Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2009 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Prezydent nie zbuduje nowego wieżowca dla miejskich urzędników

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Prezydent Lublina schował do szuflady plany budowy nowego biurowca dla Urzędu Miasta. Uznał, że radni nie zgodzą się na taką inwestycję. Zamiast tego magistrat będzie wynajmował kolejne pomieszczenia od prywatnych właścicieli. Wczoraj do takich biur przenosił się Wydział Organizacji Urzędu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy biurowiec miał pomieścić wszystkie wydziały Urzędu Miasta tak, by interesanci mogli swoje sprawy załatwić w jednym miejscu. Lżej mieliby też urzędnicy, którzy muszą teraz wozić dokumenty od budynku do budynku, a to też kosztuje.

W wieżowcu u zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich powstać miała nowoczesna hala obsługi interesantów, którzy mieliby do dyspozycji dogodny parking. Teraz zostawienie auta np. koło Wydziału Komunikacji przy Leszczyńskiego 20 graniczy z cudem.

Ale plany trafiły do szuflady. – Zawiesiliśmy prace nad tym projektem – przyznaje Krzysztof Łątka, dyrektor Departamentu Sekretarza Miasta. – Inwestycja musiałaby zostać zatwierdzona przez Radę Miasta. Sytuacja polityczna w radzie zmieniła się i prezydent nie ma poparcia większości. Nie chcemy, żeby budowa niepotrzebnie rozpaliła polityczne emocje – dodaje.

Nie oznacza to jednak, że magistrat całkowicie rezygnuje z budowy. Tylko czeka na lepsze czasy. – Czekaliśmy tyle, to poczekamy i rok, do następnej kadencji. Bo czy to obecny, czy też każdy inny prezydent będzie musiał się zmierzyć z tym problemem. Budowa jest po prostu konieczna – mówi Łątka.

Do kiedy nie będzie nowego biurowca Ratusz będzie wynajmował pomieszczenia od prywatnych właścicieli. Takich przypadków jest coraz więcej: Zana 38, Kowalska 4, Złota 2, Krakowskie Przedmieście 72, Magnoliowa 2.

– Miesięcznie za wynajem biur płacimy 98 tys. złotych – podaje Małgorzata Mach-Dudek, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji Urzędu, który wczoraj też przenosił się na ul. Dolną 3 Maja do budynku Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

– Tu za ok. 500 mkw. będziemy płacić 19,5 tys. zł miesięcznie – informuje Dariusz Koproń, dyrektor wydziału rozsianego do tej pory po czterech różnych miejscach: przy Krakowskim Przedmieściu pracowali urzędnicy zarządzający miejskimi budynkami, pracownicy z ul. Złotej zajmowali się m.in. rocznicą Unii Lubelskiej i współpracą z innymi urzędami, przy Leszczyńskiego był magazyn wydziału, a cała reszta przy pl. Litewskim. Zwolnione pomieszczenia zajmą inne wydziały, które od dawna skarżą się na ciasnotę.

Trasa interesanta

Już teraz magistrat rozsiany jest po kilkunastu budynkach w mieście. Jak się w tym połapać i gdzie co można załatwić – wkrótce w Dzienniku Wschodnim mapa Urzędu Miasta.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 16 lipca 2009 o 17:00
0
Czy wiecie kto jest największym pracodawcą w Lublinie?.To będzie bardzo wielkie gmaszysko. Największe w Lublinie
Avatar
Nie Da Sie / 16 lipca 2009 o 13:43
0
I jak zwykle przez radnych nie bedzie kolejnej inwestycji a urzad bedzie bulil nasze pieniadze co rok.Na zlosc prezydentowi nie popra jego projektu,choc jest bardzo potrzebny no to po prostu Lublin,rece opadaja.
Avatar
ile / 16 lipca 2009 o 08:33
0
A czy ktoś sie zastanowił po co nam tyle urzędników?
Kiedyś urzad miescił sie w jednym budynku a miało być odbiurakrytyzowanie.
Po co im robić inwestycje jak wolą zatrudniać kolesiów i podnosić pensje.Czy ktoś wie ile zarabiają miesieczie lub rocznie bo ponoć ponad 100 000 zł?
Czy w tym urzedzie ktoś coś liczy?
Avatar
kot barnaba / 15 lipca 2009 o 21:55
0
maj napisał:
Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w.


