Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2010 r.
18:58
Edytuj ten wpis

Promują Lublin folderem z błędami. Urzędnicy wzięli się za poprawki, ale im nie wyszło

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 17 A A

Z promocyjnego folderu miasta można się dowiedzieć, że Tymczasowy Rząd Republiki Polskiej przetrwał kilka miesięcy. To nieprawda, bo działał tylko kilka dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W folderze jest napisane, że Lublin był stolicą PRL. To też nieprawda, bo PRL wtedy jeszcze nie było – wylicza Stanisław Turski, dyrektor Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej.

Turski jest współautorem tekstów do folderu, który LOIT wydał kilka lat temu, a niedawno został przez Ratusz odświeżony i wydany ponownie. – Ale tekst odświeżono niedbale – podkreśla.

– Nikt z nami tych zmian nie uzgadniał, w tekście pojawiły się nieprawdziwe stwierdzenia, a to rzuca cień na moją wiarygodność jako przewodnika miejskiego – mówi Marta Denys, która dzieje Lublina zgłębia od 40 lat.

– Pani Denys i ja mamy wykłady ze studentami i nie chcę, żeby o nas myśleli, że jesteśmy jacyś niegramotni – wtóruje jej Turski.

Ma też szereg drobniejszych uwag choćby do sformułowań, z których wynika, że na deptaku można robić zakupy w instytucjach i że diabli z legendy o czarciej łapie wydali "bardziej sprawiedliwy” wyrok niż przekupni sędziowie.

– Tekst został jedynie przeredagowany, by był przystępniejszy dla odbiorcy – stwierdza Agnieszka Oszust z Kancelarii Prezydenta. Dodaje, że magistrat nie planuje kolejnego wznowienia folderu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 15 stycznia 2010 r. o 07:25
0
...ostatni będą pierwszymi... od końca
Avatar
ibngr / 14 stycznia 2010 r. o 09:54
0
Po raz piąty Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował studium o atrakcyjności inwestycyjnej regionów w Polsce. Na podstawie kryterium dostępności transportowej, zasobów pracy, chłonności rynkowej, infrastruktury gospodarczej i społecznej, poziomu bezpieczeństwa powszechnego i wsparcia administracyjnego oceniana jest atrakcyjność regionów w Polsce.

Na czele tego rankingu znajduje się od pięciu lat województwo Śląskie, czyli górnośląski okręg przemysłowy wokół stolicy regionu Katowic. Następnym regionej jest Dolnośląskie, które w porównaniu do roku 2008 poprasiło swój wynik o jedno miejsce. Na dalszych miejscach znalazły się: Mazowsze, Wielkopolska i Małopolska.


Dalsze informacje znaleźć można na stronie www.ibngr.edu.pl

1. Śląskie, 0,87 (0)
2. Dolnośląskie, 0,69 (+1)
3. Mazowieckie, 0,61 (-1)
4. Wielkopolskie, 0,43 (0)
5. Małopolskie, 0,32 (0)
6. Zachodniopomorskie, 0,07 (+2)
7. Pomorskie, 0,02 (-1)
8. Łódzkie, 0,02 (-1)
9. Lubuskie, - 0,11 (0)
10. Opolskie, - 0,11 (0)
11. Kujawsko-Pomorskie, - 0,22 (0)
12. Warmińsko-Mazurskie, - 0,38 (+1)
13. Podkarpackie, - 0,38 (-1)
14. Świętokrzyskie, - 0,56 (0)
15. Podlaskie, - 0,62 (+1)
16. Lubelskie, - 0,65 (-1)
Po raz piąty Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował studium o atrakcyjności inwestycyjnej regionów w Polsce. Na podstawie kryterium dostępności transportowej, zasobów pracy, chłonności rynkowej, infrastruktury gospodarczej i społecznej, poziomu bezpieczeństwa powszechnego i wsparcia administracyjnego oceniana jest atrakcyjność regionów w Polsce.

