakis toche madrzejszy. tekst czyta sie zle i ma bledy np. nieprawidlowa odmiana rzeczownika....podstawowka sie klania.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 3 15

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 7 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 27 3

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 25 21

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 6 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 49 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 2

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 3

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!