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w. rozwiń
Avatar
maj / 15 lipca 2009 o 18:26
0
ppp napisał:
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądz... rozwiń
Avatar
NauczycielSP26 / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Drodzy Czytelnicy. Proszę o wyrozumiałość. Red. Dominik powinien skończyć w tym roku podstawówkę. Ma jeszcze trochę braków z gramatyki i ortografii ale bardzo się stara. Od 10 lat uczęszcza na zespół wyrównawczy i robi postępy!!!. Ma plany nawet zdawać do zawodówki gastronomicznej. A potem...Któż to wie? Może nawet matura...
Avatar
ppp / 15 lipca 2009 o 11:49
0
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W T... rozwiń
Avatar
~ona~ / 15 lipca 2009 o 11:07
0
popracujcie nad gramatyka i zanim wrzucicie cos do sieci to niech przejrzy to jakis toche madrzejszy. tekst czyta sie zle i ma bledy np. nieprawidlowa odmiana rzeczownika....podstawowka sie klania.
Avatar
Andrzej / 16 lipca 2009 o 17:00
0
Czy wiecie kto jest największym pracodawcą w Lublinie?.To będzie bardzo wielkie gmaszysko. Największe w Lublinie
Avatar
Nie Da Sie / 16 lipca 2009 o 13:43
0
I jak zwykle przez radnych nie bedzie kolejnej inwestycji a urzad bedzie bulil nasze pieniadze co rok.Na zlosc prezydentowi nie popra jego projektu,choc jest bardzo potrzebny no to po prostu Lublin,rece opadaja.
Avatar
ile / 16 lipca 2009 o 08:33
0
A czy ktoś sie zastanowił po co nam tyle urzędników?
Kiedyś urzad miescił sie w jednym budynku a miało być odbiurakrytyzowanie.
Po co im robić inwestycje jak wolą zatrudniać kolesiów i podnosić pensje.Czy ktoś wie ile zarabiają miesieczie lub rocznie bo ponoć ponad 100 000 zł?
Czy w tym urzedzie ktoś coś liczy?
Avatar
kot barnaba / 15 lipca 2009 o 21:55
0
maj napisał:
Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w.


Dlaczego nie chcesz opisywać "głupoty" czyżby brak racjonalnych argumentów, inwektywy i nic więcej. Podaj jaki bądź argument - dlaczego nie. Byłes w takim "centrum urzędniczym" w Polsce lub za granicą, jeżeli nie to nie zabieraj głosu tam gdzie nie wiesz o czym mówisz, jeżeli tak to podaj mi argument j.w. rozwiń
Avatar
maj / 15 lipca 2009 o 18:26
0
ppp napisał:
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądze na pierdołki i place zabaw w dzielnicach.Teraz podliz jest najważniejszy, co tam rozsądek i dobro miasta, najważniejsze jest zadbać o siebie i dać się wybrać na następną kadencję.Nareszcie mamy mądrego prezydenta ale niektórzy w swojej głupocie widzieli by na tym stanowisku populistę z Samoobrony. Biedny jesteś Lublinie z takimi "myślicielami".