Na czele tego rankingu znajduje się od pięciu lat województwo Śląskie, czyli górnośląski okręg przemysłowy wokół stolicy regionu Katowic. Następnym regionej jest Dolnośląskie,... rozwiń
Avatar
mp / 14 stycznia 2010 r. o 08:50
0
Za takie kardynalne wykroczenia urzedasy za to odpowiedzialne powinny wyleciec z pracy !! Tak by sie stalo w kazdej ppozadnej firmie. Ale UM Lublin nie jest porzadna firma , jest przechowalnia dla "swojakow" i totalnych nieudacznikow ale majacych swoich sponsorow - jak np. dyrektor Sta................ , ktory zalatwil sobie m.in. informacje o swoim kiedys tam mianowaniu , o ktorym NIKT w UM Lublin nie slyszal .. ciekawwwe ....
Avatar
kjl / 14 stycznia 2010 r. o 08:48
0
Dyletanci rządzą miastem, dyletanci piszą foldery, dyletanci poprawiają.
Nie kończąca się historia Lublina.
Avatar
Chłop Polski / 14 stycznia 2010 r. o 08:18
0
tow napisał:
Społeczeństwo jest karmione bzdurami niezależnie od ekipy rządzącej czy ustroju. Panowie z IPN muszą za wszelką cenę pokazać że są potrzebni, inaczej stracą ciepłe państwowe posadki


"TOW"arzyszu czy lew trzymany pod zamknięciem w klatce ZOO może popisać się sprawnością jaka jest konieczna przy łapaniu gazeli? Co najwyżej,taki król zwierząt dokończy żywota swojemu zniedołężniałemu opiekunowi z którym i tak zarząd ZOO nie wiedział co zrobić.Kamiński chciał wykazać się jaki to on jest potrzebny...i co????
a Pitera nic nie robi i ciepły fotelik grzeje ją w pupkę-.....co ja mówię ?-"pupka"musi spełniać pewne kryteria.
awnością jaka jest konieczna przy łapaniu gazeli? Co najwyżej,taki król zwierząt dokończy żywota swojemu zniedołężniałemu opiekunowi z którym i tak zarząd ZOO nie wiedział co zrobić.Kamiński chciał wykazać się jaki to on jest potrzebny...i co????
a Pitera nic nie robi i ciepły fotelik grzeje ją w pupkę-.....co ja mówię ?-"pupka"musi spełniać pewne kryteria. rozwiń
Avatar
100 g. / 14 stycznia 2010 r. o 07:15
0
a czy urzędnikom kiedyś coś wyszło ?
Avatar
Józek / 14 stycznia 2010 r. o 06:43
0
Pani Agnieszko... po Pani takiej obłudy się nie spodziewałem. Jak kłamliwy i zawierający błędy logiczno-stylistyczne tekst może byc przystępniejszy dla odbiorcy?! Czytam i oczom nie wierzę, że z Pani ust takie słowa... co polityka robi z ludzi...
Avatar
kokos / 14 stycznia 2010 r. o 05:52
0
Ale mata burdel w tym waszym lubelskim ratuszu....
Avatar
kiełbasa / 14 stycznia 2010 r. o 02:16
0
Najlepszą reklamę robi Lublinowi Palikot.On jest lepszy niż Coca Cola.
Avatar
tow / 14 stycznia 2010 r. o 01:44
0
Chłop Polski napisał:
Już bzdurami karmione jest społeczeństwo a co będzie jak Platforma z SLD zlikwidują IPN ?. To dopiero będzie wolnoamerykanka w informacji historycznej. Tylko komu na tym zależy,Polakom?


Społeczeństwo jest karmione bzdurami niezależnie od ekipy rządzącej czy ustroju. Panowie z IPN muszą za wszelką cenę pokazać że są potrzebni, inaczej stracą ciepłe państwowe posadki


Społeczeństwo jest karmione bzdurami niezależnie od ekipy rządzącej czy ustroju. Panowie z IPN muszą za wszelką cenę pokazać że są potrzebni, inaczej stracą ciepłe państwowe posadki rozwiń
Avatar
~gosc~ / 15 stycznia 2010 r. o 07:25
0
...ostatni będą pierwszymi... od końca
Avatar
ibngr / 14 stycznia 2010 r. o 09:54
0
Po raz piąty Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował studium o atrakcyjności inwestycyjnej regionów w Polsce. Na podstawie kryterium dostępności transportowej, zasobów pracy, chłonności rynkowej, infrastruktury gospodarczej i społecznej, poziomu bezpieczeństwa powszechnego i wsparcia administracyjnego oceniana jest atrakcyjność regionów w Polsce.

Na czele tego rankingu znajduje się od pięciu lat województwo Śląskie, czyli górnośląski okręg przemysłowy wokół stolicy regionu Katowic. Następnym regionej jest Dolnośląskie, które w porównaniu do roku 2008 poprasiło swój wynik o jedno miejsce. Na dalszych miejscach znalazły się: Mazowsze, Wielkopolska i Małopolska.


Dalsze informacje znaleźć można na stronie www.ibngr.edu.pl

1. Śląskie, 0,87 (0)
2. Dolnośląskie, 0,69 (+1)
3. Mazowieckie, 0,61 (-1)
4. Wielkopolskie, 0,43 (0)
5. Małopolskie, 0,32 (0)
6. Zachodniopomorskie, 0,07 (+2)
7. Pomorskie, 0,02 (-1)
8. Łódzkie, 0,02 (-1)
9. Lubuskie, - 0,11 (0)
10. Opolskie, - 0,11 (0)
11. Kujawsko-Pomorskie, - 0,22 (0)
12. Warmińsko-Mazurskie, - 0,38 (+1)
13. Podkarpackie, - 0,38 (-1)
14. Świętokrzyskie, - 0,56 (0)
15. Podlaskie, - 0,62 (+1)
16. Lubelskie, - 0,65 (-1)
Po raz piąty Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował studium o atrakcyjności inwestycyjnej regionów w Polsce. Na podstawie kryterium dostępności transportowej, zasobów pracy, chłonności rynkowej, infrastruktury gospodarczej i społecznej, poziomu bezpieczeństwa powszechnego i wsparcia administracyjnego oceniana jest atrakcyjność regionów w Polsce.

Na czele tego rankingu znajduje się od pięciu lat województwo Śląskie, czyli górnośląski okręg przemysłowy wokół stolicy regionu Katowic. Następnym regionej jest Dolnośląskie,... rozwiń
Avatar
mp / 14 stycznia 2010 r. o 08:50
0
Za takie kardynalne wykroczenia urzedasy za to odpowiedzialne powinny wyleciec z pracy !! Tak by sie stalo w kazdej ppozadnej firmie. Ale UM Lublin nie jest porzadna firma , jest przechowalnia dla "swojakow" i totalnych nieudacznikow ale majacych swoich sponsorow - jak np. dyrektor Sta................ , ktory zalatwil sobie m.in. informacje o swoim kiedys tam mianowaniu , o ktorym NIKT w UM Lublin nie slyszal .. ciekawwwe ....
Avatar
kjl / 14 stycznia 2010 r. o 08:48
0
Dyletanci rządzą miastem, dyletanci piszą foldery, dyletanci poprawiają.
Nie kończąca się historia Lublina.
Avatar
Chłop Polski / 14 stycznia 2010 r. o 08:18
0
tow napisał:
Społeczeństwo jest karmione bzdurami niezależnie od ekipy rządzącej czy ustroju. Panowie z IPN muszą za wszelką cenę pokazać że są potrzebni, inaczej stracą ciepłe państwowe posadki