Jak widzę to ty nie tylko,że nie masz jaj ale też nie masz mózgu. Świadczy o tym twój pomysł o budowie jednego budunku dla całej administracji Lublina. Nie będę opisywać twojej głupoty , bo nie wymaga ona komentarza. Plany UM są mądre i oczywiste.Trzeba zbudować biurowiec i,sprzedać dotychczasowe obiekty i wreszcie przestać wynajmować.Jednak to bardzo trudne w realizacji bo na rzeczy potrzebne miastu nie pozwala prostacki populizm naszych radnych. Biedaczki boją się,że ich nie wybiorą. Lepiej więc dla nich rozdać pieniądz... rozwiń
Avatar
NauczycielSP26 / 15 lipca 2009 o 11:52
0
Drodzy Czytelnicy. Proszę o wyrozumiałość. Red. Dominik powinien skończyć w tym roku podstawówkę. Ma jeszcze trochę braków z gramatyki i ortografii ale bardzo się stara. Od 10 lat uczęszcza na zespół wyrównawczy i robi postępy!!!. Ma plany nawet zdawać do zawodówki gastronomicznej. A potem...Któż to wie? Może nawet matura...
Avatar
ppp / 15 lipca 2009 o 11:49
0
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W TYM MIEŚCIE, ŻADNEJ INWESTYCJI (A ZWŁASZCZA DROGOWEJ), KTÓRA WYBIEGAŁA BY NA 10 LAT W PRZYSZŁOŚĆ. TUTAJ BUDUJE SIĘ NAJDROŻEJ I TYLKO NA ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NA OBECNĄ CHWILĘ.... I TO NIE ZAWSZE. cZY MY NIGDY NIE BĘDZIEMY MIELI SZCZĘŚCIA NA GOSPODARZA Z JAJAMI???
WŁAŚNIE WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. PRAWDZIWY PLATWORMIANY PIJAR PREZYDENT I JEGO RZECZNIK. TRZEBA SCHOWAĆ PAPIERY DO SZYFLADY ABY NIE BUDZIĆ I NIE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY WŚRÓD LUDZI!!!! DLACZEGO JEDEN Z DRUGIM NIE POMYŚLI ABY STWORZYĆ JEDEN DUŻY BUDYNEK DLA WSZYSTKICH URZĘDÓW I IZB SKARBOWYCH I POMIEŚCIĆ TE INSTYTUCJE W JEDNYM MIEJSCU? ZNOWU BUDUJE SIĘ NA CZECHOWIE BUDYNEK TYLKO NA DORAŹNE POTRZEBY I ZARAZ OKAŻE SIĘ, ŻE JEST ZA MAŁY. TO JEST CAŁA LUBELSZCZYZNA. WSZYSTKO ROBI SIĘ BEZ WIZJI NA NAWET NIEDALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZNAM W T... rozwiń
Avatar
~ona~ / 15 lipca 2009 o 11:07
0
popracujcie nad gramatyka i zanim wrzucicie cos do sieci to niech przejrzy to jakis toche madrzejszy. tekst czyta sie zle i ma bledy np. nieprawidlowa odmiana rzeczownika....podstawowka sie klania.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zawierzyli Opole Lubelskie Jezusowi. Burmistrz: "Była to moja własna inicjatywa"

Zawierzyli Opole Lubelskie Jezusowi. Burmistrz: "Była to moja własna inicjatywa" 2 2

Burmistrz Opola Lubelskiego i starosta powierzyli samorząd „Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi”. Jak tłumaczą, „aby dobrze i owocnie realizować powierzone im zadania potrzebują wsparcia Opatrzności”. Zawierzony Jezusowi Chrystusowi jest też Radzyń Podlaski, a Matce Boskiej miasto i powiat kraśnicki

AZS UMCS i Sparta Biłgoraj najlepsze podczas I rundy pływackiej Multiligi

AZS UMCS i Sparta Biłgoraj najlepsze podczas I rundy pływackiej Multiligi 0 0

W weekend na pływalni Aqua Lublin została rozegrana pierwsza runda Multiligi 2019. Zmagania w Wojewódzkiej Lidze Juniorów wygrał AZS UMCS. Z kolei Ligę Wojewódzką Dzieci i Młodzików Sparta Biłgoraj

Jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie ?

Jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie ? 0 0

Wymiana mebli na nowe potrafi zmienić na lepsze wystrój całego domu lub mieszkania. Warto też zainwestować w wysoką jakość, aby taka inwestycja cieszyła przez lata. Co jednak robić, kiedy brakuje Ci środków na zakup mebli marzeń? Rozwiązaniem mogą być szybkie i atrakcyjne pożyczki online. Sprawdź jak pożyczać bezpiecznie i korzystnie.