"TOW"arzyszu czy lew trzymany pod zamknięciem w klatce ZOO może popisać się sprawnością jaka jest konieczna przy łapaniu gazeli? Co najwyżej,taki król zwierząt dokończy żywota swojemu zniedołężniałemu opiekunowi z którym i tak zarząd ZOO nie wiedział co zrobić.Kamiński chciał wykazać się jaki to on jest potrzebny...i co????
a Pitera nic nie robi i ciepły fotelik grzeje ją w pupkę-.....co ja mówię ?-"pupka"musi spełniać pewne kryteria.
awnością jaka jest konieczna przy łapaniu gazeli? Co najwyżej,taki król zwierząt dokończy żywota swojemu zniedołężniałemu opiekunowi z którym i tak zarząd ZOO nie wiedział co zrobić.Kamiński chciał wykazać się jaki to on jest potrzebny...i co????
a Pitera nic nie robi i ciepły fotelik grzeje ją w pupkę-.....co ja mówię ?-"pupka"musi spełniać pewne kryteria. rozwiń
Avatar
100 g. / 14 stycznia 2010 r. o 07:15
0
a czy urzędnikom kiedyś coś wyszło ?
Avatar
Józek / 14 stycznia 2010 r. o 06:43
0
Pani Agnieszko... po Pani takiej obłudy się nie spodziewałem. Jak kłamliwy i zawierający błędy logiczno-stylistyczne tekst może byc przystępniejszy dla odbiorcy?! Czytam i oczom nie wierzę, że z Pani ust takie słowa... co polityka robi z ludzi...
Avatar
kokos / 14 stycznia 2010 r. o 05:52
0
Ale mata burdel w tym waszym lubelskim ratuszu....
Avatar
kiełbasa / 14 stycznia 2010 r. o 02:16
0
Najlepszą reklamę robi Lublinowi Palikot.On jest lepszy niż Coca Cola.
Avatar
tow / 14 stycznia 2010 r. o 01:44
0
Chłop Polski napisał:
Już bzdurami karmione jest społeczeństwo a co będzie jak Platforma z SLD zlikwidują IPN ?. To dopiero będzie wolnoamerykanka w informacji historycznej. Tylko komu na tym zależy,Polakom?


Społeczeństwo jest karmione bzdurami niezależnie od ekipy rządzącej czy ustroju. Panowie z IPN muszą za wszelką cenę pokazać że są potrzebni, inaczej stracą ciepłe państwowe posadki


Społeczeństwo jest karmione bzdurami niezależnie od ekipy rządzącej czy ustroju. Panowie z IPN muszą za wszelką cenę pokazać że są potrzebni, inaczej stracą ciepłe państwowe posadki rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: Nasza klinika jest praktycznie wypełniona w całości
film

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: Nasza klinika jest praktycznie wypełniona w całości

W szpitalach przebywa 1179 chorych z COVID-19, w tym 124 pacjentów jest podłączonych do respiratorów – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Jesienne atrakcje dla seniorów w Lublinie

Jesienne atrakcje dla seniorów w Lublinie

Pieczenie ziemniaków, porady dotyczące opieki nad psami i pogadanki o bezpieczeństwie. To niektóre z wydarzeń „Senioralnej Jesieni” organizowanej dla starszych mieszkańców przez samorząd Lublina.

Lublin. Sztukmistrz zabłyśnie jeszcze przed sylwestrem

Lublin. Sztukmistrz zabłyśnie jeszcze przed sylwestrem

Wisząca nad Starym Miastem rzeźba „Sztukmistrz” zostanie efektownie podświetlona, za co zapłacą władze miasta. Na powieszenie lamp zgodził się już wojewódzki konserwator zabytków.

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Przez najbliższe dwie doby może silnie wiać. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe.

Policyjny pościg za BMW. W środku oprócz pijanego kierowcy także żona i trójka dzieci

Policyjny pościg za BMW. W środku oprócz pijanego kierowcy także żona i trójka dzieci

Miał dwa promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie przeszkodziło mu to wsiąść za kierownicę auta, którym wiózł swoją rodzinę. 44-latek został zatrzymany po policyjnym pościgu.

Fortuna Puchar Polski: Orlęta Spomlek – Lechia Zielona Góra 2:3, znowu nie utrzymali prowadzenia

Fortuna Puchar Polski: Orlęta Spomlek – Lechia Zielona Góra 2:3, znowu nie utrzymali prowadzenia

Sporo goli i emocji w Radzyniu Podlaskim. Niestety, tamtejsze Orlęta pożegnały się z Fortuna Pucharem Polski już w pierwszej rundzie. Lepsza od biało-zielonych okazała się Lechia Zielona Góra, która wygrała 3:2. Co ciekawe, to gospodarze dwa razy byli na prowadzeniu

Okradł dziewczynę grającą na ukulele w Bramie Krakowskiej

Okradł dziewczynę grającą na ukulele w Bramie Krakowskiej

41-latek okradł dziewczynę grającą przy Bramie Krakowskiej na ukulele. Zabrał jej z kapelusza 40 złotych i uciekł.

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci
25 września 2021, 11:00

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

W weekend w Centrum Kultury w Lublinie rozpoczną się pokazy w ramach 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wydarzenie organizowane równolegle w 20 miastach w Polsce potrwa do 3 października.

Biała Podlaska. Duży wzrost czynszów w mieszkaniach komunalnych. Mieszkańcy oburzeni

Biała Podlaska. Duży wzrost czynszów w mieszkaniach komunalnych. Mieszkańcy oburzeni

Lokatorzy mieszkań komunalnych Zakładu Gospodarki Lokalowej są zaskoczeni planowanymi podwyżkami czynszów. – Będą eksmisje, bo ludzie nie będą mieli z czego płacić – uważa jedna z mieszkanek. Ale Wojciech Chilewicz, szef spółki odpowiada, że dotychczasowe zbyt niskie stawki nie pozwalały choćby na potrzebne remonty budynków.

Klasyfikacja najlepszych strzelców Hummel IV ligi, czołówka bez goli

Klasyfikacja najlepszych strzelców Hummel IV ligi, czołówka bez goli

Koniec świetnej serii Michała Palucha. Napastnik Lublinianki trafiał do siatki w każdym z pierwszych siedmiu meczów ligowych.

Zabójstwo w centrum Lublina. 31-letnia kobieta nie żyje

Zabójstwo w centrum Lublina. 31-letnia kobieta nie żyje

Są prokuratorskie zarzuty w sprawie zabójstwa kobiety w centrum Lublina. 31-latka zginęła od ciosów nożem. Podejrzany to znany śledczym recydywista.

Bezpieczniej w drodze do szkoły. Kończą prace przy Pileckiego w Puławach [zdjęcia]
galeria

Bezpieczniej w drodze do szkoły. Kończą prace przy Pileckiego w Puławach [zdjęcia]

Dobiegają końca roboty przy budowie nowego chodnika z oświetleniem i przejściami dla pieszych na puławskim osiedlu Niwa. Trakt jest już niemal gotowy. Dzięki niemu, mieszkańcy Spacerowej będą mogli łatwiej dostać się do pobliskiej szkoły podstawowej i przedszkola.

Lublin: Obywatel bez myszy czuje się wykluczony z głosowania w budżecie obywatelskim
Alarm24

Lublin: Obywatel bez myszy czuje się wykluczony z głosowania w budżecie obywatelskim

Tradycyjne głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego powinno być lepiej zorganizowane – skarży się nasza Czytelniczka. Jej zdaniem osoby niekorzystające z internetu mają utrudnione zadanie. Głosowanie potrwa od jutra do 10 października

Biała Podlaska. Kasia Cerekwicka wystąpi w bialskim amfiteatrze
25 września 2021, 18:00

Biała Podlaska. Kasia Cerekwicka wystąpi w bialskim amfiteatrze

W Białej Podlaskiej trwa Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. Organizatorzy właśnie ujawnili kolejną niespodziankę. W sobotę wystąpi znana wokalistka Kasia Cerekwicka.

"Czas na zmiany!". Forum Lokalne w Nałęczowie
29 września 2021, 9:00

"Czas na zmiany!". Forum Lokalne w Nałęczowie

W środę, 29 września o godz. 9 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury rozpocznie się Forum Lokalne Programu Równać Szanse "Czas na zmiany!". To propozycja dla wszystkich, którzy działają lub chcą działać z młodzieżą: rodziców, nauczycieli, pracowników instytucji kultury, drużyn sportowych i wszystkich zainteresowanych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!