Ruszył nabór na Festiwal Teatralny "Kontestacje"

Ruszył nabór na Festiwal Teatralny "Kontestacje" 0 1

W tym roku w Lublinie odbędzie się już XVI edycja Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kontestacje". Cieszący się olbrzymią popularnością w całej Polsce festiwal rozpoczął nabór grup teatralnych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 lutego.

Właściwości zdrowotne miodu

Właściwości zdrowotne miodu 0 0

O dobroczynnym działaniu miodu mówi się bardzo wiele. Wciąż też prowadzone są liczne badania, które mają potwierdzić zdrowotne właściwości tego naturalnego produktu. Co warto wiedzieć o miodzie? Czy rzeczywiście na on korzystny wpływ na organizm? Czy ma znaczenie to, jaki miód wybierzemy?

Alarm bombowy w biurze poselskim w centrum Lublina. Ktoś wysłał maila. "Gińcie świnie" [zdjęcia]
PILNE
galeria

Alarm bombowy w biurze poselskim w centrum Lublina. Ktoś wysłał maila. "Gińcie świnie" [zdjęcia] 5 13

Ktoś poinformował o bombie w biurach poselskich Platformy Obywatelskiej przy ul. Królewskiej 2. Na miejscu jest straż pożarna i policja.

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan!
film

Krzysztof Piątek piłkarzem AC Milan! 0 1

Krzysztof Piątek oficjalnie w Milanie! Polski napastnik przeszedł w środę (23 stycznia) medyczne i podpisał czteroipółletni kontrakt z osiemnastokrotnym mistrzem Włoch. Snajper Genoi kosztował mediolańczyków około 35 milionów euro.

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc"
film

Stworzyła rekordową zbiórkę na Facebooku. "Nie wiedziałam, czy uda nam się uzbierać tysiąc" 0 1

Patrycja Krzymińska zapoczątkowała akcję „Ostatnia puszka Pawła Adamowicza", w ramach której udało się zebrać ponad 15 milionów złotych dla WOŚP-u.

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt

SP ZOZ w Nałęczowie dostanie nowy sprzęt 0 2

Urząd Miejski w Nałęczowie ogłosił przetarg na zakup nowego ultrasonografu dla SP ZOZ w Nałęczowie. To część unijnego projektu o wartości blisko 200 tys. zł. Oprócz USG do szpitala trafi także fotel transportowy. Zakupy mają poprawić jakość diagnostyki i komfort pacjentów.

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu

Chciał wyprzedzić, uderzył w ciężarówkę nauki jazdy. Instruktor w szpitalu 11 2

Kierowca osobówki uderzył w samochód nauki jazdy - ciężarowego MAN-a. Kursant stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie

Tomaszów Lubelski: Ocieplą szkoły i urzędy w całej gminie 0 0

Jeszcze w styczniu rozpoczną się prace nad termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Majdanie Górnym. Prace pochłoną ponad 2,5 mln zł.

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek 0 0

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało katalog swoich zbiorów. Publikacja ma być wysłana bezpłatnie m.in. do szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza.

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście
film

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście 21 7

Sąsiedzi odcięli jedyną drogę wyjścia z posesji schorowanej panie Marii i jej synowi. Teraz, aby opuścić swoją działkę, muszą brodzić rzeczką. - Żal mi tej kobiety i mogę jej pomóc. Ale przejścia nie otworzę - mówi sąsiad i pokazuje nagrania, jak przez lata syn kobiety uprzykrzał im życie. 

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana
PILNE

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana 13 23

Na ul. Nadbystrzyckiej doszło do potrącenia 14-letniej dziewczynki. Droga jest zablokowana.

Malik Montana w Noc Klubie
1 lutego 2019, 21:00
film

Malik Montana w Noc Klubie 0 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 1 lutego o godz. 21 w Noc Klubie (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi Malik Montana.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!